Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1276 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Humljanin »

Sigma90 wrote: 07/05/2021 17:37
Mozes mi pojasniti sta pod Svicarskim modelom mislis? Hvala.
[/quote]

Ne mogu. Sam malo razmišljaj.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#1277 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Sigma90 »

Humljanin wrote: 07/05/2021 17:42
Sigma90 wrote: 07/05/2021 17:37
Mozes mi pojasniti sta pod Svicarskim modelom mislis? Hvala.
Ne mogu. Sam malo razmišljaj.
[/quote]
@Humljanin
Mislim ozbiljno. Volio bi znati sta mislis pod svicarskim modelom.
User avatar
Point.
Posts: 27708
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1278 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Point. »

Šta priča ovaj kamenjarski gmaz, jedino Hrvati žele BiH. :lol:

Šta reći, loše smilje Dragane, nikakvo. :lol:
cimara
Posts: 614
Joined: 02/08/2020 01:18

#1279 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by cimara »

Teške su muke uljudbene...odrekli se majke,a maćeha ih mrzi. :-) Krajnje je vrijeme da se političkom životu Hrvata u Bosni i Hercegovini pojavi neki Milorad Pupovac da relaksira odnose inače bi se lako moglo desiti kmečanje u stilu Miodraga Linte :D
statixx
Posts: 8780
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#1280 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by statixx »

Humljanin wrote: 07/05/2021 17:36
statixx wrote: 07/05/2021 16:27 Borimo se protiv unitarizma, ali ne smeta nam uredjenje RSa. :D
Naprotiv. Bošnjaci su halalili i RS i Srebrenicu očito jer ni 1% snage koju troše za podtlačivanje Hrvata ne koriste za brobu za vlastita prava u RSu. Neki dan jedan SDA bot fino kaza da je Srebrenica nevažna.

Šta očekujete, da Hrvati skoče nahoruk na RS dok im Bošnjaci zabijaju nož u leđa u FBIH?
Vi mislite da je netko mahnit kao prije 30 godina, dok su Hrvati trpjeli brutalnu agresiju i goloruki stajali pred tenkove (baš danas je godisnjica kad je narod zaustavio na 3 dana JNA u Pologu) , Bosnja u su tada još kalkulirali govoreći nije to naš rat.

Najbolje da opet Hrvati krenu na Srbe, da se Bošnjavi mogu s mirom pozabaviti unistavanjem hrvatskog naroda u FBIH.

Po tebi je to pošteno, jelde?

Pa kad takvima kao ti ni srebrenica nije sveta osim za potkusurivanje, kako ću ja očekivati da ti je svet moj život ?
Traziti decentralizaciju RSa i jednaku ulogu, po uzoru na FBiH, domova naroda u RSu nema smisla dok je Covic priklonjen Dodiku i nema zamjerki na uredjenje RSa.

Sad im koalicioni partneri prijete unitarizacijom FBiH po receptu RSa jer svakako se pokazuje da taj entitet daleko bolje funcionise. Tako kazu i izvjestaji MZ. Zakoni i odluke brze i lakse se usvajaju i lakse se uskladjuju sa direktivama EU. U FBiH parlament je urnebes, katastrofa, pored domova imas i mehanizam koordinacije. Ali eto, sve je to malo po HDZu.
User avatar
Point.
Posts: 27708
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1281 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Point. »

Opet ovaj smara sa pričom o podtlačivanju, majorizaciji jadnih i obespravljenih bh Hrvata. Kako mu ne dosadi.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1282 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Humljanin wrote: 07/05/2021 17:41
use your illusion wrote: 07/05/2021 17:02 Ja ne znam zašto se mi Bošnjaci bojimo da dragan covic uđe u predsjedništvo pa iz inata biramo Komsica. (Ja licno ne). Vec je bio u predsjedništvu pa nista se spektakularno nije dogodilo.
Ti očito nisi skontao da je to jedna obična bošnjačka podvala. Nije uopće problem Čović, isto kao ni Krišto, kao ni Jović. Sve troje su zbačeni sa mjesta rezerviranog za hrvatskog člana predsjeništva.

