Nova podijela BiH?!

Moderator: O'zone

Ahmed.ibn.Fahalan
Posts: 312
Joined: 19/06/2004 00:32
Location: Sarajevo
Contact:

#1 Nova podijela BiH?!

Post by Ahmed.ibn.Fahalan »

Mene bi interesovali vaši prijedlozi..mogu i komični, mada bi mi bili draži praktični..vezani za temu. Evo ga jedan moj:

Pet kantona; 1. Srednje-bosanski; 2. Jugo-istočni; 3. Jugo-zapadni; 4. Sjevero-istočni; 5. Sjevero-zapadni;
Naravno mogli bi da imaju i druga imena..malo živopisnija..ali riječ je o pet regija koje imaju svoje centre i EKONOMSKI bi bili opravdani. O tome smo učili u Geografiji u školama..regije, regionalni centri i opštine i sela koja im prirodno gravitiraju.

Evo još par pitanja..ako je neko raspoložen:
1) Jeste li za ukidanje vojske, na bilo kojem nivou..i zašto?
2) Šta mislite kolike su šanse za ponovni sukob..oružani..u BiH u skoroj budućnosti..10-tak godina?
3) Ima li po vašem mišljenju fajde od naše dijaspore..da li će se iko od njih vratiti sa tim znanjem i parama koje imaju da pomogne u razvoju BiH..konkretno mislim na ljude u dobi između 18-25?
4) Da li je etnička slika BiH nepovratno promijenjena..istočna Bosna, Mostar, Krajina, Bijeljina..?
5) Kada bi vam neko sutra ponudio da osnujete stranku..imate obezbijeđeno finansiranje, tim ljudi za marketing, istraživanje javnog mišljenja..itd, da li biste prihvatili tu ulogu?

Ovo poslijednje pitanje mi je nekako najbitnije jer sam primjetio da dosta ljudi kuka kako nemaju za koga da glasaju, pa me interesuje kako to da niko od običnih građana ne poduzima nikakvu inicijativu da započne barem sa nekim pokretom..udruženjem građana?!
Sva su ova pitanja ustvari teme koje sam htio započeti ali sam odlučio da uštedim na prostoru i vremenu..pa bujrum ako ima komentara, ne moraju se doticati svih tema :D
Ahmed.ibn.Fahalan
Posts: 312
Joined: 19/06/2004 00:32
Location: Sarajevo
Contact:

#2

Post by Ahmed.ibn.Fahalan »

Udruženje građana Sarajevo-X :D :D :D Moglo bi upalit' :D :D :D
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#3

Post by violentjack »

Unsko -Sanski Kanton

Bihac
Velika Kladusa
Cazin
Buzim
Bosanska Krupa
Bosanski Petrovac
Kljuc
Sanski Most

Okupirani dijelovi koji moraju uci u Usk

Drvar
Bosansko Grahovo
Kozarac
Prijedor
Bos Novi
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#4

Post by violentjack »

Sarajevski kanton Bosnjacki

Sarajevo 4 gradske okupirani dio Dobrinje reintegrisati kao i Novog Sarajeva i Starog Grada

Ilidza
Vogosca
Ilijas sa okupiranim naseljima Vuknice i Sirovine
Hadzici
Trnovo reintegrisati 30% Okupiranog dijela Trnova
Kresevo
Kiseljak
Visoko
Breza
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#5

Post by violentjack »

Kanton Mostar=Bosnjacki

Mostar
Jablanica
Konjic
Stolac
I NEUM
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#6

Post by violentjack »

Kanton Dinarsko-Hercegovacki =Hrvatski

Posusje
Grude
Tomislavgrad
Kupres
Ljubuski
Ravno
Citluk
Capljina bez Pocitelja i Domanovica
Glamoc
Siroki
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#7

Post by violentjack »

Kanton Banja Luka Srpski

Banja Luka
Prnjavor
Svinjar Bosanski
Laktasi
Celinac
Skender Vakuf
Kotor Varos
Bos Gradiska
Bos Dubica
Bos Kostajnica
Teslic
Mrkonjic
Sipovo
Ahmed.ibn.Fahalan
Posts: 312
Joined: 19/06/2004 00:32
Location: Sarajevo
Contact:

