Nova Dzamija u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#76

Post by Tesssa »

Kako vam se da svakih 10 dana o dzamijama palamuditi? :?
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#77

Post by konyan »

dinchy84 wrote:Kako vam se da svakih 10 dana o dzamijama palamuditi? :?
Ne kvari dernek dijete.. :D Vidis da organizujem bizmis :D Haj sad nazad na Lj&S! :D :D
sasanjo
Posts: 127
Joined: 16/05/2007 22:22
Location: rajvoSa

#78

Post by sasanjo »

BHG wrote::lol:
vidi sto huja frca...bijes i ludilo...nadjite bolan utjehu u vjeri...mozda cete se manje svadjat...eto ima se sad dje otic...bogomolja nema kakvih nema... :lol:
pa nema bas svakakvih...
recimo mi "dzedaj dzevadi" jos nemamo svoju bogomolju :(
A tamo neki imaju po dva'js u mahali
i kazu sarajevo multietnicki grad...
PIH!

:D :D
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#79

Post by malamaca »

Vrlo opiprljiva tema i iz posta u post prijeti da rezultira necijim banom.

Dajte da ne budemo zadrti, nije pitanje trebaju li nam dzamije ili crkve ili sinagoge. Ako nekome od nas i ne trebaju, u ovom gradu zive i oni kojima trebaju. Mogla bi necija (vec spomenuta) majka tako reci da joj ne treba parking, ni bazen, ni fabrika, ali da joj dzamija treba.

Ako posmatramo dati slucaj potencijalne dzamije na ciglanama, da li bi nam bilo lakse da se tu gradi neki novi soping centar ili stambena zgrada? Pravo je pitanje, po meni, da li je to dobro mjesto za gradnju uopste, bilo cega.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#80

Post by fixer »

fantom slobode wrote:
fixer wrote: :? :? :? jesti ti normalan. koji su ti to argumenti za izgradnju dzamija i ne izgradnju parkova. park imas u drugom gradu i dovoljan je(udaljem sat vremena autom) a dzamiju imas udaljenu manje od 5 minuta, i potrebna je jos jedna bliza. s duznim postovanjem za tvoju majku, jel ti zaista mislis da je realno zrtvovati parking za hiljade gradjana samo da bi tvoja mama bila sigurna da ne slomi nogu po ledu? pa ako ti ne brines o njoj, zasto bi svijet? ako te toliko strah sta ce biti s njom, otprati je ti ili odvezi. svasta
Ma ovi sto su bili za ekologiju se odselise iz Sarajeva, prije nego sto poce zagadjenje sa okolnih brda, malo je ostalo pravih ljubitelja parkova u gradu, a i zbog istih stari parkovi nam se pretvorise u groblja.
Nisam ja protiv izgradnje parkova, pa makar samo drvece posadili i koju klupu postavili, nego mi u interesu da mi mama moze otici do dzamije, svakako zena nema u ovom momentu nikakav drugi hobi, osim sto se brine da li ce se izdati stan na carsiji ili nece.Hvala bogu, pa se eto neko brine za moju mamu da se ne polomi do Magribije, lijepo je vidjeti da se drustvo brine za socijalni zivot penzionera, ubila bi se jadna u stanu, samo bi se premjestala sa jedne na drugu terasu, a i to je za nju postalo podaleko, stari se zeznuo kada je u komunizmu uzimao stan, pretjerao ga vala sa kvadratima.Ja radim, pa ne stignem da je pratim do dzamije, a sa autom se i ne isplati, guzva je u gradu.Parking me ne interesuje, svakako imamo garazu, a stari nije u formi da vrti volanom, eno je zjapi prazna, valja meni za parkinga, kada ih posjetim jednom mjesecno.
il si luud il ironican. :D kako god zivili
sasanjo
Posts: 127
Joined: 16/05/2007 22:22
Location: rajvoSa

#81

Post by sasanjo »

malamaca wrote:Vrlo opiprljiva tema i iz posta u post prijeti da rezultira necijim banom.

Dajte da ne budemo zadrti, nije pitanje trebaju li nam dzamije ili crkve ili sinagoge. Ako nekome od nas i ne trebaju, u ovom gradu zive i oni kojima trebaju. Mogla bi necija (vec spomenuta) majka tako reci da joj ne treba parking, ni bazen, ni fabrika, ali da joj dzamija treba.

