Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#39101 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Trappist wrote: 27/01/2021 12:39
Mogy87 wrote: 27/01/2021 11:53
Trappist wrote: 27/01/2021 11:51

:lol:
Mislis da vlasniku kompanije koja je u najpogodjenijoj grani ekonomije ne odgovara da neko sa Stanforda napise studiju da mjere nemaju efekta?

Kao sto je u prosloj fiktivno umanjio smrtnost?
Pa i direktor astrazenece je rekao da je njihova vakcina ucinkovita 100% za starije od 65 godine. Zar to nije konflikt interesa kako bi prodao sto vise vakcina i zaradio? Doslovno tu tvoju teoriju mozemo primijeniti na svako istrazivanje na svijetu, jer ces uvijek naci neki konflikt interesa.
BTW
https://www.theguardian.com/world/2021/ ... ines-chief

AstraZeneca vaccine may not go to older people, EU medicines chief suggests
European Medicines Agency approval could stipulate age range, says Emer Cooke

The Oxford/AstraZeneca vaccine may be authorised only for younger people in Europe, because there is insufficient data on how well it works in the over-65s, the head of the regulatory body has suggested.

The European Medicines Agency (EMA) is expected to authorise the AstraZeneca vaccine at the end of this week, a month after it was approved in the UK.

Emer Cooke, the EMA’s executive director, told the European parliament that it is examining the “totality of the data” provided by AstraZeneca across different age groups.

In an interview with la Repubblica on Tuesday, AstraZeneca’s CEO, Pascal Soriot, acknowledged there was “a limited amount of data” on the effects of the vaccine in older people, but insisted the information they had showed “very strong antibody production against the virus in the elderly, similar to what we see in younger people”.

He said he understood if some countries “out of caution, will use our vaccine for the younger group”.

But he added: “Honestly, it is fine. There’s not enough vaccines for everybody. So if they want to use another vaccine for older people and our vaccine for younger people, what’s the problem? It’s not a problem.”

Their comments follow the comprehensive rejection of claims in German newspapers that the efficacy of the vaccine may only be 8% in the over-65 age group.

AstraZeneca said the 8% figure was “completely incorrect” and pointed to the data published in the Lancet medical journal and by the Medicines and Healthcare products Regulatory Authority (MHRA) in the UK, which gave the vaccine emergency authorisation in December.

The vaccine is being widely used in the immunisation campaign in the UK for people over the age of 70.

The German health ministry suggested the reports had confused the efficacy rate with the number of people over 65 in the trials.

“At first sight, it appears that two things have been muddled in the reports,” said the statement.

“Around 8% of participants in the AstraZeneca efficacy trials were aged between 56 and 69 years old, only 3 to 4% were over 70. This does not result in an efficacy of only 8% among seniors.”

But the German government also voiced concerns about the breadth of AstraZeneca’s trial participation: “It has been known since the autumn that fewer seniors were included in the trials supplied by AstraZeneca than the trials of other manufacturers.”

AstraZeneca has said 10% were over the age of 65.

In a session of the European parliament’s health committee, Cooke said she would not prejudge any decision on approval for the vaccine.

But she said it was possible that any authorisation might stipulate that it should only be given to certain age groups.

Experts as well as the company say that earlier trials showed people over the age of 65 had a very good antibody response to the vaccine. It caused them to make levels of antibodies against the coronavirus that were as high as those of younger people.

“In November, we published data in the Lancet demonstrating that older adults showed strong immune responses to the vaccine, with 100% of older adults generating spike-specific antibodies after the second dose,” said a spokesperson for AstraZeneca.

The regulator in the US, the Food and Drug Administration (FDA), has not yet licensed the AstraZeneca vaccine, preferring to wait for the results of a large American trial involving 30,000 people.

That trial is designed to answer the klix questions as to whether the vaccine protects a diversity of people, including older adults as well as people from black and ethnic minority populations, who were also not well enough represented in previous trials.

Independent experts said they were mystified by the stories of efficacy as low as 8%.

