NOVE CIJENE GORIVA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#26 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by AmADin_gospo »

ma cim su državni distributeri i rafinerije prodani privatnicima i manipulatorima, jebali smo svi znanje.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#27 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by karanana »

na globalnom nivou smo svi jebali znanje od 3-4 naftne kompanije podrzane od strane jakih politickih krugova i zemalja jer nije ovo samo problem ni federacije ni BiH nego citavog svijeta pa cak i amerike. i niko da postavi pitanje odnosno mozda je neko postavio pitanje ali niko da da odgovor na ovo ili ga ja barem jos nisam nasao:

bure nafte danas 106 dolara, litar goriva 2,50.
bure nafte 2008. 150 dolara, litar goriva 2,40.

gdje je ovdje logika osim da nas jebu u zdrav mozak jer im se moze, jer je gorivo neelasticno kada je u pitanju zakon ponude i potraznje koji diktira cijene vecine proizvoda.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#28 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Henry Chinaski »

Al' zato, kad ja nakapam za 5 KM u svoju dvojku pa kroz mahalu. Pa parkiram odmah pod prozor, da ga gledam cijeli dan. Jedan točak na travi, jedan na cesti, onako nakrivljen, baš prejako izgleda. Onda izađem pa otvorim haubu, pa nešto ko' gledam. Pa komšiluk stane pa pita kol'ko troši. A Stoja iz njega trešti, sve na francuskom...

Nek' poskupljuju kol'ko hoće, ne mogu oni mene zajebat.
lenanimra
Posts: 84
Joined: 13/02/2012 22:15

#29 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by lenanimra »

karanana wrote:na globalnom nivou smo svi jebali znanje od 3-4 naftne kompanije podrzane od strane jakih politickih krugova i zemalja jer nije ovo samo problem ni federacije ni BiH nego citavog svijeta pa cak i amerike. i niko da postavi pitanje odnosno mozda je neko postavio pitanje ali niko da da odgovor na ovo ili ga ja barem jos nisam nasao:

bure nafte danas 106 dolara, litar goriva 2,50.
bure nafte 2008. 150 dolara, litar goriva 2,40.

gdje je ovdje logika osim da nas jebu u zdrav mozak jer im se moze, jer je gorivo neelasticno kada je u pitanju zakon ponude i potraznje koji diktira cijene vecine proizvoda.
jebu jebu i jebavace :x :x :x :x :x :x
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#30 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Qler »

ma ja njima sve po spisku da ne kazem sta! Sve im na kamaru gladnu!
tavustavus
Posts: 242
Joined: 08/04/2010 22:33

#31 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by tavustavus »

stani malo gorane,ti sad hoces ostale i mene da uvjeris da je logicno da u Bosni bude nafta 2,55 a prosjek plate je 800 plusKM (prosjek nabijaju drzavne firme..inace je 500-600 prosjek)
a u Austriji je 3KM a prosjek plate je 3000KM...pa nama cijene ni u cemu nisu iste zasto bi bile samo u nafti???pa kome nije jasno da se ovdje krade taj je za Jagomira...pa covjece mi nemamo 50Km autoputa..o cemu pricamo?o kakvim akcizama za puteve govorimo...tamo bi trebao biti litar nafte 6KM a ne 3.. :bih: :sax:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#32 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by goran16v »

tavustavus wrote:stani malo gorane,ti sad hoces ostale i mene da uvjeris da je logicno da u Bosni bude nafta 2,55 a prosjek plate je 800 plusKM (prosjek nabijaju drzavne firme..inace je 500-600 prosjek)
a u Austriji je 3KM a prosjek plate je 3000KM...pa nama cijene ni u cemu nisu iste zasto bi bile samo u nafti???pa kome nije jasno da se ovdje krade taj je za Jagomira...pa covjece mi nemamo 50Km autoputa..o cemu pricamo?o kakvim akcizama za puteve govorimo...tamo bi trebao biti litar nafte 6KM a ne 3.. :bih: :sax:
To koliki je prosjek plate kod nas nema veze sa cijenom nafte jer je mi ne proizvodimo da bi je prilagodjavali zivotnom standardu. Svaka drzava ima namete na gorivo. Zar mislis da se gorivo u HR uvozi pod drugacijim uslovima i iz dtrugih izvora nego u BiH, a skuplje je koji 10 i zasto je skuplje%? Sto se tice ostalog, sve sto uvozimo, sto ne podlijeze akcizama, placamo jednako skupio, pa i skuplje nego u inostranstvu pa se niko ne sjeti da pita sto je ovdje cijena novog Golfa 50 prosjecnih ili 35 statistickih plata kad je u Austriji taj isti auto 10 plata i nikome ne pada napamet da trazi da se cijena spusti na 8000 da bi nam bilo potaman. Nasa je sreca sto jos uvijek proizvodimo nesto hrane i struje i sto su komunalije prigagodjene standadu pa ne umiremo od gladi jer da i to uvozimo tu bi nam bio i kraj.
Josko Domorocki
Posts: 214
Joined: 07/07/2008 22:57

#33 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Josko Domorocki »

Probati samo se ograniciti na potrosnju- znaci ako je moguce neke dane ne voziti - to bi sigurno smanjilo broj odlazaka na pumpe a samim tim i prodaju goriva.. Znaci auto samo za izrazite potrebe.. :thumbup:
User avatar
ElRe
Posts: 10818
Joined: 12/12/2011 11:28

#34 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by ElRe »

Cijene u CG

Code: Select all

U narednih petnaest dana litar eurosupera BMB 98 koštaće 1,52 eura, a BMB 95 1,49 eura.

