Nova Fabia Combi

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Anell
Posts: 835
Joined: 17/03/2005 20:37
Location: Sarajevo

#1

Post by Anell »

Nije losa, nadam se da ce jos izbaciti RS model.
Wolfheart
Posts: 246
Joined: 27/04/2004 15:57
Location: Rajvosa

#2

Post by Wolfheart »

ja fakat skoro povratim kad vidim ovu novu fabiju :shock:
fuj, fuj...na ovakav auto uraditi RS model... pe to je tuga i jad.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#3

Post by Better Man »

Fabia je totalno neudobno auto i putovati sa njom na duže staze je kazna!
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#4

Post by ado-šampion »

Better Man wrote:Fabia je totalno neudobno auto i putovati sa njom na duže staze je kazna!
Brao majstore, ti si sigurno navikao na udobnost BMW petice pa te shvatam :x
Za sve koji to još nisu skontali, Fabija je gradsko auto i tražiti neku udobnost na duže puteve u njoj je apsurdno, ako ništa zbog toga što je u svakom autu te velične razina buke tolika da te na dužem putu zaboli glava.

A što se tiče nova Fabije, meni se zgadilo kad sam vidio da je linija potpuno kopirana sa Suzuki Swifta (koji je opet "po uzoru" na mini).
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#5

Post by Better Man »

ado-šampion wrote:
Better Man wrote:Fabia je totalno neudobno auto i putovati sa njom na duže staze je kazna!
Brao majstore, ti si sigurno navikao na udobnost BMW petice pa te shvatam :x
Za sve koji to još nisu skontali, Fabija je gradsko auto i tražiti neku udobnost na duže puteve u njoj je apsurdno, ako ništa zbog toga što je u svakom autu te velične razina buke tolika da te na dužem putu zaboli glava.

A što se tiče nova Fabije, meni se zgadilo kad sam vidio da je linija potpuno kopirana sa Suzuki Swifta (koji je opet "po uzoru" na mini).
Nisam navikao na udobnost BMW petice, jer ne volim glomazna auta! kad sam rekao da je Fabia neudobna mislio sam na automobile koji su klasi Fabie! Clio, Peugoet 207, Citroen 3 itd su daleko ispred fabie po kvaliteti i udobnosti!
Wolfheart
Posts: 246
Joined: 27/04/2004 15:57
Location: Rajvosa

#6

Post by Wolfheart »

boki071 wrote:Ko ju je uživo vidio kaže da je super...
ja sam jucer bio u salonu vani i gledo te nove fabije, vise njih i nisam mogao sebi doci. auto je jednom rijecju RUZAN! Unutra je malo naprednija od stare, mora se priznati, ali je auto po meni strasno podbacio dizajnom. kutija koja vise podsjeca na japance neke (i to one jeftine, najslabije) nego na europljane. pa sad Seat i VW izgledaju kao da su tri puta skuplji auti od Fabije. Ja sam katastrofalno razocaran. Jos kad sam parkirao svoju RS-icu pored ove nove Fabije na parkingu...uzas, katastrofa... kao da je to stari model :sad:
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#7

Post by Better Man »

boki071 wrote:Ha ha... da nisam imao clia 2002 privilege, sa 100KS i full opremom i sport paketom i citroena c3 diesela rekao bih da si možda u pravu... Ja se u Cliu sudaram laktovima sa suvozačem, u citroenu plastika užasna, strah me bilo jače zalupiti vratima...

prijatelj mi ima 206 i stvarno je auto tijesno...

ta auta imaju jedino mekša sjedišta, po ostalom su svi ispod fabie....
Ne bih se složio da su ispod Fabie! Svi su oni za klasu ako ne i više ispred Fabie! Šta je to Fabia prostranija i kvalitetnija od pomenutih vozila? Imao sam priliku da se vozim u citroenu 3 i auto je baš udobno, a vozio sam se i Cliu 2 i nemam zamjerke! Novi clio je pravo narastao i jako je komforan i prava ga je uživancija voziti! Išao sam u HR na more i uopće se nisam umorio ili ukočio, bilo mi je pravo udobno voziti! I ponovo ću da ponovim da je za mene Fabia neudobno i kruto auto (stvar ukusa) i djeluje mi malo siromašna po pitanju opreme!
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#8

