Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#60351 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

Haj se malo odmori, dobro će ti doći. Možda nešto i skontas.
Dok su neki gledali serije, drugi su živjeli život.
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#60352 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

"OSOBE koje su prethodno preboljele covid-19 bile su bolje zaštićene od delta varijante covida-19 od osoba koje su bile samo cijepljene, što pokazuje da je prirodni imunitet snažniji štit od cjepiva protiv te varijante covida-19, objavili su u srijedu zdravstveni dužnosnici Kalifornije i New Yorka."

Ali jebo to, bolje zna cerkez ubleha koji uvodi neka svoja trajanja" covid potvrda".
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#60353 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Moze li se sam javiti stručnjak koji je krajem decembra ovdje objavio kako su u njemackoj drasticno krenuli padati brojevi nakon lockdowna za nevakcinisane (a ono bio 25.12.)? Sta se sad desi kralju?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#60354 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

biglebovski wrote: 20/01/2022 17:36 Mnoge moje kolege stručnjaci se ne slažu sa tim da je veliki broj izostanaka uzrokovala bolest nego smo mišljenja da su nenaučne covid-politike izolacije i karantene glavni razlog izostanaka sa posla i škole. Vidimo da nas se sve manje i cenzuriše zbog takvoga mišljenja i vjerujem da ćemo neradnicima stati u kraj. Svjetski lider Boško Đonzon je uz nas kao i mladost Švedske i ostatka svijeta.
Jeste, i zato su umjesto besmislenih karantena uveli mnogo opseznija testiranja. Ali sad su testiranja problem, je li? :oops: (Kao sto su ti problem i vakcine, kao sto su ti problem i maske).

Politika karantene za one koji su samo bili potencijalno izlozeni virusu je ukinuta prije ovog novog vala omicrona (koji je X puta veci). Znaci nije do toga. Mislim, tamo gdje je uopste i postojala.

Evo ti vijest o tome, bas za NYC, pred kraj godine:

https://www.nytimes.com/2021/12/28/nyre ... dents.html
New York City, home to the nation’s largest school system, will eliminate its current policy of quarantining entire classrooms exposed to Covid, and will instead use a ramped-up testing program to allow students who test negative for the coronavirus and do not have symptoms to remain in school.
I sta je bilo, evo pocela skola, i bum-tras - puko cijeli sistem, zatvorile se sve skole, bar kod ovih u IL. To je bilo dan poslije praznika, MLK, neki dan.

Ovaj drugi voza autobuse.

Znam mali milion ljudi koji su dobili covid zadnjih mjesec dana. Mislim vise nego sveukupno tokom pandemije. Svi su skoro imali barem neke simptome, neki malo zesce. I sad ti meni kazes jest eto oni sjede kuci jer su testirani.... jah.

U stvari, znam ljude koji uopste nisu testirani a koji su ocigledno bili bolesni, jer su im zene, djeca, pozitivni/bolesni.

Al eto Bosko Djonzon i mladost Svedske i tako.
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#60355 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

jeza u ledja wrote: 20/01/2022 19:15
biglebovski wrote: 20/01/2022 17:36 Mnoge moje kolege stručnjaci se ne slažu sa tim da je veliki broj izostanaka uzrokovala bolest nego smo mišljenja da su nenaučne covid-politike izolacije i karantene glavni razlog izostanaka sa posla i škole. Vidimo da nas se sve manje i cenzuriše zbog takvoga mišljenja i vjerujem da ćemo neradnicima stati u kraj. Svjetski lider Boško Đonzon je uz nas kao i mladost Švedske i ostatka svijeta.
Jeste, i zato su umjesto besmislenih karantena uveli mnogo opseznija testiranja. Ali sad su testiranja problem, je li? :oops: (Kao sto su ti problem i vakcine, kao sto su ti problem i maske).

Politika karantene za one koji su samo bili potencijalno izlozeni virusu je ukinuta prije ovog novog vala omicrona (koji je X puta veci). Znaci nije do toga. Mislim, tamo gdje je uopste i postojala.

