Nosac za Mobitel

Podforum za motocikliste...
Post Reply
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#1 Nosac za Mobitel

Post by zdruzdjo »

Pozdrav
Da li je neko slucajno vidio negdje kupiti ili kupio u sarajevu(ili bih) neki normalan nosac za mobitel na motoru. Kad kazem normalan mislim na nesto sto je koliko toliko cvrsto i sigurno, a ne neka jeftina kineska plastikaner-smeca. Ne bih da gledam pri 100km/h kako mi par stotina km se kotlja niz rezervoar pada na cestu.
Znam da ima online, ali uvijek je to neki macak u vreci. Gledao sam quadlock, ali stvaaaarno su bezobrazno skupi.
Hvala
User avatar
Dervencanka1939
Posts: 3113
Joined: 13/10/2022 10:51

#2 Re: Nosac za Mobitel

Post by Dervencanka1939 »

zdruzdjo wrote: 23/09/2023 20:37 Pozdrav
Da li je neko slucajno vidio negdje kupiti ili kupio u sarajevu(ili bih) neki normalan nosac za mobitel na motoru. Kad kazem normalan mislim na nesto sto je koliko toliko cvrsto i sigurno, a ne neka jeftina kineska plastikaner-smeca. Ne bih da gledam pri 100km/h kako mi par stotina km se kotlja niz rezervoar pada na cestu.
Znam da ima online, ali uvijek je to neki macak u vreci. Gledao sam quadlock, ali stvaaaarno su bezobrazno skupi.
Hvala
Ispitaj prvo podnosi li ti mobitel vibracije, ili ti treba nosač posebno dizajniran da ih ne prenosi, da ti se ne desi što je mom sinu: mobitel mu je imao mehaničku (ne elektronsku) stabilizaciju slike, i prva vožnja sa ovim Genieforce nosačem koji je nabavio iz Njemačke mu je oštetila čip kamere na novom mobitelu, pa ga morao mijenjati na novom mobitelu.

Image

Taj je prodao i sad razmišlja o nekom od ovih, jer j kod njih dobro izolovano od prenošenja vibracija:

https://ultimateaddons.com/
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#3 Re: Nosac za Mobitel

Post by r_faruk »

zdruzdjo wrote: 23/09/2023 20:37 Pozdrav
Da li je neko slucajno vidio negdje kupiti ili kupio u sarajevu(ili bih) neki normalan nosac za mobitel na motoru. Kad kazem normalan mislim na nesto sto je koliko toliko cvrsto i sigurno, a ne neka jeftina kineska plastikaner-smeca. Ne bih da gledam pri 100km/h kako mi par stotina km se kotlja niz rezervoar pada na cestu.
Znam da ima online, ali uvijek je to neki macak u vreci. Gledao sam quadlock, ali stvaaaarno su bezobrazno skupi.
Hvala
Ja sam uzeo ovaj nosac prije par godina. Dodje i mala traka koju zakacis za volan (ako se i otkaci, da ga ne ganjas) :)

GPS-Smartphone Torbica GIVI S956B (90 KM)
https://olx.ba/artikal/33926544
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#4 Re: Nosac za Mobitel

Post by Bronco_Billy »

Imaš na aliexpress kopiju quadlock koja je identična originalu. Ima na yt video test gdje upoređuju original i kopiju, nikakvih razlika nema. Imaš uzeti sa ublaživačem vibracija, ja iskreno na njemu držim stariji android tel kao navigaciju, iphone nisam kačio pa ne znam al iskustva što sam čitao su pozitivna.
Ako imaš android ne bi trebalo biti problema zbog vibracija, iphone je osjetljiviji.
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#5 Re: Nosac za Mobitel

Post by helpdesk1 »

Imate u Jumbo prodavnici cijena 7KM, ja montirao na kvad i extra se ponaša na makadamu.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#6 Re: Nosac za Mobitel

Post by DaysleepeR »

zdruzdjo wrote: 23/09/2023 20:37 Pozdrav
Da li je neko slucajno vidio negdje kupiti ili kupio u sarajevu(ili bih) neki normalan nosac za mobitel na motoru. Kad kazem normalan mislim na nesto sto je koliko toliko cvrsto i sigurno, a ne neka jeftina kineska plastikaner-smeca. Ne bih da gledam pri 100km/h kako mi par stotina km se kotlja niz rezervoar pada na cestu.
Znam da ima online, ali uvijek je to neki macak u vreci. Gledao sam quadlock, ali stvaaaarno su bezobrazno skupi.
Hvala
Bajkeru, poenta motora je da se isključiš od svijeta :P

