Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#4401 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by ako te pitaju »

I ZAVNOBIH JE POGREŠNO PREVDEN:

Prvi put u historiji Srbi, Muslimani i Hrvati Bosne i Hercegovine, ujedinjeni u Narodno-oslobodilačkom pokretu, stupili su na isti put, počeli da izgrađuju svoj zajednički dom, u čije su temelje uzidane kosti njihovih najboljih sinova. Prvi put u historiji oni su postali kovači svoje sudbine, čvrsto riješeni da jednom zauvijek sahrane vijekovnu mračnu i tešku prošlost i da izgrade državnu zajednicu u kojoj će živjeti u ravnopravnosti, slobodi, miru i blagostanju.
Oličena u narodno-oslobodilačkim odborima i ZAVNOBiH-u zajamčuje:
* Ravnopravnost Srba, Muslimana i Hrvata BiH koja je njihova zajednička i nedjeljiva domovina;


Šta znači ravnopravnost? Pogrešan prijevod biti će????
Dakle, ZAJEDNIČKI DOM, ravnopravnost.
Kasnije konstitiutivnost.
Ako sam ravnopravan, to znači da ako vas je 5000 puta više, ja sam ravnopravan sa vama.
Imate nešto protiv?
Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#4402 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Buli6 »

joj nadate se da će vam jedna engleska riječ popraviti stvari. zato je i dobro prevedena. onako kako se misli ovdje a ne u engleskoj
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#4403 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kent__ »

scarr wrote: 07/12/2021 16:25
Buli6 wrote: 07/12/2021 16:20

koga boli briga za engleski. piše ovo
Podsjećajući se na Osnovna načela usaglašena u Ženevi 8. 9. 1995. godine i u Njujorku 26. 9.
1995. godine, Bošnjaci, Hrvati i Srbi, kao konstitutivni narodi (u zajednici s ostalima), i građani Bosne i Hercegovine ovim utvrđuju Ustav Bosne i Hercegovine:

a pisalo je i prije. a ja kao trolam
Cuj koga briga za engleski ahahahhahahahha original napisan na engleskom ali koga briga za original, bitna je prevedena verzija
ma pusti ga ...
gledaj sta pise u originalu

na engleskom ,, constituent,,
a to je
sastavni , BiH se sastoji...... sastoji se od Srba, Hrvata, Bosnjaka itd ------dakle SBH su sastavni dijelovi . To su komponente drzave.
A oni su sebi nastimali nesto sto ne postoji nigdje . oni SDA/HDZ/SDS . to njima odgovara. narod i drzava njih ne zanimaju. Raspadom Jugosalvije vaze sasvim druga pravila za suverene narode i nacionalne manjine. To su svi uradili kako treba. i Slovenija i Hrvatska i Srbija....BiH ima ovu nakaradu i narod se gusi u tom smradu a ne zna odakle smrdi
scarr
Posts: 489
Joined: 28/01/2019 23:34

#4404 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by scarr »

Budite vi ravnopravni, ali hajde isto tako ravnopravno se zalazite za boljitak i uspjeh BiH. Ravnopravno ispunjavajte obaveze na nivou cijele BiH, ukljucite se ravnopravno u borbu protiv separatista ove drzave. Budite ravnopravni i u RS. Slavite dan drzavnosti ravnopravno sa nama, volite himnu i zastavu ravnopravno sa nama (niko vam ne govori da ne volite Hrvatsku, i sve što je hrvatsko, ali nemoj nipodastavati BiH), prestanite sa glorifikovanjem ratnih zlocinaca, recite ne Dodikovoj politici, i politici podjela.
Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#4405 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Buli6 »

ja se nadam da sam vam smiješan kao i vi meni.
User avatar
Login77777
Posts: 8643
Joined: 18/05/2021 09:11

#4406 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

Fakat je i HDZ pao s botovima kao SDA. Nekad je botovao @Hafis za HDZ danas ovakvi. Valjda posljedica odlazak radne snage prema Njemackoj i Irskoj.
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#4407 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kent__ »

