Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#63126 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

biglebovski wrote: 28/09/2022 12:21 Samo se ti redovno vakciniši fajzerom, nemoj da ofulaš busterov buster slučajno, i masku na nos, i to je to. O velikom resetu ćeš biti obavješten, finska premijerka će otpjevati pjesmu na norveškom i to će biti znak! :lol:
Pa kako trebao je onaj forum biti kamo veliki reset gdje su planovi gdje su sada i šta rade Soros i Gates 8-)
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#63127 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

BadBoy wrote: 28/09/2022 17:03
biglebovski wrote: 28/09/2022 12:21 Samo se ti redovno vakciniši fajzerom, nemoj da ofulaš busterov buster slučajno, i masku na nos, i to je to. O velikom resetu ćeš biti obavješten, finska premijerka će otpjevati pjesmu na norveškom i to će biti znak! :lol:
Pa kako trebao je onaj forum biti kamo veliki reset gdje su planovi gdje su sada i šta rade Soros i Gates 8-)
Rade isto sto su i do sad radili. Za razliku od tebe
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#63128 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

BadBoy wrote: 28/09/2022 17:03
biglebovski wrote: 28/09/2022 12:21 Samo se ti redovno vakciniši fajzerom, nemoj da ofulaš busterov buster slučajno, i masku na nos, i to je to. O velikom resetu ćeš biti obavješten, finska premijerka će otpjevati pjesmu na norveškom i to će biti znak! :lol:
Pa kako trebao je onaj forum biti kamo veliki reset gdje su planovi gdje su sada i šta rade Soros i Gates 8-)
Reset je u toku, najozbiljnije, mislim, žao mi je što sam ne možeš shvatiti promjene koje se dešavaju. Koncept jebu samo ovi naouržani rednecks-i po SAD-u, ali ne znam do kad.

A Soroš ti trenutno kupuje glasove i državne tužioce po SAD-u i kaže, ako treba, živjet će 135 godina samo da dočeka da Orban krepa. A Gates, she/her, stari ugostitelj i rasni poslastičar, nakon što je usavršio recept za egzotične tulumbe sa kokosom, radi na sasvim novom receptu za new-normal burgere, Oggy & the Cockroaches su praaaavo zabrinuti :D
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#63129 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

cassius wrote: 28/09/2022 16:28 I dalje smo treci po smrtnosti, niko ne nosi maske.
Ovo boldirano druže nije istina. BadBoy, he/him, nosi najnoviju masku, 99.654% sprječava virus ukoliko se nosi pravilno, izraelska.

PS. momak sa fotografije nije BadBoy.

Image
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#63130 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

biglebovski wrote: 28/09/2022 18:37
cassius wrote: 28/09/2022 16:28 I dalje smo treci po smrtnosti, niko ne nosi maske.
Ovo boldirano druže nije istina. BadBoy, he/him, nosi najnoviju masku, 99.654% sprječava virus ukoliko se nosi pravilno, izraelska.

PS. momak sa fotografije nije BadBoy.

Image
Mene jos nije resetovalo :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#63131 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

Oslabila korona, antivakseri cirkusaju ne bi li skrenuli paznju na sebe.

Another day in the office.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#63132 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

ultima_palabra wrote: 28/09/2022 21:24 Oslabila korona, antivakseri cirkusaju ne bi li skrenuli paznju na sebe.

Another day in the office.
E jebemu, šta bi ste vi radili bez nas? :lol: Morali bi sami sa sobom raspravljat da se ispuni kvota. :lol:

A ako je neko cirkusant, to je ovaj Grofičin najdraži Bozo Bourla:

biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#63133 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

BadBoy wrote: 28/09/2022 20:34
Mene jos nije resetovalo :lol:
Old school, tako i treba. :thumbup:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#63134 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by DEMONIKA »

splinter wrote: 05/09/2022 12:00
DEMONIKA wrote: 03/09/2022 07:36 gdje mi je draga osoba koja ima brdo sivih ćelija :D

@splinter ode li ti na novavax u Cro?

https://www.dw.com/hr/po-čemu-je-novava ... a-60858117
Nikad :). Ma nije mi ni trebalo, a za ono putovanja kad sam i prelazio granicu prema EU bilo mi je dovoljan negativan antigen test, niko mi nije ništa više ni tražio. Sad da idem idem u Cro maksuz na vakcinu, kontam kako bih to onda sve posložio kroz papire, da li bi to bilo validno itd. boga pitaj, dok s druge strane neke medicinske potrebe da se vakcinišem više nije ni bilo. Mada mi je i dalje pomenuto cjepivo favorite zasigurno.

