Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#4426 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kent__ »

Novak20 wrote: 07/12/2021 18:43
Kent__ wrote: 07/12/2021 18:08
ravnopravno je samo samo ako imamo ista prava i iste obaveze. u njemackoj svi ljudi su ravnopravni. to je grdjanska drtzava i svoja prava crpis kao hans i kao mate , sripe mujo i kuro. radis i placas porez ....pijes , jedes, ides kod zubara kod advokata , kod ginekologa .... ides na utakmicu.
tako jednostavno.u njemackoj najvise ministara i stolica u bundestagu dobije onaj ko ima najvise glasova. broje se ljudi. broje se glasovi. jedan covjek jedan glas. u hrvatskoj isto tako. jedan covjek jedan glas. ne moze 7 % Srba u Hrvtaskoj ima 50% vlasti. ne moze 3 % Bosnjaka u Srbiji imati 50 % vlasti ili 33 % ili 20 % NE , imaju mrvicu. u BiH je napravljeno ono sto je bilo u juzno Africkoj drzavi gdje je glas jednog bijelca vrijedio kao 5 glasova crnaca. prije 30 tak godina crnci su to rasiticko ruglo srusili lopatama i doveli Neslona Mendelu sebi za predsjednika jer je covjek imao najvise glasova. nama se u 2021 namece aparthejd jer neko u muji i sulji vidi crnce. i na to je zbog licne i sitne koristi pristala SDA. Nelosn Mendela nikad nije prisato da njegov narod bude 5 X manje vrijedan od jednohg bijelca iz holandije. Ali bakir nije Nelson Mendela. Tuzno.Bosnjacima,Bosncima je najveci neprijatelj SDA. oni su pristali na takvu sramotu.Ne postoji rijec ni na jednom jeziku koja moze opisati postupke SDA. pristaiti da u vlastitoj zemlji vrijedis 5X manje da bi on imao fotelju i odijelo i crno auto i svicarski sat na ruci.
U višenacionalnim i multi religijskim državama sve je moguće i sve se može kada se hoće. Samo treba naći formulu njene organizacije radi opstanka, a to je najteže.

Zato su te države rijetke u odnosu na isključivo nacionalne.
I Hrvatska i Srbija i Austrija i Slovenija i ... su visenancionalne i multi religijske drzave pa ......? I ?? ja i ?
User avatar
sinuhe
Posts: 11458
Joined: 03/06/2011 11:33

#4427 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by sinuhe »

Izvjesno je da se nece odustati od konstitutivnosti u BiH. Je li bas korisno porediti to sa nekim aparthejdom :?:
User avatar
Login77777
Posts: 8552
Joined: 18/05/2021 09:11

#4428 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

sinuhe wrote: 07/12/2021 18:50 Izvjesno je da se nece odustati od konstitutivnosti u BiH. Je li bas korisno porediti to sa nekim aparthejdom :?:
Pa ako ce jedan glas jednog biraca vise vaziti od drugog biraca onda da.
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#4429 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kent__ »

sinuhe wrote: 07/12/2021 18:50 Izvjesno je da se nece odustati od konstitutivnosti u BiH. Je li bas korisno porediti to sa nekim aparthejdom :?:
konstituvnost je pravna i politicka besmislica. Ne postoji u Ustavu BiH !! kako moze odustaiti ili ne odustaiti od necega sto ne postoji i sto je u stvari vakuum, magla, dimna zavjesa .....´To ne postoji ! ako postoji reci mi gdje je ? pokazi prstom i reci mi sta to znaci ? NEMA - N E M A !!!
ovo sto su oni npravili je klasicni aprthejd.moj glas ne vrijedi kao tvoj . tvoj je 4 ili 5 X vrijedniji . to je diskriminacija poznata pod nazivom aparthejd iz JAR
Novak20
Posts: 13930
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4430 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

Kent__ wrote: 07/12/2021 18:48
Novak20 wrote: 07/12/2021 18:43

U višenacionalnim i multi religijskim državama sve je moguće i sve se može kada se hoće. Samo treba naći formulu njene organizacije radi opstanka, a to je najteže.

