nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#51 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by JoseMujica »

ajme Kato jesi pure evil :evil: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#52 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by LeonardoAC »

Joj ovaj Bubica Jusuf je najjači
govori lik kiswahili jezik...
The Swahili language or Kiswahili[4] is a Bantu language spoken by various ethnic groups that inhabit several large stretches of the Mozambique Channel coastline from northern Kenya to northern Mozambique
:lol: :lol: :lol:

EDIT:

Emir Hrenovica
Nacionalnost: bosanac-musliman

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: joj piševa majko mila
User avatar
sinuhe
Posts: 11485
Joined: 03/06/2011 11:33

#53 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by sinuhe »

BiH je zemlja skromnih kapaciteta, ali to jos nismo priznali. To vec jeste sramota.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#54 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by dječak sa šibicama »

Mozda su oni nepismeni, ali ne sumnjam u njihovo poznavanje raznoraznih marifetluka.

I vi ko da u Svicarskoj zivitie, pa se uvijek iznova cudite kandidatima i opcenito nasim politicarima. Nepismeni, poglupi, sa par naucenih fraza, ali hajd` ga zajebi... nema sanse
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#55 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by cyprus »

Hrenovica kao kandidat za načelnika Starog Grada osvojio 136 glasova :oops:

E ako su nam vaki eksperti, nije ni čudo što smo ovdje gdje smo :oops:
Last edited by cyprus on 10/11/2012 12:52, edited 1 time in total.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#56 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by Bodkin »

sve i jedan od ovih cv-eva je dobar jedinno za nekog pisara u pravim firmama..ili naravno za nekog ministra u vladi kantona. ekspertna vlada :lol: :lol: :lol:
dno
Posts: 35
Joined: 09/11/2012 22:43

#57 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by dno »

Još jedna preostala biografija, pisana 2-put. :D Ko u vicu dvaput je ipak dvaput. Jednom kao Curiculum vitae, a drugi put kao biografija. Može još jednom kao životopis?

Mene je najviše pogodila brutalna istinitost naivno i nepravilno ispisanih riječi u biografiji Džambasovića:

Nažalostu, to su defakto činjenice koje odražavaju i oslikavaju stvarnost tog vremena.
Ispravno: Nažalost, to su de facto činjenice koje odražavaju i oslikavaju stvarnost tog (i ovog) vremena.

To otprilike ide: Kovanj (na krivini par km iznad Rogatice), Slovenija, Bileća, Sarajevo, Han Pijesak (do 6 aprila 1992 potpukovnik na funkciji NŠ brigade koja opkoljava Sarajevo - ko je ipak znao da će nas to zlo strefiti?!? Od 13 aprila tek u TO.) i uz to elitno naselje na Koševskom - Antuna Hangija (doduše naglašava on ipak da je 1992 godine mada vrlo neupućen izvršio otkup istog - kome li ga je i kad platio?). Logično zar ne? Nekima je baš bilo "ružno" u JNA. Otuda valjda ovoliko dokumenata iz iste koji ne znam kako će pomoći boračkoj populaciji koja i dalje očekuje da dobija sadaku mada para nema?

Prvo ona štu mu je neko drugi pisao.
Image
Image
Image

Što Italic opcija fonta cijelo vrijeme? Da je teže čitati?
Zanimanje mu je penzioner, a ne profesionalni oficir. Zar ne?
Još uvijek je R(epublika) Slovenija, armijske, FBiH?
E-mail nema, niti mu treba? Pa šta će onda naveden u CV-u?
Koliko će još ljudi da profitira na našoj najvećoj bijedi i sramu - gradnji D-B tunela (Branković, Memić, itd.)?
Uobičajeno nesnalaženje sa Wordom oko crtica.
Čemu naglašavanje naslova recenziranih knjiga? Neko je to mudro slovo - podilaziti autorima istih?

Biografija koju je on napisao (bolje rečeno literarni opis). U njoj žal za tim što je ostao brigadir (ponavlja to više puta na različite načine), mada je formacijski obavljao ulogu generala. To je pravi prikaz ljudi koji su "vodili" u vrlo delikatnim situacijama - dunđeraj.

Image
Image

Pored gramatičkih grešaka i greškica, neka od žešćih priznanja. Ne govorim aktivno strane jezike, ali ga to nije sprečilo ni njemu slične da ga pošalju da klima glavom i govori Yes, yes na seminarima u inostranstvu koji su uredno evidentirani i pobrojani gore, te da bude ispred VFBiH voditelj za obuku po NATO standardima.

