Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#62551 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Milenkov buraz »

Raigor Stonehoof wrote: 24/06/2022 16:38
cassius wrote: 23/06/2022 18:25

Kako ova senilna budala zna da ce biti jos jedna pandemija ?
Zakonom vjerovatnoce. Covid nije ni prva ni zadnja pandemija. Pravo pitanje je kako zatucani bosnjak zna da nece?
Kakav zakon vjerovatnoće, pa većina ne vjeruje u gravitaciju i prirodne zakone a da vjeruje u neke statističke zakone i matematiku. :lol: Sada da objaviš da će nekad u budućnosti na zemlju pasti veći asteroid razapeli bi te ili da kažeš da će Etna eruptirati nekad u budućnosti sa mogućim katastrofalnim posljedicama po Cataniu proglasili bi te gušterom. :lol:
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#62552 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Sanjarko wrote: 24/06/2022 22:51
hladan.preminger wrote: 24/06/2022 10:00

ajde ne laprdaj. BiH je po procentu vakcinisane djece obuhvaćene redovnom vakcinacijom bila u samom vrhu sve do 2014-2015. godine do kada je obuhvat bio 95%.
nakon što su mame dobile internet i telefone i saznale za debilne tvrdnje da vakcine dovode do autizma taj procenat od 2013. lagano pada i sada je oko 75%. to je trend u svim "modernim" zemljama.

laži doktora i "naučnika" oko efikasnosti i nuspojava ovog sranja od vakcije protiv covid-a najveću štetu će nanijeti djeci koja se nisu ni rodila, jer je povjerenje u vakcine dobrano poljuljano zbog profita pfizera i moderne.

ovo ti pišem kao neko čija su djeca redovno vakcinisana, i kao neko ko je u martu 2021. vakcinisan AZ vakcinom.
samo da uletim za autizam, nezna se sta ga uzrokuje ali zna se da se povecava sve vise kao i mentalne bolesti tako da svako 7 ili 9to dijete/osoba ako se nevaram danas ima neki oblik mentalne bolesti, ja sam mozda kao dijete imao neki oblik sch-a ili njega, a danas imam sch

ima veze izmedzu to dvoje, otkriveno danas, vec ovo zovu genocidom nad covjecanstvom neki po netu

uzrok po meni razni faktori od teskih poroda i loseg lijecenja djece do raznih zagadzenja okolisa s svim i svacim

meni sch mozda penicilinskim sokom uzrokovana, i samo sam se na ovo htjeo nadovezat, za vakcine se nezna
http://howdovaccinescauseautism.com/
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#62553 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

hladan.preminger wrote: 27/06/2022 11:25
Sanjarko wrote: 24/06/2022 22:51

samo da uletim za autizam, nezna se sta ga uzrokuje ali zna se da se povecava sve vise kao i mentalne bolesti tako da svako 7 ili 9to dijete/osoba ako se nevaram danas ima neki oblik mentalne bolesti, ja sam mozda kao dijete imao neki oblik sch-a ili njega, a danas imam sch

ima veze izmedzu to dvoje, otkriveno danas, vec ovo zovu genocidom nad covjecanstvom neki po netu

uzrok po meni razni faktori od teskih poroda i loseg lijecenja djece do raznih zagadzenja okolisa s svim i svacim

meni sch mozda penicilinskim sokom uzrokovana, i samo sam se na ovo htjeo nadovezat, za vakcine se nezna
http://howdovaccinescauseautism.com/
ma vise je mislim faktora u igri kao sta sam naveo, nedaju rec psihijatri moji da je moguce da ja imam sizofreniju odmalena, 2,5-3 godine, kad sam imao pencilinski sok, davali mi kisik jer sam poplavio, plav bio skroz i poslije pola mjeseca bio u bolnici, na terapiji za konvulzije i na fenobarbitolu/phenobarbitolu, tako nekako, a nisam imao konvulzije

na zahtjev rahmetli starog izvucen iz bolnice nakon sta je razgovarao s specijalistom nekim tad koji je rekao da nemam konvulzije

ovaj prethodno naveden lijek danas zabranjen kako znam davati
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#62554 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Borce za istinu, poznatije kao faktčekeri, izgleda niko više ne uzima za ozbiljno?

'Provjerivači činjenica' zahtijevaju da YouTube cenzuriše više videa zbog "dezinformacija", a jedan od razloga je to što niko ne gleda njihov sadržaj.

