Novak Đoković

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#2226 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 09:05 To kako su se službenici države Australije ponašali u ovom slučaju nije za ovu raspravu. Nisu sve najbolje odradili, ali to ne mijenja činjenicu da su sprovodili australijski zakon u Australiji.

Proceduralne greške ne znači da zakoni ne postoje i Australija ima puno pravo da ih primjenjuje.

Ja lično Đokovića ne bih zatvarao u azilantski centar. Zatvorio bih ga u kuću koju je iznajmio, sve druge izbacio odatle, i kuću okružio.

Ali, i popuštali su mu u nekim stvarima. Onako brze termine na sudu je dobio samo zato što je slavan. Neki ljudi mjesecima, pa čak i godinama čekaju da izađu na sud.
Jeste, za raspravu je.
Bili su tretirani kao kriminalci, pod stražom, oduzet mobitel, smještaj i hrana, sve smo vidjeli.
Kako su se odnosili prema Novaku, tako su se odnosili i prema Čehinji.
S tim da ona vjerovatno nije imala sredstava da pokuša da nešto promijeni, a on jeste.
I to sve njihovom greškom.
Novaku nije oduzeta viza zato što nije vakcinisan.
Osmi Socrates
Posts: 8090
Joined: 19/10/2020 15:33

#2227 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

:kiss:
Velkoski wrote: 17/01/2022 09:21 Pa navela je primjere apsolutnih nonamera u istom threadu :)
Pa to samo znači da su sudovi u Australiji dobri prema ljudima.

Nema pravila koja obavezuju sudiju. Njegova sudnica, njegov zakon.
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2228 Re: Novak Đoković

Post by Ateista »

stalonne wrote: 17/01/2022 09:20
Ateista wrote: 17/01/2022 09:15

A koliko ce biti umrlih u narednih nekolikp godina zbog posljedica mjera, da ne govorimo o psihickom zdravlju...
Ja se samo pitam, kad smo tako pametan narod, zasto je Balkan u qrcu onda....
Gdje sam ja rekao da smo pametan narad?
Ja govorim globalno, ovo je ludilo u kojem ucestvuje skoro cijeli svijet, a nismo mi balkanci skontali da kolike su to nebuloze vec svuda u svijetu ima ljudi koji ne prate wlijepo autoritete i razmisljaju svojom glavom i vide da tu nesto me stima, nigdje nisam rekao da su balkanci to skontali,mi samo kopiramo zapad, sreca u nesreci je ovdje sto ne znamo dobro kopirati pa su i te nebulozne mjere manje izrazene kod nas, bar trenutno.
Osmi Socrates
Posts: 8090
Joined: 19/10/2020 15:33

#2229 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

Naslovnica wrote: 17/01/2022 09:23
Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 09:05 To kako su se službenici države Australije ponašali u ovom slučaju nije za ovu raspravu. Nisu sve najbolje odradili, ali to ne mijenja činjenicu da su sprovodili australijski zakon u Australiji.

Proceduralne greške ne znači da zakoni ne postoje i Australija ima puno pravo da ih primjenjuje.

Ja lično Đokovića ne bih zatvarao u azilantski centar. Zatvorio bih ga u kuću koju je iznajmio, sve druge izbacio odatle, i kuću okružio.

Ali, i popuštali su mu u nekim stvarima. Onako brze termine na sudu je dobio samo zato što je slavan. Neki ljudi mjesecima, pa čak i godinama čekaju da izađu na sud.
Jeste, za raspravu je.
Bili su tretirani kao kriminalci, pod stražom, oduzet mobitel, smještaj i hrana, sve smo vidjeli.
Kako su se odnosili prema Novaku, tako su se odnosili i prema Čehinji.
S tim da ona vjerovatno nije imala sredstava da pokuša da nešto promijeni, a on jeste.
I to sve njihovom greškom.
Novaku nije oduzeta viza zato što nije vakcinisan.
Tretirani su bili kao i svi drugi ljudi koji nemaju pravo na ulazak ili da budu u zemlji.

Moraš biti pod stražom dok te ne deportiraju. Bio je smješten u isti smještaj kao i ostali ljudi u sličnoj situaciji. Dobijao istu hranu.

Oko oduzimanja telefona nisam siguran kakvi su im zakoni.

I da podsjetim, mogao je napustiti zemlju kad je htio, prvim avionom.
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2230 Re: Novak Đoković

Post by Ateista »

Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 09:20
Velkoski wrote: 17/01/2022 09:07

prestani

zamisli da nije Srbin, budi objektivan i bit će ti sve jasnije
Ti naravno citiraš novinare koji nikad nisu imali posla sa sudom u njihovom životu.