Glavni i odgovorni urednik mnogih operacija (od jeseni 1992 do doktobra 1995) koje znamo kako su prošle. Žali Bože mladosti i života koji su zalud dati u neodgovorno i neozbiljno "pripremanim" akcijama (ho-ruk sistem). Tu koliko se može shvatiti iz napisanog spadaju su i izostale aktivnosti na spašavanju Trnova, Srebrenice, Žepe, itd... Tuga.

Čemu naglašavanje da je žena trgovac? Te da je vikendica u Rogatici neuslovna? Ja bih te lično više cijenio da ti je u Rogatici (u rodnom mjestu) ispravna, a ova u Misoči devastirana.

I onda se svi pitamo što nam je ovako kako jeste? Ma biće i gore. :bih:
Last edited by dno on 10/11/2012 18:46, edited 1 time in total.
dno
Posts: 35
Joined: 09/11/2012 22:43

#58 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by dno »

starii wrote:@dno svaka ti cast, ja sam sinoc pokusao dio CV da komentarisem, ali sam bio preumoran..helem CV su toliko komicni da je upitno sta ovi mogu napraviti..
Kakva crna čast, nego žalosno konstatujem da kada pomislimo da ne može gore - oni nas demantuju.

Mogu uništiti i ono malo što je od života i privrede preostalo.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#59 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by KatarinaKosaca »

Ovdje je jedna stvar zabrinjavajuća, više od one što sam kandidat ne zna napisati cv. Naime, najbolje cv-e pišu ljudi koji su tražili posao (Na moju žalost na 3 jezika znam napisati nekoliko verzija :D , jer me život primorao), a netko ko radi 20 godina na jednom radnom mjestu niti zna, niti imao potrebe niti je imao potrebe da nauči.
Međutim, ono što jeste krajnje zabrinjavajuće da se nije (skoro nitko od njih) zatražila pomoć nekoga ko zna, nekoga ko to radi i šalje i piše svakodnevno, pa da liči na nešto kada dođe do internet objave sa punim imenom i prezimenom. Da se nije izguglao cv na netu da se vidi kako izgleda i za šta služi. To mi je još tužnije od puke slike svake biografije ponaosob
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#60 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by de balzac »

dno :thumbup: super! ovo bi mogla biti tema nekog naucnog rada, mozda magistarskog :idea:

"nepismenost bh politicara"

obavezno ograniciti na vlast 2010-2014, da ne bude preopsirno :-)

ne zajebavam se.
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#61 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by de balzac »

KatarinaKosaca wrote:Ovdje je jedna stvar zabrinjavajuća, više od one što sam kandidat ne zna napisati cv. Naime, najbolje cv-e pišu ljudi koji su tražili posao (Na moju žalost na 3 jezika znam napisati nekoliko verzija :D , jer me život primorao), a netko ko radi 20 godina na jednom radnom mjestu niti zna, niti imao potrebe niti je imao potrebe da nauči.
Međutim, ono što jeste krajnje zabrinjavajuće da se nije (skoro nitko od njih) zatražila pomoć nekoga ko zna, nekoga ko to radi i šalje i piše svakodnevno, pa da liči na nešto kada dođe do internet objave sa punim imenom i prezimenom. Da se nije izguglao cv na netu da se vidi kako izgleda i za šta služi. To mi je još tužnije od puke slike svake biografije ponaosob
Katarina, mene ne rastuzuje. Meni se gadi zato sto pokazuje svu nadmenost i aroganciju nasih politicara.
Uvjeren sam da i oni umiju razlikovati pismeno od nepismenog, obrazovano od neobrazovanog, ali ih boli neka stvar :x
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#62 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by mrgreen »

da li se ovo nadrealisti opet zajebaju :sad:

svaka čast dno na uloženom vremenu i trudu za ovako javno recenziranje "CV-eva".

svi NEPISMENI, a treba da budu ministri. :shock:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#63 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by dječak sa šibicama »

Jebi ti to, Dzambasovic bezecovao stan u elitnom kompleksu Antuna Hangija, gore i Dudakovic ima stan, to je nekad prije rata JNA napravila za svoje visoke oficire. Jako lijepi stanovi, u etazama.

Do aprila `92 u JNA, nakon aprila u JNA stanovima :oops: a od sutra u vladi eksperata
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11030
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#64 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by Prpa.ba »

Gdje nam je bio @Dno da nam postavi zivotopise starih ministara. :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#65 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by JoseMujica »

Meni jedino nije jasno kako jedan struĆnjak i dokazano sposoban čovjek poput Hurem Ramiza nije dobio mjesto u ovoj Vladi struĆnjaka :shock:

Image

ja ne vidim boljeg kandidata za vođenje Ministarstva prostornog uređenja i zaštite okoliša :shock:
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#66 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by mrgreen »

JoseMujica wrote:Meni jedino nije jasno kako jedan struĆnjak i dokazano sposoban čovjek poput Hurem Ramiza nije dobio mjesto u ovoj Vladi struĆnjaka :shock:

