Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#28176 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

Mogy87 wrote: 07/07/2020 17:49
Diwan wrote: 07/07/2020 17:41 Image
Joj Diwan ukljuci se malo ako vec diskutujes. Autor clanka govori o PCR testovima. Tekst koji si ti postavio govori o seroloskim.
Znam da tebe ne interesuje, ali ako nekog zanima evo vise informacija o oba testa pisano dosta razumljivim jezikom
https://ba.voanews.com/a/pcr-i-serolosk ... 14495.html
Kurtonisti, barem malo nekad za promjenu upotrebite mozak, ili glavu izvadite iz zemlje barem na tren:
"Test nije sasvim specifičan za ovaj virus, PCR test pokazuje da ste vi bolesni od nekog virusa koja pripada koronavirusima, vi možete imati neku od drugih infekcija, a da budete pozitivni. Moguće je da se korona preklopila i sa nekim drugim virusom.", rekao je dr Nestorović.
ono što se konstantno ignorira od teoretičara zavjere, tj kurtonista
"Ima sve više i više zaraženih i to ljude zbunjuje – a zaražen nije isto što i bolestan", rekao je dr Nestorović za Tv Prva.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#28177 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

splinter wrote: 07/07/2020 19:25
GAU8 wrote: 07/07/2020 19:10
Diwan wrote: 07/07/2020 19:07 Da se malo prisjetimo nekih časnih ljekara

I on mora da je gušter...
Pogledao sam klip čitavih 35 sekundi otprilike do rečenice SarS2 je isto kao i svaki drugi virus gripe, tako nekako. Onda sam isključio link, odlučio da izvedem psa u šetnju, realno od njega ću u tri minute čuti puno pametnijih i smislenijih stvari nego od ovog "experta"...
Meni lično zaboli koliko si ti gledo i šta. Pitanja je ko koga izvodi vani.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#28178 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

Diwan wrote: 07/07/2020 20:20
Mogy87 wrote: 07/07/2020 17:49
Diwan wrote: 07/07/2020 17:41 Image
Joj Diwan ukljuci se malo ako vec diskutujes. Autor clanka govori o PCR testovima. Tekst koji si ti postavio govori o seroloskim.
Znam da tebe ne interesuje, ali ako nekog zanima evo vise informacija o oba testa pisano dosta razumljivim jezikom
https://ba.voanews.com/a/pcr-i-serolosk ... 14495.html
Kurtonisti, barem malo nekad za promjenu upotrebite mozak, ili glavu izvadite iz zemlje barem na tren:
"Test nije sasvim specifičan za ovaj virus, PCR test pokazuje da ste vi bolesni od nekog virusa koja pripada koronavirusima, vi možete imati neku od drugih infekcija, a da budete pozitivni. Moguće je da se korona preklopila i sa nekim drugim virusom.", rekao je dr Nestorović.
ono što se konstantno ignorira od teoretičara zavjere, tj kurtonista
"Ima sve više i više zaraženih i to ljude zbunjuje – a zaražen nije isto što i bolestan", rekao je dr Nestorović za Tv Prva.
Ovaj Nestorovic?
Image
Ili mozda ovaj? Prosto ne mogu da se odlucim sta mi vise uliva povjerenje.
Image
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#28179 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

splinter wrote: 07/07/2020 20:02
BadBoy wrote: 07/07/2020 19:38 @splinter

Možeš li mi malo pojasniti ovaj fenomen "cytokine storm"? Da li se to dešava kod svih ljudi sa jačim imunitetom ili je pak riječ o pojedinačnim slučajevima?
Vise puta sam objašnjavao da tome prethodi čitav niz preduslova koji kad se poklope djeluju kao okidač Jak imunitet ne znači nužno i kvalitetan imunitet. Ako nešto ne usmjeri sve te silne imunoglobuline i NK ćelije koje počnu da se proliferiraju one će na kraju svoje dejstvo usmjeriti na sam organizam domaćina. Od svih CoV virusa Sars CoV 2 izaziva najveću cikotinsku oluju. Ima najbolji mehanizam izbjegavanja Interferona i vjerovatno je to ključni momenat. Hajmo reći da je dokazano dobar regulator imunog odgovora vitamin D. On ne podiže imunitet sam po sebi ali usmjerava učesnike imunog odgovora ne dopuštajuci im prejaku reakciju.
Kritični trenutak je silazak virusa u niže respiratorne puteve. Mislim da kada se spusti u pluća tada je svaki oboljeli potencijalni kandidat za haos koji može nastati. Jednostavno virus je nov i očito da organizam ima prejako dejstvo na pojedine antigene virusa ne znajući kako da mu suprostavi. Imaš moj post od juče gdje sam sve detaljno objasnio od a do ž. Jbg sad sam vani sjedim i parku i tipkam i slov bježe.
Hvala na pojašnjenju! Izvini ako sam fulio post i ja sam u nekoj gužvi ovih dana pa ne uhvatim svaki post :thumbup:
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#28180 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

