NOVE CIJENE GORIVA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16751 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by mk ultra »

drndalo wrote:Ja sam cuo da oni u Bio dizel umjesto ulja od repice turaju do 7% svinjske masti, koliko je dozvoljeno... I cudno mirise kad vozis iza njih nakon pumpe, k'o razanj... :strik:
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16752 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by konektovan »

drndalo wrote:Ja sam cuo da oni u Bio dizel umjesto ulja od repice turaju do 7% svinjske masti, koliko je dozvoljeno... I cudno mirise kad vozis iza njih nakon pumpe, k'o razanj... :strik:
:lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16753 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by bitanga_sa_otesa »

drndalo wrote: turaju do 7% svinjske masti
tobejarabi
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#16754 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by mali_milojica »

bitanga_sa_otesa wrote:
drndalo wrote: turaju do 7% svinjske masti
tobejarabi
Gluho i coravo bilo :shock:
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#16755 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by basicm »

Ne smijem vise turirat pred dzamijom :shock:
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#16756 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by drndalo »

A sta tek mi koji na alkohol vozimo moramo paziti...
s@mson
Posts: 894
Joined: 23/03/2007 10:50

#16757 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by s@mson »

drndalo wrote:A sta tek mi koji na alkohol vozimo moramo paziti...
a sta s nama koji brlju sipamo u posudu za brisace...
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#16758 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by drug_profi »

drndalo wrote:A sta tek mi koji na alkohol vozimo moramo paziti...
Pazi da ti Mute ne popije rezervoar...
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16759 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by mk ultra »

basicm wrote:Ne smijem vise turirat pred dzamijom :shock:
Pređi na benzin, halal gorivo :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#16760 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by beni-bu-man »

mk ultra wrote:
basicm wrote:Ne smijem vise turirat pred dzamijom :shock:
Pređi na benzin, halal gorivo :mrgreen:
Ima i halal certifikat :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27919
Joined: 20/03/2013 15:38

#16761 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Naslovnica »

drndalo wrote:Ja sam cuo da oni u Bio dizel umjesto ulja od repice turaju do 7% svinjske masti, koliko je dozvoljeno... I cudno mirise kad vozis iza njih nakon pumpe, k'o razanj... :strik:
Jazuk
axe22
Posts: 1806
Joined: 11/03/2013 21:21

#16762 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by axe22 »

dadoka84 wrote:Ja kad sipam skuter posto pravim mjesavinu iskljucivo sipam na petrolu. probao i bp i gazprom a nazalost i nestro. Nakon par dana nema šanse da upali. Kad naspem na petrolu po dvije sedmice i opet upali normalno. Na nestro nasuo, skuter se samo gasi i mora se podici ler gas na 3-4 hiljade, trza nenormalno.
Ja mjerim kvalitet dizela na osnovu regeneracije dpf filtera.
Cim naspem losiji dizel zna mi svake dvije sedmice upalit ciscenje dpf-a.
Naspem na petrolu, energopetrol ili ina i pali max jednom mjesecno. Meni dovoljan pokazatelj kvaliteta goriva.
amrq7u
Posts: 166
Joined: 26/01/2016 20:00
Location: Sarajevo

#16763 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by amrq7u »

Neki dan su na Gazpromu na Stupu pogrešno istocili gorivo iz cisterne. Sipali bolji njihov dizel u lošiji. Dva dana vadili gorivo. Definitivno najlosije gorivo na Gazpromu. Radim na Petrolu pa se često raja žali kako im auto trokira nakon sipanja na Gazpromu. Pomislit će neko da hvalim Petro,ali je od toga nemam ništa. Najbolje gorivo zasigurno na Petrolu. Mislim da na Petrolu još cijena neće ići dole.

Sto se umaxa tice oni posluju na ravnoj nuli. To je sad u vlasništvu agencije (FBIH). Nije im toliko loše gorivo. Do prije par dana gorivo im je prodavala Hifa, a sad gorivo im dovozi el Tarik.
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16764 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by konektovan »

amrq7u wrote:Neki dan su na Gazpromu na Stupu pogrešno istocili gorivo iz cisterne. Sipali bolji njihov dizel u lošiji. Dva dana vadili gorivo. Definitivno najlosije gorivo na Gazpromu. Radim na Petrolu pa se često raja žali kako im auto trokira nakon sipanja na Gazpromu. Pomislit će neko da hvalim Petro,ali je od toga nemam ništa. Najbolje gorivo zasigurno na Petrolu. Mislim da na Petrolu još cijena neće ići dole.

Sto se umaxa tice oni posluju na ravnoj nuli. To je sad u vlasništvu agencije (FBIH). Nije im toliko loše gorivo. Do prije par dana gorivo im je prodavala Hifa, a sad gorivo im dovozi el Tarik.

Aj ne kaki zivota ti.....
amrq7u
Posts: 166
Joined: 26/01/2016 20:00
Location: Sarajevo

#16765 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by amrq7u »

konektovan wrote:
amrq7u wrote:Neki dan su na Gazpromu na Stupu pogrešno istocili gorivo iz cisterne. Sipali bolji njihov dizel u lošiji. Dva dana vadili gorivo. Definitivno najlosije gorivo na Gazpromu. Radim na Petrolu pa se često raja žali kako im auto trokira nakon sipanja na Gazpromu. Pomislit će neko da hvalim Petro,ali je od toga nemam ništa. Najbolje gorivo zasigurno na Petrolu. Mislim da na Petrolu još cijena neće ići dole.

