Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#11476 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by amar1994 »

invincible1921 wrote: 23/03/2020 09:11
Diwan wrote: 23/03/2020 07:55 Ovdje neki ljudi kao da priželjkuju hard core scenario za Bosnu....valjda im dosadno pa im treba malo adrenalina. Ako Bog da, nećemo doživjeti scenario Italije, uprkos bolesnim umovima.
Normlno da prizeljkuju...eo koliko su samo prizivali oboljele u Sarajevu...isto ko da je igro na kladionici broj oboljelih...
papci mrtvi,jebem ih usta sve redom :thumbup:,vecina ih je ofufalo sve po gradu i otislo u svoje bunkere/brloge izvan Sarajeva..
Last edited by amar1994 on 23/03/2020 09:13, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11477 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici »

RIM - U Evropskoj uniji za vrijeme epidemije virusa korona potpuno je nevidljiva evropska solidarnost, a jedan slučaj dokazuje da ona i ne postoji i da svaka zemlja gleda svoje interese, čak i na uštrp drugih članica.

Češka i Poljska zaustavile su isporuku iz Kine hitno potrebne medicinske opreme za Italiju, zemlju koja je žarište infekcije na evropskom tlu, tvrdi italijanski dnevnik "Republika".

Jedan transport zaštitnih maski i opreme zaustavljen je i zaplijenjen u Poljskoj, a drugi u Češkoj.

U prvoj isporuci koja je stigla iz Kine bilo je 680.000 maski i respiratori, što su češki carinici zaplijenili.

U češkim medijima, kako prenosi "Republika", pisano je da je ta oprema ukradena u Češkoj i da je zbog toga zaplijenjena, a potom su objavljene slike na kojima se jasno vidi italijanska i kineska zastava.

Zaplijenjena oprema već je podijeljena češkim bolnicama, navodi list.

Preko tvitera je ministar unutrašnjih poslova Jan Hamaček priznao da se očigledno dogodila greška, i da je jedan "mali dio" isporuke bio humanitarna pošiljka Italiji.

Takođe i ministar spoljnih poslova Tomas Petriček priznao je grešku i kazao da zaplijena nije bila namjerna, te da se traže načini da se maske isporuče Italiji.

U Poljskoj su carinici, takođe, zaplijenili opremu namjenjenu za Italiju, u kojoj je bilo 23.000 maski.

Italijanske vlasti zvanično su rekle da se radi o "ozbiljnom i apsurdnom slučaju", a Ministarstvo spoljnih poslova izvršilo je pritisak na kolege u Varšavi.
ovo ako je istina, italija izlazi iz europske unije sigurno, jedino ako joj na kraju ne dadnu novcana sredstva za saniranje ekonomije... treceg nema


ovi ko HVO dze je ta katolicka solidarnost i merhamet...
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#11479 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

kakavdanakneiskustvu wrote: 23/03/2020 08:39
Diwan wrote: 23/03/2020 08:37
kakavdanakneiskustvu wrote: 23/03/2020 08:31

ne,ozbiljno te pitam,cemu izbjegavanje konkretnog odgovora?
Nemam ja šta nikome da dajem nikakve odgovore, posebice ljudima koji imaju drugačija mišljenja i vjerovanja. Neka svako radi i misli, vjeruje kako je najbolje za njega. A to što pitaš je filozofska i teološka tema. Šta da sam rekao umjesto ako Bog da, neka nam je Bill Gates na pomoći - to bi bilo u redu? Bezveze ulaziš u neke nepotrebne rasprave. To ako Bog da na ovim prostorima postoji odvajkada kod svih naroda u različlitim formama i ne znam u čemu je problem.
nisam ni rekao da je problem,nego ako je neko takav stvoritelj svega,što ne zaustavi ovo šta se dešava trenutno,ili ako vec ne zeli da sprijeci,zaustavi,kakav je onda to stvoritelj,loš?
Vjeruj mi da su to duboke teme koje pitaš i na koje tražiš odgovor. Držimo se onoga što vidimo, a ja lično vidim da nam je neko smjestio (ljudima) i da nije dobro sve ovo što se događa po čovječanstvo. I po ko zna koji put ponavljam , nema veze sa virusom, nego reperkusije koje proizilaze. Sve ispanirano i smišljeno, ko želi da vjeruje u to.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58436
Joined: 03/08/2010 19:04

