novi europski uzas!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1 novi europski uzas!

Post by JoseMujica »

:x šta reći na ovo osim užas :x Zašto se uvijek iznova moraju izmišljati novi "Jevreji" :?:
Rasna kvota

Blancova selektorska pozicija sve ugroženija

Sve više bivših tamnoputih saigrača Laurenta Blanca u francuskoj nogometnoj reprezentaciji traže selektorovu odgovornost zbog skandaloznog projekta određivanja rasnih kvota u koje se upleo.
Laurent Blanc (Foto: AP)
Laurent Blanc (Foto: AP)
Nakon Liliama Thurama, koji je reagirao prvi, javio se i drugi veliki tamnoputi igrač zlatne francuske generacije, Patrick Vieira, koji je izjavio da su Blancove izjave, koje se mogu iščitati iz transkripta sastanka u Francuskome nogometnom savezu (FFF) u studenom prošle godine, skandalozne:

"Španci mi kažu: mi nemamo problema u timu jer nemamo crnaca. Ali, s druge strane, koji su to igrači najveći, najsnažniji i s najboljim fizičkim predispozicijama? Pa crnci", jedna je od selektorovih rečenica u transkriptima koja je sablaznila francusku javnost.

Dosad su šok njegovim riječima izrazili Thuram i Vieira, a čeka se što će još reći velikani poput Zinedinea Zidanea ili Thierryja Henryja.

Svi oni spadaju u grupu igrača koji su djeca afričkih imigranata u Francusku, a kojima bi Blanc, kao i ostale moćne strukture u FFF-u, ubuduće ograničio prisutnost u u najmlađim francuskim selekcijama na maksimalno 30 posto od ukupnog broja igrača.

Trenutno, dok je predmet odvojenih istraga FFF-a odnosno Ministartsva sporta, Blanc se odmara na sjeveru Italije. Mnogi se boje da će ga skandal u koji se upleo koštati posla.

I Vieira i Thuram, kao i današnji Blancovi igrači u reprezentaciji, ne misle, međutim, da je selektor rasist.
Nakon ovih francuskih zajebancija sve sam bliži onome da su Nadrealisti bili u pravu da dok mi dođemo na red za ulazak u EU ista će se raspasti po svim šavovima :cry:
ROTOR 9
Posts: 243
Joined: 29/07/2009 15:38

#2 Re: novi europski uzas!

Post by ROTOR 9 »

Ti Evropski fasisti postavlju i postojece i ne postojece uslove.. Sta cemo sa majstorima fudbala brazilcima., a tek sa svim tim juzoamerikancima.. BiH citavoj evropi moze drzat seminare svakom njihovom ministru i vladama.. dok su nasi kraljevi postojali oni nisu ni postojali.. Mi smo najstariji i zato zele da nas uniste.. Povod je nebitan., lako ga je naci.. jedina zemlja u Evropi koja ima spomenike.. jedina zemlja u Evropi koja ima najstariji DNK
(pisem ono sto strucnjaci tiho govore za vrijeme cafe pauze po svjetskim klinikama..)
Evropa :?: NE HVALA :!:
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#3 Re: novi europski uzas!

Post by GOLFER »

Bez ikakve zelje da mudrovanjem i moralisanjem jer svako ''cera'' svoje i ruga se drugome... Ali evropa jeste najveca kurva, generalno... Stanovnistva i obicnog svijeta ima izrazito postenog, ali takvi se kao i nigdje ne pitaju nista...
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#4 Re: novi europski uzas!

Post by pape »

Ma ja, ... kod nas nema rasizma, .... mi imamo najstariji DNK, .... :oops: :lol:

A sta ono bi prije par godina, ... hadzo iz politicke garniture javno iznese da ce morati naci crnca za odredjene radove, ... istina, ... ne za fudbalske, .... nego za neke druge. :roll: ... i sve se zatashka, ... pojela maca. :roll:

Pa onda drugi hadzo iz politicke garniture, ... javno se pita sta radi "vlahinja" na "nashoj" televiziji, ... :zzzz:

Da ne nabrajam vishe, .... neka malo i drugi dodaju, .... :dance:
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#5 Re: novi europski uzas!

