NON PAPER

Post Reply
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#826 Re: NON PAPER

Post by palermo »

Al mislim da ova tema prilicno dobro pokazuje zasto SDA pobjeduje. Zgrozen svim aferama koje je SDA proizvela covjek dode na glasacko mjesto odlucan da ne glasa za njih i onda se.na trenutak zamisli i sjeti se da ih trebaju zamijeniti ovi sto za sva zla svijeta okrivljuju SDA.

I onda se oni stariji sjete 91 i 92 godine i prica koje su kruzile a.mladii se sjete onog sto su im stariji pricali i onda....zna se
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#827 Re: NON PAPER

Post by nosara »

palermo wrote: 17/04/2021 22:53 Al mislim da ova tema prilicno dobro pokazuje zasto SDA pobjeduje. Zgrozen svim aferama koje je SDA proizvela covjek dode na glasacko mjesto odlucan da ne glasa za njih i onda se.na trenutak zamisli i sjeti se da ih trebaju zamijeniti ovi sto za sva zla svijeta okrivljuju SDA.

I onda se oni stariji sjete 91 i 92 godine i prica koje su kruzile a.mladii se sjete onog sto su im stariji pricali i onda....zna se...
... HDZ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Last edited by nosara on 17/04/2021 22:57, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#828 Re: NON PAPER

Post by General War »

Johnny_x wrote: 17/04/2021 22:50 Ja mislim da je veci problem za Bosnu zloupotreba poreskog novca, nego neki papiri o podjeli Bosne. Za nasu drzavu je gore sto Bisera u kupovinu ide sa 2 sluzbena vozila, sto dan nakon sto su Biseru uslikali kako ide sa sluzbenim vozilom, Mirsad Zaimovic(SDA), predsjednik parlamenta, nabavi sluzbeni audi u iznosu od 60000 KM. Ovo je razgradnja drzave, zloupotreba javne pozicije je razvaljivanje drzave.
BiH ako se ikad raspadne to ce biti iskljucivo zasluga SDA, jer 25 godina poslije rata SDA nije napravila nijednu drzavnu institucije da funkcionise kako treba, razvaljivanje drzave je kada na direktorsku poziciju postavis lika koji nema fakultetske diplome i kada on svoju diplomu proglasi drzavnom tajnom, razvaljivanje drzave je kad Bisera pozaposljava svu svoju djecu u drzavne institucije, sina je zaposlila u OSU bez konkkursa, razvaljivanje drzave je kada Dalidu Burzic imenujes u drzavno tuziteljstvo, nakon sto je zataskala slucaj Dzenan Memic, razvaljivanje drzave je kupovina respiratora od malinara, razvaljivanje drzave je kada imenujes Asima Sarajlica u dom naroda BiH, iako taj covjek u tom trenutku ima optuznicu za zaposljavanje u EP, interesatno sudjenje jos traje, razvaljivanje drzave je kada uvedes akcize za izgradnju cesta, a onda taj novac od akciza koristis za popunjavanje budzetskih rupa, razvaljivanje drzave je kada kazes da se migranti deportuju u maticne zemlje, a ministar sigurnosti ti kaze da je to sexy rjesenje, razvaljivanje drzave je kada u budzetu imas veliki nedostatak novca uzrokovan pandemijom ne smanjis javnu potrosnju, razvaljivanje drzave je kada ustavni sud kaze da propis o nosenju maski na otvorenom je antiustavan i onda niko nista ne radi povodom te odluke itd.
Mi svaki dan imamo razvaljivanje drzave i to od stranke koja za sebe kaze da je patriotska i sto je najgore imamo botove koji svaki dan podrzavaju to razvaljivanje. Jednog dana kada nam Amerika kaze, vi imate nefunkcionalnu drzavu, niste nista uradili da bi je doveli u red, vec ste je svaki dan unistavali i najbolje vam je da se razidjete, ja garantujem da ce nas SDA botovi ubjedjivati kako je to najbolje za Bosnu i da konacno mozemo sami da zivimo kako treba, kako smo napokon docekali da imamo svoju drzavu za sebe itd.
Meni je Corona kriza pokazala da mi drzavu imamo samo na papiru, u godini kada je cijeli svijet u pandemiji ministrica civilni poslova ti izjavi da u budzetu nisu planirana sredstva za vakcinu, sta reci vise na ovo. Nase drzavne institucije nisu u sluzbi naroda, one su tu u sluzbi stranaka koje su na vlasti, za mene to nije drzava. Korona ce proci, non paper ce se smiriti, moja pretpostavka da onaj mjesec kada mi proglasimo da smo pobjedili koronu, vec iduci mjesec ce nam povecati PDV, bit ce mozda 20%, krediti koji se sada uzimaju usljed nedostatka prihoda za vrijeme korone doci ce na naplatu, javnu potrosnju nece smanjiti, tako da ce njima ovo biti jedino rjesenje. Poslije korone idu jos veci nameti i budite spremi na to, nesto me ne bi iznenadilo da oni vec imaju gotov plan kako povecati namete.
Apsolutno u pravu :thumbup:
Samo ne znam cemu se nadaju..takve stvarni nikad nemaju happy end, i dodje dzavo po svoje.
Nas problem, sto neprijatelja imamo unutra koji je aktivniji nego vanjski.
Last edited by General War on 17/04/2021 22:56, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#829 Re: NON PAPER

