Nova Suzuki vitara

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#301 Re: Nova Suzuki vitara

Post by Nepass »

Meni je duster toliko ruzan da bih radije uzeo sandera stepway kad bi im i cijena ista bila
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#302 Re: Nova Suzuki vitara

Post by citroen xm »

NediM17 wrote:Citroen, u zadnje vrijeme si me zaista razocarao ukusom, a cijeno sam tvoje misljenje.

Da je Daster ljepsi od Vitare, i da je od svih Vitara osnovna bijela najljepsa, takve izjave su zaista u najmanju ruku za posjete oftalmologu.
Ukusi su različiti, nemam tu šta koga razočarati. Da imam čudan skup auta koja mi se sviđaju, imam. Od neke trokolice do nekog luksuznog auta, ali generalno ne volim previše obična auta. :thumbup:

Za Vitaru sam rekao možda jer fakat ne mogu da se odlučim. Ali definitivno mi je ovo napucavanje Vitare malo kičasto izvedeno. Druga stvar, ma koje auto da je u pitanju mrzim crne felge. :run:

A Duster ako gledam estetiku mi je daleko moćniji i bolji od Vitare. Ako je za utjehu Vitari, bolji mi je i od velike većine drugih auta u istoj klasi. :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#303 Re: Nova Suzuki vitara

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:
Ukusi su različiti, nemam tu šta koga razočarati. Da imam čudan skup auta koja mi se sviđaju, imam. Od neke trokolice do nekog luksuznog auta, ali generalno ne volim previše obična auta. :thumbup:

Za Vitaru sam rekao možda jer fakat ne mogu da se odlučim. Ali definitivno mi je ovo napucavanje Vitare malo kičasto izvedeno. Druga stvar, ma koje auto da je u pitanju mrzim crne felge. :run:

A Duster ako gledam estetiku mi je daleko moćniji i bolji od Vitare. Ako je za utjehu Vitari, bolji mi je i od velike većine drugih auta u istoj klasi. :-D
Neki moj ukus :vitara , cx3 ,, mokka, captur, 2008 , chr , qx30 :thumbup:

U svakom slucaju duster i ovi ostali bolje izgledaju od one q2 premium gluposti :mrgreen:

A sto se tice felgi , nisam ni ja ljubitelj crnih , pogotovo ne na crnom autu :-) , meni jedino dobro izgledaju na bijelom autu sa crnim krovom i retrovizorima :thumbup:

Mada su najbolje metalik sive , tamno sive i meni bronzane :D

npr.

Image

:run:
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#304 Re: Nova Suzuki vitara

Post by citroen xm »

Ja crne ne mogu ni na jednom. Jednostavno felge mi služe da kao manji dio razbiju monotoniju velike površine. A to najbolje za moj ukus rade ako su svijetle, a auto tamnije. Takođe na hromirane felge mi se povraća.
User avatar
basicm
Posts: 10475
Joined: 16/01/2012 21:38

#305 Re: Nova Suzuki vitara

Post by basicm »

Stakvirula duster lijep!

Odavno nake nakaze nije bilo.
User avatar
mayab
Posts: 27171
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#306 Re: Nova Suzuki vitara

Post by mayab »

basicm wrote:Stakvirula duster lijep!

Odavno nake nakaze nije bilo.
Image
Image
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#307 Re: Nova Suzuki vitara

Post by Haris.ba »

Image

Image

Ljepša Lada od Dastera. :run:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#308 Re: Nova Suzuki vitara

Post by amar1994 »

:thumbup:

Gledqj premium lade :lol: :lol: , joj kako je ruzan a skup , juce sam ga vidio :-) :run:
Image
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#309 Re: Nova Suzuki vitara

Post by citroen xm »

Ova Lada X-ray je u klasi Stepveja. I opet mi je Stepvej ljepši, ovde točkići kao na kolicima u super marketu. Ona prva je ljepša jer ima neke veće felge.

Audi je i meni loš za tu sumu. :thumbup:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#310 Re: Nova Suzuki vitara

Post by 530i »

Audi je loš da je i džaba...kao i ta Lada.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#311 Re: Nova Suzuki vitara

Post by problemnatravunu »

Džaba vam sve to oko Audija, nema tu problema kod bošnjaka, prodaja će ici ko luda, to ti je švabo
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#312 Re: Nova Suzuki vitara

Post by Haris.ba »

Meni je ovaj audi lijep. Lijepa mi je i lada. I daster, i stepvej (jedini minus je onaj srebreni okvir oko prednjih maglenki).

