Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#50801 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Cuj ovih amerikanaca spominju djecu i covid ovdje, a u Chicagu im vise djece ove godine umrlo od oruzja nego od covida u cijeloj americi :-)
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#50802 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

salik79 wrote: 17/09/2021 22:26
Naslovnica wrote: 17/09/2021 22:04
Meni su ovi najgori.
Jarane, ako kaeš da nema korone, onda je nema. Ako je dobiješ, poklopi se jbte, šta se sada javljaš koji Q?!
Ili jesi, ili nisi, mojne šuplje.
Ocito da imaju dva profila pod istim imenom... Na jednom pise ovo, a na drugom nesto sasvim drugo. O cemu je rijec? :?

https://www.facebook.com/BBunjac/
O tome da je obrisao post nakon sto su novine objavili i ljudi poceli da se ismijavaju... :lol:

Ovo je objavio u srijedu

Image

A ovo u cetvrtak

Image

Ljigavac neprincipijelni.
User avatar
Point.
Posts: 27752
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#50803 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

BadBoy wrote: 17/09/2021 23:35
salik79 wrote: 17/09/2021 23:00

Kao sto je ovaj strucnjak svakako, a ne sarlatane poput Faucija, koji se visestruko prije ovog cirkusa kompromitovao, pogotovo sa svojom ulogom u "pandemiji svinjske gripe".
A znači vi odlučite šta je struka šta nije al vam onda propadose sarkastični slušaj struku heštegovi
Ovaj Salik smor se ufatio Faucija ko da on jedini odlučuje. Sve zemlje svijeta cijepe svoje stanovništvo, vodeći se svojom strukom a ovome Fauci i u san ulazi. Nevjerovatno kako je naporan i još više dosadan.

I još promoviše konjsku medicinu za coronu. :-)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45217
Joined: 29/12/2005 01:20

#50804 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Trappist wrote: 17/09/2021 23:46 Cuj ovih amerikanaca spominju djecu i covid ovdje, a u Chicagu im vise djece ove godine umrlo od oruzja nego od covida u cijeloj americi :-)
Zasto lazes?

Usput, BiH je treca najgora u svijetu po broju smrti od Covida. Jel treba suditi logiku vasih postova po tome?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18231
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#50805 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Point. wrote: 18/09/2021 00:30
BadBoy wrote: 17/09/2021 23:35

A znači vi odlučite šta je struka šta nije al vam onda propadose sarkastični slušaj struku heštegovi
Ovaj Salik smor se ufatio Faucija ko da on jedini odlučuje. Sve zemlje svijeta cijepe svoje stanovništvo, vodeći se svojom strukom a ovome Fauci i u san ulazi. Nevjerovatno kako je naporan i još više dosadan.

I još promoviše konjsku medicinu za coronu. :-)
I opet ne moze da ne slaze barem malo po pitanju CV-a lika kojeg postavlja. Ali fakat nevjerovatno, ovo vec patoloski postaje…
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18231
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#50806 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

Trappist wrote: 17/09/2021 23:46 Cuj ovih amerikanaca spominju djecu i covid ovdje, a u Chicagu im vise djece ove godine umrlo od oruzja nego od covida u cijeloj americi :-)
Kakav ti je ovo post svega ti, zamisli da ja kazem, cuj ovih iz Bosne sto komentarisu, a Bosna zadnja u Evropi po vecini razvojnih parametara. Mislim ono, glupost zadnja ba, bezze ti je prica…
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#50807 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by meridiyan »

Neces milom hoces silom

MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#50808 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

GandalfSivi wrote: 18/09/2021 01:32
Trappist wrote: 17/09/2021 23:46 Cuj ovih amerikanaca spominju djecu i covid ovdje, a u Chicagu im vise djece ove godine umrlo od oruzja nego od covida u cijeloj americi :-)
Kakav ti je ovo post svega ti, zamisli da ja kazem, cuj ovih iz Bosne sto komentarisu, a Bosna zadnja u Evropi po vecini razvojnih parametara. Mislim ono, glupost zadnja ba, bezze ti je prica…
Pa prica nije bezveze kada govorimo o vakcinaciji djece i toj nekoj lažnoj brizi o djeci...