Post by nosara »

...
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#830 Re: NON PAPER

Post by dale cooper »

palermo wrote: 17/04/2021 22:53 Al mislim da ova tema prilicno dobro pokazuje zasto SDA pobjeduje. Zgrozen svim aferama koje je SDA proizvela covjek dode na glasacko mjesto odlucan da ne glasa za njih i onda se.na trenutak zamisli i sjeti se da ih trebaju zamijeniti ovi sto za sva zla svijeta okrivljuju SDA.

I onda se oni stariji sjete 91 i 92 godine i prica koje su kruzile a.mladii se sjete onog sto su im stariji pricali i onda....zna se
Ti koji tako rezonuju apsolutno zaslužuju SDA vlast i sve ono što im ovi prirede.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#831 Re: NON PAPER

Post by Point. »

dust71000 wrote: 17/04/2021 22:45
Point. wrote: 17/04/2021 22:44
dust71000 wrote: 17/04/2021 22:33
Najvjerovatnije oni nisu ovo napisali, prekomplikovano je to za njih. Ali sve što je trebalo reći o tome rekla je ambasada SAD-a a onda i svi ostali koje se pitalo za mišljenje. Postoje li ljudi koji bi da dijele BiH ? Naravno da postoje, ne treba nam nikakav non-paper tariguz za koji se ne zna ni ko ga je napisao da to znamo. Ono što sad SDA radi je da prave cirkus od ovoga po medijima i daju mu značaj mnogo veći od realnog kako bi skrenuli pažnju sa gomile trenutnih afera. Koriste situaciju, a leglo im je ko kec na desetku.
Drugim riječima, Edi Rama, Peđa, Vesna, redakcija Reutersa i ostali koji su se oglasili u medijima u vezi ovoga su SDA igrači.

Primljeno k znanju.
Ti si izgleda zaboravio maternji jezik. Pročitaj ponovo postove, možda shvatiš šta je napisano.
Čisto sumnjam da ti znaš šta zapravo želiš reći. Prvo je bilo da je ovaj non paper SDA olovkom pisano, pa se sada priča lagano okreće da to SDA medijski uveličava a komentare u medijima daju svi, od Peđe, preko predsjednika Hrvatske, premijera Albanije, bivših i sadašnjih ministara Makedonije, Srbije, Slovenije. Šta ti zapravo želiš reći, da SDA kontroliše sve te medije, da je toliko moćna i gorda?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#832 Re: NON PAPER

Post by General War »

dale cooper wrote: 17/04/2021 22:57
palermo wrote: 17/04/2021 22:53 Al mislim da ova tema prilicno dobro pokazuje zasto SDA pobjeduje. Zgrozen svim aferama koje je SDA proizvela covjek dode na glasacko mjesto odlucan da ne glasa za njih i onda se.na trenutak zamisli i sjeti se da ih trebaju zamijeniti ovi sto za sva zla svijeta okrivljuju SDA.