#8

Post by Ahmed.ibn.Fahalan »

A šta ćemo sa Srbima?? Pa moramo i njima nešto da damo :D
Mislim da si me pogrešno shvatio..ja sam u stvari mislio na novu podijelu koja bi se bazirala na ekonomskim principima, a ne na principu da se zatvorimo u svoj tor po nacionalnom ključu..samo ovaj put umjesto dva entiteta, 5 kantona..
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#9

Post by violentjack »

vo još par pitanja..ako je neko raspoložen:
1) Jeste li za ukidanje vojske, na bilo kojem nivou..i zašto?

Ne..vojska je stabilnost opstanka Bosnjaka na ovim prostorima..nesto kao Izrael i sluzenja vojska mora biti mandatorna bez obzira na sex.


2) Šta mislite kolike su šanse za ponovni sukob..oružani..u BiH u skoroj budućnosti..10-tak godina?

U 10 godina nece biti rata..rane su jos svjeze i bit ce prividni mir kao i do sad
Danas je skoro 10 godina od rata..rata nece biti tako brzo..ali ga vidim
Negdje od 2040-2050

3) Ima li po vašem mišljenju fajde od naše dijaspore..da li će se iko od njih vratiti sa tim znanjem i parama koje imaju da pomogne u razvoju BiH..konkretno mislim na ljude u dobi između 18-25?

Ja sam otisao u toj dobi znaci 18-25 iz Bosne..volioh bih se vratiti ali i sami nasi politicari govore nasoj dijaspori ne vracajte se
Nasi politicari su krivi za totalni ekonomsko-moralni kolaps..i ako se stanje ne promijeni..mi cemo ga najeb... za jednih 10 godina


4) Da li je etnička slika BiH nepovratno promijenjena..istočna Bosna, Mostar, Krajina, Bijeljina..?

Da..nazalost stvaraju se Europska geta Bosnjaka Srbi su odavno rijesili da bjeze iz Federacije
Ima boljih primjera povratka gdje se stanje nije promijenili kao 1991..ali vecina Istocne Bosne je danas ili u Sarajevu ili na Zapadu

Jedini svjetli primjer su Kopaci kod Goarazda gdje su Bosnjaci sad vecina u toj opcini pod Srpskom okupacijom

Bijeljina je nazalost izgubljena.. Brcko ne treba predati i to je kljuc naseg mirnodopskog opstanka..bar trenutacno


5) Kada bi vam neko sutra ponudio da osnujete stranku..imate obezbijeđeno finansiranje, tim ljudi za marketing, istraživanje javnog mišljenja..itd, da li biste prihvatili tu ulogu?

Da nazalost nas narod je previse zaluden i previse vjeruju u opciju nekog novog bratstva i jedinstva gdje bi zaludeni Bosnjaci ponovo slusali Cece, Brene,,kupovali Srpske orlove na Bascarsiji..itd

Stranka koju Bosnjaci moraju da uzmu ozbiljno u ruke je vise liberalno-nacionalna sa velikim nacionalnim ali ne i vjerskim predznakom

Sve dok nam Hodze sole pamert a ti isti nam govore da je ok da se neki Bosnjaci ulizuju i rade nama Nema fajde od takve drzave

Nekad sam volio i danas volim Bosnu ..vidis me na forumu

Na zapadu sam 6 godina..dosao sam 21
:(


Nas narod je najbolji ..ali nazalost i najgluplji i najlakovjerniji na ovom dunjaluku..eh sad ako bih imao volje ili para..sigurno znam da bih mogao izucavati masu lljudi sa svojim znanjem sociologije, politike, geografije ili historije

Ali ..nazalost danas 70% mladih ljudi znaci 18+ zeli da ide iz Bosne..jer prvenstveno nemaju buducnost u Bosni..sa ovakvom vladajucom garniturom
Ahmed.ibn.Fahalan
Posts: 312
Joined: 19/06/2004 00:32
Location: Sarajevo
Contact:

