Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#60376 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Ci-Nick wrote: 21/01/2022 08:39 u posljednjih 24 sata u KB Zenica rođeno 15 beba. :shock:
Uobičajeni brojevi prije korone su bili 5 ili 6 beba.
Popravlja se natalitet.
bar nešto pozitivno iz ove dvije godine :D
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#60377 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Trebalo je dvije godine da izađu stvarni podaci i brojke o covidu.

Ako ikoga zanimaju činjenice od UK saveza za statistiku, neka pogleda.
Pogledaj i ti ljubitelju dječijih serijala, a ne da mi dociraš sa visoka, a šupalj si ko ribarska mreža.

User avatar
ZyzzSar
Posts: 2429
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#60378 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ZyzzSar »

ultima_palabra wrote: 20/01/2022 22:25
saint_mirad wrote: 20/01/2022 20:14 istovremeno, austrija od februara uvodi obaveznu vakcinaciju za sve punoletne građane. jebo lud zbunjenog.
To se zapravo podudara. Ukidanja mjera koja slijede ce u dosta zemalja vaziti samo za vakcinisane.
vise vakcinisani sire zarazu od nevakcinisanih bas zbog tih ukinutih mjera ali eto :D
RandomAndCasual
Posts: 361
Joined: 02/06/2020 22:39

#60379 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by RandomAndCasual »

Ci-Nick wrote: 21/01/2022 08:39 u posljednjih 24 sata u KB Zenica rođeno 15 beba. :shock:
Uobičajeni brojevi prije korone su bili 5 ili 6 beba.
Popravlja se natalitet.
Sve to ode u Njemacku poslje srednje skole, a dvojica ili trojica kad zavrse fakultet
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#60380 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

RandomAndCasual wrote: 21/01/2022 09:51
Ci-Nick wrote: 21/01/2022 08:39 u posljednjih 24 sata u KB Zenica rođeno 15 beba. :shock:
Uobičajeni brojevi prije korone su bili 5 ili 6 beba.
Popravlja se natalitet.
Sve to ode u Njemacku poslje srednje skole, a dvojica ili trojica kad zavrse fakultet
rodiliste DE, podruznica BA, De-Ba [Be-Da] +1
Trappist
Posts: 4236
Joined: 12/09/2020 08:52

#60381 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Dead Man Walking wrote: 21/01/2022 01:00
Trappist wrote: 20/01/2022 22:29

Kao u VB, Svedskoj i Izraelu a ? Nema vece gluposti nego misliti da vakcinisani ne sire virus. Ja vakcinisan u augustu, prebolio u oktobru 2020, evo me sjedim zarazen u izolaciji. Sta sam se ja tacno razlikovao od nekog nevakcinisanog ?
Ko misli da ne sire?
Zbog cega onda u austriju osoba sa dvije vakcine ili bez ijedne treba negativan test da udje, a osoba sa tri doze ne treba test da udje?
Trappist
Posts: 4236
Joined: 12/09/2020 08:52

#60382 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

"Idemo u pravcu kolektivnog imuniteta, omicron će zahvatiti svakog od nas ali je sreća da ne izaziva povećan mortalitet, kazao je na današnjoj press konferenciji ministar zdravstva KS Haris Vranić.

"Omicron je dominantan soj, što se može zaključiti prema kliničkim slikama. Treći talas je bio smrtonosan, sada je ovaj virus toliko mutirao, nije bezazlen da se razumijemo. Mi imamo preko 92 posto umrlih koji nisu vakcinisani. Većinom je riječ o godištima 1927. pa do 1938.", kazao je Vranić.
Dodao je da Krizni štab već sada planira da počne sa popuštanjem mjera. Na pitanje koje konkretne mjere, Vranić je rekao "sve, potpuna sloboda".

Nakon 2 godine ludila, panike, histerije, najava pomora, suludih mjera, prvi put recena realna situacija od strane nekog našeg stručnjaka. Samo naprijed :thumbup:
laik1981
Posts: 12923
Joined: 05/12/2012 13:04

#60383 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Znaci vecinom umiru nevakcinisani sa 80+ godina.. Mogu razumjeti omladinu koja se ne zeli vakcinisati, ali ove stare ne mogu nikako..
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#60384 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

hladan.preminger wrote: 21/01/2022 09:40 Trebalo je dvije godine da izađu stvarni podaci i brojke o covidu.

Ako ikoga zanimaju činjenice od UK saveza za statistiku, neka pogleda.
Pogledaj i ti ljubitelju dječijih serijala, a ne da mi dociraš sa visoka, a šupalj si ko ribarska mreža.

Ma sta zna Dr.John Campbell ... Slusajte GandalfaSivog, jezauledja, ja71, point. Sve ove godine provedene na forumu sad znamo zasto... Specijalizirali su medicinu !!!