Buli6 wrote: 07/12/2021 16:46 joj nadate se da će vam jedna engleska riječ popraviti stvari. zato je i dobro prevedena. onako kako se misli ovdje a ne u engleskoj

nemas ti sta misliti. sta imas misliti da li je danas utorak ili nije . to je cinjenica !!! utorak je danas !!! to je nebitno sta ti mislis.vidis u njemackoj svaki covjek crpi prava kao gradjanin. ne kao hrvat , turcin , njemac , srbin, pakistanac , marokanac ...nego kao gradjanin . kao gradjanin Mato Matic iz Imotskog imas ista prava kao i Njemac. Ako imas drzvaljnstvo mozes i glasati.
Pravo na posao pravo na skolovanje , pravo na zdravstevenu i pravnu zastitu ...policija, sudovi sve ti je dlanu samo koristis i uzimas. i niko se ne buni.
i ne trazi konstitutivnost i slicne gluposti .
gledaj sad . na njemackom jeziku pise ,,steuer ,, to je porez i mora se platiti. i svi placaju . zamisli . dajes i uzimas . obaveza i odgovornost . pravo i obavetza . svaki grdjanin pravi ugovor sa drzavom kao sa firmom koja ti postavlja plocice . ti plati porez a oni tebi daju policiju vojsku vatrogasce ...ljekare zubare ......Steuer !!! porez !! ti vjerovatno mislis da to znaci nesto drugo i ne moras platiti . e vidis tako ne ide.Svabu ne zanima sta ti mislis. Ni mene ne zanima sta mislis . Postoje pravila kako treba da se uredi jedna drzava , jedna BiH . postoje pravila !!! koga briga sta ti mislis ! ti bi najradije izbriso gumicom u BiH . ja to znam . ali zato postoje zakoni i Ustavi koji tebe drze na uzici ! ti sam sebi zagorcavas zivot ako zivis u BiH .
Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#4408 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Buli6 »

ja sam iz japana. srijeda je.
noviforumas
Posts: 2989
Joined: 12/08/2016 22:28

#4409 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by noviforumas »

Ako su postojale ikakve sanse da se pristane na HDZ-ov izborni zakon, Milanovic ih je sa svojim izjavama u zadnjih par dana smanjio na 0.1%.

Danas je rekao dvije skandalozne stvari:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/milanov ... /211207119

https://ba.n1info.com/regija/milanovic- ... cira-srbe/
Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#4410 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Buli6 »

ok. ne da mi se više. uvažavam sve što ste napisali i stvari se uvijek mijenjaju. i forumaš ako te pitaju se ubacio.

jedva čekam da vidim kako će završiti ova zavrzlama sa izborima. sretno svima!
plavi_E
Posts: 6470
Joined: 18/10/2021 19:47

#4411 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by plavi_E »

Milanovic svojim izjavama ubija bilo kakvu sansu za izborni zakon. Radi li to da bi ga shuknuo svojim politickim protivnicima HDZ-u. On zna da bi Pelenki novi izborni zakon proglasio epskom pobjedom level "Pobjeda na Kosovu".
DonieBrasco
Posts: 15414
Joined: 31/08/2016 16:09

#4412 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by DonieBrasco »

Hoce oni mnogo vise od IZ, to je problem.
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#4413 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kent__ »

ako te pitaju wrote: 07/12/2021 16:43 I ZAVNOBIH JE POGREŠNO PREVDEN:

Prvi put u historiji Srbi, Muslimani i Hrvati Bosne i Hercegovine, ujedinjeni u Narodno-oslobodilačkom pokretu, stupili su na isti put, počeli da izgrađuju svoj zajednički dom, u čije su temelje uzidane kosti njihovih najboljih sinova. Prvi put u historiji oni su postali kovači svoje sudbine, čvrsto riješeni da jednom zauvijek sahrane vijekovnu mračnu i tešku prošlost i da izgrade državnu zajednicu u kojoj će živjeti u ravnopravnosti, slobodi, miru i blagostanju.
Oličena u narodno-oslobodilačkim odborima i ZAVNOBiH-u zajamčuje:
* Ravnopravnost Srba, Muslimana i Hrvata BiH koja je njihova zajednička i nedjeljiva domovina;