Image

ja ne vidim boljeg kandidata za vođenje Ministarstva prostornog uređenja i zaštite okoliša :shock:
S obzirom na iskustvo i strašne rezultate preduzeća PP Muki, PP Azra i PP Rimos ja bih ga radije u ministarstvo privrede, koju bi sigurno digao na noge i napravio od niśta neśto.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#67 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by JoseMujica »

uhhh kako si me podsjetio na prethodne uspjehe danas potvrđenog promotora eko-turizma...sad sam u dilemi :?

možda bi mogo Hurem pokrit oba resora....kapacitet je on ;-)
mikasa
Posts: 536
Joined: 15/12/2008 22:35

#68 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by mikasa »

JoseMujica wrote:Meni jedino nije jasno kako jedan struĆnjak i dokazano sposoban čovjek poput Hurem Ramiza nije dobio mjesto u ovoj Vladi struĆnjaka :shock:

Image

ja ne vidim boljeg kandidata za vođenje Ministarstva prostornog uređenja i zaštite okoliša :shock:
Prosle sedmice sam isao na carinu u Halilovice i u jednoj kafani cujem komentare ovog strucnjaka kako je nezadovaljen rezultatima izbora. Onako u prici konstatujem: Covjek je fenomen, poslije onakve medijske "kampanje" dobio preko 1200 glasova :evil: Drugi lik kaze: Ma on se zali jer je kupio 2000 glasova. :lol:
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#69 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by Paranoid »

Lud i ponosan wrote:Nesto strasnije od ovih biografija odavno nisam vidio... Jezivo i mucno.
Kad se može ostvariti "American Dream" sa srednjom likovnom školom Gusinje, onda nije nikakvo čudo da su i ovim likovima prodrmali kaveze..

"Imam CV, celo selo viče..eee pa neka..."
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#70 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by JoseMujica »

Lud i ponosan wrote:Nesto strasnije od ovih biografija odavno nisam vidio... Jezivo i mucno.

P.S. Postavi li iko "biografiju" giganta koji nije bio u stanju uspjesno izmjeniti Europass CV sablon?
smio bih se kladiti da nisu likovi samostalno pravili biografije već diktirali hebačicama, pardon, sekretaricama ili nekim rođacima, pardon, striuĆnjacima...barem 90% njih
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#71 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by JoseMujica »

upravo to...smiješno, ali boli kako je smiješno jer će ovi sutra upravljati našim životima :(

urnebesna tragedija :-)
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#72 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by Banksy »

Superhik_ wrote:
JoseMujica wrote:upravo to...smiješno, ali boli kako je smiješno jer će ovi sutra upravljati našim životima :(

urnebesna tragedija :-)
uzjahao memić, a sada jaše i njegova žena. još samo da mu i sin osvane kao ministar.
Stani malo, jel ta Memićka bila u prošlom sazivu, dok su bili u koaliciji s SDP-om?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#73 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by Banksy »

Superhik_ wrote:
Banksy wrote:
Superhik_ wrote: uzjahao memić, a sada jaše i njegova žena. još samo da mu i sin osvane kao ministar.
Stani malo, jel ta Memićka bila u prošlom sazivu, dok su bili u koaliciji s SDP-om?
jeste, bila ministar za socijalu. no sada je uzjahala pravdu. svojevremeno ista nije zadovoljila na testovima za prekršajnog sudiju te je zbog toga i dobila otkaz. muž joj je osuđenik a sin robijaš, može li gore?
Ne znam i ne zanima me njena porodična situacija, ali ako je ona tu već dvije godine otkud da joj tek sad tabirimo biografiju?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#74 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by Banksy »

Prpa.ba wrote:Gdje nam je bio @Dno da nam postavi zivotopise starih ministara. :D
Pa, izgleda da i jesu stari ministri ... :D


Čiji je kandidat Damir Marjanović?
Čestitke, čiji god da je, najzad ekspert ... ako već traže ''eksperte'' ...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#75 Re: nova expertna vlada-suad zeljkovic

Post by Banksy »

Superhik_ wrote:
Banksy wrote:[

Ne znam i ne zanima me njena porodična situacija, ali ako je ona tu već dvije godine otkud da joj tek sad tabirimo biografiju?
ne razumijem šta hoćeš da kažeš?
a zanima li te to što nije prošla za prekršajnog sudiju a sad uzjahala za ministra?
Ne baš, ali ako su problematični detalji poznati od početka, kako radi ove dvije godine, kako je bila dio ''najbolje kantonalne vlade ikad'', kako to niko prije nije pokrenuo, kako nikome dosad nije smetalo?
Čudim se ...
Post Reply