Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#44601 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 01/08/2021 17:38
jeza u ledja wrote: 01/08/2021 17:26

Image

Gledamo samo se ti pravis lud.
Mislim da se ti pravis mentalno retardiran, jer ako ovako nasumicno izvlacis, sta cemo sa 1 Covid 19 pneumoniom kod vakcinisanih i 0 kod nevakcinisanih?! A tek, sta cemo sa 4 srcana zastoja kod vakcinisanih i 1 kod nevakcinisanih?!
Kao sto sam ti rekao na pocetku - bio sam sarkastican, jer su u pitanju jako mali brojevi na osnovu kojih se ne moze generalizirati.

Druga i treca tabela su bitne.

A da se pravis ludim to je tvoj fah.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#44602 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by soha96 »

jeza u ledja wrote: 01/08/2021 16:14
soha96 wrote: 01/08/2021 15:59
Valjda ti je jasno da nove sojeve identicno prenosi i onaj vakcinisani te se i on moze zaraziti isto kao i nevakcinisan. Samo nece imati simptome. Vakcinisemo se samo radi naseg zdravlja i to je to. Virus se i dalje prenosi medju vakcinisanim i idalje ce biti zarazenih samo bez simptoma. Naucite osnovne stvari makar.
A zasto postoji novi soj tita ti?
Zato sto je apsolutno nemoguce vakcinisati u roku od par sedmica cijelu populaciju planete taman i svi htjeli da se vakcinisu. Dok obavis vakcinaciju treba ti pola godine i vise a virus ce do tad uvijek stici da mutira i pocet ce se siriti i medju vakcinisanim i tako u krug. Znaci nemoguce ga je iskorijeniti vakcinacijom nit je moguce sprijecigi njegovo sirenje.

Vakcinacijom spasavamo zivote i to je to. Nit ce covid nestati nit treba pljuvati ljude koji nece da zastite svoje zdravlje. Svakako sirenje ne moze biti zaustavljeno vakcinisanjem.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44603 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 01/08/2021 17:43
salik79 wrote: 01/08/2021 17:38

Mislim da se ti pravis mentalno retardiran, jer ako ovako nasumicno izvlacis, sta cemo sa 1 Covid 19 pneumoniom kod vakcinisanih i 0 kod nevakcinisanih?! A tek, sta cemo sa 4 srcana zastoja kod vakcinisanih i 1 kod nevakcinisanih?!
Kao sto sam ti rekao na pocetku - bio sam sarkastican, jer su u pitanju jako mali brojevi na osnovu kojih se ne moze generalizirati.

Druga i treca tabela su bitne.

A da se pravis ludim to je tvoj fah.
Jasta si, bas kao i kod ismijavanja onih koji su tvrdili da i vakcinisani prenose zarazu.

Objasni zbog cega?!

I smanji autoprojekciju.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44604 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

soha96 wrote: 01/08/2021 17:43
jeza u ledja wrote: 01/08/2021 16:14

A zasto postoji novi soj tita ti?
Zato sto je apsolutno nemoguce vakcinisati u roku od par sedmica cijelu populaciju planete taman i svi htjeli da se vakcinisu. Dok obavis vakcinaciju treba ti pola godine i vise a virus ce do tad uvijek stici da mutira i pocet ce se siriti i medju vakcinisanim i tako u krug. Znaci nemoguce ga je iskorijeniti vakcinacijom nit je moguce sprijecigi njegovo sirenje.