I onda se oni stariji sjete 91 i 92 godine i prica koje su kruzile a.mladii se sjete onog sto su im stariji pricali i onda....zna se
Ti koji tako rezonuju apsolutno zaslužuju SDA vlast i sve ono što im ovi prirede.
Evo vala kod mene u Tuzli SDP i oporBa..isti qurac.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#833 Re: NON PAPER

Post by palermo »

dale cooper wrote: 17/04/2021 22:57
palermo wrote: 17/04/2021 22:53 Al mislim da ova tema prilicno dobro pokazuje zasto SDA pobjeduje. Zgrozen svim aferama koje je SDA proizvela covjek dode na glasacko mjesto odlucan da ne glasa za njih i onda se.na trenutak zamisli i sjeti se da ih trebaju zamijeniti ovi sto za sva zla svijeta okrivljuju SDA.

I onda se oni stariji sjete 91 i 92 godine i prica koje su kruzile a.mladii se sjete onog sto su im stariji pricali i onda....zna se
Ti koji tako rezonuju apsolutno zaslužuju SDA vlast i sve ono što im ovi prirede.
Ma daj, takvi odgovori su potroseni.....imali su neko vrijeme funkciju...al ne.mozes isti odgovor u svakoj situaciji postavljati.....postane, ato bi braca hrvati rekli, neucinkovito
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#834 Re: NON PAPER

Post by Sanjarko »

Opet SDA zakuhava. :lol:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#835 Re: NON PAPER

Post by meridiyan »

General War wrote: 17/04/2021 22:58
dale cooper wrote: 17/04/2021 22:57
palermo wrote: 17/04/2021 22:53 Al mislim da ova tema prilicno dobro pokazuje zasto SDA pobjeduje. Zgrozen svim aferama koje je SDA proizvela covjek dode na glasacko mjesto odlucan da ne glasa za njih i onda se.na trenutak zamisli i sjeti se da ih trebaju zamijeniti ovi sto za sva zla svijeta okrivljuju SDA.

I onda se oni stariji sjete 91 i 92 godine i prica koje su kruzile a.mladii se sjete onog sto su im stariji pricali i onda....zna se
Ti koji tako rezonuju apsolutno zaslužuju SDA vlast i sve ono što im ovi prirede.
Evo vala kod mene u Tuzli SDP i oporBa..isti qurac.
+1 USK.. sve ista govna
Last edited by meridiyan on 17/04/2021 23:08, edited 1 time in total.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#836 Re: NON PAPER

Post by Point. »

dale cooper wrote: 17/04/2021 22:47
Point. wrote: 17/04/2021 22:40
dale cooper wrote: 17/04/2021 22:18

Izvini što moram koristiti ovaj izlizan argument, ali ovdje stoji. Ti si jarane vani, u uređenom društvu sa uređenim zdravstvenim sistemom.
I boli te kurac, sutra možeš birati koju ćeš vakcinu primiti, i sigurno se ne moraš brinuti da ako završiš kojim slučajem u bolnici da te
neće priključiti na neki neispravan respirator. Hoću reći da su tebi ovi naši svakodnevni problemi apstrakcija, znaš o čemu se radi i kao
razumiješ, ali te suštinski to ne dotiče. Zato i možeš rahat raspravljati o još jednoj prijetnji ratom, podjelama i razbacivanjem kartama od
strane standardnih sumnjivaca kao da mi ne znamo sa čime smo okruženi i treba neko sa strane da nam skrene pažnju.
Izvini ali ne mogu ni sutra a ne mogu ni birati vakcinu, nego šta mi ponude.

Pročitaj i pogledaj reakcije ljudi, koji su na mnogo većem nivou od mene i tebe, koji ne dijele mišljenje mahale da je ovo namještaljka SDA da se skrene pažnja sa respiratora. Pa neće pandemija sutra nestati sama od sebe pa do 12 maja ljudi to zaboraviti. Zašto podcjenjujute ljude toliko? Zar fakat misliš da je jebena SDA u stanju uvući premijera jedne EU države u ovakvu priču bez posljedica? Pa to nikako ne ide onda u narativ da je SDA nesposobna, vaka, naka. Ljudi su u tom slučaju freakin' CIA+KGB škola.

