Novi bojler

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#26 Re: Novi bojler

Post by ranger »

Blue Eye wrote:
ranger wrote:ja sam uzeo bosch kombinovani pa cemo vidit kako ce se pokazati... inace meni nepoznat proizvodjac sto se bojlera tice.
Pozdrav, kako ste zadovoljni sa Bosch bojlerom?
ok bojler, malo bucan za moj ukus al radi bez greske...
ucenik1234
Posts: 923
Joined: 06/11/2012 22:10

#27 Re: Novi bojler

Post by ucenik1234 »

Pozdrav, trebao bih zamijeniti stari bojler od 19 godina sa novim. Sad sam u dilemi koju velicinu uzeti, jer nas je troje u stanu a sadasnji je 80L. Problem trenutnog bojlera je starost i kamenac. Ganjao bih sto energetski efikasniji bojler medjutim 50L mi djeluje malo a opet 80L mnogo. Sta vi kazete? Koju marku preporucujete?
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#28 Re: Novi bojler

Post by probook »

ucenik1234 wrote:Pozdrav, trebao bih zamijeniti stari bojler od 19 godina sa novim. Sad sam u dilemi koju velicinu uzeti, jer nas je troje u stanu a sadasnji je 80L. Problem trenutnog bojlera je starost i kamenac. Ganjao bih sto energetski efikasniji bojler medjutim 50L mi djeluje malo a opet 80L mnogo. Sta vi kazete? Koju marku preporucujete?
Ja uzeo atlantic, navodno grijac nije u dodiru sa vodom, termostat lako dostupan i ja sam za sada zadovoljan
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#29 Re: Novi bojler

Post by deny_s »

Pozzzz
Malo da oživim temu,da ne fata paučinu :D
Znači,ista situacija..bojler prestao da grije nakon 17 godina..
Šta uzeti,šta ne uzeti ni pod razno,neki prijedlozi za bojlere sa dobrom garancijom i da su jeftini,itd itd :D
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#30 Re: Novi bojler

Post by deny_s »

Nema ni ovog proboka da nam kaže jeli i sad zadovoljan atlanticom ili je već uzeo drugi :D
Naslovnica
Posts: 27661
Joined: 20/03/2013 15:38

#31 Re: Novi bojler

Post by Naslovnica »

deny_s wrote:Pozzzz
Malo da oživim temu,da ne fata paučinu :D
Znači,ista situacija..bojler prestao da grije nakon 17 godina..
Šta uzeti,šta ne uzeti ni pod razno,neki prijedlozi za bojlere sa dobrom garancijom i da su jeftini,itd itd :D
Ja sam uzeo prije otprilike 2 godine Tesy bojler 80l meščini, u radnji na Alipašinom u A-fazi (ima lik profil na PIK-u - amanaman).
Cijena je bila veoma povoljna.
Nemam nikakvih zamjerki, za te pare perfektan.
Tražio da mi pošalje i majstora da ga zamijeni, sve 5.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#32 Re: Novi bojler

Post by spreca »

deny_s wrote:Nema ni ovog proboka da nam kaže jeli i sad zadovoljan atlanticom ili je već uzeo drugi :D
Ja sam uzeo Gorenje prije 6-7 godina i jako sam zadovoljan...grijaci nisu u dodiru sa vodom sto znaci da kamenac se ne nakuplja na grijace i imsa ih univerzalnih sto se tice montaze...znaci stojeci ili lezeci polozaj...ja zadovoljan
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#33 Re: Novi bojler

Post by deny_s »

Hvala na odgovorima
Uh,ovako nešto sam i očekivao ..baš te dvije firme sam eliminisao iz razmatranja.
Prvu zato što je made in bulgaria,dok o gorenju čitam samo negativne komentare,kao isti končar samo skuplji,ne valjaju,itd itd
Što se tiče tesy bojlera,ne vjerujem da su lošiji od drugih ali mi je nekako malo 2 godine da bih izvukao neki zaključak..
Meščini da nema ni onog lika amanaman na piku..barem meni ništa ne izbacuje
Gorenje sa 6-7 godina je več neka može se reći duboka starost za bojler :D
O kojem bojleru je riječ i koliko si ga platio,da li si već mjenjao grijač i ako jesi kako ga je teško zamjeniti...Pitam iz razloga što kod atlantic bojlera isto tako grijač nema dodira sa vodom i onaj sa 50 litara se može uzeti za 240 markica..
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40355
Joined: 29/06/2011 23:39

#34 Re: Novi bojler

Post by dječak sa šibicama »

Meni je dobar majstor savjetovao da uzmem Tesy, ako vec ne zelim placati velike pare. Bosh je kaze losiji izbor, nesto sa kazanom ne valja.

