Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#34376 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Mogy87 wrote: 26/10/2020 13:25 Naucnici sjeli i napisali svoja premisljanja.

Nego, kako moze Elon Musk (sateliti i to), a ne moze Bil Gejc?
Pa valjda tako i ide. Naučnici daju svoja premišljanja, sjednu skupa (nadam se da drže distancu i nose masku dok sjede skupa da ne bi doprinjeli širenju misteriozne ugroze), ponude framework za izradu nekih budućih strategija, koji na kraju bude objavljen u uglednim časopisima i koji služe i ostalim naučnicima za citiranje i dalju razradu.
Elon Musk je dao odgovor šta će on lično uraditi, kao i toliko osporavani teniski as Novak Đoković. Nisam pročitao šta je Bill izjavio, hoće li se on i Melania vakcinisat te njihova djeca i unuci. Bill je samo u nekoliko navrata rekao da se svi moramo vakcinisati i da ova prva tura vakcina vjerovatno neće valjati te da ćemo se riješiti ovog belaja za tri-četiri godine kada budemo imali pravo dobru vakcinu. Ne znam otkud Bill u cijeloj toj priči, pa mi malo smiješno, i zato ga zovem Bili Tulumba, ovaj, Bili Pet Vakcina, od milja. Ima ljudi na ovom forumu koji cijene zajebanciju, dosta narodu puste patetike koju prosipaš.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#34377 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

@Mogy87
Jaranice, nemoj zamjeriti, ali...goozis li ti sta ba?

Mislim, ono...kakav ti OKP imas pa smatras da trebas odgovoriti svakome na ovoj i ovakvim temama...?
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#34378 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by neko_sa_strane »

Veliko je pitanje kako su Kinezi koji su zbog svojih prehrambenih navika zarazili čitav svijet virusom SARS Cov2 uspjeli u kontroli virusa. Nemojte o zatvaranju jer smo i mi zatvarali od marta do maja kao i skoro čitava Evropa.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#34379 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

biglebovski wrote: 26/10/2020 13:38
Mogy87 wrote: 26/10/2020 13:25 Naucnici sjeli i napisali svoja premisljanja.

Nego, kako moze Elon Musk (sateliti i to), a ne moze Bil Gejc?
Pa valjda tako i ide. Naučnici daju svoja premišljanja, sjednu skupa (nadam se da drže distancu i nose masku dok sjede skupa da ne bi doprinjeli širenju misteriozne ugroze), ponude framework za izradu nekih budućih strategija, koji na kraju bude objavljen u uglednim časopisima i koji služe i ostalim naučnicima za citiranje i dalju razradu.
Elon Musk je dao odgovor šta će on lično uraditi, kao i toliko osporavani teniski as Novak Đoković. Nisam pročitao šta je Bill izjavio, hoće li se on i Melania vakcinisat te njihova djeca i unuci. Bill je samo u nekoliko navrata rekao da se svi moramo vakcinisati i da ova prva tura vakcina vjerovatno neće valjati te da ćemo se riješiti ovog belaja za tri-četiri godine kada budemo imali pravo dobru vakcinu. Ne znam otkud Bill u cijeloj to priči, pa mi malo smiješno, i zato ga zovem Bili Tulumba, ovaj, Bili Pet Vakcina, od milja. Ima ljudi na ovom forumu koji cijene zajebanciju, dosta narodu puste patetike koju prosipaš.
Aha. Znaci teniseri i inzinjeri su kompetenti sa pricaju na temu epidemiologije, a informaticari nisu? Zanimljivo.

Novak je i vegan i beba od 6 mjeseci mu je bila na veganskoj ishrani (mislim da mozes pretpostaviti sta pedijatri misle o tome). Hocemo ga i za to poslusati?

Nego, sto tebe zulja vakcina ako ce biti elektivna? Nemoj je primiti i to je to.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#34380 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nadzorna_ploca »

Dozer wrote: 26/10/2020 13:41 @Mogy87
Jaranice, nemoj zamjeriti, ali...goozis li ti sta ba?

