"Nova BiH": Dodiku prijete smrću

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Hantraga

"Nova BiH": Dodiku prijete smrću

Post by Hantraga » 05/03/2007 20:27

Here we go again
:lol: :lol: :lol: :lol:

Da citiram Nezavisne:

BANJALUKA - Milorad Dodik, premijer Republike Srpske, primio je juče ujutro prijeteće pismo, u kojem mu javnosti nepoznati pokret "Nova BiH" prijeti smrću, saznaju "Nezavisne".

Pismo uvredljivog sadržaja poslano je s pošte u okolini Tuzle. Autor pisma tvrdi da namjerava da digne u vazduh kolonu vozila iz Dodikove pratnje, prijeteći da će pobiti i članove njegove porodice.

"Već smo instalirali vod boraca u Banjaluci sa najsuvremenijom opremom za uništavanje tenkova sa pristojne udaljenosti, aviona i helikoptera. Cilj je dići u vazduh kompletnu kolonu vozila koja te bude pratila bilo kuda iz Banjaluke, zajedno s tobom. Platili smo čovjeku iz tvoje stranke, koji će za milion maraka odavati podatke o tvom kretanju", navodi se u pismu.

U pismu se, između ostalog, prijeti da će "Nova BiH" uništavati kamione i autobuse sa srbijanskim registracijama, te da će porušiti sve mostove na Drini.

Sa sadržajem prijetećeg pisma upoznat je još juče ujutro i sam Dodik, njegovo obezbjeđenje i vrh policije RS.

Stanislav Čađo, ministar unutrašnjih poslova, međutim juče nije želio otkrivati šta je policija do sada preduzela na otkrivanju autora pisma.

Kako saznajemo, u Vladi nisu iznenađeni ovom prijetnjom, koja je, tvrde, samo jedna u nizu. Takva pisma su, tvrde, posebno intenzivirana posljednjih dana, otkako je Međunarodni sud pravde oslobodio Srbiju optužbi za genocid.

"Presuda dobrodošla"
U pismu se prijetnje dovode u vezu sa presudom Međunarodnog suda pravde, kojom je Srbija oslobođena optužbi za genocid.

"Presuda iz Haga je nama iz 'Nove BiH' dobrodošla, jer po njoj znači da nema genocida ma šta jedan narod činio drugom. Sada je na vas red da vas 'genociramo', a svi Srbi su vječna meta za gerilsko napadanje i uništavanje od strane uvrijeđenih, poniženih i onih kojima su poklani očevi, braća, djeca i ostali, tada nemoćni da se brane", navodi se u pismu "Nove BiH".

Pocinje opet srpska propaganda da bombarduje sa vijestimo o nekakvoj ugrozenosti Dodika...

Sad su stvorili i neki moderno naoruzani pokret, poput IRA..Koji prijeti svakom onom ko je protiv onog sto se zalzu bosnjaci u Bosni....cccccc

:x :x

seiko22
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

Post by seiko22 » 05/03/2007 20:40

Vuk Draskovic,,
Političari iz Republike Srpske bi stoga trebali slijediti primjer srbijanskih čelnika, te prihvatiti međunarodno-pravne činjenice i obustaviti svoje krajnje neutemeljene zahtjeve za opoziv ministra Alkalaja. Umjesto tih zahtjeva, RS političari trebaju ustrijemiti svoje napore na rješenje koje će biti u interesu svih građana Bosne i Hercegovine i koje će pospješiti uzajamno povjerenje između svih naroda i političkih stranaka u Bosni i Hercegovini", ističe se.

popusi ga Dodo i od "majcice Srbije"!! 8-) 8-)

.

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 05/03/2007 20:42

:lol: :lol: :lol: :lol: ojhaaaa....

maja80

Post by maja80 » 05/03/2007 20:47

ne mogu da vjerujem :x i da objave tu nebulozu

to je samo potvrda da dodik ima kontrolu nad nezavisnim

steta, a nekako sam mislila da su oni dobar medij ali uz te uplive brzo ce postati jasno da su obicno sranje, kao i niz drugih sranja koje citamo

seiko22
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

Post by seiko22 » 05/03/2007 20:51

maja80 wrote:ne mogu da vjerujem :x i da objave tu nebulozu

steta, a nekako sam mislila da su oni dobar medij ali uz te uplive brzo ce postati jasno da su obicno sranje, kao i niz drugih sranja koje citamo

:zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: (maja "paja")
majo, majo, majo bona,,, probudi se!! hej, probudi se!! :lol: :lol: :lol: :lol:

.