Adam Finn, professor of paediatrics at the University of Bristol, who has reviewed the data, said: “I can confirm what is stated about the Lancet paper – I’m not an author on that manuscript but I’ve have read it.

“Elderly people were recruited to the UK phase 3 relatively late and were relatively well shielded, so there were few cases of Covid that had occurred at the time of submission of data to the MHRA for approval.

“There may have been more by the time of the EMA submission. No idea where the 8% figure comes from.”

In a statement, the German newspaper Handelsblatt said it stood by its report that there were ongoing concerns over the AstraZeneca vaccine’s low efficacy within the German government, although the newspaper did not repeat the specific 8% figure previously cited.

“According to information by Handelsblatt, the government’s doubts about the efficacy of the AstraZeneca vaccine among elder risk groups have not been dispelled.

“A high-ranking official within the health ministry told Handelsblatt: ‘A mix-up of the numbers is impossible. On the basis of the data made available to us so far, the efficacy among the over-60s lies below 10%.’”
armin071
Posts: 5284
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#39102 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

https://uncut-news.ch/merck-verschrotte ... u-erholen/


Merck obustavio istraživanja i proizvodnju vakcine za covid19. “Efektivnije je zaraziti se i preboliti”...
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#39103 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

armin071 wrote: 27/01/2021 12:48 https://uncut-news.ch/merck-verschrotte ... u-erholen/


Merck obustavio istraživanja i proizvodnju vakcine za covid19. “Efektivnije je zaraziti se i preboliti”...
Ovo se odnosi na vakcinu na kojoj su oni radili.
armin071
Posts: 5284
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#39104 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

Naslovnica wrote: 27/01/2021 12:51
armin071 wrote: 27/01/2021 12:48 https://uncut-news.ch/merck-verschrotte ... u-erholen/


Merck obustavio istraživanja i proizvodnju vakcine za covid19. “Efektivnije je zaraziti se i preboliti”...
Ovo se odnosi na vakcinu na kojoj su oni radili.
A ja sam napisao šta?
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#39105 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Naslovnica wrote: 27/01/2021 12:51
armin071 wrote: 27/01/2021 12:48 https://uncut-news.ch/merck-verschrotte ... u-erholen/


Merck obustavio istraživanja i proizvodnju vakcine za covid19. “Efektivnije je zaraziti se i preboliti”...
Ovo se odnosi na vakcinu na kojoj su oni radili.
S nadom da ce i oni kao i Pasteur ustupiti svoje znacajne proizvodne kapacitete nekom od proizvodjaca koji su uspjeli proizvesti sigurnu i efikasnu vakcinu.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#39106 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

armin071 wrote: 27/01/2021 12:52
Naslovnica wrote: 27/01/2021 12:51
armin071 wrote: 27/01/2021 12:48 https://uncut-news.ch/merck-verschrotte ... u-erholen/


Merck obustavio istraživanja i proizvodnju vakcine za covid19. “Efektivnije je zaraziti se i preboliti”...
Ovo se odnosi na vakcinu na kojoj su oni radili.
A ja sam napisao šta?
Napisao si to što si napisao.
Ako se ne otvori članak i ne pročitaj informacije unutar njega, moglo bi se pomisliti da se ova vijest odnosi na sve vakcine.
Prvi ja sam to pomislio. 8-)
dinnooo
Posts: 66
Joined: 20/01/2010 22:54

#39107 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dinnooo »

@Mogy87 5000 postova godišnje, odnosno skoro 14 dnevno na temu medicine, istraživanja i vakcinacije... Da si to vrijeme potrošila pametnije mogla si do sada završiti molekularnu biologiju na PMF-u.

