Novak Đoković

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Sierra club

#1401 Re: Novak Đoković

Post by Sierra club »

Extremno desničarski parlamentarac stao na Noletovu stranu i karakteriše ga kao "political prisoner".

I upravu je do neke mjere. Eto sad vidimo da je ova deportacije postala veći problem nego što bi bilo da puste čovjeka da igra.

Ove je 100% predizborna od vlade. Mada nemaju druge jer moraju nagovort savkog da regularno prima nove doze vakcina. Jer ako nemaš vakcinu, i razboliš se, onda su ozbiljne posljedice, kao vjerovatna pobjeda Australian Open-a. :-D
muhafuca

#1402 Re: Novak Đoković

Post by muhafuca »

palermo wrote: 15/01/2022 10:23
muhafuca wrote: 15/01/2022 10:21

Svugdje van Zapadnog Imperijalistickog i kolonijalnog svjeta, gdje Korporacijski lobiji drze monopol nad medijima,

je normalna prica o nuspojavama vakcinacije, na brzinu sklepanom vakcinom, da bi se mlatnule stotine milijardi dolara.

A o dugorocnim potencijalnim posljedicama da i ne govorimo.
To se krace kaze, zivela Rusija, Kina i slobodarska Srbija svetionik slobodnog aveta
nije samo Rusija i Kina van Zapadnog Svjeta.
skafiskafsnjak

#1403 Re: Novak Đoković

Post by skafiskafsnjak »

konektovan wrote: 15/01/2022 09:31
skafiskafsnjak wrote: 15/01/2022 09:18 Ako nakon svega zaigra ....i uzme pehar.
Onda svaka cast majstore .
Što ne bi osvojio,..svakako se oko svega ovoga zahebavaju advokati. On trenira uveliko..
Pa mora sranje uticati na psihu...ne zajebavaj
Bodkin

#1404 Re: Novak Đoković

Post by Bodkin »

Sierra club wrote: 15/01/2022 10:21
Bodkin wrote: 15/01/2022 10:15 Kad je saslusanje?
Za oko 14 sati od sada.
Hvala :thumbup:
konektovan
Vozim: Francusku kantu

#1405 Re: Novak Đoković

Post by konektovan »

skafiskafsnjak wrote: 15/01/2022 10:34
konektovan wrote: 15/01/2022 09:31

Što ne bi osvojio,..svakako se oko svega ovoga zahebavaju advokati. On trenira uveliko..
Pa mora sranje uticati na psihu...ne zajebavaj
Spreman je on ne sekiraj se. Problemi su bili očekivani..
ljubicasti limun

#1406 Re: Novak Đoković

Post by ljubicasti limun »

Eno, ljudi protestiraju ispred hotela gdje je Djokovic pritvoren

Ali ne zbog njega, vec zbog ostalih imigranata koji su tu vec godinama.

Al neko spominje licemjerje. Zenska na fb iz Srbije protestira zbog ovog s "Noletom", kako je fasisticki to sto Australija radi, a sljedeci post je prikazuje nekog decka koji je vec godinama u australijskom imigracionom pritvoru kako nosi transparent "mislite i na nas", uz njen caption "koji laznjak". :-)
no_sikiriki

#1407 Re: Novak Đoković

Post by no_sikiriki »

https://www.smh.com.au/sport/australia- ... 59oex.html

Jah...u šta se sve ovo pretvori. A risk to civil order...
Palmalma

#1408 Re: Novak Đoković

Post by Palmalma »

Ne smije popustiti, pritisnut je najprije od strane Srbije - zbog potvrda o pcr testu.
Ko zna sta su sa tim muljali, pa se boje da se ne otkrije i da ne budu kao drzava sankcionisani.
Bodkin

#1409 Re: Novak Đoković

Post by Bodkin »

no_sikiriki wrote: 15/01/2022 11:29 https://www.smh.com.au/sport/australia- ... 59oex.html

Pa civil order jeste sigurno jer ce gradjani da popizde ako ga puste.
Znaci za sav cirkus je prvo kriva australija jer je dopustila ovakvo tumacenje pravila
Edin H.

#1410 Re: Novak Đoković

Post by Edin H. »

Prodaj Srki Lamburdžinija benzinca
Da iz zatvora izvadiš tvog Nola jedinca. :D

sime_cipol
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#1411 Re: Novak Đoković

Post by sime_cipol »

Sierra club wrote: 15/01/2022 09:29 odluku će doniejti sudija Allsop, O'Callaghan i Besanko. Sva tri su kozervativci ali ovaj o'callgahn je irac katolik i malo manje konzervativan i više pro migracijaki raspoložen.