Šta znači ravnopravnost? Pogrešan prijevod biti će????
Dakle, ZAJEDNIČKI DOM, ravnopravnost.
Kasnije konstitiutivnost.
Ako sam ravnopravan, to znači da ako vas je 5000 puta više, ja sam ravnopravan sa vama.
Imate nešto protiv?
naravno da nije pogresno preveden. to je bilo 1943 . bio rat . poslije toga bila FNRJ pa onda SFRJ . nioti ima njemaca i talijana u Bosni niti ima FNRJ niti ima SFRJ. mi smo u 2021 i zivimo u nezavisnoj i samostalnoj BiH. po istom ovom ZAVNOH AVNOJ NOB NOV PO KPJ SKOJ i u Hrvatskoj su Srbi bili suveren narod. od 1991 vise nisu. Zasto bi Srbija i Hrvtsaka kao samostalne i nezavisne drzave bile drukcije uredjene od BiH koja je skupa sa njima bila SFRJ a danas je skupa sa njima nezavisna i samostalna? Zasto? ,,Quod licet Iowi non Licet Bovi,, Ono sto dolikuje Bogu ne dolikuje volu ,,
niti su oni tamo u Srbiji i Hrvatskoj Bogovi niti smo mi volovi.Ne moze za tebe vaziti zakon da mozes pijan i kroz crveno a ja ne smijem. Isto . jedan covjek jedan glas. Uredjenje drzave isto tako. Ako su Srbija i Hrvatska i njemacka i Francuska i Svedska i Norveska zasto to ne bi bila BiH ? zasto ?
ta nismo sugavi .....de bolan prodji se gluposti kao da je neko s kriske pao . ovo stanje je silovanje i prozvedeno topom i tenkom . ovo nema veze sa medjunarodnim pravom i standardima. izvlacis neke papirice iz 1943 da bi zastitio aprathejd, fasizam, diskriminaciju i segregaciju . urazumi se .....kako se sam sebi ne gadis kada od mene trazis da prihvatim ono sto ti nikad ni u ludilu ne bi prihvatio. licemjerno je to i jako jako puno ....
dajes mi da popijem i pojedem nesto sto ti ne bi ni pomirisao.
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#4414 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kent__ »

@ako te pitaju je napisao
Ako sam ravnopravan, to znači da ako vas je 5000 puta više, ja sam ravnopravan sa vama.
Imate nešto protiv?
kraj . nisam vican ovome ..nema veze


nemam nista protiv. ravnopravnost je da svaki gradjanin ima jednka prava. njemaca ima 80 miliona a stranaca 15 . svi imaju ista prava.
Olaf Soltz je pobijedio jer je imao najvise glasova. SDP je pobijedila jer ima najvise glasova . CSU , CDU ih prate ......svi sjednu u jedan parlament ....
Njemacka je san i uzor. Zasto izmiljati nesto od cega gradjani BiH i drzava BiH nemaju koristi. Zasto sam sebi rezati noge. to moze samo budala .
Last edited by Kent__ on 07/12/2021 17:31, edited 1 time in total.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#4415 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Hajvan »

bio je i ZAVNOS, pa RIfata ubise u Mrkonjic Gradu 1943.
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#4416 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kent__ »

noviforumas wrote: 07/12/2021 17:05 Ako su postojale ikakve sanse da se pristane na HDZ-ov izborni zakon, Milanovic ih je sa svojim izjavama u zadnjih par dana smanjio na 0.1%.

Danas je rekao dvije skandalozne stvari:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/milanov ... /211207119

https://ba.n1info.com/regija/milanovic- ... cira-srbe/
ne mozes ti mijenjati Ustav jedne drzave ako ti neki politicar iz Beograda, Zagreba, Moskve, Pekinga ....posalje buket cvijeca ili pusu . i obrnuto.
ne pita se tebe. Ustav se mijenja u parlamentu BiH. sve drugo je nevazece.
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#4417 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kent__ »

Buli6 wrote: 07/12/2021 17:03 ja sam iz japana. srijeda je.
ti si trol
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4418 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mO k3 »

Buli6 wrote: 07/12/2021 17:03 ja sam iz japana. srijeda je.
ti si niko i nista :mrgreen:
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#4419 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kent__ »

mO k3 wrote: 07/12/2021 17:39
Buli6 wrote: 07/12/2021 17:03 ja sam iz japana. srijeda je.
ti si niko i nista :mrgreen:
tacno
User avatar
Login77777
Posts: 8643
Joined: 18/05/2021 09:11

