Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Ayrton Senna
Posts: 21
Joined: 17/12/2011 09:57

#1 Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Ayrton Senna »

Bio sam četvrti razred osnovne škole i tada sam sa svojim „bogatim zannjem“ o automobilima raspravljao sa svojim drugom koje je najbolje auto... On je bio ljubitelj Mercedesa, a ja sam čak i tada vidio u BMW-u ono nešto... Te uradismo još jednu podjelu, on reče da mu se sviđaju plave cure, ja rekoh crne. I tako su krenula maštanja i zezancije, na putu prema Makarskoj ja u BMW sa svojom crnom djevojkom, pretičem tebe i tvoju ljubomornu plavušu u Mercedesu heheh :-D
Šalu na stranu, ljubav prema BMW-u traje i dalje.. a tu je i najnovija BMW trojka. Kao i redizajnirani Audi A4 i Mercedesova C.klasa... Koji je vaš favorit??
Ja i dalje stojim čvrsto uz BMW, koji je u svemu bolji od prethodnog modela, pogotovo je unutrašnjost napredovala. Nekako je je baš sportski lijep. A4 je lijep, a Mercedes je Mercedes, što bi moj drug reko.
Nigdje nema direktni test okršaj ovih modela, valjda zato što su novi, ako ko nađe nek objavi, na bos. Ili eng. njemački nažalost ne razumijem. Ja sam uspio jedino na ovoj stranici naći neku malu analizu ovih modela, kao i slike i video klipove... http://www.autonome.ba/Vijesti-i-zaniml ... di-A4.html mogu se izvući neki zaključci..
Da čujem vase mišljenje, favorite, I šta biste kupili?
Ja se razmišljam za BMW 2012 godište, ali 2019 kada ga budem mogao kupit hehe I to ovaj novi 328i… djeluje opasno 
Usput moj drug vozi Reno, a ja 2019 sjedam u BMW 328i, ili moždda ranije, budel lude sreće heheh :-D
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#2 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by shin »

BMW serije tri je najbolje auto u svojoj klasi. Mercedes isto tako sa svojom S klasom.

VW Audi se kupuje ako nemas para za ove iznad :lol:
Ayrton Senna
Posts: 21
Joined: 17/12/2011 09:57

#3 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Ayrton Senna »

tooo, slažem se...
ali ima pogotovo sad puno raje fura se na audi... ko to je najbolje auto. pa reko da vidim kako je stanje na forumu.
nekad je E30 (popularna kockica) žarila i palila, ali se ne sjeća mladjarija :D
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Qler »

shin wrote:BMW serije tri je najbolje auto u svojoj klasi. Mercedes isto tako sa svojom S klasom.

VW Audi se kupuje ako nemas para za ove iznad :lol:
Tema moze lock, dalje je sve suplja prica:D
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#5 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by AmADin_gospo »

mercedes je vazda bio, i ostat če broj jedan za luxuz i pare.vazda su ga i vazda će ga vozati guzonje i lovatori. audi i BMW su napravili ogroman korak i pribložili mu se, al đaba, nišan na haubi je osto nišan :D
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#6 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by GaRGa »

shin wrote:BMW serije tri je najbolje auto u svojoj klasi. Mercedes isto tako sa svojom S klasom.

VW Audi se kupuje ako nemas para za ove iznad :lol:

Mora BMW jos pure jesti da stigne uspjehe Audi-a u moto sportu ;)

evo ti primjer za E30 M3 vs Audi 80 Quattro tzv URQuattro

http://www.youtube.com/watch?v=r0M-Ej2eXRE
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#7 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by johntra »

Mogu li i ja otvoriti neku temu pa da stavim link i reklamiram svoju stranicu? :D
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#8 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by emko1234 »

pokretacu teme:nabijem na kurac i tebe i tvog druga iz djetinjstva.. :D
a i ovog dole sto je napisao da audija kupuju ljudi koji nemaju para za bmw il mercedes..i nabijem vase znanje o autima na kurac,podrazumijeva se..i ovu pedersku stranicu ciji si nam link dao..
u potpisu:audi vozac i fan :D 8-) 8-)
Ayrton Senna
Posts: 21
Joined: 17/12/2011 09:57

#9 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Ayrton Senna »

najluđe su mi ove vanzemaljske auto trke hehe :)
ovdje pricamo o novim modelima, koji su usminkani i fini!!
User avatar
E&E
Posts: 306
Joined: 24/09/2011 18:50

#10 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by E&E »

Sve je to u 5 deka, ali Quattro je nesto posebno...
User avatar
Chemist
Posts: 728
Joined: 22/11/2007 19:34
Location: Rocket ship

#11 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Chemist »