#11480 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Diwan wrote: 23/03/2020 09:14
kakavdanakneiskustvu wrote: 23/03/2020 08:39
Diwan wrote: 23/03/2020 08:37

Nemam ja šta nikome da dajem nikakve odgovore, posebice ljudima koji imaju drugačija mišljenja i vjerovanja. Neka svako radi i misli, vjeruje kako je najbolje za njega. A to što pitaš je filozofska i teološka tema. Šta da sam rekao umjesto ako Bog da, neka nam je Bill Gates na pomoći - to bi bilo u redu? Bezveze ulaziš u neke nepotrebne rasprave. To ako Bog da na ovim prostorima postoji odvajkada kod svih naroda u različlitim formama i ne znam u čemu je problem.
nisam ni rekao da je problem,nego ako je neko takav stvoritelj svega,što ne zaustavi ovo šta se dešava trenutno,ili ako vec ne zeli da sprijeci,zaustavi,kakav je onda to stvoritelj,loš?
Vjeruj mi da su to duboke teme koje pitaš i na koje tražiš odgovor. Držimo se onoga što vidimo, a ja lično vidim da nam je neko smjestio (ljudima) i da nije dobro sve ovo što se događa po čovječanstvo. I po ko zna koji put ponavljam , nema veze sa virusom, nego reperkusije koje proizilaze. Sve ispanirano i smišljeno, ko želi da vjeruje u to.
sve ok
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#11481 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by malakh »

U Evropi počelo kliničko ispitivanje četiri lijeka protiv koronavirusa.

U nedjelju je u najmanje sedam evropskih zemalja počelo kliničko ispitivanje tokom kojega će se ispitati četiri eksperimentalna lijeka protiv koronavirusa na ukupno 3.200 pacijenata, objavilo je u nedjelju francusko ministarstvo zdravstva.

Četiri lijeka koja će biti ispitana na velikom broju pacijenata su remdesivir, lopinavir u kombinaciji s ritonavirom, a potonji se može kombinirati s beta interferonom i hidroksiklorokin, navodi se u saopćenju INSERM-a, krovne organizacije za medicinska istraživanja u Francuskoj, prenosi AFP.
hmm
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#11482 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

Diwan wrote: 23/03/2020 08:18
GAU8 wrote: 23/03/2020 08:01
Diwan wrote: 23/03/2020 06:00

Ovakve postove, mislim na ovaj grafikon predviđanja rasta zaraženih, treba odmah prijavljivati kao čin širenja panike.
Ako te činjenice uznemiruju, nisu krive činjenice.
Koje činjenice? 'Činjenice' koje je izrekao juče netko da bi zastrašio narod kako bi poštovao zabrane kretanja i druge mjere.
Tvoje "cinjenice" su kao bolje :lol: :lol: :lol: konc. logori i chipovi
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#11483 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

GAU8 wrote: 23/03/2020 09:21
Diwan wrote: 23/03/2020 08:18
GAU8 wrote: 23/03/2020 08:01
Ako te činjenice uznemiruju, nisu krive činjenice.
Koje činjenice? 'Činjenice' koje je izrekao juče netko da bi zastrašio narod kako bi poštovao zabrane kretanja i druge mjere.
Tvoje "cinjenice" su kao bolje :lol: :lol: :lol: konc. logori i chipovi
Nigdje nisam spominjao čipove, a konc. logore sam spominjao u kontekstu kućnog pritvora. Ako ti oduzme potupunu slobodu kretanja ka čemu sve ide, i ako to bude globalno, šta je to onda nego konc. logor, pa makar bio u svojoj kući. Nisam kriv što me ljudi pogrešno shvaćaju.
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#11485 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by itekako »

