Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#50927 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

breba wrote: 18/09/2021 21:55
Capljina74 wrote: 18/09/2021 21:16 :sax: :| Image
Bilo bi super zabavno rentati poljoprivredni avion i izbaciti neko poljoprivredno sredstvo za zaprasivanje iznad okupljenih. :D
Zyklon-B, aaa?
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#50928 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

Naslovnica wrote: 18/09/2021 22:03
breba wrote: 18/09/2021 21:55
Bilo bi super zabavno rentati poljoprivredni avion i izbaciti neko poljoprivredno sredstvo za zaprasivanje iznad okupljenih. :D
Zyklon-B, aaa?
Ma jok ba. Nesto protiv guštera po mogućnosti.
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#50930 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

VAERS je davno protabiren na temi. Po dizajnu je pasivni sistem gdje moze prijaviti ko sta hoće.
S obzirom na fokus koje ove vakcine imaju nije čudno da ima puno više prijava. I ja sam mislio prijaviti ječmenac nakon vakcine, jer sam čuo za vaers tek tokom ove pandemije.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#50931 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Ma ja, pretpostavljam da su i svi ovi komentari izmislheni i s laznih profila pisani...

Moj upis od neki dan:
According to VAERS Website: There Were 3,296 COVID Vaccine Deaths in US Since July 24 – Or an Average of 70 Deaths per Day
There are now 14,701 reported deaths from the COVID vaccine in the United States, according to the latest numbers.
https://www.thegatewaypundit.com/2021/0 ... s-website/

Unexpected and heartbreaking: Thousands flood ABC affiliate’s Facebook page with vaccination horror stories

An ABC news fishing expedition on Facebook took a startling turn over the weekend, after a reporter asked readers to share stories of loved ones who died of Covid after refusing or delaying to get the vaccine.

Instead, thousands of readers reported of loved ones who died after vaccination and, even worse, from adverse reactions to the vaccine.
https://www.worldtribune.com/unexpected ... r-stories/

aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#50932 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

jeza u ledja wrote: 18/09/2021 18:11
aldinjo wrote: 18/09/2021 18:08
Smiješan si. Od jutra do mraka na forumu i on morališe nekome. :lol: :lol: :lol: :skoljka: :run:
Samo pisi, SDA-ovac, volim kad mi pises.
Trol. :lol: :lol: :lol:
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#50934 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

Ne sumnjam,ali VAERS primi prijavu, istrazi, ali ne idu unazad da isprave originalnu prijavu da li je validna, legitimna, tačna itd. Elem, totalno nepouzdan sistem za izvlačenje bilo kakvih statističkih zaključaka. Uostalom, to i VAERS sam i kaze.
Ova iz video bi trebala to da zna, a vjerovatno je i spomenula to samo je video, čudom, isječen.
Strengths of VAERS:

VAERS collects national data from all U.S. states and territories
VAERS accepts reports from anyone
The VAERS form collects information about the vaccine, the person vaccinated and the adverse event
Data are publicly available
VAERS can be used as an early warning system to identify rare adverse events
VAERS is a tool for identifying potential vaccine safety concerns that need further study using more robust data systems
Limitations of VAERS:

It is generally not possible to find out from VAERS data if a vaccine caused the adverse event
Reports submitted to VAERS often lack details and sometimes contains errors
Serious adverse events are more likely to be reported than non-serious events
Numbers of reports may increase in response to media attention and increased public awareness
VAERS data cannot be used to determine rates of adverse events
1Dante1
Posts: 1200
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#50935 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by 1Dante1 »

Sta je bilo s onom Tiffany Dover? Znam da se digla halabuka nakon sto se vakcinisala i onesvijestila. Pojavi li se ona vise?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#50936 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

JohnnyS wrote: 18/09/2021 20:31 Treba svaku stranicu ponoviti da su vakcine spasile više života nego sve druge mjere, napretci, lijekovi zajedno.

