Nova pucnjava u Sarajevu!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#76

Post by Teufik iz Los Angelesa »

:D

i iskopasel sta ronioci :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#77

Post by mIRCerka »

Teufik iz Los Angelesa wrote::D

i iskopasel sta ronioci :D
kakvi ronioci? (dezurna mahalusha smetla s uma temu)
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#78

Post by horns&drums »

Pizdo nemooodna :D:D:D
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#79

Post by buzzer »

Igman wrote:
mIRCerka wrote:
schnjufko wrote: Federalnim policajcima je plata smanjena na 375 KM... toliko o tome...kantonalci imaju oko 600 plus topli...toliko o tome... zato su policajci podlozni mitu, ne sto su zeljni luksuza vec hljeba...
Ama nezasluzuju ni 100 maraka. Kad ih samo covijek vidi onakve trome, razdrljene, lica umornih od silnih kafa tokom radnog vremena ....
Kondicioni test nebi proslo 90% policajaca, a tek test inteligencije ????

dok sam zivio u Bosni znao sam odgovoriti sugovornicima prilikom polemika o ljudima u uniformama na kojima pise POLICIJA (a koji to definitivno nisu) da ima zanimanja bolje placenih, pa neka pajdo drot zasuce rukave i ukljuci vijuge pa zavrsi recimo medicinu, specijalizira hirurgiju, odvolontira svoje i eto ga za par godinica sa par milja mjesecno u padze...ovako bi trebao imati makar malo obraza i ljudskog dostojanstva pa kad primi svoju mjesecnu platu od 375 KM ili koliko god da je, da nesto i uradi posla zauzvrat ili nek trazi drugi, bolje placen posao...ne znam za slucaj da je neki od drotova potpisao ugovor pod prijetnjom oruzjem...od kukanja za vremenima kad su drotovi nasumice leshili od marisane nema nista...i vala slaba im je vadiona da im eupm veze ruke...mozda je odgovor u mentalitetu...
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#80

Post by horns&drums »

375KM je vise nego obje penzije mojih staraca


Pa vi ili mijenjajte nesto ili bjezite :)
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#81

Post by horns&drums »

Omladino :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#82

Post by Teufik iz Los Angelesa »

menscini da si ti mircerka napisala da ronioci pretrazuju miljacku :D ako ne ti, onda je neko drugi. valjda traze pistolj sta li :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#83

Post by mIRCerka »

Teufik iz Los Angelesa wrote:menscini da si ti mircerka napisala da ronioci pretrazuju miljacku :D ako ne ti, onda je neko drugi. valjda traze pistolj sta li :D
poenta u nasoj vjecitoj teznji da filozofijom skrenemo sa teme :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#84

Post by horns&drums »

Od jednog bijega preko Milje ispade filozofija :D :D


Konacno mi je Gavrilo jasan, mada niđe veze :D:D:D:D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#85

Post by mIRCerka »

na teletextu jos uvijek nista...
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#86

Post by valterbranisarajevo »

Zbog onih koji pljuju po sarajevskoj policiji prerovio sam po arhivi foruma. Na zalost nisam nasao sve sto sam trazio ali evo i ovo moze za sada biti dovoljno.

**********************************

Sjetimo se slucaja od prije nekoliko mjeseci kada je na Skenderiji doslo do obracuna medju djeparosima. Dvojica policajaca, od kojih je jedan iz cuvene Saobracajne milicije koja naplacuje mandatne , su maltene goloruki8nije im palo na pamet da upotrijebe pistolj) zaustavili naoruzanog ubicu, dusevnog bolesnika i tako vjerovatno sprijecili vecu tragediju. Za situaciju da dusevni bolesnik umjesto da lezi na nekoj psihijatrijskoj klinici hoda slobodbo po ulicama nije kriva policija

Tokom racija protiv Ramiza Delalica, optuzenog za ubistvo Nikole Gardovica, sarjevski MUP pojacao „borbenu gotovost“ za 5 pistolja!

Nastave li kantonalni tuzitelji u Sarajevu s dosadasnjom praksom, ne treba iskljuciti mogucnost da se, umjesto Ramiza Delalica Cele, u pritvoru nadje sljedeci policajac koji se „drzne“ uhapsiti ovog miljenika sarajevskog pravosudja?! U proteklih godinu dana, koliko se Delalic brani sa slobode u sudskom procesu koji se protiv njega vodi zbog ubojsktva „srpskog svata“ Nikole Gardovica (u martu 1992.), sarajevski su policajci, barem deset puta, privodili tog kriminalca. Medjutim, bez obzira kakve da su dokaze podastrli kantonalnim tuziteljima i unatoc cinjenici da se radi o optuzeniku za tesko kazneno djelo ubojstva, Delalicu nikada nije odredjen pritvor!