'ta ce neki John !
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#60385 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

cassius wrote: 21/01/2022 11:39
hladan.preminger wrote: 21/01/2022 09:40 Trebalo je dvije godine da izađu stvarni podaci i brojke o covidu.

Ako ikoga zanimaju činjenice od UK saveza za statistiku, neka pogleda.
Pogledaj i ti ljubitelju dječijih serijala, a ne da mi dociraš sa visoka, a šupalj si ko ribarska mreža.
Ma sta zna Dr.John Campbell ... Slusajte GandalfaSivog, jezauledja, ja71, point. Sve ove godine provedene na forumu sad znamo zasto... Specijalizirali su medicinu !!!

'ta ce neki John !
I njemu nešto tu ne štima :lol:

U suštini, što kaže i ovaj John čini mi se, a i u komentarima na video, problem je generalna zapuštenost ljudi, ne baš zdrav način života i slaba prevencija bolesti kao što su dijabetes i sve ostalo, problemi sa plućima kod pušaća, sa srcem, i o tome bi javno-zdravstvene vlasti trebale voditi više računa. I onda, zatvoriš im bolnice i pristup zdravstvenim uslugama i šta možeš drugo očekivati nego povećanje broja umrlih.
BadBoy
Posts: 8046
Joined: 01/11/2005 21:55

#60386 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Trappist wrote: 21/01/2022 11:14 "Idemo u pravcu kolektivnog imuniteta, omicron će zahvatiti svakog od nas ali je sreća da ne izaziva povećan mortalitet, kazao je na današnjoj press konferenciji ministar zdravstva KS Haris Vranić.

"Omicron je dominantan soj, što se može zaključiti prema kliničkim slikama. Treći talas je bio smrtonosan, sada je ovaj virus toliko mutirao, nije bezazlen da se razumijemo. Mi imamo preko 92 posto umrlih koji nisu vakcinisani. Većinom je riječ o godištima 1927. pa do 1938.", kazao je Vranić.
Dodao je da Krizni štab već sada planira da počne sa popuštanjem mjera. Na pitanje koje konkretne mjere, Vranić je rekao "sve, potpuna sloboda".

Nakon 2 godine ludila, panike, histerije, najava pomora, suludih mjera, prvi put recena realna situacija od strane nekog našeg stručnjaka. Samo naprijed :thumbup:
Ali jesi li svjestan da ovo tek važi sada za ovaj omikron soj... Situacija se opet promijenila baš kao što se bila promijenila sa Deltom. Samo što si tada ismijavao a sad ti odgovara...
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#60387 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by belfy »

hladan.preminger wrote: 21/01/2022 09:40 Trebalo je dvije godine da izađu stvarni podaci i brojke o covidu.

Ako ikoga zanimaju činjenice od UK saveza za statistiku, neka pogleda.
Pogledaj i ti ljubitelju dječijih serijala, a ne da mi dociraš sa visoka, a šupalj si ko ribarska mreža.
za pocetak da te upoznam sa necim. kada se nekome obracas i/ili zelis da taj neko to vidi, onda ga citiras ili tagujes, a ne pises postove i proizvas ispod radara. to je neka osnovna kultura forumske komunikacije.

upravo zato tebi izgleda da ti ja dociram sa visoka, dok ja komuniciram sasvim normalno. to sto necu da se spustam na tvoj nivo i da se valjam u blatu sa ljepljenjem epiteta je sasvim razumljivo. dakle, za tebe "gospodin supalj kao ribarska mreza".

i, za kraj, opet savjet. ako si propustio takve u mladosti, pa da naucis nesto pozitivno, nije ni sada kasno da pogledas. bit ce ti svakako poucno.
Trappist
Posts: 4236
Joined: 12/09/2020 08:52

#60388 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

BadBoy wrote: 21/01/2022 12:57
Trappist wrote: 21/01/2022 11:14 "Idemo u pravcu kolektivnog imuniteta, omicron će zahvatiti svakog od nas ali je sreća da ne izaziva povećan mortalitet, kazao je na današnjoj press konferenciji ministar zdravstva KS Haris Vranić.

"Omicron je dominantan soj, što se može zaključiti prema kliničkim slikama. Treći talas je bio smrtonosan, sada je ovaj virus toliko mutirao, nije bezazlen da se razumijemo. Mi imamo preko 92 posto umrlih koji nisu vakcinisani. Većinom je riječ o godištima 1927. pa do 1938.", kazao je Vranić.
Dodao je da Krizni štab već sada planira da počne sa popuštanjem mjera. Na pitanje koje konkretne mjere, Vranić je rekao "sve, potpuna sloboda".