Nelogičnosti oko mjera i odgovora država svijeta na bolest koja nije objektivna ugroza po čovječanstvo kao vrstu ne treba vezati uz stav prema cjepivima. Cjepiva su među najboljim stvarima koje smo mi kao vrsta osmislili.
Da nije malo svaku stranicu? Porediš one vakcine koje su se testirale godinama sa ovim što testiraju na ljudima.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#50937 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

breba wrote: 18/09/2021 22:51 Ne sumnjam,ali VAERS primi prijavu, istrazi, ali ne idu unazad da isprave originalnu prijavu da li je validna, legitimna, tačna itd. Elem, totalno nepouzdan sistem za izvlačenje bilo kakvih statističkih zaključaka. Uostalom, to i VAERS sam i kaze.
Ova iz video bi trebala to da zna, a vjerovatno je i spomenula to samo je video, čudom, isječen.
Strengths of VAERS:

VAERS collects national data from all U.S. states and territories
VAERS accepts reports from anyone
The VAERS form collects information about the vaccine, the person vaccinated and the adverse event
Data are publicly available
VAERS can be used as an early warning system to identify rare adverse events
VAERS is a tool for identifying potential vaccine safety concerns that need further study using more robust data systems
Limitations of VAERS:

It is generally not possible to find out from VAERS data if a vaccine caused the adverse event
Reports submitted to VAERS often lack details and sometimes contains errors
Serious adverse events are more likely to be reported than non-serious events
Numbers of reports may increase in response to media attention and increased public awareness
VAERS data cannot be used to determine rates of adverse events
Citaj komentare ispod postavljenog priloga na facebooku, prati iskustva komentatora... Tolika masa ljudi, da li svi oni lazu?

I, na kraju krajeva, cemu onda sluzi VAERS?! I zasto nije prethodnih godina bio ni hiljaditi dio takvih prijava, a znamo da se vakcinacije redovno obavljaju?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#50938 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

salik79 wrote: 18/09/2021 22:56
breba wrote: 18/09/2021 22:51 Ne sumnjam,ali VAERS primi prijavu, istrazi, ali ne idu unazad da isprave originalnu prijavu da li je validna, legitimna, tačna itd. Elem, totalno nepouzdan sistem za izvlačenje bilo kakvih statističkih zaključaka. Uostalom, to i VAERS sam i kaze.
Ova iz video bi trebala to da zna, a vjerovatno je i spomenula to samo je video, čudom, isječen.

Citaj komentare ispod postavljenog priloga na facebooku, prati iskustva komentatora... Tolika masa ljudi, da li svi oni lazu?

I, na kraju krajeva, cemu onda sluzi VAERS?! I zasto nije prethodnih godina bio ni hiljaditi dio takvih prijava, a znamo da se vakcinacije redovno obavljaju?
@breba https://youtu.be/1CdreiuVUnQ na 2 min covjek objasnio.
Ko LAZNO PRIJAVI NA VAERS KAZNA JE ZATVOR.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#50939 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

spinel_ wrote: 18/09/2021 23:05
salik79 wrote: 18/09/2021 22:56

Citaj komentare ispod postavljenog priloga na facebooku, prati iskustva komentatora... Tolika masa ljudi, da li svi oni lazu?

I, na kraju krajeva, cemu onda sluzi VAERS?! I zasto nije prethodnih godina bio ni hiljaditi dio takvih prijava, a znamo da se vakcinacije redovno obavljaju?
@breba https://youtu.be/1CdreiuVUnQ na 2 min covjek objasnio.
Ko LAZNO PRIJAVI NA VAERS KAZNA JE ZATVOR.
Vidis, to nisam znao. Ekstra informacija :thumbup:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#50940 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JohnnyS »

aldinjo wrote: 18/09/2021 22:53
JohnnyS wrote: 18/09/2021 20:31 Treba svaku stranicu ponoviti da su vakcine spasile više života nego sve druge mjere, napretci, lijekovi zajedno.

Nelogičnosti oko mjera i odgovora država svijeta na bolest koja nije objektivna ugroza po čovječanstvo kao vrstu ne treba vezati uz stav prema cjepivima. Cjepiva su među najboljim stvarima koje smo mi kao vrsta osmislili.
Da nije malo svaku stranicu? Porediš one vakcine koje su se testirale godinama sa ovim što testiraju na ljudima.

