Novi rat?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
prcko

Novi rat?

Post by prcko » 01/01/2006 23:57

Ako RS ostane da li ce bit novog rata?
Vec se vise od decenije BiH nalazi u komi.
Potkopavanja sa srpske kao i sa hrvatske strane ne prestaju.

stella_k

Re: Novi rat?

Post by stella_k » 02/01/2006 00:06

prcko wrote:Ako RS ostane da li ce bit novog rata?

Prcko, da li postoji bar nesto sto ti kao gradjanin ove zemlje mozes uciniti?

prcko

Post by prcko » 02/01/2006 00:10

Sta da ja odlucim kad mocnici ove planete sve odlucuju ja mogu samo da vicem da sam Bosnjak i nista vise.
Mi mozemo samo da gledamo.
Oni su RS priznali i to ce tako ostati zato sto ne zele da muslimani u BiH
dobiju na uticaju.
Hoce da drze ravnotezu u BiH.

stella_k

Post by stella_k » 02/01/2006 00:13

prcko wrote:Sta da ja odlucim kad mocnici ove planete sve odlucuju ja mogu samo da vicem da sam Bosnjak i nista vise.
dobiju na uticaju.

E pa dok tako razmislja vecina, tako ce nam i biti.

prcko

Post by prcko » 02/01/2006 00:15

Da uzmemo mozda pusku u ruke pa da ratujemo?
Nema od tog nista.
Prosli put smo dobili ko volovi u kupusu i narodu je mislim dosta stradanja vise.

Novi_Nick

Post by Novi_Nick » 02/01/2006 00:16

Tzv. Entiteti RS i Federacija kao i kantoni i sl. moraju nestati. Alternativa umjesto njih ce biti decentralizovane Regije i opstine. U nekim Regijama i opstinama Srbi ce biti u vecini ili manjini ili u istom broju kao i drugi. Isto vrijedi za sve Bosance i Hercegovce kao i Bosnjake, Hrvate i dr. Svi gradjani na cijeloj teritoriji BiH ce biti konstitutivni sa istim pravima i obavezama jedni prema drugima kao i prema svoj suverenoj drzavi BiH. Zbog svega navedenog rata biti nece nego ce do integracije gradjana i teritorija BiH doci mirnim putem. :)

stella_k

Post by stella_k » 02/01/2006 00:17

prcko wrote:Da uzmemo mozda pusku u ruke pa da ratujemo?
Nema od tog nista.
Prosli put smo dobili ko volovi u kupusu i narodu je mislim dosta stradanja vise.

Ne treba ti puska.

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=22030

prcko

Post by prcko » 02/01/2006 00:18

Novi_Nick wrote:

Tzv. Entiteti RS i Federacija kao i kantoni i sl. moraju nestati. Alternativa umjesto njih ce biti decentralizovane Regije i opstine. U nekim Regijama i opstinama Srbi ce biti u vecini ili manjini ili u istom broju kao i drugi. Isto vrijedi za sve Bosance i Hercegovce kao i Bosnjake, Hrvate i dr. Svi gradjani na cijeloj teritoriji BiH ce biti konstitutivni sa istim pravima i obavezama jedni prema drugima kao i prema svoj suverenoj drzavi BiH. Zbog svega navedenog rata biti nece nego ce do integracije gradjana i teritorija BiH doci mirnim putem. :)

Ali kako to izvesti kad 1.4 Mio Srba tu soluciju ne prihvata.
Na drugoj strani stoje Hrvati koji bi voljeli da bolje danas nego sutra nestane
BiH.
Znaci tri naroda sa tri pravca.
Da napomenem sa razlicita tri pravca.

prcko

Post by prcko » 02/01/2006 00:20

stella_k wrote:
prcko wrote:Da uzmemo mozda pusku u ruke pa da ratujemo?
Nema od tog nista.

Ne treba ti puska.

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=22030

I sta ce bit ako odemo pred skupstinu kad Srbi i Hrvati nece.
Pa ljudi moramo shvatiti da oni drugi vuku na drugu stranu.
Znaci mozemo ih samo silom mozda prinuditi da idu sa nama.
Zato mislim da je rjesenje veoma tesko.

danas

Post by danas » 02/01/2006 00:20

prcko wrote:
Na drugoj strani stoje Hrvati koji bi voljeli da bolje danas nego sutra nestane BiH.

pa jebiga, nije ni 2 i kusur miliona bosnjaka (a ni hrvata) prihvatilo soluciju RS-a, pa eto, zive sa njom sada :roll:

Novi_Nick

Post by Novi_Nick » 02/01/2006 00:21

stella_k wrote:
prcko wrote:Sta da ja odlucim kad mocnici ove planete sve odlucuju ja mogu samo da vicem da sam Bosnjak i nista vise.
dobiju na uticaju.