Tesy je ok, mislim ako zelis proci ispod 200 km. Eto tako sam ja cuo pa sad, nije da se razumijem u to.
Naslovnica
Posts: 27661
Joined: 20/03/2013 15:38

#35 Re: Novi bojler

Post by Naslovnica »

deny_s wrote:Hvala na odgovorima
Uh,ovako nešto sam i očekivao ..baš te dvije firme sam eliminisao iz razmatranja.
Prvu zato što je made in bulgaria,dok o gorenju čitam samo negativne komentare,kao isti končar samo skuplji,ne valjaju,itd itd
Što se tiče tesy bojlera,ne vjerujem da su lošiji od drugih ali mi je nekako malo 2 godine da bih izvukao neki zaključak..
Meščini da nema ni onog lika amanaman na piku..barem meni ništa ne izbacuje
Gorenje sa 6-7 godina je več neka može se reći duboka starost za bojler :D
O kojem bojleru je riječ i koliko si ga platio,da li si već mjenjao grijač i ako jesi kako ga je teško zamjeniti...Pitam iz razloga što kod atlantic bojlera isto tako grijač nema dodira sa vodom i onaj sa 50 litara se može uzeti za 240 markica..
https://www.olx.ba/profil/amanaman
Firma se zove VODOMAR.
A to što je Made in Bulgaria nema nikakve veze, vjeruj mi. Odi do radnje, popričaj sa likom, raspitaj se i odluči.
Kakvog sam se šminkerskog smeća nagledao (Bosch, Ariston), kontaš marka neka, Made in Germany, Italy, a sastavi na materijalu kao na Zastavi Yugo iz 1985-te. Kont'o uzeti onaj nekakav šminkerski Ariston, digitalni, četvrtasti, folovi-golovi...uzeo kolega, vazda neki problemi, a nije nimalo nečujan kod zagrijavanja. A 3 puta skuplji.
Gorenje Made in China, i sl...
I ja sam gledao Atlantic, previše reklame i nisu baš nešto jeftini, dapače.
Kažem ti, obiđi, pogledaj, vidi na internetu, pa skontaj šta najviše možeš dobiti za svoje pare. Gledaj koliko traje garancija i koje su karakteristike. Meni se ovaj Tesy učinio kao best buy i nisam se pokajao.
p.s. mi smo kupili ovaj BiLight, gledam na Tesy stranici, i oni se prokurčili, izbacili nekakve linije koje možeš kontrolisati preko interneta... :-)
Last edited by Naslovnica on 27/06/2019 15:44, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40355
Joined: 29/06/2011 23:39

#36 Re: Novi bojler

Post by dječak sa šibicama »

Ariston nije prevara, imao sam ga skoro 20 godina, dao je sve od sebe.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40355
Joined: 29/06/2011 23:39

#37 Re: Novi bojler

Post by dječak sa šibicama »

Reci mi, ovaj Tesy sto si uzeo kod amanaman, koliko te izasla montaza?

Interesantan je, 139 km na snizenju, da preporucim ako nekome treba.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#38 Re: Novi bojler

Post by deny_s »

dječak sa šibicama wrote:Meni je dobar majstor savjetovao da uzmem Tesy, ako vec ne zelim placati velike pare. Bosh je kaze losiji izbor, nesto sa kazanom ne valja.

Tesy je ok, mislim ako zelis proci ispod 200 km. Eto tako sam ja cuo pa sad, nije da se razumijem u to.
A,ko će mu ga sve to znati..
Meni je isto tako jedan savjetovao najobičniji končar..
Kad sam ga pitao zašto,eto zato,reče
Ja sam negdje pročitao da se bosch u stvari pravi u tesy fabrici koja se nalazi u bugarskoj :-)
Naslovnica
Posts: 27661
Joined: 20/03/2013 15:38

#39 Re: Novi bojler

Post by Naslovnica »

dječak sa šibicama wrote:Reci mi, ovaj Tesy sto si uzeo kod amanaman, koliko te izasla montaza?

