Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

SaMaster

#1 Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by SaMaster » 20/03/2011 08:25

Pozdrav svima,

neki dan odem da predam papire za registraciju. Sve u redu dok me nisu nazvali da mi kazu da moram promijeniti tablice tj uzeti ove nove. U saobracajnoj naravno imam jos 3 polja prazna za registraciju sto je dovoljno da jos min. 3 godine ne moram mijenjati table. Razlog toga je greska policijske uprave Novi grad, gdje su mi u saobracaju napisali jedan tip vozila a u vlasnicki karton drugi tip vozila(Radi se o istom brandu auta samo je slovo u ozanci pogresno. Umjesto "I" kreteni stavili "L"). Znaci radi se o banalnoj gresci za koju niti sam kriv niti zelim da paltim nove tablice. Ovo je samo slucaj u Novom gradu, u svim drugim opcinama to jednostavno isprave i bude sve ok. Mislim isprave besplatno, ne moras uzeti nove tablice, i naravno ne moras nista platiti.

S obzirom da to svi u Novom Gradu moraju tako raditi, pitam se da li je moguce traziti naknadu sredstava za tablice? Zasto uvijek moramo mi da palcamo tudje greske? Ja sam naravno paltio jer mi treba auto ali ozbiljno razmisljam da podnesem prigovor pa cak da mozda ganjam i dalje. Jednostavno je inat proradio. Samo nisam siguran kakve su sanse za uspjeh...

Sta vi mislite?

respo

#2 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by respo » 20/03/2011 12:06

kakve veze ima platio sad 50 maraka vise ili za 3 godine
ajd da je neka cifra al 50 -100 maraka koliko je vec je smijesno a ionako to moras uraditi nekad i ne vidim svrhu prigovora zalbe ili sta vec hoces
da nije potrebno to raditi onda bi imalo smisla ovako nigdje veze

al eto to je moje misljenje a ti svoje pa sta god uradis

IcedFlame

#3 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by IcedFlame » 20/03/2011 12:56

Znam jos nekoliko slucajeva kojima se isto desilo, a i ja sam medju njima. Medjutim, ja nisam platio nista, nego je to rijesila agencija gdje sam registrovao auto. Meni ne bi palo na pamet da placam nesto za sta nisam kriv. Jos treba da pocnu da uzimaju pare prilikom svake rutinske kontrole, eto, onako... zbog njihove greske, ili da ti na kaznu dopise jos jednu nulu, onako slucajno, omaklo se, pa ti placaj :x

btw. imao sam nove tablice, saobracajnu i vlasnicku.

SaMaster

#4 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by SaMaster » 20/03/2011 13:13

respo wrote:kakve veze ima platio sad 50 maraka vise ili za 3 godine
ajd da je neka cifra al 50 -100 maraka koliko je vec je smijesno a ionako to moras uraditi nekad i ne vidim svrhu prigovora zalbe ili sta vec hoces

Pa ocigledno je da nisi shavtio. Zasto bih paltio sad nesto ako nemoram. Nije isto platiti sad ili za tri godine. Bar ne meni, a tebi ako jeste onda bujrum..

Mislim nemoj me pogresno shavtiti ali malo skontaj. Neki ljudi ce mozda prodat auto na proljece recimo, i zasto bi onda oni paltili sada nove tablice mogu auto voziti jos 3 godine? I na kraju krajeva ce opet i onaj ko kupi platiti prevod i nove tablice. Znaci dva puta trosak tj prihod drzavi zbog nesposbnosti svojih uposlenika?

SaMaster

#5 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by SaMaster » 20/03/2011 13:16

IcedFlame wrote:Znam jos nekoliko slucajeva kojima se isto desilo, a i ja sam medju njima. Medjutim, ja nisam platio nista, nego je to rijesila agencija gdje sam registrovao auto. Meni ne bi palo na pamet da placam nesto za sta nisam kriv. Jos treba da pocnu da uzimaju pare prilikom svake rutinske kontrole, eto, onako... zbog njihove greske, ili da ti na kaznu dopise jos jednu nulu, onako slucajno, omaklo se, pa ti placaj :x

btw. imao sam nove tablice, saobracajnu i vlasnicku.

Ovo je malo drugaciji slucaj od mog jer si ti vec imao nove table a ja nisam. I nisam ni duzan imati ih bar jos 4 godine. A sad cu ih morat imati zbog ovakih levata i jos sve o mom trosku...

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

#6 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by chuchumbamayumbe » 20/03/2011 13:42

Pa možda lik i ne namjerava zadržati isti automobil u naredne 3 godine.
Ovo je nebloza...zamisli sada pogriješe (namjerno) u 100 slučajeva...i svi moraju plaćati iz svog džepa?!
Niđe veze

respo

#7 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by respo » 20/03/2011 13:55

SaMaster wrote:

Pa ocigledno je da nisi shavtio. Zasto bih paltio sad nesto ako nemoram. Nije isto platiti sad ili za tri godine. Bar ne meni, a tebi ako jeste onda bujrum..