https://ibb.co/CW58qfy

I pored toga što tvoji postovi ne sadrže ništa osim širenja panike, defetizma i "argumenata" iz Google pretrage ti prozivaš Nobelovce, doktore nauka, epidemiologe? Tačno je da se nauka temelji na dokazima, da su sva mišljenja podložna kritici i recenziji, ali od koga? Od Mogy87? Ne bi baš rekao... Njutnov zakon gravitacije nisu propitivali zemljoradnici na feudima, nego kolege fizičari, isto kao što medicinska istraživanja mogu propitivati i dovoditi u pitanje kolege naučnici i doktori a ne forumaši, pa taman da do kraja 2021 imali 25.000 postova na forumu. Iza sve i jedne osobe koju si ti lično popljuvala stoji ime i prezime, obrazovanje, naučni radovi, nagrade, a iza tebe kao što sam rekao - samo 5000 postova na Klix forumu. Ako misliš da si kompetentna dovoljno, uloži svoje vrijeme pametnije, napiši osvrt na mišljenja stručnjaka sa kojim se ne slažeš, potpiši se imenom, prezimenom , titulom i javno iskomuniciraj pa ćeš ako budeš dovoljno zanimljiva da ti neko odgovori dobiti argumente, dokaze i naučnu raspravu, to sigurno na forumu ne možeš imati jer mu to nije ni funkcija.
Last edited by dinnooo on 27/01/2021 13:59, edited 1 time in total.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#39108 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

dinnooo wrote: 27/01/2021 13:39 @Mogy87 5000 postova godišnje, odnosno skoro 14 dnevno na temu medicine, istraživanja i vakcinacije... Da si to vrijeme potrošila pametnije mogla si do sada završiti molekularnu biologiju na PMF-u.

https://ibb.co/CW58qfy
Nemoj tako Dino, bez nje i bez medija ne bi ni znali da postoji ovaj virus. Šta bi onda, ljudino? Na šta bi to ličilo, ko bi onda nama konobarima, prosjacima i ispijačima pive ispred granapa objasnio sve pojedinosti i blagodati mRNA vakcine. Ko Dino, kad vidiš da se struka drži stručnih foruma? Trebamo se osjećati blagoslovljeni prisustvom. Ali to je samo moje mišljenje.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#39109 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

@dinnooo ima ona opcija add foe i svi tvoji problemi nestaju :thumbup:
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#39110 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

biglebovski wrote: 27/01/2021 13:58
dinnooo wrote: 27/01/2021 13:39 @Mogy87 5000 postova godišnje, odnosno skoro 14 dnevno na temu medicine, istraživanja i vakcinacije... Da si to vrijeme potrošila pametnije mogla si do sada završiti molekularnu biologiju na PMF-u.

https://ibb.co/CW58qfy
Nemoj tako Dino, bez nje i bez medija ne bi ni znali da postoji ovaj virus. Šta bi onda, ljudino? Na šta bi to ličilo, ko bi onda nama konobarima, prosjacima i ispijačima pive ispred granapa objasnio sve pojedinosti i blagodati mRNA vakcine. Ko Dino, kad vidiš da se struka drži stručnih foruma? Trebamo se osjećati blagoslovljeni prisustvom. Ali to je samo moje mišljenje.
Znaci jos uvijek ide prica da niko ne bi primjetio da se nesto desava da nema medija i "panike"? Kao ljudi umiru od have? :-)
Doduse koliko ljudi vjeruje da se upala pluca dobija od propuha, ne iznenadjuje ni ova pomisao.
dinnooo
Posts: 66
Joined: 20/01/2010 22:54

#39111 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dinnooo »

biglebovski wrote: 27/01/2021 13:58 Nemoj tako Dino, bez nje i bez medija ne bi ni znali da postoji ovaj virus. Šta bi onda, ljudino? Na šta bi to ličilo, ko bi onda nama konobarima, prosjacima i ispijačima pive ispred granapa objasnio sve pojedinosti i blagodati mRNA vakcine. Ko Dino, kad vidiš da se struka drži stručnih foruma? Trebamo se osjećati blagoslovljeni prisustvom. Ali to je samo moje mišljenje.
Malo sam editovao post, jer mi zaista nije namjera da moj komentar shvati kao ličnu uvredu već kao savjet kako će pomoći više. U ratu se paničari i defetisti sklanjaju u stranu upravo zbog toga što misleći da čine neku korist i da će spasiti narod govore sve i svašta, ili da pojednostavim, bilo je ljudi u Velikoj Britaniji koji su podržavali potpisivanje sporazuma sa Hitlerom, govorili da će u slučaju rata dosta ljudi poginuti, dosta infrastrukture nestati - i bili su u pravu, razumna odluka bi bila da se sačuvaju životi. Da li je u ovoj situaciji razumna odluka bila zaustaviti planetu na godinu dana i više vidjet ćemo za deceniju a ne sutra, neću ništa prejudicirati.
Last edited by dinnooo on 27/01/2021 14:15, edited 1 time in total.
dinnooo
Posts: 66
Joined: 20/01/2010 22:54