Zato na početku filma Easy Rider Fonda skida sat sa ruke i baca ga :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#7 Re: Nosac za Mobitel

Post by DaysleepeR »

Bronco_Billy wrote: 29/09/2023 22:53 Imaš na aliexpress kopiju quadlock koja je identična originalu. Ima na yt video test gdje upoređuju original i kopiju, nikakvih razlika nema. Imaš uzeti sa ublaživačem vibracija, ja iskreno na njemu držim stariji android tel kao navigaciju, iphone nisam kačio pa ne znam al iskustva što sam čitao su pozitivna.
Ako imaš android ne bi trebalo biti problema zbog vibracija, iphone je osjetljiviji.
Imam ja tu kopiju. Nisam je još montirao, a evo zašto:

Jesu iskopirali Quadlock stvarno, samo ne znam koliko su dobro iskopirali duplofan koji zapravo drži mobitel.
A vibracije i loše ljepilo ne idu skupa...
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#8 Re: Nosac za Mobitel

Post by zdruzdjo »

DaysleepeR wrote: 02/04/2024 14:57
Bajkeru, poenta motora je da se isključiš od svijeta :P

Zato na početku filma Easy Rider Fonda skida sat sa ruke i baca ga :D

E vidis, ja sam neko ko ne moze bez muzike. Nikako. U auto kad sjedam, palim auto, muziku pa onda krecem. Jos sam rock-er u dusi. Mobitel mi treba iskljucivo za muziku. Tu i tamo za navigaciju, i to cisto zbog radara. Slusalice u usi, upalim motor, i pustim sebi Roadhouse Blues by Doors, Beastie Boys Sabotage, ili Bon Jovi Wanted Dead Or Alive...i bolji pocetak voznje ne mogu zamisliti. Stisam tek toliko da mogu cuti i malo desavanja oko sebe. E tako sam iskljucen od svijeta.
DaysleepeR wrote: 02/04/2024 14:58
Imam ja tu kopiju. Nisam je još montirao, a evo zašto:
Jesu iskopirali Quadlock stvarno, samo ne znam koliko su dobro iskopirali duplofan koji zapravo drži mobitel.
A vibracije i loše ljepilo ne idu skupa...
Ja kupio sebi tu kopiju. odmah skinuo onaj duplofan i kupio sebi drugu traku by tesa. Trpi vlagu sunce i sve atmosferlije i dura pravo puno kila.
A onda sam na black friday-u nasao original vibration dumper od quadlock-a koji je kompaktibilan sa ovom quadlock kopijom, sve smontirao i super je. nema sile da se otkine ista.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#9 Re: Nosac za Mobitel

Post by DaysleepeR »

zdruzdjo wrote: 02/04/2024 23:02
DaysleepeR wrote: 02/04/2024 14:57
Bajkeru, poenta motora je da se isključiš od svijeta :P

Zato na početku filma Easy Rider Fonda skida sat sa ruke i baca ga :D

E vidis, ja sam neko ko ne moze bez muzike. Nikako. U auto kad sjedam, palim auto, muziku pa onda krecem. Jos sam rock-er u dusi. Mobitel mi treba iskljucivo za muziku. Tu i tamo za navigaciju, i to cisto zbog radara. Slusalice u usi, upalim motor, i pustim sebi Roadhouse Blues by Doors, Beastie Boys Sabotage, ili Bon Jovi Wanted Dead Or Alive...i bolji pocetak voznje ne mogu zamisliti. Stisam tek toliko da mogu cuti i malo desavanja oko sebe. E tako sam iskljucen od svijeta.
DaysleepeR wrote: 02/04/2024 14:58
Imam ja tu kopiju. Nisam je još montirao, a evo zašto:
Jesu iskopirali Quadlock stvarno, samo ne znam koliko su dobro iskopirali duplofan koji zapravo drži mobitel.
A vibracije i loše ljepilo ne idu skupa...
Ja kupio sebi tu kopiju. odmah skinuo onaj duplofan i kupio sebi drugu traku by tesa. Trpi vlagu sunce i sve atmosferlije i dura pravo puno kila.
A onda sam na black friday-u nasao original vibration dumper od quadlock-a koji je kompaktibilan sa ovom quadlock kopijom, sve smontirao i super je. nema sile da se otkine ista.
Ja sam ga kupio iskljucivo radi navigacije kad budem isao na put, inace to leti sa motora.
Ima za muziku dobrih rjesenja isto na aliexpres koja se ugrade u kacigu.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#10 Re: Nosac za Mobitel