Interesantan je, 139 km na snizenju, da preporucim ako nekome treba.
Sjoo, ne znam fakat, ima tome 2-3 godine.
Da ti ne lažem, 30-40KM, tako nešto. Fakat, nemoj mi vjerovati...Nazovi pa vidi s likom, on ima nekoga ko radi za njega te montaže.
Čak se i ne sjećam da li sam morao kupiti sigurnosni ventil koji je pogodan za ove naše Alipašinske pritiske vode ili ne, to provjerite sa prodavačem.
Uglavnom, mislim da su ovi Tesy best buy, da ga ne ureknem.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#40 Re: Novi bojler

Post by spreca »

deny_s wrote:Hvala na odgovorima
Uh,ovako nešto sam i očekivao ..baš te dvije firme sam eliminisao iz razmatranja.
Prvu zato što je made in bulgaria,dok o gorenju čitam samo negativne komentare,kao isti končar samo skuplji,ne valjaju,itd itd
Što se tiče tesy bojlera,ne vjerujem da su lošiji od drugih ali mi je nekako malo 2 godine da bih izvukao neki zaključak..
Meščini da nema ni onog lika amanaman na piku..barem meni ništa ne izbacuje
Gorenje sa 6-7 godina je več neka može se reći duboka starost za bojler :D
O kojem bojleru je riječ i koliko si ga platio,da li si već mjenjao grijač i ako jesi kako ga je teško zamjeniti...Pitam iz razloga što kod atlantic bojlera isto tako grijač nema dodira sa vodom i onaj sa 50 litara se može uzeti za 240 markica..
Ja sam kupio ovaj model GBFU80B6 imas mnogo raznih modela ....nista nisam mjenjao i sudeci po radu da uskoro necu ni mjenjati...cjene se ne sjecam a i nije kupljen u BiH niti ga koristim u BiH...otidji na njihovu stranicu i izaberi sebi sta bi htio imati
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#41 Re: Novi bojler

Post by deny_s »

Naslovnica wrote:
deny_s wrote:Hvala na odgovorima
Uh,ovako nešto sam i očekivao ..baš te dvije firme sam eliminisao iz razmatranja.
Prvu zato što je made in bulgaria,dok o gorenju čitam samo negativne komentare,kao isti končar samo skuplji,ne valjaju,itd itd
Što se tiče tesy bojlera,ne vjerujem da su lošiji od drugih ali mi je nekako malo 2 godine da bih izvukao neki zaključak..
Meščini da nema ni onog lika amanaman na piku..barem meni ništa ne izbacuje
Gorenje sa 6-7 godina je več neka može se reći duboka starost za bojler :D
O kojem bojleru je riječ i koliko si ga platio,da li si već mjenjao grijač i ako jesi kako ga je teško zamjeniti...Pitam iz razloga što kod atlantic bojlera isto tako grijač nema dodira sa vodom i onaj sa 50 litara se može uzeti za 240 markica..
https://www.olx.ba/profil/amanaman
Firma se zove VODOMAR.
A to što je Made in Bulgaria nema nikakve veze, vjeruj mi. Odi do radnje, popričaj sa likom, raspitaj se i odluči.
Kakvog sam se šminkerskog smeća nagledao (Bosch, Ariston), kontaš marka neka, Made in Germany, Italy, a sastavi na materijalu kao na Zastavi Yugo iz 1985-te. Kont'o uzeti onaj nekakav šminkerski Ariston, digitalni, četvrtasti, folovi-golovi...uzeo kolega, vazda neki problemi, a nije nimalo nečujan kod zagrijavanja. A 3 puta skuplji.
Gorenje Made in China, i sl...
I ja sam gledao Atlantic, previše reklame i nisu baš nešto jeftini, dapače.
Kažem ti, obiđi, pogledaj, vidi na internetu, pa skontaj šta najviše možeš dobiti za svoje pare. Gledaj koliko traje garancija i koje su karakteristike. Meni se ovaj Tesy učinio kao best buy i nisam se pokajao.
p.s. mi smo kupili ovaj BiLight, gledam na Tesy stranici, i oni se prokurčili, izbacili nekakve linije koje možeš kontrolisati preko interneta... :-)
Nažalost,nisam iz Sarajeva,nalazim se u Mostaru,a bojler ne tražim sebi nego roditeljima..staromodni ljudi koji nemaju pojma da se nešto može
online naručiti iz drugog grada/države ,tako da bih isključio mogućnost online kupovine.
Imali su nekakav končar koji je crko nakon 17 godina,i sad ih probam da ubjedim da postoji još nešto osim tog njihovog končara.
I sve što više tražim te alternative,čitam o njima na internetu,sve sam više zbunjeniji i čini mi se da šta god da izaberem da će to biti pogrešno.
Pogledati ću tu BiLight,čini mi se da sam je vidio danas u fis vitezu
Naslovnica
Posts: 27661
Joined: 20/03/2013 15:38

