Novi modeli i koncepti

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#101 Re: Novi modeli i koncepti

Post by Vernes_AMG »

Mercedes-Benz C Klase, sa svojih 451 KS u C63 AMG verziji je veoma poželjan automobil. Osveženi Mercedesov predstavnik iz D segmenta će se pojaviti na Auto salonu u Detroitu sledećeg meseca, a egzotični Black Series Coupe se očekuje nešto kasnije u toku godine.
Upravo je obelodanjeno da 6,2 litarski motor iz C63 neće biti „naoštren“ za potrebe Black Seriesa, već će njegovo mesto zauzeti 5,5 litarski twin-turbo. Taj motor isporučuje 571 KS i 900 Nm u S63 AMG, što je 71 KS više od CLK AMG Black Series. Čini se da će se vlasnici BMW-a M3 osećati pomalo inferiornim kada Black Series kupe stupi na scenu, s obzirom da su se šepurili do sada sa svojom dominacijom nad C63 AMG, posebno kada su u pitanju performanse na trkačkoj stazi. Naravno, i cena novog Mercedesovog AMG će biti u skladu sa tim. Jedino, nedostajaće nam ono „režanje“ 6.2 litarskog agregata iz C63, mada, možda će „zlokobni“ zvuk i dalje biti prisutan...



Stize tata :-D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#102 Re: Novi modeli i koncepti

Post by Ma.Le.Na »

Konceptni Mini Paceman
Na pragu nove klase


Prije njegovog javnog debija na sajmu automobila u Detroitu, koji će se održati 10. januara 2011. godine, otkriven je izgled konceptnog Mini Pacemana.

Novi koncept je uglavnom baziran na modelu Countryman sa pet vrata, a dizajniran je kao kompaktni kupe. Iako još uvijek nije dobio zeleno svjetlo, ovaj automobil će se vjerovatno naći i u serijskoj proizvodnji 2012. godine. Radi se o Sports Activity Coupeu koji je zapravo crossover između Countrymana i coupea.

Iz kompanije "BMW" kažu da će novi Mini biti ponuđen samo sa najjačim motorima. Koncept posjeduje tuniranu verziju benzinskog motora John Cooper Works koji isporučuje 284 KS uz 260 Nm obrtnog momenta. Automobil posjeduje i Minijev ALL4 stalni pogon na sva četiri točka.

Paceman je baziran na aktuelnom Countrymanu, a koristi istu platformu i ima identičan vjetrobran. Od Countrymana je niži 20 mm. Njegova dužina iznosi 4.110 mm, što ga čini dužim od Countrymana, ali je njegov prednji branik kraći za 20 mm.

Novi Mini je prvenstveno namijenjen mladim i modernim ljudima koji se žele istaknuti i biti primjećeni. Opremljen je 19-inčnim naplatcima. U unutrašnjosti ima mjesta za četiri putnika.

Kada Paceman stigne na tržište, biti će najskuplji Mini do sada. Početna cijena će biti 26.000 eura, a za najskuplje varijante će biti potrebno izdvojiti i više od 30.000 eura.

Sa-X
Image

Image
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#103 Re: Novi modeli i koncepti

Post by corolla02 »

meni dobar :D

User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#104 Re: Novi modeli i koncepti

Post by corolla02 »

nako :D
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#105 Re: Novi modeli i koncepti

Post by beco »

Vernes_AMG wrote:Mercedes-Benz C Klase, sa svojih 451 KS u C63 AMG verziji je veoma poželjan automobil. Osveženi Mercedesov predstavnik iz D segmenta će se pojaviti na Auto salonu u Detroitu sledećeg meseca, a egzotični Black Series Coupe se očekuje nešto kasnije u toku godine.
Upravo je obelodanjeno da 6,2 litarski motor iz C63 neće biti „naoštren“ za potrebe Black Seriesa, već će njegovo mesto zauzeti 5,5 litarski twin-turbo. Taj motor isporučuje 571 KS i 900 Nm u S63 AMG, što je 71 KS više od CLK AMG Black Series. Čini se da će se vlasnici BMW-a M3 osećati pomalo inferiornim kada Black Series kupe stupi na scenu, s obzirom da su se šepurili do sada sa svojom dominacijom nad C63 AMG, posebno kada su u pitanju performanse na trkačkoj stazi. Naravno, i cena novog Mercedesovog AMG će biti u skladu sa tim. Jedino, nedostajaće nam ono „režanje“ 6.2 litarskog agregata iz C63, mada, možda će „zlokobni“ zvuk i dalje biti prisutan...