Zato su te države rijetke u odnosu na isključivo nacionalne.
I Hrvatska i Srbija i Austrija i Slovenija i ... su visenancionalne i multi religijske drzave pa ......? I ?? ja i ?
:-)

Ma ja, ba.
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#4431 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kent__ »

Novak20 wrote: 07/12/2021 18:57
Kent__ wrote: 07/12/2021 18:48

I Hrvatska i Srbija i Austrija i Slovenija i ... su visenancionalne i multi religijske drzave pa ......? I ?? ja i ?
:-)

Ma ja, ba.
u cemu je problem? zasto kolutas ocima ? pitam najozbiljnije
Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#4432 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Buli6 »

Novak20 wrote: 07/12/2021 18:57
Kent__ wrote: 07/12/2021 18:48

I Hrvatska i Srbija i Austrija i Slovenija i ... su visenancionalne i multi religijske drzave pa ......? I ?? ja i ?
:-)

Ma ja, ba.
jel te ušokirao. inače i u rh ne vrijedi svaki glas isto zbog izbornih jedinica. a niti u njemačkoj jer bi onda i oni koji su dobili 1% glasova bili uvaženi.
da su ista pravila za sve to je drugo
Novak20
Posts: 13930
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4433 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

Kent__ wrote: 07/12/2021 19:00
Novak20 wrote: 07/12/2021 18:57

:-)

Ma ja, ba.
u cemu je problem? zasto kolutas ocima ? pitam najozbiljnije
Pitaj Google kakvih država ima pa da onda ozbiljno pričamo.
plavi_E
Posts: 6402
Joined: 18/10/2021 19:47

#4434 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by plavi_E »

Izvjesno je da od novog izbornog zakona nema nista.
DonieBrasco
Posts: 15241
Joined: 31/08/2016 16:09

#4435 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by DonieBrasco »

I ne treba obzriom da prema svemu dosadasnjem samo Covicevo moze otalo ne moze nista, cak ni elektronsko glasanje, moze Ljubic ne mogu Sejedic i Ficni. Probrao sebi gopodin europejac, nisioc vrijednost kantone, mjesta, tehniku, sve kako on hoce, na jedan dan vaze pravila, kasnije opet po njegovom.

A pogotovo po pitanju Palmera, ove zenske iz EU i ostalih stranaca, koji oni k'urac rade to je kljcno ptianje ?

Ne moze demkratija, ne moze 1 glas - 1 covjek, ne mogu svi glasati i biti birani, neke jedinice kako kome odgovara, kantoni, ne moze elektronski i regularno, ne mogu posmatraci, ne trebaju presude sudova pravde.
User avatar
Login77777
Posts: 8552
Joined: 18/05/2021 09:11

#4436 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

nikad_vise wrote: 06/12/2021 22:18 Ne znam koliko se moze koristiti i posljednji popis stanovnistva kad su u pitanju ovi elektorati.
Na ovom primjeru ce ljudi najbolje moci da vide obim prevare koju radi HDZ,i razlog zasto pokusavaju da zacementiraju svoju poziciju u BiH za narednih nekoliko desetljeca gdje ce imati komoditet da blokiraju i maltretiraju Bosnjake kad god se nekom digne ona stvar u Hrvatskoj ili u Grudama.
Pazi samo ove usporedbe.
Broj zaposlenih 2.8.2021. godine:
Posavski kanton = 5,731
Bosansko-podrinjski = 7,445

1.3 puta više zaposlenih u BPK

Broj penzionera 02/2021. godine:
Posavski kanton = 3,946
Bosansko-podrinjski = 5,479

1.4 puta više penzionera u BPK

Broj osnovaca 2020/2021. godine:
Posavski kanton = 1,752
Bosansko-podrinjski = 1,939