@ Prcko, ti kao velikoSrbin vidim navodis opstajanje RS na svoju vodenicu. Ne predstavljaj se onim sto nisi :zzzz:

prcko

Post by prcko » 02/01/2006 00:22

danas wrote:
prcko wrote:
Na drugoj strani stoje Hrvati koji bi voljeli da bolje danas nego sutra nestane BiH.

pa jebiga, nije ni 2 i kusur miliona bosnjaka (a ni hrvata) prihvatilo soluciju RS-a, pa eto, zive sa njom sada :roll:

Uredu je to.
Al isti ti Hrvati ne vole ni BiH.
Mislim da bi oni najradije svoj entitet.
A da ne izgubimo iz vida da je i svijet priznao tu istu RS i ovo stanje koje sad imamo.
Kako onda protiv svijeta.
To bi znacilo opet upadanje u duboku krizu a mozda i rat.

prcko

Post by prcko » 02/01/2006 00:24

Novi_Nick wrote:
stella_k wrote:
dobiju na uticaju.

@ Prcko, ti kao velikoSrbin vidim navodis opstajanje RS na svoju vodenicu. Ne predstavljaj se onim sto nisi :zzzz:

Ma nemoj mi odma sa to ...ovaj ili onaj Srbin...
Ako mozes diskutuj i ne napadaj me bez razloga.
Kakve to sad ima veze samnom kad vidis u kakvoj je bijednoj situaciji nasa drzava.

danas

Post by danas » 02/01/2006 00:25

prcko wrote:A da ne izgubimo iz vida da je i svijet priznao tu istu RS i ovo stanje koje sad imamo.

svijet ne bi mogao nista uciniti po pitanju RS-a da je "mi" sami nismo dopustili i legalizovali, iako je takav cin bio violacija BH ustava i cista izdaja. pa tako i sada, ne mozemo cekati da nas svijet spasi (jebe se njih za nas) vec moramo sami pronalaziti rjesenja.

mozda za pocetak, reci "DOSTA"!

prcko

Post by prcko » 02/01/2006 00:27

danas wrote:
prcko wrote:A da ne izgubimo iz vida da je i svijet priznao tu istu RS i ovo stanje koje sad imamo.

svijet ne bi mogao nista uciniti po pitanju RS-a da je "mi" sami nismo dopustili i legalizovali, iako je takav cin bio violacija BH ustava i cista izdaja. pa tako i sada, ne mozemo cekati da nas svijet spasi (jebe se njih za nas) vec moramo sami pronalaziti rjesenja.

E pa to i mislim.
Ali je problem u tome sto svijet glumi neku demokratiju ali ipak smo im mi muslimani trn u oku.
Cini mi se da je i 9.11 stvoren od nekih ljudi u USA da bi se otpoceo rat protiv Islama.

danas

Post by danas » 02/01/2006 00:29

prcko wrote:
E pa to i mislim.
Ali je problem u tome sto svijet glumi neku demokratiju ali ipak smo im mi muslimani trn u oku.
Cini mi se da je i 9.11 stvoren od nekih ljudi u USA da bi se otpoceo rat protiv Islama.

hajmo ne biti tako paranoicni, jer time samo potkopavamo moguca konstruktivna rjesenja i sabotiramo progres drzave za koju se zalazemo.

prcko

Post by prcko » 02/01/2006 00:32

danas wrote:
prcko wrote:
E pa to i mislim.

hajmo ne biti tako paranoicni, jer time samo potkopavamo moguca konstruktivna rjesenja i sabotiramo progres drzave za koju se zalazemo.

Nije to paranoja ali kad covjek otvori bolje oci i vidi stanje npr. u Francuskoj
onda nesto nije u redu a i zakoni se tako kroje da ce sve biti teze za muslimane u Evropi.
Polako nas sve povezuju sa terorizmom zato i mislim da nece ukinuti RS zato sto misle da bi se mozda Bosnjaci u BiH mogli okrenuti vise svojoj braci iz islamskih zemalja nego samoj EU.

