Novi Izborni zakon BiH

User avatar
kokakolas
Posts: 1446
Joined: 15/03/2008 21:35

#16001 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by kokakolas »

Znaci i zvanicno smo postali Palestina
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#16002 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Nespin »

Bloo wrote: 09/10/2022 21:15
Kolinda wrote: 08/10/2022 20:46 Molio bi da se vratite u okvire teme, što slijedi?

Novi izborni zakon po mjeri svih građana BIH, prvo treba omogućiti svima da se kandidiraju te da predstavnici konstitutivni naroda budu zastupljeni na svim administrativnim razinama gdje se ta zastupljenost podrazumijeva, predsjedništvo, dom naroda FBIH te državni dom naroda.

Dogovor se realizira za 5 minuta ukoliko nema želje za nametanje i preglasavanjem....onda se svi zajedno trebamo udružiti te svim demokratskim sredstvima napasti svoje predstavnike da rade za zajednički a ne svoj osobni interes....
A građani i Ostali... :| da budu zastupljeni...predstavnici...administrativne razine... :cry:
Pa sam si citirao Ustav... :cry:
Ovo "dogovor se realizira za 5 minuta ukoliko nema želje za nametanje i preglasavanjem" to je ono kad se Dodik i Čović dogovore kako da unište i razvale državu, a mi ih ne pokušavamo nadlasati :D
Jordan1961
Posts: 2126
Joined: 29/07/2022 17:35

#16003 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Jordan1961 »

JohnnyS wrote: 08/10/2022 09:44
Da su Reuf, Ahmetović, Jasmin i ostala bošnjačka twitter bojna potrošili više vremena na Bošnjake u RS nego na Hrvate u Federaciji možda se Bošnjaci u RS ne bi osjećali tako zanemareno
Da su Covic i ekipa isto napravili za Hrvate u RS mozda bih danas tamo bilo vise od 10-ak.
Jordan1961
Posts: 2126
Joined: 29/07/2022 17:35

#16004 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Jordan1961 »

Kolinda wrote: 08/10/2022 20:46 Molio bi da se vratite u okvire teme, što slijedi?

Novi izborni zakon po mjeri svih građana BIH, prvo treba omogućiti svima da se kandidiraju te da predstavnici konstitutivni naroda budu zastupljeni na svim administrativnim razinama gdje se ta zastupljenost podrazumijeva, predsjedništvo, dom naroda FBIH te državni dom naroda.

Dogovor se realizira za 5 minuta ukoliko nema želje za nametanje i preglasavanjem....onda se svi zajedno trebamo udružiti te svim demokratskim sredstvima napasti svoje predstavnike da rade za zajednički a ne svoj osobni interes....
Nece moci. Valja prvo promijeniti Ustav BiH. Clanovi predsjednistva nisu predstavnici konstitutivnih naroda nego svi skupa i svaki pojedinacno predstavljaju sve narode i sve gradjane BiH (presuda US iz 2000.).
Ustav BiH se mijenja zna se kako. Njega cak ni rasisticka, islamofobna gnjida od VP ne moze promijeniti.
A ako nadjete Bosnjake da sami sebi postojeci aparthejd dignu za jos jedan podiok na ljestvici, onda bolje ni ne zasluzuju.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#16005 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

Str0nz wrote: 09/10/2022 21:15 Objasnio sve u detalj. Ako nekima nije bilo jasno sta je nametnuo neka pogledaju ovo,

Pa vidite da nije problem ko je hrvat, problem je u odlikovanju..Hrvat Zlatni ljiljan ne valja, ovi sa Antom su ok
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#16006 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Loki2k9 »

Str0nz wrote: 09/10/2022 21:15 Objasnio sve u detalj. Ako nekima nije bilo jasno sta je nametnuo neka pogledaju ovo,

Covjek je rekao da USTAVNI SUD FEDERACIJE SHITLEROVU ODLUKU MOŽE STAVITI VAN SNAGE, bas kao sto je svojevremeno nametnuti status grada Mostara od strane Visokog predstavnika stavio van snage.