GAU8 wrote: 23/03/2020 08:01
Diwan wrote: 23/03/2020 06:00
pizarro wrote: 23/03/2020 05:57

izvor youtube, wow :D
Ovakve postove, mislim na ovaj grafikon predviđanja rasta zaraženih, treba odmah prijavljivati kao čin širenja panike.
Ako te činjenice uznemiruju, nisu krive činjenice.
kakve cinjenice?!?

dodje neko i postavi graf tuzlanskog doktora sa predikcijom/modelom sirenja zaraze u scenariju koji ne podrazumijeva nikakve mjere sprjecavanja sirenja zaraze i kaze ovo nam je sudbina.

sve bi ja vas poslao u karanten centralnog zatvora pa tamo sirite paniku.
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#11486 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by odmor »

Moje misljenje za ove statistike "svaki naredni pet dana da ce se broj utrostrucit", mislim da je pretjerano. Brine me jedino ova banjalucka regija. Ako su stavili sad dobar karantin, Moguce da ih ode na 300-500. Ovo ostalo Konjic plafon 30, Mostar 20. Ostali jos pokojeg da "nakljucaju". Sve u svemu, u najgorem scenariju, a citirajte me, mi necemo nabit 1000 zarazeni.
immuno
Posts: 2018
Joined: 07/04/2010 11:05

#11487 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by immuno »

Jako mi je zao sta se u Italiji dogadja toliko mrtvih samo u 24h uzas.Pomoc nazalost u ovoj situaciji tesko im moze dati EU Spanija Francuska Njemacka svaki dan gore zdravstveni sustem pred kolapsom. Najveci problem je sto jos uvijek ima ljudi Koji se nepridrzavaju mjera I sto fali zastitnog naterijala maski rukavice mantilla. Radim u bolnici gdje ima 3200 zaposlenih nek svako samo jednu masku koristi za dezuru to je u 24h 6400 maski to su mase I samo jedna bolnica gdje su svi ostali policija vatrogasci..... Italija pored svega tek danas zatvara fabrike koje nisu neophodne, u Austriji vec 10 dana sve stoji osim najbitnijih prehrana, policija, vatrogasci, medicinske ustanove,. 95% stanivnistva drzi se mjera I opet je svaki dan po 400 novo oboljelih....
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#11488 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan »

Ci-Nick wrote: 23/03/2020 08:33
MMM1977 wrote: 23/03/2020 01:02 Samo će USA žestoko najebati zbog svog ležernog pristupa. Neki senator je testiran prije par dana i dok nije dobio rezultate (pozitivan) se šetkao po senatu, njihovom restoranu, čak je jutros bio u teretani :shock: Bogzna koliko je još senatora zarazio, u Senatu je panika.

Pojedini senatori su u samoizolaciji, između ostalih i Romney, koji je valjda glasao za impeachment. Kada su to rekli Trumpu na konferenciji za medije, toliko je bio ciničan da se može reći da mu je bilo drago.

U pitanje je doveden i ovaj paket pomoći od 2000 milijarde USD jer se ne može glasati remote a republikancima sad fali ruku zbog samoizolacije. Cirkus.
Prijatelj koji živi u USA očekuje katastrofu.
Ne može se sve riješiti dolarom.
Ne radi se uopšte o ležernom sistemu, nego se radi o scenariju uništavanja bogatih država, kako bi jedna zemlja mogla postati globalna sila, mada je i prije ovoga držala pare svijeta u svojim rukama.