#4420 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

Kent__ wrote: 07/12/2021 17:30 @ako te pitaju je napisao
Ako sam ravnopravan, to znači da ako vas je 5000 puta više, ja sam ravnopravan sa vama.
Imate nešto protiv?
kraj . nisam vican ovome ..nema veze


nemam nista protiv. ravnopravnost je da svaki gradjanin ima jednka prava. njemaca ima 80 miliona a stranaca 15 . svi imaju ista prava.
Olaf Soltz je pobijedio jer je imao najvise glasova. SDP je pobijedila jer ima najvise glasova . CSU , CDU ih prate ......svi sjednu u jedan parlament ....
Njemacka je san i uzor. Zasto izmiljati nesto od cega gradjani BiH i drzava BiH nemaju koristi. Zasto sam sebi rezati noge. to moze samo budala .
Podrzava to jer je to jedina sansa da mogu vladati i najbitnije, da mogu sve blokirati.
Fer izbore oni ne mogu dobiti nikada jer ih je vise u Njemackoj nego u BiH.
Da ih je kojim slucajem vise od Bosnjaka onda ne bi bilo problema da svaki glas jednako vrijedi.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#4421 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Hajvan »

Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#4422 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Buli6 »

mO k3 wrote: 07/12/2021 17:39
Buli6 wrote: 07/12/2021 17:03 ja sam iz japana. srijeda je.
ti si niko i nista :mrgreen:
dobar prijedlog za naziv države?
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#4423 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kent__ »

Login77777 wrote: 07/12/2021 17:44
Kent__ wrote: 07/12/2021 17:30 @ako te pitaju je napisao
Ako sam ravnopravan, to znači da ako vas je 5000 puta više, ja sam ravnopravan sa vama.
Imate nešto protiv?
kraj . nisam vican ovome ..nema veze


nemam nista protiv. ravnopravnost je da svaki gradjanin ima jednka prava. njemaca ima 80 miliona a stranaca 15 . svi imaju ista prava.
Olaf Soltz je pobijedio jer je imao najvise glasova. SDP je pobijedila jer ima najvise glasova . CSU , CDU ih prate ......svi sjednu u jedan parlament ....
Njemacka je san i uzor. Zasto izmiljati nesto od cega gradjani BiH i drzava BiH nemaju koristi. Zasto sam sebi rezati noge. to moze samo budala .
Podrzava to jer je to jedina sansa da mogu vladati i najbitnije, da mogu sve blokirati.
Fer izbore oni ne mogu dobiti nikada jer ih je vise u Njemackoj nego u BiH.
Da ih je kojim slucajem vise od Bosnjaka onda ne bi bilo problema da svaki glas jednako vrijedi.
ravnopravno je samo samo ako imamo ista prava i iste obaveze. u njemackoj svi ljudi su ravnopravni. to je grdjanska drtzava i svoja prava crpis kao hans i kao mate , sripe mujo i kuro. radis i placas porez ....pijes , jedes, ides kod zubara kod advokata , kod ginekologa .... ides na utakmicu.
tako jednostavno.u njemackoj najvise ministara i stolica u bundestagu dobije onaj ko ima najvise glasova. broje se ljudi. broje se glasovi. jedan covjek jedan glas. u hrvatskoj isto tako. jedan covjek jedan glas. ne moze 7 % Srba u Hrvtaskoj ima 50% vlasti. ne moze 3 % Bosnjaka u Srbiji imati 50 % vlasti ili 33 % ili 20 % NE , imaju mrvicu. u BiH je napravljeno ono sto je bilo u juzno Africkoj drzavi gdje je glas jednog bijelca vrijedio kao 5 glasova crnaca. prije 30 tak godina crnci su to rasiticko ruglo srusili lopatama i doveli Neslona Mendelu sebi za predsjednika jer je covjek imao najvise glasova. nama se u 2021 namece aparthejd jer neko u muji i sulji vidi crnce. i na to je zbog licne i sitne koristi pristala SDA. Nelosn Mendela nikad nije prisato da njegov narod bude 5 X manje vrijedan od jednohg bijelca iz holandije. Ali bakir nije Nelson Mendela. Tuzno.Bosnjacima,Bosncima je najveci neprijatelj SDA. oni su pristali na takvu sramotu.Ne postoji rijec ni na jednom jeziku koja moze opisati postupke SDA. pristaiti da u vlastitoj zemlji vrijedis 5X manje da bi on imao fotelju i odijelo i crno auto i svicarski sat na ruci.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#4424 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Hajvan »