#39112 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dinnooo »

adsubzero wrote: 27/01/2021 14:08 Znaci jos uvijek ide prica da niko ne bi primjetio da se nesto desava da nema medija i "panike"? Kao ljudi umiru od have? :-)
Doduse koliko ljudi vjeruje da se upala pluca dobija od propuha, ne iznenadjuje ni ova pomisao.
Uopšte ne, ja sam prisustvo virusa upoznao u svojoj porodici, tako da mi ne trebaju ni mediji, ni forum ni forumaši. Namjera posta mi je bila da dotičnu gospođu ili gospođicu usmjerim (ukoliko mogu) na mjesta prikladna za vođenje naučnih rasprava ako se smatra kompetentnom jer Klix forum to nije.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#39113 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

dinnooo wrote: 27/01/2021 14:09
biglebovski wrote: 27/01/2021 13:58 Nemoj tako Dino, bez nje i bez medija ne bi ni znali da postoji ovaj virus. Šta bi onda, ljudino? Na šta bi to ličilo, ko bi onda nama konobarima, prosjacima i ispijačima pive ispred granapa objasnio sve pojedinosti i blagodati mRNA vakcine. Ko Dino, kad vidiš da se struka drži stručnih foruma? Trebamo se osjećati blagoslovljeni prisustvom. Ali to je samo moje mišljenje.
Malo sam editovao post, jer mi zaista nije namjera da moj komentar shvati kao ličnu uvredu već kao savjet kako će pomoći više. U ratu se paničari i defetisti sklanjaju u stranu upravo zbog toga što misleći da čine neku korist i da će spasiti narod govore sve i svašta, ili da pojednostavim, bilo je ljudi u Velikoj Britaniji koji su podržavali potpisivanje sporazuma sa Hitlerom, govorili da će u slučaju rata dosta ljudi poginuti, dosta infrastrukture nestati - i bili su u pravu, razumna odluka bi bila da se sačuvaju životi. Samo sada sa historijskim otklonom možemo vidjeti gdje bi bila Evropa i civilizacija da su se uvijek slušali razumni :)
Znaci postavljanje cinjenica (ako mi brojis postove vjerovatno znas i sta pisem) jer ja vrlo rijetko pisem “svojim rijecima” je sirenje “defetizma i panike”?

Sta je tvoj prijedlog rjesenja? Da preskocimo cinjenice? I crtamo duge?
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#39114 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

dinnooo wrote: 27/01/2021 13:39 @Mogy87 5000 postova godišnje, odnosno skoro 14 dnevno na temu medicine, istraživanja i vakcinacije... Da si to vrijeme potrošila pametnije mogla si do sada završiti molekularnu biologiju na PMF-u.

https://ibb.co/CW58qfy

I pored toga što tvoji postovi ne sadrže ništa osim širenja panike, defetizma i "argumenata" iz Google pretrage ti prozivaš Nobelovce, doktore nauka, epidemiologe? Tačno je da se nauka temelji na dokazima, da su sva mišljenja podložna kritici i recenziji, ali od koga? Od Mogy87? Ne bi baš rekao... Njutnov zakon gravitacije nisu propitivali zemljoradnici na feudima, nego kolege fizičari, isto kao što medicinska istraživanja mogu propitivati i dovoditi u pitanje kolege naučnici i doktori a ne forumaši, pa taman da do kraja 2021 imali 25.000 postova na forumu. Iza sve i jedne osobe koju si ti lično popljuvala stoji ime i prezime, obrazovanje, naučni radovi, nagrade, a iza tebe kao što sam rekao - samo 5000 postova na Klix forumu. Ako misliš da si kompetentna dovoljno, uloži svoje vrijeme pametnije, napiši osvrt na mišljenja stručnjaka sa kojim se ne slažeš, potpiši se imenom, prezimenom , titulom i javno iskomuniciraj pa ćeš ako budeš dovoljno zanimljiva da ti neko odgovori dobiti argumente, dokaze i naučnu raspravu, to sigurno na forumu ne možeš imati jer mu to nije ni funkcija.
:thumbup: . Prijatelju ta ne zna ni sta je studija u koje se kune i spama forum po citav dan. Ne trosi vrijeme na nju, ne vrijedi. Samo ignorisi , inace ce te povuci u spin i zatrpati istim glupostima koje provlaci evo gotovo godinu dana. :run:
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#39115 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