Mislim, ono...kakav ti OKP imas pa smatras da trebas odgovoriti svakome na ovoj i ovakvim temama...?
Guzi forumase povazdan. 8)
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#34381 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

Pih...ja nista ne osjetim... Al' hajd', ako je njoj dobro, meni je bar drago :D

Jedino sto nisam uspio nikako dokuciti jeste poenta svog ovog njenog pisanja...
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#34382 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Mogy87 wrote: 26/10/2020 13:43
biglebovski wrote: 26/10/2020 13:38
Mogy87 wrote: 26/10/2020 13:25 Naucnici sjeli i napisali svoja premisljanja.

Nego, kako moze Elon Musk (sateliti i to), a ne moze Bil Gejc?
Pa valjda tako i ide. Naučnici daju svoja premišljanja, sjednu skupa (nadam se da drže distancu i nose masku dok sjede skupa da ne bi doprinjeli širenju misteriozne ugroze), ponude framework za izradu nekih budućih strategija, koji na kraju bude objavljen u uglednim časopisima i koji služe i ostalim naučnicima za citiranje i dalju razradu.
Elon Musk je dao odgovor šta će on lično uraditi, kao i toliko osporavani teniski as Novak Đoković. Nisam pročitao šta je Bill izjavio, hoće li se on i Melania vakcinisat te njihova djeca i unuci. Bill je samo u nekoliko navrata rekao da se svi moramo vakcinisati i da ova prva tura vakcina vjerovatno neće valjati te da ćemo se riješiti ovog belaja za tri-četiri godine kada budemo imali pravo dobru vakcinu. Ne znam otkud Bill u cijeloj to priči, pa mi malo smiješno, i zato ga zovem Bili Tulumba, ovaj, Bili Pet Vakcina, od milja. Ima ljudi na ovom forumu koji cijene zajebanciju, dosta narodu puste patetike koju prosipaš.
Aha. Znaci teniseri i inzinjeri su kompetenti sa pricaju na temu epidemiologije, a informaticari nisu? Zanimljivo.

Novak je i vegan i beba od 6 mjeseci mu je bila na veganskoj ishrani (mislim da mozes pretpostaviti sta pedijatri misle o tome). Hocemo ga i za to poslusati?

Nego, sto tebe zulja vakcina ako ce biti elektivna? Nemoj je primiti i to je to.
Teniser i inžinjer očigledno nisu bolesno ospjednuti vakcinisanjem i spašavanjem čovječanstva pa su kulturno odgovorili na postavljeno pitanje, ne ulazeći dalje u tu problematiku, očigledno se osjećajući nekompetentnim za takvu raspravu. Bill, s druge strane, iskače iz svake konzerve u zadnjih šest sedam mjeseci te se nameće kao veliki javno-zdravstveni stručnjak, infektolog, virolog, prorok i Mesija...

Mene ništa ne žulja, otkud ti to, ne znam. Samo sam, na njegovo pitanje, kolegi Naslovnica ponudio tekst iz uglednog časopisa kako bi moglo izgledati i ko bi mogao biti obuhvaćen obaveznim vakcinisanjem. Ja lično jedva čekam vakcinu, i to sam ponovio u nekoliko navrata. Mišljenja sam da se ne treba suzdržavati ni od ruske, kineske ili turske inačice. Ljude iz farmacije koji nas lijeće i zdravstvene radnike i njihove obitelji jednostavno moramo zaštiti i slažem se sa ovim naučnicima koji kažu da se treba osnovati fond koji će ponuditi izdašne kompenzacije za eventualne nus pojave vakcinacije. Vjerujem da bi i najugroženijoj profesiji kod nas, ovim zaposlenim po kancelarijama i njihovim najmilijim, država trebala omogućiti besplatno vakcinisanje koje bi za njih trebalo biti obavezno. Šta ćemo ako nam ugroza prodre i probije se u npr. CIPS? Posljedice nevakcinisanja tih ljudi i njihove djece mogu biti teške po društvo. Čak mi nisu jasne ni ove faze i testiranja. Očigledno su male šanse da će biti problema, još ako se ljudima isplati fina suma u slučaju nus pojava, extra.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#34384 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

biglebovski wrote: 26/10/2020 14:16
Mogy87 wrote: 26/10/2020 13:43
biglebovski wrote: 26/10/2020 13:38