Post by ado-šampion »

Pa šta više matereti svršavaš na tog Clija k'o da je Mercedes S-klase. Clio ovo, Clio ono... Pa brate, meni se čini kad bi sjeo u X5-icu da bi ti srce stalo.
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#9

Post by ibro dirka »

Wolfheart wrote:
boki071 wrote:Ko ju je uživo vidio kaže da je super...
ja sam jucer bio u salonu vani i gledo te nove fabije, vise njih i nisam mogao sebi doci. auto je jednom rijecju RUZAN! Unutra je malo naprednija od stare, mora se priznati, ali je auto po meni strasno podbacio dizajnom. kutija koja vise podsjeca na japance neke (i to one jeftine, najslabije) nego na europljane. pa sad Seat i VW izgledaju kao da su tri puta skuplji auti od Fabije. Ja sam katastrofalno razocaran. Jos kad sam parkirao svoju RS-icu pored ove nove Fabije na parkingu...uzas, katastrofa... kao da je to stari model :sad:
uglavnom se slazem. da ne znam sta je i da se bedz ne vidi, mogao bih se kladiti da je kia ili hyundai. moderni japanci su prelijepi u odnosu na ovo.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#10

Post by Better Man »

ado-šampion wrote:Pa šta više matereti svršavaš na tog Clija k'o da je Mercedes S-klase. Clio ovo, Clio ono... Pa brate, meni se čini kad bi sjeo u X5-icu da bi ti srce stalo.
Ne svršavam, nego jednostavno želim reči da su francuska auta koja sam naveo, daleko ispred Fabie! Kako je Clio jedan od tih auta samo sam spomenuo svoje utiske o njemu!
borat
Posts: 48
Joined: 03/01/2007 02:24
Location: kazahstan

#11

Post by borat »

ado-šampion wrote:Pa šta više matereti svršavaš na tog Clija k'o da je Mercedes S-klase. Clio ovo, Clio ono...
:):):):):):):):):):):):)
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#12

Post by SA 071 »

Better Man wrote:
ado-šampion wrote:Pa šta više matereti svršavaš na tog Clija k'o da je Mercedes S-klase. Clio ovo, Clio ono... Pa brate, meni se čini kad bi sjeo u X5-icu da bi ti srce stalo.
Ne svršavam, nego jednostavno želim reči da su francuska auta koja sam naveo, daleko ispred Fabie! Kako je Clio jedan od tih auta samo sam spomenuo svoje utiske o njemu!
Ako pricamo o staroj Fabiji i onom proslom Cliu, Fabia je za klasu iznad sto se tice prostora, pouzdanosti i drugih stvari. E ako govorimo o novom Cliu to je vec druga prica. Mada i dalje ima stvari koje su kod Fabie bolje, uopsteno ovaj novi Clio je za klasu iznad Fabie. Sada, kakva ce biti nova Fabia, vidjecemo. Osim vizuelnog dojma (koji bas i nije nesto) ima tu i drugih stvari koje opredjeljuju covjeka za neko auto. A Fabia na svojoj strani ima prostranost, pouzdanost, prakticnost... Clio? Udobnost, komfor, stedljivost, sigurnost...
User avatar
Qler
Posts: 23595
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13

Post by Qler »

fiesta je izmislila auto za fabia-u...
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#14

Post by dimu »

joj ofirnog reklamiranja site-a i kluba, mogao si i velikim slovima napisati u naslovu teme http://www.bh-skoda-klub.com . i jos ispred samog sadrzaja teme da bude efektnije
bad.boy_sa
Posts: 56
Joined: 28/09/2007 19:49
Contact:

#15

Post by bad.boy_sa »

Kaka bolan fijesta nema goreg auta na svijetu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Smece
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#16

Post by Maystor »