dinnooo wrote: 27/01/2021 14:09
biglebovski wrote: 27/01/2021 13:58 Nemoj tako Dino, bez nje i bez medija ne bi ni znali da postoji ovaj virus. Šta bi onda, ljudino? Na šta bi to ličilo, ko bi onda nama konobarima, prosjacima i ispijačima pive ispred granapa objasnio sve pojedinosti i blagodati mRNA vakcine. Ko Dino, kad vidiš da se struka drži stručnih foruma? Trebamo se osjećati blagoslovljeni prisustvom. Ali to je samo moje mišljenje.
Malo sam editovao post, jer mi zaista nije namjera da moj komentar shvati kao ličnu uvredu već kao savjet kako će pomoći više. U ratu se paničari i defetisti sklanjaju u stranu upravo zbog toga što misleći da čine neku korist i da će spasiti narod govore sve i svašta, ili da pojednostavim, bilo je ljudi u Velikoj Britaniji koji su podržavali potpisivanje sporazuma sa Hitlerom, govorili da će u slučaju rata dosta ljudi poginuti, dosta infrastrukture nestati - i bili su u pravu, razumna odluka bi bila da se sačuvaju životi. Da li je u ovoj situaciji razumna odluka bila zaustaviti planetu na godinu dana i više vidjet ćemo za deceniju a ne sutra, neću ništa prejudicirati.
Shvatam u potpunosti. Treba ljudima pomoći da pomognu, slažem se i pozdravljam svačiju dobru namjeru. Zahvaljujući takvima poput nje i hrabrim novinarima i faktčekerima, milijarde ljudi, delfina i pingvina su spašeni širom vasione.
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#39116 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Medobrundo25 »

Mogy87 wrote: 27/01/2021 14:14
dinnooo wrote: 27/01/2021 14:09
biglebovski wrote: 27/01/2021 13:58 Nemoj tako Dino, bez nje i bez medija ne bi ni znali da postoji ovaj virus. Šta bi onda, ljudino? Na šta bi to ličilo, ko bi onda nama konobarima, prosjacima i ispijačima pive ispred granapa objasnio sve pojedinosti i blagodati mRNA vakcine. Ko Dino, kad vidiš da se struka drži stručnih foruma? Trebamo se osjećati blagoslovljeni prisustvom. Ali to je samo moje mišljenje.
Malo sam editovao post, jer mi zaista nije namjera da moj komentar shvati kao ličnu uvredu već kao savjet kako će pomoći više. U ratu se paničari i defetisti sklanjaju u stranu upravo zbog toga što misleći da čine neku korist i da će spasiti narod govore sve i svašta, ili da pojednostavim, bilo je ljudi u Velikoj Britaniji koji su podržavali potpisivanje sporazuma sa Hitlerom, govorili da će u slučaju rata dosta ljudi poginuti, dosta infrastrukture nestati - i bili su u pravu, razumna odluka bi bila da se sačuvaju životi. Samo sada sa historijskim otklonom možemo vidjeti gdje bi bila Evropa i civilizacija da su se uvijek slušali razumni :)
Znaci postavljanje cinjenica (ako mi brojis postove vjerovatno znas i sta pisem) jer ja vrlo rijetko pisem “svojim rijecima” je sirenje “defetizma i panike”?

