Nova Dzamija u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#251

Post by The Nightwatchman »

Image

pik moj punto :D :D :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#252

Post by fantom slobode »

The Nightwatchman wrote:Image

pik moj punto :D :D :D
lijevo ima prazna parcela, moze jos jedna za raju, dobices i airco besplatno.
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#253

Post by The Nightwatchman »

siguran sam da ti mozes osigurati gradjevinsku dozvolu i urbanisticku saglasnost. bez toga ne mogu. sve po zakonu. :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#254

Post by fantom slobode »

The Nightwatchman wrote:siguran sam da ti mozes osigurati gradjevinsku dozvolu i urbanisticku saglasnost. bez toga ne mogu. sve po zakonu. :D
Evo ti urbanisticka i gradjevinska u jednom.Halo Bing kako brat(Hallo Bing, how is your brother getting on?)

Image
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#255

Post by The Nightwatchman »

a đe je muhur :D :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#256

Post by fantom slobode »

The Nightwatchman wrote:a đe je muhur :D :D
medju cvijecem, dobro se zagledaj! :-D
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#257

Post by The Nightwatchman »

a sta mislis da srusim ove tri stambene zgrade i da dignemo jos jednu, jebo ljude snaci ce se oni vec
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#258

Post by fantom slobode »

The Nightwatchman wrote:a sta mislis da srusim ove tri stambene zgrade i da dignemo jos jednu, jebo ljude snaci ce se oni vec
ma to ce odraditi tomahavk uskoro, de ti vidi kakve su sanse za jednu sa dvije munare.
Dobro si, jebo ljude (pa makar se to samo svelo na ljepsi pol), snaci ce se oni vec, znas da su zene snalazljive.
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#259

Post by rajvosa^ »

fixer wrote:
fantom slobode wrote:
komeba wrote: Da,ta dzamija.2 minute pjeske od Ciglana.Alipasina dzamija 1 minutu pjeske od Ciglana.Dzamija prema Marin Dvoru 1 minutu.
Pa dokle to vise ide? Eto i sam kazes da se na Kosecskom pravi dzamija.Znaci ljudi ce imati izbor izmedu 4 dzamije do kojih im je minuta pjeske i sada treba jos jedna peta jer im je to predaleko??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najbolje parcele u gradu se unistavaju na dzamije! Onda se cudimo zasto smo slabi u sportu.Zato sto nemamo sportskih terena i objekata!!!!!
Meni se cini da ti ne zivis u Sarajevu, cim ne znas da se pravi dzamija na Kosevskom brdu.Ne znam sto te sekira gradnja ovih novih, kada vec ne sekira gradjane MZ gdje se iste grade.
Moja mater, a i vecina onih preko 70 nisu tako poletni da za minutu dodju do Magribije ili Alipasine dzamije, jedva se dovuce do pijace na Ciglanama.Minuta do Magribije je za svjetske rekordere, ali kao sto rece slabi smo u sportu, pa se slabo i postizu tu rezultati u nasem kantonu.
Eto makar da hoce krenuti sa ovim bazenima uz vjerske objekte, pa da se malo popravimo u vaterpolu i plivanju, zauhar je i to.
A mislim da vehabije itekako imaju udjela u tome sto nismo dobri u bejzbolu i americkom fudbalu.
A ni kriket nam nije bas razvijen dovoljno, Pedy ode, a ni teren nam ne ostavi.
s obzirom da ce tvoja mati sve biti starija i starija, sve ce se nazalost losije kretat, ja dajem prijedlog da ti napravimo dzamiju negdje jos blize, npr u kuci. pa moja baka ima 80 godina i da bi otisla do prve crke a redovno ide, treba joj pola sata pjeske. jel to znaci da meni treba crkva u naselju. daleko od tog sta ce mi. ako joj je zelja da ide nek ide. onog trenutka kad ona ne moze doci do crkve ne znaci da crkva mora doci do mene. u ostalom imamo djecu invalide koji nisu u stanju da se popnu na drugi sprat njihove skole, a o njima manje brinemo neg o starijima.
Bas tako.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#260