Vjeruj meni, sudiju u pravnoj državi trebalo bi da boli ona stvar što se igraju neki turniri. I uglavnom ga boli.

Mogao je mrtav hladan zakazati saslušanje za dva mjeseca, da zabrani deportaciju, i da Đokovića ostavi u azilantskom centru do saslušanja. I da ne prekrši nijedno pravilo. Dakle, izašao im je u susret, vjerovatno zbog Đokovićeve slave.
Dijelom sto je slavan, ali i zbog toga sto su sami zajebali stvar. Nije on dosao nekim ilegalnim splavom u australiju i pokusao ilegalno uci, covjek je regularno predao za vizu koja mu je odobrena i nakon toga sjeo u avion i dosao, a oni onda napravili cirkus.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72764
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2231 Re: Novak Đoković

Post by Velkoski »

Pa jesu li dobri prema ljudima ili su izašli u susret Novaxu jer je slavan?

:mrgreen:

Činjenica jeste da je ovo sve politička igra i da pravne države nema ni na vidiku i isto bih napisao za bilo koga. Mislim, wow, zaključani Australijanci ljuti jer su proveli dvije godine kući bez ikakvog razloga (k'o što se da vidjeti iz ovog njihovog primjera, bez obzira na sve mjere virus hara).


https://nos.nl/collectie/13840/video/24 ... ere-regels

Ovo je bolji primjer privilegovanih u odnosu na ovo što je spremljeno Novaxu :) :mrgreen:
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#2232 Re: Novak Đoković

Post by Manual »

Zaključak je: samo što je srbin.
Nedime dragi sta nam ovo rade.
Osmi Socrates
Posts: 8090
Joined: 19/10/2020 15:33

#2233 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

Ateista wrote: 17/01/2022 09:30
Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 09:20

Ti naravno citiraš novinare koji nikad nisu imali posla sa sudom u njihovom životu.

Vjeruj meni, sudiju u pravnoj državi trebalo bi da boli ona stvar što se igraju neki turniri. I uglavnom ga boli.

Mogao je mrtav hladan zakazati saslušanje za dva mjeseca, da zabrani deportaciju, i da Đokovića ostavi u azilantskom centru do saslušanja. I da ne prekrši nijedno pravilo. Dakle, izašao im je u susret, vjerovatno zbog Đokovićeve slave.
Dijelom sto je slavan, ali i zbog toga sto su sami zajebali stvar. Nije on dosao nekim ilegalnim splavom u australiju i pokusao ilegalno uci, covjek je regularno predao za vizu koja mu je odobrena i nakon toga sjeo u avion i dosao, a oni onda napravili cirkus.
To šta Đoković priča uzeti zdravo za gotovo je jednostavno zaslijepljenost.

Oko dodjeljivanja viza sam objasnio. Možeš ih dobiti prije nego što imaš ostale zakonom propisane dokumente za ulazak.

To što je neko njemu pričao da može ući sa dokumentacijom koju ima može precizno utvrditi samo policijska istraga čitavog turnira i posebno direktora, koji je već na udaru da podnese ostavku.
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#2234 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 09:28
Naslovnica wrote: 17/01/2022 09:23

Jeste, za raspravu je.
Bili su tretirani kao kriminalci, pod stražom, oduzet mobitel, smještaj i hrana, sve smo vidjeli.
Kako su se odnosili prema Novaku, tako su se odnosili i prema Čehinji.
S tim da ona vjerovatno nije imala sredstava da pokuša da nešto promijeni, a on jeste.
I to sve njihovom greškom.
Novaku nije oduzeta viza zato što nije vakcinisan.
Tretirani su bili kao i svi drugi ljudi koji nemaju pravo na ulazak ili da budu u zemlji.

Moraš biti pod stražom dok te ne deportiraju. Bio je smješten u isti smještaj kao i ostali ljudi u sličnoj situaciji. Dobijao istu hranu.

Oko oduzimanja telefona nisam siguran kakvi su im zakoni.

I da podsjetim, mogao je napustiti zemlju kad je htio.
Ma ja ba, pusti te u državu, pa se onda predomisli, skine te do gola i nogira iz države ko kera.