Slušajte Avdu Avdica, tri puta bi i vrh hrvatske politike koji je sproveo svoja sranja u Bosni i Hercegovoni okrenuo naglavačke dokazima.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13974
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#16007 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by JohnnyS »

Jordan1961 wrote: 10/10/2022 01:39
JohnnyS wrote: 08/10/2022 09:44

Da su Reuf, Ahmetović, Jasmin i ostala bošnjačka twitter bojna potrošili više vremena na Bošnjake u RS nego na Hrvate u Federaciji možda se Bošnjaci u RS ne bi osjećali tako zanemareno
Da su Covic i ekipa isto napravili za Hrvate u RS mozda bih danas tamo bilo vise od 10-ak.

Čoviću se opravdano imputira da je rekao kako treba čuvati RS, tako da tko od njega može išta očekivati, ali Reuf i ekipa su kobajagi za jednu i jedinu, ali gledaju upadljivo više kako Federaciju pretvoriti u bošnjačku RS nego da cijela država bude za sve
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#16008 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

JohnnyS wrote: 10/10/2022 15:57
Jordan1961 wrote: 10/10/2022 01:39
Da su Covic i ekipa isto napravili za Hrvate u RS mozda bih danas tamo bilo vise od 10-ak.

Čoviću se opravdano imputira da je rekao kako treba čuvati RS, tako da tko od njega može išta očekivati, ali Reuf i ekipa su kobajagi za jednu i jedinu, ali gledaju upadljivo više kako Federaciju pretvoriti u bošnjačku RS nego da cijela država bude za sve..

Nudi ti se kompromis ti odgovaras ucjenom...e pa super
Pa jel Reuf kriv sto hrvati nece da priznaju BiH kao svoji Drzavu? To sto oni hoce je da imaju svoj protektorat pod vlascu ZG koji ce reda radi bit u granicama BiH...
User avatar
JohnnyS
Posts: 13974
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#16009 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by JohnnyS »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 16:03
JohnnyS wrote: 10/10/2022 15:57


Čoviću se opravdano imputira da je rekao kako treba čuvati RS, tako da tko od njega može išta očekivati, ali Reuf i ekipa su kobajagi za jednu i jedinu, ali gledaju upadljivo više kako Federaciju pretvoriti u bošnjačku RS nego da cijela država bude za sve..

Nudi ti se kompromis ti odgovaras ucjenom...e pa super
Pa jel Reuf kriv sto hrvati nece da priznaju BiH kao svoji Drzavu? To sto oni hoce je da imaju svoj protektorat pod vlascu ZG koji ce reda radi bit u granicama BiH...

Pa što Reuf to halali Srbima i samo se Hrvata hvata. Vjerojatno jer misli da je prošo voz
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#16010 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

JohnnyS wrote: 10/10/2022 16:06
Spit_fire wrote: 10/10/2022 16:03

Pa jel Reuf kriv sto hrvati nece da priznaju BiH kao svoji Drzavu? To sto oni hoce je da imaju svoj protektorat pod vlascu ZG koji ce reda radi bit u granicama BiH...

Pa što Reuf to halali Srbima i samo se Hrvata hvata. Vjerojatno jer misli da je prošo voz
Koliko god se hrvati busali u prsa...

Srbi su dobili remi, oni su izgubili vojno i politicki i kapitulirali u BiH...sa srbima smo tu drzimo x pa vidicemo, Hrvati hoce da zabiju tri gola nakon sto su se igraci pokupili sa terena

Hrvati su trebali bit saveznici BiH a ne da idu u kontru
User avatar
JohnnyS
Posts: 13974
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#16011 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by JohnnyS »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 16:12
JohnnyS wrote: 10/10/2022 16:06


Pa što Reuf to halali Srbima i samo se Hrvata hvata. Vjerojatno jer misli da je prošo voz
Koliko god se hrvati busali u prsa...