Sutra da se kandidira neki drugi kandidat i da ga većinski sebi izaberu Hrvati da ih predstavlja, opet bi bila ista priča.
Covic je Bakiru super, boljeg i umjerenijeg nije mogao pozeljeti.
Problem su Hrvati a ne Čović.
Ja bih dodao
Nisu problem hrvati

Problem su politicki organizirani hrvati u hrvatskim strankama

Niko hrvatima ne brani da zive u sarajevu srebreniku zenici...super nam je...ako ne mislimo hrvatski politicki
Last edited by Truba on 07/05/2021 19:23, edited 1 time in total.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2820
Joined: 14/01/2019 04:56

#1283 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Porodice Foht »

Posto ne daju Svabe, eto to smo culi,ima li jos u tom safu koji nisu na strani Covketa? Ameri vjerovatno, sta kazu Francuzi i Englezi?
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1284 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Sta se ba svabe pitaju
Hahah cuj ne daju hahaha
U nasoj zajednickoj kuci
Oni mogu ne dat donaciju vizu i pristup eu
To je sve
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1285 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Humljanin »

statixx wrote: 07/05/2021 18:37
Humljanin wrote: 07/05/2021 17:36
statixx wrote: 07/05/2021 16:27 Borimo se protiv unitarizma, ali ne smeta nam uredjenje RSa. :D
Naprotiv. Bošnjaci su halalili i RS i Srebrenicu očito jer ni 1% snage koju troše za podtlačivanje Hrvata ne koriste za brobu za vlastita prava u RSu. Neki dan jedan SDA bot fino kaza da je Srebrenica nevažna.

Šta očekujete, da Hrvati skoče nahoruk na RS dok im Bošnjaci zabijaju nož u leđa u FBIH?
Vi mislite da je netko mahnit kao prije 30 godina, dok su Hrvati trpjeli brutalnu agresiju i goloruki stajali pred tenkove (baš danas je godisnjica kad je narod zaustavio na 3 dana JNA u Pologu) , Bosnja u su tada još kalkulirali govoreći nije to naš rat.

Najbolje da opet Hrvati krenu na Srbe, da se Bošnjavi mogu s mirom pozabaviti unistavanjem hrvatskog naroda u FBIH.

Po tebi je to pošteno, jelde?

Pa kad takvima kao ti ni srebrenica nije sveta osim za potkusurivanje, kako ću ja očekivati da ti je svet moj život ?
Traziti decentralizaciju RSa i jednaku ulogu, po uzoru na FBiH, domova naroda u RSu nema smisla dok je Covic priklonjen Dodiku i nema zamjerki na uredjenje RSa.

Sad im koalicioni partneri prijete unitarizacijom FBiH po receptu RSa jer svakako se pokazuje da taj entitet daleko bolje funcionise. Tako kazu i izvjestaji MZ. Zakoni i odluke brze i lakse se usvajaju i lakse se uskladjuju sa direktivama EU. U FBiH parlament je urnebes, katastrofa, pored domova imas i mehanizam koordinacije. Ali eto, sve je to malo po HDZu.

Hrvati nisu bili naklonjeni Srbima dok su Bosnjaci prvi put nametnuli Sejdu Hrvatima.
To je šupljak.
Partnerstvo Dodik-Covic je posljedica unitarističkog siledžijskog ponašanja bošnjačke politike, nije uzrok iste.

A što se tiče manjeg entiteta, otkad Bošnjaci pjevaju hvalospjeve RS-u?
Ja sam dosad čitao od Bošnjaka da je RS , osim što je nastao na genocidu, u svakom pogledu lošiji od FBIH i da je samo pitanje kad će propast.

Otkad je vama Bošnjacima RS postao ideal, a Srbi uzor?

P.S. bila bi funkcionalna i federacija da Bošnjavi nisu zinuli na čitavu FBIH.

