Nova Dzamija u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#26 Re: Nova Dzamija u Sarajevu

Post by _BosanaC »

besana wrote:
Jedan001 wrote:
besana wrote: Čuo? Gdje, kad, od koga? Gdje piše?
Mislim...prije nego se počnemo raspravljati, da ne kažem svađati, neke stvari bi se trebale provjeriti.
Ja sumnjam da je ovo istina :roll:
Bilo zaljepljeno na vratima zvanicno znaci od kucnog savjeta mjesne zajednice pm... uglavnom provjerena stvar..
bilo je prica i prije nekoliko god da ce se graditi ali valjda je tesko bilo tada dobiti dozvolu...a i do tada je bio onaj mesdzid gdje je sad lora ali ocito kad pravi covjek se namjeri i kad svoje argumente pokaze nadje se uvijek nacina da se dobrodusnom covjeku izadje u susret i izda takva dozvola. Pa ako je gazda lore uspio izbacit mesdzid i napravit sta je napravio... onda sta je od jednog parkinga napraviti dzamiju sasvim realno mi izgleda i vjerovatno.

Prvo si rekao ..."čuo sam..." a sad je zalijepljeno na vratima?
Ma brige me svađajte se :x
Ovdje se, koliko ja upratih, samo ti svadjas?
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#27

Post by Fair Life »

abdulazizsarajevo wrote:ljepota...zar ima ista ljepse od fine dzamije na toj lokaciji..neka je nek uljepsa i taj dio grada!

Ako ima dzematlija sto da ne...

Hvala Allahu..
Da je srece svaki bi musliman na svojoj kuci instalirao munaru...
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#28

Post by Comrad »

Mene je uvijek zanimalo zasto ce nam tolike dzamije. Apsolutno neefikasno graditi tolike gradjevine, koje dva puta godisnje budu napunjene (tokom bajrama) i petkom kada je dzuma. Ostalim danima zjape prazne. :roll: Dodje arap kaze pravi tu dzamiju i gotovo, pa krkani jedni umjesto da razmisljaju parking kakav novi da prave, oni stari unistavaju. :roll:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10952
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#29

Post by Prpa.ba »

Fair Life wrote:Da je srece svaki bi musliman na svojoj kuci instalirao munaru...

:lol:

Dzamija i igara... braco. 8)
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#30

Post by incognito071 »

Comrad wrote:Mene je uvijek zanimalo zasto ce nam tolike dzamije. Apsolutno neefikasno graditi tolike gradjevine, koje dva puta godisnje budu napunjene (tokom bajrama) i petkom kada je dzuma. Ostalim danima zjape prazne. :roll: Dodje arap kaze pravi tu dzamiju i gotovo, pa krkani jedni umjesto da razmisljaju parking kakav novi da prave, oni stari unistavaju. :roll:

Jos kad bi ti bio pismen pa da nam sve to fino objasnis....kamo puste srece.... :roll:
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#31

Post by BHG »

sasanjo wrote:ta dzamija je aktuelna ima 8 godina.
kada ce je poceti graditi... niko ne zna
mada sa druge strane tj na kosevskom brdu vec su poceli da je prave...
samo na ilidzi nema dzamija... i onda?
fol mi papci na ilidzu jel?
:D :D :D :D
:lol: :lol:
sasanjo
Posts: 127
Joined: 16/05/2007 22:22
Location: rajvoSa

#32

Post by sasanjo »

incognito071 wrote:
Comrad wrote:Mene je uvijek zanimalo zasto ce nam tolike dzamije. Apsolutno neefikasno graditi tolike gradjevine, koje dva puta godisnje budu napunjene (tokom bajrama) i petkom kada je dzuma. Ostalim danima zjape prazne. :roll: Dodje arap kaze pravi tu dzamiju i gotovo, pa krkani jedni umjesto da razmisljaju parking kakav novi da prave, oni stari unistavaju. :roll:

Jos kad bi ti bio pismen pa da nam sve to fino objasnis....kamo puste srece.... :roll:
ja mislim da je razumljivo?
ne znam sta nisi skontao?
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#33

Post by Comrad »

incognito071 wrote:
Comrad wrote:Mene je uvijek zanimalo zasto ce nam tolike dzamije. Apsolutno neefikasno graditi tolike gradjevine, koje dva puta godisnje budu napunjene (tokom bajrama) i petkom kada je dzuma. Ostalim danima zjape prazne. :roll: Dodje arap kaze pravi tu dzamiju i gotovo, pa krkani jedni umjesto da razmisljaju parking kakav novi da prave, oni stari unistavaju. :roll:

Jos kad bi ti bio pismen pa da nam sve to fino objasnis....kamo puste srece.... :roll:
Mogu ti ja i nacrtati ako zelis. Nije problem. :wink:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#34

