Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15801 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mk ultra »

MensurM wrote: 31/03/2020 09:42 Locals in Wuhan believe 42,000 people may have died in the coronavirus outbreak there not the 3,200 claimed by Chinese authorities


https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... virus.html
:-)
Bre bre
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#15802 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nisrin »

Mogy87 wrote: 30/03/2020 14:56

Nije rekao to. Rekao je:
"Naime, trenutno se zbog usmjerenosti na epidemiju svi slučajevi smrti vrlo starih ljudi kod kojih je u brisu grla dokazano postojanje virusa pripisuju COVID-19. Međutim, nakon što epidemija završi, trebat će usporediti broj umrlih u pojedinim oblastima Italije s prosjekom za iste mjesece u prethodnih nekoliko godina. Moglo bi se pokazati da bi određen dio već oboljelih ionako preminuo u istom mjesecu ili godini, a COVID-19 je samo ubrzao tu neminovnost za nekoliko tjedana ili mjeseci. U tom slučaju, izvršit če se tzv. "reklasifikacija" uzroka smrti, te će se one pripisati podliježećim bolestima u skladu s očekivanim razinama, a COVID-u samo one iznad očekivanih razina."

Znaci samo ljudi kojim je potvrdjen COVID. Ne sve smrti. Na primjeru Bergama reklasifikacija bi izgledala ovako:
U martu 2020 umrlo je 500 ljudi za 1 dan. Prosle godine u martu umrlo je 5. 5 se brise 495 je umrlo od COVIDa.
Na nivou Italije rast smrtnosti je 60%. Zanaci ako je prosle godine umiralo 1500 ove godine umire 2400. 900 zbog COVIDa. Ostali iz drugih razloga.
Necu se vise ponavljati, ali vise njemackih doktora privatne prakse kazu da sad krenu testirati cijelu planetu, vecina ce biti pozitivna na coronu :shock: Znaci, cak bez bilo kakvih simptoma, u bilo koje dobra godine, velika vecina bi bila pozitivna..

Nego, zna li ko sta bi sa migrantima? Njih niko ne spominje? Sta bi sa DEFENDER vjezbom?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#15803 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/kako ... /200331019

Politika agende zla je da se diskredituju ljudi koji nisu u skladu sa njihovom agendom, zatim da se izvrću stvari i da se nalaze akrobatska objašnjena u koje ljudi najčešće povjeruju jer su šta? - bezlična masa, kojom se vlada putem medija i autoriteta.

Tako npr. bezlična masa koja želi da odbrani stavove mase, jer su samo hrabri u masi i na tribinama neke navijačke skupine i slično, onda oni kažu da su šwede samodisciplinovani, pa zato mogu tako, a ovdje vidimo itekako da su ljudi 'sljubljeni' jedni s drugima sudeći po fotografiji koja kađe da je od 22.3.2020.

Mislim da bi se trebao izmisliti slogan 'svi u podrum', umjesto 'ostanimo doma', tako je ovo sve strašno... eno prevoze mrtve viljuškarom u New Yorku. Užas jedan.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#15804 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MensurM »

Diwan wrote: 31/03/2020 09:51 https://www.klix.ba/vijesti/svijet/kako ... /200331019

Politika agende zla je da se diskredituju ljudi koji nisu u skladu sa njihovom agendom, zatim da se izvrću stvari i da se nalaze akrobatska objašnjena u koje ljudi najčešće povjeruju jer su šta? - bezlična masa, kojom se vlada putem medija i autoriteta.

Tako npr. bezlična masa koja želi da odbrani stavove mase, jer su samo hrabri u masi i na tribinama neke navijačke skupine i slično, onda oni kažu da su šwede samodisciplinovani, pa zato mogu tako, a ovdje vidimo itekako da su ljudi 'sljubljeni' jedni s drugima sudeći po fotografiji koja kađe da je od 22.3.2020.