I felt like a criminal’: Renata Voracova on being kicked out of Australia
Tennis player says she was made to undress during questioning
WTA offers backing to Czech player it says did ‘nothing wrong’
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2235 Re: Novak Đoković

Post by uglavnomja »

niko mi nije odgovorio

kad je dobio vizu???
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#2236 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Manual wrote: 17/01/2022 09:34 Zaključak je: samo što je srbin.
Nedime dragi sta nam ovo rade.
Pa ako se informišeš preko Informera, Kurira ili Alo, sigurno da ćeš tako zaključiti.
:thumbup:
Osmi Socrates
Posts: 8090
Joined: 19/10/2020 15:33

#2237 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

Ja to pričam već pet postova.

Dobio je vizu u novembru. Zašto je podnio zahtjev za vizu samo on zna. Sigurno nije mogao predvidjeti da će dobiti covid u decembru. Ili možda jeste?
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#2238 Re: Novak Đoković

Post by Manual »

Naslovnica wrote: 17/01/2022 09:42
Manual wrote: 17/01/2022 09:34 Zaključak je: samo što je srbin.
Nedime dragi sta nam ovo rade.
Pa ako se informišeš preko Informera, Kurira ili Alo, sigurno da ćeš tako zaključiti.
:thumbup:
Ma lik je lažov, i dobio je ono što je zaslužio.
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#2239 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 09:43 Ja to pričam već pet postova.

Dobio je vizu u novembru. Zašto je podnio zahtjev za vizu samo on zna. Sigurno nije mogao predvidjeti da će dobiti covid u decembru. Ili možda jeste?
Labor’s home affairs and immigration spokesperson, Kristina Keneally, welcomed the court’s decision to uphold Hawke’s cancellation of the visa, but said the Australian government “never should have granted Novak Djokovic that visa in the first place”.
“This is a series of unforced errors on Mr Morrison’s part, and it’s a mess on our borders,” Keneally told ABC TV.
“We are now an international embarrassment, thanks to Mr Morrison’s bungles.”

https://www.theguardian.com/sport/2022/ ... rison-says
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#2240 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Manual wrote: 17/01/2022 09:43
Naslovnica wrote: 17/01/2022 09:42

Pa ako se informišeš preko Informera, Kurira ili Alo, sigurno da ćeš tako zaključiti.
:thumbup:
Ma lik je lažov, i dobio je ono što je zaslužio.
Em je Srbin, em je lažov.
Dupli užas jbte.
:thumbup:
Test1234
Posts: 242
Joined: 22/02/2021 11:10

#2241 Re: Novak Đoković

Post by Test1234 »

Drago mi je da je sistem pobijedio, a kad kažem "sistem", mislim na sklop zakona koja jedna država propisuje i koji se moraju poštovati bez obzira o kome se radi, zvijezda, političar, biznismen, građanin itd.
Druga je strana što su naše balije jedva dočekale da je izbačen anam njihov..na te niske grane neću da se spuštam, meni je Novak super ali sistem se mora poštovati!
Za razliku od naše države i našeg javašluka očigledno to u Australiji ne ide!!
I dok god je u nas uobičajena stvar da se nekom sređuje i izlazi u susret preko veza i vezica od VSTVa do prolaza kod doktora preko štele, NEMAMO DRŽAVU I NE ŽELIMO JE I NE ZASLUŽUJEMO JE!
Osmi Socrates
Posts: 8090
Joined: 19/10/2020 15:33

#2242 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

Naslovnica wrote: 17/01/2022 09:47
Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 09:43 Ja to pričam već pet postova.

Dobio je vizu u novembru. Zašto je podnio zahtjev za vizu samo on zna. Sigurno nije mogao predvidjeti da će dobiti covid u decembru. Ili možda jeste?
Labor’s home affairs and immigration spokesperson, Kristina Keneally, welcomed the court’s decision to uphold Hawke’s cancellation of the visa, but said the Australian government “never should have granted Novak Djokovic that visa in the first place”.
“This is a series of unforced errors on Mr Morrison’s part, and it’s a mess on our borders,” Keneally told ABC TV.
“We are now an international embarrassment, thanks to Mr Morrison’s bungles.”

https://www.theguardian.com/sport/2022/ ... rison-says
To je opoziciona stranka, i naravno da će ih kritikovati.

Kod njih je takvo pravilo oduvijek. Dobiješ vizu, ali ti napomenu da ona nije jedini garant za ulazak u zemlju.

Da su mu vizu odbili u novembru samo zato što je Đoković i što najvjerovatnije nije vakcinisan, opet bi bila kuknjava da ga diskriminiraju.