Ovo je sve svjesno isplanirano, nemojte biti naivni da razmišljate u terminima ekonomije, politike, geo politike itd. Kao da ljude koji su ovo sve planirali briga za ljude, dolar, ekomomiju i ostalo. Sinister agenda sa svojim poslušnicima. Ako su zakasnili, zakasnili su svjesno, jer imaju ljudi koji povlače konce iza scene i imaš poslušnike u obliku vlada i vladara.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#11489 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by uglavnomja »

kanada je prva zemlja koja je rekla da nece ucestvovati na olipijadi ako se ne odgodi za godinu
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#11490 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by JThomas »

ma kakva olimpijada. ništa od tog nema, k'o što je onaj rekao možete u šoping pa se "šalio".
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#11491 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by sumirprimus »

Ci-Nick wrote: 23/03/2020 08:25
law2 wrote: 23/03/2020 00:32 Image
Čak ni u Italiji nisu imali ovakav rast. Od 14. Do 19.04. dakle u 5 dana trostruko više.
Kod nas će iako jako malo testiramo rast ići kao u Aziji.
Da ne licitiram brojevima.
Sinoć čitam Kina šalje pomoć Češkoj,.. 200.000 testova, 2, 5 miliona maski i 200.000 kombinezona.
Nas niko ne voli. Nikome nismo bitni. Tako i UAE poslaše pomoć Hrvatskoj a nama šipak.
Pa vec smo probili ovaj rast 25og.
Jos je ispo i konzervativan u procjeni. Vidjecemo .vrijeme ce kazati.
Sto se tice pomoci jesu li i od oga trazili? Zivi se ne cuju. Redom, pogotovu mi smijesan onaj ljiljan sto bi po prstima udaro. Predsjednici stranaka ministri zdravlja vanjskih poslova. Mekinjasi se o sebi zabavili
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#11492 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dzipalo »

Ci-Nick wrote: 23/03/2020 08:33
MMM1977 wrote: 23/03/2020 01:02 Samo će USA žestoko najebati zbog svog ležernog pristupa. Neki senator je testiran prije par dana i dok nije dobio rezultate (pozitivan) se šetkao po senatu, njihovom restoranu, čak je jutros bio u teretani :shock: Bogzna koliko je još senatora zarazio, u Senatu je panika.

Pojedini senatori su u samoizolaciji, između ostalih i Romney, koji je valjda glasao za impeachment. Kada su to rekli Trumpu na konferenciji za medije, toliko je bio ciničan da se može reći da mu je bilo drago.

U pitanje je doveden i ovaj paket pomoći od 2000 milijarde USD jer se ne može glasati remote a republikancima sad fali ruku zbog samoizolacije. Cirkus.
Prijatelj koji živi u USA očekuje katastrofu.
Ne može se sve riješiti dolarom.
Ako USA grohne svi smo grohnuli. A kod njih izgleda vec uzima dobar zalet i napravili su slicne gluposti kao Italija (negiranje i nonsalancija), samo se nadam da nece proci lose kao Italija mada sam skeptican s obzirom na katastrofalan zdravstveni sistem u Americi.
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#11493 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Cortado »

odmor wrote: 23/03/2020 09:35 Moje misljenje za ove statistike "svaki naredni pet dana da ce se broj utrostrucit", mislim da je pretjerano. Brine me jedino ova banjalucka regija. Ako su stavili sad dobar karantin, Moguce da ih ode na 300-500. Ovo ostalo Konjic plafon 30, Mostar 20. Ostali jos pokojeg da "nakljucaju". Sve u svemu, u najgorem scenariju, a citirajte me, mi necemo nabit 1000 zarazeni.
Tek nakon 14+ dana od uvodjenja zadnje mjere se moze vidjeti ucinak, pozitivan ili negativan. Ostaje da se vidi koliko si dobar u procjenama o broju zarazenih
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#11494 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

itekako wrote: 23/03/2020 09:32

kakve cinjenice?!?

dodje neko i postavi graf tuzlanskog doktora sa predikcijom/modelom sirenja zaraze u scenariju koji ne podrazumijeva nikakve mjere sprjecavanja sirenja zaraze i kaze ovo nam je sudbina.

sve bi ja vas poslao u karanten centralnog zatvora pa tamo sirite paniku.
Naravno da onaj grafik nije relevantan. To je samo idealizirana kriva koja uzima u obzir jednog inficiranog pacijenta i eksponencijalni rast bez ikakvih ograničenja. Realnost je potpuno drugačija, imamo nekoliko inicijalnih žarišta (Konjic, BL, Mostar) koji su rpeneseni u druge gradove, imamo povratnike iz Evrope koji nose virus, ali imamo i mjere ograničenja koje bi trebalo da suzbiju širenje virusa.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#11495 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

GAU8 wrote: 22/03/2020 00:07 Previse mi je zao trositi vrijeme da uopste procitam ono smece duze od par recenica.
Inace, obozavam ljude koji se polomise pricajuci o necemu o cemu nemaju pojma... Zalosno.
Nisi ni procitao, jos manje provjerio sve navedene podatke, ali zato uredno punim plucima arlauces da je sve to smece...
Genijalno, nema sta...