Post by Troll_Happens »

venera888 wrote:
obuca wrote:
venera888 wrote:kome smetaju dzamije neka ide u RS..tamo ce biti rahat od dzamija
ma nemoj gospojo. citiracu te: "grijeska". idi ti u saudijsku arabiju, u irak, afganistan il gdje ima miliJon dzamija na 1m2 pa uzivaj. valjda ce proci i ovo vrijeme zadrtosti i zaludenosti i valjda ce se takvi kao ti smiriti i doci tobe. :x :x :x jel ti jasno
hvala,ali ne hvala....ja sam svoja na svome,,,Bosna ima tradiciju dugu preko 500 godina islama,,,da bi bila vjernik ne trebam ici u Saudiju.Tako je i bit ce do sudnjeg dana
na svom al u k... sem toga lako je srati iz druge zemlje... "idite u druge zemlje ako vam se ne svidja".. pa ako si tako pametna sto nepravis peticije po swedskoj i sto se ne zalazes da ima i tu dzamija ko u sarajevu. Zato sto bi odmah dobila po nosu... protjerali bi te dok si rekla keks, zbog sirenja nacionalizma i sta ti ja znam cega sve...
sto se brate lijepo ne vratis ako ti fali sve to u swedskoj... ili ako ti je u BiH malo idi u saudiju ili iran pa tamo propagiraj sta hoces mozda te i nagrade...
Glumis vecu vjernicu od pravih vjernika... jooj sto ne mogu takvih ono da mu komsija vidi da je veliki vjernik a nema pojma o vjeri i sto neko rece samo je zloupotrijebljava i koristi je radi ostvarenja i izrazavanja nacionalizma. fuuujj :oops:
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#261

Post by fantom slobode »

Jedan001 wrote:
na svom al u k... sem toga lako je srati iz druge zemlje... "idite u druge zemlje ako vam se ne svidja".. pa ako si tako pametna sto nepravis peticije po swedskoj i sto se ne zalazes da ima i tu dzamija ko u sarajevu. Zato sto bi odmah dobila po nosu... protjerali bi te dok si rekla keks, zbog sirenja nacionalizma i sta ti ja znam cega sve...
sto se brate lijepo ne vratis ako ti fali sve to u swedskoj... ili ako ti je u BiH malo idi u saudiju ili iran pa tamo propagiraj sta hoces mozda te i nagrade...
Glumis vecu vjernicu od pravih vjernika... jooj sto ne mogu takvih ono da mu komsija vidi da je veliki vjernik a nema pojma o vjeri i sto neko rece samo je zloupotrijebljava i koristi je radi ostvarenja i izrazavanja nacionalizma. fuuujj :oops:
Procitali ti sta napisa, tako direktno iz tog nekog Osterreicha sa dvije tacke na O.Sada bi se dalo primjetiti da ovo o velikoj nuzdi dolazi iz druge zemlje, te sa dvije tacke na O.A i ova sa duplim V mi je nekako cudna, valjda je tako pisu ti stari dobri koruski rrvati ili mozda stajerski Slovenci.(izvinjavam se manjinama - potrebne zbog docaravanja nestvarne situacije).
Sreca u tom dalekom istocnom reichu se dobija samo po nosu ako se zalazes za izgradnju vjerskih objekata, makar gledano kroz prizmu onih sto se boje da ih neko ne protjera zbog sirenja nacionalizma??????i onda jos jedan veliki :?: Problemi su veliki, a razlicitost ljudskih misljenja je cudo.Posebno ovih jedinstvenih.
Nadam se da tvoj komsija nije takav u tom istocnom kraljevstvu pa ti ne glumi to sto nam ti opisa.On ti vjerovatno glumi asimilirajuci faktor.
Da bi te malo oraspolozio, evo i tebi jedna fotografija.Slike govore vise od rijeci.

Image
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#262

Post by fantom slobode »

A za ljubitelje mogucih rjesenja nove dzamije u Sarajevu predlazem da se stilizuje ova za kampus u bivsoj kasarni marsal Tito, mogu to nasi studenti jos ljepse da nacrtaju.

Image

Ipak treba voditi racuna da na tom potezu - od ekonomske skole do Muzeja nema dovoljno vjerskih objekata, koji bi izazvali pozornost javnosti.
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#263

Post by Ahmmed »

sasanjo wrote:ta dzamija je aktuelna ima 8 godina.
kada ce je poceti graditi... niko ne zna
mada sa druge strane tj na kosevskom brdu vec su poceli da je prave...
samo na ilidzi nema dzamija... i onda?
fol mi papci na ilidzu jel?
:D :D :D :D

Kad budete ko općina Centar izabrali načelnika iz SDP-a, onda ćete i dobiti džamiju, ko vam je kriv pa glasate za SDA :D
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#264

Post by Prozor »

Ergot wrote:
DaysleepeR wrote:e da smo Bogdo k'o Teheran


Image

sve pokušavam da nađem džamiju u sred naselja, nešto mi ne polazi za rukom
Ko nadje dzamiju dobije Fiat Punto.
http://www.youtube.com/watch?v=FBIe2B0x
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#265

Post by Leonid Breznjev »

jah brate....
Locked