Sta je tvoj prijedlog rjesenja? Da preskocimo cinjenice? I crtamo duge?
Hobby naucnice, valjda si migla bar do sada nauciti da studija nije 100% cinjenicno stanje, daj nemoj se vise brukati molim te.
dinnooo
Posts: 66
Joined: 20/01/2010 22:54

#39117 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dinnooo »

Mogy87 wrote: 27/01/2021 14:14 Znaci postavljanje cinjenica (ako mi brojis postove vjerovatno znas i sta pisem) jer ja vrlo rijetko pisem “svojim rijecima” je sirenje “defetizma i panike”?

Sta je tvoj prijedlog rjesenja? Da preskocimo cinjenice? I crtamo duge?
Forum, i rimski a i ovaj internetski je mjesto gdje su se između ostalog razmjenjivala mišljenja među sudionicima, dakle ne suhoparno postavljanje činjenica, istraživanja, recenzija nego iznošenje mišljenja, zato sam i rekao da za vid "rasprave" kome ti težiš imaju adekvatniji prostori - naučne stranice, časopisi i institucije. I da, čitam tvoje postove (kao i ostale na ovoj temi) i smatram da u 90% vremena širiš defetizam i paniku. Opet ću se nadovezati za primjer iz posta iznad - i u Bitki za Britaniju činjenice su bile da je Hitlerova vojna mašinerija silovita, da će mnogo ljudi izgubiti život i da će infrastruktura nestati, pa su opet pored činjenica ljudi izabrali drugu opciju.

Na kraju ću dodati, nisam zlonamjeran, ne mislim voditi naučne rasprave jer nisam doktor nego pravnik, samo sam želio da ti (ukoliko mogu) skrenem pažnju da uvažiš činjenicu da je forum mjesto gdje ljudi iznose svoja mišljenja, tako da ukoliko već diskutuješ ovdje nemoj ni tražiti, ni očekivati da će neko Googlati po Lancetu i ostalim medicinskim žurnalima da bi vodio bitke s tobom.

I ako ne zalazim previše privatno, mogu li znati koja je tvoja profesija?

Pozdrav :)
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#39118 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

MUNAFIK wrote: 27/01/2021 11:15 Cuj kaze nemoj citati..
Čuj ovog, znači ti MORAŠ čitati sve što ti se servira? Dođe urednik Indexa.hr ili RadioSarajevo portala i natjera te da čitaš njihove portale? WTF? A Bože dragi svakakvih likova na ovom dunjaluku.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#39119 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Trappist wrote: 27/01/2021 11:50
adsubzero wrote: 27/01/2021 11:46
Trappist wrote: 27/01/2021 11:44 E cim si spomenuo kafane stavio sam te u isti koš kao hobi naucnicu mogy i njenu najbolju prijateljicu zubi. Nista, jos jedan pao...
Ma sve je u redu samo nek ti ne diraju kafane i cajke :lol:
Pa kafane i cajke su i dalje tu, samo pocinju u 19:00 i traju do 23:00 i onda idu taxijima ljudi kuci jer moze tako. Tako da vam vas najjaci argument za kafane i cajke pada u vodu :izet: ali naravno da vi bez ikakvog drustvenog zivota pojma nemate, vi ste i prije pandemije u 22:00 vec kuci bili, citali naucne radove :thumbup:
A jeste dosadan trol sa "cajkama" to je za nepovjerovati. :lol: :lol: :lol: :run: Da li je on ikada otišao popiti kafu sa nekim u društvu? :lol: :roll:
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#39120 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

BadBoy wrote: 27/01/2021 14:50
MUNAFIK wrote: 27/01/2021 11:15 Cuj kaze nemoj citati..
Čuj ovog, znači ti MORAŠ čitati sve što ti se servira? Dođe urednik Indexa.hr ili RadioSarajevo portala i natjera te da čitaš njihove portale? WTF? A Bože dragi svakakvih likova na ovom dunjaluku.
Koje portale pratis? Koji nisu tres i objektivni su izvori informacija?
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#39121 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

aldinjo wrote: 27/01/2021 14:50
Trappist wrote: 27/01/2021 11:50
adsubzero wrote: 27/01/2021 11:46