Da sumiram, usudio bih se reći da bi to bilo to od pandemije, jer otprilike to je taj neki vremenski okvir trajanja pandemija cca 2-3 godine, ovim intenzitetom kroz ljudsku povijest i tako je jedino održivo, još od Justinijanove kuge (koju izaziva bakterija doduše), pa preko Ruske gripe 1889-1890., Španskog gripa 1918.-19., Azijskog gripa 1957.-58., pa potom Hongkonški grip 1967-69., Pandemija virusa gripe H1N1 iz 2009.godine.
Nekad sam u septembru 2020. godine pisao da bi ovaj virus mogao imati sličan put kao i onaj virus "Ruske gripe" iz 1889.godine i koji je vrlo vjerovatno zapravo bio Coronavirus - HCoV-OC43, a ne virus influenze. Iako je ubio preko milion ljudi, na kraju je ostao u ljudskoj cirkulaciji kao virus prehlade prilagodivši se nama, odnosno mi njemu bez izazivanja bolesti sa težim kliničkim simptomima.
Zanimljivo prvi outbreak je bio zabilježen u maju 1889. godine u gradu Bukhara ( Azerbaijan ) koji se nalazio na putu svile, pa nije isključeno da se i ovaj virus zapravo pojavio u Kini, a odatle proširio na ostatak svijeta.
Upravo tada nekada virus je prešao sa krava i glodara na ljude pa je zato u prvih par godina bio toliko poguban za ljudsku populaciju.

Ovo pišem zbog toga što ne bilo u redu iz današnje perspektive omalovažavati vrijeme iza nas, ismijavati virus niti minimizirati njegovu snagu sa početka pandemije, prije svega zbog pijeteta prema žrtvama istoga ali i onima koj i dan danas osjećaju posljedice njegovog preboljenja.
Jednostvano to je tako sa pandemijama, povijest nas uči. Danas se Bubonska kuga uspješno tretira antibioticima, dok virusi gripe uzročnici pandemija iz 1918. ili 2009. ne bi više predstavljli toliki javno zdravstveni problem. Npr virus gripe H1N1 iz 1918.godine je imao saučesnika u svom pohodu, a to je Streptococcus pneumoniae koji je vrlo često pravio veću štetu nego i sam virus, a kako je pencilin otkriven tek 1928.godine, smrtnost je između ostalog bila velika i zbog toga. Također, virus uzročnik pandemije iz 2009.godine (H1N1pdm09) danas je prisutan kao sezonski grip i nema više ni blizu onaj uticaj kao od prije desetak godina i više.
Ne vjerujem da ovaj trenutno prisutni virus predstavlja više veliki javno zdravstveni problem. Lokalno ili regionalno možda i bude nekih odstupanja i ozbiljnijih posljedica, ali globalno gledajući više ne.

Na kraju, kakva god bila ova je pandemija sa svim svojim negativnostima, predimenzioniranim reakcijama vlasti, svim sektama koje su isplivale na površinu od njenog pojavljivanja, s jedne strane razotkrila mnoge nedostatke u javnozdravstvenim sistemima širom svijeta, sistemima nadzora i prevencije, ali je ipak s druge strane zbog smanjenog obima industrijske proizvodnje isčistila planetu koliko toliko barem na trenutak i odgodila neke ratove makar na kraće vrijeme.
Nažalost, jedina pandemija koja nikada neće proći je pandemija ljudske gluposti, pohlepe i potrebe da se uništi sve oko sebe . . .



Hvala ti od srca
ja sam upitala jer sam predložila kćerci da ako će se vakcinisati da sačeka novavax
jer si mi se ti tokom dvogodišnjeg čitanja učinio najprisebnijom osobom, uz znanje znanja XD :mrgreen:
jož jednom hvala na odgovoru i hvala na svim informacijama tokom pandemije
koje su me držale u nekoj normali, da ne paničim ali i da se ne opustim

ma ukratko ti si meni tito :mrgreen:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#63135 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by DEMONIKA »

KraljicaIzJajca wrote: 03/09/2022 08:56
DEMONIKA wrote: 03/09/2022 08:25

neam potrebe surfat
pamtim ono što pročitam XD
da li je pitanje bilo upućeno tebi?
nije?
haj razligu

Ne razumijem tvoj bezobrazan odgovor, covjek je pisao o istom na temi.

Ocigledno nisi zapamtila, ako citas ovu temu.
jel još pilotiraš?
smeta ti što sam pitala osobu koja mi se čini kompetentnom da odgovori?
nikad ja u tvoje zrakoplovno sredstvo ne bih ušla makar ti bila samo stjuardesa
haj sad laganini drži se marlbora :wink: :run:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#63136 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MehmedPasaMoric »

Jel realno da jos uvijek postoji interes za ovu temu :shock:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#63137 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