1.1 puta više osnovaca u BPK

Broj prvačića 2019/2020. godine:
Posavski kanton = 136
Bosansko-podrinjski = 247

1.8 puta više prvačića u BPK

Izvoz u prvih 6 mjeseci 2021. godine:
Posavski kanton = 66 miliona KM
Bosansko-podrinjski = 119 miliona KM

1.8 puta više izvozi BPK

Broj stanovnika iz popisa 2013. godine:
Posavski kanton = 43,453
Bosansko-podrinjski = 23,734


2 puta manje stanovnika BPK
Znaci po ovoj zadnjoj lakrdiji od popisa,Hrvata u Posavini ima duplo vise od Bosnjaka u Gorazdu,ali Bosnjaci u Gorazdu imaju vise penzionera,viuse zaposlenih,duplo vise prvacica,vise osnovaca,duplo jacu ekonomiju :-D

Njima u sustini ne odgovara ni jedno demokratsko rijecenje,njima jedino odgovara stanje aperhajda u kojem ce njih 5/10 posto upravljati sa svim tokovima u BiH i sa Bosnjacima.Ocito je da EU i Ameri zele da im daju to mjesto predsjednika da biraju,neka im ga daju u krajnjoj nuzdi jer su okolnosti takve,ali ono sto nikad nebi halalio ni jednom Bosnjaku jest da im i dalje dopuste da imaju mogucnost blokade procesa u Federaciji i da 1,5 miliona Bosnjaka ovisi o volji jednog postovaoca UZP.Svaki Bosnjak koji stavi potpis na takvo rijesenje i dodatno vezanje ruku svom narodu treba da bude javno objesen na trgu.Svi moguci ustupci Covicu i Dodiku se svode samo na to da se sto vise ingerencije i nadleznosti sa drzave skine i prenese na Beograd i Zagreb kako bi i u buduce mogli da provode svoje strategije dok cekaju pogodan geopoliticki trenutak da nas po ko zna koji put istrijebe nekim genocidom,UZP i slicno.

Ovih 25 godina je nesto i uradjeno,ali je generalno propustena prilika da bude uradjeno vise.To se u nekoj mjeri moze prepisati i tome sto mi kao narod bas nismo ni nacionalno osvjesceni,nit smo imali pojma sta je drzava,kako je voditi i kuda je voditi.Gomile nesposobnjakovica su poslije rata iskoristile uticaj,veze sa mocnicima,politicarima i slicno da bi se dovoljno nakrali i obezbjedili jer nisu imali pojma o drzavi i drzavnistvu.

Danas dolaze nove generacije Bosnjaka,te nove generacije treba da imaju jacu kicmu i vise ponosa i da se bolje bore za ovaj narod.Mislim da je i starija garnitura ovih politicara svjesna da nisu bili svjesni nekih procesa koje se odvijaju sto je i sam Zeljko Komsic priznao ali i Bakir u nedavno nekom intervju.

Mislim da je za svakog Bosnjaka apsulutna crvena linija rijesenje pitanja Doma naroda i bez tog rijesenja ne treba pristati ni na jedno drugo po cijenu ovog mrcvarenja i narednih 20 godina.

Jer ono sto mi u sustini nazivamo rahat patnjom,to je jednostavno historijski proces.Bosnjaci su u zadnjih nekoliko desetina godina uvijek bili u nekakvim unijama,zajednickim drzavama,savezima i slicno.Cijelo to vrijeme nisu imali ni nacionalnosti,ni jezika ni bilo sta drugo.Bosnjaci danas imaju BiH,i pored svih ovih problema i nelogicnosti,u jednoj granici,imaju naciju,imaju jezik,imaju vjeru i imaju politicke moci da se i njih nesto mora pitati a vrijeme koje dolazi i kako budemo sve brojniji u drzavi ce nam donijeti i jos vise politicke moci unutar ovih granica.