Samo u posljednjih mjesec i pol dana, sarajevski su Ramiza Delalica Celu uhapsili 4 puta.

U tri slucaja, 5. i 28. aprila, te 5. maja, Ramiz Delalic je priveden zbog neovlastenog drzanja oruzja, s tim da je prilikom posljednjeg hapsenja kod njega pronadjen prepravljen pistolj punjen sacmom. dvadesetog aprila ove godine Celo je priveden zbog ugrozavanja sigurnosti jednog policajca iz PU Stari Grad. No, kako cak ni napad na policajca za kantonalne tuzitelje nije bio dovoljan razlog da pritvore Delalica, cemu se , onda, mogu nadati obicni gradjani dok svakojaki „revolverasi“ budu slobodno setali Sarajevom?!

Slobodna Bosna broj 495 11.05. 2006.


Dakle molim Vas da odgovorite ko je u ova dva slucaja stao ispred , vjerovatno repatiranih, pistolja ? :shock:
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#87

Post by Lace »

ja sad prosla obalom do kuce..presla preko krvavih tragova uz zid na obali miljacke...procitah 4 strane teme i naprdjivanja a niko nista nije rekao :-? :D
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#88

Post by cico x »

belaj,dosli momci polupalimpab bejzbolkama,popucali se,jedan "HAMAN" mrtav...
ubODEM
Posts: 13
Joined: 01/09/2006 12:36
Location: Sarajevo

#89

Post by ubODEM »

u miljackoj su trazili pistolj kojim je pucano... mislim da je jedan tesko povrijedjen.. a razlog... navodno oni na ulazu nekoga nisu pustili i onda ispala tuca a kasnije i pucnjava...

zivimo u zemlji karijesa :-?


PS: i ono nisu bili ronioci vec vatrogasci u ribarskim cizmama .. :D
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#90

Post by shin »

Cuj ronioci? :lol:

Mahalski terorizam nema sta.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#91

Post by Skyfox »

Na FTV t.textu kazu da se sinoc u 20:10h desila pucnjava u ulici Obala K. bana kojoj je prethodila tucnjava u obliznjem kaficu. 1 povrjeden A.F. Istraga u toku...
mr2
Posts: 815
Joined: 27/06/2005 20:03
Location: amsterdam

#92

Post by mr2 »

cheguevara_k1 wrote:A kako da se ponasamo nego kao posmatraci??????
Ja sam gledao kako Muhamed Ali Gasi " ugledan gradjanin Sarajeva " pljuje policajca jer ga je zaustavio zbog prekoracenja brzine . Sto niko to nije smio da uradi Titinoj miliciji? Okupirali nas ameri i seru o demokratiji a kod njih te zandar upuca ako samo malo brze krenes da izvadis novcanik iz dzepa.
Sto se tice Titine milicije.... prvo sto mi pade na pamet ....Sakib Puska.....mond na carsiji 1987....cetvoricu je milconera povalijo,razoruzo... nikad za to nije odgovaro....malo se zaboravlja cinjenica,da su tadasnje vlasti....osudene kriminalce.Uti ubijen u Holandiji Grom ubijen u Italiji itd..snadbjevali dokumentima i slali za zapadnu evropu....vodeni logikom neka komsiji prave sranja.....
mirz@
Posts: 184
Joined: 26/10/2005 23:04
Location: Sarajevo

#93

Post by mirz@ »

Ja sam sinoc bio ispred Puba nekoliko minuta poslije te frke. Dosao da se parkiram i parkirao se pred Pub, cudim se sto nema nigdje nikog. Izadjem iz auta i vidim polupana stakla, neko rece polupano palicama, dodje i murija, te ja umalo da zaglavim tu svu noc, jeb ga parkirao se na mjesto zlocina, no na svu srecu jedan fini policajac me pusti da idem dok su poceli ogradjivati. A kasnije sam cuo da se pucalo na Obali, te da je ranjen A.F. sto i pise na sarajevo-x.com

U svakom slucaju ni sam vise ne znam gdje izaci, kontam City Pub super, fina raja, dobro mjesto, provod, te odjednom frka, jos i zaginut. I onda seru kako je grad siguran...
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#94

