Nova Dzamija u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#176

Post by xon_sa »

Koliko dugo nije bilo teme protiv dzamija vec sam pomislio da nesto nije u redu. :D

Vise se ne cudim ovim izljevima islamofobije. Dovoljno je da samo neki provokator iznese neku zlonamjernu laz, kao sto je ova o pravljejnu dzamije na parkingu na ciglanama, da bi armija "multi-kulti-islamofoba" pocela sipati drvlje i kamenje po svemu muslimanskom.

Ko ce biljezit crtice za izjave "nisam protiv dzamija, ali"? :D
(nek se naoruza kojom kutijom olovaka, trebace mu :))
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#177

Post by chuchumbamayumbe »

fixer wrote:primjera radi. na ovom forumu dolaze uglavnom tolerantni ljudi. ljudi koji nisu zaglupljeni i kad bi ovakvi ljudi cinili bosnu u vecini smatram da bi drzava imala buducnost. kako cemo da se nosimo s onima koji su vecina. ja zivim u sa i desi mi se da me neki tunizanin ljetos opominje kako ne smije meni moja cura da sjedi u krilu u parku. kako da se nosim sa ljudima koji govore kako im je idol topalovic? kako da se nosimo sa budalama iz rep srpske i istim klosarima iz"rvackog dijela". na koji nacin da mi postanemo vecina
Bez upozorenja, shakom u glavu! :)
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#178

Post by _BosanaC »

Zatjeras ga u tri lijepe i nastavis dalje sa svojom curom :D

I ne obazires se uopste na to :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#179

Post by chuchumbamayumbe »

xon_sa wrote:Koliko dugo nije bilo teme protiv dzamija vec sam pomislio da nesto nije u redu. :D

Vise se ne cudim ovim izljevima islamofobije. Dovoljno je da samo neki provokator iznese neku zlonamjernu laz, kao sto je ova o pravljejnu dzamije na parkingu na ciglanama, da bi armija "multi-kulti-islamofoba" pocela sipati drvlje i kamenje po svemu muslimanskom.

Ko ce biljezit crtice za izjave "nisam protiv dzamija, ali"? :D
(nek se naoruza kojom kutijom olovaka, trebace mu :))
OHOOOO, evo ga, dernek moze da pocne! :)
Merhaba xon_sa, bas sma se pitao gdje si! To sa dzume, aaa? :)
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#180

Post by malamaca »

Mozda si i ti nekome iritantan, Ergot. Samo mozda misli da nisi vrijedan bana. Nemoj da sudis po sebi. Demokratija, znas ono, sloboda misljenja, govora, svegaisvacega, kome smeta nek okrene glavu i te stvari...

Slazem se da je bilo neprimjereno ono "nek ide u rs", ali su i repliciranja bila gadna do tri pm...
Last edited by malamaca on 25/01/2008 15:02, edited 1 time in total.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#181

Post by _BosanaC »

Sesta kasika s lijeve strane mi rekla :D
_BosanaC wrote:Vec odavno je jasno da nije ni do Arapa, ni do toga ko finansira, ni do toga sto taj ko ima pare hoce da ih ulozi u dzamiju, nego do supaka na vlasti i kompletnog sistema koji, sto iz straha da ce ih sutra neko prozvati islamofobima jer, zaboga, ne daju da se dzamija izgradi bas tamo gdje je investitorovom qrcu ceif, sto iz licnih talova i zapisavanja teritorije, ne funkcionise i ne radi posao za koji je placen.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#182

Post by klixober »

xon_sa wrote:Koliko dugo nije bilo teme protiv dzamija vec sam pomislio da nesto nije u redu. :D

Vise se ne cudim ovim izljevima islamofobije. Dovoljno je da samo neki provokator iznese neku zlonamjernu laz, kao sto je ova o pravljejnu dzamije na parkingu na ciglanama, da bi armija "multi-kulti-islamofoba" pocela sipati drvlje i kamenje po svemu muslimanskom.