Jako je bitno da se sada ne naprave neke greske.Odluke za koje se izborio Mehmed Spaho,odluke koje su donesene na ZAVNOBIH/u i jos niz nekih drugih odluka su nam donijeli drzavu 92 godine.Neka nam odluke koje ce se donijeti 2021-2 ne svezu ruke u drzavi u kojoj smo vec danas sigurno na 60% u broju stanovnistva i u drzavi koja treba da stiti prava nas Bosnjaka,Bosanaca,Roma,Jevreja i ostalih.Hrvatska ce uvijek stititi prava Hrvata,Srbija ce uvijek stititi prava Srba,BiH treba da stiti prava svih,ali i nas Bosnjaka jer je bitno radi nas i nasih buducih narastaja. :bih:
@Novak20
Sto ti velis na ove podatke?
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#4437 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kent__ »

nikad_vise wrote: ↑

sve ce SDA napraviti da Bosne,Bosanca,Bosnjaka bude manje i da im bude sto teze i teze. tako je bilo zadnjih 30 godina. zasto bi sutra bilo drukcije?
A_A_AKCIJA
Posts: 5826
Joined: 16/11/2009 02:54

#4438 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by A_A_AKCIJA »

Od IZ, nema ništa, provjereno.

Mile je sranjima napravio artiljerijsku podršku Čoviću, sa dva cilja. Njemu imovina, Čovi, feudalna doživotna prčija.

Sve ostalo je samo bila dimna zavjesa i megalomanija da se dođe do ovog cilja.

Na kraju krajeva, SNSD nema više kapacitet, jer gube izbore. SDA, takođe. Sa takvima se ne mijenja išta manje od godinu dana prije izbora.

Najrealnije, 2023. Poslije izbora, kada se bude proveo popis i kada brojevi otrijezne HDZ.

Vrlo komotna pozicija, samo ne treba pristati na polovična i rješenja koja ne bi prošla na zapadu, a nuditi upravo takva i tako ogoliti pobunjenike.

Loptica je u dvorištu HDZ-a i SNSD-a. Da bi imalo sačuvali obraz, moraju ispuniti prijetnje, a to je izlazak iz ustavno pravnog poretka i pobuna. RS je pod pritiskom jer je na rubu bankrota i bez imovine ostaju gologuzi. Predviđam prodaju Elektroprivrede.

Izbore mogu bojkotirati, blokada je rušenje države. BiH nije Mostar, jer nema nakaradan Statut u rukama HDZ-a, tako da je ta prijetnja zmaj od papira.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4439 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

scarr wrote: 07/12/2021 16:55 Budite vi ravnopravni, ali hajde isto tako ravnopravno se zalazite za boljitak i uspjeh BiH. Ravnopravno ispunjavajte obaveze na nivou cijele BiH, ukljucite se ravnopravno u borbu protiv separatista ove drzave. Budite ravnopravni i u RS. Slavite dan drzavnosti ravnopravno sa nama, volite himnu i zastavu ravnopravno sa nama (niko vam ne govori da ne volite Hrvatsku, i sve što je hrvatsko, ali nemoj nipodastavati BiH), prestanite sa glorifikovanjem ratnih zlocinaca, recite ne Dodikovoj politici, i politici podjela.
Što radi Šafik Džaferović dok u Jablanici priča kako armija nije činila zločine niti je imala logore....se bolan oladite s tom pričom....sve neki finjaci a na sve tri strane isto....
scarr
Posts: 482
Joined: 28/01/2019 23:34

#4440 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by scarr »