Pa valjda tako i ide. Naučnici daju svoja premišljanja, sjednu skupa (nadam se da drže distancu i nose masku dok sjede skupa da ne bi doprinjeli širenju misteriozne ugroze), ponude framework za izradu nekih budućih strategija, koji na kraju bude objavljen u uglednim časopisima i koji služe i ostalim naučnicima za citiranje i dalju razradu.
Elon Musk je dao odgovor šta će on lično uraditi, kao i toliko osporavani teniski as Novak Đoković. Nisam pročitao šta je Bill izjavio, hoće li se on i Melania vakcinisat te njihova djeca i unuci. Bill je samo u nekoliko navrata rekao da se svi moramo vakcinisati i da ova prva tura vakcina vjerovatno neće valjati te da ćemo se riješiti ovog belaja za tri-četiri godine kada budemo imali pravo dobru vakcinu. Ne znam otkud Bill u cijeloj to priči, pa mi malo smiješno, i zato ga zovem Bili Tulumba, ovaj, Bili Pet Vakcina, od milja. Ima ljudi na ovom forumu koji cijene zajebanciju, dosta narodu puste patetike koju prosipaš.
Aha. Znaci teniseri i inzinjeri su kompetenti sa pricaju na temu epidemiologije, a informaticari nisu? Zanimljivo.

Novak je i vegan i beba od 6 mjeseci mu je bila na veganskoj ishrani (mislim da mozes pretpostaviti sta pedijatri misle o tome). Hocemo ga i za to poslusati?

Nego, sto tebe zulja vakcina ako ce biti elektivna? Nemoj je primiti i to je to.
Teniser i inžinjer očigledno nisu bolesno ospjednuti vakcinisanjem i spašavanjem čovječanstva pa su kulturno odgovorili na postavljeno pitanje, ne ulazeći dalje u tu problematiku, očigledno se osjećajući nekompetentnim za takvu raspravu. Bill, s druge strane, iskače iz svake konzerve u zadnjih šest sedam mjeseci te se nameće kao veliki javno-zdravstveni stručnjak, infektolog, virolog, prorok i Mesija...

Mene ništa ne žulja, otkud ti to, ne znam. Samo sam, na njegovo pitanje, kolegi Naslovnica ponudio tekst iz uglednog časopisa kako bi moglo izgledati i ko bi mogao biti obuhvaćen obaveznim vakcinisanjem. Ja lično jedva čekam vakcinu, i to sam ponovio u nekoliko navrata. Mišljenja sam da se ne treba suzdržavati ni od ruske, kineske ili turske inačice. Ljude iz farmacije koji nas lijeće i zdravstvene radnike i njihove obitelji jednostavno moramo zaštiti i slažem se sa ovim naučnicima koji kažu da se treba osnovati fond koji će ponuditi izdašne kompenzacije za eventualne nus pojave vakcinacije. Vjerujem da bi i najugroženijoj profesiji kod nas, ovim zaposlenim po kancelarijama i njihovim najmilijim, država trebala omogućiti besplatno vakcinisanje koje bi za njih trebalo biti obavezno. Šta ćemo ako nam ugroza prodre i probije se u npr. CIPS? Posljedice nevakcinisanja tih ljudi i njihove djece mogu biti teške po društvo. Čak mi nisu jasne ni ove faze i testiranja. Očigledno su male šanse da će biti problema, još ako se ljudima isplati fina suma u slučaju nus pojava, extra.
Ocigledno ne pratis intervjue Novaka Djokovica. Nego, od sutra si vegan jer njegova zena kaze da je meso zlo?

