Nova igra - Nova pravila

Čarobni svijet fotografije
Post Reply
mufa1

Nova igra - Nova pravila

Post by mufa1 » 27/12/2015 20:57

Ne nije moja ideja, negdje sam vidio na nekom foto forumu, ali mi se ideja jako dopala a vjerujem da ce i ostalima.
Helem, ovaj put se ne radi, kao sto smo do sad imali teme, da postavljac odredi temu odn tematiku slikanja, pa mi slikamo, obradjujemo i svako salje svoj rad.
Ovdje je osnovno pravilo da postavljac teme postavi svoj RAW file (moze i jpg, ali i sami znate sta to znaci), onaj ko zeli da ucestvuje, skine taj raw file, obradi ga na svoj nacin, i porukom posalje otvaracu teme koji postavlja radove anonimono, i onda se ocjenjuje od svih posjetilaca. Detalje oko vremena obrade, 2-3-5 dana, pa vremena ocjenjivanja mozemo naravno u ovoj temi iznijeti prijedloge, a to mozemo naravno i usput prilagoditi..
Htio bih naravno prvo ovdje cuti vase misljenje, i da li ima zainteresovanih, a vjerujem da ima, jer kao sto i sami znate, dobre fotografije nema bez dobrog post procesinga.
Znam, bice komentara, photoshop bla bla, ali takvi komentari mene ni najmanje ne interesuju... Ja mislim da je jako bitno da kroz ovu igru mozemo naucit mozda neke nove tehnike obrade, prosirivati vidike, jednostavno jednu te istu sliku gledati drugim ocima...

bpsang

Re: Nova igra - Nova pravila

Post by bpsang » 27/12/2015 22:12

lako je tebi kad imas na cemu ces srediti postobradu ... koliko drugih clanova ima koji nisu ni blizu nekog jakog softwera za obradu ...eto ja licno neman ni PS niti sta drugo.

Ja sam @DoradO- predlozio jednu opciju takmicarskog duha postavljanja fotografija tematskih rokovno dva puta mjesecno ili mozda rijedje mozda na deset dana ,ali nije takmicarskog duha, kroz koju bi se moglo uputiti na probleme koroz fotografiju ,tehniku snimanja, svi bi ucili i jos bolje naucili ...
prijedlog za temu bi bio od svih clanova,a tema koja ima vise glasova bi isla dalje, na kraju teme bi se izabrale najbolje fotografije i stavljale u naslovnicu ...
Svi koji zele ucestvovati bi trebalo predstaviti jednu fotografiju dnevno iz teme...

Post Reply