Emko druze, sto se palis, nisi se valjda nasao uvrijedjen i zapostavljen...znam, nije lako isfulati 90000 km za auto koje neko tamo sa strane ne smatra ozbiljnim proizvodom (ne kazem da nije, daleko od toga, ali ozbiljan brand i proizvod se gradi destetljecima i vremenom, a ne lupanjem love u dizajn i marketing)...Al nema veze, ja mislim da je taj tvoj A4 simatican i zanimljiv auto
Ayrton Senna
Posts: 21
Joined: 17/12/2011 09:57

#12 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Ayrton Senna »

simpatičan ovaj audi fan i 'vozac' :thumbup:
User avatar
Honda NSX
Posts: 225
Joined: 06/09/2011 21:04

#13 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Honda NSX »

emko1234 wrote:pokretacu teme:nabijem na kurac i tebe i tvog druga iz djetinjstva.. :D
a i ovog dole sto je napisao da audija kupuju ljudi koji nemaju para za bmw il mercedes..i nabijem vase znanje o autima na kurac,podrazumijeva se..i ovu pedersku stranicu ciji si nam link dao..
u potpisu:audi vozac i fan :D 8-) 8-)
Ovo su veliki ljudi nema šta! Kultura komunikacije, pravo znanje o automobilima, objektivni stavovi i dobri argumenti. Treba nam više ovakvih ljudi da nam država napreduje!!!!

Što se tiče posta, teško je ovdje šta reći pametno. Sva tri auta su straaaaaaaaaaaašno lijepa. Audi nema tu tradiciju i "heritage" ko BMW i Mercedes, ali im se mora skinuti kapa (tj. VW-u :)) da su nevjerovatno napredovali u zadnje desetljeće i po. Ovo je najljuća konkurencija koja se može zamisliti, i na kraju se to svede na neke preferense. BMW fanatici pljuju Audi jer ih jede što im se realno primako, al meni lično koji nisam emotivno vezan ni za jedan od tri brenda je praaaaaavo zabavno gledat žestoko takmičenje ova tri brenda!
p.s. čudna je hauba u nove trice malo, nekako nabijena s ovom izbočinom.......možda dok se još priviknem.....a audi je mogo malo više po pitanju face-lifta....nije sve u led ćizama na farovima da se raja loži.......unutrašnjost je ostala puna ovih dugmadi........meni vazda bilo previše....tu je mercedes nebo po pitanju elegancije,

a od ova tri pare bi bacio na.................nijedan!!! Kupio bi Hondu Civic Type R i čeko prvo banderu da me gule sa nje fanglom!!!!!
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#14 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Gost1515 »

Honda NSX wrote: ... Audi nema tu tradiciju i "heritage" ko BMW i Mercedes ...
jok ti imaš :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Auto_Union

Image
Ayrton Senna
Posts: 21
Joined: 17/12/2011 09:57

#15 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Ayrton Senna »

ja ne mislim da audi nema historiju... ali ne toliko slavnu kao druga dva njemacka proizvodjaca...

sta po mom misljenju najvise zeza audi, je sto je pod Vw grupacijom. skoro sve motore mozemo naci u VW vozilima, kupite audi a4 2.0 tdi, i taj isti motor se nalazi i u VW golfu. gdje je tu taj premium osjecaj...
A3 je detaljno doradjeni i usminkani VW golf...

ne bi mercedes bio mercedes da su njegovi motori u opelu!!!

a BMW je prije drugog svjetskog rata proizvodio motore za avione... odatle pocinje tradicija motora koji su uvijek nekako ispred ostalih..
i ko ne zna BMW-ov znak, znaci bijela elisa na plavom nebu :)
http://2.bp.blogspot.com/_5P1WEEUninI/S ... e-1916.jpg
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#16 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by kurty »

Ayrton Senna wrote: i ko ne zna BMW-ov znak, znaci bijela elisa na plavom nebu :)
http://2.bp.blogspot.com/_5P1WEEUninI/S ... e-1916.jpg
a znas li sto je prednja maska hladnjaka podjeljena na dva dijela na svakom BMWu :D
User avatar
Honda NSX
Posts: 225
Joined: 06/09/2011 21:04

#17 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Honda NSX »

Gost1515 wrote:
Honda NSX wrote: ... Audi nema tu tradiciju i "heritage" ko BMW i Mercedes ...
jok ti imaš :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Auto_Union

Image
nije stvar u tome. Mislim na tradiciju proizvodnje automobila. Govorim o masovnoj proizvodnji komercijalnih automobila. Tu su BMW i Mercedes ispred Audija, može se sad navaditi tona slika bez boje starih po 50, 60, 70 i kolko godina, ali je ovo činjenica. A i usput poznato je da su njemački inžinjeri već u ranim 1900 tim bili izuzetni majstori editiovanja fotografija, tako da sam siguran da je ta tvoja slika rani photoshop!!!!! :-)
User avatar
Honda NSX
Posts: 225
Joined: 06/09/2011 21:04