Mislim nemoj me pogresno shavtiti ali malo skontaj. Neki ljudi ce mozda prodat auto na proljece recimo, i zasto bi onda oni paltili sada nove tablice mogu auto voziti jos 3 godine? I na kraju krajeva ce opet i onaj ko kupi platiti prevod i nove tablice. Znaci dva puta trosak tj prihod drzavi zbog nesposbnosti svojih uposlenika?
ako ga prodas za 4?
opet duplo placanje tebe i tog kupca
tako da ti dodje na isto
rekoh to je neka zanemariva cifra od 50-100 maraka
da je u pitanju 300-400+ onda je vec druga prica

al opet kazem to je moje misljenje a svako svoje ima i ja se ne bi konkretno u ovom slucaju ni bunio niti sta drugo

respo

#8 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by respo » 20/03/2011 13:59

chuchumbamayumbe wrote:

Pa možda lik i ne namjerava zadržati isti automobil u naredne 3 godine.
Ovo je nebloza...zamisli sada pogriješe (namjerno) u 100 slučajeva...i svi moraju plaćati iz svog džepa?!
Niđe veze
e jbg sada mozda sutra mu ukradu auto mozda prekosutra ga pogodi grom (da se ne protumaci drugacije ne bi volio ni pod razno da se ovo desi)
mozda namjerava sljedecih 20 godina da ga vozi mozda hoce da ga ostavi za uspomenu itd
to je sve sbb kbb

chuchumbamayumbe

#9 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by chuchumbamayumbe » 20/03/2011 14:02

Ma ima i ta mjesta, ali zamisli da mu prilikom slijedeće registracije opet urade istu grešku?!
Jope 50 km?!
:roll:

mentalist

#10 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by mentalist » 20/03/2011 14:18

Ja sada dobio novu saobracajnu (nije bilo vise mjesta za pecat) a tablice ostale iste. Nema te pravo natjerati da mijenjas tablice, jedino ako se mijenja vlasnik. E sad, jedino je to problem sa izmjenom podataka na saobracajnoj, mada i to ne utice na tablice.

baustelac

#11 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by baustelac » 20/03/2011 14:20

respo wrote: ako ga prodas za 4?
opet duplo placanje tebe i tog kupca
tako da ti dodje na isto
rekoh to je neka zanemariva cifra od 50-100 maraka
da je u pitanju 300-400+ onda je vec druga prica

al opet kazem to je moje misljenje a svako svoje ima i ja se ne bi konkretno u ovom slucaju ni bunio niti sta drugo
Sta ce biti kad bude, to samo Bog zna. Cinjenica je da je covjek sada platio nesto sto nije trebao platiti. Ali tako je to kod nas, od kusur zvaka za par "bonova" pa eto sad za neke je i 50-100 maraka zanemariva svota, samo ne treba cicijasiti.

.... znas ti nas, jebo ti nas

respo

#12 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by respo » 20/03/2011 15:01

nije to cicijanje nego to kad tad moras platiti bilo sad bilo za 3 godine

da je recimo pogresno ime ili prezime ili sta ja znam pa se mora mjenjati onda bi se i ja bunio pa makar bilo marka
al ovo ce uraditi kad tad
ja bar volim da to sto prije rijesim i miran sam

respo

#13 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by respo » 20/03/2011 15:02

chuchumbamayumbe wrote:Ma ima i ta mjesta, ali zamisli da mu prilikom slijedeće registracije opet urade istu grešku?!
Jope 50 km?!
to je vec druga prica i kao sto rekoh u postu iznad da je doslo do necega sto se ne mora onda bi se ja bunio prigovarao itd jer se to ne treba desiti

baustelac

#14 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by baustelac » 20/03/2011 15:24

respo wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Ma ima i ta mjesta, ali zamisli da mu prilikom slijedeće registracije opet urade istu grešku?!
Jope 50 km?!
to je vec druga prica i kao sto rekoh u postu iznad da je doslo do necega sto se ne mora onda bi se ja bunio prigovarao itd jer se to ne treba desiti
Ti izgleda samo hoces da kontriras i sam sebe pobijas svojim postovima. U cemu je razlika ako pogrijese ime ili oznaku motora. U oba slucaja moras mijenjati dokument zbog greske sluzbenika?
50 maraka je danas vrijednije nego za tri godine, ako ne vjerujes, otidji u banku pa uzmi kredit od 50 maraka i saberi koliko ce te kostati.

respo

#15 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by respo » 20/03/2011 18:10

mjenjanje dokumenata i mjenjanje tablica su dvije razlicite stvari

SaMaster

#16 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by SaMaster » 20/03/2011 18:33

respo wrote:mjenjanje dokumenata i mjenjanje tablica su dvije razlicite stvari
Ja mislim da ti najbitniju stavri u svemu ovome nisi shvatio.