Post by _BosanaC »

Vec odavno je jasno da nije ni do Arapa, ni do toga ko finansira, ni do toga sto taj ko ima pare hoce da ih ulozi u dzamiju, nego do supaka na vlasti i kompletnog sistema koji, sto iz straha da ce ih sutra neko prozvati islamofobima jer, zaboga, ne daju da se dzamija izgradi bas tamo gdje je investitorovom qrcu ceif, sto iz licnih talova i zapisavanja teritorije, ne funkcionise i ne radi posao za koji je placen.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#35

Post by mIRCerka »

Kako vam vise nije mrsko :D
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#36

Post by komentar »

Ja sam primjetio da grade džamije blizu skoro svake osnovne škole i centra za mlade (primjeri od Grbavice do Čengić Vile).
Jel to valjda se ide logikom ako se od državnih škola ne može napraviti islamske ustanove onda ih odmah treba dozidati do ulaza.

Jednog dana kada završi ova metastaza džamija po gradu i kada se skonta da su neke izgrađene na mjesti na kojima nisu trebale biti - ko će imati hrabrosti pa izmjeniti urbanistički plan radi izgradnje nečeg drugog.

Sve mi nalikuje na Srednji vijek - vjerska zajednica kao najveći feudalista i zemljišni posjednik.
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#37

Post by photo »

postavljene su napomene ljudima po haustorima da ce se graditi dzamija. u svkom slucaju, gradnja dzamije na cignalama je cisto sranje. kao sto neko rece, ne uklapa se ni arhitektonski ni logicno ni lokacijom. stvarno postajemo cisto ruglo. djeca nam ne znaju plivati, grasdimo bazen vec 6 godina, djeca su nepismena, ne postuju jedni druge a ni ostale, ne znaju se ponasati ali je bitno da imamo dzamije/crkve i slicna sranja jer zaboga, religija je opijum za narod. a narod ne treba da razmislja. treba da suti i radi.

zalosno sta sve sarajevo postade.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#38

Post by _BosanaC »

becu wrote:ateisti su sposobni za zlocin, ubistva, silovanja i ratove. Mali je broj ratova i ubijanja vjerskog karaktera.
Dzamijama protiv agresivnog ateizma :oops:
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#39

Post by photo »

becu wrote:ateisti su sposobni za zlocin, ubistva, silovanja i ratove. Mali je broj ratova i ubijanja vjerskog karaktera.
Reci to krstaskim ratovima.
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#40

Post by incognito071 »

photo wrote:postavljene su napomene ljudima po haustorima da ce se graditi dzamija. u svkom slucaju, gradnja dzamije na cignalama je cisto sranje. kao sto neko rece, ne uklapa se ni arhitektonski ni logicno ni lokacijom. stvarno postajemo cisto ruglo. djeca nam ne znaju plivati, grasdimo bazen vec 6 godina, djeca su nepismena, ne postuju jedni druge a ni ostale, ne znaju se ponasati ali je bitno da imamo dzamije/crkve i slicna sranja jer zaboga, religija je opijum za narod. a narod ne treba da razmislja. treba da suti i radi.

zalosno sta sve sarajevo postade.
potpis
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#41

Post by klixober »

Muka mi je od seljakluka i primitivizma koji tjera vlasti da prave sto vise dzamija.U krugu od 200m od Ciglana ima nekoliko dzamija-Alipasina dzamija,dzamija na Kosevu,dzamija u parku prema Marin Dvoru...a najavili su gradnju jos jedne dzamije na Marin dvoru.PA DOKLE VISE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????????????????????????
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#42

Post by obuca »

komeba wrote:Muka mi je od seljakluka i primitivizma koji tjera vlasti da prave sto vise dzamija.U krugu od 200m od Ciglana ima nekoliko dzamija-Alipasina dzamija,dzamija na Kosevu,dzamija u parku prema Marin Dvoru...a najavili su gradnju jos jedne dzamije na Marin dvoru.PA DOKLE VISE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????????????????????????
sve dok novopecenim bude mrsko napravit par koraka do dzamije koja nije pred kucom. pa i ovo sto je dosada napravljeno u SA je njima malo. i ja se pitam dokle vise stoko jedna. jel perspektiva u bogomolji :x
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#43

Post by _BosanaC »

obuca wrote:
komeba wrote:Muka mi je od seljakluka i primitivizma koji tjera vlasti da prave sto vise dzamija.U krugu od 200m od Ciglana ima nekoliko dzamija-Alipasina dzamija,dzamija na Kosevu,dzamija u parku prema Marin Dvoru...a najavili su gradnju jos jedne dzamije na Marin dvoru.PA DOKLE VISE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????????????????????????
sve dok novopecenim bude mrsko napravit par koraka do dzamije koja nije pred kucom. pa i ovo sto je dosada napravljeno u SA je njima malo. i ja se pitam dokle vise stoko jedna. jel perspektiva u bogomolji :x
Jeste :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#44