Evo ti vijest o tome, bas za NYC, pred kraj godine:

https://www.nytimes.com/2021/12/28/nyre ... dents.html
New York City, home to the nation’s largest school system, will eliminate its current policy of quarantining entire classrooms exposed to Covid, and will instead use a ramped-up testing program to allow students who test negative for the coronavirus and do not have symptoms to remain in school.
I sta je bilo, evo pocela skola, i bum-tras - puko cijeli sistem, zatvorile se sve skole, bar kod ovih u IL. To je bilo dan poslije praznika, MLK, neki dan.

Ovaj drugi voza autobuse.

Znam mali milion ljudi koji su dobili covid zadnjih mjesec dana. Mislim vise nego sveukupno tokom pandemije. Svi su skoro imali barem neke simptome, neki malo zesce. I sad ti meni kazes jest eto oni sjede kuci jer su testirani.... jah.

U stvari, znam ljude koji uopste nisu testirani a koji su ocigledno bili bolesni, jer su im zene, djeca, pozitivni/bolesni.

Al eto Bosko Djonzon i mladost Svedske i tako.
Opetovano podmećeš određene nedokazane argumente kojima me želiš predstaviti u negativnom svijetlu. Ja nisam nikada bio protiv testiranja, vakcina i maski. Dapače, nakon mog nedavnog otvorenog pozivanja na vakcinaciju putem ovog foruma desio se rekordan broj vakcinacija što su zabilježili i korona-mediji:

Nevjerovatna cifra: Novi rekordan broj vakcinisanih u tržnom centru u Sarajevu (https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... evu/443048)

Isto tako, a u skladu sa mišljenjima mojih kolega svjetskih stručnjaka, zagovornik sam selektivne primjene maski i testiranja tj. svih naučno-utemeljenih mjera koje je izučavala virologija i epidemiologija. Zatvaranje zdravih ljudi te masovna vakcinacija u po pandemije nedovoljno istraženim injekcijama kao modeli sprječavanja širenja sezonskog respiratornog virusa su u suprotnosti sa dosadašnjim (do 2019) učenjima i naučnim dostignućima te se i sami možemo uvjeriti da nisu polučili željene rezultate.

Testiranje van bolničkog sistema i sistema skrbi za starije osobe trenutno nema nikakvog smisla, jer smo, zahvaljujući mladosti i zdravim ljudima, pobijedili virus i sveli ga na običnu prehladu. Trošiti dodatne milijarde na testiranje cjelokupne populacije je pljačka javnih sredstava i tome se mora stati u kraj, i sa tim se slaže (iako on to ljepše predstavi u svojim nastupima) i moj dragi kolega profesor Thomas Bergström, vrhunski stručnjak iz Švedske, koji nema prste u pekmezu zvanom javne nabavke medicinskih sredstava u doba pandemije.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#60357 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Španska vlast namjerava da koronavirus tretira kao sezonsku gripu, jer je izgledno da će nakon pandemije početi endemija. Ako se to desi, to će značiti normalizaciju života.
:roll:

A bageri ? Dzaba rade ?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#60358 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

istovremeno, austrija od februara uvodi obaveznu vakcinaciju za sve punoletne građane. jebo lud zbunjenog.
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#60359 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

Očekujem da se svi ljubitelji Austrugarske založe za uvođenje istog zakona u BiH

https://www.klix.ba/clanak/220120139
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#60360 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ¤ jelena ¤ »

Aaaa jok! Oni su provjereni fašisti, gori čak i od onih u Australiji....

Taman posla da se mi, antifašisti, ugledamo na njih....

Puj, daleko bilo!
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#60362 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ali_G »

Navedeno ukidanje mjera ne znaci da se nece morati vakcinisati. Evo austrijanci sad obavezuju do aprila vakcine koje dokazano kako tako djeluju 4-5 mjeseci. S obzirom da se spremaju za jesenski val, smijesi im se 4ta doza
gamer4ever
Posts: 684
Joined: 11/12/2012 12:52

#60363 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by gamer4ever »

biglebovski wrote: 20/01/2022 16:26 Pa situacija je obratna nego što ti želiš da je prikažeš. Ko je ovdje "many" a ko je "few" u covid sagi sa 99 zarez nešto stopom preživljavanja? Ko se žrtvuje sa ovim vakcinacijama, covid potvrdama i mjerama?
hladan.preminger wrote: 20/01/2022 16:21 Haj gledaj dječije serije. To je za tebe i tvoj kognitivni nivo.