Taj sistem kompenzacije za vakcine vec postoji (i u Evropskim zemljama, samo u drugom obliku).
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#34385 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... m-15027932
Procurili detalji sastanka iza zatvorenih vrata, Merkel: Na rubu smo gubitka kontrole nad virusom
Na sastanku užeg vodstva stranke, čiji su detalji procurili u medije, kancelarka je upozorila da slijede jako, jako teški mjeseci

Kancelarka Angela Merkel upozorila je jutros da je Njemačka na rubu gubitka kontrole nad pandemijom koronavirusa.

Zlokobne riječi izgovorila je jutros na užem sastanku s kolegama iz njezine Kršćansko-demokratske unije (CDU). Rekla je da je 'situacija prijeteća' i da je 'svaki dan bitan', izvijestila je dopisnica The Guardiana iz Berlina.

Na sastanku užeg vodstva stranke, čiji su detalji procurili u medije, kancelarka je upozorila da slijede jako, jako teški mjeseci i da je svaki dan važan u borbi protiv suzbijanja epidemije.

DW javlja kako je za list Bild Merkel izjavila kako "nema dobar osjećaj" što nas još čeka. "Tako to više ne može ići", izjavila je kancelarka.

Izjavila je da se njezina poruka nije promijenila unatoč činjenici da građani očekuju od političara uvijek nove riječi. Iz tog razloga uslijedio je prošlotjedni podcast.

Ministar zdravstva Jens Spahn, koji je u izolaciji nakon što je prošloga tjedna obolio od Covida, apelirao je na građane da prestanu vjerovati onima koji pokušavaju umanjiti težinu koronavirusa ističući da je njemački zdravstveni sustav u opasnosti od preopterećenja ako se broj oboljelih ne drži pod kontrolom.

Jedno od najvećih žarišta u Njemačkoj je u Berlinu, čije su vlasti odlučile da će odustati od praćenja kontakata zaraženih zbog manjka resursa. Umjesto toga, oboljeli će preuzeti odgovornost na sebe i otići u izolaciju samovoljno te kontaktirati ljude s kojima su bili u kontaktu.

Zdravstvene vlasti će se fokusirati na ranjive skupine, uključujući medicinsko osoblje, bolničke pacijente i domove za starije i nemoćne te na beskućnike.

Berlin ima više od 100 slučajeva na 100.000 stanovnika već nekoliko dana, dvostruko više od kritičnih 50 na 100.000 stanovnika.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#34386 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#34387 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Mogy87 wrote: 26/10/2020 14:24
biglebovski wrote: 26/10/2020 14:16
Mogy87 wrote: 26/10/2020 13:43

Aha. Znaci teniseri i inzinjeri su kompetenti sa pricaju na temu epidemiologije, a informaticari nisu? Zanimljivo.

Novak je i vegan i beba od 6 mjeseci mu je bila na veganskoj ishrani (mislim da mozes pretpostaviti sta pedijatri misle o tome). Hocemo ga i za to poslusati?

Nego, sto tebe zulja vakcina ako ce biti elektivna? Nemoj je primiti i to je to.
Teniser i inžinjer očigledno nisu bolesno ospjednuti vakcinisanjem i spašavanjem čovječanstva pa su kulturno odgovorili na postavljeno pitanje, ne ulazeći dalje u tu problematiku, očigledno se osjećajući nekompetentnim za takvu raspravu. Bill, s druge strane, iskače iz svake konzerve u zadnjih šest sedam mjeseci te se nameće kao veliki javno-zdravstveni stručnjak, infektolog, virolog, prorok i Mesija...