Kent__ wrote: 07/12/2021 18:08

ravnopravno je samo samo ako imamo ista prava i iste obaveze. u njemackoj svi ljudi su ravnopravni. to je grdjanska drtzava i svoja prava crpis kao hans i kao mate , sripe mujo i kuro. radis i placas porez ....pijes , jedes, ides kod zubara kod advokata , kod ginekologa .... ides na utakmicu.
tako jednostavno.u njemackoj najvise ministara i stolica u bundestagu dobije onaj ko ima najvise glasova. broje se ljudi. broje se glasovi. jedan covjek jedan glas. u hrvatskoj isto tako. jedan covjek jedan glas. ne moze 7 % Srba u Hrvtaskoj ima 50% vlasti. ne moze 3 % Bosnjaka u Srbiji imati 50 % vlasti ili 33 % ili 20 % NE , imaju mrvicu. u BiH je napravljeno ono sto je bilo u juzno Africkoj drzavi gdje je glas jednog bijelca vrijedio kao 5 glasova crnaca. prije 30 tak godina crnci su to rasiticko ruglo srusili lopatama i doveli Neslona Mendelu sebi za predsjednika jer je covjek imao najvise glasova. nama se u 2021 namece aparthejd jer neko u muji i sulji vidi crnce. i na to je zbog licne i sitne koristi pristala SDA. Nelosn Mendela nikad nije prisato da njegov narod bude 5 X manje vrijedan od jednohg bijelca iz holandije. Ali bakir nije Nelson Mendela. Tuzno.Bosnjacima,Bosncima je najveci neprijatelj SDA. oni su pristali na takvu sramotu.Ne postoji rijec ni na jednom jeziku koja moze opisati postupke SDA. pristaiti da u vlastitoj zemlji vrijedis 5X manje da bi on imao fotelju i odijelo i crno auto i svicarski sat na ruci.
kaka ne postoji?

kolaboracionisti?
kvislinzi?
petokolonaši?
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4425 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

Kent__ wrote: 07/12/2021 18:08
ravnopravno je samo samo ako imamo ista prava i iste obaveze. u njemackoj svi ljudi su ravnopravni. to je grdjanska drtzava i svoja prava crpis kao hans i kao mate , sripe mujo i kuro. radis i placas porez ....pijes , jedes, ides kod zubara kod advokata , kod ginekologa .... ides na utakmicu.
tako jednostavno.u njemackoj najvise ministara i stolica u bundestagu dobije onaj ko ima najvise glasova. broje se ljudi. broje se glasovi. jedan covjek jedan glas. u hrvatskoj isto tako. jedan covjek jedan glas. ne moze 7 % Srba u Hrvtaskoj ima 50% vlasti. ne moze 3 % Bosnjaka u Srbiji imati 50 % vlasti ili 33 % ili 20 % NE , imaju mrvicu. u BiH je napravljeno ono sto je bilo u juzno Africkoj drzavi gdje je glas jednog bijelca vrijedio kao 5 glasova crnaca. prije 30 tak godina crnci su to rasiticko ruglo srusili lopatama i doveli Neslona Mendelu sebi za predsjednika jer je covjek imao najvise glasova. nama se u 2021 namece aparthejd jer neko u muji i sulji vidi crnce. i na to je zbog licne i sitne koristi pristala SDA. Nelosn Mendela nikad nije prisato da njegov narod bude 5 X manje vrijedan od jednohg bijelca iz holandije. Ali bakir nije Nelson Mendela. Tuzno.Bosnjacima,Bosncima je najveci neprijatelj SDA. oni su pristali na takvu sramotu.Ne postoji rijec ni na jednom jeziku koja moze opisati postupke SDA. pristaiti da u vlastitoj zemlji vrijedis 5X manje da bi on imao fotelju i odijelo i crno auto i svicarski sat na ruci.
U višenacionalnim i multi religijskim državama sve je moguće i sve se može kada se hoće. Samo treba naći formulu njene organizacije radi opstanka, a to je najteže.

Zato su te države rijetke u odnosu na isključivo nacionalne.
Post Reply