Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#41926 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

enrique83 wrote: 30/05/2021 22:27
tindbe wrote: 30/05/2021 22:21
enrique83 wrote: 30/05/2021 20:51 ne kapiram, sta je netačno???kakva agenda, o čemu pričaš
Slika koju si postavio nam govori sljedeće:
U periodu od početka ove godine pa do 23. maja, od COVID-a je umrla 1, a od vakcina je umrlo 210 osoba.

Time impliciraš, da ljudi tamo u velikoj mjeri umiru od vakcina, što nije istina, te doprinosiš širenju lažnih informacija.
Kapiraš? Teško.
nigdje ne stoji i pise to sto si napisao, to si ti imputirao,tu pise da je za 5 mjeseci umrlo više ljudi od posljedica vakcinacije nego od bolesti protiv koje se vakcinisu...to je jedini ispravni zakljucak...
:lol: :lol:

E ti si bas kliker jbt. :lol:
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#41927 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

https://www.index.hr/vijesti/clanak/vla ... 80069.aspx
"Vladin savjetnik: Britanija je vjerojatno na početku trećeg vala.
Upitan u emisiji Today na četvrtom programu radija BBC je li nastupio treći val zaraze u Velikoj Britaniji, profesor sa Sveučilišta Cambridge odgovorio je potvrdno.

"Da, zabilježen je eksponencijalni rast broja novih slučajeva, a najmanje tri četvrtine otpada na novu varijantu", kazao je.

"Naravno da je u ovom trenutku broj slučajeva relativno nizak - svi valovi započinju malim brojem slučajeva, a zatim postaju eksplozivni, pa je ovdje ključno da ono što vidimo jesu znakovi ranog vala", dodao je."

I nastavljamo :izet: direkt u mozak. Treba zabraniti izjave ovih vladinih eksperata svuda po svijetu.
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#41928 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

enrique83 wrote: 30/05/2021 22:27
tindbe wrote: 30/05/2021 22:21
enrique83 wrote: 30/05/2021 20:51 ne kapiram, sta je netačno???kakva agenda, o čemu pričaš
Slika koju si postavio nam govori sljedeće:
U periodu od početka ove godine pa do 23. maja, od COVID-a je umrla 1, a od vakcina je umrlo 210 osoba.

Time impliciraš, da ljudi tamo u velikoj mjeri umiru od vakcina, što nije istina, te doprinosiš širenju lažnih informacija.
Kapiraš? Teško.
nigdje ne stoji i pise to sto si napisao, to si ti imputirao,tu pise da je za 5 mjeseci umrlo više ljudi od posljedica vakcinacije nego od bolesti protiv koje se vakcinisu...to je jedini ispravni zakljucak...
Jesi ti dobar? Upravo potvrđuješ što je lik napisao. Pa ti ne znaš ni tumačiti ono što postaviš :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#41929 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

Soj virusa iz Kenta se sada zove Alfa, indijski Delta, južnoafrički Beta, brazilski Gama...
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#41930 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by megaribi1 »

Challenger_ wrote: 28/05/2021 23:13 - SZO najavljuje pojavu još zaraznijeg i smrtonosnijeg virusa:
Šef WHO-a upozorava svijet: "Nema odmora dok COVID-19 ne bude poražen, ali isto tako gotovo je sigurno da će se pojaviti novi virus, potencijalno smrtonosniji i zarazniji"
Naravno da hoće. Već i sada ih ima. I u prošlosti ih je bilo i bez genetskog inženjeringa. Sars-Cov-2 je igračka u poređenju sa VARV-om koji izaziva variolu, bolest čija je smrtnost 30% a zaraznost tolika da je znalo biti dovoljno proći ulicom u kojoj stanuje oboljeli da se zarazi. Samo u svojih zadnjih 100 godina postojanja, direktni uzrok smrti za pola milijarde ljudi, domorodačko stanovništvo Sjeverne Amerike sveo na statističku grešku...