Mislim da bi se trebao izmisliti slogan 'svi u podrum', umjesto 'ostanimo doma', tako je ovo sve strašno... eno prevoze mrtve viljuškarom u New Yorku. Užas jedan.
Švedska umrlih više nego Danska, Finska i Norveška zajedno. Uskoro i Šveđani pod pritiskom javnosti uvode potponu izolaciju.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#15805 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

Ja sam bio uvjeren da će Šveđani do danas uvesti puni lockdown, ali mislim da je tu ego pojedinaca nadvladao razum.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#15806 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

https://www.klix.ba/lifestyle/zdravlje/ ... /200331024

Ne znam šta će bezlična masa reći za ovo
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#15807 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

Diwan wrote: 31/03/2020 10:00 https://www.klix.ba/lifestyle/zdravlje/ ... /200331024

Ne znam šta će bezlična masa reći za ovo
ja mislim da je WHO totalno izgubio kredibilitet, jer ih Kina drzi za m...da.
A ovo oko maski mi ide na k..ac, tako da ne bih o tome
Zasto ne priznaju: "Ljudi nemamo dovoljno maski tamo gdje treba, molimo vas ostavite maske za bolnice"

Nego imas li ti kao svjetionik koji se uzdize iznad bezlicne mase nesto da nam kazes o tome :D
zposao
Posts: 2580
Joined: 22/03/2019 09:27

#15808 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zposao »

invincible1921 wrote: 31/03/2020 00:47
Ok for the last time...

Nisu niakkvi benefiti najbolje bi bilo testirat svakog od 3.5 miliona ili koliko vec gradjana BiH....al nema potrebe testirati ljude ako ne pokazuju simptomi. Zasto? Zato sto nema toliko testova i takvo nesto nije izvodivo.

Najbitnija je izolacija i ona je puno bitnija od testiranja. Ti budes u izolaciji 14 dana, ako se poajve simptomi zovnes, dodju i testiraju te,,,ako se ne pojave, svejedno te testiraju i pokaze se da nemas koronu i kraj price.

Ako se pokaze da imas koronu svejedno ces lezati kuci, ko sto si lezo i te dane prije testiranja...osim ako ti se ne pogorsa drasticno stanje.

Dalje, vrlo je moguce da u prvih 4 5 dana ne pokazes simptome, pa taman da si iz bolnice u Bergamu doso,,,i testiraj te ti zdrav i onda nakon 14 dana pojave se simptomi. Sta cemo sad ? Da spucamo 15 testova na tebe, svaki dan da ti dajemo po 1? Sta mislis?

Buraz sjedi dje si i to je to. Svi mi znamo ako imamo nekog osnova da som dobili koronu. Ako si doso iz njemacke ili sumnjas da si bio u konatktu sa nekim ko ima koronu odes u samo izolaciju, javis se i cekas...tako rade svugdje, tako ce raditi i kod nas.

Medjutim znam ja sta je raji..nema brojki, nema naslova, najvljivo se smak svijeta, a ono ni 500 zarazenih za mjesec. Kome kupova raja onoliko brasno, kome panika tolika, nema umrlih, nema apokaliptnich slika, itd... ;-)

Uostalom drugo je da nema mjera izolacije i lockdowna,,,,sa ovim mjerama i svime haj ti meni reci sta bi tebi ili bilo kome znacilo u zivotu da sad ojbave da ima 10 000 zarazenih umjesto 300+ ? Eto sta bi to tacno nama znacilo ?

Jarane, toliko si gluposti napisao da neznam jesi li totalno glup ili si običan zlonamjerni stranački bot.

Što praviš sugovornike glupanima?

Zašto se Fadil testirao ako nema simptoma? I čović isto tako?

Zašto senpolitičari i gazde testiraju svako malo ako nemaju nikako simptoma?

I nije istina da akoneko nema simptoma da ne treba testirati, zbog takvih se i vrše testiranja jer su najopasniji prenosioci ono koji se osjećaju zdravo.

Dokle misliš ponižavati inteligenciju ljudi na forumu?

I šta kažeš, ako se ne osjeća neko dobro, dođu ovi sa hitne odma i testiraju te? Pa jesi li ti upoznat koliko ljudi je zvalo, molilo, preklinjalo da se testiraju jer se osjećaju loše a došli su iz stranih zemalja?

Jel vi u centrali stvarno mislite da je narod stoka?