Mene ništa ne žulja, otkud ti to, ne znam. Samo sam, na njegovo pitanje, kolegi Naslovnica ponudio tekst iz uglednog časopisa kako bi moglo izgledati i ko bi mogao biti obuhvaćen obaveznim vakcinisanjem. Ja lično jedva čekam vakcinu, i to sam ponovio u nekoliko navrata. Mišljenja sam da se ne treba suzdržavati ni od ruske, kineske ili turske inačice. Ljude iz farmacije koji nas lijeće i zdravstvene radnike i njihove obitelji jednostavno moramo zaštiti i slažem se sa ovim naučnicima koji kažu da se treba osnovati fond koji će ponuditi izdašne kompenzacije za eventualne nus pojave vakcinacije. Vjerujem da bi i najugroženijoj profesiji kod nas, ovim zaposlenim po kancelarijama i njihovim najmilijim, država trebala omogućiti besplatno vakcinisanje koje bi za njih trebalo biti obavezno. Šta ćemo ako nam ugroza prodre i probije se u npr. CIPS? Posljedice nevakcinisanja tih ljudi i njihove djece mogu biti teške po društvo. Čak mi nisu jasne ni ove faze i testiranja. Očigledno su male šanse da će biti problema, još ako se ljudima isplati fina suma u slučaju nus pojava, extra.
Ocigledno ne pratis intervjue Novaka Djokovica. Nego, od sutra si vegan jer njegova zena kaze da je meso zlo?

Taj sistem kompenzacije za vakcine vec postoji (i u Evropskim zemljama, samo u drugom obliku).
Novaka pratim ponekad na terenu, ne vjerujem u veganstvo ali ni ne osuđujem ljude koji to prakticiraju, ne smetaju mi, kako ti sugerišeš. Meni bi jedino smetalo da mi sad Jeca počne slati pedesetak poruka dnevno da moram vjerovati u veganstvo i da moram biti vegan, i da je ona jedina pametna i ispravna. Ili da mediji počnu svakodnevno trubiti kako je veganstvo nešto waoooo, ono 24/7, nešto kao što sad rade sa ovim virusom, bespotrebno totalno.

Drago mi je da postoji sistem kompenzacije i u EZ te se nadam da će i naši donosioci odluka učiniti nešto više na tom polju. Jedno je kad ti deda premine od posljedica vakcinacije, a drugo je kad ti deda premine od posljedica vakcine a porodica i unuci dobiju milion maraka.
Vjerujem i da bi radnici u farmaciji, apotekari, trgovci faramceutskim proizvodima trebali svi da se vakcinišu protiv covida, skupa sa svojim najmilijima i tako i ostalom narodu pokažu da je njihov proizvod siguran i da služi svrsi. Vjerujem da bi u tom slučaju postotak ovih što kažu da se neće vakcinisati bio manji.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#34388 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

biglebovski wrote: 26/10/2020 14:50
Mogy87 wrote: 26/10/2020 14:24
biglebovski wrote: 26/10/2020 14:16

Teniser i inžinjer očigledno nisu bolesno ospjednuti vakcinisanjem i spašavanjem čovječanstva pa su kulturno odgovorili na postavljeno pitanje, ne ulazeći dalje u tu problematiku, očigledno se osjećajući nekompetentnim za takvu raspravu. Bill, s druge strane, iskače iz svake konzerve u zadnjih šest sedam mjeseci te se nameće kao veliki javno-zdravstveni stručnjak, infektolog, virolog, prorok i Mesija...

Mene ništa ne žulja, otkud ti to, ne znam. Samo sam, na njegovo pitanje, kolegi Naslovnica ponudio tekst iz uglednog časopisa kako bi moglo izgledati i ko bi mogao biti obuhvaćen obaveznim vakcinisanjem. Ja lično jedva čekam vakcinu, i to sam ponovio u nekoliko navrata. Mišljenja sam da se ne treba suzdržavati ni od ruske, kineske ili turske inačice. Ljude iz farmacije koji nas lijeće i zdravstvene radnike i njihove obitelji jednostavno moramo zaštiti i slažem se sa ovim naučnicima koji kažu da se treba osnovati fond koji će ponuditi izdašne kompenzacije za eventualne nus pojave vakcinacije. Vjerujem da bi i najugroženijoj profesiji kod nas, ovim zaposlenim po kancelarijama i njihovim najmilijim, država trebala omogućiti besplatno vakcinisanje koje bi za njih trebalo biti obavezno. Šta ćemo ako nam ugroza prodre i probije se u npr. CIPS? Posljedice nevakcinisanja tih ljudi i njihove djece mogu biti teške po društvo. Čak mi nisu jasne ni ove faze i testiranja. Očigledno su male šanse da će biti problema, još ako se ljudima isplati fina suma u slučaju nus pojava, extra.
Ocigledno ne pratis intervjue Novaka Djokovica. Nego, od sutra si vegan jer njegova zena kaze da je meso zlo?