Srbi su dobili remi, oni su izgubili vojno i politicki i kapitulirali u BiH...sa srbima smo tu drzimo x pa vidicemo, Hrvati hoce da zabiju tri gola nakon sto su se igraci pokupili sa terena
Pošteno. Šteta VAR dosudio izmjene izbornog zakona
zposao
Posts: 2593
Joined: 22/03/2019 09:27

#16012 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by zposao »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 16:03
JohnnyS wrote: 10/10/2022 15:57


Čoviću se opravdano imputira da je rekao kako treba čuvati RS, tako da tko od njega može išta očekivati, ali Reuf i ekipa su kobajagi za jednu i jedinu, ali gledaju upadljivo više kako Federaciju pretvoriti u bošnjačku RS nego da cijela država bude za sve..

Nudi ti se kompromis ti odgovaras ucjenom...e pa super
Pa jel Reuf kriv sto hrvati nece da priznaju BiH kao svoji Drzavu? To sto oni hoce je da imaju svoj protektorat pod vlascu ZG koji ce reda radi bit u granicama BiH...
Koji tačno Hrvati ne priznaju BiH kao državu?
Imaš li neke izjave ili slično?

Ja nikad ni Čovića nisam čuo da tako nešto kaže a kamoli nekog drugog Hrvata.

Na čemu baziraš ta svoja razmišljanja?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#16013 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

zposao wrote: 10/10/2022 16:22
Spit_fire wrote: 10/10/2022 16:03

Pa jel Reuf kriv sto hrvati nece da priznaju BiH kao svoji Drzavu? To sto oni hoce je da imaju svoj protektorat pod vlascu ZG koji ce reda radi bit u granicama BiH...
Koji tačno Hrvati ne priznaju BiH kao državu?
Imaš li neke izjave ili slično?

Ja nikad ni Čovića nisam čuo da tako nešto kaže a kamoli nekog drugog Hrvata.

Na čemu baziraš ta svoja razmišljanja?
Na Hrvatima i gradovima u kojima su vecina

Ma mislim stvarno mogo bi 10 strana napisat kako hrvatii i zasto ne postuju BiH...nema potrebe fkt...evo kontra pitanje zasto ri mislis da srbi u RSK nisu bili za Hrvatsku?

Daj molim te.

Hrvati mozda vole ZEMLJU, al ne vole DRZAVU....zato sto je DRZAVA tu gdje jeste, a ZEMLJA ne mora nuzno vjecno ostat..
Jordan1961
Posts: 2126
Joined: 29/07/2022 17:35

#16014 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Jordan1961 »

JohnnyS wrote: 10/10/2022 15:57
Jordan1961 wrote: 10/10/2022 01:39
Da su Covic i ekipa isto napravili za Hrvate u RS mozda bih danas tamo bilo vise od 10-ak.

Čoviću se opravdano imputira da je rekao kako treba čuvati RS, tako da tko od njega može išta očekivati, ali Reuf i ekipa su kobajagi za jednu i jedinu, ali gledaju upadljivo više kako Federaciju pretvoriti u bošnjačku RS nego da cijela država bude za sve
O ljudi moji, covjek poredi Cirila koji ima 50% vlasti na federalnom nivou i 33% vlasti na drzavnom sa Reufom koji nikakav mandat niti u jednom federalnom/drzavnom tijelu ili nekoj stranci nemaju. I hajde ti sad vodi nekakvu raspravu sa ovakvima!?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13974
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#16015 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by JohnnyS »

Jordan1961 wrote: 10/10/2022 16:36
JohnnyS wrote: 10/10/2022 15:57


Čoviću se opravdano imputira da je rekao kako treba čuvati RS, tako da tko od njega može išta očekivati, ali Reuf i ekipa su kobajagi za jednu i jedinu, ali gledaju upadljivo više kako Federaciju pretvoriti u bošnjačku RS nego da cijela država bude za sve
O ljudi moji, covjek poredi Cirila koji ima 50% vlasti na federalnom nivou i 33% vlasti na drzavnom sa Reufom koji nikakav mandat niti u jednom federalnom/drzavnom tijelu ili nekoj stranci nemaju. I hajde ti sad vodi nekakvu raspravu sa ovakvima!?
Oprosti, ti si se prvi nadovezao s Čovićem, ja sam na upis s Reufovim tweetom odgovorio s replikom o Reufu. Čovića nisam inicijalno ni spominjao. Manjkave su ti komunikacijske vještine, slažem se da si neadekvatan za "nekakvu raspravu"
zposao
Posts: 2593
Joined: 22/03/2019 09:27

#16016 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by zposao »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 16:30
zposao wrote: 10/10/2022 16:22

Koji tačno Hrvati ne priznaju BiH kao državu?
Imaš li neke izjave ili slično?