Stize tata :-D
Moj problem sa black series MB je u tome sto nisu bolji od obicnih AMG. Jesu oni brzi do 100 km/h ali su pretvrdi i prejaki za normalnu day to day upotrebu. Recimo sjecam se kad je Clarrkson testirao SL BS da pri svakom dodavanja gasa pri 80 na sat traction control uletio i pokvario zadovoljstvo. E sada traction control se može i iskljuciti ali kome se zivi do 35.
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#106 Re: Novi modeli i koncepti

Post by herbert mekfjuger »

Evo ga :D

http://www.sarajevo-x.com/auto/noviteti ... 1221154#14

Meni lično dosta ružniji od prethodnog, al dovoljno dobar :D Malo su ga "evropeizirali" :D
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#107 Re: Novi modeli i koncepti

Post by Cafe Camargue »

beco wrote:
Vernes_AMG wrote:Mercedes-Benz C Klase, sa svojih 451 KS u C63 AMG verziji je veoma poželjan automobil. Osveženi Mercedesov predstavnik iz D segmenta će se pojaviti na Auto salonu u Detroitu sledećeg meseca, a egzotični Black Series Coupe se očekuje nešto kasnije u toku godine.
Upravo je obelodanjeno da 6,2 litarski motor iz C63 neće biti „naoštren“ za potrebe Black Seriesa, već će njegovo mesto zauzeti 5,5 litarski twin-turbo. Taj motor isporučuje 571 KS i 900 Nm u S63 AMG, što je 71 KS više od CLK AMG Black Series. Čini se da će se vlasnici BMW-a M3 osećati pomalo inferiornim kada Black Series kupe stupi na scenu, s obzirom da su se šepurili do sada sa svojom dominacijom nad C63 AMG, posebno kada su u pitanju performanse na trkačkoj stazi. Naravno, i cena novog Mercedesovog AMG će biti u skladu sa tim. Jedino, nedostajaće nam ono „režanje“ 6.2 litarskog agregata iz C63, mada, možda će „zlokobni“ zvuk i dalje biti prisutan...



Stize tata :-D
Moj problem sa black series MB je u tome sto nisu bolji od obicnih AMG. Jesu oni brzi do 100 km/h ali su pretvrdi i prejaki za normalnu day to day upotrebu. Recimo sjecam se kad je Clarrkson testirao SL BS da pri svakom dodavanja gasa pri 80 na sat traction control uletio i pokvario zadovoljstvo. E sada traction control se može i iskljuciti ali kome se zivi do 35.
Nisam ga vozio :D al gdje god sam čitao i slušao i gledao o toj crnoj seriji, svi kažu da uopšte nisu u stanju prenijeti snagu na cestu, što će reći da je zaista tačno da se puno ne razlikuju od amg-verzije (ako nisu i gori za vozača), osim vizuelno jer su pojave, i naravno cijeni
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#108 Re: Novi modeli i koncepti

Post by johntra »

redizajn za C klasu:

Image
Image
Image
Image
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#109 Re: Novi modeli i koncepti

Post by Qler »

Samo da su joj jos malo stope sredili, a farovi su odlicni :)

al kao sto je mercedeseov slogan za novu E klasu bio, jedino sto joj nedostaje je konkurencija :D
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#110 Re: Novi modeli i koncepti

Post by Gost1515 »

beco wrote:
Moj problem sa black series MB je u tome sto nisu bolji od obicnih AMG. Jesu oni brzi do 100 km/h ali su pretvrdi i prejaki za normalnu day to day upotrebu. Recimo sjecam se kad je Clarrkson testirao SL BS da pri svakom dodavanja gasa pri 80 na sat traction control uletio i pokvario zadovoljstvo. E sada traction control se može i iskljuciti ali kome se zivi do 35.
Moj problem sa MB BS (kao i sa AMG) je vrlo jednostavan ... tačnije stotine hiljada jednostavnih problema :D
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#111 Re: Novi modeli i koncepti