BadBoy wrote: 07/07/2020 20:41
splinter wrote: 07/07/2020 20:02
BadBoy wrote: 07/07/2020 19:38 @splinter

Možeš li mi malo pojasniti ovaj fenomen "cytokine storm"? Da li se to dešava kod svih ljudi sa jačim imunitetom ili je pak riječ o pojedinačnim slučajevima?
Vise puta sam objašnjavao da tome prethodi čitav niz preduslova koji kad se poklope djeluju kao okidač Jak imunitet ne znači nužno i kvalitetan imunitet. Ako nešto ne usmjeri sve te silne imunoglobuline i NK ćelije koje počnu da se proliferiraju one će na kraju svoje dejstvo usmjeriti na sam organizam domaćina. Od svih CoV virusa Sars CoV 2 izaziva najveću cikotinsku oluju. Ima najbolji mehanizam izbjegavanja Interferona i vjerovatno je to ključni momenat. Hajmo reći da je dokazano dobar regulator imunog odgovora vitamin D. On ne podiže imunitet sam po sebi ali usmjerava učesnike imunog odgovora ne dopuštajuci im prejaku reakciju.
Kritični trenutak je silazak virusa u niže respiratorne puteve. Mislim da kada se spusti u pluća tada je svaki oboljeli potencijalni kandidat za haos koji može nastati. Jednostavno virus je nov i očito da organizam ima prejako dejstvo na pojedine antigene virusa ne znajući kako da mu suprostavi. Imaš moj post od juče gdje sam sve detaljno objasnio od a do ž. Jbg sad sam vani sjedim i parku i tipkam i slov bježe.
Hvala na pojašnjenju! Izvini ako sam fulio post i ja sam u nekoj gužvi ovih dana pa ne uhvatim svaki post :thumbup:
Ma nije frka. Hvala tebi i ostalim razumnim forumašima na konstruktivnoj diskusiji. Mišljenja mogu biti različita manje ili više ali bože moj to je sasvim normalno. Niko nije uvijek 100% u pravu i od svakog se može ponešto naučiti. Uvijek ću svakoga rado saslušati pa makar nam mišljenja bila potpuno različita , ukoliko je normalan.
Ostale neću ni komentarisati.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#28181 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

@BadBoy evo super tekst o tom fenomenu za "pocetnike". Neka te ne obeshrabri sto je objavljen u Bugu autor je ljekar sa preko 30 godina staza u JILu.
https://www.bug.hr/znanost/kako-virus-i ... rusa-14696
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#28182 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

Mogy87 wrote: 07/07/2020 20:49 @BadBoy evo super tekst o tom fenomenu za "pocetnike". Neka te ne obeshrabri sto je objavljen u Bugu autor je ljekar sa preko 30 godina staza u JILu.
https://www.bug.hr/znanost/kako-virus-i ... rusa-14696
Dobar članak. I autor je sasvim ok lik i pristupačan, meni je odgovorio na svaki mail Koji sam poslao svojevremeno. Sve preporuke.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#28183 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

splinter wrote: 07/07/2020 20:57
Mogy87 wrote: 07/07/2020 20:49 @BadBoy evo super tekst o tom fenomenu za "pocetnike". Neka te ne obeshrabri sto je objavljen u Bugu autor je ljekar sa preko 30 godina staza u JILu.
https://www.bug.hr/znanost/kako-virus-i ... rusa-14696
Dobar članak. I autor je sasvim ok lik i pristupačan, meni je odgovorio na svaki mail Koji sam poslao svojevremeno. Sve preporuke.
Ja ga jako cijenim jer bas radi na popularizaciji nauke i pokusava neke stvari predstaviti siroj publici na razumljiv nacin sto svakako nije lak zadatak.
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#28184 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

Hendrix wrote: 07/07/2020 05:50
Mogy87 wrote: 06/07/2020 21:09
Edin H. wrote: 06/07/2020 21:05 Sta je ovdje nejasno?