Upravo radi takvih mozgova i nastaje panika, koji sve zagrebu samo povrsno i ni u sta se ne udube u cilju da bar pokusaju shvatiti bilo sta, a prri tome apriori odbacuju sve za sta licno misle da je natacno. Na isti nacin i prihvatate ono za sta mislite da je tacno. Aferim.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#11496 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by high_volume »

dzipalo wrote: 23/03/2020 10:01
Ci-Nick wrote: 23/03/2020 08:33
Prijatelj koji živi u USA očekuje katastrofu.
Ne može se sve riješiti dolarom.
Ako USA grohne svi smo grohnuli.
[/quote]

Zašto bismo svi grohnuli, ako USA grohne?
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#11497 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by drag_gost »

Diwan wrote: 23/03/2020 09:39
Ci-Nick wrote: 23/03/2020 08:33
MMM1977 wrote: 23/03/2020 01:02 Samo će USA žestoko najebati zbog svog ležernog pristupa. Neki senator je testiran prije par dana i dok nije dobio rezultate (pozitivan) se šetkao po senatu, njihovom restoranu, čak je jutros bio u teretani :shock: Bogzna koliko je još senatora zarazio, u Senatu je panika.

Pojedini senatori su u samoizolaciji, između ostalih i Romney, koji je valjda glasao za impeachment. Kada su to rekli Trumpu na konferenciji za medije, toliko je bio ciničan da se može reći da mu je bilo drago.

U pitanje je doveden i ovaj paket pomoći od 2000 milijarde USD jer se ne može glasati remote a republikancima sad fali ruku zbog samoizolacije. Cirkus.
Prijatelj koji živi u USA očekuje katastrofu.
Ne može se sve riješiti dolarom.
Ne radi se uopšte o ležernom sistemu, nego se radi o scenariju uništavanja bogatih država, kako bi jedna zemlja mogla postati globalna sila, mada je i prije ovoga držala pare svijeta u svojim rukama.

Ovo je sve svjesno isplanirano, nemojte biti naivni da razmišljate u terminima ekonomije, politike, geo politike itd. Kao da ljude koji su ovo sve planirali briga za ljude, dolar, ekomomiju i ostalo. Sinister agenda sa svojim poslušnicima. Ako su zakasnili, zakasnili su svjesno, jer imaju ljudi koji povlače konce iza scene i imaš poslušnike u obliku vlada i vladara.
Dobro Senade.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#11498 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer »

drag_gost wrote: 22/03/2020 00:07 Prestao sam citati kod: "Da li znate kolika je stetnost 5G mreze i sta el.mag. talasi izazivaju u covjeku u okolini.", dakle na samom pocetku. Gubljenje vremena.

Jedino sto je tacno u tvom postu, to je da je sve lako povjerljivo. Ne kod rekla-kazala sajtova, vec kod kredibilnih izvora. A nesto se naucilo i na fakultetu. Zasto sam tu prestao citati? Zato sto znam "kolika je stetnost 5g mreze". Dakle, 5G zracenje spada pod ne-ionizirajuce zracenje, odnosno ne-iozinirajucu radio-frekventnu radijaciju (RFR). Dakle, nestetno za organizam (osim u ektremnim izlaganjima, koja se izvode laboratorijski - nisu real-case scenarij, vec sluze u svrhu zdravlja), osim mikrotalasnog zracenja (takodjer ne-ionizirajuce) koje je namjerno "nastimano" da radi sa vodenim molekulama. Takodjer, 5G se krece negdje izmedju 24 - 90 GHz, dok su 1G, 2G, 3G, 4G bili izmedju 1 - 5 GHz. Takodjer, WHO je odobrio 5G.