Zahtjev za cenzurom postavljen je tokom GlobalFact 9, konferencije za provjeru činjenica koju je organizovala Međunarodna mreža za provjeru činjenica (IFCN).

“Kao međunarodna mreža organizacija za provjeru činjenica, pratimo kako se laži šire na internetu – i svaki dan vidimo da je YouTube jedan od glavnih kanala dezinformacija i dezinformacija na mreži širom svijeta. Ovo je velika zabrinutost naše globalne zajednice koja provjerava činjenice”, napisao je IFCN ranije u pismu YouTubeu.

Tokom same konferencije, Angie Drobnic Holan, glavna urednica PolitiFacta, požalila se da se grupe za provjeru činjenica bore jer niko nije zainteresiran da gleda njihov sadržaj.

“Čini se da YouTube ne prikuplja tačne, vjerodostojne informacije u svojim algoritmima. Imali smo dosta iskustva sa YouTube-om u stvaranju videa sadržaja za provjeru činjenica. Čini se da ne ide baš najbolje,” Holan. “Mislim da je većina novinskih organizacija izuzetno frustrirana vašom platformom,” dodala je.

Drugim riječima, nikome nije stalo do dosadnih, hiperpartijskih sadržaja koje plasiraju sumnjive grupe za provjeru činjenica, pa se njihova uspješnija konkurencija mora cenzurirati!

YouTubeov Brandon Feldman odgovorio je uvjeravajući grupu da čini više na podizanju "autoritativnih izvora".

Na YouTube-u se to manifestira u obliku sadržaja iz mejnstrim mreža vijesti i režimskih institucija koji se pojavljuju na vrhu rezultata pretraživanja, a narativi koji se ne slažu su zakopani duboko u listi, ako se uopće pojave.

Ali očigledno, ni ovo nije dovoljno.


https://summit.news/2022/06/27/fact-che ... r-content/
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#62555 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

CK SKJ je bio miljama ispred ovih modernih fašista
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#62556 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Bluemore »

Sanjarko wrote: 22/06/2022 04:45 od Augusta ide opet mozda, tamo u Septembru nekad, hint DE i dokad imaju oni u DE stavljene van snage privremeno mjere, i dok god na Fejsu itd, se neukine dio o CV19, nece ovo stat
Njemci se nabrijavaju na jesen opet na maske i 4-5 vakcinu
User avatar
oldtajmer
Posts: 4824
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#62557 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by oldtajmer »

kako li se sad krecu cijene testa na antitijela,bas nesto kontam da uradim pa da vidim je li ostalo ista skoro godinu i pol nakon korone
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#62558 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

imaće oni već problema kad krene sezona grijanja od ove prehlade
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#62559 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

oldtajmer wrote: 27/06/2022 21:06 kako li se sad krecu cijene testa na antitijela,bas nesto kontam da uradim pa da vidim je li ostalo ista skoro godinu i pol nakon korone
nemoj bacati pare, antitijela u krvi se ne proizvode toliko dugo. jednostavno je to organizmu neisplativo. ostaje stanični imunitet.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#62560 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Bluemore wrote: 27/06/2022 20:57
Sanjarko wrote: 22/06/2022 04:45 od Augusta ide opet mozda, tamo u Septembru nekad, hint DE i dokad imaju oni u DE stavljene van snage privremeno mjere, i dok god na Fejsu itd, se neukine dio o CV19, nece ovo stat
Njemci se nabrijavaju na jesen opet na maske i 4-5 vakcinu
Debilska nacija.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4824
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#62561 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by oldtajmer »

hladan.preminger wrote: 28/06/2022 08:06
oldtajmer wrote: 27/06/2022 21:06 kako li se sad krecu cijene testa na antitijela,bas nesto kontam da uradim pa da vidim je li ostalo ista skoro godinu i pol nakon korone
nemoj bacati pare, antitijela u krvi se ne proizvode toliko dugo. jednostavno je to organizmu neisplativo. ostaje stanični imunitet.
:thumbup:
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#62562 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by suspect_zero »

Jeli to opet broj zaraženih u povećanju?....opet traže maske u DZ a i uposlenici ponovo nose.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#62563 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Raigor Stonehoof »

suspect_zero wrote: 28/06/2022 22:04 Jeli to opet broj zaraženih u povećanju?....opet traže maske u DZ a i uposlenici ponovo nose.
nisam vidio zvanicne podatke, ali znam ih troje koji su se u zadnjih 15ak dana zarazili

prije toga nisam cuo za nikog mjesecima
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#62565 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by megaribi1 »