Ja nikad ni Čovića nisam čuo da tako nešto kaže a kamoli nekog drugog Hrvata.

Na čemu baziraš ta svoja razmišljanja?
Na Hrvatima i gradovima u kojima su vecina

Ma mislim stvarno mogo bi 10 strana napisat kako hrvatii i zasto ne postuju BiH...nema potrebe fkt...evo kontra pitanje zasto ri mislis da srbi u RSK nisu bili za Hrvatsku?

Daj molim te.

Hrvati mozda vole ZEMLJU, al ne vole DRZAVU....zato sto je DRZAVA tu gdje jeste, a ZEMLJA ne mora nuzno vjecno ostat..
Da te podsjetim šta si napisao
Spit_fire wrote: 10/10/2022 16:03
Pa jel Reuf kriv sto hrvati nece da priznaju BiH kao svoji Drzavu? To sto oni hoce je da imaju svoj protektorat pod vlascu ZG koji ce reda radi bit u granicama BiH...
Ti si ispalio da Hrvati (veliko slovo, a država se piše malim slovom) ne priznaju BiH kao državu.
Ja te pitam odakle crpiš takva saznanja, imaš li kakva istraživanja, ankete, referendume i slično.

Ti ništa ne nudiš kao argument na tu izvalu, pa si sad prešao u domen osjećaja da gataš kakva ko ima osjećanja prema državi.

Pa evo da ti odmah kažem, malo ko ima lijepa osjećanja prema državi, ako mi ne vjeruješ priupitaj stotine hiljada onih koji su iselili u zadnjih par godina bez obzira na naciju i vjeru.

A ja još čekam neki dokaz da mi ponudiš da Hrvati ne priznaju BiH kao državu.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#16017 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

zposao wrote: 10/10/2022 16:53
Spit_fire wrote: 10/10/2022 16:30

Na Hrvatima i gradovima u kojima su vecina

Ma mislim stvarno mogo bi 10 strana napisat kako hrvatii i zasto ne postuju BiH...nema potrebe fkt...evo kontra pitanje zasto ri mislis da srbi u RSK nisu bili za Hrvatsku?

Daj molim te.

Hrvati mozda vole ZEMLJU, al ne vole DRZAVU....zato sto je DRZAVA tu gdje jeste, a ZEMLJA ne mora nuzno vjecno ostat..
Da te podsjetim šta si napisao
Spit_fire wrote: 10/10/2022 16:03
Pa jel Reuf kriv sto hrvati nece da priznaju BiH kao svoji Drzavu? To sto oni hoce je da imaju svoj protektorat pod vlascu ZG koji ce reda radi bit u granicama BiH...
Ti si ispalio da Hrvati (veliko slovo, a država se piše malim slovom) ne priznaju BiH kao državu.
Ja te pitam odakle crpiš takva saznanja, imaš li kakva istraživanja, ankete, referendume i slično.

Ti ništa ne nudiš kao argument na tu izvalu, pa si sad prešao u domen osjećaja da gataš kakva ko ima osjećanja prema državi.

Pa evo da ti odmah kažem, malo ko ima lijepa osjećanja prema državi, ako mi ne vjeruješ priupitaj stotine hiljada onih koji su iselili u zadnjih par godina bez obzira na naciju i vjeru.

A ja još čekam neki dokaz da mi ponudiš da Hrvati ne priznaju BiH kao državu.
Jao kakav si ti trol mog mi oca, sad bi da ti ja ovdje elaboriram nesto sto svi znaju a da ti lupas gluposti...evo samo rep da svezem

Napaisao sam kolindi nedavno banalan primjer zastava...kojih NEMA...

Evo ako si Hrvar da igraju BiH- Hrvatska za koga bi navijao?

Jel ja u dresu BiH drzave u kojoj se nalazi ZHK bi mogo normala hodat istim a da me ljudi ne gledaju ko da sam rogat?