Da se razumijemo. Najveća pojava je vjerovatno alfin stelvio. :D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#313 Re: Nova Suzuki vitara

Post by ado-šampion »

Audi nije ruzan (vidio ih nekoliko), ali brate za te pare... Atteca izgleda 10x bolje, veca je i kosta isto, mozda cak i manje. Sto je najgore cini mi se da nema ni one fensi zmigavce. :D

Taman sam nasao jednu stvar koja Audi dizajnom odvaja od VWa, kad ono sad i Golf ima fensi zmigavce. :D E jbg. :D
citroen xm
Posts: 18118
Joined: 17/04/2012 22:57

#314 Re: Nova Suzuki vitara

Post by citroen xm »

Ateca je dobar izbor, ali pored novog 3008 za istu cijenu i Seat i ovaj Audi su smiješni.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#315 Re: Nova Suzuki vitara

Post by Haris.ba »

citroen xm wrote:Ateca je dobar izbor, ali pored novog 3008 za istu cijenu i Seat i ovaj Audi su smiješni.
Pežo nema pogon na sva 4. Ateca ima.

I meni je pežo isto vrh. Samo mu onaj volan malehan.

Ima bruku auta u ovoj klasi kompaktnih krosovera. I svašta nešta tu upada. I bruka je lijepih auta.

I različitih tehnologija.

A koliko sam skontao i ateca i vitara imaju istu tehnologiju "multi - plate clutch coupling"?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#316 Re: Nova Suzuki vitara

Post by amar1994 »

Kodiaq prelijep ko i audi :D :lol: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#317 Re: Nova Suzuki vitara

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Audi nije ruzan (vidio ih nekoliko), ali brate za te pare... Atteca izgleda 10x bolje, veca je i kosta isto, mozda cak i manje. Sto je najgore cini mi se da nema ni one fensi zmigavce. :D

Taman sam nasao jednu stvar koja Audi dizajnom odvaja od VWa, kad ono sad i Golf ima fensi zmigavce. :D E jbg. :D
ne prelijep je , narocito pored ovih ostalih , a i cijena mu je super :-) :lol: , pa i tiguan je bolja kupovina od njega :run:

Image
Image
Image
Image
Image

:-) , naravno audi nije ruzan jer ima 4 prstena i mekane plastike ispod nogu :P :lol: :lol:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#318 Re: Nova Suzuki vitara

Post by ado-šampion »

Malo mijesas klase, 3008, CX-3, Tiguan su klasa iznad. Q2 je klasa Mokke, Captura, 2008, itd. Makar po velicini.

Ja sam komentarisao izgled Audija koji je za moj pojam previse konfekcijski za jedan premium brend, sto ne mijenja nista u tome da je Q2 i dalje premium model i njemu konkurenti nisu ni Mokka ni Captur, iako su ista klasa velicinom. Konkurenti cijenom mu jesu Ateca, 3008., itd, ali se tu svodi na to ili Milka od 300 grama ili Vispak od pola kile, pa sta ko odabere.

Meni licno auto izgleda smijesno s obzirom koliko kosta, ali jbg u Audiju sigurno znaju na kakve kupce ciljaju s tim autom i zato izgleda kako izgleda. I ne prodaje se uopste lose s obzirom na cijenu i s obzirom da je skroz novi model koji prakticno nema konkurenta. U prvom kvartalu 2017. prodalo ih se vise nego Vitara u EU, naprimjer.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#319 Re: Nova Suzuki vitara

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Malo mijesas klase, 3008, CX-3, Tiguan su klasa iznad. Q2 je klasa Mokke, Captura, 2008, itd. Makar po velicini.

Ja sam komentarisao izgled Audija koji je za moj pojam previse konfekcijski za jedan premium brend, sto ne mijenja nista u tome da je Q2 i dalje premium model i njemu konkurenti nisu ni Mokka ni Captur, iako su ista klasa velicinom. Konkurenti cijenom mu jesu Ateca, 3008., itd, ali se tu svodi na to ili Milka od 300 grama ili Vispak od pola kile, pa sta ko odabere.