Zena bolovala od raka, a umrla kao posljedica infekcije koronom i posljedica koje korona izaziva.

Kao recimo meni bliska osoba, nevezano za sve ovo i prije korone, koja je bolovala od leukemije, ali je umrla od upale pluca, jer su zene u bolnici otvarale prozor da se izlufritaju. Leukemiju su ljekari stabilizovali lijekovima, ali oranizam oslabljen i umrla od upale pluca. Da ne bi upale pluca vjerovatno bi jos koju godinu zivjela.
A vidis da ovdje ima ljudi koji religiju shvataju na nacin da je u redu oduzeti nekom zivot (ljekarima i medicinskom osoblju koji spasavaju tudje zivote da apsurd bude veci) da bi se vjerski rituali obavljali na nacin za koji krovna institucija te vjerske zajednice kaze da je opasan i da se treba izmijeniti zbog okolnosti.
Zao mi je zbog vaseg slucaja :sad:
Ljudi pokusavaju da ublaze efekat ovog virusa cinjenicama da je neko imao hronicnu bolest, jer bolesni ljudi nisu vrijedni spasavanja prema onome sto vidim u komentarima. Vade se na nekakvu zabrinutost oko ekonomije a svima prahnulo na more da idu ili na kaficu koju suplju da bace.

I strasno je citati komentare ljudi koji su jednostavno misljenja da svako sa bolescu je osudjen na smrt, sta ima veze ionako je pred smrt ovo ono. A to pred smrt moze biti godina i dvadeset godina, ali to nema veze kod nasih ljudi jer jednostavno empatije nema. Grozim se onih smajlija na fejsu na svaki vijest o smrti starije osobe...i komentare kako je djuturum dobro i prozivio sa 70 godina...to je jednostavno mentalitet iz 16og vijeka.
Sve receno
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#28185 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by golman »

S obzirom da je veoma mali procenat stanovnistva zarazen, ispod 0,2 %, ja ipak mislim da je ovo neki socijalni eksperiment ili uvod u neki novi svjetski poredak. Koliko god neko pricao o tome, mislim da ovo ipak nije briga za covjeka. Niti neka teznja da se navodno spasi covjecanstvo.
Po podacima UN-a, dnevno u svijetu umre od gladi oko 30 000 ljudi, a visak hrane se svakodnevno unistava, da nebi padale cijene hrane. Svake godine se baci preko 2 milijarde tona hrane. Od toga trecina hljeba i cetvrtina povrca.
I dok jedni gladuju, drugi se trude da smrsaju.Amerikanci npr.potrose dnevno 18 miliona dolara na raznorazne preparate za mrsavljenje.
To znaci da je briga za covjeka i covjecanstvo u pitanju, nahranili bi gladne. Na kraju ce vise ljudi umrijeti od posljedica raznih mjera, nego od samog virusa.
I pitao bih one koji tvrde da treba sve ponovo zatvoriti i uvesti policijski cas, od cega misle da zive, ne sad nego za par mjeseci, kad se budu osjetile posljedice onog prvog zatvaranja? A da ne govorim o tome da se ponovo sve zatvori. Da li vi uopste znate sta je to privreda i sta je to ekonomija?
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#28186 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by omar little »

naravno da niko ne zna. tebe se cekalo da otvaras oci i prenosis pamet pokupljenu sa fejsbuk mema.
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#28188 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

golman wrote: 07/07/2020 23:07 S obzirom da je veoma mali procenat stanovnistva zarazen, ispod 0,2 %, ja ipak mislim da je ovo neki socijalni eksperiment ili uvod u neki novi svjetski poredak. Koliko god neko pricao o tome, mislim da ovo ipak nije briga za covjeka. Niti neka teznja da se navodno spasi covjecanstvo.
Po podacima UN-a, dnevno u svijetu umre od gladi oko 30 000 ljudi, a visak hrane se svakodnevno unistava, da nebi padale cijene hrane. Svake godine se baci preko 2 milijarde tona hrane. Od toga trecina hljeba i cetvrtina povrca.
I dok jedni gladuju, drugi se trude da smrsaju.Amerikanci npr.potrose dnevno 18 miliona dolara na raznorazne preparate za mrsavljenje.
To znaci da je briga za covjeka i covjecanstvo u pitanju, nahranili bi gladne. Na kraju ce vise ljudi umrijeti od posljedica raznih mjera, nego od samog virusa.
I pitao bih one koji tvrde da treba sve ponovo zatvoriti i uvesti policijski cas, od cega misle da zive, ne sad nego za par mjeseci, kad se budu osjetile posljedice onog prvog zatvaranja? A da ne govorim o tome da se ponovo sve zatvori. Da li vi uopste znate sta je to privreda i sta je to ekonomija?
Samo jedno kratko pitanje: znaš li ti da se fraza "novi svjetski poredak" odnosi na ustrojstvo svijeta i omjer snaga koji je nastao nakon drugog svjetskog rata (plus stvaranje velikih međunarodnih organizacija poput UN, WTO, WB itd)?
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#28189 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