Post by michio »

Da je Evropa kurva do ovog skandala nikad ne bi ni doslo, niko o njemu ne bi pricao.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#6 Re: novi europski uzas!

Post by nellington »

pape wrote:Ma ja, ... kod nas nema rasizma, .... mi imamo najstariji DNK, .... :oops: :lol:

A sta ono bi prije par godina, ... hadzo iz politicke garniture javno iznese da ce morati naci crnca za odredjene radove, ... istina, ... ne za fudbalske, .... nego za neke druge. :roll: ... i sve se zatashka, ... pojela maca. :roll:

Pa onda drugi hadzo iz politicke garniture, ... javno se pita sta radi "vlahinja" na "nashoj" televiziji, ... :zzzz:

Da ne nabrajam vishe, .... neka malo i drugi dodaju, .... :dance:
Smijem ja dodati? Tamnoputi fudbaler na jednom domaćem stadionu prima loptu, sa tribina se čuje hu-hu-hu. Na pitanje sekretaru saveza je li to bila majmunska onomatopeja on kaže - ne, ne, pogrešno ste to shvatili - to je muslimanska tradicija da se Bog zaziva sa On (ar. hu). Sjeća li se možda neko toga?
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#7 Re: novi europski uzas!

Post by GOLFER »

michio wrote:Da je Evropa kurva do ovog skandala nikad ne bi ni doslo, niko o njemu ne bi pricao.
dzaba pricat, mozemo mi razglabat danima, pa i protestvovat ulicama al ko te pita...
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#8 Re: novi europski uzas!

Post by GOLFER »

nellington wrote:
pape wrote:Ma ja, ... kod nas nema rasizma, .... mi imamo najstariji DNK, .... :oops: :lol:

A sta ono bi prije par godina, ... hadzo iz politicke garniture javno iznese da ce morati naci crnca za odredjene radove, ... istina, ... ne za fudbalske, .... nego za neke druge. :roll: ... i sve se zatashka, ... pojela maca. :roll:

Pa onda drugi hadzo iz politicke garniture, ... javno se pita sta radi "vlahinja" na "nashoj" televiziji, ... :zzzz:

Da ne nabrajam vishe, .... neka malo i drugi dodaju, .... :dance:
Smijem ja dodati? Tamnoputi fudbaler na jednom domaćem stadionu prima loptu, sa tribina se čuje hu-hu-hu. Na pitanje sekretaru saveza je li to bila majmunska onomatopeja on kaže - ne, ne, pogrešno ste to shvatili - to je muslimanska tradicija da se Bog zaziva sa On (ar. hu). Sjeća li se možda neko toga?
Pa sta ocekivati od navijaca (ne zelim da vrijedjam pojedince navijace) al inace sam se 10000 puta uvjerio da je to rulja nevaspitana koja ima za cilj samo vrijedjati... Nema meni nikakve razlike kada navijac crnca vrijedja na racn boje koze, a nekog bijelca na bilo kojem drugom osnovu (velicine glave, izgledu, porijeklu itd...) Cilj je uvjek isti, a to je uvreda i poniziti nekoga, nema to puno veze da li j neko bijel, crn ili zut...

Neko psuje crncu mater crnjacku, a taj isti bijelcu mater kurvanjsku, seljack, ruznu itd.... Koja je razlika?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18249
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9 Re: novi europski uzas!

Post by GandalfSivi »

GOLFER wrote:
Neko psuje crncu mater crnjacku, a taj isti bijelcu mater kurvanjsku, seljack, ruznu itd.... Koja je razlika?
U tome sto se biti crn stavlja u razinu sa biti kurvom, seljakom, ruznim itd. To ti je rasizam.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#10 Re: novi europski uzas!