Jer, on nikad nije javno rekao da li je vakcinisan ili ne.
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#2243 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 09:43 Ja to pričam već pet postova.

Dobio je vizu u novembru. Zašto je podnio zahtjev za vizu samo on zna. Sigurno nije mogao predvidjeti da će dobiti covid u decembru. Ili možda jeste?
Pa da nije podnio zahtjev ne bi ni imao osnova da uđe.
Naravno da nije mogao predvidjeti da će dobiti covid u decembru, ali ga je "dobio".
I šta sada? Nisu ga nogirali zbog lažiranja potvrde.
:-)
Šta je sa Čehinjom? Pustili je bez problema, pa se predomislili. Još je baška skinuli. Sve po zakonu.
A sve njihovom greškom.
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#2244 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Test1234 wrote: 17/01/2022 09:49 Drago mi je da je sistem pobijedio, a kad kažem "sistem", mislim na sklop zakona koja jedna država propisuje i koji se moraju poštovati bez obzira o kome se radi, zvijezda, političar, biznismen, građanin itd.
Druga je strana što su naše balije jedva dočekale da je izbačen anam njihov..na te niske grane neću da se spuštam, meni je Novak super ali sistem se mora poštovati!
Za razliku od naše države i našeg javašluka očigledno to u Australiji ne ide!!
I dok god je u nas uobičajena stvar da se nekom sređuje i izlazi u susret preko veza i vezica od VSTVa do prolaza kod doktora preko štele, NEMAMO DRŽAVU I NE ŽELIMO JE I NE ZASLUŽUJEMO JE!
Jarane, sve bi to bilo OK, da ovdje nije, u prvom redu, zasrala država Australija.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#2245 Re: Novak Đoković

Post by Manual »

Naslovnica wrote: 17/01/2022 09:48
Manual wrote: 17/01/2022 09:43
Ma lik je lažov, i dobio je ono što je zaslužio.
Em je Srbin, em je lažov.
Dupli užas jbte.
:thumbup:
Ne ba.
Srbin je, a ovo što je lagao da je bio pozitivan nebitno je.
Osmi Socrates
Posts: 8090
Joined: 19/10/2020 15:33

#2246 Re: Novak Đoković

Post by Osmi Socrates »

Naslovnica wrote: 17/01/2022 09:52
Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 09:43 Ja to pričam već pet postova.

Dobio je vizu u novembru. Zašto je podnio zahtjev za vizu samo on zna. Sigurno nije mogao predvidjeti da će dobiti covid u decembru. Ili možda jeste?
Pa da nije podnio zahtjev ne bi ni imao osnova da uđe.
Naravno da nije mogao predvidjeti da će dobiti covid u decembru, ali ga je "dobio".
I šta sada? Nisu ga nogirali zbog lažiranja potvrde.
:-)
Šta je sa Čehinjom? Pustili je bez problema, pa se predomislili. Još je baška skinuli. Sve po zakonu.
A sve njihovom greškom.
Čehinju I njen ulazak sam objasnio na prethodnoj strani. Niti pratiš diskusiju, niti si gledao prvo saslušanje, pa ne znam šta da ti pričam ovako ukrug.
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#2247 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 09:52
Naslovnica wrote: 17/01/2022 09:47

Labor’s home affairs and immigration spokesperson, Kristina Keneally, welcomed the court’s decision to uphold Hawke’s cancellation of the visa, but said the Australian government “never should have granted Novak Djokovic that visa in the first place”.
“This is a series of unforced errors on Mr Morrison’s part, and it’s a mess on our borders,” Keneally told ABC TV.
“We are now an international embarrassment, thanks to Mr Morrison’s bungles.”

https://www.theguardian.com/sport/2022/ ... rison-says
To je opoziciona stranka, i naravno da će ih kritikovati.

Kod njih je takvo pravilo oduvijek. Dobiješ vizu, ali ti napomenu da ona nije jedini garant za ulazak u zemlju.

Da su mu vizu odbili u novembru samo zato što je Đoković i što najvjerovatnije nije vakcinisan, opet bi bila kuknjava da ga diskriminiraju.