Novi_Nick

Post by Novi_Nick » 02/01/2006 00:33

prcko wrote:
Novi_Nick wrote:

Na drugoj strani stoje Hrvati koji bi voljeli da bolje danas nego sutra nestane
BiH.

Ukidanje entiteta i kantona ce biti lako izvodljivo zato sto cemo svim gradjanima BiH ponuditi istu alternativu decentralizovanih Regija i opstina. Svi BH gradjani ce biti konstitutivni na cijeloj teritoriji BiH i sa istim pravima i obavezama. Na to predstavnici kao i gradjani iz naroda Bosanaca i Hercegovaca, Srba, Hrvata i Bosnjaka moraju pristati jer ce biti potpuno jednaki po svim pitanjima. :)

Novi_Nick

Post by Novi_Nick » 02/01/2006 00:34

danas wrote:

@ Danas, odlican komentar sa svim faktima i cinjenicama, cestitam. Da tzv. Bosnjacki predstavnici nisu izdali i priznali tzv. RS ni svijet je nebi u tom trenutku i nikada priznao. Ako su nesto eventualno kao morali priznati ili potpisati mogli su komotno da ne potpisuju nista i da ne priznaju entitete i kantone nego samo da izjave da je BiH privremeno napadnuta i okupirana drzava od stranih drzava i domacih izdajnika. :-D
Last edited by Novi_Nick on 02/01/2006 00:39, edited 1 time in total.

stella_k

Post by stella_k » 02/01/2006 00:36

Novi_Nick wrote:
danas wrote:

@ Danas, odlican komentar, cestitam :-D

Potpisujem. :)

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 02/01/2006 00:37

Evo bio ja ove godine u Prijedoru. Lijep grad koji je okupiran i gdje je sproveden holokaust nad Bosnjacima. E pa, meni sve smetala ona cetnicka zastava pred opcinom i hajd da je tu bila i bosanska pa makar ova izmisljena ali nema. Svi policajci pa i oni ne-Srbi moraju nosit ono 4s pod kojim su Bosnjaci i drugi ne-Srbi u Prijedoru prije samo 10 godina klani. Bosnjaka ima u nekim predgradzima ali tamo su sami i izolovani a vamo pjevaju "od topole pa do ravne gore" i druge fasisticke pjesme. Ima tamo i dobrih ljudi, Srba, mnogi su i moja rodbina ali nesmije iko od njih se dignut protiv fasizma odma postaje kvalifikovan ko "balija" a znamo kolko prava tamo "balije" imaju. E pa ja sam sve mislio da imam upaljac i da je zastava nize pa je zapalit. Uh kakva bi bila sadisfakcija. Hajmo sve njihove prljave srpske zastave do Drine popalit i sve druge cetnicke oznake srusit pa onda i sve smrdljive sahovnice i drugo ustastvo a onda mirno skunit i ovu nametnutu zastavu pa ponosno dic LJILJANE. Pa ponegdje i polumjesec ko narodni simbol...

prcko

Post by prcko » 02/01/2006 00:38

Novi_Nick

Ukidanje entiteta i kantona ce biti lako izvodljivo zato sto cemo svim gradjanima BiH ponuditi istu alternativu decentralizovanih Regija i opstina. Svi BH gradjani ce biti konstitutivni na cijeloj teritoriji BiH i sa istim pravima i obavezama. Na to predstavnici kao i gradjani iz naroda Bosanaca i Hercegovaca, Srba, Hrvata i Bosnjaka moraju pristati jer ce biti potpuno jednaki po svim pitanjima. :)

Ali kako ubijediti ostale kad su podjele i u glavi a ne samo na papiru.
Oni drugi zive u drugom "svijetu".
Vecina ih nece ni da cuje za jedninstvenu BiH.
Svako bi radije da sebi ugrabi koji komad od drzave pa kad bi ostao i gladan
samo da ne bude zajeno sa ostalima.