Sto se umaxa tice oni posluju na ravnoj nuli. To je sad u vlasništvu agencije (FBIH). Nije im toliko loše gorivo. Do prije par dana gorivo im je prodavala Hifa, a sad gorivo im dovozi el Tarik.

Aj ne kaki zivota ti.....
Sta sam pogrešno rekao?
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#16766 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Throttle »

A kad je Nestro dovezao smeće od goriva na Petrol u Zenicu pa istankavali nazad iz tankova, pa izbacivalo check engine lampice?
amrq7u
Posts: 166
Joined: 26/01/2016 20:00
Location: Sarajevo

#16767 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by amrq7u »

Throttle wrote:A kad je Nestro dovezao smeće od goriva na Petrol u Zenicu pa istankavali nazad iz tankova, pa izbacivalo check engine lampice?
Ne znam za druge krajeve, govorim samo za Sarajevo
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#16768 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Throttle »

Znam ja, zato ne hvali. Sipam na Petrolu al ta prica oko uber goriva je smijesna
amrq7u
Posts: 166
Joined: 26/01/2016 20:00
Location: Sarajevo

#16769 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by amrq7u »

Throttle wrote:Znam ja, zato ne hvali. Sipam na Petrolu al ta prica oko uber goriva je smijesna
Ne hvalim ja, nemam ja ništa s tim što pričam. Govorim jer i ja sipam tu.Znam kakve aditive sipam prilikom istakanja goriva iz cisterne.
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16770 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by konektovan »

amrq7u wrote:
Throttle wrote:Znam ja, zato ne hvali. Sipam na Petrolu al ta prica oko uber goriva je smijesna
Ne hvalim ja, nemam ja ništa s tim što pričam. Govorim jer i ja sipam tu.Znam kakve aditive sipam prilikom istakanja goriva iz cisterne.
Zar gorivo ne dolazi vec aditivirano, ili vi saspete onu jednu bocicu u tank???? :-)
amrq7u
Posts: 166
Joined: 26/01/2016 20:00
Location: Sarajevo

#16771 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by amrq7u »

konektovan wrote:
amrq7u wrote:
Throttle wrote:Znam ja, zato ne hvali. Sipam na Petrolu al ta prica oko uber goriva je smijesna
Ne hvalim ja, nemam ja ništa s tim što pričam. Govorim jer i ja sipam tu.Znam kakve aditive sipam prilikom istakanja goriva iz cisterne.
Zar gorivo ne dolazi vec aditivirano, ili vi saspete onu jednu bocicu u tank???? :-)
Jok. Aditivi se sipaju prilikom istakanja, znaci prije početka istakanja sipa se određena količina aditiva u zavisnosti od količine dizela. To mi radnici sipamo.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#16772 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by rovac13 »

Ja sipam na petrolu q max,na gazprom g drive,na ina euroclass.........i nikad nisam primijetio ni po cemu da je petrol bolji.........ako bi nekog mrvicu izdvojio to bi bila ina.........ali i to mislim da je samo sugestija.

Ali ovaj podatak da radnici sipaju aditive prilikom istakanja mi je novitet........i u najmanju ruku sumnjivo........pa nesto ne vjerujem da cu se vise zalijetat po to gorivo.
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16773 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by konektovan »

rovac13 wrote:Ja sipam na petrolu q max,na gazprom g drive,na ina euroclass.........i nikad nisam primijetio ni po cemu da je petrol bolji.........ako bi nekog mrvicu izdvojio to bi bila ina.........ali i to mislim da je samo sugestija.

Ali ovaj podatak da radnici sipaju aditive prilikom istakanja mi je novitet........i u najmanju ruku sumnjivo........pa nesto ne vjerujem da cu se vise zalijetat po to gorivo.
Bas tako.. :thumbup:
amrq7u
Posts: 166
Joined: 26/01/2016 20:00
Location: Sarajevo

#16774 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by amrq7u »

rovac13 wrote:Ja sipam na petrolu q max,na gazprom g drive,na ina euroclass.........i nikad nisam primijetio ni po cemu da je petrol bolji.........ako bi nekog mrvicu izdvojio to bi bila ina.........ali i to mislim da je samo sugestija.

Ali ovaj podatak da radnici sipaju aditive prilikom istakanja mi je novitet........i u najmanju ruku sumnjivo........pa nesto ne vjerujem da cu se vise zalijetat po to gorivo.
Pa s obzirom da je to Petrolov aditiv, neće se sipati u Kopru prilikom utovara cisterne, nego logično prilikom istakanja goriva u tank pumpe.

Al hajde gdje je ko navikao neka sipa, meni kao radniku na pumpi ni iz džepa ni u džep samo govorim sto vidim i čujem.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#16775 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Koshpa »

Sipam na Gazpromu kako se pumpa otvorila i sipam onaj najlosiji dizel ( najjeftiniji ), nikad nisam imao problema sa autom vezano za gorivo.
Post Reply