Bojite li se imalo socijalnih nemira kad ova korona uzme maha pa se vidi nesposobnost vladajućih i što se tiče funkcionisanja zdravstva i što se tiče ekonomskog aspekta?

Zar stvarno mislite da je moguće da samo vama bude dobro a da narod umire što od korone što od gladi?
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#15809 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by animus »

animus wrote: 31/03/2020 10:16 Image
Nisu maske bitne. Ne treba nositi maske.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#15810 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nisrin »

Svedska najpametnija!

A Robert K. Institut ovakvo stanje predvidja minimalno do JULA 2020., e pa jadni nasi ljudi, bez plata, posla, hrane, moze doci samo do anarhije, ako drzava one milione ne usmjeri na ljude, obezbijedi ih hranom, otpise dugove za rezije, kirije, onda se moze u izolaciji biti i godinu! :run:
Ne znam jeste vidjeli na YT video na Siciliji da idu u organizovane pljacke prodavnice jer kazu "gladni smo, zaliha i novca nemamo" :zoka:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#15811 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tomahawk11 »

Ovu situaciju će mnogi iskoristiti da proglase bankrot (iako su možda i prije ovoga bili u dubiozi), oni koji su pak puni love, oni će gledati da se zaštite (eto jedan Dinamo Zagreb odjednom nema para da plaća svoje uposlenike niti igrače, pa raspustaj :-) ili još veći giganti poput Barselone i sl.)
Ako potraje, bogme onaj ko ne bude imao posla ni para, treba očekivati i povećan kriminal.
Treba misliti i na to kako dalje, ne samo ima virus, pandemija i tu ćemo se vrtjeti, kad sve ovo prođe, ko je propo, propo, ko ga :izet:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#15812 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by uglavnomja »

daddy-kool wrote: 31/03/2020 09:59 Ja sam bio uvjeren da će Šveđani do danas uvesti puni lockdown, ali mislim da je tu ego pojedinaca nadvladao razum.
:thumbup:


pise u norveskim novinama: raste ljutnja stanovnistva
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#15813 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pizarro »

animus wrote: 31/03/2020 10:19
animus wrote: 31/03/2020 10:16 Image
Nisu maske bitne. Ne treba nositi maske.
citao sam podatak da u japanu i ranije svaki stanovnik godisnje koristi po 45 maski.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#15814 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

animus wrote: 31/03/2020 10:19
animus wrote: 31/03/2020 10:16 Image
Nisu maske bitne. Ne treba nositi maske.
Treba jos dodati i Taiwan medju nositelje maski...
Ali ne samo da nose maske, svi oni iz to i agresivno testiraju i prate kretanja kontakata koje izoluju u ranoj fazi.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#15815 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ćiribiribela »

Ide s tim da se narod pridrzava propisanih mjesa i socijanog distanciranja, pa se zato i ne testiraju asimptomaticni. Koliko lud moras biti da poredis bosnu sa korejom? I uostalom, ako si danas negativan, ko kaze da neces za 5 dana dana biti pozitivan. Hocemo li se sad testirati jednom sedmicno? I kako bi lijecili asimptomaticne? Bosna je i uvela takve mjere jer nema kapaciteta, sta je tu tesko za shvatiti?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#15816 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tomahawk11 »

animus wrote: 31/03/2020 10:19
animus wrote: 31/03/2020 10:16 Image
Nisu maske bitne. Ne treba nositi maske.
Maske treba nositi, to je neupitno...ALI nositi ih gdje treba i kad treba.
Ja ako sam izašao na ulicu i nemam kontakt ni sa kim, maska je suvišna.
Masku bih trebao nositi u slučaju da trebam biti u kontaktu sa drugim ljudima, pogotovo starijim.
U slučaju posjete nekim od ustanova...itd.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#15817 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

Tomahawk11 wrote: 31/03/2020 10:24 Ovu situaciju će mnogi iskoristiti da proglase bankrot (iako su možda i prije ovoga bili u dubiozi), oni koji su pak puni love, oni će gledati da se zaštite (eto jedan Dinamo Zagreb odjednom nema para da plaća svoje uposlenike niti igrače, pa raspustaj :-) ili još veći giganti poput Barselone i sl.)
Ako potraje, bogme onaj ko ne bude imao posla ni para, treba očekivati i povećan kriminal.
Treba misliti i na to kako dalje, ne samo ima virus, pandemija i tu ćemo se vrtjeti, kad sve ovo prođe, ko je propo, propo, ko ga :izet:
Praksa je u ekonomiji, da se gubici odlazu za ubuduce, iz kvartala u kvartal, iz godine u godinu itd. a trenutno se prikazuju uredne cifre.
To je kao da guras paket pred sobom i svako malo neko na njega stavi jos jedan, pa kasnije jos jedan itd.... u jednom momentu imas gomilu koju vise ne mozes gurati.