Da se radi o nekoj brizi o djeci zastitili bi djecu od 100 drugih stvari opasnijih od korone ali eto vakcina je najbitnija za bolest koja im nije opste rizicna.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18231
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#50809 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

MUNAFIK wrote: 18/09/2021 02:09
GandalfSivi wrote: 18/09/2021 01:32

Kakav ti je ovo post svega ti, zamisli da ja kazem, cuj ovih iz Bosne sto komentarisu, a Bosna zadnja u Evropi po vecini razvojnih parametara. Mislim ono, glupost zadnja ba, bezze ti je prica…
Pa prica nije bezveze kada govorimo o vakcinaciji djece i toj nekoj lažnoj brizi o djeci...

Da se radi o nekoj brizi o djeci zastitili bi djecu od 100 drugih stvari opasnijih od korone ali eto vakcina je najbitnija za bolest koja im nije opste rizicna.
O cemu ba ti pricas? Kakve veze imam ja sa ubijenom djecom u Chicagu? Je li tebi dobro svega ti?
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#50810 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

GandalfSivi wrote: 18/09/2021 02:57
MUNAFIK wrote: 18/09/2021 02:09

Pa prica nije bezveze kada govorimo o vakcinaciji djece i toj nekoj lažnoj brizi o djeci...

Da se radi o nekoj brizi o djeci zastitili bi djecu od 100 drugih stvari opasnijih od korone ali eto vakcina je najbitnija za bolest koja im nije opste rizicna.
O cemu ba ti pricas? Kakve veze imam ja sa ubijenom djecom u Chicagu? Je li tebi dobro svega ti?
Kakve veze imam ja sa izgradnjom nebodera u New Yorku? Sta ti pricas?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45217
Joined: 29/12/2005 01:20

#50811 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Djeca se vakcinisu protiv gripe, obavezno u mnogim dijelovima Amerike. Pretpostavljam nije tako jedino ovdje. I ima jos tako obaveznih vakcina koje nisu specijalno smrtonosne, ali su obavezne. Al ono uuu kako to….

I tako sto puta se ponovi, ovi samo preskoce i hajmo opet.

Munafik samo o djeci prica a vakcine za njih nisu jos ni odobrene.
Trappist
Posts: 4277
Joined: 12/09/2020 08:52

#50812 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

GandalfSivi wrote: 18/09/2021 01:32
Trappist wrote: 17/09/2021 23:46 Cuj ovih amerikanaca spominju djecu i covid ovdje, a u Chicagu im vise djece ove godine umrlo od oruzja nego od covida u cijeloj americi :-)
Kakav ti je ovo post svega ti, zamisli da ja kazem, cuj ovih iz Bosne sto komentarisu, a Bosna zadnja u Evropi po vecini razvojnih parametara. Mislim ono, glupost zadnja ba, bezze ti je prica…
Mozes ti pričati o Bosni sta hoces, ali ne bih se mijenjao s tobom druze da mi je 100 amerika :thumbup:
Ova tema toliko normalna bude dok se ne probude ovi sa zapada i zasjednu na tastaturu. Ima li kakog posla u tolikoj ameriKi ili vam je bosna i dalje zanimljivija?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45217
Joined: 29/12/2005 01:20

#50813 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

Trappist wrote: 18/09/2021 04:08
GandalfSivi wrote: 18/09/2021 01:32

Kakav ti je ovo post svega ti, zamisli da ja kazem, cuj ovih iz Bosne sto komentarisu, a Bosna zadnja u Evropi po vecini razvojnih parametara. Mislim ono, glupost zadnja ba, bezze ti je prica…
Mozes ti pričati o Bosni sta hoces, ali ne bih se mijenjao s tobom druze da mi je 100 amerika :thumbup:
Ova tema toliko normalna bude dok se ne probude ovi sa zapada i zasjednu na tastaturu. Ima li kakog posla u tolikoj ameriKi ili vam je bosna i dalje zanimljivija?
U pm ne silazi vam Amerika s jezika jbt. Svaki peti post neko smaranje o Americi.

Javis se, bubnes nesto o Americi, i onda se zalis.