#18 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Honda NSX »

kurty wrote:
Ayrton Senna wrote: i ko ne zna BMW-ov znak, znaci bijela elisa na plavom nebu :)
http://2.bp.blogspot.com/_5P1WEEUninI/S ... e-1916.jpg
a znas li sto je prednja maska hladnjaka podjeljena na dva dijela na svakom BMWu :D
Ja mislim da su to oni hitlerovi brčići!!!!!
User avatar
Honda NSX
Posts: 225
Joined: 06/09/2011 21:04

#19 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Honda NSX »

Ayrton Senna wrote:ja ne mislim da audi nema historiju... ali ne toliko slavnu kao druga dva njemacka proizvodjaca...

sta po mom misljenju najvise zeza audi, je sto je pod Vw grupacijom. skoro sve motore mozemo naci u VW vozilima, kupite audi a4 2.0 tdi, i taj isti motor se nalazi i u VW golfu. gdje je tu taj premium osjecaj...
A3 je detaljno doradjeni i usminkani VW golf...

ne bi mercedes bio mercedes da su njegovi motori u opelu!!!

a BMW je prije drugog svjetskog rata proizvodio motore za avione... odatle pocinje tradicija motora koji su uvijek nekako ispred ostalih..
i ko ne zna BMW-ov znak, znaci bijela elisa na plavom nebu :)
http://2.bp.blogspot.com/_5P1WEEUninI/S ... e-1916.jpg
Nisu u opelu. Al zato jesu u SSang Yongu!!!!!!!!!
Ayrton Senna
Posts: 21
Joined: 17/12/2011 09:57

#20 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Ayrton Senna »

ne znam za prednji gril, pretpostavljam da je neki fazon!!

u Sangyong daju motore koji su im stari tri generacije heheh!!! naravno ne aktuelni!! zna merc poso!!!
User avatar
Honda NSX
Posts: 225
Joined: 06/09/2011 21:04

#21 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Honda NSX »

Ayrton Senna wrote:ne znam za prednji gril, pretpostavljam da je neki fazon!!

u Sangyong daju motore koji su im stari tri generacije heheh!!! naravno ne aktuelni!! zna merc poso!!!
Nema veze Mercovi su motori. da su iz 1946. Mercovi su! Zna Merc s kime da posluje, kinezi su budućnost, sljedeći je Great Wall Congijo Zunghuie 220 CDI!!!
šalu na stranu, jebo sebe taj ssang yong, to su oni 270 cdi, jesu oni od prije 2 generacije al su i dalje odlični motori...
Ayrton Senna
Posts: 21
Joined: 17/12/2011 09:57

#22 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Ayrton Senna »

kurty wrote:
Ayrton Senna wrote: i ko ne zna BMW-ov znak, znaci bijela elisa na plavom nebu :)
http://2.bp.blogspot.com/_5P1WEEUninI/S ... e-1916.jpg
a znas li sto je prednja maska hladnjaka podjeljena na dva dijela na svakom BMWu :D
reci nam!! ubi ovaj sa salama o hitlerovim brčićima :D
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#23 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by cucamonga »

emko1234 wrote:pokretacu teme:nabijem na kurac i tebe i tvog druga iz djetinjstva.. :D
a i ovog dole sto je napisao da audija kupuju ljudi koji nemaju para za bmw il mercedes..i nabijem vase znanje o autima na kurac,podrazumijeva se..i ovu pedersku stranicu ciji si nam link dao..
u potpisu:audi vozac i fan :D 8-) 8-)
svaka cast za civilizovanost - nema sta :thumbup:

sad mi je jasnije ko sve ima par desetina hiljada keša da si kupi bijesno auto...

samo se pitam hoce li moderacija odradit pos'o sad kad treba ...
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#24 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by kurty »

Ayrton Senna wrote:
kurty wrote:
Ayrton Senna wrote: i ko ne zna BMW-ov znak, znaci bijela elisa na plavom nebu :)
http://2.bp.blogspot.com/_5P1WEEUninI/S ... e-1916.jpg
a znas li sto je prednja maska hladnjaka podjeljena na dva dijela na svakom BMWu :D
reci nam!! ubi ovaj sa salama o hitlerovim brčićima :D
i ja sam za to cuo... pricao je neki profa na masinskom o tome... da su htjeli to nesto da zadrze
imam par drugova sto studiraju i inace o bmw-u znam masu nekih stvari koje su manje bitne, kao recimo broj senzora na apolu 13 i u motoru benge...
Ayrton Senna
Posts: 21
Joined: 17/12/2011 09:57

#25 Re: Novi BMW 3, osvježeni Audi A4 i C.klasa

Post by Ayrton Senna »

nema to veze sa hitlerovim brcicima..
naime, bio je jedan mali proizvodjac koji jenapravio prototip i furao je ovaj dizajn 'resetke radijatora u obliku bubrega'
i onda je taj proizvodjac 'propao', BMW je preuzeo taj stil i odatle sežže historija grila u obliku 'bubrega'
i na novoj trci izgleda odlicno!!!
Post Reply