Ko ce biljezit crtice za izjave "nisam protiv dzamija, ali"? :D
(nek se naoruza kojom kutijom olovaka, trebace mu :))
Sta mislis da u svakom kvartu na najboljim parcelama napravimo po 3 frabrike,od kojih ce svaka treca raditi.Ono cisto da nam ne bude daleko ici na posao,a i u slobodno vrijeme nam moze biti hobi da obilazimo fabrike po kvartu koje ne rade,tek da ispunimo nekako vrijeme.
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#183

Post by incognito071 »

fixer wrote:primjera radi. na ovom forumu dolaze uglavnom tolerantni ljudi. ljudi koji nisu zaglupljeni i kad bi ovakvi ljudi cinili bosnu u vecini smatram da bi drzava imala buducnost. kako cemo da se nosimo s onima koji su vecina. ja zivim u sa i desi mi se da me neki tunizanin ljetos opominje kako ne smije meni moja cura da sjedi u krilu u parku. kako da se nosim sa ljudima koji govore kako im je idol topalovic? kako da se nosimo sa budalama iz rep srpske i istim klosarima iz"rvackog dijela". na koji nacin da mi postanemo vecina


uhh kako bi mu se naj.... mame tunizanske :x :x :x
kuci kad dodjes pa pametuj :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x


molim admina da ukine temu!
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#184

Post by Ergot »

malamaca wrote:Mozda si i ti nekome iritantan, Ergot.
:kravata:
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#185

Post by malamaca »

Nemamo mi tol'ko slobodnog vremena za ispunit', valja nam piti kafu u Strosmajerovoj
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#186

Post by fixer »

_BosanaC wrote:Zatjeras ga u tri lijepe i nastavis dalje sa svojom curom :D

I ne obazires se uopste na to :D
na tan nacin bi bio isti on. covjek me pita koje si vjere? kao jesi musliman?ja samo da odjebe kazem jesam. moj lik frend koji je sjedio s nama kaze: ne, nije musliman. maistor stade i zapita se: kako nije musliman? kao da ne zna da bih nije samo muslimanska i da nas ima raznih vjera. onda pita:" a jel cura"? a ona jest ,al bi sigunro bilo sranja da se cuje kako je muslimanka s nekim tko nije. zbog toga uletim i kazem: ne, nije ona. onda kontam da ga prebijem, ja bi bio kriv jer on mene nije prvi udario. reklo bi se da je njegovo mjesanje u moj zivot bilo konstruktivno, a ja i ispao zadrt, nacionalista, debil i islamofob.
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#187

Post by malamaca »

Ergot wrote:
malamaca wrote:Mozda si i ti nekome iritantan, Ergot.
:kravata:
Nisam mislila na sebe, nadam se da nisi tako shvatio. :)
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#188

Post by klixober »

fixer wrote:
_BosanaC wrote:Zatjeras ga u tri lijepe i nastavis dalje sa svojom curom :D

I ne obazires se uopste na to :D
na tan nacin bi bio isti on. covjek me pita koje si vjere? kao jesi musliman?ja samo da odjebe kazem jesam. moj lik frend koji je sjedio s nama kaze: ne, nije musliman. maistor stade i zapita se: kako nije musliman? kao da ne zna da bih nije samo muslimanska i da nas ima raznih vjera. onda pita:" a jel cura"? a ona jest ,al bi sigunro bilo sranja da se cuje kako je muslimanka s nekim tko nije. zbog toga uletim i kazem: ne, nije ona. onda kontam da ga prebijem, ja bi bio kriv jer on mene nije prvi udario. reklo bi se da je njegovo mjesanje u moj zivot bilo konstruktivno, a ja i ispao zadrt, nacionalista, debil i islamofob.
Da je na mjestu parka bila dzamija to ti se ne bi moglo desiti :D
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#189

Post by BHG »

malamaca wrote:Ne mogu da vjerujem... ovakvo direktno vrijedjanje nekog forumasa sve zakiceno ovim zelenim sto se krevelje se samo citira i citira i citira... niko razuman da reaguje, da kaze "hej, povuci rucnu"? Jeste li sada sebi drazi i pametniji kad ste ovako zdruzeno nekoga nazvali kretenom i bezobrazno zabili nos u njegovu privatnost?