Bolan, četnici su se ukopavali oko Sarajeva dok su ljudi u gradu, par kilometara ispod, pjevali pjesme mira, meda i mljeka i govorili neće ovdje zapucati. Zar treba opet istu grešku praviti? Ne graniči BiH sa Kanadom i Novim Zelandom baš.
Pa imati ćeš izbora u svakom slučaju. Za nas nije sigurno ni kad ni šta ćemo imati na raspolaganju.

Ponavljam, ja ne mislim da iza ovog papira stoji SDA, ali mislim da obilato koriste frku koja se digla oko toga za svoje potrebe.

Dobro, šta ti očekuješ od nas da učinimo konkretno? I još jednom ponavljam je li ti to misliš da smo mi blesavi pa ne poznajemo
okruženje i bez ovih non papera? Molim te, mi živimo ove pizdarije i konstantno stanje napetosti i prijetnji od kako se rat završio.
Jedino što ću imati izbora je hoću li primiti vakcinu. Ne kad i koju, kao što impliciraš.

Na koji način konkretno obilato koriste frku koja se digla? Jer čitam o ovome na većini portala i štampe koje nisu pod njihovom kontrolom i od ljudi, političara i službenih čimbenika drugih država koji se ni u putu sreli sa SDA.

Ponavljam, da sutra SDA objavi da su vanzemljaci sletili na Bakirov balkon i svečano objave da je potomak Annunakija, to neće utjecati ma ljude da zaborave na njihove posljednje afere u doba korone. Podcjenjujute ljude.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#837 Re: NON PAPER

Post by General War »

meridiyan wrote: 17/04/2021 23:08
General War wrote: 17/04/2021 22:58
dale cooper wrote: 17/04/2021 22:57

Ti koji tako rezonuju apsolutno zaslužuju SDA vlast i sve ono što im ovi prirede.
Evo vala kod mene u Tuzli SDP i oporBa..isti qurac.
+1 USK.. sve ista govna
Ih, vi ste tek nahebali
dust71000
Posts: 290
Joined: 24/07/2015 15:08

#838 Re: NON PAPER

Post by dust71000 »

Point. wrote: 17/04/2021 22:57
dust71000 wrote: 17/04/2021 22:45
Point. wrote: 17/04/2021 22:44
Drugim riječima, Edi Rama, Peđa, Vesna, redakcija Reutersa i ostali koji su se oglasili u medijima u vezi ovoga su SDA igrači.

Primljeno k znanju.
Ti si izgleda zaboravio maternji jezik. Pročitaj ponovo postove, možda shvatiš šta je napisano.
Čisto sumnjam da ti znaš šta zapravo želiš reći. Prvo je bilo da je ovaj non paper SDA olovkom pisano, pa se sada priča lagano okreće da to SDA medijski uveličava a komentare u medijima daju svi, od Peđe, preko predsjednika Hrvatske, premijera Albanije, bivših i sadašnjih ministara Makedonije, Srbije, Slovenije. Šta ti zapravo želiš reći, da SDA kontroliše sve te medije, da je toliko moćna i gorda?
Nigdje nisam napisao da je SDA kreator ovog dokumenta, nesposobni su oni za to, nego da iskorištava situaciju i u medijima preuveličava značaj ovoga kako bi skrenula pažnju sa stvarnih afera. Svi ključni igrači su se očitovali o ovome, značaj non papera - nikakav. Ali ono što jeste značajno je da bi naša vlast, a znamo ko je čini, ubijala svoje građane da bi klepila milione na respiratorima, da bi zataškala ono što se dešava u bolnici, da bi dobila ovog ili onog načelnika. A to bi moglo zaista da nas košta. Sad života ljudi, a u budućnosti ko zna. Jer sa njima je sve na prodaju, i narod i država.
Last edited by dust71000 on 17/04/2021 23:22, edited 2 times in total.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#839 Re: NON PAPER