ONda se saceka pogodan momenat, na koji se svale svi gubici: "evo vidite, sve je bilo OK, ali ova katastrofa nas je stvarno pogodila, tu smo izgubili toliko i toliko..."
Tako ce se mnogi probati "resetovati" za vrijeme ove pandemije, pa da nastave guranje paketa od nule... (ako nastave)
zposao
Posts: 2580
Joined: 22/03/2019 09:27

#15818 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zposao »

ćiribiribela wrote: 31/03/2020 10:27 Ide s tim da se narod pridrzava propisanih mjesa i socijanog distanciranja, pa se zato i ne testiraju asimptomaticni. Koliko lud moras biti da poredis bosnu sa korejom? I uostalom, ako si danas negativan, ko kaze da neces za 5 dana dana biti pozitivan. Hocemo li se sad testirati jednom sedmicno? I kako bi lijecili asimptomaticne? Bosna je i uvela takve mjere jer nema kapaciteta, sta je tu tesko za shvatiti?

Šta je teško shvatiti da ljudi zovu a niko im se ne javlja ili ih pepaju sa jednog telefona na drugi?
Šta je teško shvatiti da nam ljudi umiru prije nego dođu u bolnice ili dođu u tako kritičnom stanju da samo konstatuju smrt. Pa posthumno testiraju.

Testova ima dovoljno da bi se sve sa visokom dozom sumnje moglo testirati. Ali očigledno da se političari mogu testirati bez problema i po više puta iako nemaju simptoma. Ljudi umiru u kućama i po ambulantnim kolima bez medicinskog osoblja.

A tek smo počeli...ovo što imamo trenutbo oboljelih svi bi se mogli sasvim normalno hospitalizovat
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#15819 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

ćiribiribela wrote: 31/03/2020 10:27 Ide s tim da se narod pridrzava propisanih mjesa i socijanog distanciranja, pa se zato i ne testiraju asimptomaticni. Koliko lud moras biti da poredis bosnu sa korejom? I uostalom, ako si danas negativan, ko kaze da neces za 5 dana dana biti pozitivan. Hocemo li se sad testirati jednom sedmicno? I kako bi lijecili asimptomaticne? Bosna je i uvela takve mjere jer nema kapaciteta, sta je tu tesko za shvatiti?
Treba shvatiti da je mnogo jeftinije investirati u testove i "ugusiti epidemiju u korijenu" nego se baciti u visemjesecni lockdown...
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#15820 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

invincible1921 wrote: 31/03/2020 01:19
freelancerBIH wrote: 31/03/2020 01:09
invincible1921 wrote: 31/03/2020 00:47

Ok for the last time...

Nisu niakkvi benefiti najbolje bi bilo testirat svakog od 3.5 miliona ili koliko vec gradjana BiH....al nema potrebe testirati ljude ako ne pokazuju simptomi. Zasto? Zato sto nema toliko testova i takvo nesto nije izvodivo.

Najbitnija je izolacija i ona je puno bitnija od testiranja. Ti budes u izolaciji 14 dana, ako se poajve simptomi zovnes, dodju i testiraju te,,,ako se ne pojave, svejedno te testiraju i pokaze se da nemas koronu i kraj price.

Ako se pokaze da imas koronu svejedno ces lezati kuci, ko sto si lezo i te dane prije testiranja...osim ako ti se ne pogorsa drasticno stanje.

Dalje, vrlo je moguce da u prvih 4 5 dana ne pokazes simptome, pa taman da si iz bolnice u Bergamu doso,,,i testiraj te ti zdrav i onda nakon 14 dana pojave se simptomi. Sta cemo sad ? Da spucamo 15 testova na tebe, svaki dan da ti dajemo po 1? Sta mislis?