Raigor Stonehoof wrote: 28/06/2022 22:10
suspect_zero wrote: 28/06/2022 22:04 Jeli to opet broj zaraženih u povećanju?....opet traže maske u DZ a i uposlenici ponovo nose.
nisam vidio zvanicne podatke, ali znam ih troje koji su se u zadnjih 15ak dana zarazili

prije toga nisam cuo za nikog mjesecima
Ide pedesetak slučajeva dnevno.
Datum Ukupno slučajeva
20.6. 378295
22.6. 378328
23.6 378370
25.6. 378413
27.6 378505
28.6 378577
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#62566 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by suspect_zero »

Raigor Stonehoof wrote: 28/06/2022 22:10
suspect_zero wrote: 28/06/2022 22:04 Jeli to opet broj zaraženih u povećanju?....opet traže maske u DZ a i uposlenici ponovo nose.
nisam vidio zvanicne podatke, ali znam ih troje koji su se u zadnjih 15ak dana zarazili

prije toga nisam cuo za nikog mjesecima

Baš tako, ima dva tri mjeseca kako nisam čula da je iko pokupio virus...ništa opet maske i nema grljenja, izbjegavati gužvu i tako.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#62567 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

suspect_zero wrote: 28/06/2022 22:52
Raigor Stonehoof wrote: 28/06/2022 22:10

nisam vidio zvanicne podatke, ali znam ih troje koji su se u zadnjih 15ak dana zarazili

prije toga nisam cuo za nikog mjesecima

Baš tako, ima dva tri mjeseca kako nisam čula da je iko pokupio virus...ništa opet maske i nema grljenja, izbjegavati gužvu i tako.
:lol: :lol: :lol: Opet zaključati FBiH pod hitno, nije mi jasno šta čekaju? Srećom pa škole ne rade trenutno. Fakultetski ispiti obavezno online. :lol: :skoljka: :run:
Trappist
Posts: 4222
Joined: 12/09/2020 08:52

#62568 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

"NOVI val zaraze koronavirusom u Francuskoj, potaknut novim varijantama, trebao bi svoj vrhunac dosegnuti krajem srpnja, rekao je najviši savjetnik francuske vlade za znanost Jean-Francois Delfraissy.

"Vrhunac još uvijek nije tu, vrhunac zaraza će vjerojatno biti krajem srpnja. Tada će se ponovno pojaviti varijanta BA.5 ako je ne potisne druga varijanta ujesen", rekao je Delfraissy danas u razgovoru za radio RTL.

Francuska je zabilježila 124.724 nove zaraze u protekla 24 sata, što je povećanje u usporedbi sa 77.967 slučajeva zabilježenih prošlog tjedna. Francuska vlada je ovog tjedna preporučila ponovno nošenje maski na mjestima gdje boravi mnogo ljudi, osobito u javnom prijevozu, radi borbe protiv posljednjeg porasta slučajeva zaraze."

Zar ne bi da se virus dosta manje siri ljeti jer su ljudi vani umjesto unutra ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sta su sve strucnjaci pricali i objasnjavali, mene stid malo zbog njih...
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#62569 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Trappist wrote: 30/06/2022 10:10 "NOVI val zaraze koronavirusom u Francuskoj, potaknut novim varijantama, trebao bi svoj vrhunac dosegnuti krajem srpnja, rekao je najviši savjetnik francuske vlade za znanost Jean-Francois Delfraissy.

"Vrhunac još uvijek nije tu, vrhunac zaraza će vjerojatno biti krajem srpnja. Tada će se ponovno pojaviti varijanta BA.5 ako je ne potisne druga varijanta ujesen", rekao je Delfraissy danas u razgovoru za radio RTL.

Francuska je zabilježila 124.724 nove zaraze u protekla 24 sata, što je povećanje u usporedbi sa 77.967 slučajeva zabilježenih prošlog tjedna. Francuska vlada je ovog tjedna preporučila ponovno nošenje maski na mjestima gdje boravi mnogo ljudi, osobito u javnom prijevozu, radi borbe protiv posljednjeg porasta slučajeva zaraze."