Post by mk ultra »

Point. wrote: 17/04/2021 23:08

to neće utjecati ma ljude da zaborave na njihove posljednje afere u doba korone. Podcjenjujute ljude.
Nazalost svaki put do sad jeste
A sad su dobro zaglibili
Respiratori
Kcus
Memić
Suđenja, sipa, pretresi... itd
Migranti

Memića hudog vise niko i ne spominje a bilo se zahuktalo, a izgleda da ce i to zavrsiti u nekoj fioci kao i respiratori
I u jeku svega toga SDA dobije izbore u Travniku

Kazem opet pored takvih ljudi i vlasti, ne treba ti slovenija govoriti o razjebavanju, mi smo vec razjebani
A tvrdim da Hrvatska ne zeli nikakvo spajanje, jer znaju kakve probleme bi im to moglo donijeti i sa kakvim lopinama imaju posla...
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#840 Re: NON PAPER

Post by Dozer »

black64 wrote: 16/04/2021 13:04
Dozer wrote: 16/04/2021 12:42 Bojite se i zazirete od onih drugih i trecih ako nisu iz vaseg mjesta/grada (a i tada), i u "njihove" dijelove zemlje ni ne idete. To ne smatrate svojim. I to je totalno pogresno.
Ali, u svakom slucaju, pokazuje da je ENV matrica uspjela u onome sto su zapoceli 1990. svojim osnivanjem, a sto nisu uspjeli ratom. Na kraju cete upravo vi, generacije nakon 1978., dohakati BiH kao drzavi. Problem je, a takodjer i nadasve zalosno, sto vi uopste nemate dovoljno mentalnih kapaciteta da biste shvatili kako cete time zapravo dohakati i sebi samima.
šta god da uradimo (mi - generacije nakon 1978. - pogotovo generacije koje su ratne i poslijeratne (od 1990ih pa nadalje)) ne možemo nikako zas*ati više nego vi (generacije prije 1978.). Upravo vi ste od ove države napravili Palestinu, te je nama sad dajete u ruke i kažete da ćemo je mi dokrajčiti, a vi ste dopustili svu poslijeratnu privatizaciju, nepotizam, korupciju itd. Nekim generacijama su prošli lokalni izbori bili prvi u životu i već se osjeti promjena u urbanim sredinama, ja mislim da ćemo mi (mladi) prodisati nakon što generacije koje se dobro sjećaju rata prestanu glasati (obzirom da to mnogi ne mogu čekati pokupe se i odu).
Moras malo razgraniciti. Ovo sve su nam napravile generacij starije od 1965. Tacnije one ispod 1960. One od '60 pa do '77 su/smo najvise popusile jer smo desetkovani. Danas je vrlo malo pripadnika ovih generacija koji glaaju za ove ENV debile, a oni koji glasaju su vecinom interesno vezani za matrice.
Za matruce glasaju sela, uhljebi i nepismeni. Mladi vecinom ni ne glasaju, nazalost.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#841 Re: NON PAPER

Post by General War »