Post by fantom slobode »

Ja predlazem da se u okviru buducih dzamija osim abdesthane, napravi i 25-metarski bazen, da bi izasli u susret plivacima vjernicima, a za ateiste predlazem besplatnu godisnju kartu, uz prigodni poklon - ilmihal.
Nadam se da ce i ostale vjerske zajednice uloziti novac u projekt otvaranja crkvi i sinagoga, nesto zaostaju na podrucju grada, sponzorima nekako vise odgovara gradnja u nerazvijenijim krajevima uz Drinu ili u krajevima koji se daju prepoznati po sahovskim simultankama.Valjda je zemljiste jeftinije...
User avatar
Better Man
Posts: 16742
Joined: 01/10/2006 20:10

#45

Post by Better Man »

Nadam se da se na pomenutom mjestu neće graditi džamija, jer bi to bio klasični urbicid i predstavljalo ruglo glavnog grada. U Sarajevu ima i više nego dovoljno džamija¸i zašto uništavati još jedan parking u gradu u kojem i onako ima manjka parking prostora.
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#46

Post by karanana »

Sto je jednostavno ne naprave u onom parku preko puta? Sta imaju gomilat gradjevine i beton na onoj strani gdje su zgrade.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#47

Post by klixober »

karanana wrote:Sto je jednostavno ne naprave u onom parku preko puta? Sta imaju gomilat gradjevine i beton na onoj strani gdje su zgrade.
A sto bi je napravili preko puta? Na Kosevu vec ima dzamija.Imaju jos Alipasina i dzamija prema Marin Dvoru.Te dzamije zjape prazne,posebno ona na Kosevu.
A "velegrad" Sarajevo jos uvijek nema Olimpijski bazen..imamo samo jedan veliki park koji je ustvari groblje.
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#48

Post by obuca »

bazen ovcama ne treba jer je haram. to je fuj. fuj je ici u skolu, obrazovati se i fuj je imati fabriku da ne bi ko gluho bilo radio. neka neka jos dublje treba. jos bogomolja, jos poskupljenja. nek pocrkaju ovcice :x
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#49

Post by karanana »

komeba wrote:
karanana wrote:Sto je jednostavno ne naprave u onom parku preko puta? Sta imaju gomilat gradjevine i beton na onoj strani gdje su zgrade.
A sto bi je napravili preko puta? Na Kosevu vec ima dzamija.Imaju jos Alipasina i dzamija prema Marin Dvoru.Te dzamije zjape prazne,posebno ona na Kosevu.
A "velegrad" Sarajevo jos uvijek nema Olimpijski bazen..imamo samo jedan veliki park koji je ustvari groblje.
Gdje je dzamija na Kosevu? Mislis na onu na Jezeru gdje trolejbus ide? Ali kada govorimo o mjesnoj zajednici Kosevsko Brdo koja je po broju stanovnika najveca mjesna zajednica u BiH, tu jos uvijek nema dzamije, iako se jedna trenutno gradi.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#50

Post by klixober »

karanana wrote:
komeba wrote:
karanana wrote:Sto je jednostavno ne naprave u onom parku preko puta? Sta imaju gomilat gradjevine i beton na onoj strani gdje su zgrade.
A sto bi je napravili preko puta? Na Kosevu vec ima dzamija.Imaju jos Alipasina i dzamija prema Marin Dvoru.Te dzamije zjape prazne,posebno ona na Kosevu.
A "velegrad" Sarajevo jos uvijek nema Olimpijski bazen..imamo samo jedan veliki park koji je ustvari groblje.
Gdje je dzamija na Kosevu? Mislis na onu na Jezeru gdje trolejbus ide? Ali kada govorimo o mjesnoj zajednici Kosevsko Brdo koja je po broju stanovnika najveca mjesna zajednica u BiH, tu jos uvijek nema dzamije, iako se jedna trenutno gradi.
Da,ta dzamija.2 minute pjeske od Ciglana.Alipasina dzamija 1 minutu pjeske od Ciglana.Dzamija prema Marin Dvoru 1 minutu.
Pa dokle to vise ide? Eto i sam kazes da se na Kosecskom pravi dzamija.Znaci ljudi ce imati izbor izmedu 4 dzamije do kojih im je minuta pjeske i sada treba jos jedna peta jer im je to predaleko??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najbolje parcele u gradu se unistavaju na dzamije! Onda se cudimo zasto smo slabi u sportu.Zato sto nemamo sportskih terena i objekata!!!!!
Locked