Post by GOLFER »

GandalfSivi wrote:
GOLFER wrote:
Neko psuje crncu mater crnjacku, a taj isti bijelcu mater kurvanjsku, seljack, ruznu itd.... Koja je razlika?
U tome sto se biti crn stavlja u razinu sa biti kurvom, seljakom, ruznim itd. To ti je rasizam.
Znam ja dobro sta je rasizam, ali to nije poenta... radi se o tome da je jednom priprostom navijacu bitna samo uvreda, nije njemu do rasizma... Taj lik na istom principu vrijedja svakoga, samo su rijeci drugacije. Covjeka iz Kalesije ce vrijedzat na osnovu mjesta porijekla, covjeka Iz Zenice ce na osnovu velicine glave, covjeka sa Vratnika ce na nekoj drugoj osnovi... U sustini mislim da kod nas, rasizma i nema toliko, koliko ima uvreda (a crnca je najlakse vrijedjati na osnovu boje koze) kao sto je i covjeka sa velikom glavom na osnovu velicine glave...
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#11 Re: novi europski uzas!

Post by pape »

GandalfSivi wrote:
GOLFER wrote:
Neko psuje crncu mater crnjacku, a taj isti bijelcu mater kurvanjsku, seljack, ruznu itd.... Koja je razlika?
U tome sto se biti crn stavlja u razinu sa biti kurvom, seljakom, ruznim itd. To ti je rasizam.
Tacno @GandalfeSivi, ... dobro zapazanje.

A, ... poshto mi imamo najstariju DNK, .... :lol: ... u toj najstarijoj DNK je odavno ugradjeno "malkice" rasizma, ... pa primjer, ... :D
Sjecam se, ... bilo je to davno, ... kad se u Sarajevu za neku trebu lakog morala zeljelo plasticno docharati kolika je "kurava", ... :oops: .... onda je vrhunac "dokaza" tome bilo, ... "Ma daj ba, ... zilagu se sa crncima." :oops: :D :zzzz:
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#12 Re: novi europski uzas!

Post by KPNCTNJAH »

nellington wrote:
pape wrote:Ma ja, ... kod nas nema rasizma, .... mi imamo najstariji DNK, .... :oops: :lol:

A sta ono bi prije par godina, ... hadzo iz politicke garniture javno iznese da ce morati naci crnca za odredjene radove, ... istina, ... ne za fudbalske, .... nego za neke druge. :roll: ... i sve se zatashka, ... pojela maca. :roll:

Pa onda drugi hadzo iz politicke garniture, ... javno se pita sta radi "vlahinja" na "nashoj" televiziji, ... :zzzz:

Da ne nabrajam vishe, .... neka malo i drugi dodaju, .... :dance:
Smijem ja dodati? Tamnoputi fudbaler na jednom domaćem stadionu prima loptu, sa tribina se čuje hu-hu-hu. Na pitanje sekretaru saveza je li to bila majmunska onomatopeja on kaže - ne, ne, pogrešno ste to shvatili - to je muslimanska tradicija da se Bog zaziva sa On (ar. hu). Sjeća li se možda neko toga?
To nesto na ovaj fazon :mrgreen: http://www.bbc.co.uk/blogs/simonaustin/ ... night.html
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#13 Re: novi europski uzas!

Post by BiH-x »

pape wrote:Ma ja, ... kod nas nema rasizma, .... mi imamo najstariji DNK, .... :oops: :lol:

A sta ono bi prije par godina, ... hadzo iz politicke garniture javno iznese da ce morati naci crnca za odredjene radove, ... istina, ... ne za fudbalske, .... nego za neke druge. :roll: ... i sve se zatashka, ... pojela maca. :roll:

Pa onda drugi hadzo iz politicke garniture, ... javno se pita sta radi "vlahinja" na "nashoj" televiziji, ... :zzzz:

Da ne nabrajam vishe, .... neka malo i drugi dodaju, .... :dance:
Sta je to "hadzo"?
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#14 Re: novi europski uzas!