#42 Re: Novi bojler

Post by Naslovnica »

deny_s wrote:
Naslovnica wrote:
deny_s wrote:Hvala na odgovorima
Uh,ovako nešto sam i očekivao ..baš te dvije firme sam eliminisao iz razmatranja.
Prvu zato što je made in bulgaria,dok o gorenju čitam samo negativne komentare,kao isti končar samo skuplji,ne valjaju,itd itd
Što se tiče tesy bojlera,ne vjerujem da su lošiji od drugih ali mi je nekako malo 2 godine da bih izvukao neki zaključak..
Meščini da nema ni onog lika amanaman na piku..barem meni ništa ne izbacuje
Gorenje sa 6-7 godina je več neka može se reći duboka starost za bojler :D
O kojem bojleru je riječ i koliko si ga platio,da li si već mjenjao grijač i ako jesi kako ga je teško zamjeniti...Pitam iz razloga što kod atlantic bojlera isto tako grijač nema dodira sa vodom i onaj sa 50 litara se može uzeti za 240 markica..
https://www.olx.ba/profil/amanaman
Firma se zove VODOMAR.
A to što je Made in Bulgaria nema nikakve veze, vjeruj mi. Odi do radnje, popričaj sa likom, raspitaj se i odluči.
Kakvog sam se šminkerskog smeća nagledao (Bosch, Ariston), kontaš marka neka, Made in Germany, Italy, a sastavi na materijalu kao na Zastavi Yugo iz 1985-te. Kont'o uzeti onaj nekakav šminkerski Ariston, digitalni, četvrtasti, folovi-golovi...uzeo kolega, vazda neki problemi, a nije nimalo nečujan kod zagrijavanja. A 3 puta skuplji.
Gorenje Made in China, i sl...
I ja sam gledao Atlantic, previše reklame i nisu baš nešto jeftini, dapače.
Kažem ti, obiđi, pogledaj, vidi na internetu, pa skontaj šta najviše možeš dobiti za svoje pare. Gledaj koliko traje garancija i koje su karakteristike. Meni se ovaj Tesy učinio kao best buy i nisam se pokajao.
p.s. mi smo kupili ovaj BiLight, gledam na Tesy stranici, i oni se prokurčili, izbacili nekakve linije koje možeš kontrolisati preko interneta... :-)
Nažalost,nisam iz Sarajeva,nalazim se u Mostaru,a bojler ne tražim sebi nego roditeljima..staromodni ljudi koji nemaju pojma da se nešto može
online naručiti iz drugog grada/države ,tako da bih isključio mogućnost online kupovine.
Imali su nekakav končar koji je crko nakon 17 godina,i sad ih probam da ubjedim da postoji još nešto osim tog njihovog končara.
I sve što više tražim te alternative,čitam o njima na internetu,sve sam više zbunjeniji i čini mi se da šta god da izaberem da će to biti pogrešno.
Pogledati ću tu BiLight,čini mi se da sam je vidio danas u fis vitezu
Kupi im onda Končar, ali onaj sa regulacijom temperature, jer imaju onaj bez ikakve regulacije.
Riješi se problema i zdra'o! :thumbup:
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#43 Re: Novi bojler

Post by deny_s »

Najpametniji prijedlog :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40355
Joined: 29/06/2011 23:39

#44 Re: Novi bojler

Post by dječak sa šibicama »

Naslovnica wrote:
dječak sa šibicama wrote:Reci mi, ovaj Tesy sto si uzeo kod amanaman, koliko te izasla montaza?

Interesantan je, 139 km na snizenju, da preporucim ako nekome treba.
Sjoo, ne znam fakat, ima tome 2-3 godine.
Da ti ne lažem, 30-40KM, tako nešto. Fakat, nemoj mi vjerovati...Nazovi pa vidi s likom, on ima nekoga ko radi za njega te montaže.
Čak se i ne sjećam da li sam morao kupiti sigurnosni ventil koji je pogodan za ove naše Alipašinske pritiske vode ili ne, to provjerite sa prodavačem.
Uglavnom, mislim da su ovi Tesy best buy, da ga ne ureknem.
Pa jeste, 140 km je prilicno jeftino, bojler je odlican moram reci. Kod mene su i konvektori Tesy, slusaju vec sedam godina, rade besprijekorno.