Hantraga

Post by Hantraga » 05/03/2007 20:56

maja80 wrote:ne mogu da vjerujem :x i da objave tu nebulozu

Slazem se sa tobom, jel i ja cesto citam nezavisne, i ponekad zvuce "djelimice" objektivno...

Ali stvarno je ovo dokaz, da ih Dodik koristi kao sredstvo plasiranja nebuloza...

Cak me ne bi iznenadilo da se iscenira jedna ovakva situacija napada, u kom ce naravno MUP RS adekvatno intervenira i uz minimalne zrtve pokaze kako je neophodno postojanja policije RS da bi stitila ugrozene srpske gradjane...

:x

maja80

Post by maja80 » 05/03/2007 21:06

:zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: (maja "paja")
majo, majo, majo bona,,, probudi se!! hej, probudi se!! :lol: :lol: :lol: :lol:

.[/quote]

budim se :)

seiko22

Post by seiko22 » 05/03/2007 21:09

Cak me ne bi iznenadilo da se iscenira jedna ovakva situacija napada, u kom ce naravno MUP RS adekvatno intervenira i uz minimalne zrtve pokaze kako je neophodno postojanja policije RS da bi stitila ugrozene srpske gradjane...

Treba reci Dodu da , ima jedno mjesto, sto se zove " Hollywood" (po naski "Holimud") pa kad upali kameru, u ovakvim "dramaticnim situacijama", moze napraviti ono sto se zove film!! Moze pare namlatit!!
Dobit' "osKARA"!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

.

zavrzlama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post by zavrzlama » 05/03/2007 21:13

Nista novo..cim se priblizava kakva vaznija reforma koja ce BIH napraviti boljom i funkcionalnijom drzavom,na scenu stupaju propagande slicne ovoj u cilju da se sve to zaustavi...unosi se nemir u narod i produbljuje medjunacionalna netrpeljivost.....Mile je puno obecavao..... puno prijetio...puno prodavao...puno druge omalovazavao....sad treba sa svih tih stvari skrenuti paznju......zato se i pojavljuju ovakva prijeteca pisma "perfect timing" :-)

maja80

Post by maja80 » 05/03/2007 21:26

Slazem se sa tobom, jel i ja cesto citam nezavisne, i ponekad zvuce "djelimice" objektivno...

Ali stvarno je ovo dokaz, da ih Dodik koristi kao sredstvo plasiranja nebuloza...

Upravo. Mislila sam da su oni najmanje podlozni takvim utjecajima, ali je evidentno da, otkad im je Dodik na vlasti, nisu vise ono sto su bili.

Ne bi me iznenadilo nista, a sudeci po desavanjima s vehabijama, pregovorima o reformi policije, i svemu u ovoj sugavoj zemlji stvarno je moguce svasta ocekivati.

Ali najvise zalim zbog beskrajne gluposti i lopovluka u ovom narodu. Pouzdano znam da "fini, ugledni" Bosnjaci iz politickog miljea u zatvorenim krugovima drustva hvale Dodika. Kao uradio je dosta dobrih stvari, sto mu se ne moze osporiti, jer mi ovdje jos cekamo konstituiranje vlade. Ali ljudi...
:shock:
Dodik, idealan partner za mucke svih vrsta, mogao bi u neko dogledno vrijeme postati puno bitniji nego sto je danas. To je ono sto me najvise rastuzuje.
:sad:

freak_with_a_laptop

Post by freak_with_a_laptop » 05/03/2007 21:32

ma daaaj ... to se vi zezate, ha? :D

do jucer ste ga u zvijezde ukivali, dodik naj naj, nenadmasiv, olicje uspjesnosti, dodik forever - a vidi sad price? stvarno ste .... :oops:

Hantraga

Post by Hantraga » 05/03/2007 22:10

[quote]Komentarišući izjave bošnjačkih zvaničnika u vezi s ratnim dešavanjima u Srebrenici, Dodik je kazao da ne želi da se raspiruju strasti, ali da, takođe, ne želi da na njihove izjave ne odgovori.

"Nijedna od tih izjava nije prihvatljiva. Mislim da se ulazi u atmosferu dodatnih obećanja bošnjačkih političara prema svom narodu i njegovog dovođenja u zabludu. RS neće biti ukinuta, ne može se ukinuti", naveo je Dodik i dodao da BiH ne može i neće postojati bez RS.[/quote]

:lol: :lol: :lol:
Poso je opet da laje...
Ovo me podsjeca na onu predstavu..."Predstava ce biti srpska il je nece biti"

MA ko si ti gospodine Dodik da govoris da nece biti Bosne...

Bila je Bosna i prije RS, a bice i poslije RS...