Sram vas bilo.
i stid! :D
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#190

Post by malamaca »

fixer wrote:
_BosanaC wrote:Zatjeras ga u tri lijepe i nastavis dalje sa svojom curom :D

I ne obazires se uopste na to :D
na tan nacin bi bio isti on. covjek me pita koje si vjere? kao jesi musliman?ja samo da odjebe kazem jesam. moj lik frend koji je sjedio s nama kaze: ne, nije musliman. maistor stade i zapita se: kako nije musliman? kao da ne zna da bih nije samo muslimanska i da nas ima raznih vjera. onda pita:" a jel cura"? a ona jest ,al bi sigunro bilo sranja da se cuje kako je muslimanka s nekim tko nije. zbog toga uletim i kazem: ne, nije ona. onda kontam da ga prebijem, ja bi bio kriv jer on mene nije prvi udario. reklo bi se da je njegovo mjesanje u moj zivot bilo konstruktivno, a ja i ispao zadrt, nacionalista, debil i islamofob.
Sto se lozis na te stvari? To ti je isto ko kad se neki drkadzija zapadnjak sit naiznenadjuje da smo mi Bosanci zapravo bijelci, da znamo upaliti masinu za ves, da smo prije 20 godina isli u Trst po leviske... Ljudi su puni predrasuda, a i neznanja.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#191

Post by GandalfSivi »

Ne kontam ja to nikako. Toliko dzamija poruseno u RS-u, i umjesto tamo da se grade ponovo, nekome je u interesu sve ih zgurati u Sarajevo, da eto narod nebi morao hodati duze od 10 minuta. Svi mi pricamo kako smo protiv podjele drage nam BiH, a sami dobri Bosnjani izgleda da lagano otpisuju pola nam drzave. Generalno nisam ni protiv jedne religije i njihovih objekata, ali svaka kaze da u svemu treba biti umjeren, a ovo je vec pretjerivanje...
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#192

Post by malamaca »

GandalfSivi wrote:Ne kontam ja to nikako. Toliko dzamija poruseno u RS-u, i umjesto tamo da se grade ponovo, nekome je u interesu sve ih zgurati u Sarajevo, da eto narod nebi morao hodati duze od 10 minuta. Svi mi pricamo kako smo protiv podjele drage nam BiH, a sami dobri Bosnjani izgleda da lagano otpisuju pola nam drzave. Generalno nisam ni protiv jedne religije i njihovih objekata, ali svaka kaze da u svemu treba biti umjeren, a ovo je vec pretjerivanje...
:thumbup:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#193

Post by fixer »

malamaca wrote:
fixer wrote:
_BosanaC wrote:Zatjeras ga u tri lijepe i nastavis dalje sa svojom curom :D

I ne obazires se uopste na to :D
na tan nacin bi bio isti on. covjek me pita koje si vjere? kao jesi musliman?ja samo da odjebe kazem jesam. moj lik frend koji je sjedio s nama kaze: ne, nije musliman. maistor stade i zapita se: kako nije musliman? kao da ne zna da bih nije samo muslimanska i da nas ima raznih vjera. onda pita:" a jel cura"? a ona jest ,al bi sigunro bilo sranja da se cuje kako je muslimanka s nekim tko nije. zbog toga uletim i kazem: ne, nije ona. onda kontam da ga prebijem, ja bi bio kriv jer on mene nije prvi udario. reklo bi se da je njegovo mjesanje u moj zivot bilo konstruktivno, a ja i ispao zadrt, nacionalista, debil i islamofob.
Sto se lozis na te stvari? To ti je isto ko kad se neki drkadzija zapadnjak sit naiznenadjuje da smo mi Bosanci zapravo bijelci, da znamo upaliti masinu za ves, da smo prije 20 godina isli u Trst po leviske... Ljudi su puni predrasuda, a i neznanja.
lozim se iz razloga sto sam ja rodjen ovdje a on ne. sto se ja moram njemu podredjivati ,a ne on meni. on i takvi mi ne smetaju nikako dok god se ne mjesaju u moj zivot. slobodno nek pricaju i propovjedaju onima koji zele slusati.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14666
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#194