MehmedPasaMoric wrote: 06/10/2022 09:58 Jel realno da jos uvijek postoji interes za ovu temu :shock:
ide mozda novi krug, dok stoji na Facebook-u itd, nece stat
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#63138 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by RtrnOfSalisbury »

men je isto cudno da se digla tolka frka oko nepostojeceg i bezopasnog virusa :shock: to se zadalo i prekovise, evo naki tamo eksperti rade sa tijem nekijem helas stanicama, valjda su to grcke i neunistive stanice i analiziraju protozoe i amilaze tj. samo trose pare djabe. nebi znao sta to sve znaci al
da je opasno - nije vala. spavajte mirno, kaem ja

i naravski: koristite suncobrane dok sipaju ono nesto iz avijona :bih:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#63139 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by SmokingMan »

Šta sipaju?
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#63140 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by RtrnOfSalisbury »

SmokingMan wrote: 06/10/2022 15:01 Šta sipaju?
ma zulfija mi reko, ujutro ko naki kristalici se mogu vidjet, to iz avijona sipaju nedje pred uranak. jos se ne zna kako al zulfija kae da sigurno sipaju :run:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#63141 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

MehmedPasaMoric wrote: 06/10/2022 09:58 Jel realno da jos uvijek postoji interes za ovu temu :shock:
Nije, nekima je život bio ispunjen u pandemiji na ovoj temi, sada se gasi jedina razonoda koju su imali. Jbg. svemu dođe kraj kad tad. :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#63143 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

The Dude i dalje u šupalj doboš udara. Move on man.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#63144 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Point. wrote: 12/10/2022 21:47 The Dude i dalje u šupalj doboš udara. Move on man.
lako je tebi pričati, šest doza, sanitarna propusnica, qr kod, izraelska maska, full spreman.



Image

Image
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#63145 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

Bolje ti je skupljaj lovu za Alex Jonesa, masnu lovu teoretičar zavjera mora da iskešira.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#63146 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Ja zaista ne znam tko je dotični gospodin Jones?

Evo našao sam. Izgleda da je taj Jones nešto baš laprdao, samo mi se čini da je kazna ipak prevelika. Kad vidiš ove dilere droge zamaskirane iza farmaceutske firme i kaznu koju su dobili nakon izazivanja pandemije ovisnosti i smrti desetaka hiljada korisnika njihovog "sigurnog" lijeka protiv boli, kako ga nazvaše stručnjaci, zamisliš se nad stanjem slobode govora u SAD-u. Korporativna autokracija je izuzetno opasna. I moja je dužnost da se borim protiv iste.

Image

Ovi farmaceuti su prava mafija, nisu mi jasni ljudi koji im slijepo vjeruju.

Bez hitne intervencije, 1,2 miliona ljudi u SAD-u i Kanadi će umrijeti od predoziranja opioidima do kraja decenije, pored više od 600.000 koji su umrli od 1999. godine, prema izvještaju Stanford-Lancet komisije od 2. februara o sjevernoameričkoj kriza opioida. U ovom Q&A, Howard Koh, profesor prakse liderstva u javnom zdravstvu i član Komisije, raspravlja o faktorima koji doprinose krizi i preporukama kako je obuzdati....

Jedan od glavnih zaključaka je da kriza predstavlja višesistemski neuspjeh regulacije. Odobrenje za OxyContin je jedan od primjera – kasnije se pokazalo da je Purdue Pharma predstavila lažni opis lijeka, da izaziva manju ovisnost za razliku od drugih opioida. Profitni motiv farmaceutske industrije ostaje uvijek prisutan.

A to je samo vrh ledenog brega. Nakon odobrenja, obično je na industriji – ne na regulatorima – da educiraju i savjetuju propisivače o tome kako procijeniti i umanjiti rizik. Donacije proizvođača opioida političarima i dalje utiču na političke odluke. Osim toga, rotirajuća vrata službenika koji napuštaju vladine regulatorne agencije, kao što je Agencija za borbu protiv droga, redovno se pridružuju farmaceutskoj industriji bez ili bez perioda „hlađenja“. Izvještaj detaljno opisuje ove i druge upečatljive primjere.


https://www.hsph.harvard.edu/news/featu ... to-fix-it/
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#63147 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Dokle smo s bagerima ? Perete li ruke?
baglama
Posts: 985
Joined: 13/11/2010 16:09

#63148 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by baglama »

Lako je oprati ruke,obraz malo teze a savjest nikada.
https://mislavkolakusic.eu/2022/09/20/m ... jecanstva/
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#63149 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

baglama wrote: 17/10/2022 06:42 Lako je oprati ruke,obraz malo teze a savjest nikada.
https://mislavkolakusic.eu/2022/09/20/m ... jecanstva/
Kakva besmislica, šteta što izgubih 5 sekundi da pročitam prve dvije rečenice.

Kako u BiH napreduje revakcinacija?
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#63150 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by RtrnOfSalisbury »

u moje selo upravo pravimo grudobrane, kanale i drenazu, sve sa cekama jer se pronio glas da korona nije rekla zadnju rijec. strucnjaci bi to nazvali prevencija :bih: ko more nek spava mirno
Locked