Maksim

Post by Maksim » 05/03/2007 22:26

Hantraga wrote:

Nije upitno hoce li biti Bosne nego kakva ce biti :-)

Latina
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

Post by Latina » 05/03/2007 22:34

BANJALUKA - Milorad Dodik, premijer Republike Srpske, primio je juče ujutro prijeteće pismo, u kojem mu javnosti nepoznati pokret "Nova BiH" prijeti smrću, saznaju "Nezavisne".

:lol: :roll: :lol: :roll: :lol:

Koja je ovo suplja ljudi moji... :lol: :lol: cuj "platili covjeku milion ( heeeej , nista manje ...:lol: ) samo da oda njegovo kretanje"...nagled'o se Memo "Star Wars" maximalno... :D:D

Sad ce "Nova Srpska" ucijeniti Tihicev kabinet na 2 miliona... :D:D

Bljaxs... :-? Ima li ovome kraja ? :(

zavrzlama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post by zavrzlama » 05/03/2007 22:36

Dodik je najopsanija osoba na nasem prostoru...ako se uzme u obzir ratni SDS koji je vladao do Dodikove ere...oni su za svog mandata prihvatili jedinstene pasose,tablice,novac,granicnu sluzbu ustvari sve ono sto i ima od zajednickih institucija danas...dok je Dodik zaustavio sve reforme i cak pogorsao medunacionalne odnose i vratio ih na 90-te godine...ovaj tip ce izazvati sranje u BIH i to veliko sranje...mislim da je on ucijenjen i njegova familija od radikalnih elemenata iz Srbije a i sam je veliki protivnik BIH....

Mislim da je plan Dodika i mentora mu iz Srbije"Kiparizacija manjeg entiteta" jer se samo izolacijom i konfrotacijom sa medunarodnom zajednicom i ostatkom BIH moze zaustaviti napredak BIH i njena integracija prema EU i stvaranjem prihvatljivog i demokratskog uredjenja BIH..

vlado986

Post by vlado986 » 06/03/2007 12:01

zavrzlama wrote:Dodik je najopsanija osoba na nasem prostoru...ako se uzme u obzir ratni SDS koji je vladao do Dodikove ere...oni su za svog mandata prihvatili jedinstene pasose,tablice,novac,granicnu sluzbu ustvari sve ono sto i ima od zajednickih institucija danas...dok je Dodik zaustavio sve reforme i cak pogorsao medunacionalne odnose i vratio ih na 90-te godine...ovaj tip ce izazvati sranje u BIH i to veliko sranje...mislim da je on ucijenjen i njegova familija od radikalnih elemenata iz Srbije a i sam je veliki protivnik BIH....

Mislim da je plan Dodika i mentora mu iz Srbije"Kiparizacija manjeg entiteta" jer se samo izolacijom i konfrotacijom sa medunarodnom zajednicom i ostatkom BIH moze zaustaviti napredak BIH i njena integracija prema EU i stvaranjem prihvatljivog i demokratskog uredjenja BIH..

Slažem se. On je opasan, ali Europa ga voli. Njega bi trebalo promjeniti s mjesta Premijera. A to se samo može ako se izmjeni izborni sustav i ukloni entitetsko glasovanje. Tj., Republika Srpska se treba ukinuti i to na zadovoljstvo svih naroda.

Daj Bože da se ukine Policija RS, tj. da se uvede jaka državna policija, bez obzira na njezinu unutarnju podjelu.

klixober

Post by klixober » 06/03/2007 12:02

Ovo je vec peta lazna vijest o "atentatu na Dodika".Dodik sam izmislja naredbodavce.Samo ovaj put nije bio mnogo mastovit.Bolje mi je zvucalo da ga hoce ubiti crnogorski vrh. :lol: Ovo je ocigledno skretanje s bitnijih tema,kada je pred medunarodnim sudom pravde RS oznacena kao izvrsilac genocida i kada Srebrenica trazi izdvajanje iz RS,Dodikpokusava skrenuti temu.Jadan je to covjek,jadan...

umorni

wewer

Post by umorni » 06/03/2007 16:58

Subota 10.3. 12h plato Marin Dvor dodjite da se dogovorimo oko gorucih problema..

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 06/03/2007 17:12

Glavni junak jedne price otiso je da se zali .........

Jonx

Post by Jonx » 06/03/2007 17:18

Istina je.... prijeti mu Nova BiH - NOVA BEZ ENTITETA!!!

Romanopisac

Post by Romanopisac » 06/03/2007 19:59

Dodik je BUDALA koja se ufurala da nesto znaci. Isfrustriran je sa Harisom Silajdzicem i kad mu nista ne moze onda samo preko njegovih "Nezavisnih novina" plasira gluposti. Budalu treba ignorisati i ne treba vise njegove gluposti prenositi u medijima.

