novi racunar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
quarterback

novi racunar

Post by quarterback » 24/04/2012 10:32

Do prije par godina sam se intenzivno bavio hardverajem medjutim kako je vrijeme odmicalo sve sam vise postajao korisnik, a sve manje neko ko se bavio sarafima i driverima...

Moj posao je prilicno zahtjevan u smislu masine na kojoj radim, 3D, post produkcija videa i velike pripreme stampe, radim i neke druge stvari, ali te ne cijede zadnje atome iz racunara. Uglavnom trebao bi jak procesor, puno rama, graficka sa izlazima za 2 monitora (ovi koje imam su na DVI) i slicne stvari.

Sadasnje masine koje koristim su quad coreovi sa 8 giga medjutim u firmi me pitaju da im napravim novu specifikaciju za masinu koja bi se nabavljala, a kako sam vec dugo izvan toga ima li neko od vas neki prijedlog sta i kako ?

Pretpostavljam da bi to bio neki i7 procesor, 16 giga, vjerovatno neki SSD za sistem, bar 2 TB za ostalo...

Graficka bi trebala biti Nvidia jer 3ds max koji koristim vise voli nvidiu od atija.

Imate li kakav prijedlog ?

Hvala

Qler
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: novi racunar

Post by Qler » 24/04/2012 10:40

Intel i7, sto vise RAM-a SSD za sistemski disk, WD Black series za ostalo, grafika fireGL ili nvidia-in ekvivalent, zaboravio sam kako se zovu...

edit:

quadro serija.

Post Reply