Taj sistem kompenzacije za vakcine vec postoji (i u Evropskim zemljama, samo u drugom obliku).
Novaka pratim ponekad na terenu, ne vjerujem u veganstvo ali ni ne osuđujem ljude koji to prakticiraju, ne smetaju mi, kako ti sugerišeš. Meni bi jedino smetalo da mi sad Jeca počne slati pedesetak poruka dnevno da moram vjerovati u veganstvo i da moram biti vegan, i da je ona jedina pametna i ispravna. Ili da mediji počnu svakodnevno trubiti kako je veganstvo nešto waoooo, ono 24/7, nešto kao što sad rade sa ovim virusom, bespotrebno totalno.

Drago mi je da postoji sistem kompenzacije i u EZ te se nadam da će i naši donosioci odluka učiniti nešto više na tom polju. Jedno je kad ti deda premine od posljedica vakcinacije, a drugo je kad ti deda premine od posljedica vakcine a porodica i unuci dobiju milion maraka.
Vjerujem i da bi radnici u farmaciji, apotekari, trgovci faramceutskim proizvodima trebali svi da se vakcinišu protiv covida, skupa sa svojim najmilijima i tako i ostalom narodu pokažu da je njihov proizvod siguran i da služi svrsi. Vjerujem da bi u tom slučaju postotak ovih što kažu da se neće vakcinisati bio manji.
Moze podatak o tim umrlim od vakcine? Bilo koje?
EDIT: o umrlim u zemljama koje imaju uredjene sisteme i ispravne protokole (Evropa, Sjeverna Amerika)

A ovo vezano za vakcinu od COVIDA je upravo dio iz clanka koji si postavio:

The need to build public trust requires that state officials implement vaccination policy through a transparent and inclusive process, working closely with stakeholder groups such as local health officers, health professional and hospital associations, representatives of high-risk population groups, and groups concerned about vaccine safety.
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#34389 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ses ... 24951.aspx
""Moja sestra nije umrla od korone"
Željela sam reći da moja sestra nije umrla od korone i da prestanete širiti lažne tvrdnje i informacije. Istina je da je bila pozitivna, no umrla je od hipoksije odnosno njen mozak je predugo bio bez kisika i nastupila je moždana smrt. Cijelo vrijeme do proglašenja smrti svi smo se nadali čudu i njenom oporavku jer je bila lavica i veliki borac, no jednostavno je više bila preumorna."

Drugi slucaj u Hrvatskoj u 5 dana od kako je "buknula" korona gdje sve i svasta stavljaju pod korona smrt. Hmm
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#34390 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

Pa odavno je opstepoznato da svakoga ko je pozitivan, bez obzira na bilo kakvu drugu bolest ili neki direktni uzrok smrti poput saobracajke, automatski ubarajaju u umrle od posljedica korone.
el-weedo
Posts: 72
Joined: 20/05/2013 00:45

#34391 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by el-weedo »

Ništa novo, ima i u nas takvih slučajeva samo se guraju pod tepih. Oni iz bugojna porodica što su u par dana umrli otac sin najvjerovatnije greškom doktora jer su imali blage simptome.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#34392 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Vi clanak niste ni procitali?

Posebna zahvala doktorici Polić koja je svojom izjavom na konfernciji za medije smirila moje roditelje i rekla potpunu istinu kako je moja sestra, istina bila pozitivna na koronu, no ona nije službeni uzrok smrti.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#34393 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

I kako ti znas da ona nije u statistici umrlih od korone?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#34394 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

Dozer wrote: 26/10/2020 15:31 I kako ti znas da ona nije u statistici umrlih od korone?
Kako ti znaš da jeste ako postoji onakva izjava - "korona nije službeni uzrok smrti"?