Post by pape »

BiH-x wrote: Sta je to "hadzo"?
:-) U sarajevskom zargonu, ... "hadzo" je sinonim, ... ili, .... naziv od milja za hadziju, a sve u kontekstu recimo ovakvog dogadjaja, ... :)
Izadjesh sa rajom u birtiju, ... :lol: ... i svako zove turu, a kad na tebe dodje red, ... onda ti zovnesh i turu, i plus od toga josh i meze. Onda ti svi kazhu: "E svaka ti cast, ... jesi pravi hadzo, ... :lol: "
Sto ce reci, ... "Jesi pravi gospodin."
A u kontekstu moje upotrebe termina hadzo u gornjem postu, .... ironija na adresu nashih rasista, ... kvazipoliticarskih dzukaca, koji sebe vole nazivati ekselencijama, ... teshko nama sa njima. :dance:
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: novi europski uzas!

Post by Truba »

bolje i ovo nego lažna politička korektnost

bio sam u parizu lionu lisabonu barsi milanu rimu...


crnci vodaju najbolje ženske
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#17 Re: novi europski uzas!

Post by Eborg »

Pravdaju se da im druge reprezentacije otimaju igrače a ja ne znam ni za jedan slučaj u kojem je igrač odbio Francusku i zaigrao za neku drugu, "manju", reprezentaciju, upravo obratno se dešava.

Čekaj, znam, Miralem Pjanić! :bih:

Jedini ex-reprezentativac Francuske kojeg se mogu sjetiti je Kanoute koji je igrao u mlađim selekcijama Francuske nakon čega je zaigrao za Mali.

Odvratno i krajnje licemjerno. Ali izvući će se Francuzi s tim, navikli su.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#18 Re: novi europski uzas!

Post by fatamorgana »

komi wrote:bolje i ovo nego lažna politička korektnost

bio sam u parizu lionu lisabonu barsi milanu rimu...


crnci vodaju najbolje ženske
Ma kaki crnci, ODLIKAŠI!
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#19 Re: novi europski uzas!

Post by cyprus »

Ja bih samo da istaknem najjaču konstrukciju na forumu svih vremena :oops: :lol: :lol:
ROTOR 9 wrote:...jedina zemlja u Evropi koja ima najstariji DNK
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#20 Re: novi europski uzas!

Post by jutarnji »

Pa sta se desi sa ovim,
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... racis.jpg/]Image[/URL]

Nadam se da ce supcina Platini insistirati na principima ove mafijaske organizacije i shodno tome suspendovati
fudbalski savez francuske. :oops: Veci vidim kako Tigana :D vodi komitet za normalizaciju :lol: , matere se oni
svoje :dance: :x ..
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#21 Re: novi europski uzas!

Post by ultima_palabra »

Vrlo škakljivo pitanje, ako se malo zadubite... evo jedan članak na tu temu: http://www.independent.co.uk/sport/foot ... 79670.html
User avatar
1pajdo
Posts: 752
Joined: 05/05/2010 02:55
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

#22 Re: novi europski uzas!

Post by 1pajdo »

Vidim neki su ovdje malo pretjerali. :-)
Ne bih to nazvao rasizmom, a pogotovo fašizmom. Postala nam je česta ta riječ. :mrgreen:

Nego, vide sami Francuzi da su se malo zajebali oko nogometne reprezentacije, u prvoj postavi samo jedan rođeni Francuz pa žele nazad. Kako bi ste se vi osjećali kad u repki ne bi bio Misimović, Džeko, Salihović nego Taiwo, Diara, Asou-Ekoto i još 7 takvih. :mrgreen: Mišljenja sam da se u repku ne bi trebalo pretjerano zvati strance već da se domaći igrači afirmiraju, a Francuska ima dobru bazu. Nikad mi to nije bilo jasno. Valjda im se nije dalo ulagati u vlastiti pogon.

Ali sigurno je da postoje dvostruka mjerila. Hajde baš da vidimo hoće li se Platini oglasiti u ovom slučaju. :mrgreen:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#23 Re: novi europski uzas!

Post by Eborg »

Pa 90% tih momaka je rođeno i odraslo u Francuskoj. Po čemu su oni stranci?
User avatar
1pajdo
Posts: 752
Joined: 05/05/2010 02:55
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

#24 Re: novi europski uzas!