Nadati se samo, da se to neće desiti u narednih 50 godina. Kada se situacija sa Covid 19 smiri, vjerovatno je da će većina zemalja zaključiti da su mjere bile pretjerane. I onda će kao u basni "Evo vuka! .... he he jesam vas prešao ... Evo stvarno vuka, što mi niste pomogli" blagovremena reakcija na taj virus izostati.
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#41931 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

megaribi1 wrote: 01/06/2021 09:20
Challenger_ wrote: 28/05/2021 23:13 - SZO najavljuje pojavu još zaraznijeg i smrtonosnijeg virusa:
Šef WHO-a upozorava svijet: "Nema odmora dok COVID-19 ne bude poražen, ali isto tako gotovo je sigurno da će se pojaviti novi virus, potencijalno smrtonosniji i zarazniji"
Naravno da hoće. Već i sada ih ima. I u prošlosti ih je bilo i bez genetskog inženjeringa. Sars-Cov-2 je igračka u poređenju sa VARV-om koji izaziva variolu, bolest čija je smrtnost 30% a zaraznost tolika da je znalo biti dovoljno proći ulicom u kojoj stanuje oboljeli da se zarazi. Samo u svojih zadnjih 100 godina postojanja, direktni uzrok smrti za pola milijarde ljudi, domorodačko stanovništvo Sjeverne Amerike sveo na statističku grešku...

Nadati se samo, da se to neće desiti u narednih 50 godina. Kada se situacija sa Covid 19 smiri, vjerovatno je da će većina zemalja zaključiti da su mjere bile pretjerane. I onda će kao u basni "Evo vuka! .... he he jesam vas prešao ... Evo stvarno vuka, što mi niste pomogli" blagovremena reakcija na taj virus izostati.
Svaka ti je ko u njegosa :thumbup:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#41932 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

megaribi1 wrote: 01/06/2021 09:20
Challenger_ wrote: 28/05/2021 23:13 - SZO najavljuje pojavu još zaraznijeg i smrtonosnijeg virusa:
Šef WHO-a upozorava svijet: "Nema odmora dok COVID-19 ne bude poražen, ali isto tako gotovo je sigurno da će se pojaviti novi virus, potencijalno smrtonosniji i zarazniji"
Naravno da hoće. Već i sada ih ima. I u prošlosti ih je bilo i bez genetskog inženjeringa. Sars-Cov-2 je igračka u poređenju sa VARV-om koji izaziva variolu, bolest čija je smrtnost 30% a zaraznost tolika da je znalo biti dovoljno proći ulicom u kojoj stanuje oboljeli da se zarazi. Samo u svojih zadnjih 100 godina postojanja, direktni uzrok smrti za pola milijarde ljudi, domorodačko stanovništvo Sjeverne Amerike sveo na statističku grešku...

Nadati se samo, da se to neće desiti u narednih 50 godina. Kada se situacija sa Covid 19 smiri, vjerovatno je da će većina zemalja zaključiti da su mjere bile pretjerane. I onda će kao u basni "Evo vuka! .... he he jesam vas prešao ... Evo stvarno vuka, što mi niste pomogli" blagovremena reakcija na taj virus izostati.
Puno ti znaš.
Naslovnica
Posts: 27642
Joined: 20/03/2013 15:38

#41933 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

U UK ponovo očit porast broja zaraženih na sedmodnevnom nivou.
Indijac?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#41934 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

Iva Pem Novosel iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, u emisiji Studio 4, potvrdila je da je u Hrvatskoj detektovan indijski soj koronavirusa.

Pem Novosel je rekla kako je u Hrvatskoj najprisutniji britanski soj virusa, ali da je detektovan i indijski soj. Novi sojevi su prilično zarazni, brzo se prenose. Ne smije se širiti panika.

"Otkriven je prije nekoliko dana u Splitsko-dalmatinskoj županiji, ali to su pojedinačni slučajevi pa nema razloga za paniku", rekla je i dodala da se treba paziti, prenosi B92.

Indijski soj koronavirusa daje slične simptome kao i ostali sojevi virusa SARS-CoV-2, dakle, povišenu temperaturu, gubitak čula mirisa i ukusa, kašalj, reljefasti jezik poznat još i kao kovid-jezik, bjeličaste promjene na nokatnoj ploči poznate još i kao kovid-nokti, umor, glavobolju...

Ono što je do sada poznato o indijskoj varijanti jeste da ima dvije značajne genetske promjene u površinskom proteinu - E484Q i L452R. Zbog toga je dobila naziv "dupli mutant". To, međutim, ne znači da je indijska varijanta dvostruko zaraznija ili opasnija naučnici još nisu to dokazali.
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1048
Joined: 23/02/2020 14:50

#41935 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ANamelessGhoul »

Znaci vakcine ocito djeluju ako je u Britaniji opet rast
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#41936 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sanjarko »

Juce javljaju na televiziji da su napravili vakcinu i za trudnice i dojilje i da ih vec s njima vakcinisu.
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2261
Joined: 14/02/2013 14:11

#41937 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hercegoviina »

od sutra za sve stanovnike BiH besplatna vakcinacija u Srbiji
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#41938 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

https://klix.ba/vucic-od-sutra-svi-gr ... ko-hocete/

Vučić: Od sutra svi građani BiH mogu da se vakcinišu u Srbiji gdje god hoće. Imamo vakcina koliko hoćete
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#41939 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

banjaluka078 wrote: 02/06/2021 12:09
Iva Pem Novosel iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, u emisiji Studio 4, potvrdila je da je u Hrvatskoj detektovan indijski soj koronavirusa.

