Novi Avaz- AVAZ TWIST TOWER

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#26

Post by vatra i voda »

danas wrote:
Vodenjak wrote:
Dolina avalona wrote:SVAKA CAST RADONCICU!
SAMO NAPRIJED!
:bih:
Bi li nam ucinio uslugu i upitao istog kako je iz kese s kojom je dosao u Sarajevo stigao podmiriti sve sto je napravio?
pa covjek bio 'sposoban' i 'snalazljiv' -- cuj tebe 'kako'... :D :-) :-?
Igro Fahro sandzaklija , pardon Bosnjak, pokera sa Englezima.Prvu ruku zvrce Englez 300 Funti , a Fahro nece dalje i baca svoje karte na sto .Na Fahrinio pitanje sta si imao u ruci , Englez veli : poker dama " ??! Fahro kaze daj da vidim > a Englez uzvrati : " Ne treba mi Englezi smo dzentlmeni i igramo na povjerenje > Jooooooj kad je Fahru krenula karta :-)
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#27

Post by Jara »

zzzzz wrote:Po meni je pravo glupo mjesto izgradnje, puno bi bolje bilo da je na Marin Dvoru
Ma neeee, na Marindvoru je previše mjesta :D ...a i biće još nebodera tamo.
Naj bi bolje bilo na Baščaršiji...srušit onaj sebilj i rastjerat golubove(samo nam još fali ptičja gripa i druge boleščine) i tamo gradit sa neznatnim korekcijama projekta: između uvrnutog i baščaršijskih radnjica ulice širine "pusti me da prođem"- turistička atrakcija :). Sa viših spratova viseći mostici ili stakleni tuneli do obiju tabija, Jajce kasarne, a i do bob-staze i Vidikovca (ko zna kad će uspinjača). I tobogan do bazena na Bentbaši :-D
Ali ko pita narod... :(
bosna forever
Posts: 96
Joined: 09/11/2004 04:38

#28

Post by bosna forever »

Fahro Radonjcic = bosanski Donald Trump

Nisam ljubitelj Fa-hra i njemu slicnih Fah-ra, ali fakat covjek bar nesto gradi u Sarajevu, odnosno ulaze novac koji je, pa hajmo reci vjerovatno pokrao.
I mi sad nesto ljubomorni sa pricom sta on hoce "doslo jedan", znam ga kad je sa najlonskom kesom dosao u grad, a sad mi se nesto *urci.

E pa gdje su sve te "gradske" lopine koje su isto tako krali pa mozda cak i vise. Ne zelim da izgleda kao da branim Fa-hra, ali ti isti "gradski" saneri su odprilike bili u stanju da otvore kafanu u centru grada i to je to.

Ispade da nije Kuvajcana, Pakistanaca i slicnih sa jedne strane te Fa-hra, na drugoj strani u ovom gradu se nista nebi izgradilo ili popravilo (sifra: pogledajte Vjecnicu ili Ilidzanske hotele).
Pardon, u mene mi je komsija sa Visnjika, takodjer "izgradio" stand na Stupskoj pijaci.
vatra i voda
Posts: 255
Joined: 21/09/2006 22:46

#29

Post by vatra i voda »

bosna forever wrote:Fahro Radonjcic = bosanski Donald Trump

Nisam ljubitelj Fa-hra i njemu slicnih Fah-ra, ali fakat covjek bar nesto gradi u Sarajevu, odnosno ulaze novac koji je, pa hajmo reci vjerovatno pokrao.
I mi sad nesto ljubomorni sa pricom sta on hoce "doslo jedan", znam ga kad je sa najlonskom kesom dosao u grad, a sad mi se nesto *urci.

E pa gdje su sve te "gradske" lopine koje su isto tako krali pa mozda cak i vise. Ne zelim da izgleda kao da branim Fa-hra, ali ti isti "gradski" saneri su odprilike bili u stanju da otvore kafanu u centru grada i to je to.

Ispade da nije Kuvajcana, Pakistanaca i slicnih sa jedne strane te Fa-hra, na drugoj strani u ovom gradu se nista nebi izgradilo ili popravilo (sifra: pogledajte Vjecnicu ili Ilidzanske hotele).
Pardon, u mene mi je komsija sa Visnjika, takodjer "izgradio" stand na Stupskoj pijaci.
Niko nije ljubomoran na kriminalca i bandita .Ako neko trazi da se preispita porijelklo novca i ako je ukrao onda se ide u zatvor.To je trazernje pravde a ne ljubomora.A sa novcem kojeg je pokrao naopravice se zgrada i skola i bolinica za ovu zemlju ali na njoj nece pisati njegovo ime i nece se reci ovo je napravio Fahro.
A kako ti u tebe te komsija se zove ??? :-)
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#30

Post by Teufik iz Los Angelesa »

a kako je to jedan prijeratni novinar POKRAO pare??? provalio u banku neku??? ukrao neciju donaciju koja je preko NOVINARA dolazila???

jao jao :roll: kao sto mirci ima obicaj reci na temi o damiru, dje su ti argumenti, osim dzevdete s petog...
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#31

Post by Vodenjak »

Teufik iz Los Angelesa wrote:a kako je to jedan prijeratni novinar POKRAO pare??? provalio u banku neku??? ukrao neciju donaciju koja je preko NOVINARA dolazila???

jao jao :roll: kao sto mirci ima obicaj reci na temi o damiru, dje su ti argumenti, osim dzevdete s petog...