Nakon 2 godine ludila, panike, histerije, najava pomora, suludih mjera, prvi put recena realna situacija od strane nekog našeg stručnjaka. Samo naprijed :thumbup:
Ali jesi li svjestan da ovo tek važi sada za ovaj omikron soj... Situacija se opet promijenila baš kao što se bila promijenila sa Deltom. Samo što si tada ismijavao a sad ti odgovara...
Ja sam ismijavao nepotrebne diktatorske mjere, a za virus od početka govorim isto, zna se za koga je opasan, nemoj da hiljaditi put objavljujemo oficijalne podatke ko umire najvise od ovog virusa. Nas zdravstveni sistem je ubio vise ljudi od samog virusa u to sam uvjeren.
Edit: evo ti odgovor struke:
"Ja bih željela istaknuti da je i omikron vrlo opasna i ozbiljna varijanta velikog potencijala uzrokovanja teškog kliničkog oblika", kazala je Slavuljica i pozvala građane koji su primili samo dvije doze na primanje booster doze jer ona pruža visoku razinu zaštite protiv omikrona."
Last edited by Trappist on 21/01/2022 21:21, edited 1 time in total.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#60389 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

belfy wrote: 21/01/2022 13:06
hladan.preminger wrote: 21/01/2022 09:40 Trebalo je dvije godine da izađu stvarni podaci i brojke o covidu.

Ako ikoga zanimaju činjenice od UK saveza za statistiku, neka pogleda.
Pogledaj i ti ljubitelju dječijih serijala, a ne da mi dociraš sa visoka, a šupalj si ko ribarska mreža.
za pocetak da te upoznam sa necim. kada se nekome obracas i/ili zelis da taj neko to vidi, onda ga citiras ili tagujes, a ne pises postove i proizvas ispod radara. to je neka osnovna kultura forumske komunikacije.

upravo zato tebi izgleda da ti ja dociram sa visoka, dok ja komuniciram sasvim normalno. to sto necu da se spustam na tvoj nivo i da se valjam u blatu sa ljepljenjem epiteta je sasvim razumljivo. dakle, za tebe "gospodin supalj kao ribarska mreza".

i, za kraj, opet savjet. ako si propustio takve u mladosti, pa da naucis nesto pozitivno, nije ni sada kasno da pogledas. bit ce ti svakako poucno.
to ti sebi umuslio da si bitan, pa sad se neko treba prema tebi posebno ophoditi da tvom budnom okancu nešto ne bi promaklo, kao npr. život dok je gledao serije za konzumnete aknecina.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#60390 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

biglebovski wrote: 21/01/2022 12:45
cassius wrote: 21/01/2022 11:39

Ma sta zna Dr.John Campbell ... Slusajte GandalfaSivog, jezauledja, ja71, point. Sve ove godine provedene na forumu sad znamo zasto... Specijalizirali su medicinu !!!

'ta ce neki John !
I njemu nešto tu ne štima :lol:

U suštini, što kaže i ovaj John čini mi se, a i u komentarima na video, problem je generalna zapuštenost ljudi, ne baš zdrav način života i slaba prevencija bolesti kao što su dijabetes i sve ostalo, problemi sa plućima kod pušaća, sa srcem, i o tome bi javno-zdravstvene vlasti trebale voditi više računa. I onda, zatvoriš im bolnice i pristup zdravstvenim uslugama i šta možeš drugo očekivati nego povećanje broja umrlih.

poziva se na nekog Dr. Sikoru koji je svjetski autoritet po pitanju raka, da će biti preko 50.000 više smrtnih slučajeva od raka zbog lockdowna.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#60391 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

hladan.preminger wrote: 21/01/2022 13:17
biglebovski wrote: 21/01/2022 12:45

I njemu nešto tu ne štima :lol:

U suštini, što kaže i ovaj John čini mi se, a i u komentarima na video, problem je generalna zapuštenost ljudi, ne baš zdrav način života i slaba prevencija bolesti kao što su dijabetes i sve ostalo, problemi sa plućima kod pušaća, sa srcem, i o tome bi javno-zdravstvene vlasti trebale voditi više računa. I onda, zatvoriš im bolnice i pristup zdravstvenim uslugama i šta možeš drugo očekivati nego povećanje broja umrlih.

poziva se na nekog Dr. Sikoru koji je svjetski autoritet po pitanju raka, da će biti preko 50.000 više smrtnih slučajeva od raka zbog lockdowna.
Šta veli za Sikoru, ako je to taj, da je napustio visoku funkciju u Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji jer su se totalno usmjerili na prenosive zarazne bolesti a niko da se pozabavi rakovima i srčanim udarima. Kako je Bili Tulumba to preuzeo čini mi se, jedini zdravstveni problem na svijetu postali virusi.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#60392 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

Znaci dojavljeno je i nasima da sviraju kraj.