Post by 1pajdo »

Eborg wrote:Pa 90% tih momaka je rođeno i odraslo u Francuskoj. Po čemu su oni stranci?
Stvar je u tome da skoro nitko od njih nema francuske korijene i neki ne doživljavaju repku kao svetinju što vidimo i po prošlom SP gdje su sami unosili najviše pomutnje čim nije išao rezultat i po kratkom postupku su neki odjebali repku kao što je to uradio Anelka. Dres je svetinja i tako se ne možeš ponašati prema njemu, a kod jedne Francuske od 64 milijuna ljudi ne proizvode se domaći igrači ili se ne mogu afirmirati i u velikoj mjeri se i uvoze. Možda ne znaš da su htjeli i Drogbu i Diarru zvati, ali su se oni odlučili za matične države. Sad kad su shvatili dokle su došli žele se izvuć...

Bi li tebi bilo svejedno?

A repka (nisam našao noviju sliku, ali je naisti fazon :mrgreen: )

Image

U-19 osvojila Euro

Image

Dakle stvar je u tome što uvoze previše stanovništva, a ne u tome jesu li rođeni Francuzi...
Last edited by 1pajdo on 06/05/2011 23:32, edited 2 times in total.
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#25 Re: novi europski uzas!

Post by ratata »

JoseMujica wrote::x šta reći na ovo osim užas :x Zašto se uvijek iznova moraju izmišljati novi "Jevreji" :?:
Rasna kvota

Blancova selektorska pozicija sve ugroženija

Sve više bivših tamnoputih saigrača Laurenta Blanca u francuskoj nogometnoj reprezentaciji traže selektorovu odgovornost zbog skandaloznog projekta određivanja rasnih kvota u koje se upleo.
Laurent Blanc (Foto: AP)
Laurent Blanc (Foto: AP)
Nakon Liliama Thurama, koji je reagirao prvi, javio se i drugi veliki tamnoputi igrač zlatne francuske generacije, Patrick Vieira, koji je izjavio da su Blancove izjave, koje se mogu iščitati iz transkripta sastanka u Francuskome nogometnom savezu (FFF) u studenom prošle godine, skandalozne:

"Španci mi kažu: mi nemamo problema u timu jer nemamo crnaca. Ali, s druge strane, koji su to igrači najveći, najsnažniji i s najboljim fizičkim predispozicijama? Pa crnci", jedna je od selektorovih rečenica u transkriptima koja je sablaznila francusku javnost.

Dosad su šok njegovim riječima izrazili Thuram i Vieira, a čeka se što će još reći velikani poput Zinedinea Zidanea ili Thierryja Henryja.

Svi oni spadaju u grupu igrača koji su djeca afričkih imigranata u Francusku, a kojima bi Blanc, kao i ostale moćne strukture u FFF-u, ubuduće ograničio prisutnost u u najmlađim francuskim selekcijama na maksimalno 30 posto od ukupnog broja igrača.

Trenutno, dok je predmet odvojenih istraga FFF-a odnosno Ministartsva sporta, Blanc se odmara na sjeveru Italije. Mnogi se boje da će ga skandal u koji se upleo koštati posla.

I Vieira i Thuram, kao i današnji Blancovi igrači u reprezentaciji, ne misle, međutim, da je selektor rasist.
Nakon ovih francuskih zajebancija sve sam bliži onome da su Nadrealisti bili u pravu da dok mi dođemo na red za ulazak u EU ista će se raspasti po svim šavovima :cry:

meni zao Arsene Wengera :( , ovo ce njega najvise da pogodi, on ih uvozi lopatom :mrgreen: ...by the way nisam nijedan komentar vidio da je neko napisao "tamnoputi", i vi pisete "crnci" bas kao sto je i Blanc uradio, zar ne i jesam li ja sad rasista sto sam ovo boldovao :cry: ....a sto se samog slucaja tice, jasno je da je lik nekome zasmetao pa mu sad traze "razlog" da ga maknu (ili makne)
Post Reply