Ma sve je u redu samo nek ti ne diraju kafane i cajke :lol:
Pa kafane i cajke su i dalje tu, samo pocinju u 19:00 i traju do 23:00 i onda idu taxijima ljudi kuci jer moze tako. Tako da vam vas najjaci argument za kafane i cajke pada u vodu :izet: ali naravno da vi bez ikakvog drustvenog zivota pojma nemate, vi ste i prije pandemije u 22:00 vec kuci bili, citali naucne radove :thumbup:
A jeste dosadan trol sa "cajkama" to je za nepovjerovati. :lol: :lol: :lol: :run: Da li je on ikada otišao popiti kafu sa nekim u društvu? :lol: :roll:
Ma trolovi teski, vjerovatno ni prije pandemije nisu nigdje izlazili niti se druzili sa ljudima. Odes na FB ili instagram ovih "klubova" kod nas i nekih poznatijih kafica, monarch, port, bosna itd. i vidis svaki vikend derneci, muzika uzivo, plesu, pjevaju, i nigdje nema mrtvih po ulicama, pomora, stotine mladih na respiratorima itd.
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#39122 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Dozer wrote: 27/01/2021 11:31 S druge strane imamo vas, branioce zvanicnog narativa koji se, na istim temama koje navodis, polomiste da nas koji "pizdimo" uvjerite kako je sve ovo zapravo tacno onako kako tvrdi zvanicni narativ - ober zajeban virus, s nevjerovatnom stopom smrtnosti, zarazan do pi*ke materine, da su mjere neophodne kako se ne bi preopteretili zdravstveni sistemi (sto je uveliko pobijeno tokom protekle godine, a cemu svjedoci i ukupni broj onih u teskom i kriticnom stanu od 110.000 na CIJELOM svijetu), itd.itd.

Naravno, kada vam se pod nos stave neke druge statistike, za neke druge bolesti koje godisnje odnesu 10x i vise zivota od ove "ober zajebane korone", a sto je tacno toliko puta i vece opterecenje za svaki ZS u svakom smislu, tada se pravite mutavi..
Ovo više niko ne tvrdi nego ste vi to "pokupili" sa početka pandemije kad se malo toga znalo i sad vrtite tu istu priču. "Zvanična" nauka je od tada naučila dosta toga i odmakla se od te priče "mrtvi ljudi će padat po ulicama". Ja ne sumnjam da se i danas može pronaći neki "doktor stručnjak" koji će to reći ali on ne predstavlja "nauku" kao nauku. Osim ako ne priča o naučnom konsenzusu on samo iznosi svoje mišljenje, a sto ljudi 200 mišljenja.

Ja sam više pojedinačnih diskusija imao i sa tobom i sa Laikom i Trappistom i petim desetim i niko od vas nije ni milimetar odstupio od svojih stavova. Konkretno sam za tebe upratio da si prvo pričao kako virus nije izolovan pa si tek nakon 5 mjeseci prestao to pričati iako sumnjam da lično i dalje vjeruješ da nije izolovan.

Ja ću ti hiljadu puta ponoviti i svima vama da je moj stav zdravorazumski i zasniva se na kolektivnoj solidarnosti da svi damo malo doprinosa u poštivanju najlakših mjera kako svako pojedinačno od nas ne bi morao iznijeti 100% tereta.

Šta je tu loše?
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#39123 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

dinnooo wrote: 27/01/2021 14:24
Mogy87 wrote: 27/01/2021 14:14 Znaci postavljanje cinjenica (ako mi brojis postove vjerovatno znas i sta pisem) jer ja vrlo rijetko pisem “svojim rijecima” je sirenje “defetizma i panike”?