Ko se uopste javlja na ovu temu iz BiH? Cirka 10 ljudi pise 90% postova. Svako maltene normalan iz BiH ko se javljao je odustao jer se tema pretvorila u novu “Teorije zavjere”. I skoro svaki ko se javi iz vana pise isto, nije to samo Amerika. Onaj jos jedan napisa kaze “hoce da nas natjeraju da mislimo kao oni”. Kakav apsurd jbt, kad znas da je BiH treca u svijetu po broju umrlih.

Postoji tema o Covidu u BiH. Ja na njoj doslovce slovo nisam napisao. Ovo nije ta tema.
Bruka forumasa se javlja iz vana. To je tako od kad forum postoji. Pisemo ovdje jer nam je ceif.

I prestanite naprdjivat o forumasima i stvarima koje nemaju veze s temom.

Ps: U sustini, nema se argumenata pa se pocne s ad hominem. Upravo i na ovom primjeru iznad se tacno moze upratiti tok repliciranja. Laz-ispravka lazi-vidi mu glave odgovor.
zilog
Posts: 7505
Joined: 06/03/2009 11:19

#50814 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zilog »

Ko zeli da stvarno nesto nauci o trenutnoj situaciji sa koronom, Delta soju i efikasnosti vakcina. Ovo je odlican kanal,

aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#50815 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

jeza u ledja wrote: 18/09/2021 04:33
Trappist wrote: 18/09/2021 04:08

Mozes ti pričati o Bosni sta hoces, ali ne bih se mijenjao s tobom druze da mi je 100 amerika :thumbup:
Ova tema toliko normalna bude dok se ne probude ovi sa zapada i zasjednu na tastaturu. Ima li kakog posla u tolikoj ameriKi ili vam je bosna i dalje zanimljivija?
U pm ne silazi vam Amerika s jezika jbt. Svaki peti post neko smaranje o Americi.

Javis se, bubnes nesto o Americi, i onda se zalis.

Ko se uopste javlja na ovu temu iz BiH? Cirka 10 ljudi pise 90% postova. Svako maltene normalan iz BiH ko se javljao je odustao jer se tema pretvorila u novu “Teorije zavjere”. I skoro svaki ko se javi iz vana pise isto, nije to samo Amerika. Onaj jos jedan napisa kaze “hoce da nas natjeraju da mislimo kao oni”. Kakav apsurd jbt, kad znas da je BiH treca u svijetu po broju umrlih.

Postoji tema o Covidu u BiH. Ja na njoj doslovce slovo nisam napisao. Ovo nije ta tema.
Bruka forumasa se javlja iz vana. To je tako od kad forum postoji. Pisemo ovdje jer nam je ceif.

I prestanite naprdjivat o forumasima i stvarima koje nemaju veze s temom.

Ps: U sustini, nema se argumenata pa se pocne s ad hominem. Upravo i na ovom primjeru iznad se tacno moze upratiti tok repliciranja. Laz-ispravka lazi-vidi mu glave odgovor.
I ti smaraš od jutra do mraka. Odmori malo.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#50816 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Edin H. wrote: 17/09/2021 20:58 Bravo Vels - uvode Covid propusnice od oktobra :thumbup:
Je li ti drago? :lol: Izađeš li na vazduh malo? :skoljka: :run:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45217
Joined: 29/12/2005 01:20

#50817 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by jeza u ledja »

aldinjo wrote: 18/09/2021 06:49
jeza u ledja wrote: 18/09/2021 04:33

U pm ne silazi vam Amerika s jezika jbt. Svaki peti post neko smaranje o Americi.

Javis se, bubnes nesto o Americi, i onda se zalis.

Ko se uopste javlja na ovu temu iz BiH? Cirka 10 ljudi pise 90% postova. Svako maltene normalan iz BiH ko se javljao je odustao jer se tema pretvorila u novu “Teorije zavjere”. I skoro svaki ko se javi iz vana pise isto, nije to samo Amerika. Onaj jos jedan napisa kaze “hoce da nas natjeraju da mislimo kao oni”. Kakav apsurd jbt, kad znas da je BiH treca u svijetu po broju umrlih.

Postoji tema o Covidu u BiH. Ja na njoj doslovce slovo nisam napisao. Ovo nije ta tema.
Bruka forumasa se javlja iz vana. To je tako od kad forum postoji. Pisemo ovdje jer nam je ceif.