Litar eurodizela od sjutra će koštati 1,36 eura, a eurodizela za komercijalne svrhe 1,15 eura.
http://www.cafemontenegro.com/index.php ... ews=238627

Kod nas je onda još i odlično!!!
User avatar
ElRe
Posts: 10818
Joined: 12/12/2011 11:28

#35 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by ElRe »

Cijene u ITA od jutros

Benzin 95 - 1.89 eura
Nafta - 1.78 eura
LPG - O.88 eura

(odstupanja par centi)
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#36 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by karanana »

ja sam cuo da ce do ljeta kod nas ici do 3KM.
Josko Domorocki
Posts: 214
Joined: 07/07/2008 22:57

#37 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Josko Domorocki »

ElRe wrote:Cijene u ITA od jutros

Benzin 95 - 1.89 eura
Nafta - 1.78 eura
LPG - O.88 eura

(odstupanja par centi)
Cijena ko cijena,sta mislis da Talijan toci isto ko u Bosni ? Talijan bi se bunio tek kad bi gorivo bilo 3 eura,a sa ovim cijenama je i njemu podnosljivo ( standard,kvalitet ..)
nadam se samo da ce ljude u Sarajevu ( sve putnike i one koji koriste motorna vozila ) neka papucica u glavi nagazit u pravom smjeru , pa fino potraziti odgovore prvo od one ekipe za zastitu potrosaca,jalti ga omBdusmana pa kantonalnih ministara.,hu-ha,novinari evo vam teme- ne zamarajte brojem stardalih rudara u Kini i brojem roda u Africi..
Hvala
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#38 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by bpsang »

karanana wrote:ja sam cuo da ce do ljeta kod nas ici do 3KM.
Dobro si čuo,,,ako ne omanu pa preskoče na 3,5 km /l
Troše rezerve koje su plačene po nižoj cijeni ,a jel danas skoči na svjetskom tržištu , sutra ti povečava cijenu, i ubire sebi lovu stečenu na KRIMINALU ....
M mi smo Lud narod, sta nam je falilo u ratu, da hodamo pješke, zaredati mjesec dva i ne koristiti gradski prevoz a ni svoja vozila, pa nek se češu po svojim ludim blentarama, pa kad dodju do bankrota onda če i nafta bit marku litar .
User avatar
Cuba Libre
Posts: 63
Joined: 12/03/2010 16:02
Location: In tha spac€

#39 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Cuba Libre »

Od ponedjeljka cijene skacu jos za 5 feninga :-) :-) :-) :-) :-)
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#40 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by motorola01 »

Cuba Libre wrote:Od ponedjeljka cijene skacu jos za 5 feninga :-) :-) :-) :-) :-)
Na osnovu cega sad mamu im hebem?Digli su nekoliko puta po pet feninga u zadnjih 20 dana.Koji im je qrc?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#41 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by iceman ze »

mene zanima sto plin poskupljuje, na pocetku zime placao sam ga 1.08, sad je 1.30 KM :evil:
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#42 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by fidoremilienko »

Ode gorivo :D
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#43 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by jefferson »

Cijena u svijetu ide prema dole rako da u BiH snizenje mozemo ocekivati tamo negdje u septembru!
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#44 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by jefferson »

iceman ze wrote:mene zanima sto plin poskupljuje, na pocetku zime placao sam ga 1.08, sad je 1.30 KM :evil:
Zato sto to tkz. udruzenje moze prosjecnom BH gradjaninu prodat muda za bubrege i reci mu: pa nafta skace pa mora i plin!
Ustvari, plin u zadnjih 10g nikad nije bio jeftiniji! Znaci adresa je Nermin Niksic koji bi trebao upitati naftase hocel da se igraju zatvora!
Ali dobro, to je u normalnim zemljama!
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#45 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by lajkujMe »

Mlad i Nevin wrote:Evo šta nama treba....

Jel ovaj legitiman? Mislim jel mu stvarno auto ide na vodu? Ako da kako doci kod njega :o
User avatar
MrM
Posts: 121
Joined: 31/01/2012 14:58
Location: Sarajevo

#46 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by MrM »

Ne postoji alternativa (siroko dostupna ) gorivu + svjetski lobiji i ovi nasi monopolisti ( cuj slobodno dogovaranje cijena ) i tako ga mi pusimo. Na oil-price.net vec neko vrijeme pratim cijene ima i statistika zadnjih godinu. Jest se cijena promijenila od jeseni prosle godine, al zadnji mjesec je prilicno konstantna i u Londonu (Brent) i u New Yorku (WTI), a ovi nasi konstantno poskupljuju. Kazu vece su cijene rafinerije. Uvijek neki 'razlog' da poskupe. A kad pojeftini oni nista. Nedavno citam u novinama da i drzavi odgovara rast cijena jer i oni uzimaju vise, a kao sto neko rece to ne ide u izgrdnju ceste (vec mi je postalo gadno voziti auto, stalno upadam u neke rupe i kanale od kablova, sahtovi cije ivice strce isl ) vec njima da pokrije budzet.....pushing zesci.... :x
technoGeek
Posts: 334
Joined: 21/02/2012 19:27

#47 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by technoGeek »

@lajkuj - ne ide na vodu, http://www.pik.ba/artikal/2982099/hho-g ... /#detaljno , procitaj detaljno ili kucaj na google hho pa prouci :wink:
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#48 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Comrad »

Gorivo 100% ide na na 3KM.

Nakon toga, vjerovatno ce ih sniziti na 2,5 KM i mi cemo se svi udarat nogom u guzicu koliko smo sretni sto su snizili cijene. :wink:
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#49 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by motorola01 »

Gorivo ce u narednih par dana u Hrvatskoj pojeftiniti 10 pfeninga.Vidjecemo sta ce ova nasa stoka uraditi :x
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#50 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Halcyon »

Neće ništa, mi imamo velike zalihe. :mrgreen:
Post Reply