Ista stvar i sa državom.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#1286 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Sigma90 »

@Humljanin

De pojasni svicarski model. Da vidimo jel to odgovara BiH. :thumbup:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1287 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Humljanin »

Black swan wrote: 07/05/2021 19:23
Humljanin wrote: 07/05/2021 17:41
use your illusion wrote: 07/05/2021 17:02 Ja ne znam zašto se mi Bošnjaci bojimo da dragan covic uđe u predsjedništvo pa iz inata biramo Komsica. (Ja licno ne). Vec je bio u predsjedništvu pa nista se spektakularno nije dogodilo.
Ti očito nisi skontao da je to jedna obična bošnjačka podvala. Nije uopće problem Čović, isto kao ni Krišto, kao ni Jović. Sve troje su zbačeni sa mjesta rezerviranog za hrvatskog člana predsjeništva.

Sutra da se kandidira neki drugi kandidat i da ga većinski sebi izaberu Hrvati da ih predstavlja, opet bi bila ista priča.
Covic je Bakiru super, boljeg i umjerenijeg nije mogao pozeljeti.
Problem su Hrvati a ne Čović.
Ja bih dodao
Nisu problem hrvati

Problem su politicki organizirani hrvati u hrvatskim strankama

Niko hrvatima ne brani da zive u sarajevu srebreniku zenici...super nam je...ako ne mislimo hrvatski politicki

Postoji turcizam koji označava na nasim prostorima upravo taj podanički odnos - raja

Ne pitaš se ništa, šuti, ne talasaj, ne pitaj, nemas prava plati harač i možeš žvijeti.

Iliti kako bi stara mudrost rekla: pognutu glavu sablja ne siječe.

Čudo jedno da Hrvati ne žele tako živjeti
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1288 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Humljanin »

Sigma90 wrote: 07/05/2021 19:55 @Humljanin

De pojasni svicarski model. Da vidimo jel to odgovara BiH. :thumbup:
Tebi ne odgovara sigurno. To su europske civilizacijske vrijednosti. Ti si više za Pakistanski model vladavine rulje. :wink:
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#1289 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Sigma90 »

Humljanin wrote: 07/05/2021 19:59
Sigma90 wrote: 07/05/2021 19:55 @Humljanin

De pojasni svicarski model. Da vidimo jel to odgovara BiH. :thumbup:
Tebi ne odgovara sigurno. To su europske civilizacijske vrijednosti. To si više za Pakistanski model vladavine rulje. :wink:
Zelim da cujem taj model. Valjda mozemo ozbiljno razgovarati bez gluposti. Sto mi nebi odgovaralo?
Ali valjda mozes pojasniti sta to inaju da BiH isto odgovara.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1290 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Humljanin »

Porodice Foht wrote: 07/05/2021 19:23 Posto ne daju Svabe, eto to smo culi,ima li jos u tom safu koji nisu na strani Covketa? Ameri vjerovatno, sta kazu Francuzi i Englezi?
Pola(h)ko što bi rekli, samo sabura. :thumbup: izdržali su Hrvati u svojoj domovini Bosni i Hercegovini stoljeća okupacije i zuluma. Ta nisu Hrvati repa bez korjena. :wink:

Do prije koju godinu nije Hrvatima u BiH nijedna veća sila bila naklonjena. Vidiš kako se sad stvari polako mijenjaju. :thumbup:
Ne ide ništa preko noći.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1291 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Humljanin wrote: 07/05/2021 19:56
Black swan wrote: 07/05/2021 19:23
Humljanin wrote: 07/05/2021 17:41

Ti očito nisi skontao da je to jedna obična bošnjačka podvala. Nije uopće problem Čović, isto kao ni Krišto, kao ni Jović. Sve troje su zbačeni sa mjesta rezerviranog za hrvatskog člana predsjeništva.

Sutra da se kandidira neki drugi kandidat i da ga većinski sebi izaberu Hrvati da ih predstavlja, opet bi bila ista priča.
Covic je Bakiru super, boljeg i umjerenijeg nije mogao pozeljeti.
Problem su Hrvati a ne Čović.
Ja bih dodao
Nisu problem hrvati

Problem su politicki organizirani hrvati u hrvatskim strankama

Niko hrvatima ne brani da zive u sarajevu srebreniku zenici...super nam je...ako ne mislimo hrvatski politicki

Postoji turcizam koji označava na nasim prostorima upravo taj podanički odnos - raja

Ne pitaš se ništa, šuti, ne talasaj, ne pitaj, nemas prava plati harač i možeš žvijeti.