Kolinda wrote: 07/12/2021 20:36
scarr wrote: 07/12/2021 16:55 Budite vi ravnopravni, ali hajde isto tako ravnopravno se zalazite za boljitak i uspjeh BiH. Ravnopravno ispunjavajte obaveze na nivou cijele BiH, ukljucite se ravnopravno u borbu protiv separatista ove drzave. Budite ravnopravni i u RS. Slavite dan drzavnosti ravnopravno sa nama, volite himnu i zastavu ravnopravno sa nama (niko vam ne govori da ne volite Hrvatsku, i sve što je hrvatsko, ali nemoj nipodastavati BiH), prestanite sa glorifikovanjem ratnih zlocinaca, recite ne Dodikovoj politici, i politici podjela.
Što radi Šafik Džaferović dok u Jablanici priča kako armija nije činila zločine niti je imala logore....se bolan oladite s tom pričom....sve neki finjaci a na sve tri strane isto....
Nemoj me dovoditi u istu vezu sa SDA bagrom, ali ako već hoćeš tim putem danas ti je Izetbegović na N1 rekao, da su i pripadnici ABiH činili zločine. Rukovodstvo vaše paradržave je bilo agresorsko, fašističko kao i sama NDH, što je PRESUĐENO na sudu. Samo što se normalno stanovništvo i ljudi ograde od takvih ljudi, i ne vise zastave Cace po Koševu i Grbavici, e u tome je razlika znaš.
saimidin
Posts: 2753
Joined: 20/05/2011 17:53

#4441 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by saimidin »

Jedno je sada jasno, da ako ne bude izmjena kako trazi hdz, nece biti ni izbora

Tako da se igre bez granica nastavljaju
:bih:
A_A_AKCIJA
Posts: 5826
Joined: 16/11/2009 02:54

#4442 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by A_A_AKCIJA »

Novak20 wrote: 07/12/2021 18:43
Kent__ wrote: 07/12/2021 18:08
ravnopravno je samo samo ako imamo ista prava i iste obaveze. u njemackoj svi ljudi su ravnopravni. to je grdjanska drtzava i svoja prava crpis kao hans i kao mate , sripe mujo i kuro. radis i placas porez ....pijes , jedes, ides kod zubara kod advokata , kod ginekologa .... ides na utakmicu.
tako jednostavno.u njemackoj najvise ministara i stolica u bundestagu dobije onaj ko ima najvise glasova. broje se ljudi. broje se glasovi. jedan covjek jedan glas. u hrvatskoj isto tako. jedan covjek jedan glas. ne moze 7 % Srba u Hrvtaskoj ima 50% vlasti. ne moze 3 % Bosnjaka u Srbiji imati 50 % vlasti ili 33 % ili 20 % NE , imaju mrvicu. u BiH je napravljeno ono sto je bilo u juzno Africkoj drzavi gdje je glas jednog bijelca vrijedio kao 5 glasova crnaca. prije 30 tak godina crnci su to rasiticko ruglo srusili lopatama i doveli Neslona Mendelu sebi za predsjednika jer je covjek imao najvise glasova. nama se u 2021 namece aparthejd jer neko u muji i sulji vidi crnce. i na to je zbog licne i sitne koristi pristala SDA. Nelosn Mendela nikad nije prisato da njegov narod bude 5 X manje vrijedan od jednohg bijelca iz holandije. Ali bakir nije Nelson Mendela. Tuzno.Bosnjacima,Bosncima je najveci neprijatelj SDA. oni su pristali na takvu sramotu.Ne postoji rijec ni na jednom jeziku koja moze opisati postupke SDA. pristaiti da u vlastitoj zemlji vrijedis 5X manje da bi on imao fotelju i odijelo i crno auto i svicarski sat na ruci.
U višenacionalnim i multi religijskim državama sve je moguće i sve se može kada se hoće. Samo treba naći formulu njene organizacije radi opstanka, a to je najteže.

Zato su te države rijetke u odnosu na isključivo nacionalne.
Naravno da može. U m u l t i k u l t u r a l n i m.

Za početak priznati da postoje Bošnjaci-Bosanci- pro BiH Srbi i Hrvati, Jevreji, Romi... koji čine +60% stanovnika i još više ekonomske aktivnosti, plaćanja poreza svih vrsta... Ovo je potpuno suprotno od sadašnjeg, postoji HDZ i SNSD, a ostalo su neka fukara bez identiteta koja mora da sluša inače, blokade, prijetnje ratom, negiranje genocida, jezika...

Ta skupina nikako i nigdje na planeti ne može biti blokirana od strane 5%. I to je ta ravnopravnost koju morate da prihvatite.