... bjeličaste promjene na nokatnoj ploči poznate još i kao kovid-nokti,...
koji je ovo retard izjavio mamu mu j...m, pa ovo ima većina ljudi. ja lično kako znam za sebe imam na nekim noktima ove bijele "fleke".
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#41940 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

hladan.preminger wrote: 03/06/2021 09:55
banjaluka078 wrote: 02/06/2021 12:09
Iva Pem Novosel iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, u emisiji Studio 4, potvrdila je da je u Hrvatskoj detektovan indijski soj koronavirusa.

... bjeličaste promjene na nokatnoj ploči poznate još i kao kovid-nokti,...
koji je ovo retard izjavio mamu mu j...m, pa ovo ima većina ljudi. ja lično kako znam za sebe imam na nekim noktima ove bijele "fleke".
https://www.businessinsider.com/covid-n ... scientist-
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#41941 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/who- ... /210603027
"WHO zatražio provjeru podataka o širenju koronavirusa u Italiji još u oktobru 2019. godine"

A ovdje su hobi naucnici (citaj mogy-zubi) ismijavali ljude koji su objavljivali ovu studiju.
:run:
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#41942 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

zubi wrote: 03/06/2021 10:04
hladan.preminger wrote: 03/06/2021 09:55
banjaluka078 wrote: 02/06/2021 12:09
koji je ovo retard izjavio mamu mu j...m, pa ovo ima većina ljudi. ja lično kako znam za sebe imam na nekim noktima ove bijele "fleke".
https://www.businessinsider.com/covid-n ... scientist-
opet mogy citira textove na engleskom koji ne razumije.

U tekstu na eng. jeziku stoji:
People are getting 'COVID nails,' and one expert says the unusual lines could be as useful as an antibody test to prove previous infection.
Dok taj debil iz članka na hr. jeziku spominje bjeličaste promjene, koje ne spominje članak insidera, već insider spominje "unusual lines" šta god to značilo, uz ogradu could of, would of, should of..

Kad nešto hoće ja imam i te linije po noktima kako znam za sebe, tako da je i to retardirana tvrdnja.

Jedan od mogućim simptoma raka pluća su batićasti nokti/prsti, pa ti niko neće uključiti kemoterapiju ili zračenje na temelju toga.

zato bi ovi debili kao taj iz Hr i ovaj što ga citira insider trebali malo odmoriti, jer takvim glupostima samo otežavaju savladavanaje ovog govneta od korone
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#41943 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

hladan.preminger wrote: 03/06/2021 10:48 opet mogy citira textove na engleskom koji ne razumije.

U tekstu na eng. jeziku stoji:
People are getting 'COVID nails,' and one expert says the unusual lines could be as useful as an antibody test to prove previous infection.
Dok taj debil iz članka na hr. jeziku spominje bjeličaste promjene, koje ne spominje članak insidera, već insider spominje "unusual lines" šta god to značilo, uz ogradu could of, would of, should of..

Kad nešto hoće ja imam i te linije po noktima kako znam za sebe, tako da je i to retardirana tvrdnja.

Jedan od mogućim simptoma raka pluća su batićasti nokti/prsti, pa ti niko neće uključiti kemoterapiju ili zračenje na temelju toga.

zato bi ovi debili kao taj iz Hr i ovaj što ga citira insider trebali malo odmoriti, jer takvim glupostima samo otežavaju savladavanaje ovog govneta od korone
Uozbilji se. Jel to tebi prevedeni clanak mjerodavan da ne potrazis za sebe sta su to kovid nokti??

Koje btw i ja imam - ovu horizontalnu liniju na noktu, bas kao na slici...

Horizontal lines across the nail that appear several months after catching coronavirus can happen in both fingers and toes...

....this isn't a random phenomenon as it can happen after other infections too.

The underlying theory is that a stress line forms after the body shuts down for a brief period of time to fight the infection. During this time period nails don't grow. It also can happen after other stresses like chemotherapy and severe malnutrition.