Posebno mi se svidja ova svjetlosna indikacija na bojleru, malo onako futuristicki, lijep dizajn. Koliko sam majstora razumio, pvc je lonac cime je produzen rok trajanja jer nema hrdje.

Prije sam kontao da je futa roba ta marka, sad vidim da su za svoju cijenu, sasvim solidni prizvodi.

Da, ugradnja je oko 40 km, gore dole koju marku. Mislim, kod bilo kojeg majstora.
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#45 Re: Novi bojler

Post by probook »

deny_s wrote:Nema ni ovog proboka da nam kaže jeli i sad zadovoljan atlanticom ili je već uzeo drugi :D
Eno ga radi k'o singerica :D nikakvih problema i nema nikakvog zvuka kad se voda zagrijava.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#46 Re: Novi bojler

Post by deny_s »

probook wrote:
deny_s wrote:Nema ni ovog proboka da nam kaže jeli i sad zadovoljan atlanticom ili je već uzeo drugi :D
Eno ga radi k'o singerica :D nikakvih problema i nema nikakvog zvuka kad se voda zagrijava.
Hvala jarane,vjerujem da si odličan bojler uzeo
Ja se riješio belaja i starcima ispunio želju,uzeo im končar sa regulacijom :-?
Naslovnica
Posts: 27661
Joined: 20/03/2013 15:38

#47 Re: Novi bojler

Post by Naslovnica »

deny_s wrote:
probook wrote:
deny_s wrote:Nema ni ovog proboka da nam kaže jeli i sad zadovoljan atlanticom ili je već uzeo drugi :D
Eno ga radi k'o singerica :D nikakvih problema i nema nikakvog zvuka kad se voda zagrijava.
Hvala jarane,vjerujem da si odličan bojler uzeo
Ja se riješio belaja i starcima ispunio želju,uzeo im končar sa regulacijom :-?
:thumbup:
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#48 Re: Novi bojler

Post by SundanceKid »

Da i ja malo ozivim temu - mozel neko napisati nesto o energetskoj efikasnosti elektricnih bojlera? Ima li nekih modela koji trose manje nego drugi, isplati li se to traziti? Koji je najkvalitetniji bojler koji se kod nas moze kupiti?

Koliko vidim, u vecini slucajeva svi su bojleri istog dizajna, slicne potrosnje...
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#49 Re: Novi bojler

Post by nineinchnails »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Eh bojler...

Nedavno sam renovirao jedan manji stan i zbog prostora uzmem Ariston Velis Evo...debljine samo 27cm (nije šuplja), vrlo učunkovit sa nekim pametnim funkcijama. Za sada zadovoljan, za 10 min. bude spreman za tuširanje. Dobra stvar je što se može postaviti vertikalno i horizontalno. Jeste da je poskup...oko 400KM je bio.


Image
Image

http://www.ariston.com/hr/VELIS
Ovo ne bih nikome preporucio. Meni je crkao nakon 2.5 godine. Nepopravljiv.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#50 Re: Novi bojler

Post by BJB »

MajcinaDusica wrote:Gorenje i Končar su iznutra isti - oba proizvodi Končar, samo što je Končar drastično jeftiniji. Mom Končaru je 7 godina, nisam nikad zvala majstora. A kamenac nema nikakve veze s bojlerom, nego s našom vodom. Najbolje kupiti najjeftiniji i najjednostavniji pa zamijeniti kad se napuni kamencem.
Moze se i isprati..Ja na savjet vodoinstalatera koji je primjetio da je pun mulja i sedre kad ga je demontirao, odnesem ga van i isperem uz pomoc slaufa..Mislim da sam izbacila oko 2kg sedre iz njega..Isto nekakve narandzasto zute riblje krljusti, pravo cudno..Uglavnom nasula vode promuckala ga k'o da je flasa, isula i opet i sve tako dok nije krenula cista voda..Samo ima caka da aga nisam smjela okrenuti na onu stranu gdje je kazaljka pokazatelj nivoa tople/hladne vode kad sam istresala prljavu vodu sa sedrom..
Misllim da sam produzila vijek trajanja za barem 2 godine..A da covjek zna demontirati i skinuti, skinula bih ga rado svake godine i oprala, samo nek brze grije, i duze traje..
Zaboravih reci -Gorenje 50l, bez mogucnosti podesavanja na eco i sl. zajebancija..Znaci ukljucis i imas samo pokazatelj toplo/hladno..
Cini mi se sto jednostavnije, to bolje..
Post Reply