Post by 1946 »

johntra wrote:redizajn za C klasu:
Meni vala ljepši farovi kod ove prije :-)
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#112 Re: Novi modeli i koncepti

Post by Vernes_AMG »

Cafe Camargue wrote:
beco wrote:
Vernes_AMG wrote:Mercedes-Benz C Klase, sa svojih 451 KS u C63 AMG verziji je veoma poželjan automobil. Osveženi Mercedesov predstavnik iz D segmenta će se pojaviti na Auto salonu u Detroitu sledećeg meseca, a egzotični Black Series Coupe se očekuje nešto kasnije u toku godine.
Upravo je obelodanjeno da 6,2 litarski motor iz C63 neće biti „naoštren“ za potrebe Black Seriesa, već će njegovo mesto zauzeti 5,5 litarski twin-turbo. Taj motor isporučuje 571 KS i 900 Nm u S63 AMG, što je 71 KS više od CLK AMG Black Series. Čini se da će se vlasnici BMW-a M3 osećati pomalo inferiornim kada Black Series kupe stupi na scenu, s obzirom da su se šepurili do sada sa svojom dominacijom nad C63 AMG, posebno kada su u pitanju performanse na trkačkoj stazi. Naravno, i cena novog Mercedesovog AMG će biti u skladu sa tim. Jedino, nedostajaće nam ono „režanje“ 6.2 litarskog agregata iz C63, mada, možda će „zlokobni“ zvuk i dalje biti prisutan...



Stize tata :-D
Moj problem sa black series MB je u tome sto nisu bolji od obicnih AMG. Jesu oni brzi do 100 km/h ali su pretvrdi i prejaki za normalnu day to day upotrebu. Recimo sjecam se kad je Clarrkson testirao SL BS da pri svakom dodavanja gasa pri 80 na sat traction control uletio i pokvario zadovoljstvo. E sada traction control se može i iskljuciti ali kome se zivi do 35.
Nisam ga vozio :D al gdje god sam čitao i slušao i gledao o toj crnoj seriji, svi kažu da uopšte nisu u stanju prenijeti snagu na cestu, što će reći da je zaista tačno da se puno ne razlikuju od amg-verzije (ako nisu i gori za vozača), osim vizuelno jer su pojave, i naravno cijeni
Pogledaj test CLK BS vs. BMW M6 , znaci CLK da ubije u svim segmentima , dok obicni AMG nema neke sanse protiv M6. BS igrackice su opasne , itekako opasne. Jedino SL BS nije toliko dobar , ali na onaj izgled svi padamo :-D
mišmaš
Posts: 506
Joined: 24/06/2009 00:32

#113 Re: Novi modeli i koncepti

Post by mišmaš »

usput, dok smo kod AMG, black series, m3 i tako tih :D




ima ih bržiš od srt-a, ali start malo ko ima bolji :zzzz: ja bi ukino to black series i ta sranja kad te odere SUV nikakve aerodinamike i gotov duplo veće mase :D

i da, nije sve u konjima ipak :




audi, bmw i mb se vazda guraju u taj trkački segment a redovito ih tuku :D i iz priloženog se jasno vidi da apsolutno ništa nije u HP, tj uglavnom to je najmoćniji način prodavanja muda za bubrege
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#114 Re: Novi modeli i koncepti

Post by Vernes_AMG »

joj ove trke pune krivina , bas uzbudljive , nije ovdje najvaznija snaga , jok :roll:

Sto ne mogu ovih sto im je drag utrka mjerilo kvalitete auta :roll:
mišmaš
Posts: 506
Joined: 24/06/2009 00:32

#115 Re: Novi modeli i koncepti

Post by mišmaš »

ne kontaš neke stvari. pročitaj ponovo šta sam napiso, onda pročitaj ponovo šta si ti napiso, i voz... amg :D
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#116 Re: Novi modeli i koncepti

Post by Vernes_AMG »