PetiKorpus

Post by PetiKorpus » 06/03/2007 20:17

Romanopisac wrote:Dodik je BUDALA koja se ufurala da nesto znaci. Isfrustriran je sa Harisom Silajdzicem i kad mu nista ne moze onda samo preko njegovih "Nezavisnih novina" plasira gluposti. Budalu treba ignorisati i ne treba vise njegove gluposti prenositi u medijima.

Dodik ima "svoje medije" (izmedju ostalih i Nezavisne, iako je pod njegovom kontrolom skoro sve u RS-u) i njemu ne treba dozvola da u tim medijima objavi sta zeli. U svom "uzletu" on je dobro znao sta mu treba.

Ja Dodika ne bih ignorisao. On je pokazao da svojim "akcijama" postize efekat kasnjenja oponenata, odnosno, on fabrikuje nekoliko skandala, "zabavi" oponente, ekipa iz Federacije ne stigne se sabrati (cinjenica), a novi fabrikati na sve strane.

A, pismo "iz okoline Tuzle", ako se posmatra logikom odnosa u BiH. kome ono najvise koristi? Ko moze profitirati objavljivanjem tog pisma?

U momentu nakon izricanja presude u Hagu, trebalo je malo "skrenuti pogled" javnosti sa RS, jer sve "vristi" kako je Srbija prakticno prebacila sav teret zlocina sa sebe na RS. Dakle, Dodiku je (cak, ako i nije fabrikovano u njegovim pogonima propagande) ovo pismo doslo kao rasterecenje.

seiko22

Post by seiko22 » 07/03/2007 06:14

PetiKorpus wrote:
Romanopisac wrote:Dodik je BUDALA koja se ufurala da nesto znaci.
.

A, pismo "iz okoline Tuzle", ako se posmatra logikom odnosa u BiH. kome ono najvise koristi? Ko moze profitirati objavljivanjem tog pisma?

.

Nastojim iz vasih poruka ostaviti samo ono sto je vazno!! :D :D Da se ne "ponavljamo"!! Ali zao mi Doda, jos uvijek staromodan, mora cekati da mu postar donese "prijetece pismo"! Trebao mu je neko "prisapnuti" da se to danas radi "preko kompjutera"! (Al recite mu, ne da mu neko doda pismo "preko kompjutera", nego , kazite mu " iz kompjutera", "e-mailom, ili na web-u, sa "smjehuljkom"!) :D :D Bilo bi "u trendu!!

.

zlatan01

Post by zlatan01 » 07/03/2007 08:15

komeba wrote:Ovo je vec peta lazna vijest o "atentatu na Dodika".Dodik sam izmislja naredbodavce.Samo ovaj put nije bio mnogo mastovit.Bolje mi je zvucalo da ga hoce ubiti crnogorski vrh. :lol: Ovo je ocigledno skretanje s bitnijih tema,kada je pred medunarodnim sudom pravde RS oznacena kao izvrsilac genocida i kada Srebrenica trazi izdvajanje iz RS,Dodikpokusava skrenuti temu.Jadan je to covjek,jadan...

Samo sto ovakvo prodavanje magle, skretanje paznje sa pravih problema nije svojstveno samo Dodiku, nego i ogromnoj vecini politicara "iz reda svih naroda"...

zlatan01

Post by zlatan01 » 07/03/2007 08:18

Hantraga wrote:
Komentarišući izjave bošnjačkih zvaničnika u vezi s ratnim dešavanjima u Srebrenici, Dodik je kazao da ne želi da se raspiruju strasti, ali da, takođe, ne želi da na njihove izjave ne odgovori.

"Nijedna od tih izjava nije prihvatljiva. Mislim da se ulazi u atmosferu dodatnih obećanja bošnjačkih političara prema svom narodu i njegovog dovođenja u zabludu. RS neće biti ukinuta, ne može se ukinuti", naveo je Dodik i dodao da BiH ne može i neće postojati bez RS.[/quote]

:lol: :lol: :lol:
Poso je opet da laje...
Ovo me podsjeca na onu predstavu..."Predstava ce biti srpska il je nece biti"

MA ko si ti gospodine Dodik da govoris da nece biti Bosne...

Dodik vise nije hladnokrvan. Svjestan je novonastale situacije, prije svega da je braneci Srbiju od odgovornosti sada RS preuzela na svoja pleca sve...S vremenom ce se pokazati da ona presuda iako nekompletna moze da bude osnova za velike i znacajne promjene na bolje u BiH. Pitanje je samo imamo li znanja (i volje) da to iskoristimo?