Novi filmovi!

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#76

Post by spongebob »

Das Parfüm

@mama 29

radnja se vrti oko tipa koji ima neuobicajeno dobro razvijeno culo mirisa. Posao pronalazi kod parfimera koji ga jako cijeni. Tip sam ne mirise ni na sta (nema uopste ljudski prepoznatljiv miris) pa zbog tog biva cesto ignorisan. Zato odlucuje da napravi poseban miris cija je osnovna nota miris djevojcica u pubertetu
Film ni u kom slucaju nije horor, prije da radnja price dolazi iz nekog cudnog, skoro pa vanzemaljskog kosmosa
HeroinaSA
Posts: 36
Joined: 05/09/2006 07:33
Location: Boston

#77

Post by HeroinaSA »

Odgledah sinoc Lucky Number Slevin-super film.
S obzirom kakvi filmovi izlaze ovih mjeseci, interesantan film za gledanje.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#78

Post by johnnykola »

User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#79

Post by anais_nin »

KING AND THE CLOWN (2005) - zemlja porijekla: Koreja :D

Image

Navodno jedan od popularnijih filmova u Koreji. Meni se jako svidio vizeulno, a i prica je pomalo obicno neobicna. Grupa zabavljaca biva uhapsena zbog predstave kojom ismijavaju kralja. Umjesto pogubljenja pruza im se sansa da spase glave ukoliko uspiju svojim izvedbama nasmijati kralja i njegovu konkubinu. Naravno uspjevaju u tom zadatku i ostaju na dvoru da zabavljaju kralja, medjutim neobicne emotivne veze se stvaraju u procesu. Film ima dosta suptilne homoseksualne tonove u kontekstu odnosa jednog od dva glavna "klovna" i kralja, i naravno ljubomore drugog klovna prema tom odnosu...veoma interesantan film :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#80

Post by anais_nin »

SHARKWATER (2006) - Kanada - rez. Rob Stewart (dokumentarac)

Image

Prelijep dokumentarac o ajkulama. Malo drugacija tacka gledista od one u kojoj ajkule ugrozavaju nase zivote (vise o tome kako mi ugrozavamo njihovo postojanje)....jako puno zanimljivih statistickih podataka, kao i prelijepih snimaka pod vodom...stvarno vrijedi pogledati, jedan od boljih proizvoda kanadske filmske industrije :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#81

Post by anais_nin »

JINDABYNE, 2006 - rez. Ray Lawrence (uloge: Gabriel Byrne, Laura Linney)

Image

Slucajno sam zavrsila na projekciji ovog australskog filma tokom toronto film festivala i pravo mi je drago sto jesam Gabriel Byrne svakako da tesko moze razocarati
Film je uradjen po knjizi Jindabyne Raymonda Carvera...Jindabyne je malo mjesto u australiji...Cetvorica prijatelja odlaze u divljinu na pecanje jedan vikend. Pronalaze tijelo mrtve djevojke domorotke (Aborigine), ali umjesto da to odmah prijave, oni prvo zavrsavaju svoj vikend pecanja i tek onda zovu policiju 2 dana kasnije....njihova odluka ima potresajuci efekat na malu zajednicu u kojoj zive, na njihove odnose sa partnerima (zenama), kao i na njihovo prijateljstvo film je vrlo efektivna drama, sa mnogobrojnim jako smjesnim momentima, vecinu vremena dijalog je za 10 vrijedi pogledati....
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#82

Post by mamica papucarka »

me za veceras uzeli Bracu Grimm, pa vidimo... :)
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#83

Post by Saian »

Stitch__ wrote:
black wrote:Image

Neustrašivom američkom vojniku dosta je ratovanja, ali se vraća u borbu kako bi se obračunao s Iračanima koji su mu zarobili najboljeg prijatelja. Macho-junak zove se Justin Timberlake.


Pjevač dječačkog izgleda ovih je dana, naime, potpisao ugovor za svoju prvu glavnu filmsku ulogu i to u akcijskom ratnom filmu Stop Loss.

Justin će glumiti američkog komandosa po svemu nalik na macho-ikonu Ramba, samo će on svoje junaštvo pokazivati u Iraku. Njegov lik se sukobljava sa zapovjednikom, pa odluči otići iz vojske oglušujući se na naredbe da ostane, međutim vraća se kad sazna da su Iračani zarobili njegova najboljeg prijatelja.

Radnja filma dijelom će se odvijati u Teksasu, gdje je Timberlake i potpisao ugovor. Producente je brinulo da tinejdžerska pjevačka zvijezda nije dovoljno macho i američkoj publici neće biti uvjerljiv kao akcijski junak. On ih je, međutim, uvjerio da je.

"Jako je uzbuđen zbog svoje prve glavne uloge. To mu je veliki izazov, pa je i pomalo nervozan", kazao je The Sunu neimenovani Justinov prijatelj te dodao: "Morat će se požuriti s pjesmama za novi album jer kad počne snimati film, neće imati vremena za glazbu."

Nasljednik Justinova albuma Justified iz 2003., No.2 priprema se već neko vrijeme, no još se ne zna ni približno vrijeme izlaska. Zna se samo da će se prva pjesma zvati Best Man U Eva Had.