Buraz sjedi dje si i to je to. Svi mi znamo ako imamo nekog osnova da som dobili koronu. Ako si doso iz njemacke ili sumnjas da si bio u konatktu sa nekim ko ima koronu odes u samo izolaciju, javis se i cekas...tako rade svugdje, tako ce raditi i kod nas.

Medjutim znam ja sta je raji..nema brojki, nema naslova, najvljivo se smak svijeta, a ono ni 500 zarazenih za mjesec. Kome kupova raja onoliko brasno, kome panika tolika, nema umrlih, nema apokaliptnich slika, itd... ;-)

Uostalom drugo je da nema mjera izolacije i lockdowna,,,,sa ovim mjerama i svime haj ti meni reci sta bi tebi ili bilo kome znacilo u zivotu da sad ojbave da ima 10 000 zarazenih umjesto 300+ ? Eto sta bi to tacno nama znacilo ?

Ok for the last time: NE LUPAJ NE LUPAJ NE LUPAJ!!!!!!!!!



Testiranje sviju se mora izvrsit, ako treba neka od guzice otkinu ne zanima nas!

Dakle ,testiranje => ko je pozitivan izolirat ga i lijecit + socijalno distanciranje.

Sve ostalo.je kenjanje i prikrivanje cinjenice da nemamo dovoljno testova ,a morali bismo ih imati!
A sta sam ja reko? Ko je reko da ne treba testirat? Ja samo kazem da ne mozes testirati nasumicno kako ti se cefne...ko pokaze simptome ili ima sumnja da bi mogao biti zarazen testirati svkako....sto se tice izolacije svkako smo svi u izolaciji,,,tako da ne vidim sta tu treba posebno pricat.
Opet kazem ne lupaj. Testirati se svako mora pa i kako ti kazes "kako se kome cefne" - itekako da mora. Nove studije pokazuju da oko 87% ljudi su asimptomaticni cijelo vrijeme ,ili imaju jako jako blage simptome. Tako da sa prica " ne mozemo testirat svakoga kome se cefne" - automatski pada u vodu. Narod trazi i zahtjeva testiranje, a politicari ce od guzice morati otkinuti ako treba da se ispune ti zahtjevi!
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#15821 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ćiribiribela »

zposao wrote: 31/03/2020 10:33


Šta je teško shvatiti da ljudi zovu a niko im se ne javlja ili ih pepaju sa jednog telefona na drugi?
Šta je teško shvatiti da nam ljudi umiru prije nego dođu u bolnice ili dođu u tako kritičnom stanju da samo konstatuju smrt. Pa posthumno testiraju.

Testova ima dovoljno da bi se sve sa visokom dozom sumnje moglo testirati. Ali očigledno da se političari mogu testirati bez problema i po više puta iako nemaju simptoma. Ljudi umiru u kućama i po ambulantnim kolima bez medicinskog osoblja.

A tek smo počeli...ovo što imamo trenutbo oboljelih svi bi se mogli sasvim normalno hospitalizovat
Pa slazem se da se ljudi sa simptomima trebaju testirati i da se treba pravovremeno reagovati, ali ovdje je bila prica da se SVI trebaju testirati i s tim se trenutno ne slazem.
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#15822 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by itekako »

Tomahawk11 wrote: 31/03/2020 10:29
animus wrote: 31/03/2020 10:19
animus wrote: 31/03/2020 10:16 Image
Nisu maske bitne. Ne treba nositi maske.
Maske treba nositi, to je neupitno...ALI nositi ih gdje treba i kad treba.
Ja ako sam izašao na ulicu i nemam kontakt ni sa kim, maska je suvišna.
Masku bih trebao nositi u slučaju da trebam biti u kontaktu sa drugim ljudima, pogotovo starijim.
U slučaju posjete nekim od ustanova...itd.
hajde da ovako razmisljamo...