Haos u Beogradu: Demonstranti bacaju kamenice, policija odgovara suzavcem i pendrecima

Demonstracije su uslijedile nakon najave predsjednika Vučića da se uvode nove restriktivne mjere zbog koronavirusa.

https://www.klix.ba/vijesti/regija/haos ... /200707181
User avatar
shae_mishevi
Posts: 262
Joined: 27/06/2014 21:04

#28190 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by shae_mishevi »

nisam ulazio na forum nekoliko dana, udjem na temu i imam sta vidjeti - ovaj i dalje citira nestorovica i hoce da bude relevantan i shvacen ozbiljno :lol: :lol:

jedan je otac nikodim :thumbup:
Hendrix
Posts: 4107
Joined: 27/02/2004 00:00

#28192 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

golman wrote: 07/07/2020 23:07 S obzirom da je veoma mali procenat stanovnistva zarazen, ispod 0,2 %, ja ipak mislim da je ovo neki socijalni eksperiment ili uvod u neki novi svjetski poredak. Koliko god neko pricao o tome, mislim da ovo ipak nije briga za covjeka. Niti neka teznja da se navodno spasi covjecanstvo.
Po podacima UN-a, dnevno u svijetu umre od gladi oko 30 000 ljudi, a visak hrane se svakodnevno unistava, da nebi padale cijene hrane. Svake godine se baci preko 2 milijarde tona hrane. Od toga trecina hljeba i cetvrtina povrca.
I dok jedni gladuju, drugi se trude da smrsaju.Amerikanci npr.potrose dnevno 18 miliona dolara na raznorazne preparate za mrsavljenje.
To znaci da je briga za covjeka i covjecanstvo u pitanju, nahranili bi gladne. Na kraju ce vise ljudi umrijeti od posljedica raznih mjera, nego od samog virusa.
I pitao bih one koji tvrde da treba sve ponovo zatvoriti i uvesti policijski cas, od cega misle da zive, ne sad nego za par mjeseci, kad se budu osjetile posljedice onog prvog zatvaranja? A da ne govorim o tome da se ponovo sve zatvori. Da li vi uopste znate sta je to privreda i sta je to ekonomija?
Djelimicno si u pravu, da sve se gleda kroz oci ekonomije i kostanja. To sto je nasa drzava u klincu sama od sebe i ekonomija na staklenim nogama ne znaci da mozemo ignorisati pandemiju oko nas. Restriktivne mjere se uvode da se sprijeci kolaps zdravstvenog sistema...ne iz humanitarnih razloga, pa nismo djeca bas da ne razumijemo kako svijet fercera. Svaka zemlja zeli da ocuva zdravstveni sistem i usput odrzi ekonomiju, to je veoma tesko balansirati. Tanka je linija izmedju 10-20 u bolnicama i 10 000, i kad se uspjelo sprijeciti masovno sirenje onda dolaze generali poslije bitke i drze predavanja kako se nista nije desilo.

I ne razumijem ljude koji tvrde da ovo nasa vlast namjerno radi neku kontrolu provodi...pa od svih zemalja na svijetu ovoj je najvise stalo da ekonomija radi da pumpa budzetlije parama. Ko ce platiti ovaj silni drzavni i para-drzavni aparat? Kao nama treba veca kontrola uma od konstantnog nacionalizma i prijetnji ratovima?

Sad pocinjemo sa standardnim patetikama ovde, gladni u svijetu a ocekujem i Palestina da se spomene. Jer mi se u Bosni toliko brinemo o gladnim u Africi i Palestini, tu i tamo neko postavi sliku ubijenog djeteta i par tuznih emojis i hajd ba. Ajmo na kafu, pecenje...cevape. Ne budimo licemjeri veci nego sto jesmo, i govorim i o sebi licno. Da, zao mi je Palestinaca ali sta sam ja ucinio po tom pitanju ikada? Kao i svi mi. Ako cemo vec filozofirati o globalnim problemima jel.