Ti izgleda jos uvijek, kad o kriminalcima razmisljas, vidis pred sobom prasnjave kauboje s maramama preko lica kako jure za dilizansom i otimaju lovu... :-) :-)
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#32

Post by Teufik iz Los Angelesa »

nije jarane, samo me nerviraju dvostruki arsini....
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#33

Post by štzngrm »

jeste, loša je lokacija, mogli su ga na humu početi praviti
nane988
Posts: 3
Joined: 29/08/2006 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#34

Post by nane988 »

ma puisti nto Sandzaklija ima on love nakralo se u ratu mi nismo imali sta jest da bi on uzimo donacije za nas mafija je to on to je sef Sandzackog lobija u Sarajevu
gradjani svijeta
Posts: 180
Joined: 23/01/2007 07:31

#35

Post by gradjani svijeta »

[quote="vatra i voda"][quote="bosna forever"]Fahro Radonjcic = bosanski Donald Trump

Nisam ljubitelj Fa-hra i njemu slicnih Fah-ra, ali fakat covjek bar nesto gradi u Sarajevu, odnosno ulaze novac koji je, pa hajmo reci vjerovatno pokrao.
I mi sad nesto ljubomorni sa pricom sta on hoce "doslo jedan", znam ga kad je sa najlonskom kesom dosao u grad, a sad mi se nesto *urci.

E pa gdje su sve te "gradske" lopine koje su isto tako krali pa mozda cak i vise. Ne zelim da izgleda kao da branim Fa-hra, ali ti isti "gradski" saneri su odprilike bili u stanju da otvore kafanu u centru grada i to je to.

Ispade da nije Kuvajcana, Pakistanaca i slicnih sa jedne strane te Fa-hra, na drugoj strani u ovom gradu se nista nebi izgradilo ili popravilo (sifra: pogledajte Vjecnicu ili Ilidzanske hotele).
Pardon, u mene mi je komsija sa Visnjika, takodjer "izgradio" stand na Stupskoj pijaci.[/quote]

Niko nije ljubomoran na kriminalca i bandita .Ako neko trazi da se preispita porijelklo novca i ako je ukrao onda se ide u zatvor.To je trazernje pravde a ne ljubomora.A sa novcem kojeg je pokrao naopravice se zgrada i skola i bolinica za ovu zemlju ali na njoj nece pisati njegovo ime i nece se reci ovo je napravio Fahro.
A kako ti u tebe te komsija se zove ??? :-)[/quo

To sad ispade kradi koliko hoces, a ako nesto izgradis (sto opet nece biti ulog, nego ces na foru ko onu iz pokera sa Englezom, na kraju biti dobar) onda si jos i super. Nek si krao, svaka cast, sposoban si. Jel pisac htio da kaze da smo svi mo koji ne kradmeo budale sto to ne radi,o. Jer ako budemo krali i mi mozemo postati uvazeni clanovi drustva. Da se covjek upuca, stvarno.....
gradjani svijeta
Posts: 180
Joined: 23/01/2007 07:31

#36

Post by gradjani svijeta »

A da nisu u FIPI pobrkali TWIST (uvrnuti) sa twins (blizanci)????
Mozda i nisu, mozda su zavrsili konacno taj kurs engleskog. Mada je malo sega da se tornjevi zovu unrvnuti tornjevi, al mozda zbog uvrtanja....vela havle....
gradjani svijeta
Posts: 180
Joined: 23/01/2007 07:31

#37

Post by gradjani svijeta »

sta je urbanisticki plan?
gradjani svijeta
Posts: 180
Joined: 23/01/2007 07:31

#38

Post by gradjani svijeta »

mostarac wrote:kako ce pravit kad ce fahro najdalje do proljeca bit stanovnik zenice ili one zgrade blizu Sarajke :D
(b) Ako Bog da (/b)
dugacki
Posts: 416
Joined: 16/06/2006 07:17

#39

Post by dugacki »

Plan je sljedeci:

1.Pustiti Fahru da napravi sta je naumio.
2.Tuziti ga za stokakve pronevjere i kriminalne radnje
3.Zaplijeniti neboder pa ga onda nacionalizovati (pranje novca u BH stilu)
4.Pitati Fahru bil' unajmio slasticarnu na zadnjem spratu.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#40

Post by Vodenjak »

dugacki wrote:Plan je sljedeci:

1.Pustiti Fahru da napravi sta je naumio.
2.Tuziti ga za stokakve pronevjere i kriminalne radnje
3.Zaplijeniti neboder pa ga onda nacionalizovati (pranje novca u BH stilu)
4.Pitati Fahru bil' unajmio slasticarnu na zadnjem spratu.
Nemoj ovo trece, oca ti! :-) :-)