Na ovim temema sve neke teorije zavjera.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#34395 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Dozer wrote: 26/10/2020 15:31 I kako ti znas da ona nije u statistici umrlih od korone?
1. Ne vjerujem u teorije zavjere

2. Na današnjoj konferenciji za medije liječnički tim je izjavio da je za uzrok njene smrti zatajenje srca i pluća.

Posebna zahvala doktorici Polić koja je svojom izjavom na konfernciji za medije smirila moje roditelje i rekla potpunu istinu kako je moja sestra, istina bila pozitivna na koronu, no ona nije službeni uzrok smrti
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#34396 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

Pa...cekaj sad...jel umrla od zatajenja srca i pluca, ili od mozdanog, tj. hipoksije, tj. nedostatka kisika u mozgu...?
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#34397 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Dozer wrote: 26/10/2020 15:35 Pa...cekaj sad...jel umrla od zatajenja srca i pluca, ili od mozdanog, tj. hipoksije, tj. nedostatka kisika u mozgu...?
Pise curica od 20tak godina koja je izgubila sestru.
Prepricala je press konferenciju.
Last edited by Mogy87 on 26/10/2020 15:38, edited 1 time in total.
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#34398 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

:lol: :lol: :lol:

Oni clanke samo postavljaju, nema potrebe da ih i procitaju :-D
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#34399 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Mogy87 wrote: 26/10/2020 14:55
biglebovski wrote: 26/10/2020 14:50
Mogy87 wrote: 26/10/2020 14:24
Ocigledno ne pratis intervjue Novaka Djokovica. Nego, od sutra si vegan jer njegova zena kaze da je meso zlo?

Taj sistem kompenzacije za vakcine vec postoji (i u Evropskim zemljama, samo u drugom obliku).
Novaka pratim ponekad na terenu, ne vjerujem u veganstvo ali ni ne osuđujem ljude koji to prakticiraju, ne smetaju mi, kako ti sugerišeš. Meni bi jedino smetalo da mi sad Jeca počne slati pedesetak poruka dnevno da moram vjerovati u veganstvo i da moram biti vegan, i da je ona jedina pametna i ispravna. Ili da mediji počnu svakodnevno trubiti kako je veganstvo nešto waoooo, ono 24/7, nešto kao što sad rade sa ovim virusom, bespotrebno totalno.

Drago mi je da postoji sistem kompenzacije i u EZ te se nadam da će i naši donosioci odluka učiniti nešto više na tom polju. Jedno je kad ti deda premine od posljedica vakcinacije, a drugo je kad ti deda premine od posljedica vakcine a porodica i unuci dobiju milion maraka.
Vjerujem i da bi radnici u farmaciji, apotekari, trgovci faramceutskim proizvodima trebali svi da se vakcinišu protiv covida, skupa sa svojim najmilijima i tako i ostalom narodu pokažu da je njihov proizvod siguran i da služi svrsi. Vjerujem da bi u tom slučaju postotak ovih što kažu da se neće vakcinisati bio manji.
Moze podatak o tim umrlim od vakcine? Bilo koje?
EDIT: o umrlim u zemljama koje imaju uredjene sisteme i ispravne protokole (Evropa, Sjeverna Amerika)

A ovo vezano za vakcinu od COVIDA je upravo dio iz clanka koji si postavio:

The need to build public trust requires that state officials implement vaccination policy through a transparent and inclusive process, working closely with stakeholder groups such as local health officers, health professional and hospital associations, representatives of high-risk population groups, and groups concerned about vaccine safety.
Kakvi umrli od vakcine, ko spominje umrle od vakcine? Kažem da mi je drago da u uređenim sistemima, sa ispravnim protokolima postoje budžetski fondovi koji izdašno kompenziraju eventualne slučajeve nus pojava vakcinacije i da bi kod nas trebalo tako nešto, a ne da se sve svaljuje na proizvođače vakcina. Pošteno je da svi poreski obveznici plaćaju odštetu, kad već farmacija nije sigurna u svoje proizvode, a bez vakcina ne možemo. I baš zato kažem da bi najpoštenije bilo da se novom vakcinom prvo vakcinišu radnici u farmaciji, apotekama, distribuciji i trgovini lijekova i tako pokažu svima da je njihov proizvod siguran i da valja. Šta bi ti pomislila o pekarskim proizvodima da odeš na burek sa gazdom buregdžinice i sjednete, i on ti kaže, joooj, nećemo ovdje jesti, bolje nemoj naručivati, ajmo na ćevape?
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#34400 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