Allsop je anglo saxsonac. On vjeroavtno je za deportaciju, ali nikad neznaš sa anglo saxoncima. Zavisi kako mu se digne taj dan.

Besanko je prezime koje nema veze s ničim, google mi kaže da je varijacija prezimena "Bosanac". Svašta.
Jel se odluka donosi prostom vecinom ili se moze uloziti vitalni interes :D
no_sikiriki

#1412 Re: Novak Đoković

Post by no_sikiriki »

Bodkin wrote: 15/01/2022 11:35
no_sikiriki wrote: 15/01/2022 11:29 https://www.smh.com.au/sport/australia- ... 59oex.html

Znaci za sav cirkus je prvo kriva australija jer je dopustila ovakvo tumacenje pravila
Da, tu se slažemo. Samo što u članku navode da će do nereda doći "jer će se ljudi ugledati na Đokovića i prestati se vakcinisati ili poštovati Covid pravila" i sl. nebuloze.
U zemlji gdje je 92% stanovništva iznad 12 godina već vakcinisano.
isx

#1413 Re: Novak Đoković

Post by isx »

Da li se pod “medical exemption” smatra kontraindikacija za primanje vakcine ili šta već? To nije isto što je neko bio “pozitivan” neki dan. Ovo je zbunjujuće.
Blek Stena

#1414 Re: Novak Đoković

Post by Blek Stena »

Edin H. wrote: 15/01/2022 11:36 Prodaj Srki Lamburdžinija benzinca
Da iz zatvora izvadiš tvog Nola jedinca. :D

Nola prvenca
biglebovski

#1415 Re: Novak Đoković

Post by biglebovski »

U međuvremenu, u Australiji, YahooNews, Sat, 15 January 2022, 1:42 am

Dvije osobe u 20-im godinama umrle su od Covida u NSW-u i Queenslandu.

Muškarac u 20-im godinama bio je među 20 smrtnih slučajeva povezanih s Covidom u NSW-u u protekla 24 sata do 20 sati u subotu, jer je u toj državi zabilježeno više od 48.000 novih slučajeva.

Muškarac je preminuo u bolnici Albury Base i primio je dvije doze Covid vakcine i imao je "ozbiljna osnovna zdravstvena stanja", saopštio je NSW Health.

Od umrlih, tri osobe su bile u 50-im godinama, jedna osoba u 60-im godinama, četiri osobe u 70-im godinama, devet osoba u 80-im, a dvije osobe u 90-im godinama.

Šesnaest osoba je vakcinisano, a četiri osobe nisu vakcinisane.

Druga osoba u dvadesetim godinama bila je jedna od šest pacijenata koji su umrli od Covida u Kvinslendu.

Ministarka zdravlja Yvette D'Ath objavila je to u subotu uz 19.709 novih slučajeva dnevno.

Glavni zdravstveni službenik John Gerrard dodao je da je jedna osoba umrla u 70-im, dvije u 80-im i dvije u 90-im.

"Svi ovi ljudi su primili vakcinu", rekao je.

“To je podsjetnik čak i vakcinisani mogu dobiti tešku bolest, posebno ako imate osnovne zdravstvene probleme.

"Sve ove osobe su imale značajne zdravstvene probleme."

Dr Gerrard nije dao više detalja o njihovim uslovima "iz poštovanja prema porodicama".

I ministar i CHO su izrazili saučešće.
dale cooper

#1416 Re: Novak Đoković

Post by dale cooper »

Na stranu Noletove falinke i idiotizam, ali australske vlasti mu već daju run for his money po tom pitanju. :mrgreen:
sve_ovo_ja

#1417 Re: Novak Đoković

Post by sve_ovo_ja »

Znaju i ministri/parlamentarci u Australiji da je muljao i lagao sa potvrdama i formama, ali za ovaj put sa odlučili da ukinu vizu na osnovu lične procjene da je "opasna osoba" čisto iz razloga što je Novakovim advokatima teže se žaliti na to. Zato su i čekali petak dok su gledali po kojem osnovu da idu da bi smanjili šanse da ih uhvate na sitnici nekoj.