Sve su se vakcine testirale na ljudima i to svih dobnih skupina
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#50941 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

salik79 wrote: 18/09/2021 22:56
breba wrote: 18/09/2021 22:51 Ne sumnjam,ali VAERS primi prijavu, istrazi, ali ne idu unazad da isprave originalnu prijavu da li je validna, legitimna, tačna itd. Elem, totalno nepouzdan sistem za izvlačenje bilo kakvih statističkih zaključaka. Uostalom, to i VAERS sam i kaze.
Ova iz video bi trebala to da zna, a vjerovatno je i spomenula to samo je video, čudom, isječen.

Citaj komentare ispod postavljenog priloga na facebooku, prati iskustva komentatora... Tolika masa ljudi, da li svi oni lazu?

I, na kraju krajeva, cemu onda sluzi VAERS?! I zasto nije prethodnih godina bio ni hiljaditi dio takvih prijava, a znamo da se vakcinacije redovno obavljaju?
De ba. Cuj čitaj komentare. Čitaj ti komentare na klixu danas na bilo koju vijest pa mi reci je li ti vjeruješ nasumicnim komentarima na bilo kojoj mrezi? Pa tu je više botova i kompjutera nego ljudi.

Gore ti piše šta je i sta nije zadakak VAERS-a i zašto ne treba biti korišten da se donose ikakvi zaključci.

I objasnio sam ti zašto nije bilo toliko prijava ranije. Niti su ljudi znali za vaers niti pratili svaku stvar nakon vakcine. Ja bih danas možda prijavio osip na guzi mog djeteta nakon vakcinacije kad je bila beba. Ali tada nisam znao za vaers niti sam razmišljao o tome da prijavim.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#50942 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

breba wrote: 18/09/2021 23:12
salik79 wrote: 18/09/2021 22:56

Citaj komentare ispod postavljenog priloga na facebooku, prati iskustva komentatora... Tolika masa ljudi, da li svi oni lazu?

I, na kraju krajeva, cemu onda sluzi VAERS?! I zasto nije prethodnih godina bio ni hiljaditi dio takvih prijava, a znamo da se vakcinacije redovno obavljaju?
De ba. Cuj čitaj komentare. Čitaj ti komentare na klixu danas na bilo koju vijest pa mi reci je li ti vjeruješ nasumicnim komentarima na bilo kojoj mrezi? Pa tu je više botova i kompjutera nego ljudi.

Gore ti piše šta je i sta nije zadakak VAERS-a i zašto ne treba biti korišten da se donose ikakvi zaključci.

I objasnio sam ti zašto nije bilo toliko prijava ranije. Niti su ljudi znali za vaers niti pratili svaku stvar nakon vakcine. Ja bih danas možda prijavio osip na guzi mog djeteta nakon vakcinacije kad je bila beba. Ali tada nisam znao za vaers niti sam razmišljao o tome da prijavim.
Komentari na klixu su no name, komentari na facebooku su sa imenima i prezimenima ljudi, koji imaju historiju postanja na facebooku, prijatelje, slike,... Znaci, poredjenje - ni'dje veze. A, pogotovo ako znamo da je namjera stranice bila nesto sasvim drugo...

Kolega spinel ti je postavio da je lazno prijvljivanje na VAERSU krivicno djelo, koje se kaznjava zatvorskom kaznom... A to da "niko nije znao" nije bas nikakav argument. Ti znas da niko nije znao!?
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#50943 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

salik79 wrote: 18/09/2021 23:24
breba wrote: 18/09/2021 23:12

De ba. Cuj čitaj komentare. Čitaj ti komentare na klixu danas na bilo koju vijest pa mi reci je li ti vjeruješ nasumicnim komentarima na bilo kojoj mrezi? Pa tu je više botova i kompjutera nego ljudi.

Gore ti piše šta je i sta nije zadakak VAERS-a i zašto ne treba biti korišten da se donose ikakvi zaključci.

I objasnio sam ti zašto nije bilo toliko prijava ranije. Niti su ljudi znali za vaers niti pratili svaku stvar nakon vakcine. Ja bih danas možda prijavio osip na guzi mog djeteta nakon vakcinacije kad je bila beba. Ali tada nisam znao za vaers niti sam razmišljao o tome da prijavim.
Komentari na klixu su no name, komentari na facebooku su sa imenima i prezimenima ljudi, koji imaju historiju postanja na facebooku, prijatelje, slike,... Znaci, poredjenje - ni'dje veze. A, pogotovo ako znamo da je namjera stranice bila nesto sasvim drugo...