Dozer wrote: 17/04/2021 23:24
black64 wrote: 16/04/2021 13:04
Dozer wrote: 16/04/2021 12:42 Bojite se i zazirete od onih drugih i trecih ako nisu iz vaseg mjesta/grada (a i tada), i u "njihove" dijelove zemlje ni ne idete. To ne smatrate svojim. I to je totalno pogresno.
Ali, u svakom slucaju, pokazuje da je ENV matrica uspjela u onome sto su zapoceli 1990. svojim osnivanjem, a sto nisu uspjeli ratom. Na kraju cete upravo vi, generacije nakon 1978., dohakati BiH kao drzavi. Problem je, a takodjer i nadasve zalosno, sto vi uopste nemate dovoljno mentalnih kapaciteta da biste shvatili kako cete time zapravo dohakati i sebi samima.
šta god da uradimo (mi - generacije nakon 1978. - pogotovo generacije koje su ratne i poslijeratne (od 1990ih pa nadalje)) ne možemo nikako zas*ati više nego vi (generacije prije 1978.). Upravo vi ste od ove države napravili Palestinu, te je nama sad dajete u ruke i kažete da ćemo je mi dokrajčiti, a vi ste dopustili svu poslijeratnu privatizaciju, nepotizam, korupciju itd. Nekim generacijama su prošli lokalni izbori bili prvi u životu i već se osjeti promjena u urbanim sredinama, ja mislim da ćemo mi (mladi) prodisati nakon što generacije koje se dobro sjećaju rata prestanu glasati (obzirom da to mnogi ne mogu čekati pokupe se i odu).
Moras malo razgraniciti. Ovo sve su nam napravile generacij starije od 1965. Tacnije one ispod 1960. One od '60 pa do '77 su/smo najvise popusile jer smo desetkovani. Danas je vrlo malo pripadnika ovih generacija koji glaaju za ove ENV debile, a oni koji glasaju su vecinom interesno vezani za matrice.
Za matruce glasaju sela, uhljebi i nepismeni. Mladi vecinom ni ne glasaju, nazalost.
:thumbup:
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#842 Re: NON PAPER

Post by Anquilla »

dale cooper wrote: 17/04/2021 22:57
palermo wrote: 17/04/2021 22:53 Al mislim da ova tema prilicno dobro pokazuje zasto SDA pobjeduje. Zgrozen svim aferama koje je SDA proizvela covjek dode na glasacko mjesto odlucan da ne glasa za njih i onda se.na trenutak zamisli i sjeti se da ih trebaju zamijeniti ovi sto za sva zla svijeta okrivljuju SDA.

I onda se oni stariji sjete 91 i 92 godine i prica koje su kruzile a.mladii se sjete onog sto su im stariji pricali i onda....zna se
Ti koji tako rezonuju apsolutno zaslužuju SDA vlast i sve ono što im ovi prirede.
Onaj ko je zgrožen aferama, a nije se uhljebio, taj vala neće moći prelomiti i glasati za SDA.

Jednostavno, svi oni koji, nakon ovog svega, zaokruže SDA, su oni glasači kojima je nevažno što nas kradu, što uhljebljuju svoje, što nas prave budalama.
Nevažna im je i država i narod, važni su im samo oni sami i stranka.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#843 Re: NON PAPER

Post by Dozer »

deogest wrote: 16/04/2021 14:19
Dozer wrote: 16/04/2021 12:43
palermo wrote: 16/04/2021 12:26 :?
Jedno pitanjce. Koja su nasa vrata?
Bosnjacima SDA, Srbima SNSD/SDS, Hrvatima HDZ. Oni su najvece zlo, zvi zajedno, koje se moglo desiti BiH i njenim gradjanima u totalu.

Kada sep oskidaju te glave, naredne ce dobro razmisliti o svom ponasanju i sta ce i kako ce raditi. Ko god da budu.
Ne vidis da je problem kompletan sistem a ne samo te stranke. Ko god da dodje na vlast isto ce da radi. Uostalom, SDP je bio na vlasti pa sta su radili nego zaposljavali svoje i punili svoje dzepove?

Covjek iz kioska dodje na vlast i ima tu 4 godine da se zadrzi, zar stvarno mislis da mu je u interesu da radi nesto za narod ili da se obogati?

Ova drzava je nefunkcionalna i ona je samo na papiru, u praksi nikako. Zao mi je ako to ne vidis, mozda budu vidjeli tvoji unuci.
E, upravo radi ovakvog razmisljanja nama nema naprijed.
Sistem nije pao s neba, nego su ga osmislili i napravili ljudi. Ljudibga mogu i mijenjati, ako hoce.
SDP nikad nije bio na vlasti na svim nivoima. Ovo je spin SDA kojim pokrivaju svoje nebuloze.
O bilo kojoj stranci se moze reci da je bila na vlasti trk kada bude vladala na svim nivoima. Tek tada se moze prucati i necijim stvarnim ucincima, odgovornosti, itd.. Za sad to je samo SDA. Naravno i HDZ i SNSD.
A sve dok jedni drze gornji, drugi srednji, a treci najnizi nivo, od te price nema nista.
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#844 Re: NON PAPER

Post by use your illusion »

Jeste li vidjeli sta je rekao ministar europskih poslova Njemacke na non paper. "Crtanje novih granica je opasan put." Znaci ipak je put u prevodu.
User avatar
PlusSA
Posts: 3167
Joined: 13/07/2011 16:51

#845 Re: NON PAPER

Post by PlusSA »

RS je poprilicno cist i kad tad ce se pripojiti Srbiji.
To je neminovno, imaju cistu situaciju.