Dakle da se ne lazemo, vecini ljudi je dopizdilo biti kod kuce i to je to. Sve ostalo je sakrivanje iza nekakvih globalnih zavjera i problema.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#28193 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

biglebovski wrote: 08/07/2020 00:12 Haos u Beogradu: Demonstranti bacaju kamenice, policija odgovara suzavcem i pendrecima

Demonstracije su uslijedile nakon najave predsjednika Vučića da se uvode nove restriktivne mjere zbog koronavirusa.

https://www.klix.ba/vijesti/regija/haos ... /200707181
Eh ja mislim da je ovo napokon ono što @Diwan priziva sve vrijeme. Da ljudi misle svojom glavom, jel'? Pa da vidimo što će izaći iz svega toga...
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#28194 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by DEMONIKA »

misli i ti svojom za taj avgust i dolazak u bejha :mrgreen:

ako ne budeš morao u karanten pri ulasku, onda dođi i obiđi svoje, tko zna kad jesen zajeseni i zima zazimi gdje će se moći ići i kud će nas ovo sve baciti
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#28195 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

https://www.srbijadanas.com/vesti/drust ... 2020-07-07

Eto kurtona botovi, necete jos dugo cekati da dignete nogu da ju primite. Stize ostvarenje vasih snova preko ko fol vakcine za gripu.

Kako su samo skocili da diskriminisu nestorovica . Kakvih likova sve ima ovdje, a covjek u kriznom stabu u Srbiji. Botovima ne valja ni nobelovac osim njih samih teoreticara zavjere :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#28196 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by vjeshalica »

biglebovski wrote: 08/07/2020 00:10 Sjedinjene Američke Države zvanično napustile WHO

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/sjed ... /200707177
SAD imaju neke svoje motive,ali realno, WHO je smece u svakom smislu
Kad je kod nas rat izbio,ista ta WHO je poslala kamaru lijekova za nas misleci da smo divljaci iz Afrike i za kojekakve bolesti koje se nikada kod nas nisu pojavljivale niti ce...cistili skladista svog smeca istovarajuci smece nama.
WHO je smece kako god okrenes....
armin071
Posts: 5284
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#28197 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

Diwan wrote: 08/07/2020 07:34 https://www.srbijadanas.com/vesti/drust ... 2020-07-07

Eto kurtona botovi, necete jos dugo cekati da dignete nogu da ju primite. Stize ostvarenje vasih snova preko ko fol vakcine za gripu.

Kako su samo skocili da diskriminisu nestorovica . Kakvih likova sve ima ovdje, a covjek u kriznom stabu u Srbiji. Botovima ne valja ni nobelovac osim njih samih teoreticara zavjere :D
Ovo je isto interesantno sve u demokratskom duhu...

http://source.ba/clanak/Svijet/526775/V ... i-u-zatvor
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#28198 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

vjeshalica wrote: 08/07/2020 07:36
biglebovski wrote: 08/07/2020 00:10 Sjedinjene Američke Države zvanično napustile WHO

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/sjed ... /200707177
SAD imaju neke svoje motive,ali realno, WHO je smece u svakom smislu
Kad je kod nas rat izbio,ista ta WHO je poslala kamaru lijekova za nas misleci da smo divljaci iz Afrike i za kojekakve bolesti koje se nikada kod nas nisu pojavljivale niti ce...cistili skladista svog smeca istovarajuci smece nama.
WHO je smece kako god okrenes....
Dobro majka mu stara, je li onda bolje ukinuti taj WHO u potpunosti, ili nastojati ga popraviti.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#28199 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by vjeshalica »

Ako ce biti ko dosad bolje ga je ukinuti
Doduse neki ne vide dalje od nosa
Hendrix
Posts: 4107
Joined: 27/02/2004 00:00

#28200 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Hendrix »

Sudeci po Facebook komentarima na izlazak USA iz WHO...Trump bi sutra izbore u Bosni dobio, covjek koji se bori protiv Masona i "duboke drzave" ovaj bukvalni prevod mi se svidja posebno :D

Trump je nesto najbolje sto nam se moglo dogoditi, covjek koji ima pare i moze reci sta hoce, ovo me podsjeca kada je Radoncic krenuo u politiku...sta ce njemu pare vise on nece krasti :-D
Locked