Meni licno auto izgleda smijesno s obzirom koliko kosta, ali jbg u Audiju sigurno znaju na kakve kupce ciljaju s tim autom i zato izgleda kako izgleda. I ne prodaje se uopste lose s obzirom na cijenu i s obzirom da je skroz novi model koji prakticno nema konkurenta. U prvom kvartalu 2017. prodalo ih se vise nego Vitara u EU, naprimjer.
:thumbup:

na cemu je baziran q2 ?? , ja znam za cx-3 da je baziran na mazdi 2 tako da mislim da spada u tu klasu , zezno sam sa pezoom jer su mi dosta slicni.

pa naravno da ce ga prodat , ovaca i pacenika uvijek ima :D
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#320 Re: Nova Suzuki vitara

Post by NediM17 »

To je otprilike ta sorta ovaca, slicne onima koje kupe i seriju 1 sa najslabijim motorom. :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#321 Re: Nova Suzuki vitara

Post by Haris.ba »

amar1994 wrote:na cemu je baziran q2 ?? , ja znam za cx-3 da je baziran na mazdi 2 tako da mislim da spada u tu klasu , zezno sam sa pezoom jer su mi dosta slicni.

pa naravno da ce ga prodat , ovaca i pacenika uvijek ima
Na ćemu će biti baziran nego na MBQ platformi volkswagena. Ja ne znam imaju li auta koji nije na toj platformi.

A cijenu auta ipak određuje tržište. Ja ne bih kupio audi jer jednostavno ne odgovara mojoj filozofiji dati tolike pare za auto.

I možemo mi vikati ovce ili ne. Ko ga kupi - ima love. I to je statusni simbol. Nekome je to bitno. Nekome nije.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#322 Re: Nova Suzuki vitara

Post by lavic »

NediM17 wrote:To je otprilike ta sorta ovaca, slicne onima koje kupe i seriju 1 sa najslabijim motorom. :lol:
Koji si ti kompleksas,,,,
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#323 Re: Nova Suzuki vitara

Post by amar1994 »

Haris.ba wrote:
amar1994 wrote:na cemu je baziran q2 ?? , ja znam za cx-3 da je baziran na mazdi 2 tako da mislim da spada u tu klasu , zezno sam sa pezoom jer su mi dosta slicni.

pa naravno da ce ga prodat , ovaca i pacenika uvijek ima
Na ćemu će biti baziran nego na MBQ platformi volkswagena. Ja ne znam imaju li auta koji nije na toj platformi.

A cijenu auta ipak određuje tržište. Ja ne bih kupio audi jer jednostavno ne odgovara mojoj filozofiji dati tolike pare za auto.

I možemo mi vikati ovce ili ne. Ko ga kupi - ima love. I to je statusni simbol. Nekome je to bitno. Nekome nije.
Pa to je to :thumbup: , pacenici koji ne gledaju cjelokupni proizvod , nego znacku :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#324 Re: Nova Suzuki vitara

Post by Haris.ba »

amar1994 wrote:Pa to je to , pacenici koji ne gledaju cjelokupni proizvod , nego znacku
Upravo obrnuto. :D Gledaju cjelokupni proizvod i značku. To što sama značka nešta donosi - i to ulazi u cijenu.

I suzuki bi naplaćivao duplo više svoje auto, a da ne promjeni ni šaraf na njemu da može.

Japanci desetljećima plove na zarađenoj reputaciji od 80ih pa nadalje. A nekada i oni promaše (svi promaše, neko manje, neko više).

Audi mora da igra na siguricu. Sa dizelgejtom su se zakucali slijedećih desetak godina u pogledu sredstava za razvoj. A i nema rzloga previše eksperimentirati. Sva auta slijede istu modu. Evo, pogledajte sve ove slike koje stavljamo. Sve su to isti pravci dizajna. Da nema značke na autu većina ne bi ni znala ko je proizvođač.

Da se razumijemo. Ima tu i do propisa o sigurnosti. Ne ostavlja se tu previše prostora za neka eksperimentisanja.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#325 Re: Nova Suzuki vitara

Post by Nepass »

Koje su dimenzije guma na vitari?
Post Reply