Ovo su gluposti i ovakve stvari treba banovati. Ili otvorite temu za teorije zavjera. Makar procitajte osnovne stvari iz elektrotehnike prije nego pocnete pricati o stetnosti 5G mreze. Tvrdnja da je nesto stetno cemu se izlazes ekstremno stoji i za najukusniju cokoladu na svijetu, pa se moze transcendirati kao argument za bilo sta, te je samim tim nevalidna.
Na sve ovo cu odgovoriti ovako - Pogledati film Dark Waters (ovo svi trebate uraditi, imate ga na filmovisaprevodom.eu). Kad pogledate, onda se vratiti, proctati gornji post, i - upaliti mozak.
NightWatchMember
Posts: 201
Joined: 10/03/2019 14:01

#11499 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by NightWatchMember »

Grafici kao što je gornji su idiotizam par exelence. Pri projekciji uzimaju u obzir samo jednu varijablu, day to day promjenu broja zaraženih do danas. I onda prosta projekcija na sutra, prekosutra,...

Mislim, o virusima nemam pojma, ali znam ponešto o matematici i modeliranju.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#11500 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by drag_gost »

Dozer wrote: 23/03/2020 10:27
drag_gost wrote: 22/03/2020 00:07 Prestao sam citati kod: "Da li znate kolika je stetnost 5G mreze i sta el.mag. talasi izazivaju u covjeku u okolini.", dakle na samom pocetku. Gubljenje vremena.

Jedino sto je tacno u tvom postu, to je da je sve lako povjerljivo. Ne kod rekla-kazala sajtova, vec kod kredibilnih izvora. A nesto se naucilo i na fakultetu. Zasto sam tu prestao citati? Zato sto znam "kolika je stetnost 5g mreze". Dakle, 5G zracenje spada pod ne-ionizirajuce zracenje, odnosno ne-iozinirajucu radio-frekventnu radijaciju (RFR). Dakle, nestetno za organizam (osim u ektremnim izlaganjima, koja se izvode laboratorijski - nisu real-case scenarij, vec sluze u svrhu zdravlja), osim mikrotalasnog zracenja (takodjer ne-ionizirajuce) koje je namjerno "nastimano" da radi sa vodenim molekulama. Takodjer, 5G se krece negdje izmedju 24 - 90 GHz, dok su 1G, 2G, 3G, 4G bili izmedju 1 - 5 GHz. Takodjer, WHO je odobrio 5G.

Ovo su gluposti i ovakve stvari treba banovati. Ili otvorite temu za teorije zavjera. Makar procitajte osnovne stvari iz elektrotehnike prije nego pocnete pricati o stetnosti 5G mreze. Tvrdnja da je nesto stetno cemu se izlazes ekstremno stoji i za najukusniju cokoladu na svijetu, pa se moze transcendirati kao argument za bilo sta, te je samim tim nevalidna.
Na sve ovo cu odgovoriti ovako - Pogledati film Dark Waters (ovo svi trebate uraditi, imate ga na filmovisaprevodom.eu). Kad pogledate, onda se vratiti, proctati gornji post, i - upaliti mozak.
Odgovor je u skladu sa argumentom, nista ni sa cim. Dakle, napisem ti tekst koji je potkovan suhim naucnim cinjenicama i ti mi odgovoris da pogledam film koji uopste ne spominje 5G tehnologiju. Gledao sam ga, vise puta. Pogledaj ti sad Lud Zbunjen Normalan, trecu epizodu i sve ce ti se samo kazati. Ukljuci i mozak.

Znaci, nigdje veze. Kada budes voljan za diskusiju o elektromagnetnom zracenju i radiofrekvenciji onda se javi. Do tada, ziv bio nemoj da savijamo zakone fizike nepismenim tekstovima i teorijama zavjera.
Locked