U suprotnom bi skontao da 98% ljudi koji prođu sa curenjem nosa i kašljem ili bez ikakvih simptoma predstavljaju kategoriju "many" u tom djecijem meme-u.
Oko 10% ljudi je dobijalo posljedice od tezih kao sto je aritmija, ostecenje srca i krvnih zila, pluca, bubrega, visokog pritiska kojeg nisu imali prije i sl. to "laksih" kao sto je long covid, gdje mozda i nema nista ozbiljno na pretragama a ljudi mjesecina nisu zdravi, brzo se umaraju, imaju problema sa disanjem, ne vraca im se culo mirisa i okusa, glavobolje, vrtoglavice i sl da ne nabrajam dalje. Tako tu svoju glupost 98% i 99% prodje sa prehladom mozete objesiti macku o rep.

E sada je mozda drugacije, jer puno je ljudi vakcinisano, a vakcina stiti i od tih posljedica. Novi soj omikron je blazi, i vrlo vjerovatno i ne izaziva vecinu tih posljedica. Stanje se promjenilo nasrecu, zato neki i govore da bi mogao ove godine biti i kraj pandemije. Ali dosada je u najboljemo slucaju 90% ljudu prolazilo sa "prehladom"
User avatar
p206
Posts: 7944
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#60364 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by p206 »

kakvo je stanje u Izraelu?
ima li nekih vijesti, nisam upratio u zadnje vrijeme
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#60365 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

biglebovski wrote: 20/01/2022 19:50
jeza u ledja wrote: 20/01/2022 19:15

Jeste, i zato su umjesto besmislenih karantena uveli mnogo opseznija testiranja. Ali sad su testiranja problem, je li? :oops: (Kao sto su ti problem i vakcine, kao sto su ti problem i maske).

Politika karantene za one koji su samo bili potencijalno izlozeni virusu je ukinuta prije ovog novog vala omicrona (koji je X puta veci). Znaci nije do toga. Mislim, tamo gdje je uopste i postojala.

Evo ti vijest o tome, bas za NYC, pred kraj godine:

https://www.nytimes.com/2021/12/28/nyre ... dents.html



I sta je bilo, evo pocela skola, i bum-tras - puko cijeli sistem, zatvorile se sve skole, bar kod ovih u IL. To je bilo dan poslije praznika, MLK, neki dan.

Ovaj drugi voza autobuse.

Znam mali milion ljudi koji su dobili covid zadnjih mjesec dana. Mislim vise nego sveukupno tokom pandemije. Svi su skoro imali barem neke simptome, neki malo zesce. I sad ti meni kazes jest eto oni sjede kuci jer su testirani.... jah.

U stvari, znam ljude koji uopste nisu testirani a koji su ocigledno bili bolesni, jer su im zene, djeca, pozitivni/bolesni.

Al eto Bosko Djonzon i mladost Svedske i tako.
Opetovano podmećeš određene nedokazane argumente kojima me želiš predstaviti u negativnom svijetlu. Ja nisam nikada bio protiv testiranja, vakcina i maski. Dapače, nakon mog nedavnog otvorenog pozivanja na vakcinaciju putem ovog foruma desio se rekordan broj vakcinacija što su zabilježili i korona-mediji:

Nevjerovatna cifra: Novi rekordan broj vakcinisanih u tržnom centru u Sarajevu (https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... evu/443048)

Isto tako, a u skladu sa mišljenjima mojih kolega svjetskih stručnjaka, zagovornik sam selektivne primjene maski i testiranja tj. svih naučno-utemeljenih mjera koje je izučavala virologija i epidemiologija. Zatvaranje zdravih ljudi te masovna vakcinacija u po pandemije nedovoljno istraženim injekcijama kao modeli sprječavanja širenja sezonskog respiratornog virusa su u suprotnosti sa dosadašnjim (do 2019) učenjima i naučnim dostignućima te se i sami možemo uvjeriti da nisu polučili željene rezultate.