Da su išli na opciju da je petljao sa dokumentima, onda bi advokati našli milion opravdanja, te ne valja sistem u Srbiji koji šalje dokumenta, te agent pogriješio, i to bi se sve odužilo, a predao bi da dobije privremenu vizu da igra AU, a poslije ga briga kako će presuditi dok se završi turnir. Ovako se advokati moraju žaliti na ličnu procjenu ministra što im ostavlja manje prostora za manipulaciju.
Sierra club

#1418 Re: Novak Đoković

Post by Sierra club »

sime_cipol wrote: 15/01/2022 11:38 Jel se odluka donosi prostom vecinom ili se moze uloziti vitalni interes
:-D u ovom sudu gdje sjedi 3 ili sudovima gdje sjedi 1, sve odluke se donesu dvotrećinskom većinom.
Sierra club

#1419 Re: Novak Đoković

Post by Sierra club »

sve_ovo_ja wrote: 15/01/2022 11:57 Znaju i ministri/parlamentarci u Australiji da je muljao i lagao sa potvrdama i formama, ali za ovaj put sa odlučili da ukinu vizu na osnovu lične procjene da je "opasna osoba" čisto iz razloga što je Novakovim advokatima teže se žaliti na to. Zato su i čekali petak dok su gledali po kojem osnovu da idu da bi smanjili šanse da ih uhvate na sitnici nekoj.

Da su išli na opciju da je petljao sa dokumentima, onda bi advokati našli milion opravdanja, te ne valja sistem u Srbiji koji šalje dokumenta, te agent pogriješio, i to bi se sve odužilo, a predao bi da dobije privremenu vizu da igra AU, a poslije ga briga kako će presuditi dok se završi turnir. Ovako se advokati moraju žaliti na ličnu procjenu ministra što im ostavlja manje prostora za manipulaciju.
100% tako.
Sierra club

#1420 Re: Novak Đoković

Post by Sierra club »

da je jedno pravilo za sve, nebi ja imo problem, ili barem da je pravilo pravilo, pa ako poštuješ pravila, dobiješ nešto, opet ok. Ali to se ovdje nedešava.

Imamo jedno pravilo za žene, jedno za muške, jedno za katolike, jedno za muslimane jedno za protestante. Jedno za crne, jedno za bijele. To nevalja brate.

Sveko mora imita vakcinu da udje, osim ako imaš "medical exemption". Nole je imo, jer je bio zaražen i nije mogo priit dozu. Trebe da ga puste.

To što mi znamo, vlada zna, i svi znaju da on nešto muti, to nije dovoljdo da se odstrani iz ove kolonialne tvorevine, iz koje ja nisam mogo izać drvije godine. Opet, nisam ja mogo, a mogli su drugi. I kad se neki vrate neki moraju 14 dana u hotelskoj sobi bez otvorenog prozora, pa ako nisi zaražen bit ćeš jer ti komšija ima covid. A drugi mogu kod kuće pa da plivaju i igraju tenis ako imaju taj komoditet. Kao što vi kažete u bosni, nije do ekonomije, boli nepravda.
muhafuca

#1421 Re: Novak Đoković

Post by muhafuca »

no_sikiriki wrote: 15/01/2022 11:41
Bodkin wrote: 15/01/2022 11:35

Da, tu se slažemo. Samo što u članku navode da će do nereda doći "jer će se ljudi ugledati na Đokovića i prestati se vakcinisati ili poštovati Covid pravila" i sl. nebuloze.
U zemlji gdje je 92% stanovništva iznad 12 godina već vakcinisano.
treba boostere sad gurat dole, nema popustanja.

dva ili vise, u ovisnosti dokle budu trpili tiraniju
biglebovski

#1422 Re: Novak Đoković

Post by biglebovski »

FILIP SERDARUŠIĆ, hrvatski trener i brat Nina Serdarušića, protjeran je iz Australije. Serdarušić je u Australiju stigao s medicinskim izuzećem poput Novaka Đokovića, nije cijepljen, ali je prebolio koronu. Prvo je pušten u Australiju, a onda deportiran.

"Otvorila se mogućnost da dođemo s izuzećem. Nisam cijepljen, ali u listopadu sam imao koronu. Moj agent je pozitivan nalaz i nalaz antitijela poslao Teniskom savezu Australije koji je to proslijedio liječnicima, odnosno instituciji koja se time bavi. Dobio sam zeleno svjetlo za dolazak, a mail mi je stigao, mislim, 10. prosinca", započeo je Serdarušić priču za Sportklub.

Iz granične službe su mu nakon saznanja da nije cijepljen poručili kako postoji mogućnost da ode u izolaciju od 14 dana. "Rekao sam da ne bih ni dolazio da sam znao da ću biti u karanteni. Gospođa s kojom sam razgovarao zatim je pozvala svog šefa koji je pregledao papire, fotografirao ih i rekao da slobodno uđem u državu."