I prestanite naprdjivat o forumasima i stvarima koje nemaju veze s temom.

Ps: U sustini, nema se argumenata pa se pocne s ad hominem. Upravo i na ovom primjeru iznad se tacno moze upratiti tok repliciranja. Laz-ispravka lazi-vidi mu glave odgovor.
I ti smaraš od jutra do mraka. Odmori malo.
Svaki put kad mi repliciras samo potvrdjujes moju tvrdnju da svako ko se nadje na istoj strani s tobom i tebi slicnim treba staviti prst na celo. :thumbup:
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#50818 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by °u° »

Sanjarko wrote: 17/09/2021 07:05
°u° wrote: 17/09/2021 06:39 Ne bih se baš plaho držao za tih "99%". Bilo je i gorih odnosa u nauci, ne znam koliki je procenat 1 ili par njih protiv bukvalno komplet struke, kada tih 99,999..% ispadnu bukvalno idioti. Ne zbog neznanja, niko ne zna sve, nego zbog odnosa prema pojedincu koji iznosi nešto novo. Čovjek je imao bukvalni status Semira Osmanagića u medicinskoj nauci :mrgreen:
Do tada je svaki doktor, svaki profesor, svaki student učio iz svake knjige napisane o tom, i našao se jedan da tvrdi ono što te knjige i nauka smatraju da je nemoguće. Čak nije imao životinja za svoj eksperiment koji je radio bez ikakvog pravnog dopuštenja. I radio ga je na sebi. Da je sačekao samo koju godinu i pojavu interneta, raznih raskrikavanja cirkus bi bio još veći. I što je najgore opet su farmaceutske firme uzele bukvalno svu lovu od njegovog otkrića.

"Barry Marshall: Everyone was against me, but I knew I was right..."
Nikola Kopernik i jos neki, srednji vijek. Nikola Tesla i jos neki, industrijsko doba.
Za balavce je i od sredine 80'ih srednji vijek :lol:

Likovi su 20 godina nakon objave, preciznije 2005. dobili Nobela za to otkriće. Ja se još sjećam problema, od moje maame i šire, zaebancije s čirevima na želucu, crijevu... Operacije, gutanje raznih lijekova koje je školovana struka uvaljivala narodu iako su se čirevi javljali nakon godinu, ili manje. Čak i antidepresivima su ih liječili :-) Sad mi maama može i kamenje jest.
I kao što rekoh ovi ljudi ostadoše praznih novčanika za svoje otkriće jer se big farma obogatila od njihove pameti.
Daj se potrudi i proguglaj barem ko je Barry Marshall :lol:

I što je najgore i tad su se našli neki "stručnjaci" koji su predlagali da se helycobacter p. potpuno uništi, i odstrani iz ljudskog organizma, da bi se ispostavilo da ona ima i svoje dobre strane. Pored ostalog poboljšava imunitet npr.
Poboljšanjem higijene i kvalitete hrane na zapadu je od 50'ih drastično smanjeno oboljenje od bolesti koju uzrokuje ova bakterija (čirevi želuca itd, karcinomi) ali je drastično povećan broj autoimunih bolesti, alergija, astmi, lupusa...

https://www.nobelprize.org/prizes/medic ... all/facts/

https://blogs.scientificamerican.com/gu ... nd-ulcers/
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#50819 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Biden će tražiti da se do 2022. vakciniše 70 posto svjetske populacije
http://www.klix.ba/clanak/210918007
I kaze sto pisemo o USA. Kurac ce meni ovaj senilni majmun i pedofilcina govoriti sta cu ja raditi.
Dead Man Walking
Posts: 6364
Joined: 28/05/2004 21:49

#50820 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

spinel_ wrote: 18/09/2021 08:40
Biden će tražiti da se do 2022. vakciniše 70 posto svjetske populacije
http://www.klix.ba/clanak/210918007
I kaze sto pisemo o USA. Kurac ce meni ovaj senilni majmun i pedofilcina govoriti sta cu ja raditi.
Tako je roki, nece tebi niko govoriti u koje procente ti spadas.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#50821 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Dead Man Walking wrote: 18/09/2021 08:53
spinel_ wrote: 18/09/2021 08:40 I kaze sto pisemo o USA. Kurac ce meni ovaj senilni majmun i pedofilcina govoriti sta cu ja raditi.
Tako je roki, nece tebi niko govoriti u koje procente ti spadas.
A ponajmanje ovaj sotonjara i pedofil.
User avatar
Ateista
Posts: 46538
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#50822 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