Sta je tvoj prijedlog rjesenja? Da preskocimo cinjenice? I crtamo duge?
Forum, i rimski a i ovaj internetski je mjesto gdje su se između ostalog razmjenjivala mišljenja među sudionicima, dakle ne suhoparno postavljanje činjenica, istraživanja, recenzija nego iznošenje mišljenja, zato sam i rekao da za vid "rasprave" kome ti težiš imaju adekvatniji prostori - naučne stranice, časopisi i institucije. I da, čitam tvoje postove (kao i ostale na ovoj temi) i smatram da u 90% vremena širiš defetizam i paniku. Opet ću se nadovezati za primjer iz posta iznad - i u Bitki za Britaniju činjenice su bile da je Hitlerova vojna mašinerija silovita, da će mnogo ljudi izgubiti život i da će infrastruktura nestati, pa su opet pored činjenica ljudi izabrali drugu opciju.

Na kraju ću dodati, nisam zlonamjeran, ne mislim voditi naučne rasprave jer nisam doktor nego pravnik, samo sam želio da ti (ukoliko mogu) skrenem pažnju da uvažiš činjenicu da je forum mjesto gdje ljudi iznose svoja mišljenja, tako da ukoliko već diskutuješ ovdje nemoj ni tražiti, ni očekivati da će neko Googlati po Lancetu i ostalim medicinskim žurnalima da bi vodio bitke s tobom.

I ako ne zalazim previše privatno, mogu li znati koja je tvoja profesija?

Pozdrav :)
Činjenica APSOUTNO NI U KOJEM SLUČAJU NIJE ISTO što i mišljenje. To se u modernom dobu toliko ispremetalo da se gubi smisao diskusije.

Činjenica je da je hemijski sastav vode H20.

Mišljenje je da je voda ukusna, bljutava, osvježavajuća itd.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#39124 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Trappist wrote: 27/01/2021 14:57
aldinjo wrote: 27/01/2021 14:50
Trappist wrote: 27/01/2021 11:50

Pa kafane i cajke su i dalje tu, samo pocinju u 19:00 i traju do 23:00 i onda idu taxijima ljudi kuci jer moze tako. Tako da vam vas najjaci argument za kafane i cajke pada u vodu :izet: ali naravno da vi bez ikakvog drustvenog zivota pojma nemate, vi ste i prije pandemije u 22:00 vec kuci bili, citali naucne radove :thumbup:
A jeste dosadan trol sa "cajkama" to je za nepovjerovati. :lol: :lol: :lol: :run: Da li je on ikada otišao popiti kafu sa nekim u društvu? :lol: :roll:
Ma trolovi teski, vjerovatno ni prije pandemije nisu nigdje izlazili niti se druzili sa ljudima. Odes na FB ili instagram ovih "klubova" kod nas i nekih poznatijih kafica, monarch, port, bosna itd. i vidis svaki vikend derneci, muzika uzivo, plesu, pjevaju, i nigdje nema mrtvih po ulicama, pomora, stotine mladih na respiratorima itd.
U tome i jeste poenta! Klasične asocijalne osobe kojima ovo stanje odgovara da traje godinama. S tim da njih pet ili šest su najuporniji sa svojim besmislicama, i njih još nekoliko koji se povremeno javljaju.
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#39125 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

laik1981 wrote: 27/01/2021 14:52
BadBoy wrote: 27/01/2021 14:50
MUNAFIK wrote: 27/01/2021 11:15 Cuj kaze nemoj citati..
Čuj ovog, znači ti MORAŠ čitati sve što ti se servira? Dođe urednik Indexa.hr ili RadioSarajevo portala i natjera te da čitaš njihove portale? WTF? A Bože dragi svakakvih likova na ovom dunjaluku.
Koje portale pratis? Koji nisu tres i objektivni su izvori informacija?
Koja je poenta da to pišem kad ćeš samo pljuvati i tražiti način da mene degradiraš a sebe uzdigneš. Ako si iskreno zainteresovan za moj način informisanja, al baš iskreno i ako želiš mi dati dobronamjernu sugestiju kako da poboljšam svoj unos informacija, onda možemo pričati. Jesi li zainteresovan za normalnu diskusiju?

Za početak, ne pratim i ne čitam niti jedan domaći portal izuzev što povremeno otvorim glavni Klix portal i što pratim Senada. To je za početak.
Locked