krenuo si vani iz stana. ulazis u lift koji ima zapreminu cc 4 m3. nema nikoga i nisi stavio masku.
medjutim, prije tebe se liftom vozio isti takav koji takodjer misli da masku ne treba nositi stalno pa je nije ni stavio u praznom liftu. covjek je zarazen a da to i ne zna. kihne prije nego izadje iz lifta. to sto je kihnuo jos ce neko vrijeme ostati u zraku u neprozracenoj kabini. ulazis u lift iza njega i nemas pojma ko se liftom vozio prije tebe. dises punim plucima bez maske, bez ikakve barijere, sretan sto si sam u liftu.... puf, popusio si.

hodas vilsonovim bez maske jer nema puno ljudi. tek poneko na svakih 30ak metara. s obzirom da nema guzve i svi misle da su sigurni ne nose maske zeljni da udahnu malo cistog zraka. frajer koji hoda na 30ak metara ispred tebe kihne. ono sto je iskihao jos neko vrijeme lebdi zrako i u taj "oblak" ulazis za manje od minutu koliko ti je trebalo da prehodas tih 30ak metara distance izmedju vas. udises punim plucima sretan sto si na cistom zraku. puf, popusio si opet.....

i tako dalje.....

niko ne kaze da se i sa maskom mozda neces zaraziti, ali ta mogucnost ce dokazano biti najmanje upolovljena.
Last edited by itekako on 31/03/2020 10:39, edited 1 time in total.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#15823 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by freelancerBIH »

L3D3NA wrote: 31/03/2020 01:23
Zemlja je provela više od 300.000 testova, što je po glavi stanovnika 40 puta više nego u SAD-u.
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ka ... a-krivulju

toliko o nama, sad idi plješči Sabiji i doniraj vladi,
a ako vam se priča o BIH i virusu, imate temu za to, ovdje spamamo
To je to! Eno Njemacka podize kapacitete za testiranje - 500 hiljada testova sedmicno!

Ovo je jedini lijek!


Nasa drzava podhitno mora kupiti jos 2-3 miliona testova da ovo govno suzbijemo u korijenu!!!
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#15824 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

ćiribiribela wrote: 31/03/2020 10:37
zposao wrote: 31/03/2020 10:33


Šta je teško shvatiti da ljudi zovu a niko im se ne javlja ili ih pepaju sa jednog telefona na drugi?
Šta je teško shvatiti da nam ljudi umiru prije nego dođu u bolnice ili dođu u tako kritičnom stanju da samo konstatuju smrt. Pa posthumno testiraju.

Testova ima dovoljno da bi se sve sa visokom dozom sumnje moglo testirati. Ali očigledno da se političari mogu testirati bez problema i po više puta iako nemaju simptoma. Ljudi umiru u kućama i po ambulantnim kolima bez medicinskog osoblja.

A tek smo počeli...ovo što imamo trenutbo oboljelih svi bi se mogli sasvim normalno hospitalizovat
Pa slazem se da se ljudi sa simptomima trebaju testirati i da se treba pravovremeno reagovati, ali ovdje je bila prica da se SVI trebaju testirati i s tim se trenutno ne slazem.
Naravno ne svi, ali na jednu BiH bi za pocetak sasvim dovoljno bilo 1 do 2 testa na 1000. Pa to je samo oko 5000 testova, nije nikakav bauk.
Onda bi slika bila mnogo jasnija, i dalje testiranje bi se nastavilo na osnovu eventualno otkrivenih hot-spotova....

Ovako cemo cekati u kucama minimalno godinu dana. I iskreno se nadam da nisam upravu
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#15825 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nisrin »

Veci problem je u nasem zdravstvu sto nece da prime sve druge pacijente, sad je samo corona u zizi...Sta ako ona zena iz Hrasnice nije podlegla radi corone, nego embolije pluca, od koje bi svakako umrla da je ne tretiraju bolnicki/lijekovima?
Maske bismo trebali nositi narednih 6 mjeseci, kada god idemo vani..sjecam se aerodroma Minhen pocetkom marta, sve i jedan Azijat je IMAO MASKU, a mi ostali NISMO...Doduse, vec ih nije bilo ni kupiti nigdje, nema ni sad, ali oni uredno uvijek nose i imaju! Sjecam se po Sarajevu svih ovih godina sta ih vidim sa maskama...
Locked