Ko kaze da cu morat JA da to za tri godine platim? Mozes li mi to pojasniti?
Druga stvar covjek ti ej fino rekao mijenjaju se tablice ali i novi dokument dobijes, ne razumijem sta je tu nejasno?
Kakve ti razlike pravis izmedju zamjene dokumenata i tablica?

Pa ne mislis valjda da ce mi na staroj saobracajnoj nesto ispraviti? U sustini je svejedno sta ce uraditi, poenta je zasto ja to da platim?

respo

#17 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by respo » 20/03/2011 18:36

ako mjenjas tablice normalno da ces dobiti i nove dokumente jer ce se tablice promijeniti kad tad
ako neko napravi gresku na dokumentu moras zamjeniti al ne zato sto je propisano zakonom nego radi necije greske

shvatas li ti uopste o cemu ja pisem?

ostavi onda i onaj stari pasos jer jos vazi sto beze da vadis biometrijski kad se on dodatno placa 40

to je tvoj rezon

chuchumbamayumbe

#18 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by chuchumbamayumbe » 20/03/2011 19:01

Moj je rezon da čovjek možda neće niti doživjeti te naredne 3 godine (gluho bilo, pu, pu, pu...) a do tada će mu sigurno vrlo često zapeti za tih 50km koje je dao bespotrebno, tek tako, radi nečije greške.
Sve što ne moram platiti danas, ostavljam za sutra, a pogotovu ovakve nebuloze. 8-)

respo

#19 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by respo » 20/03/2011 19:05

jbg ako ne doceka sljedecu godinu ili sljedece 3 onda mu ni auto nece biti prijeko potrebno ako bude na vlakovu ili na barama (ograda ne mislim da ce mu se to desiti)
sto ga onda uopste registrovati?

makkaj

#20 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by makkaj » 20/03/2011 19:12

;eni se to isto desilo u decembru, u Novom Gradu, doduše u BSO su mi rekli da ću morat preći na nove tablice tako da sam bio pripremljen...u stvari nije fazon (bar kod mene) u grešci, već u tome što se promjenila ta neka njihova klasifikacija vozila po oznakama (nisam siguran jel se to ovako zove), tako da su svi koje je to pogodilo morali mjenjati tablice. Skonto sam da mi nema druge nego platit, znam da je glupost, al to ti je naša država jbg.

chuchumbamayumbe

#21 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by chuchumbamayumbe » 20/03/2011 19:17

respo wrote:jbg ako ne doceka sljedecu godinu ili sljedece 3 onda mu ni auto nece biti prijeko potrebno ako bude na vlakovu ili na barama (ograda ne mislim da ce mu se to desiti)
sto ga onda uopste registrovati?
Pa registrovati ga moraš ako želiš da poštuješ zakon.
Ali zakon ne kaže da moraš plaćati nečije tuđe greške 3 godine unaprijed.

kuma

#22 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by kuma » 20/03/2011 19:22

Po meni, uputi prigovor ne kosta te nista. Uradi to i obavezno zadrzi primjerak jedan sebi sa potvrdom da si im uputio isti (pecat protokola).
U prigovoru navedi da si ostecen za taj iznos te da si morao pored dodatnog troska utrositi svoje vrijeme da bi ispravljao njihove greske i zahtjevaj odgovor po osnovu tvog prigovora i povrat troskova.

respo

#23 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by respo » 20/03/2011 19:24

chuchu
jeste greska al ne placa gresku placa samo ono sto bi platio i za 3 godine
placanje greske bi bilo pogresno slovo pa mora mjenjati pogresan brooj sasije motora pogresno ime ili bilo sta
e u tom slucaju treba ganjati da poprave gresku o njihovom trosku bez i jedne placenje marke za to

chuchumbamayumbe

#24 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by chuchumbamayumbe » 20/03/2011 19:27

respo wrote:chuchu
jeste greska al ne placa gresku placa samo ono sto bi platio i za 3 godine
placanje greske bi bilo pogresno slovo pa mora mjenjati pogresan brooj sasije motora pogresno ime ili bilo sta
e u tom slucaju treba ganjati da poprave gresku o njihovom trosku bez i jedne placenje marke za to
Pa zar čovjek ne reče da su pogriješili jedno slovo?!

respo

#25 Re: Nove tablice krivicom Policijske uprave - Zasto?

Post by respo » 20/03/2011 19:34

jesu al ovo ionako mora uraditi shvatas
tako da je svejedno

a ovo moje greska u slovu borju klincu palcu se odnosilo kad ne treba mjenjati tablice il nesto sto ionako treba mjenjati bilo danas bilo sutra bilo za 3 godine
shvatas
znaci da su mu rekli pogrijesili smo u slovu plati novo stampanje saobracajne ili onog vlasnickog kartona e to je vec problem koji ne bi ni ja platio

al opet kazem kao na pocetku to je moje misljenje a to sta ce on uraditi je njegovo

Post Reply