"Cameron, mislimo da ti želi nešto poručiti", zlobno su komentirali u The Sunu.


mogu misliti na sta ce ovo da lici :D :oops:
photoshop brate vidi se na kilometar

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: uh uh suze suze, zlatna sijalica za pronicljivost :lol: :lol: :lol:
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#84

Post by Saian »

ne znam jel novi, ne znam jel ga neko vec preporuchio, ali ako se neko pita gdje su ozbiljnom kritichnom i istinoljubnom novinarstvu u Americi nestala cojones treba pogledati

Image


film je prejak, fotografija takodjer prebaci vas tako neosjetno u pedesete, a poruka je maestralna i danas u doba Guantanama aktuelnija nego ikad :)
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#85

Post by Saian »

ako neko ima soundtrack, bio bih mu "vjechni" duzhnik ako ga prihefta ovdje

:D
User avatar
black
Posts: 17172
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#86

Post by black »

Saian wrote:ako neko ima soundtrack, bio bih mu "vjechni" duzhnik ako ga prihefta ovdje

:D
evo shabane :oops: :P

http://rapidshare.de/files/28353636/99- ... 1.rar.html
http://rapidshare.de/files/28356775/99- ... 2.rar.html
pass:[email protected]

01. Straighten Up And Fly Right [2:44]
02. I've Got My Eyes On You [2:06]
03. Gotta Be This Or That [3:16]
04. Too Close For Comfort [3:51]
05. How High The Moon [2:22]
06. Who's Minding The Store? [4:31]
07. You're Driving Me Crazy [1:57]
08. Pretend [4:01]
09. Solitude [5:28]
10. TV Is The Thing This Year [1:43]
11. Pick Yourself Up [2:38]
12. When I Fall In Love (Instrumental) [3:42]
13. Into Each Life Some Rain Must Fall [4:08]
14. There'll Be Another Spring [4:43]
15. One For My Baby [3:50]

Image
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#87

Post by Saian »

hvala garavi :D :D :D
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#88

Post by Murisno1 »

MRAVOJED wrote:nemate pojma :D pa to ima zlatnu malinu da osvoji :D
Image

zahvaljujem se mami koja je uvijek vjerovala u mene ..

i naravno publici ...
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#89

Post by pitt »

The Departed je dobar pravo. Jack je lood ko struja :D

Image


A od ovih sto trebaju izaci dobro izgledaju:

The Good Sheppard (De Niro reziser) i 300 (Sa gerald Butlerom) :D:D

Samo za Bumbar :D:D


Image
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#90

Post by anais_nin »

pitt wrote:The Departed je dobar pravo. Jack je lood ko struja :D

Image


A od ovih sto trebaju izaci dobro izgledaju:

The Good Sheppard (De Niro reziser) i 300 (Sa gerald Butlerom) :D:D

Samo za Bumbar :D:D
znaci vec si ga odgledao :D meni je sada prvi na listi All the king's men :D pa da onda ulovim Crnu Daliju u kinima, pa tek onda Jack-oooo :D
meni super izgleda i Children of men :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#91

Post by pitt »

Dalija mi se nije svidjela toliko. All kings man nako........ Odooh sutra gledat Robin Williamsa u man of the Year :D:D Meni je i onaj fearless sa jet Lijem legao :? :D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#92

Post by Bumbar »

pitt wrote:
Samo za Bumbar :D:D


Image
hvala drug pitt :) :)
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#93

Post by anais_nin »

pitt wrote:Dalija mi se nije svidjela toliko. All kings man nako........ Odooh sutra gledat Robin Williamsa u man of the Year :D:D Meni je i onaj fearless sa jet Lijem legao :? :D
ne znam, meni je knjiga super :D moracu je opet procitati, ali onda cu sigurno mrziti film :lol: pa cu to poslije filma :D je l ti prica nije valjala il je film nako bio odradjen? :D

a sta bola ti meni za Sean Penn-a tako NAKO???? :shock: :shock: :shock: mojne mi Sean-a dirat :D

a robin je neko vece gostovao kod Bill Maher-a, plakala sam od smijeha :D pogotovo zezancija na racun Mark Foley-a :lol: :D Jet lee nije za karte za kino, nego za DVDija :D :lol:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#94

Post by pitt »

Ma nije bilo nista drugo za gledat taj dan........ofalio jei holivud. the last king of Scotland kazu da je dobar :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#95

Post by anais_nin »

pitt wrote:Ma nije bilo nista drugo za gledat taj dan........ofalio jei holivud. the last king of Scotland kazu da je dobar :D
i meni su isto rekli :D
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#96

Post by spongebob »

Saian wrote:ako neko ima soundtrack, bio bih mu "vjechni" duzhnik ako ga prihefta ovdje

:D
album je stvarno BETON! 8)
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#97

Post by anais_nin »

spongebob wrote:
Saian wrote:ako neko ima soundtrack, bio bih mu "vjechni" duzhnik ako ga prihefta ovdje

:D
album je stvarno BETON! 8)
potpisujem :D a i film je :D
User avatar
black
Posts: 17172
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#98

Post by black »

anais_nin wrote:
spongebob wrote:
Saian wrote:ako neko ima soundtrack, bio bih mu "vjechni" duzhnik ako ga prihefta ovdje

:D
album je stvarno BETON! 8)
potpisujem :D a i film je :D
a i ja sam :oops: :P :lol:
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#99

Post by anais_nin »

black wrote:
anais_nin wrote:
spongebob wrote: album je stvarno BETON! 8)
potpisujem :D a i film je :D
a i ja sam :oops: :P :lol:
BETON? :D ma bejbe ti si BOMBA :lol:
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#100

Post by uozo »

http://www.youtube.com/watch?v=w-qO8Oyw ... l=%2Findex
Prva cetiri minuta Borat filma. :shock:
Koji idiot!!! :roll:
Post Reply