GandalfSivi wrote: 17/09/2021 15:47
Ateista wrote: 17/09/2021 15:44

Da, jasno mi je to, mislim da je puno faktora koji uticu, ali ipak jedini human nacin za koliko toliko tacan rezultat, tako da je to donekle ok, pogotovo uz redovna testiranja.

A jeli statistika za hospitalizaciju i smrt (prije pocetka masovne vakcinacije) izvedena na osnovu tih 8 vakcinisanih koji su obolili?
To je bila pocetna tacka. Onda si imao Izrael u labaratorijskim uslovima (labaratorija ne znaci eksperimentisanje kao sto nepismeni ovdje shvacaju, nego znaci kontrolisani uslovi, recimo isto se koristi u marketing istrazivanju, a u ovom slucaju znaci da su koristili iskljucivo jednu vrstu vakcine), gdje su podatci iz prvih sest mjeseci prije opadanja broja antitjela potvrdili gore utvrdjene brojeve…
Da, Izrael je pokazao da vakcine znacajno smanjuju hospitalizaciju i smrt, bsr u pocetku kao sto kazes, to je tek mogao biti test za to.
Sto se tice prenosa virusa, za to bi morali sve ljude svako malo testirati i provjeravati ima li asimptomatskih koji su zarazeni, kao sto se radilo sa testnom grupom, a to je nerealno na toliki broj ljudi.
Dead Man Walking
Posts: 6364
Joined: 28/05/2004 21:49

#50823 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dead Man Walking »

spinel_ wrote: 18/09/2021 08:59
Dead Man Walking wrote: 18/09/2021 08:53

Tako je roki, nece tebi niko govoriti u koje procente ti spadas.
A ponajmanje ovaj sotonjara i pedofil.
Nemoj tako, nece moci zaspati zbog tvog misljenja. A uostalom, kad su se jos Ameri za bilo sta pitali. Haj Bgt.
User avatar
Ateista
Posts: 46538
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#50824 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

Dead Man Walking wrote: 18/09/2021 08:53
spinel_ wrote: 18/09/2021 08:40

I kaze sto pisemo o USA. Kurac ce meni ovaj senilni majmun i pedofilcina govoriti sta cu ja raditi.
Tako je roki, nece tebi niko govoriti u koje procente ti spadas.
Realno govoreci, nema sta govoriti, moze dati preporuku i podatke o smrtnosti, na pojedincu je da izabere, ako se zajebe sam je kriv.
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#50825 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Dead Man Walking wrote: 18/09/2021 08:53
spinel_ wrote: 18/09/2021 08:40

I kaze sto pisemo o USA. Kurac ce meni ovaj senilni majmun i pedofilcina govoriti sta cu ja raditi.
Tako je roki, nece tebi niko govoriti u koje procente ti spadas.
Realno, bolje bi mu bilo da prvo pozabavi vakcinacijom u državama sa niskom stopom vakcinacije u USA, pa onda neka traži od svjetskih lidera da se "obvežu" na vakcinisanje 70% populacije.
Ono, ni 2% populacije Afrike (1.2 milijarde) nije vakcinisano, a pričamo o cilju 70% do 2022 (oko stotinjak dana).
U principu, fina je to priča, ali totalno nerealistična i neizvodljiva, i u domenu šuplje. Bacaju stotine hiljada vakcina kojima je prošao rok upotrebe, ali neka su ih oni nakamarali za sebe, da se mogu bubnuti svakih 5 mjeseci.
Da ne pričamo o tome koliko ozbiljno se USA i Biden uzimaju u polarizovanom svijetu.
Neka natjeraju Australiju da smanji produkciju uglja, to je mnogo opasnije i mnogo više ljudi će indirektno umrijeti od australijskog ćumura nego od korone.
Qurko. ;-)
Locked