Na svom vjencanju sam imao zastavu zvanicnu nisam ljiljane u koloni nosio, na zapadnom dijelu mostara tj jednim dijelom rute ne da sam osjetio poglede, nego strijeljanje pogledima...

PA DA TE PITAM ONDA...kakva je to drzava koju volis a njenu zastavu ne mozes podnijet?

Znaci banalni primjeir iz svakodnevnog zivota..da ne idem u vece stvari

Rekao bi isto jer glasaju za HDZ koji prije svega ima za cilj destrukciju BiH...al onda bi mi poceo pricat kako je HDZ ustvari za BiH, pa bih radije da nas postedis toga?
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#16018 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 17:23
zposao wrote: 10/10/2022 16:53

Da te podsjetim šta si napisao



Ti si ispalio da Hrvati (veliko slovo, a država se piše malim slovom) ne priznaju BiH kao državu.
Ja te pitam odakle crpiš takva saznanja, imaš li kakva istraživanja, ankete, referendume i slično.

Ti ništa ne nudiš kao argument na tu izvalu, pa si sad prešao u domen osjećaja da gataš kakva ko ima osjećanja prema državi.

Pa evo da ti odmah kažem, malo ko ima lijepa osjećanja prema državi, ako mi ne vjeruješ priupitaj stotine hiljada onih koji su iselili u zadnjih par godina bez obzira na naciju i vjeru.

A ja još čekam neki dokaz da mi ponudiš da Hrvati ne priznaju BiH kao državu.
Jao kakav si ti trol mog mi oca, sad bi da ti ja ovdje elaboriram nesto sto svi znaju a da ti lupas gluposti...evo samo rep da svezem

Napaisao sam kolindi nedavno banalan primjer zastava...kojih NEMA...

Evo ako si Hrvar da igraju BiH- Hrvatska za koga bi navijao?

Jel ja u dresu BiH drzave u kojoj se nalazi ZHK bi mogo normala hodat istim a da me ljudi ne gledaju ko da sam rogat?

Na svom vjencanju sam imao zastavu zvanicnu nisam ljiljane u koloni nosio, na zapadnom dijelu mostara tj jednim dijelom rute ne da sam osjetio poglede, nego strijeljanje pogledima...

PA DA TE PITAM ONDA...kakva je to drzava koju volis a njenu zastavu ne mozes podnijet?

Znaci banalni primjeir iz svakodnevnog zivota..da ne idem u vece stvari

Rekao bi isto jer glasaju za HDZ koji prije svega ima za cilj destrukciju BiH...al onda bi mi poceo pricat kako je HDZ ustvari za BiH, pa bih radije da nas postedis toga?
Imam frenda koji je redovito u dresu reprezentacije BiH i ne vidjeh da ga netko prijeko gleda....to što si umislio nešto kao onaj mali Ante jebi ga, kad odrasteš vjerojatno ćeš promjeniti mišljenje, nadam se da je i Ante promjenio svoje....
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#16019 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Spit_fire »

Kolinda wrote: 10/10/2022 17:46
Spit_fire wrote: 10/10/2022 17:23

Jao kakav si ti trol mog mi oca, sad bi da ti ja ovdje elaboriram nesto sto svi znaju a da ti lupas gluposti...evo samo rep da svezem

Napaisao sam kolindi nedavno banalan primjer zastava...kojih NEMA...

Evo ako si Hrvar da igraju BiH- Hrvatska za koga bi navijao?

Jel ja u dresu BiH drzave u kojoj se nalazi ZHK bi mogo normala hodat istim a da me ljudi ne gledaju ko da sam rogat?

Na svom vjencanju sam imao zastavu zvanicnu nisam ljiljane u koloni nosio, na zapadnom dijelu mostara tj jednim dijelom rute ne da sam osjetio poglede, nego strijeljanje pogledima...

PA DA TE PITAM ONDA...kakva je to drzava koju volis a njenu zastavu ne mozes podnijet?

