NoName Tableti - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1 NoName Tableti - all about

Post by un1ted »

Bilo bi fino imati na jednom mjestu sve o tabletima koje mozes naruciti preko ebaya, buycouins i ostalih stranica koje se bave ovakvim prodajama. Na ovoj temi preporucite i podjelite VASA iskustva, da se mi ostali ne bi zalijetali s kupovinom, a mozda imaju neke mane.

Zamolio bih moderatore da ne kljucaju temu, znam da ima o tabletima, ali je tamo vecina preporuka za brendirane i slicno :)

Napomenuo bih jos da ako preporucujete tablete, da bi bilo dobro da navedete da li imaju i kakvu imaju podrsku android zajednice. Naprimjer xda i custom roomovi i slicno :D
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#2 Re: NoName Tableti - all about

Post by charrrmed »

I mene sve navedeno zanima :thumbup:
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#3 Re: NoName Tableti - all about

Post by jahh »

Ja sam koristio Cybernav tablet (tradingmic.com ,oko $90) i ne bih ga preporučio nikome. :)

Evo link: http://www.dracotek.com/cybernav-mini-2 ... r-8gb.html

Uglavnom touch je očajan, nakon par dana korištenja bilo je skoro pa nemoguće bilo šta pritisnuti.
Last edited by jahh on 08/01/2013 18:26, edited 1 time in total.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#4 Re: NoName Tableti - all about

Post by un1ted »

jahh wrote:Ja sam koristio Cybernav tablet (tradingmic.com ,oko $60) i ne bih ga preporučio nikome. :)
HVALA PUNOOOOOOOOOOOOO!!! Ovo je ono sto nama treba :) Ostavi link ako mozes naci na ovaj laptop pa da ga izbjegnemo :)

Editovat cu pocetni post ako je potrebno!
User avatar
Morales
Posts: 519
Joined: 26/12/2011 10:51

#5 Re: NoName Tableti - all about

Post by Morales »

Ima li neko iskustva sa GoClever tabletima?
Royale
Posts: 117
Joined: 17/03/2011 23:28
Location: Visoko, Bosnia and Herzegovina

#6 Re: NoName Tableti - all about

Post by Royale »

Kineske verzije sa 800 x 600 pixela su sve očajne.
eeddiinn
Posts: 207
Joined: 01/09/2011 12:18

#7 Re: NoName Tableti - all about

Post by eeddiinn »

Ja imam tablet Gemei G2 i frcera sve bez i najmanjeg problema. Izašao me je 120$ sa dostavom u februaru 2012, ja prezadovoljan. Što se tiče custom romova nije baš da ih ima na pretek ali ima dovoljno da se prate trendovi sa relativno malim zakašnjenjem. Ja sam ga fleshovo na ICS i to je proteklo bez ikakvog problema i što je najvažnije jako je jednostavno. Meni nije ni bitno da se nešto puno igram sa romovima i eksperimentišem. Uglavnom se koristi za mail, skype, youtube ili da malac odigra neku igru i pogleda film u autu. Za tu namjenu i više nego dobar.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#8 Re: NoName Tableti - all about

Post by JoseMujica »

vidim sad na Ebayu ima već od 50USD tableta....ne vjerujem da su nešto extra ali sigurno nisu lošiji od ovih što se kod nas prodaju za po 200 KM
eeddiinn
Posts: 207
Joined: 01/09/2011 12:18

#9 Re: NoName Tableti - all about

Post by eeddiinn »

kod tih tableta je touch najveći problem, odnosno to je resistive touch koji moraš pritisnuti jače da bi radio i na to se raja obično i žale kod noname tableta. Kod mene je capacitive touch i nema nikakvih problema.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#10 Re: NoName Tableti - all about

Post by motorola01 »

eeddiinn wrote:kod tih tableta je touch najveći problem, odnosno to je resistive touch koji moraš pritisnuti jače da bi radio i na to se raja obično i žale kod noname tableta. Kod mene je capacitive touch i nema nikakvih problema.
Zato trazite IPS screen i nema zime. Meni danas stigao ainol tablet i odlican je za ove pare(120 dolara). Imate ga uzeti na dx.com, klix.com i slicnim stranicama. Ne uzimajte preko ebay-a jer su tu preskupi(preprodavci).
D3GO mi radi na njemu. Maloprije film prebacio i ide bez problema. Slika je jedino malo slaba(moze biti i do filma, ali i do tableta), ali film se moze bez problema gledati. Ne znam kako se stima rezolucija slike(ako se uopste moze nastimati), ali valjda cu i to skontati nekako. Tek sam sve ukupno cackao nekih sat vremena, tako da ce trebati vremena da pohvatam sve fazone, sta moze, a sta ne.
eeddiinn
Posts: 207
Joined: 01/09/2011 12:18

#11 Re: NoName Tableti - all about

Post by eeddiinn »

To je tačno ali IPS nema za 50$. Nisu ni svi kinezi isti. Sa ainolom nisi sugurno pogrješio.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#12 Re: NoName Tableti - all about

Post by motorola01 »

Nema sigurno. Oni su od nekih 90 dolara pa na vise.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#13 Re: NoName Tableti - all about

Post by AmirBaa »

http://www.klix.com/icoo-d70pro-7-d ... 66540.html sta mislite valja li ovo ista? Citam review-e i gledam desetine videa po youtube, svi kao zadovoljno :)
eeddiinn
Posts: 207
Joined: 01/09/2011 12:18

#14 Re: NoName Tableti - all about

Post by eeddiinn »

Po karakteristikama izgleda sasvim zadovoljavajuće. Za šta ga misliš koristiti?
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#15 Re: NoName Tableti - all about