Vakcinacijom spasavamo zivote i to je to. Nit ce covid nestati nit treba pljuvati ljude koji nece da zastite svoje zdravlje. Svakako sirenje ne moze biti zaustavljeno vakcinisanjem.
Identicna stvar kao i sa gripom, s kojom na isti nacin zivimo vec Bog dragi zna koliko.
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#44605 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Niemand wrote: 01/08/2021 17:43
Naslovnica wrote: 01/08/2021 17:33

Prije nego što optužiš jadne Indijce da se Delta soj pojavio kod njih zato što ne žele da se vakcinišu, prvo provjeri kada se pojavio prvi slučaj Delta soja.
I ja evo gledam, delta nastala u decembru 2020 u indiji, sa vakcinama se krenulo takodjer u decembru 2020. Mislim, nema smisla, kako je iko kriv sto je delta takva kakva jest i sto uspjesno zaobilazi vakcine. :-)
Ma jok ba, nevakcinisani su krivi za dosadašnje nove sojeve.
;-)
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#44606 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

Naslovnica wrote: 01/08/2021 13:23
Challenger_ wrote: 01/08/2021 13:06

:lol:

Jao dobre emisije.


:lol: :lol: :lol:
Realno, ovako se i ja donekle osjećam.
Do prije mjesec-dva bila je priča da vakcinisani ne prenose virus, pa se onda stidljivo počelo provlačiti da prenose, ali minimalno, sada ispada da prenose koliko i nevakcinisani.
Blame it on delta strain.
:thumbup:
Većina vakcina ne spriječava širenje.

Imaš u veterini kod Aujeckijeve bolesti vakcinu koja je označena i da bi raslojili koji soj cirkuliše u populaciji radi se diferencijacija.
Ako je vakcinslni soj, more!

Kod boginja krava fakat više i ne postoji orđinale soj, ostao samo vakcinalni koji se koristi u humanoj medicini.
Last edited by Capljina74 on 01/08/2021 18:13, edited 2 times in total.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#44607 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by soha96 »

salik79 wrote: 01/08/2021 17:58
soha96 wrote: 01/08/2021 17:43

Zato sto je apsolutno nemoguce vakcinisati u roku od par sedmica cijelu populaciju planete taman i svi htjeli da se vakcinisu. Dok obavis vakcinaciju treba ti pola godine i vise a virus ce do tad uvijek stici da mutira i pocet ce se siriti i medju vakcinisanim i tako u krug. Znaci nemoguce ga je iskorijeniti vakcinacijom nit je moguce sprijecigi njegovo sirenje.

Vakcinacijom spasavamo zivote i to je to. Nit ce covid nestati nit treba pljuvati ljude koji nece da zastite svoje zdravlje. Svakako sirenje ne moze biti zaustavljeno vakcinisanjem.
Identicna stvar kao i sa gripom, s kojom na isti nacin zivimo vec Bog dragi zna koliko.
Gripa je manje opasna tako da je bitno vakcinisati se i sacuvati zdravlje ekonomiju i rasteretiti bolnice. Makar oni stariji od 40 godina. Kroz par godina mutacijama bi covid trebao oslabiti i doci na prihvatljiv nivo kao i gripa gdje ce se vakcinisati samo stari i bolesni i to je to. U ovom stepenu duzni smo se vakcinisati ako smo u mogucnosti da bi nastavili normalan zivot dok virus ne oslabi.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44608 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

soha96 wrote: 01/08/2021 18:05
salik79 wrote: 01/08/2021 17:58

Identicna stvar kao i sa gripom, s kojom na isti nacin zivimo vec Bog dragi zna koliko.
Gripa je manje opasna tako da je bitno vakcinisati se i sacuvati zdravlje ekonomiju i rasteretiti bolnice. Makar oni stariji od 40 godina. Kroz par godina mutacijama bi covid trebao oslabiti i doci na prihvatljiv nivo kao i gripa gdje ce se vakcinisati samo stari i bolesni i to je to. U ovom stepenu duzni smo se vakcinisati ako smo u mogucnosti da bi nastavili normalan zivot dok virus ne oslabi.
To je samo nova verzija virusa s kojom se moramo saziviti i nista vise. Nema dokaza da je opasnija od gripe, to ce se tek kroz par godina dokazati, ali dosadasnji pokazatelji ne idu u prilog tome da je opasnija od gripe.