Korona na aparstima
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#60393 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

biglebovski wrote: 21/01/2022 13:44
hladan.preminger wrote: 21/01/2022 13:17


poziva se na nekog Dr. Sikoru koji je svjetski autoritet po pitanju raka, da će biti preko 50.000 više smrtnih slučajeva od raka zbog lockdowna.
Šta veli za Sikoru, ako je to taj, da je napustio visoku funkciju u Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji jer su se totalno usmjerili na prenosive zarazne bolesti a niko da se pozabavi rakovima i srčanim udarima. Kako je Bili Tulumba to preuzeo čini mi se, jedini zdravstveni problem na svijetu postali virusi.
Da, upravo taj.
To je rekao za njega.
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#60394 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aerodinamika »

namiami wrote: 17/01/2022 10:19
aerodinamika wrote: 17/01/2022 03:42 ljudi se vakcinise, putovanje, pristup javnim ustanovama, pa i novcane kazne/u krajnjem slucaju, dovesce do toga da ce nevakcinisan ostati samo onaj ko bude zivio u pecini sa medjedima
Hajde ti meni kao nekome ko je vakcinisan s dvije doze reci zašto me trpaju u isti koš kao i s nevakcinisanim, jer nisam primio trecu (ili 24229) dozu?
zato sto imunitet slabi sa vremenom, u australiji je nbpr snizen rok za booster-i moze se primiti tri mjeseca nakon zadnje doze jer je praksa pokazala i dokazala da jedino booster omogucava adekvatnu zastitu, ono sto raduje je da ce uskoro biti razvijena vakcina koja ce ciljati direktno omikron, iako i sadasnje vakcine pruzaju prilicno dobru zastuitu u booster modu :thumbup:
Buckethead wrote: 17/01/2022 10:28 @namiami dobro pitanje :thumbup:

To i mene zanima.
nije mi bilo tesko izdvojiti vrijeme i odgovoriti
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#60395 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aerodinamika »

MehmedPasaMoric wrote: 17/01/2022 16:14
aerodinamika wrote: 17/01/2022 03:42

jbg vecina korisnika interneta su primitivci, u svakom pogledu, Bill Getjs je covjek koji ima vrlo moguce i najveci IQ trenutno zivucih ljudi na svijetu, a vrlo moguce i u povjesti,
Jesi li mu ga to ti mjerio?
bio je kod senada gost covjek koji je ozenjen nasom zenom, a mislim da je indijac, jecdan od najblizih Gejtsovih saradnika koji je to potvrdio, ja, nazalost, ako ni vecina clanova ovog foruma, nisam imao cast da ga upoznam
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#60396 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

aerodinamika wrote: 21/01/2022 14:51
MehmedPasaMoric wrote: 17/01/2022 16:14

Jesi li mu ga to ti mjerio?
jbg vecina korisnika interneta su primitivci, u svakom pogledu, Bill Getjs je covjek koji ima vrlo moguce i najveci IQ trenutno zivucih ljudi na svijetu, a vrlo moguce i u povjesti,
Cuj u povijesti :lol: Sinko ne provaljuj se.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#60397 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

namiami wrote: 21/01/2022 14:58
aerodinamika wrote: 21/01/2022 14:40 zato sto imunitet slabi sa vremenom
Moja antitijela ista kao i nakon vakcinacije drugom dozom. Opet te pitam, zašto će mi treća doza?
Zato što Bil Gejc, najpametniji čovjek vasione, a i šire, tako kaže. :D
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#60398 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

namiami wrote: 21/01/2022 15:21 Ne interesuje me hejt, ovaj gejts :)

Interesuje me Čerkez koji me ogrnaičava i želim da znam zašto. Još uvijek nisu odgovorili na moj dopis, pa sam mislio da neko od forumaša može da navede.

Prethodna dva puta vakcinisan po preporuci doktora, želim da znam na osnovu čega trebam sada, koliko ce trajati i na osnovu čega je izvršena analiza tih informacija.

Teorije zavjere me ne dotiču.
Te odgovore teško da ćeš dobiti, lijepo što si poslao dopis.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15969
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#60399 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sime_cipol »

Mi imamo preko 92 posto umrlih koji nisu vakcinisani. Većinom je riječ o godištima 1927. pa do 1938.", kazao je Vranić.
:shock:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44870
Joined: 29/12/2005 01:20

#60400 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Hajd na stranu razlicite strane, kako vi vidite izlaz iz ovog? Kraj. Sta bi to definisalo kraj po vama i kako mislite da ce do njega doci?

I kad, naravno? :skoljka:
Locked