Post by AmirBaa »

eeddiinn wrote:Po karakteristikama izgleda sasvim zadovoljavajuće. Za šta ga misliš koristiti?
Ma najvise zabava, za putovanja da se nadje zanimacija. Karakteristike su stvarno super, samo izdrzljivost i kvalitet me brine. Mislim za ove pare ne treba ocekivati ipad3, ali nesto me strah da ce nakon mjesec-dva riknutii :mrgreen:
eeddiinn
Posts: 207
Joined: 01/09/2011 12:18

#16 Re: NoName Tableti - all about

Post by eeddiinn »

Za tu namjenu netreba ti ništa bolje. Ja sam svoj kupio u februaru 2012. i još nije riknuo. To što je iz kine ne znači da će se pokvariti, većina tih tableta se sastavlja od dijelova poznatih proizvođača.
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#17 Re: NoName Tableti - all about

Post by Filter »

kupio prosle godine nekad u januaru ONDA midi nesta 7" tablet. oko 90$ made in prc, naravno :D
radi ko zmaj. internet, igrice, filmovi. baterija moze sigurno izgurati preko 6 sati koristenja... meni dosta :)
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#18 Re: NoName Tableti - all about

Post by swatch »

Prije godinu dana preko focala uzeo no name 7" tablet za 130 dolara. Displej je capacitive, 1GB RAM, 1.2 GHZ procesor, 512 MB ROM, 8 GB interne prosirivo do 32 GB putem kartice. Prezadovoljan sam, igrice idu dobro, Andoird odlicno slusa, ekran je odlican, baterija traje dugo i nisam primijetio da je oslabila za ovu godinu dana. Kopcao ga na TV, pustao filmove, nema sta mu nisam radio, cak mi je ispao jednom iz futrole ali tablet i dalje slusa odlicno. Pored ovog tablet uzeli smo i jedan skuplji brendirani putem klix (dosao nas je 400 KM). Taj tablet je 10.1" i ima odlicne performanse (rang Galaxy S2 telefona), Android je 4.1, ... Sve u svemu imam jako dobra iskustva sa kinezima. Jako je bitno pogledati sta ostali ljudi kazu za navedeni proizvod i naravno nije lose ni zaguglati pomenuti proizvod. Pored tableta promijenili smo i 3 njihova telefona. Inicijalno je to krenulo kao zezancija ispitivanje njihovih mogucnosti a sada mi je vec normalno otic na neku od njihovih stranica i naruciti stvar koju trazim. Sto se tice ebaya, slazem se sa kolegama, iste se stvari prodaju po dosta vecim cijenama plus dosta njih na ebayu dodatno naplacuje postarinu sto preko kineskih stranica nije slucaj.
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#19 Re: NoName Tableti - all about

Post by swatch »

eeddiinn wrote:Za tu namjenu netreba ti ništa bolje. Ja sam svoj kupio u februaru 2012. i još nije riknuo. To što je iz kine ne znači da će se pokvariti, većina tih tableta se sastavlja od dijelova poznatih proizvođača.
Kad se neka stvar normalno koristi sigurno nece riknuti. Sto se tice hardwera jedno vrijeme kinezi su gurali svoje procesore koji su bili malo slabiji po performansama od ostalih ali po kvaliteti jako dobri. Sada ili ugradjuju svoje procesore koji su u rangu brendiranih ili ugradjuju brendirane u tablete. Sto je jako vazno moze se izabrati jako dobar tablet, sa jako dobrim performansama za prihvatljivu cijenu.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#20 Re: NoName Tableti - all about

Post by bordo gandalf »

A kako izađete na kraj sa carinom, naplacuju li?
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#21 Re: NoName Tableti - all about

Post by duboka_misao »

kupljen da podmladak ima sta gledati tokom dugih voznji,natrpali mu crtanih ali definitivno prelazi tu upotrebu, kupljen na piku


http://www.ainol-novo.com/ainol-novo-7- ... pc-8g.html
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#22 Re: NoName Tableti - all about

Post by JoseMujica »

Filter wrote:kupio prosle godine nekad u januaru ONDA midi nesta 7" tablet. oko 90$ made in prc, naravno :D
radi ko zmaj. internet, igrice, filmovi. baterija moze sigurno izgurati preko 6 sati koristenja... meni dosta :)
ih lako je tako :D ONDA već nije no name...ne pika se :lol: ....ženi sam kupio njihov 7'' mp4 player prije nekih skoro pa 5 godina i još fescera ko zmaj
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#23 Re: NoName Tableti - all about

Post by swatch »

Sto se tice carine tablet od 7" je prosao bez problema, svi telefonu su otvarani i napaceno je samo 3.5 KM carinski pregled. Tablet od 10.1" je prosao sa carinom od 100 KM, sto je po meni opet OK, jer tablet slicnih karakteristika je opet puno skuplji kod nas.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#24 Re: NoName Tableti - all about

Post by JoseMujica »

swatch..koje sve stranice sve koristiš za kupovinu, a da imaju dostau u BiH naravno?

pošto drljam samo po Ebayu...dobro bi mi došlo da proširim obzore...hvala
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#25 Re: NoName Tableti - all about

Post by Filter »

JoseMujica wrote:
Filter wrote:kupio prosle godine nekad u januaru ONDA midi nesta 7" tablet. oko 90$ made in prc, naravno :D
radi ko zmaj. internet, igrice, filmovi. baterija moze sigurno izgurati preko 6 sati koristenja... meni dosta :)
ih lako je tako :D ONDA već nije no name...ne pika se :lol: ....ženi sam kupio njihov 7'' mp4 player prije nekih skoro pa 5 godina i još fescera ko zmaj
:lol: :lol: jasta neg poznata marka :-) :D
kupljen preko dealextreme i ovdje je carine bilo oko 45KMica... koliko me sjecanje sluzi...
Post Reply