Vidis kako se povampire oni koji nakon dolaska neke druge demokratije traze ono sto su im nacionalizovali! :oops:

:D :D
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#41

Post by karanana »

A to sto je ovo gradiliste napravilo jedno veliko kliziste od cijelog kosevskog brda, to nije problem? otidzite iznad nebodera, asfalt na ulicama se lomi i dize i spusta i do metar. jedno jutro ce se sve svaliti na twist tower.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#42

Post by semmy »

Jara wrote:
zzzzz wrote:Po meni je pravo glupo mjesto izgradnje, puno bi bolje bilo da je na Marin Dvoru
Ma neeee, na Marindvoru je previše mjesta :D ...a i biće još nebodera tamo.
Naj bi bolje bilo na Baščaršiji...srušit onaj sebilj i rastjerat golubove(samo nam još fali ptičja gripa i druge boleščine) i tamo gradit sa neznatnim korekcijama projekta: između uvrnutog i baščaršijskih radnjica ulice širine "pusti me da prođem"- turistička atrakcija :). Sa viših spratova viseći mostici ili stakleni tuneli do obiju tabija, Jajce kasarne, a i do bob-staze i Vidikovca (ko zna kad će uspinjača). I tobogan do bazena na Bentbaši :-D
Ali ko pita narod... :(

da li mi se cini da pise to sto pise il' ti stvarno mislis tako??? ev' pokusavam vise puta procitati u nadi da se varam...

pa jesil ti svjestan-a sta pises...cuj srusiti ONAJ SEBILJ...odakle si ti sisao -la u nas grad majke ti, pa bi da rusis istoriju naseg grada?????
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#43

Post by shin »

Sebilj turisticka atrakcija? :lol:

Ima milion boljih atrakcija u gradu, kod sebila mozes fasovat pivsku klipu u glavu od onih alkosa sto sjede oko sebilja. Btw pogledaj u onu vodu, milion hraka, raja cisti grlo :lol:
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#44

Post by Hierarchia »

Sebilj jeste turisticka atrakcija, ali je montazna stvar. moze se napraviti reprodukcija bilo gdje, a, slijedeći urbanističku perverziju Sarajeva, najbolje bi bilo nakalemiti ga negdje na Alipasinom. :D :D :D



"Sebilj" ili "Sebil" je arapska riječ u značenju "put", ali kao termin označava dobrotvornu, vrlo staru instituciju, fontanu posebnog oblika na trgovima, na kojoj je sebiljdžija tasom zahvatao vodu iz korita i besplatno napajao žedne. Sebilj na Čaršiji je jedini objekat te vrste u Sarajevu, izgrađen 1891. godine, vjerovatno po projektu Josipa Vancaša. Sebilj kojeg je podigao 1754. godine bosanski vezir Mehmed-paša Kukavica izgorio je u požaru 1852. godine, a nalazio se nešto niže od današnjeg.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#45

Post by uvjek dobar gost »

Lopove u zatvore... ratne profitere na sud....

Zgrade bez gradnje temelja.... snižavaju cijenu gradnje ,a povećavaju prihod...
Zgrada broj jedan je pravljena na temeljima atomskog skloništa, napravljena pa prodana da bude banka... dobra zarada...
Broj dva zgrada, je napravljena na nekadašnjoj zgradi oslobođenja... koja je trebala biti spomenik urbicidu....
I na kraju zgrada koja sad niče... se gradi na fabrici Alhosa....opet ista priča temelji se ne prave.... a gradi se da bi se prodalo skuplje....

Haps urbanistima koji haraju Sarajevom od kraja agresije... jer dobili smo asfalt i parkinge , a zijanili smo sve ostalo...

Hapsi i privodi...
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#46

Post by fantom slobode »

zzzzz wrote:Po meni je pravo glupo mjesto izgradnje, puno bi bolje bilo da je na Marin Dvoru
bice na Marindvoru jos dva, nema mjesta sve popunjeno.
gorazde_66
Posts: 19
Joined: 16/04/2007 14:30
Location: berlin/gorazde
Contact:

#47

Post by gorazde_66 »

gorazde_66
Posts: 19
Joined: 16/04/2007 14:30
Location: berlin/gorazde
Contact:

#48

Post by gorazde_66 »

NOVE SLIKE ATT-a

Image

Image

vise slika na http://www.sa-c.info/projects/1 (http://www.sa-c.info/)

za sljedecu sedmicu se planira ugradnje stakla na "twist" efektom


update by InsomniaC
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#49

Post by Tesssa »

isto hemijska olovka :D
gorazde_66
Posts: 19
Joined: 16/04/2007 14:30
Location: berlin/gorazde
Contact:

#50

Post by gorazde_66 »

meni je fasada super 8-) jos kad bude fasada na cijelim tower gotova...ma drama :-)
Post Reply