Ja sam vec uveliko preko 40 i ne pada mi na pamet da se vakcinisem. Neka se vakcinise ko god zeli, ali neka ne namecu meni, uvodjenjem fasizma vec na velika vrata.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44609 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Ovo je nista drugo nego cisti, nepatvoreni, fasizam:



Da mi daju milijarde da zivim pod ovakvim uvjetima tamo, zahvalio bih im se. Prije bih ponovo bio u ratu nego prolazio ovu torturu.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#44610 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Naslovnica wrote: 01/08/2021 17:33
jeza u ledja wrote: 01/08/2021 17:22

Ja nisam govorio da vakcinisani ne mogu prenositi zarazu, vec da je za takvo nesto jako mala sansa, jer je bila mala sansa da ce se zaraziti.

No ako si danas vakcinisan, a zarazen, zarazen si jer si okruzen mamlazima koji nece da se vakcinisu. Pa je zbog tih debila virus dobio novi soj na kojeg si ti kao vakcinisan danas manje otporan. Pa tako i ti kao zarazen doprinosis mutaciji, jer si okruzen genijalcima koji se namjerno izlazu ubitacnom virusu umjesto da se vakcinisu.

I sad ta ista bezobrazna manjina postavlja pitanja na koja vrlo dobro zna odgovore. A odgovor je da su oni ti koji svojim sebicnim odlukama doprinose bolesti i smrti drugih.
Prije nego što optužiš jadne Indijce da se Delta soj pojavio kod njih zato što ne žele da se vakcinišu, prvo provjeri kada se pojavio prvi slučaj Delta soja.
Pogresno sam se izrazio. Govorim o sirenju sojeva u zemljama u kojima je dostupna vakcina.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#44611 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Capljina74 »

Naslovnica wrote: 01/08/2021 15:00
salik79 wrote: 01/08/2021 14:40

Koje je logicno objasnjenje, s obzirom da su vakcinisani podlozni zarazi i prenosenju zaraze?
Ne znam.
Što se mene tiče, apsolutno me boli Q hoće li se neko vakcinisati ili neće (pod uslovom da ima pristup vakcini).
Ja sam se vakcinisao i smatram se poprilično zaštićenim.
Prije da će me spucati grom nego da ću zaglaviti bolnice ili kod rahmetologa. Niti koga namjeravam nagovarati da se vakciniše, a još manje da se ne vakciniše.
Moja jedina zabrinutost je povratak na koliko-toliko normalan život, posao, putovanja, školovanje.
A ako ko misli da je jedino vakcinacija odlučujuća u tome - grdno se vara.
Kolektivni imunitet je nemoguće postići.
UK je to shvatila i počela živjeti najnormalniji mogući život koliko je u datom trenutku moguće sa 57% revakcinisanih, jer shvaćaju upravo ovo o čemu ja pričam. Australija je skroz druga krajnost, ono je nevjerovatno šta rade svom narodu.
Uglavnom, ne znam zašto toliko insistiranje da se ekipa koja ne želi da se po svaku cijenu vakciniše. Neka svako uradi onako kako misli da je najbolje za njega. Biće dovoljno mjesta u bolnicama, mislim da preopterećeni zdravstveni sistem ne bi trebao biti problem.
Novi sojevi nastaju u vakcinisanim ljudima jer ih njihov imuni sistem gura da mutiraju.

Kod prirodnog imuniteta je malo složenija priča jer je sveobuhvatan.

Stvara se gomila At na svaki Ag virusa, ali nisu sva u stanju da srede virus.
Last edited by Capljina74 on 01/08/2021 19:07, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#44612 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

jeza u ledja wrote: 01/08/2021 18:19
Naslovnica wrote: 01/08/2021 17:33

Prije nego što optužiš jadne Indijce da se Delta soj pojavio kod njih zato što ne žele da se vakcinišu, prvo provjeri kada se pojavio prvi slučaj Delta soja.
Pogresno sam se izrazio. Govorim o sirenju sojeva u zemljama u kojima je dostupna vakcina.
Baš sam kontao što te nema. :)
OK, pogrešno si se izrazio. :thumbup:
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#44613 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

salik79 wrote: 01/08/2021 18:14 Ovo je nista drugo nego cisti, nepatvoreni, fasizam:



Da mi daju milijarde da zivim pod ovakvim uvjetima tamo, zahvalio bih im se. Prije bih ponovo bio u ratu nego prolazio ovu torturu.
Slijedeće dvije hefte su ključne. :thumbup:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44614 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Kako oni znaju koji je soj kod zarazenih, ako sami priznaju ovo:

Image

:?:

Ono, najlakse je sve svaliti na neki najnoviji soj i ljepota...
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#44615 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Capljina74 wrote: 01/08/2021 18:20
Naslovnica wrote: 01/08/2021 15:00

Ne znam.
Što se mene tiče, apsolutno me boli Q hoće li se neko vakcinisati ili neće (pod uslovom da ima pristup vakcini).
Ja sam se vakcinisao i smatram se poprilično zaštićenim.
Prije da će me spucati grom nego da ću zaglaviti bolnice ili kod rahmetologa. Niti koga namjeravam nagovarati da se vakciniše, a još manje da se ne vakciniše.
Moja jedina zabrinutost je povratak na koliko-toliko normalan život, posao, putovanja, školovanje.
A ako ko misli da je jedino vakcinacija odlučujuća u tome - grdno se vara.
Kolektivni imunitet je nemoguće postići.
UK je to shvatila i počela živjeti najnormalniji mogući život koliko je u datom trenutku moguće sa 57% revakcinisanih, jer shvaćaju upravo ovo o čemu ja pričam. Australija je skroz druga krajnost, ono je nevjerovatno šta rade svom narodu.
Uglavnom, ne znam zašto toliko insistiranje da se ekipa koja ne želi da se po svaku cijenu vakciniše. Neka svako uradi onako kako misli da je najbolje za njega. Biće dovoljno mjesta u bolnicama, mislim da preopterećeni zdravstveni sistem ne bi trebao biti problem.
Novi sojevi nastaju u vakcinisanim ljudima jer ih njihov imuni sistem gura da mutiraju.

Kod prirodnog i Inteza je malo složenija priča jer je sveobuhvatan.

Stvara se gomila At na svaki Ag virusa, ali nisu sva u stanju da srede virus.
Jarane, slabo ti imaš škole za ove spike.
:gunjastajl:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44616 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

Naslovnica wrote: 01/08/2021 18:24
salik79 wrote: 01/08/2021 18:14 Ovo je nista drugo nego cisti, nepatvoreni, fasizam:



Da mi daju milijarde da zivim pod ovakvim uvjetima tamo, zahvalio bih im se. Prije bih ponovo bio u ratu nego prolazio ovu torturu.
Slijedeće dvije hefte su ključne. :thumbup:
I to jos uvijek govore "mrtvi ozbiljni":
CDC Director Rochelle Walensky Says We Just Need Two Weeks to Stop the Delta Variant
https://pjmedia.com/news-and-politics/s ... ssion=true
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#44617 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 01/08/2021 17:32 Naravno da si tvrdio, pa cak se i ismijavao sa tvrdnjom da vakcinisani mogu prenositi zarazu.
Ne lazi.

Tebi je slagat kao hljeba se najest. Nemas trunke obraza ni srama.

Image
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#44618 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote: 01/08/2021 18:27
salik79 wrote: 01/08/2021 17:32 Naravno da si tvrdio, pa cak se i ismijavao sa tvrdnjom da vakcinisani mogu prenositi zarazu.
Ne lazi.

Tebi je slagat kao hljeba se najest. Nemas trunke obraza ni srama.