Cim postavis klipove sa dragtimes.info , to mi sve govori , nisi se zaletio na fastestlaps.com ;-)

A kazes da se Mercedes gura u sport i dobije po usima , gledas li ti F1 ? DTM ? I znas li uopste kakvu Mercedes ima tradiciju u auto sportu ? :-D
mišmaš
Posts: 506
Joined: 24/06/2009 00:32

#117 Re: Novi modeli i koncepti

Post by mišmaš »

ja govorim o serijskim autima koji se mogu kupit novi ispod čekića, pusti formulu i ta sranja...a govorio sam o stvari da konji ne igraju ulogu tu kako neki misle što više konja i eto ga avion... a na drag utrkama se to vidi, uzeo sam prve sa youtubea, ne znam koja je stranica u pitanju.
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#118 Re: Novi modeli i koncepti

Post by citroen »

Vernes_AMG wrote:joj ove trke pune krivina , bas uzbudljive , nije ovdje najvaznija snaga , jok :roll:

Sto ne mogu ovih sto im je drag utrka mjerilo kvalitete auta :roll:
mali,ne serendaj gdje ti nije mjesto,licnu prvo izvadi,pa onda uplati i polazi vozacki,pa je copy i postavi ovdje da se uvjerimo da si polozio :D pa poslije toga raspravljaj, a do tad :run: :run:
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#119 Re: Novi modeli i koncepti

Post by olensoner »

bla bla bla Mercedes bla bla bla Mercedes bla bla bla Mercedes bla bla bla Mercedes bla bla bla Mercedes bla bla bla Mercedes bla bla bla Mercedes bla bla bla Mercedes :run:
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#120 Re: Novi modeli i koncepti

Post by Vernes_AMG »

citroen wrote:
Vernes_AMG wrote:joj ove trke pune krivina , bas uzbudljive , nije ovdje najvaznija snaga , jok :roll:

Sto ne mogu ovih sto im je drag utrka mjerilo kvalitete auta :roll:
mali,ne serendaj gdje ti nije mjesto,licnu prvo izvadi,pa onda uplati i polazi vozacki,pa je copy i postavi ovdje da se uvjerimo da si polozio :D pa poslije toga raspravljaj, a do tad :run: :run:
Da sam ja postavio ovakve klipove bilo bi isto ovako , citroen , ti bi mene mogao malo popustiti , eto cisto da znas da si naporan :mrgreen:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#121 Re: Novi modeli i koncepti

Post by citroen »

Vernes_AMG wrote:
citroen wrote:
Vernes_AMG wrote:joj ove trke pune krivina , bas uzbudljive , nije ovdje najvaznija snaga , jok :roll:

Sto ne mogu ovih sto im je drag utrka mjerilo kvalitete auta :roll:
mali,ne serendaj gdje ti nije mjesto,licnu prvo izvadi,pa onda uplati i polazi vozacki,pa je copy i postavi ovdje da se uvjerimo da si polozio :D pa poslije toga raspravljaj, a do tad :run: :run:
Da sam ja postavio ovakve klipove bilo bi isto ovako , citroen , ti bi mene mogao malo popustiti , eto cisto da znas da si naporan :mrgreen:
O cemu ti :-) :-) :-) :lol: ajd na spavanje,sad je roditeljska paznja :D :D :D :D
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#122 Re: Novi modeli i koncepti

Post by Vernes_AMG »

jarane mozda znas o autima , ali ti je humor def. slabija strana.

OT : Bice ovaj BS itekako dobar , jos ako izadje M3 CSL , milina :dance:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#123 Re: Novi modeli i koncepti

Post by citroen »

Vernes_AMG wrote:jarane mozda znas o autima , ali ti je humor def. slabija strana.

OT : Bice ovaj BS itekako dobar , jos ako izadje M3 CSL , milina :dance:
Nek si mi rekao :D :D :D
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#124 Re: Novi modeli i koncepti

Post by muz66 »

Image
Last edited by muz66 on 24/12/2010 18:39, edited 1 time in total.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#125 Re: Novi modeli i koncepti

Post by Bullet Tooth Tony »

sta ovo poredite ? ... Boze sacuvaj :roll: :roll:
Post Reply