Jer, on nikad nije javno rekao da li je vakcinisan ili ne.
Kakve veze ima što je opozicija, da li je šta slagala?
Lijepo je čuti i drugo mišljenje iz Australije, gdje je očito da je za kompletan "cirkus" kriva upravo država.
Sve što se dešavalo dalje os strane političara (ne suda, nego političara), je čisto politikanstvo i dio predizborne kampanje.
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#2248 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Manual wrote: 17/01/2022 09:54
Naslovnica wrote: 17/01/2022 09:48

Em je Srbin, em je lažov.
Dupli užas jbte.
:thumbup:
Ne ba.
Srbin je, a ovo što je lagao da je bio pozitivan nebitno je.
Kako god ti kažeš. :thumbup:
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#2249 Re: Novak Đoković

Post by zilog »

Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 08:44
Naslovnica wrote: 17/01/2022 08:23
Referisao sam se na post iznad, i nema potrebe za spinovanjem, ali ako već želiš, da i tebi odgovorim.
Prije svega, kako je Novak mogao dobiti vizu u novembru, na osnovu čega?
Vizu je dobio na osnovu medicinskog izuzeća na temelju prebolovane korone, dakle tek u decembru.
Znali su ko je Novak Đoković, znali su da nije vakcinisan, ali mu je država Australia ipak dala vizu.
Pa su napravili budalu od njega, sud mu vratio. Sudija je doslovno rekao "šta je još moga da uradi?!".
OK, vratili mu vizu i onda su mu je opet oduzeli, i to na temelju brige o sigurnosti Australije i zato što bi on mogao utjecati na mišljenja ljudi o vakcinaciji.
Svih 7% onih koje Australija još uvijek nije vakcinisala. :-)
Zašto je dobio vizu na prvom mjestu, zašto mu nisu rekli ne možeš dobiti vizu, nikako, nisi vakcinisan?
Šta je sa Čehinjom, zašto su i nju pustili u državu, pa je deportovali?
Da li je toliko teško reći da je država Australija napravila grešku?
Vidim da nisi u potpunosti upoznat sa slučajem, a ni sa osnovnim pravilima dobijanja vize i ulaska u zemlju, pa ne znam kako da raspravljam sa tobom? Evo, ako tebi može pomoći.

On je vizu dobio u novembru na osnovu toga što je podnio molbu. As simple as that. Čak i kad dobiješ vizu naglase da na ulasku u zemlju mogu tražiti i drugu dokumentaciju, i da dobijanje vize ne znači automatski ulazak u zemlju.

Onda izlistaju koje još dokumente, pored vize, trebaš za ulazak u zemlju. Na tebi je odgovornost da sve te dokumente povadiš.

Nole nije vizu dobio u decembru. Dobio je izuzeće od Tennis Australia, jer je to njemu bio jedan od uslova za ulazak u zemlju. Međutim, pokazalo se da je to izuzeće nedovoljno za ulazak u Australiju, kao što je i svaki pismen čovjek sa osnovnom školom mogao zaključiti. Đoković se pravda da mu je neko rekao da je to izuzeće dovoljno.

Boli ona stvar Imigracionu Službu Australije šta je neko njemu rekao. Nije dijete, mogao je shvatiti ista pravila koja su shvatila svi ostali igrači turnira.

Prosto mi je nevjerovatno da neko prihvata da Đoković nije shvatio ono što je nekoliko stotina igrača shvatilo. Ta priča ne pije vodu.
:thumbup:
Samo, uzalud sve to. Lik poslije diskusije na 5 stranica, gdje mu je sve u detalje objasnjeno, poravni i napise da je Novak ispunio SVE sto je Australija trazila i da su ga navukli da dodje, da bi ga na pravdi Boga deportovali. Vidis da nema pojma ni kada je dobio vizu, ali mu to uopste ne smeta da mantra o zlocinackoj AU.
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#2250 Re: Novak Đoković

Post by Naslovnica »

Osmi Socrates wrote: 17/01/2022 09:56
Naslovnica wrote: 17/01/2022 09:52
Pa da nije podnio zahtjev ne bi ni imao osnova da uđe.
Naravno da nije mogao predvidjeti da će dobiti covid u decembru, ali ga je "dobio".
I šta sada? Nisu ga nogirali zbog lažiranja potvrde.
:-)
Šta je sa Čehinjom? Pustili je bez problema, pa se predomislili. Još je baška skinuli. Sve po zakonu.
A sve njihovom greškom.
Čehinju I njen ulazak sam objasnio na prethodnoj strani. Niti pratiš diskusiju, niti si gledao prvo saslušanje, pa ne znam šta da ti pričam ovako ukrug.
Diskusiju pratim, ništa nisi objasnio u vezi Čehinje i postupanja sa njom kao s kriminalcem. Ničim to nije zaslužila. Najmanje što duguju je da joj se izvine za način na koji su postupali prema njoj.
Post Reply