Post by bpsang »

daduli_sa wrote:
mIRCerka wrote:
amarce wrote:Ja primjetih par puta kako policija patrolira gradom i vilsonovim.za pohvaliti.Ali to je kao kap u moru sta se jos treba uraditi.
Vala ne bi ni ja da sam policajac rizikovao zivot za sakicu para koje imaju.Plata im je mizerna a mi hocemo sigurnost :x
ono sto je tuzno je da cemo o ovome pricati veceras i sutra prijepodne, a onda ce neko nekome dici nesto u zrak pa cemo naglo imati novu temu... a o eksploziji na kovacima niko vise nista ne prica.... nazalost i mi smo se poceli ponasati kao obicni posmatraci....
A sta mogu mirci da radim? Da im hebem mater? Ne mogu stici koliko ih na zalost u ovom gradu ima!
Izaci na izbore? ako mi to kazes roknut cu se majke mi sa 6. sprata odmah! Svaki put to radim pa ne vidm nekog hajra.... :x
Odoh ja lagano svoj zavezljaj pakovati pa vidjeti gdje i kako.....

p.s. Daj ljudi javite da je ovo za drota dezinformacija!
prije no sto se roknes sa sestog sprata prepisi mi FORD-a :D :D :D
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#95

Post by daduli_sa »

100_KA wrote:
daduli_sa wrote:
mIRCerka wrote: ono sto je tuzno je da cemo o ovome pricati veceras i sutra prijepodne, a onda ce neko nekome dici nesto u zrak pa cemo naglo imati novu temu... a o eksploziji na kovacima niko vise nista ne prica.... nazalost i mi smo se poceli ponasati kao obicni posmatraci....
A sta mogu mirci da radim? Da im hebem mater? Ne mogu stici koliko ih na zalost u ovom gradu ima!
Izaci na izbore? ako mi to kazes roknut cu se majke mi sa 6. sprata odmah! Svaki put to radim pa ne vidm nekog hajra.... :x
Odoh ja lagano svoj zavezljaj pakovati pa vidjeti gdje i kako.....

p.s. Daj ljudi javite da je ovo za drota dezinformacija!
prije no sto se roknes sa sestog sprata prepisi mi FORD-a :D :D :D
Hahaha! Nema problema... mada bi mnogi za tvoju bubu ubili :lol:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#96

Post by valterbranisarajevo »

Evo nesto konkretnije su objavile Nezavisne novine



SARAJEVO - Pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo uhapsili su braću Seada Alića (30) i Huseina Ališpagu (38) iz Sarajeva zbog osnova sumnje da su u subotu naveče pokušali ubiti Ahmeda Fočaka (39) iz Sarajeva, potvrđeno je juče u sarajevskoj policiji.

Policija traga i za njihovim saučesnikom E.K. iz Sarajeva, a u vrijeme zaključenja ovog broja "Nezavisnih" novih informacija o hapšenju bjegunca nije bilo. Kantonalni tužilac Diana Kajmaković juče je u poslijepodnevnim satima kazala kako očekuje da joj policija preda osumnjičene radi ispitivanja. Danas će biti poznato više detalja u vezi s određivanjem pritvora.

Braća Sead Alić i Husein Ališpago osumnjičeni su da su u subotu oko 20.10 u blizini Principovog mosta u Sarajevu najprije fizički napali, a zatim i pucali u Fočaka, koji je malo prije toga izazvao incident u kafiću "City pub", čiji je vlasnik njihov brat Zulfikar Ališpago Zuka.

Ališpago je poznat kao ratni komandant Jedinice za posebne namjene Štaba VK ARBiH "Zulfikar", kojeg su istražitelji dovodili u vezi sa ratnim zločinima nad Hrvatima u Grabovici.

Kako je nezvanično potvrđeno, incident je izbio u unutrašnjosti objekta, kada je Fočak polupao dio inventara. U momentu kada je počeo bježati za njim su krenuli Sead, Husein i E.K., koji su ga putem udarali. U policiji kažu da je u blizini mosta, udaljenog nekoliko stotina metara od kafića, naočigled mnogih prolaznika jedan od njih trojice pucao u Fočaka, nakon čega su pobjegli s lica mjesta, a pištolj bacili u Miljacku.

Biljana Jandrić, portparol KCU bolnice "Koševo", juče je kazala da je zdravstveno stanje povrijeđenog Fočaka stabilno.

"On je trenutno na intenzivnoj njezi Odjela ortopedije. Njegovo stanje je stabilno, ima prostrelnu ranu desne potkoljenice", kazala je Jandrićeva, dodajući da povrijeđenog policija čuva 24 sata.
Post Reply