#10

Post by Ahmed.ibn.Fahalan »

Slažem se sa tobom u većini stvari..nažalost ali tako je :sad:
Ali tvoja teza da smo okruženi poltronima, kako političarima tako i vjerskim vođama, je posebno tačna. Baš zato mislim da će narod..i sa ove i sa one strane bare..morati da uzme stvari u svoje ruke..i tačka. Nema nam druge. Mislim da se ovakvi forumi mogu iskoristiti kao veoma jako oružje za povezivanje dijaspore i matice i da smo pametni..k'o što nismo..na ovom i sličnim forumima bi se mogli sklapati poslovni ugovori, snadbijevanje raje u Bosni npr. stručnom literaturom i sl..razumiješ, bilo kakav kontakt. Umijesto toga mi se ovdje prepucavamo o nebulozama :-)

A moram još da ti kažem jednu stvar..nije u Bosni više tako teško za živjeti..pogotovo ako imaš znanje i 10.000 KM za neki biznis. Ovdje je sada u stvari raj za poduzetnike jer toliko stvari koje su već izmišljene u svijetu ovdje mogu da se za male pare provedu u dijelo..i što je najbitnije..sa originalnom idejom poduzetnik nebi imao praktično nikakvu konkurenciju. To je dezinformacija da je ovdje tako loše..imaš primjera kao što su Gradačac ili Vitez gdje su se slomili da donesu bruku zakona koji olakšavaju investicije i sl. i već imaju ogromne rezultate. Samo se treba potruditi, ali sama činjenica za šta bi se potrudio treba da ti bude dovoljan motiv :D
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#11

Post by violentjack »

:( Da ali jedna zeljezara Zenica je zaposljavala 22 000..koliko danas radi tamo
Ahmed.ibn.Fahalan
Posts: 312
Joined: 19/06/2004 00:32
Location: Sarajevo
Contact:

#12

Post by Ahmed.ibn.Fahalan »

Ama brate mi obični smrtnici u ovom kapitalističkom društvu nemamo više potrebe da se sekiramo šta će da se desi za željezarom. Ta su vremena prošla..niti će nas ko pitati za zdravlje niti ćemo tu moći išta da promijenimo. Ono gdje se pitamo je mali i srednji biznis, što kvalitetnije obrazovanje pojedinaca, udruženja građana koja će da se bave pravim problemima, a ne da nam ova hrpa hipika iz Engleske i Njemačke putem svakavih NGO-a određuju šta su nam prioriteti...
Drug_Tito
Posts: 718
Joined: 09/03/2004 00:00

#13

Post by Drug_Tito »

Bosna 51. drzava Amerike
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#14 Re: Nova podijela BiH?!

Post by margareta »

Ahmed.ibn.Fahalan wrote:Mene bi interesovali vaši prijedlozi..mogu i komični, mada bi mi bili draži praktični..vezani za temu. Evo ga jedan moj:

Pet kantona; 1. Srednje-bosanski; 2. Jugo-istočni; 3. Jugo-zapadni; 4. Sjevero-istočni; 5. Sjevero-zapadni;
Naravno mogli bi da imaju i druga imena..malo živopisnija..ali riječ je o pet regija koje imaju svoje centre i EKONOMSKI bi bili opravdani. O tome smo učili u Geografiji u školama..regije, regionalni centri i opštine i sela koja im prirodno gravitiraju.

Evo još par pitanja..ako je neko raspoložen:
1) Jeste li za ukidanje vojske, na bilo kojem nivou..i zašto?
2) Šta mislite kolike su šanse za ponovni sukob..oružani..u BiH u skoroj budućnosti..10-tak godina?
3) Ima li po vašem mišljenju fajde od naše dijaspore..da li će se iko od njih vratiti sa tim znanjem i parama koje imaju da pomogne u razvoju BiH..konkretno mislim na ljude u dobi između 18-25?
4) Da li je etnička slika BiH nepovratno promijenjena..istočna Bosna, Mostar, Krajina, Bijeljina..?
5) Kada bi vam neko sutra ponudio da osnujete stranku..imate obezbijeđeno finansiranje, tim ljudi za marketing, istraživanje javnog mišljenja..itd, da li biste prihvatili tu ulogu?