Kolega spinel ti je postavio da je lazno prijvljivanje na VAERSU krivicno djelo, koje se kaznjava zatvorskom kaznom... A to da "niko nije znao" nije bas nikakav argument. Ti znas da niko nije znao!?
Da, na fejsbuku sve ljudi sa imenima i slikama koje možeš da kupiš za 0,0001 bitcoina :-) Kao da to i sam ne znaš.

Za ovo drugo i sta je sve krivično djelo, bolje da ti ne odgovorim. :-D

No sve to ne mijenja činjenicu da je VAERS:


It is generally not possible to find out from VAERS data if a vaccine caused the adverse event

Reports submitted to VAERS often lack details and sometimes contains errors

Serious adverse events are more likely to be reported than non-serious events

Numbers of reports may increase in response to media attention and increased public awareness

VAERS data cannot be used to determine rates of adverse events
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#50944 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ali_G »

Sta ti je ba, provjerio salik sve profile sto komentarisu pa zna da su real. Kako vam se vise da
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#50945 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Ali_G wrote: 19/09/2021 00:00 Sta ti je ba, provjerio salik sve profile sto komentarisu pa zna da su real. Kako vam se vise da
Da, 115 000 komentara i svi lazu.
Ostaje najbitnija cinjenica da ko lazno prijaviti posljedicu vakcine slijedi mu zatvor. Koliko bi se ljudi igralo s tim a koliko ih zbog toga uopste nije ni smjelo nista pisati jer su imali samo "blaze" posljedice.
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#50946 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by breba »

spinel_ wrote: 19/09/2021 00:11
Ali_G wrote: 19/09/2021 00:00 Sta ti je ba, provjerio salik sve profile sto komentarisu pa zna da su real. Kako vam se vise da
Da, 115 000 komentara i svi lazu.
Ostaje najbitnija cinjenica da ko lazno prijaviti posljedicu vakcine slijedi mu zatvor. Koliko bi se ljudi igralo s tim a koliko ih zbog toga uopste nije ni smjelo nista pisati jer su imali samo "blaze" posljedice.
Da živim u Vijetnamu ili Ukraniji ili Rusiji i imam farmu servera i da se inače bavim ransomwareom, hakovanjem, mass-phishingom ja bih prihvatio i taj posao za neke pare. A pare su sigurno dobre, jer velik je i ulog.

#vjerujkomentarimanafejsbuku
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#50947 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

https://www.businessinsider.com/why-ive ... rge-2021-9

2 fringe doctors created the myth that ivermectin is a 'miracle cure' for COVID-19 — whipping up false hope that could have deadly consequences
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#50948 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

breba wrote: 19/09/2021 00:27
spinel_ wrote: 19/09/2021 00:11

Da, 115 000 komentara i svi lazu.
Ostaje najbitnija cinjenica da ko lazno prijaviti posljedicu vakcine slijedi mu zatvor. Koliko bi se ljudi igralo s tim a koliko ih zbog toga uopste nije ni smjelo nista pisati jer su imali samo "blaze" posljedice.
Da živim u Vijetnamu ili Ukraniji ili Rusiji i imam farmu servera i da se inače bavim ransomwareom, hakovanjem, mass-phishingom ja bih prihvatio i taj posao za neke pare. A pare su sigurno dobre, jer velik je i ulog.

#vjerujkomentarimanafejsbuku
Pa i ti si jedna vrsta bota, zasto bih tebi vjerovao? Isti je qrc.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#50949 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ultima_palabra »

I nijedan komentar kako FDA nije odobrila boostere za mladje od 65? Ne uklapa se u matricu…
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#50950 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Nakon sto vidjeh ovaj protest u Zagrebu, skontah da je isti tip likova i ovdje na forumu. Tolika neobrazovanost, tolika nepismenost, tolike nebuloze…

Ne isplati se svega mi…
Locked