Post by r_faruk »

zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#11 Re: Nosac za Mobitel

Post by zdruzdjo »

r_faruk wrote: 03/04/2024 19:15 https://cardosystems.com/products/freecom-2x

Super dzidza
Pa cardo je vodeci brand u ovom segmentu uredjaja. Sa tim nema fule, mora biti dobar.
Ali dobra i cijena :-) :-)
Ja sebi ganjam nesto za sebe i hanumu. Ima ovih nekih kineskih djidja do 200 km(za dvije kacige), ali nikako da nekoga nahvatam pa da mi kaze kakve su iz prve ruke.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#12 Re: Nosac za Mobitel

Post by r_faruk »

zdruzdjo wrote: 03/04/2024 20:59
r_faruk wrote: 03/04/2024 19:15 https://cardosystems.com/products/freecom-2x

Super dzidza
Pa cardo je vodeci brand u ovom segmentu uredjaja. Sa tim nema fule, mora biti dobar.
Ali dobra i cijena :-) :-)
Ja sebi ganjam nesto za sebe i hanumu. Ima ovih nekih kineskih djidja do 200 km(za dvije kacige), ali nikako da nekoga nahvatam pa da mi kaze kakve su iz prve ruke.
Mene su dva izasla oko 300KM u Luisu. Ne galamim vise kroz kacigu kad nesto hocu da kazem hanumi, samo kazem HEY i otvori se komunikacija. HEY, javim se na tel :)
Zvucnici su ok, muzika se fino cuje, a cujes i motor i saobracaj ;)
Throttle
Posts: 13015
Joined: 10/06/2016 12:35

#13 Re: Nosac za Mobitel

Post by Throttle »

zdruzdjo wrote: 03/04/2024 20:59
r_faruk wrote: 03/04/2024 19:15 https://cardosystems.com/products/freecom-2x

Super dzidza
Pa cardo je vodeci brand u ovom segmentu uredjaja. Sa tim nema fule, mora biti dobar.
Ali dobra i cijena :-) :-)
Ja sebi ganjam nesto za sebe i hanumu. Ima ovih nekih kineskih djidja do 200 km(za dvije kacige), ali nikako da nekoga nahvatam pa da mi kaze kakve su iz prve ruke.
2x komunikacija za kacigu motor Intercom Bluetooth (149 KM)
https://olx.ba/artikal/53705027
Ja imam ove, sta znam, ja ih platio 35KM za par (drug toliko platio na ejebu il aliju pa i meni dao za tu cijenu da ne narucujem) pa ne mogu naci zamjerku gledano srazmjerno cijeni, sviraju, radi BT s telefona, pozivi al nije neka kvaliteta zvuka. Baterija drzi dobro bas, moze sigurno 8-10 sati bez problema muzika i pozivi. Drugi hanumi jos nisam namontirao al probao sam i radi komunikacija izmedju 2 uredjaja
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#14 Re: Nosac za Mobitel

Post by zdruzdjo »

Throttle wrote: 09/04/2024 14:00
2x komunikacija za kacigu motor Intercom Bluetooth (149 KM)
https://olx.ba/artikal/53705027
Ja imam ove, sta znam, ja ih platio 35KM za par (drug toliko platio na ejebu il aliju pa i meni dao za tu cijenu da ne narucujem) pa ne mogu naci zamjerku gledano srazmjerno cijeni, sviraju, radi BT s telefona, pozivi al nije neka kvaliteta zvuka. Baterija drzi dobro bas, moze sigurno 8-10 sati bez problema muzika i pozivi. Drugi hanumi jos nisam namontirao al probao sam i radi komunikacija izmedju 2 uredjaja
Hvala majstore, odlicno. Za muziku meni treba nesto drugo i to imam. Volim bolji zvuk u usima kad slusam muziku i tu se ne bih oslanjao na ovakve stvari.
Ali za ovo torokanje sa hanumom dok vozim, bice ok. Onako malo komentarismo kako ko sjedi za volanom pored nas, torokamo, kazem joj "cuvaj guzove, lezeci policajac/šine/rupa/.." i to je to.
Throttle
Posts: 13015
Joined: 10/06/2016 12:35

#15 Re: Nosac za Mobitel

Post by Throttle »

Naruci sebi iz kine, ovi nasi su bespotrebno nabili cijene. Ok neki profit al 150-200KM a nabavna 35, ne ide
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#16 Re: Nosac za Mobitel

Post by zdruzdjo »

Throttle wrote: 09/04/2024 22:32 Naruci sebi iz kine, ovi nasi su bespotrebno nabili cijene. Ok neki profit al 150-200KM a nabavna 35, ne ide
Evo vjeruj mi da trazim bas sada. Samo namazani. Reklama dva komada=cijena jedna. Otvoris, dva komada cijena druga.
Post Reply