Znaci banalni primjeir iz svakodnevnog zivota..da ne idem u vece stvari

Rekao bi isto jer glasaju za HDZ koji prije svega ima za cilj destrukciju BiH...al onda bi mi poceo pricat kako je HDZ ustvari za BiH, pa bih radije da nas postedis toga?
Imam frenda koji je redovito u dresu reprezentacije BiH i ne vidjeh da ga netko prijeko gleda....to što si umislio nešto kao onaj mali Ante jebi ga, kad odrasteš vjerojatno ćeš promjeniti mišljenje....
Ti garantujes da u Z.Mostaru ili SB neko najnormalnije moze hodat u dresu BiH? Bez imalo straha?

Jel moze rep BiH igrat u SB i da dodje 5k ljudi sa zastavama i salovima? Ajd evo iskreno? Mislim eto kazes ovo je i vasa drzava..
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#16020 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 17:47
Kolinda wrote: 10/10/2022 17:46

Imam frenda koji je redovito u dresu reprezentacije BiH i ne vidjeh da ga netko prijeko gleda....to što si umislio nešto kao onaj mali Ante jebi ga, kad odrasteš vjerojatno ćeš promjeniti mišljenje....
Ti garantujes da u Z.Mostaru ili SB neko najnormalnije moze hodat u dresu BiH? Bez imalo straha?

Jel moze rep BiH igrat u SB i da dodje 5k ljudi sa zastavama i salovima? Ajd evo iskreno? Mislim eto kazes ovo je i vasa drzava..
Da garantiram da u ZHŽ možeš u dresu gdje god hoćeš i nitko te neće ni primjetiti.....igrala je BiH reprezentacija nedavno u ŠB i ljudi koje je zanimalo su redoviti bili na utakmici a trajalo je par dana natjecanje....svi su hodali gradom, treneri, stožer, ljudi iz saveza, igračice i nitko ih nije poprijeko pogledao a i zašto bi.....odrasti bolan malo, šta si zapeo za nečim što nema veze s pameti....
zposao
Posts: 2593
Joined: 22/03/2019 09:27

#16021 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by zposao »

Spit_fire wrote: 10/10/2022 17:23
zposao wrote: 10/10/2022 16:53

Da te podsjetim šta si napisao



Ti si ispalio da Hrvati (veliko slovo, a država se piše malim slovom) ne priznaju BiH kao državu.
Ja te pitam odakle crpiš takva saznanja, imaš li kakva istraživanja, ankete, referendume i slično.

Ti ništa ne nudiš kao argument na tu izvalu, pa si sad prešao u domen osjećaja da gataš kakva ko ima osjećanja prema državi.

Pa evo da ti odmah kažem, malo ko ima lijepa osjećanja prema državi, ako mi ne vjeruješ priupitaj stotine hiljada onih koji su iselili u zadnjih par godina bez obzira na naciju i vjeru.

A ja još čekam neki dokaz da mi ponudiš da Hrvati ne priznaju BiH kao državu.
Jao kakav si ti trol mog mi oca, sad bi da ti ja ovdje elaboriram nesto sto svi znaju a da ti lupas gluposti...evo samo rep da svezem

Napaisao sam kolindi nedavno banalan primjer zastava...kojih NEMA...

Evo ako si Hrvar da igraju BiH- Hrvatska za koga bi navijao?

Jel ja u dresu BiH drzave u kojoj se nalazi ZHK bi mogo normala hodat istim a da me ljudi ne gledaju ko da sam rogat?

Na svom vjencanju sam imao zastavu zvanicnu nisam ljiljane u koloni nosio, na zapadnom dijelu mostara tj jednim dijelom rute ne da sam osjetio poglede, nego strijeljanje pogledima...

PA DA TE PITAM ONDA...kakva je to drzava koju volis a njenu zastavu ne mozes podnijet?

Znaci banalni primjeir iz svakodnevnog zivota..da ne idem u vece stvari

Rekao bi isto jer glasaju za HDZ koji prije svega ima za cilj destrukciju BiH...al onda bi mi poceo pricat kako je HDZ ustvari za BiH, pa bih radije da nas postedis toga?
Ja te pitao o dokazu da Hrvati ne priznaju BiH kao državu što si ti napisao a ti se vadiš na sentimente.

Što se tiče zvaničnih zastava, pa puno Bošnjaka ne može smisliti ovu "vartu" pa što bi te to čudilo kod Hrvata?