Post by DaysleepeR »

fixer wrote:
malamaca wrote:
fixer wrote: na tan nacin bi bio isti on. covjek me pita koje si vjere? kao jesi musliman?ja samo da odjebe kazem jesam. moj lik frend koji je sjedio s nama kaze: ne, nije musliman. maistor stade i zapita se: kako nije musliman? kao da ne zna da bih nije samo muslimanska i da nas ima raznih vjera. onda pita:" a jel cura"? a ona jest ,al bi sigunro bilo sranja da se cuje kako je muslimanka s nekim tko nije. zbog toga uletim i kazem: ne, nije ona. onda kontam da ga prebijem, ja bi bio kriv jer on mene nije prvi udario. reklo bi se da je njegovo mjesanje u moj zivot bilo konstruktivno, a ja i ispao zadrt, nacionalista, debil i islamofob.
Sto se lozis na te stvari? To ti je isto ko kad se neki drkadzija zapadnjak sit naiznenadjuje da smo mi Bosanci zapravo bijelci, da znamo upaliti masinu za ves, da smo prije 20 godina isli u Trst po leviske... Ljudi su puni predrasuda, a i neznanja.
lozim se iz razloga sto sam ja rodjen ovdje a on ne. sto se ja moram njemu podredjivati ,a ne on meni. on i takvi mi ne smetaju nikako dok god se ne mjesaju u moj zivot. slobodno nek pricaju i propovjedaju onima koji zele slusati.
trebao si mu reći da si četnik, vjerovatno bi ga to zbunilo u potpunosti
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#195

Post by klixober »

Jednostavnije je napraviti dzamije po svim parkovima pa onda Vehabije nece moci salijetati kjafirsku omladinu jerbo ce omladina da se fata po stanovima.Sta vam pada na pamet propagirati seksualna zadovoljstva u parku.
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#196

Post by konyan »

komeba wrote:Jednostavnije je napraviti dzamije po svim parkovima pa onda Vehabije nece moci salijetati kjafirsku omladinu jerbo ce omladina da se fata po stanovima.Sta vam pada na pamet propagirati seksualna zadovoljstva u parku.
Ovo je alat za nadziranje. :D Sa munare ce se moci nadzirati svi stanovi na Merhemica trgu. :D :D
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#197

Post by malamaca »

fixer wrote:lozim se iz razloga sto sam ja rodjen ovdje a on ne. sto se ja moram njemu podredjivati ,a ne on meni. on i takvi mi ne smetaju nikako dok god se ne mjesaju u moj zivot. slobodno nek pricaju i propovjedaju onima koji zele slusati.
Taman u skladu s tim se i ponasaj, nit' ga slusaj nit' mu se poredjuj, on te nikako ni na sto ne moze prisiliti niti ti nesto zabraniti.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14666
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#198

Post by DaysleepeR »

komeba wrote:Jednostavnije je napraviti dzamije po svim parkovima pa onda Vehabije nece moci salijetati kjafirsku omladinu jerbo ce omladina da se fata po stanovima.Sta vam pada na pamet propagirati seksualna zadovoljstva u parku.
IZ se polako ali sigurno uz pomoc drzave obracunava sa vehabijama

prvo je Barcic poginuo u saobracajnoj, a sad ide deportacija Abu Hamze

rjesavaju se vodja
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#199

Post by fixer »

DaysleepeR wrote:
komeba wrote:Jednostavnije je napraviti dzamije po svim parkovima pa onda Vehabije nece moci salijetati kjafirsku omladinu jerbo ce omladina da se fata po stanovima.Sta vam pada na pamet propagirati seksualna zadovoljstva u parku.
IZ se polako ali sigurno uz pomoc drzave obracunava sa vehabijama

prvo je Barcic poginuo u saobracajnoj, a sad ide deportacija Abu Hamze

rjesavaju se vodja
nikad ga se nece rijesit.pare stizu iz sa. arabije. lako je se obracunati s abu hamzom, al kako vratiti bosance koji su vec postali vehabije?
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#200

Post by fantom slobode »

Za promjenu, sve su Vehabije krive.
Locked