Ovo poslijednje pitanje mi je nekako najbitnije jer sam primjetio da dosta ljudi kuka kako nemaju za koga da glasaju, pa me interesuje kako to da niko od običnih građana ne poduzima nikakvu inicijativu da započne barem sa nekim pokretom..udruženjem građana?!
Sva su ova pitanja ustvari teme koje sam htio započeti ali sam odlučio da uštedim na prostoru i vremenu..pa bujrum ako ima komentara, ne moraju se doticati svih tema :D
Ako ti je za vjerovati da si ozbiljan, ja ću dati svoj stav na tvoja pitanja :

1. VOJSKU - ukinuti. ZATO što nema opravdanja postojanju. POJEDE
i ovako siromašan državni budžet i ZATO jer


2. NEMA više rata u BiH i tačka. Obzirom da ovdje živi istraumatiziran narod političari često koriste i zlorabe taj strah od rata za vlastitea dobra.


3.PRINCIPIJELNO na dijasporu NE TREBA RAČUNATI, jer ništa od nas ako
PRVO i JEDINO SAMI na SEBE ne računamo. OTKUD NAMA PRAVO da računamo na one koji NISU KRIVI ZA NAŠE PROPUSTE I GREŠKE.


4.Etnička slika jeste NEPOVRATNO promijenjena ,sve dotle dok NAROD NE
PROMIJENI VLAST, naravno prvo SEBE, SVOJU SAVJEST I SVIJEST.
LIČNO bih sebe i svoju porodicu PRVE oslobodila VLASTITIH MATERIJALNIH INTERESA I DOBARA A U KORIST SVIH - BAŠ SVIH NARODA, BEZ OBZIRA NA ETNIČKO, VJERSKO, tzv.NACIONALNO ILI BILO KOJE OPREDJELJENJE. NARODU SE UMJESTO OSNOVNIH ŽIVOTNIH POTREBA; PRAVA I SLOBODA , PRODAJE PRIČA DA IM "NEMA OPSTANKA BEZ NACIONALNOG INTERESA" KOJI JE UPRAVO JEDINO U INTERESU ONIH KOJI PRODAJU TU PRIČU , OD KOJE CIO NAROD RAPIDNO PROPADA.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#15

Post by horns&drums »

Ahmede, nije podijela nego podjela. Ili podela (ako ti ne smeta)
kame
Posts: 965
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#16

Post by kame »

horns&drums wrote:Ahmede, nije podijela nego podjela. Ili podela (ako ti ne smeta)
Hornse, lijepo je ako covjeka ispravljas iz dobre namjere.


Ali u najmanju ruku je smijesno ispravljati nekoga a paralelno govoriti pogresno.

Npr. ti pises ->vidjeo, ->htjeo i sl.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#17

Post by horns&drums »

Npr. ti imas ruznu furku...


Kame, jedno je pogrijestiti negdje u sred texta, pogotovo kada pokusavas nesto da dokazes a vidis da govoris s papkom i glupanom.

Sasvim drugo je kada to vidis u naslovu. To bode oci.kuzis?

p.s. Jesi gledao finale rukometa?A sto deru hrvatiiiiiiii... :D :D :D :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#18

Post by manijak1 »

Brazzo on je navijao za Nijemce :D :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#19

Post by horns&drums »

Nije, ali mu je krivo sto Mirza Dzomba pjeva ustasku himnu :D :D :D :D
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#20 Re: Nova podijela BiH?!

Post by margareta »

margareta wrote:
Ahmed.ibn.Fahalan wrote:Mene bi interesovali vaši prijedlozi..mogu i komični, mada bi mi bili draži praktični..vezani za temu. Evo ga jedan moj:

Pet kantona; 1. Srednje-bosanski; 2. Jugo-istočni; 3. Jugo-zapadni; 4. Sjevero-istočni; 5. Sjevero-zapadni;
Naravno mogli bi da imaju i druga imena..malo živopisnija..ali riječ je o pet regija koje imaju svoje centre i EKONOMSKI bi bili opravdani. O tome smo učili u Geografiji u školama..regije, regionalni centri i opštine i sela koja im prirodno gravitiraju.