Iliti kako bi stara mudrost rekla: pognutu glavu sablja ne siječe.

Čudo jedno da Hrvati ne žele tako živjeti
Ma pristali bismo mi u bosni
Ali ljuti hercegovci ne zele
Pa mi sada glumimi da smo opasni :mrgreen:
Ne da krs na sebe
Pa danas je 30 godina da su zaustavili tenkove
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1292 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by LBVIEW »

Stvarno je simpaticno ovo kmecanje :D o "majorizaciji" na nivou Federacije od strane HDZ-ovaca, dok isti istovremeno majorizaraju koga stignu tamo gdje su vecina, od Stoca do Livna.
Inace, kad realnost na terenu i ne biila ovakva kakva je, gdje strana koja ima 15% birackog tijela postavlja nazovi ultimatume :D, nemoguce je bez raspakivanja Dejtona sprovesti sto traze - dobili ste "cistu" Hrvatsku, a zauzvrat ovo sto imate u BiH, do not dream dreams :D kako cete dobiti vise od onoga za sto se izborili, a merhamet je kod Bosnjaka davno iscezao.
Primjedbe , zelje, molbe i sl. mozete uputiti onom na Mirogoju. :D
Last edited by LBVIEW on 07/05/2021 21:15, edited 3 times in total.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1293 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by LBVIEW »

Black swan wrote: 07/05/2021 21:03
Humljanin wrote: 07/05/2021 19:56
Black swan wrote: 07/05/2021 19:23
Ja bih dodao
Nisu problem hrvati

Problem su politicki organizirani hrvati u hrvatskim strankama

Niko hrvatima ne brani da zive u sarajevu srebreniku zenici...super nam je...ako ne mislimo hrvatski politicki

Postoji turcizam koji označava na nasim prostorima upravo taj podanički odnos - raja

Ne pitaš se ništa, šuti, ne talasaj, ne pitaj, nemas prava plati harač i možeš žvijeti.

Iliti kako bi stara mudrost rekla: pognutu glavu sablja ne siječe.

Čudo jedno da Hrvati ne žele tako živjeti
Ma pristali bismo mi u bosni
Ali ljuti hercegovci ne zele
Pa mi sada glumimi da smo opasni :mrgreen:
Ne da krs na sebe
Pa danas je 30 godina da su zaustavili tenkove
Ljuti Hercegovci., buahaha. :pisnuo:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1294 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by LBVIEW »

Humljanin wrote: 07/05/2021 20:19
Porodice Foht wrote: 07/05/2021 19:23 Posto ne daju Svabe, eto to smo culi,ima li jos u tom safu koji nisu na strani Covketa? Ameri vjerovatno, sta kazu Francuzi i Englezi?
Pola(h)ko što bi rekli, samo sabura. :thumbup: izdržali su Hrvati u svojoj domovini Bosni i Hercegovini stoljeća okupacije i zuluma. Ta nisu Hrvati repa bez korjena. :wink:

Do prije koju godinu nije Hrvatima u BiH nijedna veća sila bila naklonjena. Vidiš kako se sad stvari polako mijenjaju. :thumbup:
Ne ide ništa preko noći.
Jest vala, sad sazada imate Ruse. :D
Last edited by LBVIEW on 07/05/2021 21:24, edited 1 time in total.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#1295 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Sigma90 »

LBVIEW wrote: 07/05/2021 21:17
Humljanin wrote: 07/05/2021 20:19
Porodice Foht wrote: 07/05/2021 19:23 Posto ne daju Svabe, eto to smo culi,ima li jos u tom safu koji nisu na strani Covketa? Ameri vjerovatno, sta kazu Francuzi i Englezi?
Pola(h)ko što bi rekli, samo sabura. :thumbup: izdržali su Hrvati u svojoj domovini Bosni i Hercegovini stoljeća okupacije i zuluma. Ta nisu Hrvati repa bez korjena. :wink:

Do prije koju godinu nije Hrvatima u BiH nijedna veća sila bila naklonjena. Vidiš kako se sad stvari polako mijenjaju. :thumbup:
Ne ide ništa preko noći.
Jest vala, sad sazada imate Ruse.
Ali covjek nikako da odgovori za svicarski model. A pitao ga vec tri puta da pojasni.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1296 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by LBVIEW »