Ravnopravnost nije da do Sudnjeg dana Čoviću obezbijediti da bude u vlasti, na račun ostatka države, a pogotovo da tih 5% uzme 33% vlasti i moći.

Svijetlo upaljeno, otvorićete oči, prije ili kasnije...

Ravnopravnost!
Last edited by A_A_AKCIJA on 07/12/2021 20:46, edited 1 time in total.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4443 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

scarr wrote: 07/12/2021 20:42
Kolinda wrote: 07/12/2021 20:36

Što radi Šafik Džaferović dok u Jablanici priča kako armija nije činila zločine niti je imala logore....se bolan oladite s tom pričom....sve neki finjaci a na sve tri strane isto....
Nemoj me dovoditi u istu vezu sa SDA bagrom, ali ako već hoćeš tim putem danas ti je Izetbegović na N1 rekao, da su i pripadnici ABiH činili zločine. Rukovodstvo vaše paradržave je bilo agresorsko, fašističko kao i sama NDH, što je PRESUĐENO na sudu. Samo što se normalno stanovništvo i ljudi ograde od takvih ljudi, i ne vise zastave Cace po Koševu i Grbavici, e u tome je razlika znaš.
Ja se ograđujem od svakog zločina koji je počinio pripadnik mog naroda, a to što ne vise zastave Cace i ekipe ništa ne znači, evo ovaj spomenik na Kazanima je puno rekao....od kud sad NDH u priči :lol: oćemo se na Osmanlije vraćati :lol:
A_A_AKCIJA
Posts: 5826
Joined: 16/11/2009 02:54

#4444 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by A_A_AKCIJA »

saimidin wrote: 07/12/2021 20:44 Jedno je sada jasno, da ako ne bude izmjena kako trazi hdz, nece biti ni izbora

Tako da se igre bez granica nastavljaju
:bih:
Ko kaže?

Kako će spriječiti?
scarr
Posts: 482
Joined: 28/01/2019 23:34

#4445 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by scarr »

Kolinda wrote: 07/12/2021 20:46
scarr wrote: 07/12/2021 20:42

Nemoj me dovoditi u istu vezu sa SDA bagrom, ali ako već hoćeš tim putem danas ti je Izetbegović na N1 rekao, da su i pripadnici ABiH činili zločine. Rukovodstvo vaše paradržave je bilo agresorsko, fašističko kao i sama NDH, što je PRESUĐENO na sudu. Samo što se normalno stanovništvo i ljudi ograde od takvih ljudi, i ne vise zastave Cace po Koševu i Grbavici, e u tome je razlika znaš.
Ja se ograđujem od svakog zločina koji je počinio pripadnik mog naroda, a to što ne vise zastave Cace i ekipe ništa ne znači, evo ovaj spomenik na Kazanima je puno rekao....od kud sad NDH u priči :lol: oćemo se na Osmanlije vraćati :lol:
Čuj ne znači ništa, znači itekako, znači civilizacijske vrijednosti eto šta.

Da li postoji neki spomenik ubijenim srpskim i bošnjačkim civilima podignut od tvog rukovodstva, pa samo kamen da postave i kaze spomenik ubijenim? Ja ne znam, prosvijetli me ako ima.

NDH je u priči zato što ustašluk nažalost još uvijek živi.

Edit : Da li se ograđuješ od HZHB?
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4446 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

scarr wrote: 07/12/2021 20:51
Kolinda wrote: 07/12/2021 20:46
Ja se ograđujem od svakog zločina koji je počinio pripadnik mog naroda, a to što ne vise zastave Cace i ekipe ništa ne znači, evo ovaj spomenik na Kazanima je puno rekao....od kud sad NDH u priči :lol: oćemo se na Osmanlije vraćati :lol:
Edit : Da li se ograđuješ od HZHB?
Naravno da se ne ograđujem, ja kao pripadnik HVO-a i branitelj kojem ćeš ti ukoliko budeš radno sposoban uplaćivati doprinose i pridonositi tome da ja dobijem zarađenu mirovinu, kao što ti trenutno sunarodnjaci te također i moji omogućuju da svi oni iz armije i HVO-a primaju zarađene vojne mirovine kao branitelji BiH....
saimidin
Posts: 2753
Joined: 20/05/2011 17:53

