Nova Bijedić Gutić Vlada u TK.Prognoza preživljavanja naroda.

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#26 Re: Nova Bijedić Gutić Vlada u TK.Prognoza preživljavanja naroda.

Post by sumirprimus »

pa et vala ne znam sta bi ti reko :D
amila???
Dr Arsla
Posts: 1182
Joined: 05/01/2013 16:16

#27 Re: Nova Bijedić Gutić Vlada u TK.Prognoza preživljavanja naroda.

Post by Dr Arsla »

sumirprimus wrote:pa et vala ne znam sta bi ti reko :D
amila???
Amila ima duge noge za igranje i vitko tijelo za gledanje :-D
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#28 Re: Nova Bijedić Gutić Vlada u TK.Prognoza preživljavanja naroda.

Post by sumirprimus »

malo se salimo, neka zena u skupscini :thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#29 Re: Nova Bijedić Gutić Vlada u TK.Prognoza preživljavanja naroda.

Post by kmirsad »

sumirprimus wrote:malo se salimo, neka zena u skupscini :thumbup:
:thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#30 Re: Nova Bijedić Gutić Vlada u TK.Prognoza preživljavanja naroda.

Post by kmirsad »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/magazin ... /190208122

Magazinović očekuje da će SDP pokazati unutrašnju snagu i jedinstvo
F
FENA
prije 55m
Image
Magazinović očekuje da će SDP pokazati unutrašnju snagu i jedinstvo
Saša Magazinović (Foto: D. S./Klix.ba)
Aktuelna politička situacija u Bosni i Hercegovini i analiza izbornih rezultata dvije su teme o kojima će na sjednici, koja je zakazana za sutra u Sarajevu, razgovarati članovi Glavnog odbora Socijaldemokratske partije (SDP) BiH.
Potvrdio je o danas za Fenu predsjednik Glavnog odbora SDP-a Saša Magazinović dodajući da će se u okviru ove dvije teme obuhvatiti veliki broja aktuelnih pitanja.

Izrazio je nadu da će nakon sutrašnje sjednice SDP pokazati unutrašnju snagu i jedinstvo najveće partije unutar Bh. bloka kojeg još čine Demokratska fronta (DF) i Naša stanka.

"Očekujem da će sjednica rezultirati odlukama koje će ići u prilog afirmaciji do sada zauzetih stavova Predsjedništva stranke, a kojima se u prvi plan, osim puta BiH ka Evropskoj uniji i NATO-u, stavljaju jedinstvo Bh. bloka i jedinstvo SDP-a", pojasnio je Magazinović.

Smatra da će SDP položiti i ovaj ispit zrelosti i pokazati da je s pravom na prošlogodišnjim općim izborima dobio najveći broj glasova građanski orijentiranih birača.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#31 Re: Nova Bijedić Gutić Vlada u TK.Prognoza preživljavanja naroda.

Post by It_is_a_Leclerc »

SDP-u je PDA valjao kad je gurao Karajbića za predsjedavajućeg ZDPFBIH.

Ljudi su, ma šta o njima mislili, draga srca učestvovali u tome. I onda ih na lokalu izignorišu k'o SDA-ovac optužnicu. E, pa nije to ljudski i nije korektno. Valjda se nakon toga trebalo ljude uključiti na nivou kantona gdje imaju neki interes, a bazi to opravdati činjenicom da je PDA poslužila da se razvali SDA-HDZ monopol na nivou FBiH.

Ovako je PDA izdana od strane SDP-a. I to su činjenice koje kao ljevičar mogu reći ovdje.

Što se tiče sada eventualne vlade SDP-SDA u TK, ja bih apsolutno podržao takvo nešto. Neka SDA uradi prljav posao, prožvače i ispljune Bijedićevu frakciju i tako na jedan miran način očisti SDP TK ovakvog djelovanja.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#32 Re: Nova Bijedić Gutić Vlada u TK.Prognoza preživljavanja naroda.

Post by kmirsad »

https://freshpress.info/politika/imamov ... h3U_yz-HDI

Imamović odgovorio Bijediću: “Građane Tuzle predstavljam ja, a mi podržavamo formiranje vlasti bez SDA i PDA”
BiH Politika
Imamović odgovorio Bijediću: “Građane Tuzle predstavljam ja, a mi podržavamo formiranje vlasti bez SDA i PDA”
by E.H29/10/2018

Image

Poziv za formiranje vlasti upućen je Stranci za BiH i Savezu za bolju budućnost. Iako iz kantonalnog odbora SDP-a ostavljau mogućnost razgovora i sa SDA i PDA, gradonačenik Tuzle Jasmin Imamović je izričit – nema koaliranja sa ove dvije stranke.

U slučaju da SDP okupi koaliciju lijevo orijentisanih stranaka i dvije stranke centra, SBB i SBiH, imao bi većinu od 19 ruku u Skupštini, što je dovoljno za formiranje vlasti, piše “Slobodna Bosna“.

Enver Bijedić, predsjednik KO SDP Tuzla, ipak ostavlja mogućnost razgovora i sa SDA i PDA.

“Mi ćemo razgovarati i sa SDA i PDA. Na kraju krajeva, svi se ratovi završavaju pregovorima i razgovorima. Mi kao pobjednička partija imamo obavezu razgovarati sa svima“, kaže Bijedić.

Gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović ovu izjavu Envera Bijedića smatra nepotrebno izrečenom. Tvrdi da Bijedić ne može govoriti u ime SDP BiH, niti u ime Tuzle.

“SDP BIH zastupa Nermin Nikšić i on je svoje rekao jučer, a ne Enver Bijedić. Gradski odbor predstavlja Slađan Ilić, a ne Enver Bijedić. Građane Tuzle predstavljam ja, a ne Enver Bijedić. A, mi podržavamo formiranje vlasti u kantonu bez SDA i PDA“, naglašava Imamović.

On dodaje da je za SDP politički mudrije i pametnije biti u opoziciji nego koalirati sa nacionalnim strankama, posebno zbog toga što je princip SDA da stranku sa kojom koalira u četiri godine mandata oni i unište.

Poznavaoci političkih prilika u TK smatraju da će na kraju SDP i biti opozicija.

“Prije bih tipovao na koaliciju između PDA i SDA uz eventualno jednu od stranaka koje su sa njima već sarađivale. Moramo imati u vidu da je SBB imao prijeizbornu saradnju sa PDA“, smatra profesor na Filozofskom fakultetu u Tuzli Mirza Mehmedović.

SDP je krenuo sa prvom rundom pregovora, naredne sedmice razgovarat će i sa SBB i SBIH.

SDA za sada ne razgovara ni sa kim, pozvali su jedino SDP da prave široku koaliciju, koja će moći opravdati obećanja data u predizbornoj kampanji.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#33 Re: Nova Bijedić Gutić Vlada u TK.Prognoza preživljavanja naroda.

Post by kmirsad »

It_is_a_Leclerc wrote:SDP-u je PDA valjao kad je gurao Karajbića za predsjedavajućeg ZDPFBIH.

Ljudi su, ma šta o njima mislili, draga srca učestvovali u tome. I onda ih na lokalu izignorišu k'o SDA-ovac optužnicu. E, pa nije to ljudski i nije korektno. Valjda se nakon toga trebalo ljude uključiti na nivou kantona gdje imaju neki interes, a bazi to opravdati činjenicom da je PDA poslužila da se razvali SDA-HDZ monopol na nivou FBiH.

Ovako je PDA izdana od strane SDP-a. I to su činjenice koje kao ljevičar mogu reći ovdje.

Što se tiče sada eventualne vlade SDP-SDA u TK, ja bih apsolutno podržao takvo nešto. Neka SDA uradi prljav posao, prožvače i ispljune Bijedićevu frakciju i tako na jedan miran način očisti SDP TK ovakvog djelovanja.
Ima i drugi meni mnogo miliji način... SDP sutra odobri Bijediču da uše u koaliciju sa SDA, a u bonedeljak Gutić kaće Bijediču, odjebi... izdao si svoje birače koji su te doveli, izdat ćeš i mene. A ja se pomirio s Kukom... treba na sad Fahro, A fahro rekao da izlazi iz bloka kada SDP obznani ono što on ko odavno zna... da ide sa SDA... :lol:
Još veči fazon bi bio da GO SDP zabrani, a on obečao SDA-u da će iči s njima pa ako mu i zabrane... a ovi ga ipa odjebu, a Fahro ostane u Bloku...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34 Re: Nova Bijedić Gutić Vlada u TK.Prognoza preživljavanja naroda.

Post by Maraschino »

Mogao bi se Bijedic naljutiti pa napustiti SDP.
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#35 Re: Nova Bijedić Gutić Vlada u TK.Prognoza preživljavanja naroda.

Post by sumirprimus »

Maraschino wrote:Mogao bi se Bijedic naljutiti pa napustiti SDP.
A realno valjo nam je dvaput ko ministar.sto je duplo vise od svih ostalih ministara iz tz zajedno :lol:
Kad je vec u drzavo sve interes nek i hala gori
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#36 Re: Nova Bijedić Gutić Vlada u TK.Prognoza preživljavanja naroda.

Post by Krokodajl »

Bolje bilo ko nego PDA.

A bolje i dvije stranke u vlasti nego pet.

Šta je alternativa ovo je najbolje.

Ne kontam samo glasače SDP-a, koja im je logika "nećemo sa SDA nek koaliraju sa PDA pa ćemo mi za 4 godine", šta ćete vi za četiri godine, opet isto, ako ne i gore.
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#37 Re: Nova Bijedić Gutić Vlada u TK.Prognoza preživljavanja naroda.

Post by sumirprimus »

Krokodajl wrote:Bolje bilo ko nego PDA.

A bolje i dvije stranke u vlasti nego pet.

Šta je alternativa ovo je najbolje.

Ne kontam samo glasače SDP-a, koja im je logika "nećemo sa SDA nek koaliraju sa PDA pa ćemo mi za 4 godine", šta ćete vi za četiri godine, opet isto, ako ne i gore.
Nemas nas sta kontqt u kontra vinklu smo ko da smo hercegovci :mrgreen:
U tuzli sda je ne znam kako bi ti to objasnio no go zona kako god da probas nece ljudi ni da cuju.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#38 Re: Nova Bijedić Gutić Vlada u TK.Prognoza preživljavanja naroda.

Post by putokaz1 »

Neće ljudi ni d ačuju ali hoće Enver
Locked