Najveci problem je herceg bosna, bojim se da naši to nece prodati i filovati nas kako je to najbolja opcija.

Gledajuci novu generaciju djece ove koje dolaze piši propalo sve.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#846 Re: NON PAPER

Post by Sanjarko »

Dozer wrote: 17/04/2021 23:24
black64 wrote: 16/04/2021 13:04
Dozer wrote: 16/04/2021 12:42 Bojite se i zazirete od onih drugih i trecih ako nisu iz vaseg mjesta/grada (a i tada), i u "njihove" dijelove zemlje ni ne idete. To ne smatrate svojim. I to je totalno pogresno.
Ali, u svakom slucaju, pokazuje da je ENV matrica uspjela u onome sto su zapoceli 1990. svojim osnivanjem, a sto nisu uspjeli ratom. Na kraju cete upravo vi, generacije nakon 1978., dohakati BiH kao drzavi. Problem je, a takodjer i nadasve zalosno, sto vi uopste nemate dovoljno mentalnih kapaciteta da biste shvatili kako cete time zapravo dohakati i sebi samima.
šta god da uradimo (mi - generacije nakon 1978. - pogotovo generacije koje su ratne i poslijeratne (od 1990ih pa nadalje)) ne možemo nikako zas*ati više nego vi (generacije prije 1978.). Upravo vi ste od ove države napravili Palestinu, te je nama sad dajete u ruke i kažete da ćemo je mi dokrajčiti, a vi ste dopustili svu poslijeratnu privatizaciju, nepotizam, korupciju itd. Nekim generacijama su prošli lokalni izbori bili prvi u životu i već se osjeti promjena u urbanim sredinama, ja mislim da ćemo mi (mladi) prodisati nakon što generacije koje se dobro sjećaju rata prestanu glasati (obzirom da to mnogi ne mogu čekati pokupe se i odu).
Moras malo razgraniciti. Ovo sve su nam napravile generacij starije od 1965. Tacnije one ispod 1960. One od '60 pa do '77 su/smo najvise popusile jer smo desetkovani. Danas je vrlo malo pripadnika ovih generacija koji glaaju za ove ENV debile, a oni koji glasaju su vecinom interesno vezani za matrice.
Za matruce glasaju sela, uhljebi i nepismeni. Mladi vecinom ni ne glasaju, nazalost.
Glupa podjela na generacije i svaljivanje krivice na iste. Nije se puno narod pitao, nego hostapleri razni, s kojima su g*vna na povrsinu isplivala.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#847 Re: NON PAPER

Post by kox »

PlusSA wrote: 17/04/2021 23:44 RS je poprilicno cist i kad tad ce se pripojiti Srbiji.
To je neminovno, imaju cistu situaciju.

Najveci problem je herceg bosna, bojim se da naši to nece prodati i filovati nas kako je to najbolja opcija.

Gledajuci novu generaciju djece ove koje dolaze piši propalo sve.
Iste su te nove generacije i kod njih. A mnogo je manje neminovno nego npr. '93. Kad tada nisu, slabo da će ikad.
ibizza
Posts: 4577
Joined: 05/06/2008 00:46

#848 Re: NON PAPER

Post by ibizza »

Zamisli, 25 godina poslije rata, ljudi i dalje vjeruju da se izborima popravlja situacija :) nevjerovatno...

99% pravoslavaca iz manjeg entiteta mrzi ovu drzavu i mrzi Bosnjake i Hrvate...
90% Hrvata mrzi ovu drzavu i mrzi Bosnjake i pravoslavce...