Image
Hinjav, kakav si uvijek bio, citiras upise koji su dosli dosta kasnije. Daj nam one od prije, kada sam te upucivao na kolegu Pointa, zato sto ste vazda bili istomisljenici, osim po tom pitanju. Nemoj da ja moram traziti te upise...
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#44619 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Izgleda da Delta ne jebe to ko je vakcinisan a ko nije kada je u pitanju transmisija.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#44620 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Naslovnica wrote: 01/08/2021 18:23
jeza u ledja wrote: 01/08/2021 18:19

Pogresno sam se izrazio. Govorim o sirenju sojeva u zemljama u kojima je dostupna vakcina.
Baš sam kontao što te nema. :)
OK, pogrešno si se izrazio. :thumbup:
Zato sto ne sjedim na ovoj temi kao na okidacu 24/7 kao ti. :D
Ako ce ti bit lakse nisam znao da je otkriven u decembru. ;-)

Neces mi vjerovati, juce smo imali goste ciji su roditelji u Indiji fasovali od delte, u aprilu, martu, kad li. Taj dio o delti sam znao. :oops:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#44621 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

A da se malo vratite na teorije zavjere? Onaj kaze novi sojevi nastaju kod vakcinisanih, onaj prica kako se namjerno htio zaraziti, sve ludje i ludje...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#44622 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: 01/08/2021 18:34
jeza u ledja wrote: 01/08/2021 18:27

Ne lazi.

Tebi je slagat kao hljeba se najest. Nemas trunke obraza ni srama.

Image
Hinjav, kakav si uvijek bio, citiras upise koji su dosli dosta kasnije. Daj nam one od prije, kada sam te upucivao na kolegu Pointa, zato sto ste vazda bili istomisljenici, osim po tom pitanju. Nemoj da ja moram traziti te upise...
To je upravo ta prepiska u vezi Pointa okano moje, tako sam i nasao ovaj upis:

Poklopi se lagano lazove
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#44623 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

GandalfSivi wrote: 01/08/2021 18:36 A da se malo vratite na teorije zavjere? Onaj kaze novi sojevi nastaju kod vakcinisanih, onaj prica kako se namjerno htio zaraziti, sve ludje i ludje...
Ne postoje teorije zavjere.
Naslovnica
Posts: 27640
Joined: 20/03/2013 15:38

#44624 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

jeza u ledja wrote: 01/08/2021 18:35
Naslovnica wrote: 01/08/2021 18:23
Baš sam kontao što te nema. :)
OK, pogrešno si se izrazio. :thumbup:
Zato sto ne sjedim na ovoj temi kao na okidacu 24/7 kao ti. :D
Ako ce ti bit lakse nisam znao da je otkriven u decembru. ;-)

Neces mi vjerovati, juce smo imali goste ciji su roditelji u Indiji fasovali od delte, u aprilu, martu, kad li. Taj dio o delti sam znao. :oops:
Jbjga, znam, baš bolest ovaj forum.
Nedavno sam tražio da me skroz ukinu, ali je komplikovano zbog velikog broja postova, navodno bi pala skripta. :-)
Ne mogu se tek tako samo ukinuti, nemam karaktera. :lol:
Ma nije ništa lakše ni teže, jbo forum, vjeruj mi. :lol:
Sve je ovo uglavnom anonimno i tako bi i trebalo biti.
A forum ko forum, nekoliko desetina forumaša se čita međusobno, palamude, neki kontaju i da je ovo ko nešto bitno, ko da ima nekakvog uticaja, a u principu kita od ovce.
Žali bože potrošenog vremena na tipkanje. 8-)
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#44625 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Niemand »

jeza u ledja wrote: 01/08/2021 18:19

Pogresno sam se izrazio. Govorim o sirenju sojeva u zemljama u kojima je dostupna vakcina.
Nema ti ni to nekog smisla. Vakcinisani su mogli putovati bez testiranja, a zaraziti se mogu, siriti zarazu mogu, vakcina im uz to pomaze da ne razviju simptome tj. budu asimptomatski prenosnici, koji ni ne znaju da su zarazani nit ih ko testira.

Bas sam juce ostavila ovaj clanak na temi, procitaj ako ti se da:

https://www.jpost.com/israel-news/lesso ... sis-675178

Nije sve crno i bijelo.
Locked