Koliko na utakmicama reprezentacije bude "varta" zastava a koliko onih sa ljiljanima?

Eto ti kažeš da si imao BiH zastavu u svatovima, ali znaš i sam da dobar dio Bošnjaka ako ne i većina ne nosi državnu zastavu u svatove nego ljiljane ili neke druge.

Hoću ti reći da nema istraživanja koje bi reklo da Hrvati ne priznaju BiH kao državu. Samim time što su izašli na referendum u velikom broju i glasali "ZA" na postavljeno pitanje znači da priznaju BiH.
A poslje toga i svaki potpis na sporazume od Washingtonskog do Daytonskog je priznavanje postojanja BiH.

Previše mi gatamo jedni o drugima šta ko misli ili osjeća.
Konkretno, ne možeš reći da ne priznaju državu ako tu žive, rade, poštivaju zakone ko i svako ostali.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#16022 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Officer Crabtree »

Hajde slikaj table na zvaničnoj instituciji u Hercegovini... Bilo koja da se ja iznenadim ako iznad piše BiH
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#16023 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Loki2k9 »

Kolinda wrote: 10/10/2022 17:51
Spit_fire wrote: 10/10/2022 17:47

Ti garantujes da u Z.Mostaru ili SB neko najnormalnije moze hodat u dresu BiH? Bez imalo straha?

Jel moze rep BiH igrat u SB i da dodje 5k ljudi sa zastavama i salovima? Ajd evo iskreno? Mislim eto kazes ovo je i vasa drzava..
Da garantiram da u ZHŽ možeš u dresu gdje god hoćeš i nitko te neće ni primjetiti.....igrala je BiH reprezentacija nedavno u ŠB i ljudi koje je zanimalo su redoviti bili na utakmici a trajalo je par dana natjecanje....svi su hodali gradom, treneri, stožer, ljudi iz saveza, igračice i nitko ih nije poprijeko pogledao a i zašto bi.....odrasti bolan malo, šta si zapeo za nečim što nema veze s pameti....
Šta je ZHŽ? To ne postoji u Ustavu. Kao što je i Šitovo nametanje neustavno. Kao što je Statut grada Mostara proglašen neustavnim nakon što ga je nametnuo VP, tako i ovaj aparthejdski zakon treba biti stavljen van snage.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21707
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#16024 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by MarlboroGold »

Pa dobro... veća šansa je da ćeš u etnički homogenim sredinama gdje Bošnjaci nisu većina imati probleme ukoliko izražavaš patriotizam prema BiH da li navijanjem sa prisustvom u dresu ili nešto treće. Ja se ovdje vodim vlastitim iskustvom i doživio sam neugodnosti u Grudama i Neumu.

Ali je fokus na pojedincima. Ponekad i vrlo glasnim pa može ostaviti dojam da je to većina. Ne smije biti na cjelokupnom narodu. To je pogrešno.

Može kucati srce za Hrvatskom ili Srbijom kod većine i ja odavno s time nemam problem, ali normalni ljudi cijene i vole i zemlju u kojoj žive i ne mrze je. Da je mrze otišli bi.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#16025 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Officer Crabtree »

MarlboroGold wrote: 10/10/2022 18:09 Pa dobro... veća šansa je da ćeš u etnički homogenim sredinama gdje Bošnjaci nisu većina imati probleme ukoliko izražavaš patriotizam prema BiH da li navijanjem sa prisustvom u dresu ili nešto treće. Ja se ovdje vodim vlastitim iskustvom i doživio sam neugodnosti u Grudama i Neumu.

Ali je fokus na pojedincima. Ponekad i vrlo glasnim pa može ostaviti dojam da je to većina. Ne smije biti na cjelokupnom narodu. To je pogrešno.

Može kucati srce za Hrvatskom ili Srbijom kod većine i ja odavno s time nemam problem, ali normalni ljudi cijene i vole i zemlju u kojoj žive i ne mrze je. Da je mrze otišli bi.
Mislim da to nije nikome plan otići sa svoje grude na takav način.

Prije da je želja odvojiti taj dio zemlje ili barem imati entitet.
Post Reply