Problemi su uslijedili na dan dolaska Novaka Đokovića u Australiju. "Na dan dolaska Novaka Đokovića, u deset uvečer su me pozvali iz imigracijskog centra da sutra dođem na razgovor. Teniski savez Australije poslao je automobil po mene sat vremena prije četvrtfinalnog meča mog brata, trebao sam se do 17 sati pojaviti tamo", rekao je Serdarušić i dodao:

"Otišao sam do hotela u Melbourneu, popričao s igračima i imao dvije mogućnosti: otići kući legalnim putem ili ponovo aplicirati za vizu. Odlučio sam se pokupiti jer nisam toliko velik kao Novak da se borim. Ako su zaustavili njega, morali su i nas. Izuzeće nismo smislili ni Novak ni ja, radili smo po njihovim pravilima i odobren nam je ulazak.

Na njemu se mogu politički jačati, na nama malima ne. Zbog toga se sve ovo događa. Mi smo iskoristili mogućnost koju su nam dali. A on im je idealan za to pred izbore, tako mi se čini. Ako su pustili Renatu Voračovu i mene, zašto nisu i njega? Mislim da su se u Teniskom savezu Australije nadali da će on ući kao što smo i mi, ali njega svi znaju. Da Novaka nije bilo, nama se ovo ne bi dogodilo."
uglavnomja

#1423 Re: Novak Đoković

Post by uglavnomja »

Sierra club wrote: 15/01/2022 12:25 da je jedno pravilo za sve, nebi ja imo problem, ili barem da je pravilo pravilo, pa ako poštuješ pravila, dobiješ nešto, opet ok. Ali to se ovdje nedešava.

Imamo jedno pravilo za žene, jedno za muške, jedno za katolike, jedno za muslimane jedno za protestante. Jedno za crne, jedno za bijele. To nevalja brate.

Sveko mora imita vakcinu da udje, osim ako imaš "medical exemption". Nole je imo, jer je bio zaražen i nije mogo priit dozu. Trebe da ga puste.

To što mi znamo, vlada zna, i svi znaju da on nešto muti, to nije dovoljdo da se odstrani iz ove kolonialne tvorevine, iz koje ja nisam mogo izać drvije godine. Opet, nisam ja mogo, a mogli su drugi. I kad se neki vrate neki moraju 14 dana u hotelskoj sobi bez otvorenog prozora, pa ako nisi zaražen bit ćeš jer ti komšija ima covid. A drugi mogu kod kuće pa da plivaju i igraju tenis ako imaju taj komoditet. Kao što vi kažete u bosni, nije do ekonomije, boli nepravda.
vlada zna da je lagao o kretanju, a znamo i mi

isto tako znamo, bar vecina, da je samo ta jedna laz dovoljna da se nogira sa granice
Sierra club

#1424 Re: Novak Đoković

Post by Sierra club »

uglavnomja wrote: 15/01/2022 12:33 vlada zna da je lagao o kretanju, a znamo i mi

isto tako znamo, bar vecina, da je samo ta jedna laz dovoljna da se nogira sa granice
Laz podrazumjeva falsifikovanje istine za koji znaš da nije tačna. Imaš nenamjernih popusta koji nisu dovolji da te izbace. Nole ide u 50 Država godišnje. Hajde ti sve zapamti. Znam ljude koji su iz hrecegovine došli u Australiju, i pita ih vlada, izlistaj sve zemlje u kojima si bio zadnjih 15 godina.

Halo ba, znaš kolko puta Neko iz hercegovine ide na more godišnje. Ili neko u metkoviću koji kupuje u bingu u BiH. pa 800 strnaih putovanja moraš izlistat da bi dobio vizu. A pogriješiš negdje neki datum. Otišo sam u bosnu 14-og i vratio se 14-og ili je bio 15-i jer sam svartio na kahvu. :-) Daj ba. Država sere.
Bodkin

#1425 Re: Novak Đoković

Post by Bodkin »

uglavnomja wrote: 15/01/2022 12:33
Sierra club wrote: 15/01/2022 12:25 da je jedno pravilo za sve, nebi ja imo problem, ili barem da je pravilo pravilo, pa ako poštuješ pravila, dobiješ nešto, opet ok. Ali to se ovdje nedešava.

vlada zna da je lagao o kretanju, a znamo i mi

Eis, bas zna? I ti isto znas :D
I bas jedna laz dovoljna :D
Post Reply