O kakvim izborima pricamo? Ako je iko mijenjao politicke opcije, to su radili Bosnjaci i sta imamo od toga? Imamo Niksicevog brata u AC-a, imamo Grabovicu i njegove firme, imamo Reufa i iphone, imamo reket, imamo "Ademovića"...znaci, da su ovi bili duzi vremenski period na vlasti, hapali bi jednako kao i haveri im iz SDA...

Potrosili smo SDA, SBIH,SDP,SBB,DF,SDU, NS, NIP...nema vise stranke za koju se moze reci da je alternativa i da je cista od korupcije, lopovluka...
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#849 Re: NON PAPER

Post by kox »

ibizza wrote: 17/04/2021 23:54 Zamisli, 25 godina poslije rata, ljudi i dalje vjeruju da se izborima popravlja situacija :) nevjerovatno...

99% pravoslavaca iz manjeg entiteta mrzi ovu drzavu i mrzi Bosnjake i Hrvate...
90% Hrvata mrzi ovu drzavu i mrzi Bosnjake i pravoslavce...

O kakvim izborima pricamo? Ako je iko mijenjao politicke opcije, to su radili Bosnjaci i sta imamo od toga? Imamo Niksicevog brata u AC-a, imamo Grabovicu i njegove firme, imamo Reufa i iphone, imamo reket, imamo "Ademovića"...znaci, da su ovi bili duzi vremenski period na vlasti, hapali bi jednako kao i haveri im iz SDA...

Potrosili smo SDA, SBIH,SDP,SBB,DF,SDU, NS, NIP...nema vise stranke za koju se moze reci da je alternativa i da je cista od korupcije, lopovluka...
Možda, ali to ne znamo. Ono što znamo je da SDA jako želi da to mislimo, da su svi isti, da je svejedno ko je na vlasti itd. Ovo što su do sada napravili u pandemiji i što još uvijek rade na ovim prostorima još nije viđeno, osim možda u ratu. Dno dna.
ibizza
Posts: 4577
Joined: 05/06/2008 00:46

#850 Re: NON PAPER

Post by ibizza »

kox wrote: 18/04/2021 00:03
ibizza wrote: 17/04/2021 23:54 Zamisli, 25 godina poslije rata, ljudi i dalje vjeruju da se izborima popravlja situacija :) nevjerovatno...

99% pravoslavaca iz manjeg entiteta mrzi ovu drzavu i mrzi Bosnjake i Hrvate...
90% Hrvata mrzi ovu drzavu i mrzi Bosnjake i pravoslavce...

O kakvim izborima pricamo? Ako je iko mijenjao politicke opcije, to su radili Bosnjaci i sta imamo od toga? Imamo Niksicevog brata u AC-a, imamo Grabovicu i njegove firme, imamo Reufa i iphone, imamo reket, imamo "Ademovića"...znaci, da su ovi bili duzi vremenski period na vlasti, hapali bi jednako kao i haveri im iz SDA...

Potrosili smo SDA, SBIH,SDP,SBB,DF,SDU, NS, NIP...nema vise stranke za koju se moze reci da je alternativa i da je cista od korupcije, lopovluka...
Možda, ali to ne znamo. Ono što znamo je da SDA jako želi da to mislimo, da su svi isti, da je svejedno ko je na vlasti itd. Ovo što su do sada napravili u pandemiji i što još uvijek rade na ovim prostorima još nije viđeno, osim možda u ratu. Dno dna.
Ista prica, znas koliko znam raje koja je dobila posao preko SDP-a u periodu 2010-2014...onda imas predsjednika SDP-a/tada Premijer Vlade FBiH, zaposljava brata za direktora AC-uz komentar da je njegov brat ekspert :) kazem ti, sve isto, manje -više...ja sam se iskreno nadao 2018. da ce promjene biti, da ce ova sestorka, cetvorka, trojka krenuti u suprotnom smjeru, ali ih je nazalost NiP uvukao u kombinacije koje su oni navikli raditi jos dok su bili u SDA.
Post Reply