stella_k

Post by stella_k » 02/01/2006 00:41

mr__bosnjak wrote:Evo bio ja ove godine u Prijedoru. Lijep grad koji je okupiran i gdje je sproveden holokaust nad Bosnjacima. E pa, meni sve smetala ona cetnicka zastava pred opcinom i hajd da je tu bila i bosanska pa makar ova izmisljena ali nema. Svi policajci pa i oni ne-Srbi moraju nosit ono 4s pod kojim su Bosnjaci i drugi ne-Srbi u Prijedoru prije samo 10 godina klani. Bosnjaka ima u nekim predgradzima ali tamo su sami i izolovani a vamo pjevaju "od topole pa do ravne gore" i druge fasisticke pjesme. Ima tamo i dobrih ljudi, Srba, mnogi su i moja rodbina ali nesmije iko od njih se dignut protiv fasizma odma postaje kvalifikovan ko "balija" a znamo kolko prava tamo "balije" imaju. E pa ja sam sve mislio da imam upaljac i da je zastava nize pa je zapalit. Uh kakva bi bila sadisfakcija. Hajmo sve njihove prljave srpske zastave do Drine popalit i sve druge cetnicke oznake srusit pa onda i sve smrdljive sahovnice i drugo ustastvo a onda mirno skunit i ovu nametnutu zastavu pa ponosno dic LJILJANE. Pa ponegdje i polumjesec ko narodni simbol...

Nemoj misliti da sam sad neka tamo....al ovaj polumjesec, otkud ti on kao narodni simbol?

prcko

Post by prcko » 02/01/2006 00:46

stella_k wrote:
mr__bosnjak wrote:Evo bio ja ove godine u Prijedoru. Lijep grad koji je okupiran i gdje je sproveden holokaust nad Bosnjacima. E pa, meni sve smetala ona cetnicka zastava pred opcinom i hajd da je tu bila i bosanska pa makar ova izmisljena ali nema. Svi policajci pa i oni ne-Srbi moraju nosit ono 4s pod kojim su Bosnjaci i drugi ne-Srbi u Prijedoru prije samo 10 godina klani. Bosnjaka ima u nekim predgradzima ali tamo su sami i izolovani a vamo pjevaju "od topole pa do ravne gore" i druge fasisticke pjesme. Ima tamo i dobrih ljudi, Srba, mnogi su i moja rodbina ali nesmije iko od njih se dignut protiv fasizma odma postaje kvalifikovan ko "balija" a znamo kolko prava tamo "balije" imaju. E pa ja sam sve mislio da imam upaljac i da je zastava nize pa je zapalit. Uh kakva bi bila sadisfakcija. Hajmo sve njihove prljave srpske zastave do Drine popalit i sve druge cetnicke oznake srusit pa onda i sve smrdljive sahovnice i drugo ustastvo a onda mirno skunit i ovu nametnutu zastavu pa ponosno dic LJILJANE. Pa ponegdje i polumjesec ko narodni simbol...

Nemoj misliti da sam sad neka tamo....al ovaj polumjesec, otkud ti on kao narodni simbol?

VelikoSrpkinja ?? :sad:

Cuj polumjesec kao narodni simbol.
Onda tek nebi bilo nikad mir u BiH.
Kako nama ne mirise 4 C ili ono U od Hrvata ili sahovnica tako i njima ne mirise polumjesec.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 02/01/2006 00:47

stella_k wrote:

"Tradicionalne bošnjačke boje su zeleno, bijelo, žuto, i plavo. Najpoznatiji bošnjački simboli su polumjesec i lijljan (lat. lillium bosniacum). Prvi bošnjački simboli potječu iz vremena bosanskih banova. Navedeni simboli su najčešće ljiljani, koji se mogu vidjeti i na stećcima. Najpoznatiji primjer bošnjačke zastave je ona iz vremena Kralja Tvrtka I Kotromanićima, bijela zastava sa plavim grbom sa šest zlatnih ljiljana.

Bošnjačke zastave iz Osmanske ere obično su polumjesec i zvijezda na zelenoj podlozi. Zastava nezavisne bosanske države u 19. stoljeću i pokreta Husein Kapetana Gradascevica bila je slična prethodnoj, ali polumjesec i zvijezda su bili žuti umjesto bijeli.

Zastava Republike Bosne i Hercegovine iz 1992. godine, kao i zastava Armije Republike Bosne i Hercegovine, su veoma popularni narodni simboli među Bošnjacima. Dizajn je baziran na osnovu starog grba bosanske dinastije Kotromanići, plavi grb sa šest zlatnih ljiljana.

Neke bošnjačke organizacije sastavljaju ove dvije različite zastave, kao na primjer u dizajnima gdje umjesto zvijezde polumjesec sadržava ljiljan. Najpoznatiji primjer ovoga je grb Bošnjaka Sandžaka.

Na grbu Federacije Bosne i Hercegovine, nalazi se zlatni ljiljan na zelenoj podlozi. Također na nišanima bosanskih šehida, nalazi se uklesan ljiljan, kao simbol bošnjaštva."
Bosanska Wikipedija...

Post Reply