"It's like a mark on a tree when an event happened,"
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2799
Joined: 14/01/2019 04:56

#41944 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Porodice Foht »

Koliko je ono dana mutacija virusa maksimalno? Meni je zanimljivo pratiti Banja Luku. Kad je onaj njihov klub proslavio titulu PL BiH prije deset dana, na stadion se skupil Kunto i Panto, kazu i vise od 6-7000 ljudi. Kapacitet je 10000 koliko znam.

Ako tamo ne bukne virus ovih dana, a evo niko nista ne prica, ne vidim nikakve frke da se otvore stadioni u julu i bar smanji ton price o pandemiji. Ako sam dobro zapamtio, niti jednom navijacu na stadionu nisu trazili potvrdu o PCR testu ili drugim. Ljudi ulazili bez ikakve frke. :-)
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#41945 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

Porodice Foht wrote: 03/06/2021 11:00 Koliko je ono dana mutacija virusa maksimalno? Meni je zanimljivo pratiti Banja Luku. Kad je onaj njihov klub proslavio titulu PL BiH prije deset dana, na stadion se skupil Kunto i Panto, kazu i vise od 6-7000 ljudi. Kapacitet je 10000 koliko znam.

Ako tamo ne bukne virus ovih dana, a evo niko nista ne prica, ne vidim nikakve frke da se otvore stadioni u julu i bar smanji ton price o pandemiji. Ako sam dobro zapamtio, niti jednom navijacu na stadionu nisu trazili potvrdu o PCR testu ili drugim. Ljudi ulazili bez ikakve frke. :-)
Neće buknuti kao što ni u Beogradu prošle godine nije buknuo poslije onog skupa na stadionu u sred pandemije.

Derbi odigran čini mi se 11. juna prošle godine, na stadionima gužva.
Image

Statistika poslije nikakvih značajnijih promjena.
Image
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#41946 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

Hrvatska (bez derbija):
Image

Bosna i Hercegovina (također bez derbija):
Image
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#41947 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Ovo se svijet opet odlucio da je korona prestala biti bitna bolest i vijest? Vidim na klixu samo dva clanka dnevno o koroni, na indexu izbacili brojac i samo jednom dnevno objave koliko je novih taj dan. Zanimljivo skroz, iako imaju po 300-400 novih sto je u septembru prosle godine na istom indexu bio "crveni alarm" i najava pomora stanovnistva.
Drugu godinu zaredom u isto vrijeme se virus skroz smiruje, bas se pitam sto li... :run:
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#41948 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

zubi wrote: 03/06/2021 10:58
hladan.preminger wrote: 03/06/2021 10:48 opet mogy citira textove na engleskom koji ne razumije.

U tekstu na eng. jeziku stoji:
People are getting 'COVID nails,' and one expert says the unusual lines could be as useful as an antibody test to prove previous infection.
Dok taj debil iz članka na hr. jeziku spominje bjeličaste promjene, koje ne spominje članak insidera, već insider spominje "unusual lines" šta god to značilo, uz ogradu could of, would of, should of..

Kad nešto hoće ja imam i te linije po noktima kako znam za sebe, tako da je i to retardirana tvrdnja.

Jedan od mogućim simptoma raka pluća su batićasti nokti/prsti, pa ti niko neće uključiti kemoterapiju ili zračenje na temelju toga.

zato bi ovi debili kao taj iz Hr i ovaj što ga citira insider trebali malo odmoriti, jer takvim glupostima samo otežavaju savladavanaje ovog govneta od korone
Uozbilji se. Jel to tebi prevedeni clanak mjerodavan da ne potrazis za sebe sta su to kovid nokti??

Koje btw i ja imam - ovu horizontalnu liniju na noktu, bas kao na slici...

Horizontal lines across the nail that appear several months after catching coronavirus can happen in both fingers and toes...

....this isn't a random phenomenon as it can happen after other infections too.

The underlying theory is that a stress line forms after the body shuts down for a brief period of time to fight the infection. During this time period nails don't grow. It also can happen after other stresses like chemotherapy and severe malnutrition.

"It's like a mark on a tree when an event happened,"
ista glupost kao i prethodni članci
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#41949 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

hladan.preminger wrote: 04/06/2021 10:39
ista glupost kao i prethodni članci
To je sve isti clanak :lol:

Vidim kako citas sa "razumjevanjem" :D
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#41950 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

zubi wrote: 04/06/2021 10:53
hladan.preminger wrote: 04/06/2021 10:39
ista glupost kao i prethodni članci
To je sve isti clanak :lol:

Vidim kako citas sa "razumjevanjem" :D
a gdje ja kažem da nije
Locked