Zar ne bi da se virus dosta manje siri ljeti jer su ljudi vani umjesto unutra ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sta su sve strucnjaci pricali i objasnjavali, mene stid malo zbog njih...

zanimljivo je da je RTLbio glavniširitelj panike gdje god postoje. sjetimo se samo priloga o pretrpanim grobljima u Sarajevu i kako nema mjesta koliko ljudi umiru od korone.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#62570 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

hladan.preminger wrote: 30/06/2022 13:10
Trappist wrote: 30/06/2022 10:10 "NOVI val zaraze koronavirusom u Francuskoj, potaknut novim varijantama, trebao bi svoj vrhunac dosegnuti krajem srpnja, rekao je najviši savjetnik francuske vlade za znanost Jean-Francois Delfraissy.

"Vrhunac još uvijek nije tu, vrhunac zaraza će vjerojatno biti krajem srpnja. Tada će se ponovno pojaviti varijanta BA.5 ako je ne potisne druga varijanta ujesen", rekao je Delfraissy danas u razgovoru za radio RTL.

Francuska je zabilježila 124.724 nove zaraze u protekla 24 sata, što je povećanje u usporedbi sa 77.967 slučajeva zabilježenih prošlog tjedna. Francuska vlada je ovog tjedna preporučila ponovno nošenje maski na mjestima gdje boravi mnogo ljudi, osobito u javnom prijevozu, radi borbe protiv posljednjeg porasta slučajeva zaraze."

Zar ne bi da se virus dosta manje siri ljeti jer su ljudi vani umjesto unutra ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sta su sve strucnjaci pricali i objasnjavali, mene stid malo zbog njih...

zanimljivo je da je RTLbio glavniširitelj panike gdje god postoje. sjetimo se samo priloga o pretrpanim grobljima u Sarajevu i kako nema mjesta koliko ljudi umiru od korone.
Virus se nije sirio u meduvremenu, pauzirao je. Sad nova varijanta dosla s godisnjeg :D
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#62571 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Altsa »

Broj zarazenih ponovo raste. Ne trenutno u tolikoj mjeri u BiH koliko npr. u Srbiji i Hrvatskoj. U Austriji 12k dnevo zarazenih. Jedina dobra stvar je sto su simptomi blazi.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#62572 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Altsa wrote: 01/07/2022 20:21 Broj zarazenih ponovo raste. Ne trenutno u tolikoj mjeri u BiH koliko npr. u Srbiji i Hrvatskoj. U Austriji 12k dnevo zarazenih. Jedina dobra stvar je sto su simptomi blazi.
Odmah zatvoriti barem FBiH, ne znam šta čekaju? :?
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#62573 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Altsa »

aldinjo wrote: 01/07/2022 22:24
Altsa wrote: 01/07/2022 20:21 Broj zarazenih ponovo raste. Ne trenutno u tolikoj mjeri u BiH koliko npr. u Srbiji i Hrvatskoj. U Austriji 12k dnevo zarazenih. Jedina dobra stvar je sto su simptomi blazi.
Odmah zatvoriti barem FBiH, ne znam šta čekaju? :?
Ne brini. Sve u svoje vrijeme.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#62574 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Altsa wrote: 01/07/2022 22:59
aldinjo wrote: 01/07/2022 22:24
Odmah zatvoriti barem FBiH, ne znam šta čekaju? :?
Ne brini. Sve u svoje vrijeme.
Ne brinem ja, imaju ovdje "dežurni" koji brinu.
Nema ih mjesecima i onda se odjednom počeše pojavljivati.
Kao što reče onaj Kolakušić, ili ide nastavak rata u Ukrajini ili novo "iživljavanje" sa glupim mjerama. Samo što sada ima puno manje naivnih ljudi koji će prihvatiti i pelc i idiotske mjere.
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#62575 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Altsa »

aldinjo wrote: 02/07/2022 00:23
Altsa wrote: 01/07/2022 22:59
Ne brini. Sve u svoje vrijeme.
Ne brinem ja, imaju ovdje "dežurni" koji brinu.
Nema ih mjesecima i onda se odjednom počeše pojavljivati.
Kao što reče onaj Kolakušić, ili ide nastavak rata u Ukrajini ili novo "iživljavanje" sa glupim mjerama. Samo što sada ima puno manje naivnih ljudi koji će prihvatiti i pelc i idiotske mjere.
Idiotske mjere?
Locked