Humljanin wrote: 07/05/2021 19:59
Sigma90 wrote: 07/05/2021 19:55 @Humljanin

De pojasni svicarski model. Da vidimo jel to odgovara BiH. :thumbup:
Tebi ne odgovara sigurno. To su europske civilizacijske vrijednosti. Ti si više za Pakistanski model vladavine rulje. :wink:
Koje rulje, one sto docekuje uznike, koji ne dodjose :pisnuo: , ili one sto upade u Donju Mahalu u Mostaru?
To Europljani i uljudba? :pisnuo:
Athletic Bilbao
Posts: 82
Joined: 06/05/2021 21:16

#1297 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Athletic Bilbao »

...
Last edited by Athletic Bilbao on 02/07/2021 08:03, edited 1 time in total.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1298 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Humljanin »

LBVIEW wrote: 07/05/2021 21:17
Humljanin wrote: 07/05/2021 20:19
Porodice Foht wrote: 07/05/2021 19:23 Posto ne daju Svabe, eto to smo culi,ima li jos u tom safu koji nisu na strani Covketa? Ameri vjerovatno, sta kazu Francuzi i Englezi?
Pola(h)ko što bi rekli, samo sabura. :thumbup: izdržali su Hrvati u svojoj domovini Bosni i Hercegovini stoljeća okupacije i zuluma. Ta nisu Hrvati repa bez korjena. :wink:

Do prije koju godinu nije Hrvatima u BiH nijedna veća sila bila naklonjena. Vidiš kako se sad stvari polako mijenjaju. :thumbup:
Ne ide ništa preko noći.
Jest vala, sad sazada imate Ruse. :D
Hrvati su u NATO-u i EU, ako ti nitko nije rekao. A nije zgorega imati potporu i Rusije, Izraela, Francuske, Njemacke...kao i ostalih sila. Šta fali.

Više RH ima zastupnika u EU parlamentu nego sto je neki dan potpisalo europarlamentaraca podršku Bošnjacima.

A gdje su tu i ostale veze sa drugim državama...
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1299 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Humljanin »

Sigma90 wrote: 07/05/2021 21:18
LBVIEW wrote: 07/05/2021 21:17
Humljanin wrote: 07/05/2021 20:19

Pola(h)ko što bi rekli, samo sabura. :thumbup: izdržali su Hrvati u svojoj domovini Bosni i Hercegovini stoljeća okupacije i zuluma. Ta nisu Hrvati repa bez korjena. :wink:

Do prije koju godinu nije Hrvatima u BiH nijedna veća sila bila naklonjena. Vidiš kako se sad stvari polako mijenjaju. :thumbup:
Ne ide ništa preko noći.
Jest vala, sad sazada imate Ruse.
Ali covjek nikako da odgovori za svicarski model. A pitao ga vec tri puta da pojasni.
Gluhu govoriti i slijepu namigivati nema vajde...

Ako sam ne razumiješ europske vrijednosti kako ću ti ja to objasniti.

Isto kao što ja ne razumijem čari šerijata, mogao bi mi ti do sudnjeg dana objasnjavati kako je to super, džaba, meni djeluje retrogradno.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#1300 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Sigma90 »

Humljanin wrote: 07/05/2021 21:55
Sigma90 wrote: 07/05/2021 21:18
LBVIEW wrote: 07/05/2021 21:17

Jest vala, sad sazada imate Ruse.
Ali covjek nikako da odgovori za svicarski model. A pitao ga vec tri puta da pojasni.
Gluhu govoriti i slijepu namigivati nema vajde...

Ako sam ne razumiješ europske vrijednosti kako ću ti ja to objasniti.

Isto kao što ja ne razumijem čari šerijata, mogao bi mi ti do sudnjeg dana objasnjavati kako je to super, džaba, meni djeluje retrogradno.
Nazalost nemam sa serijatom veze tako da ti o istom nista ne mogu reci. Ali posto ti nemas odgovor u vezi svicarskog modela mozemo se sloziti da nemas pojma o istom. Steta ja mislio ti nam mozes objasniti svicarski model.
Post Reply