Evo još par pitanja..ako je neko raspoložen:
1) Jeste li za ukidanje vojske, na bilo kojem nivou..i zašto?
2) Šta mislite kolike su šanse za ponovni sukob..oružani..u BiH u skoroj budućnosti..10-tak godina?
3) Ima li po vašem mišljenju fajde od naše dijaspore..da li će se iko od njih vratiti sa tim znanjem i parama koje imaju da pomogne u razvoju BiH..konkretno mislim na ljude u dobi između 18-25?
4) Da li je etnička slika BiH nepovratno promijenjena..istočna Bosna, Mostar, Krajina, Bijeljina..?
5) Kada bi vam neko sutra ponudio da osnujete stranku..imate obezbijeđeno finansiranje, tim ljudi za marketing, istraživanje javnog mišljenja..itd, da li biste prihvatili tu ulogu?

Ovo poslijednje pitanje mi je nekako najbitnije jer sam primjetio da dosta ljudi kuka kako nemaju za koga da glasaju, pa me interesuje kako to da niko od običnih građana ne poduzima nikakvu inicijativu da započne barem sa nekim pokretom..udruženjem građana?!
Sva su ova pitanja ustvari teme koje sam htio započeti ali sam odlučio da uštedim na prostoru i vremenu..pa bujrum ako ima komentara, ne moraju se doticati svih tema :D
Ako ti je za vjerovati da si ozbiljan, ja ću dati svoj stav na tvoja pitanja :

1. VOJSKU - ukinuti. ZATO što nema opravdanja postojanju. POJEDE
i ovako siromašan državni budžet i ZATO jer


2. NEMA više rata u BiH i tačka. Obzirom da ovdje živi istraumatiziran narod političari često koriste i zlorabe taj strah od rata za vlastitea dobra.


3.PRINCIPIJELNO na dijasporu NE TREBA RAČUNATI, jer ništa od nas ako
PRVO i JEDINO SAMI na SEBE ne računamo. OTKUD NAMA PRAVO da računamo na one koji NISU KRIVI ZA NAŠE PROPUSTE I GREŠKE.


4.Etnička slika jeste NEPOVRATNO promijenjena ,sve dotle dok NAROD NE
PROMIJENI VLAST, naravno prvo SEBE, SVOJU SAVJEST I SVIJEST.
LIČNO bih sebe i svoju porodicu PRVE oslobodila VLASTITIH MATERIJALNIH INTERESA I DOBARA A U KORIST SVIH - BAŠ SVIH NARODA, BEZ OBZIRA NA ETNIČKO, VJERSKO, tzv.NACIONALNO ILI BILO KOJE OPREDJELJENJE. NARODU SE UMJESTO OSNOVNIH ŽIVOTNIH POTREBA; PRAVA I SLOBODA , PRODAJE PRIČA DA IM "NEMA OPSTANKA BEZ NACIONALNOG INTERESA" KOJI JE UPRAVO JEDINO U INTERESU ONIH KOJI PRODAJU TU PRIČU , OD KOJE CIO NAROD RAPIDNO PROPADA.
Ahmed.ibn.Fahalan
Posts: 312
Joined: 19/06/2004 00:32
Location: Sarajevo
Contact:

#21

Post by Ahmed.ibn.Fahalan »

Ja nekad imam osjećaj da sam na forumu profesora bosanskog jezika i književnosti..ali nema veze..bitno je da ti nisi prokomentarisao temu :D
a za ostalo ćemo lako.