Testiranje van bolničkog sistema i sistema skrbi za starije osobe trenutno nema nikakvog smisla, jer smo, zahvaljujući mladosti i zdravim ljudima, pobijedili virus i sveli ga na običnu prehladu. Trošiti dodatne milijarde na testiranje cjelokupne populacije je pljačka javnih sredstava i tome se mora stati u kraj, i sa tim se slaže (iako on to ljepše predstavi u svojim nastupima) i moj dragi kolega profesor Thomas Bergström, vrhunski stručnjak iz Švedske, koji nema prste u pekmezu zvanom javne nabavke medicinskih sredstava u doba pandemije.
Ok kolega svjetski strucnjaku, polozio si. :thumbup:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#60366 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by meridiyan »

p206 wrote: 20/01/2022 21:28 kakvo je stanje u Izraelu?
ima li nekih vijesti, nisam upratio u zadnje vrijeme
Relaksirano. Vakcine i maske odradile svoje :izet:
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#60367 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

jeza u ledja wrote: 20/01/2022 21:39
Ok kolega svjetski strucnjaku, polozio si. :thumbup:
:thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55469
Joined: 15/12/2008 16:53

#60368 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

saint_mirad wrote: 20/01/2022 20:14 istovremeno, austrija od februara uvodi obaveznu vakcinaciju za sve punoletne građane. jebo lud zbunjenog.
To se zapravo podudara. Ukidanja mjera koja slijede ce u dosta zemalja vaziti samo za vakcinisane.
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#60369 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

ultima_palabra wrote: 20/01/2022 22:25
saint_mirad wrote: 20/01/2022 20:14 istovremeno, austrija od februara uvodi obaveznu vakcinaciju za sve punoletne građane. jebo lud zbunjenog.
To se zapravo podudara. Ukidanja mjera koja slijede ce u dosta zemalja vaziti samo za vakcinisane.
Kao u VB, Svedskoj i Izraelu a ? Nema vece gluposti nego misliti da vakcinisani ne sire virus. Ja vakcinisan u augustu, prebolio u oktobru 2020, evo me sjedim zarazen u izolaciji. Sta sam se ja tacno razlikovao od nekog nevakcinisanog ?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55469
Joined: 15/12/2008 16:53

#60370 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

Trappist wrote: 20/01/2022 22:29
ultima_palabra wrote: 20/01/2022 22:25

To se zapravo podudara. Ukidanja mjera koja slijede ce u dosta zemalja vaziti samo za vakcinisane.
Kao u VB, Svedskoj i Izraelu a ? Nema vece gluposti nego misliti da vakcinisani ne sire virus. Ja vakcinisan u augustu, prebolio u oktobru 2020, evo me sjedim zarazen u izolaciji. Sta sam se ja tacno razlikovao od nekog nevakcinisanog ?
Ja samo citam vijesti.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#60371 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

¤ jelena ¤ wrote: 20/01/2022 21:01 Aaaa jok! Oni su provjereni fašisti, gori čak i od onih u Australiji....

Taman posla da se mi, antifašisti, ugledamo na njih....

Puj, daleko bilo!
Na koga da se ugledam? Na fašiste? Manje trolaj kada se već rijetko pojavljuješ ovdje.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#60372 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

Trappist wrote: 20/01/2022 22:29
ultima_palabra wrote: 20/01/2022 22:25

To se zapravo podudara. Ukidanja mjera koja slijede ce u dosta zemalja vaziti samo za vakcinisane.
Kao u VB, Svedskoj i Izraelu a ? Nema vece gluposti nego misliti da vakcinisani ne sire virus. Ja vakcinisan u augustu, prebolio u oktobru 2020, evo me sjedim zarazen u izolaciji. Sta sam se ja tacno razlikovao od nekog nevakcinisanog ?
Ko misli da ne sire?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#60373 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

u tome je i fol. svi znaju da vakcinisani prenose zarazu, priznaje se javno kako vakcine zapravo i ne štite protiv omikron soja. i pored svega toga, nevakcinisani se nastavljaju tretirati kao građani drugog reda.

sve ovo se radi da bi se uspostavile finije mere kontrole nad stanovništvom, što je pravi cilj od početka uvođenja mera.
Last edited by saint_mirad on 21/01/2022 13:20, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#60374 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

U pitanju je globalna urota protiv slobodnoumnih grafjana svijeta. :oops:
Ci-Nick
Posts: 5069
Joined: 15/03/2015 17:38

#60375 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ci-Nick »

u posljednjih 24 sata u KB Zenica rođeno 15 beba. :shock:
Uobičajeni brojevi prije korone su bili 5 ili 6 beba.
Popravlja se natalitet.
Locked