Ako posmatramo dati slucaj potencijalne dzamije na ciglanama, da li bi nam bilo lakse da se tu gradi neki novi soping centar ili stambena zgrada? Pravo je pitanje, po meni, da li je to dobro mjesto za gradnju uopste, bilo cega.
e cuj ovog sad antiglobaliste :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#82

Post by fantom slobode »

konyan wrote:Ja pristajem, ali samo ako ce barem jedna munara (ako ne sve) biti visa od onog tornja u Mostaru. :D

I jos ako cemo na Mojmilo staviti ogromni polumjesec i zvijezdu. :D :D
Nije losa ideja, da i mi malo pokupimo nesto od prozapadno orjentisanih gradjana nase nam domovine.Ja predlazem stalnu umjetnicku postavku na nebu iznad grada, ono kada je oblacno pa se ne vidi ni mjesec ni zvijezde.

Image

Sada jos treba zamisliti kako bi to lijepo izgledalo iznad grada, turisti bi nagrnuli do nas, da vide taj performans svjetla i mraka.A i mami bi bilo drago.
Last edited by fantom slobode on 25/01/2008 13:48, edited 1 time in total.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#83

Post by _BosanaC »

obuca wrote:i ne trebaju da rade. ako crknu od gladi razlog ce biti da im je tako zapisaTo :x :x
Sto se ti ba nerviras? :D

Kupi regipsa i eto mene i @sasanje da ti napravimo mesdzid u dnevnoj, da se i ti imas gdje igrat' :D
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#84

Post by BHG »

malamaca wrote:Vrlo opiprljiva tema i iz posta u post prijeti da rezultira necijim banom.

Dajte da ne budemo zadrti, nije pitanje trebaju li nam dzamije ili crkve ili sinagoge. Ako nekome od nas i ne trebaju, u ovom gradu zive i oni kojima trebaju. Mogla bi necija (vec spomenuta) majka tako reci da joj ne treba parking, ni bazen, ni fabrika, ali da joj dzamija treba.

Ako posmatramo dati slucaj potencijalne dzamije na ciglanama, da li bi nam bilo lakse da se tu gradi neki novi soping centar ili stambena zgrada? Pravo je pitanje, po meni, da li je to dobro mjesto za gradnju uopste, bilo cega.
a ako neposmatramo dati slucaj potencijalne dzamije onda nas boli dupe sta ce bit jer se na forumu svakako maximalno sere....a promjenit se nista nece... :D
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#85

Post by malamaca »

E, to se slazem :D
lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#86

Post by lahor »

Ovde bi i dodik mnogima pozavidio,koliko negativnih reakcija na gradnju jedne djamije. :?
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#87

Post by fixer »

zamislite da napravimo neki kompleks tri u jednom: dzamija i dvije crkve. pod zemljom u temeljima parking, shoping centar u sklopu. djecije igraliste ispred.
predlozimo ime kompleksa.
sasanjo
Posts: 127
Joined: 16/05/2007 22:22
Location: rajvoSa

#88

Post by sasanjo »

fixer wrote:zamislite da napravimo neki kompleks tri u jednom: dzamija i dvije crkve. pod zemljom u temeljima parking, shoping centar u sklopu. djecije igraliste ispred.
predlozimo ime kompleksa.
i jednu ledenu dvoranu koja ce raditi cijele godine...
sevap je "dina" mi :D
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#89

Post by komentar »

Ako već nije niko stanare pitao i ako im smeta gradnja - onda što ne organiziraju proteste???

Pa ja, svi bi da razvežu jezik preko neta a kada treba nešto konkretno...
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#90

Post by klixober »

komentar wrote:Ako već nije niko stanare pitao i ako im smeta gradnja - onda što ne organiziraju proteste???

Pa ja, svi bi da razvežu jezik preko neta a kada treba nešto konkretno...
Mozda zato sto odmah bivas optuzen da si komunjara,ustasa,cetnik ili sta vec...
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#91

Post by callmethebreeeze »

dinchy84 wrote:Kako vam se da svakih 10 dana o dzamijama palamuditi? :?
broj tema je vjeroJatno proporcionalan broju dzamija koje se pocinju graditi :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#92

Post by _BosanaC »