biglebovski wrote: 26/10/2020 15:38
Mogy87 wrote: 26/10/2020 14:55
biglebovski wrote: 26/10/2020 14:50

Novaka pratim ponekad na terenu, ne vjerujem u veganstvo ali ni ne osuđujem ljude koji to prakticiraju, ne smetaju mi, kako ti sugerišeš. Meni bi jedino smetalo da mi sad Jeca počne slati pedesetak poruka dnevno da moram vjerovati u veganstvo i da moram biti vegan, i da je ona jedina pametna i ispravna. Ili da mediji počnu svakodnevno trubiti kako je veganstvo nešto waoooo, ono 24/7, nešto kao što sad rade sa ovim virusom, bespotrebno totalno.

Drago mi je da postoji sistem kompenzacije i u EZ te se nadam da će i naši donosioci odluka učiniti nešto više na tom polju. Jedno je kad ti deda premine od posljedica vakcinacije, a drugo je kad ti deda premine od posljedica vakcine a porodica i unuci dobiju milion maraka.
Vjerujem i da bi radnici u farmaciji, apotekari, trgovci faramceutskim proizvodima trebali svi da se vakcinišu protiv covida, skupa sa svojim najmilijima i tako i ostalom narodu pokažu da je njihov proizvod siguran i da služi svrsi. Vjerujem da bi u tom slučaju postotak ovih što kažu da se neće vakcinisati bio manji.
Moze podatak o tim umrlim od vakcine? Bilo koje?
EDIT: o umrlim u zemljama koje imaju uredjene sisteme i ispravne protokole (Evropa, Sjeverna Amerika)

A ovo vezano za vakcinu od COVIDA je upravo dio iz clanka koji si postavio:

The need to build public trust requires that state officials implement vaccination policy through a transparent and inclusive process, working closely with stakeholder groups such as local health officers, health professional and hospital associations, representatives of high-risk population groups, and groups concerned about vaccine safety.
Kakvi umrli od vakcine, ko spominje umrle od vakcine? Kažem da mi je drago da u uređenim sistemima, sa ispravnim protokolima postoje budžetski fondovi koji izdašno kompenziraju eventualne slučajeve nus pojava vakcinacije i da bi kod nas trebalo tako nešto, a ne da se sve svaljuje na proizvođače vakcina. Pošteno je da svi poreski obveznici plaćaju odštetu, kad već farmacija nije sigurna u svoje proizvode, a bez vakcina ne možemo. I baš zato kažem da bi najpoštenije bilo da se novom vakcinom prvo vakcinišu radnici u farmaciji, apotekama, distribuciji i trgovini lijekova i tako pokažu svima da je njihov proizvod siguran i da valja. Šta bi ti pomislila o pekarskim proizvodima da odeš na burek sa gazdom buregdžinice i sjednete, i on ti kaže, joooj, nećemo ovdje jesti, bolje nemoj naručivati, ajmo na ćevape?
I pitaju se zasto dajem odgovore na ovakve izjave.

Posto razvoj vakcine nije na nivou pekare postoje mehanizmi zastite. Prije svega klinicka ispitivanja na velikom broju dobrovoljaca, a onda i post-marketinsko pracenje (kad se vakcina primijeni na siru populaciju).
U tu tvrdnju da farmaceuti ne koriste proizvode farmaceutske industrije mogu ti povjerovati samo oni koji smatraju da je proizvodnja vakcina i pekara jedno te isto.
Sva sreca pa imamo tebe da nam razotkrijes tu globalnu zavjeru.
Locked