Nisam zadovoljan kako nova fabia izgleda, ali nije toliko ruzna koliko govorite. Slucajno sam se nasao u auto salonu kada je prva fabia stigla u Sarajevo (pocetkom avgusta cini mi se) i detaljno sam je pogledao (nisam je vozio, ali sam isprobao sve sto se moglo u mjestu). Iznutra je modernija od prethodne, pogotovo ako se uzme bolja oprema (automatska klima npr.). Instrumenti su veoma slicni kao kod Roomstera i ne izgledaju nimalo lose. Ipak nekako prethodna fabia izgleda puno ozbiljnije, ova nova lici na igracku.
nx
Posts: 137
Joined: 06/08/2006 17:59
Location: Suncana strana

#17

Post by nx »

odlicno izgleda :-D
nx
Posts: 137
Joined: 06/08/2006 17:59
Location: Suncana strana

#18

Post by nx »

Qler wrote:fiesta je izmislila auto za fabia-u...
to je djelomicno tacno, svako od tih auta ima svojih prednosti, ali su dosta slicni
mirz@
Posts: 184
Joined: 26/10/2005 23:04
Location: Sarajevo

#19

Post by mirz@ »

Jednom rječju RUŽNO auto. Meni se tacno gadi, evo da ne spominjem i ja ove francuze, navešću samo za primjer Fiat Grande Punto, pa izmislio je ljepotu za sve automobile u ovoj klasi.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#20

Post by Neelix »

:lol: e sta rece i osta ziv :D

mislim, i meni je nova fabia ruzna, al sto je grande punto ruzan...ono je grob medju autima :lol:
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#21

Post by johntra »

auto je očigledan napredak to je činjenica...meni se samo kdo nje ne svijda mala svjetlosna grupa pozadi, što je jako neugodno ako se vozite iza, kao što sam ja neki dan iza jedne drajvo...i još što mi se ne svidja je luft ili ti ga fuga kad se gepek zatvori...ostaje toliko prostora iznad svjetala, pa se uvijek čini ko da je gepek otvoren...sjedio u njoj dok sam jednom čekao službeno auto na servisu...unutra mana jeste udaljenost od vjetrobranskog stakla do vozačke pozcije, koja je ogromna, i zbog toga manjim likovima će uvijek morati biti podignuto sjedište po visini...
neelix koliko ti je postotak invaliditeta očiju?
Sirko
Posts: 108
Joined: 30/10/2004 22:06

#22

Post by Sirko »

Renault Clio GrandTour

Image

Image
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#23

Post by AdnanSA »

Po meni je nova Škoda Fabia ružan auto.Vanjski dizajn je podbacio.Unutra auto izgleda sasvim ok ali vani užas jedan.Auto je sigurno kvalitetan i vjerovatno najbolji u klasi po zbiru svih osobina.
Škoda u zadnje vrijeme pravi kompletne automobile.Podjednako dobre po svim osobinama i u zbiru imate odlićan automobil,jedino ovaj dizajn nikako da svarim.
Uostalom mnogi automobilski novinari se slazu da je prva generacija Fabije bila medju najboljim u svojoj klasi a dokaz tome je da je na tržištu već od 1999 godine.
Wolfheart
Posts: 246
Joined: 27/04/2004 15:57
Location: Rajvosa

#24

Post by Wolfheart »

nema ovde price.... primjer: prodaja novih Fabija u Hrvatskoj je katastrofalna - dovoljno receno!

po meni je fabija nova podbacila unutarnjim dizajnom dok je izvana ono aaaaaaaaaaaaaaaa sakrij se ide nova fabija :lol:

rjednom rijecju - fuj!

ps. a vozim fabiju od 200.1, vec dvije promijenio :)
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#25

Post by Frutek »

I meni je Fabia nova katastrofa, oni kestenasti farovi :shock: mah, prosla mi je bila bolja tri put...

Nego, znam da je off-topic, ali da li se kod nas prodaje Octavia RS TFSI i TDI i koja je cijena?
Post Reply