#4447 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by saimidin »

A_A_AKCIJA wrote: 07/12/2021 20:47
saimidin wrote: 07/12/2021 20:44 Jedno je sada jasno, da ako ne bude izmjena kako trazi hdz, nece biti ni izbora

Tako da se igre bez granica nastavljaju
:bih:
Ko kaže?

Kako će spriječiti?
Isto kao sto sada blokiraju sve, nema budzeta, nema izbora

Jedino da izbornoj komisiji :bih: par kantona daju pare, ako je tako nesto moguce
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#4448 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kent__ »

Kolinda wrote: 07/12/2021 20:36
scarr wrote: 07/12/2021 16:55 Budite vi ravnopravni, ali hajde isto tako ravnopravno se zalazite za boljitak i uspjeh BiH. Ravnopravno ispunjavajte obaveze na nivou cijele BiH, ukljucite se ravnopravno u borbu protiv separatista ove drzave. Budite ravnopravni i u RS. Slavite dan drzavnosti ravnopravno sa nama, volite himnu i zastavu ravnopravno sa nama (niko vam ne govori da ne volite Hrvatsku, i sve što je hrvatsko, ali nemoj nipodastavati BiH), prestanite sa glorifikovanjem ratnih zlocinaca, recite ne Dodikovoj politici, i politici podjela.
Što radi Šafik Džaferović dok u Jablanici priča kako armija nije činila zločine niti je imala logore....se bolan oladite s tom pričom....sve neki finjaci a na sve tri strane isto....
s kojim pravom siris ovako bezocnu laz i propagandu?
User avatar
Pandakonda
Posts: 4369
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#4449 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Pandakonda »

Kolinda wrote: 07/12/2021 20:36
scarr wrote: 07/12/2021 16:55 Budite vi ravnopravni, ali hajde isto tako ravnopravno se zalazite za boljitak i uspjeh BiH. Ravnopravno ispunjavajte obaveze na nivou cijele BiH, ukljucite se ravnopravno u borbu protiv separatista ove drzave. Budite ravnopravni i u RS. Slavite dan drzavnosti ravnopravno sa nama, volite himnu i zastavu ravnopravno sa nama (niko vam ne govori da ne volite Hrvatsku, i sve što je hrvatsko, ali nemoj nipodastavati BiH), prestanite sa glorifikovanjem ratnih zlocinaca, recite ne Dodikovoj politici, i politici podjela.
Što radi Šafik Džaferović dok u Jablanici priča kako armija nije činila zločine niti je imala logore....se bolan oladite s tom pričom....sve neki finjaci a na sve tri strane isto....
Sefik je budala i nije reprezent citavog naroda. Taj covjek je dobio minoran procenat glasova kad se gleda ukupno stanovnistvo i on samo lupa gluposti koje mu neko drugi kaze. A druga stvar kake veze ima Sefikova glupa izjava sa ponasanjem o kojem kolega iznad tebe govori ? Ne pravda se usrano ponasanjem tuđim usranim ponasanjem.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4450 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

Kent__ wrote: 07/12/2021 21:13
Kolinda wrote: 07/12/2021 20:36

Što radi Šafik Džaferović dok u Jablanici priča kako armija nije činila zločine niti je imala logore....se bolan oladite s tom pričom....sve neki finjaci a na sve tri strane isto....
s kojim pravom siris ovako bezocnu laz i propagandu?
U čemu je kvaka i propaganda, da svi svoje štite i napadaju druge????? Jesi li pročitao što sam napisao.....ni jednom riječju nisam uspoređivao zločine nego predstavnike naroda koda kojih su uvijek njihovi na pravoj strani a ostali na krivoj...
Post Reply