fantom slobode wrote:
fixer wrote: :? :? :? jesti ti normalan. koji su ti to argumenti za izgradnju dzamija i ne izgradnju parkova. park imas u drugom gradu i dovoljan je(udaljem sat vremena autom) a dzamiju imas udaljenu manje od 5 minuta, i potrebna je jos jedna bliza. s duznim postovanjem za tvoju majku, jel ti zaista mislis da je realno zrtvovati parking za hiljade gradjana samo da bi tvoja mama bila sigurna da ne slomi nogu po ledu? pa ako ti ne brines o njoj, zasto bi svijet? ako te toliko strah sta ce biti s njom, otprati je ti ili odvezi. svasta
Ma ovi sto su bili za ekologiju se odselise iz Sarajeva, prije nego sto poce zagadjenje sa okolnih brda, malo je ostalo pravih ljubitelja parkova u gradu, a i zbog istih stari parkovi nam se pretvorise u groblja.
Nisam ja protiv izgradnje parkova, pa makar samo drvece posadili i koju klupu postavili, nego mi u interesu da mi mama moze otici do dzamije, svakako zena nema u ovom momentu nikakav drugi hobi, osim sto se brine da li ce se izdati stan na carsiji ili nece.Hvala bogu, pa se eto neko brine za moju mamu da se ne polomi do Magribije, lijepo je vidjeti da se drustvo brine za socijalni zivot penzionera, ubila bi se jadna u stanu, samo bi se premjestala sa jedne na drugu terasu, a i to je za nju postalo podaleko, stari se zeznuo kada je u komunizmu uzimao stan, pretjerao ga vala sa kvadratima.Ja radim, pa ne stignem da je pratim do dzamije, a sa autom se i ne isplati, guzva je u gradu.Parking me ne interesuje, svakako imamo garazu, a stari nije u formi da vrti volanom, eno je zjapi prazna, valja meni za parkinga, kada ih posjetim jednom mjesecno.
Jel' u te sto odselise racunas i sebe?
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#93

Post by fixer »

sasanjo wrote:
fixer wrote:zamislite da napravimo neki kompleks tri u jednom: dzamija i dvije crkve. pod zemljom u temeljima parking, shoping centar u sklopu. djecije igraliste ispred.
predlozimo ime kompleksa.
i jednu ledenu dvoranu koja ce raditi cijele godine...
sevap je "dina" mi :D
i bilo bi funkcionalno dosta. jedan betonski stup. okacis zvona. jedno katolicko(svira melodiju herceg bosno srce ponosno) a drugo da zvoni visoko c u ritmu c-c-c-c :D (pravoslavno) i jos dodas zvucnike. ja sam za :-D
venera888
Posts: 414
Joined: 29/07/2007 15:24

#94

Post by venera888 »

kome smetaju dzamije neka ide u RS..tamo ce biti rahat od dzamija
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#95

Post by obuca »

venera888 wrote:kome smetaju dzamije neka ide u RS..tamo ce biti rahat od dzamija
ma nemoj gospojo. citiracu te: "grijeska". idi ti u saudijsku arabiju, u irak, afganistan il gdje ima miliJon dzamija na 1m2 pa uzivaj. valjda ce proci i ovo vrijeme zadrtosti i zaludenosti i valjda ce se takvi kao ti smiriti i doci tobe. :x :x :x jel ti jasno
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#96

Post by klixober »

venera888 wrote:kome smetaju dzamije neka ide u RS..tamo ce biti rahat od dzamija
To je ono ograniceno razmisljanje.Nikome ovdje ne smetaju dzamije,nego smeta suvisna gradnja bilo cega.Da imam 5 bazena u krugu od 100m koji zjape prazni i da se pravi sesti svakako bih bio protiv.
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#97

Post by obuca »

bravo komeba. ali ljudi kao venera ne razumiju to
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#98

Post by obuca »

fixer wrote:
sasanjo wrote:
fixer wrote:zamislite da napravimo neki kompleks tri u jednom: dzamija i dvije crkve. pod zemljom u temeljima parking, shoping centar u sklopu. djecije igraliste ispred.
predlozimo ime kompleksa.
i jednu ledenu dvoranu koja ce raditi cijele godine...
sevap je "dina" mi :D
i bilo bi funkcionalno dosta. jedan betonski stup. okacis zvona. jedno katolicko(svira melodiju herceg bosno srce ponosno) a drugo da zvoni visoko c u ritmu c-c-c-c :D (pravoslavno) i jos dodas zvucnike. ja sam za :-D
a ko ce njihat zvona da zvone i vezano za te zvucNJake sam da pitam ko ce biti dj :D
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#99

Post by Ergot »

venera888 wrote:kome smetaju dzamije neka ide u RS..tamo ce biti rahat od dzamija
Ne, nego kome trebaju tri dzamije po glavi stanovnika neka ide u Saudiju ili koju vec teokratsku pizdu materinu. Da imate zrno mozga, ko sto nemate, dzamije biste gradili po tom istom RS koji je za tebe, ocito, strana zemlja ili sta vec. Kokosko jedna.
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#100

Post by malamaca »

obuca wrote:
venera888 wrote:kome smetaju dzamije neka ide u RS..tamo ce biti rahat od dzamija
ma nemoj gospojo. citiracu te: "grijeska". idi ti u saudijsku arabiju, u irak, afganistan il gdje ima miliJon dzamija na 1m2 pa uzivaj. valjda ce proci i ovo vrijeme zadrtosti i zaludenosti i valjda ce se takvi kao ti smiriti i doci tobe. :x :x :x jel ti jasno
bljak
Locked