Margareta sa tvojim postom se u principu slažem izuzev u jednoj konstataciji..nažalost, vjrujem da trenutno u BiH živi veliki broj ljudi koji bi sutra na prvi pucanj se odmah uhvatili oružja i počeli novi rat..kad kažem sutra mislim u idućih 10-tak godina. Velika je nepravda učinjena sa stvaranjem RS-a, nepravda koja se neće sama od sebe ispraviti..a, nažalost, velika većina normalnih ljudi (jer ja znam i Srbe koji RS smatraju nepravdom) ne vjeruje u odlučnost međunarodne zajednice da istraje na konačnoj reintegraciji BiH..i vođeni takvim zaključcima sutra bi bili više nego voljni da to razriješe na "balkanski" način :roll: ..opet kažem nažalost...
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#22

Post by margareta »

horns&drums wrote:Ahmede, nije podijela nego podjela. Ili podela (ako ti ne smeta)
.......na žalost, mnogi "znaju sve jezike" , lingviste i po'JOTOVANJE osim svog maternjeg.
Naročito velike galamđije.........."hiperpatriote".........

Ahmede taj dio gramatike koji si preskočio u našem maternjem jeziku
zove se JOTOVANJE .
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#23

Post by horns&drums »

Ahmed.ibn.Fahalan wrote:Ja nekad imam osjećaj da sam na forumu profesora bosanskog jezika i književnosti..ali nema veze..bitno je da ti nisi prokomentarisao temu :D a za ostalo ćemo lako.
Ma nije uopce bilo zle namjere, a temu necu komentirati jer mi se vise gadi raspravljati o tome
User avatar
Truba
Posts: 81864
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#24

Post by Truba »

kraljevina je rešenje ove bedne situacije ...

BOŽE SPASI BOŽE ČUVAJ SRPSKOG KRALJA SRPSKI ROD :D :D :D
stavrogin
Posts: 205
Joined: 11/06/2004 16:39

#25 Re: Nova podijela BiH?!

Post by stavrogin »

Ahmed.ibn.Fahalan wrote:Mene bi interesovali va¹i prijedlozi..mogu i komièni, mada bi mi bili dra¾i praktièni..vezani za temu. Evo ga jedan moj:

Pet kantona; 1. Srednje-bosanski; 2. Jugo-istoèni; 3. Jugo-zapadni; 4. Sjevero-istoèni; 5. Sjevero-zapadni;
Naravno mogli bi da imaju i druga imena..malo ¾ivopisnija..ali rijeè je o pet regija koje imaju svoje centre i EKONOMSKI bi bili opravdani. O tome smo uèili u Geografiji u ¹kolama..regije, regionalni centri i op¹tine i sela koja im prirodno gravitiraju.

Evo jo¹ par pitanja..ako je neko raspolo¾en:
1) Jeste li za ukidanje vojske, na bilo kojem nivou..i za¹to?
2) ©ta mislite kolike su ¹anse za ponovni sukob..oru¾ani..u BiH u skoroj buduænosti..10-tak godina?
3) Ima li po va¹em mi¹ljenju fajde od na¹e dijaspore..da li æe se iko od njih vratiti sa tim znanjem i parama koje imaju da pomogne u razvoju BiH..konkretno mislim na ljude u dobi izmeðu 18-25?
4) Da li je etnièka slika BiH nepovratno promijenjena..istoèna Bosna, Mostar, Krajina, Bijeljina..?
5) Kada bi vam neko sutra ponudio da osnujete stranku..imate obezbijeðeno finansiranje, tim ljudi za marketing, istra¾ivanje javnog mi¹ljenja..itd, da li biste prihvatili tu ulogu?

Ovo poslijednje pitanje mi je nekako najbitnije jer sam primjetio da dosta ljudi kuka kako nemaju za koga da glasaju, pa me interesuje kako to da niko od obiènih graðana ne poduzima nikakvu inicijativu da zapoène barem sa nekim pokretom..udru¾enjem graðana?!
Sva su ova pitanja ustvari teme koje sam htio zapoèeti ali sam odluèio da u¹tedim na prostoru i vremenu..pa bujrum ako ima komentara, ne moraju se doticati svih tema :D

ovaj tvoj prijedlog je pravo komican.


realno, drzava ne treba da postoji ako vecina njenih gradjana to ne zeli. ja bih prvo raspisao referendum o rastrojstvu bosne i hercegovine, moguce da se 50% + 1 gradjana izjasni za.
Locked