NON PAPER

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1651 Re: NON PAPER

Post by Dozer »

Bilo ko za koga procijenim da moze i zeli iole popraviti svo sranje koje je SDA napravila tokom proteklih 30 godina. Logicno, ne moze se u potpunosti nista ni vidjeti ni procijeniti sve dok ta neka nova opcija ne bude imala vlast na svim nivoima. Dakle, moramo sacekati izbore 2022. i da SDA ode u potpunosti s vlasti, i tek onda cemo moci reci da li su ti novi bolji ili gori, ili isti.

Ili ti mislis da SDA nije napravila sranje?

Mozemo i ovako - daj mi samo 3 stvari koje su unaprijedili tokom proteklih 30 godina, a u 4 osnovne sfere: obrazovanje, ekonomija, zdravstvo i socijala.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1652 Re: NON PAPER

Post by LBVIEW »

mk ultra wrote: 04/05/2021 09:12
LBVIEW wrote: 04/05/2021 09:01
turgut wrote: 03/05/2021 19:47

pa kad imamo četnički entitet što ne bismo imali i njihov? šta smo to konkretno i posebno uradili za ovih 25 godina da izbrišemo i uklonimo entitet koji je nastao na masovnim silovanjima, logorima, masovnim grobnicama, šta smo učinili da se dr Dabić i đeneral Sratko, (kad se noć spušta nad zatvorom u kojem borave a oni liježu u krevet razmišljajući iako su oni u zatvoru kako su ipak nešto uradili dobr i korisno za svoju svetu srpsku stvar) iapk ne osjećaju pobjednicima, da to nuliramo i pobrišemo, šta smo uradili ?
Sta ces uraditi, da bilo koja politicka stranka u Bosnjaka nesto pokrene po tom pitanju, bosnjacki FGR bi ih razepeo, sjeti se samo Silajdzica.
Pa pogledaj samo koji nivo defetizma pripadnici istog ispoljavaju na ovoj temi, a radi se o opstanku drzave i naroda(ko misli da Bosnjaci mogu prezivjeti u nekoj mini drzavi stijesnjeni izmedju dva UZP, taj nije dobar s glavom, ili je zlonamjeran), i sve ce ti biti jasno.
Mrtvo - hladno se prihvata realnost na terenu(a sve dobronamjernici), dok isti likovi vriste na svaki vid ispoljavanja bosnjackog neadovoljstva i protesta protiv nepravde( okupljanje ispred zgrade Ambasade Slovenije).
ispoljavanje nezadovoljstva MORA da radi neko ispred bošnjačkog naroda diljem dunjaluka - npr Bisera, da dnevno ima sastanak sa nekim iz EU, NATO i sl., a ne 20 bradonja koji izgledom i ponašanjem podsjećaju na islamiste

i nakon toga, da je ne znam ko izašao i bunio se, diljem istog dunjaluka prolazi slika koja prolazi, a to je ova ispred ambasade Slovenija
i kakvu onda reakciju zapadnog svijeta očekuješ?

ko je za onakvu reakciju, dobro je ograničen :skoljka:
Bolja je bilo kakva reakcija nego nikakva, inace te taj isti zapad nece hebavati ni za sto. Nego, gdje su "gradjani" i "Eruopejci" na protestima? A i da izadju, kakve koristi od istih, opet bi protest bio usmjeren na kriu adresu kao i onomad u reziji Yutel-a, samo sad bi, doduse, mahali EU zastavom umjesto inom SFRJ.
Btw., koji bolan islamisti, je li zato sto imaju brade? :roll:
E, to je, vidis problem kod nas, sto smo preuzeli 'istinu" koju nam serviraju neprijatelji, pa olako dijelimo etikete dobrom dijelu naseg naroda.
I koji fucking zapad, je li mozda EU koja i stoji iza ovog non-papera i apartheid -IZ-a?
Sto se tice diplomatije, slazem se, samo jedno ne isljucuje drugo.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1653 Re: NON PAPER

Post by Dozer »

turgut wrote: pa kad imamo četnički entitet što ne bismo imali i njihov? šta smo to konkretno i posebno uradili za ovih 25 godina da izbrišemo i uklonimo entitet koji je nastao na masovnim silovanjima, logorima, masovnim grobnicama, šta smo učinili da se dr Dabić i đeneral Sratko, (kad se noć spušta nad zatvorom u kojem borave a oni liježu u krevet razmišljajući iako su oni u zatvoru kako su ipak nešto uradili dobr i korisno za svoju svetu srpsku stvar) iapk ne osjećaju pobjednicima, da to nuliramo i pobrišemo, šta smo uradili ?
Jednom rijecju - nista.
Nikad nije bio ni cilj da se nesto uradi protiv toga. Ne talasaj, poremetices uhodanu dogovorenu shemu.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1654 Re: NON PAPER

Post by pici »

etoinHa niz vraca silaze... salj dijasporo pareeeeeee
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1655 Re: NON PAPER

Post by Dozer »

pici wrote: 04/05/2021 12:51 etoinHa niz vraca silaze... salj dijasporo pareeeeeee
I to brzoM, ponestaje "za odbranu naroda" :D
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1656 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

Dozer wrote: 04/05/2021 12:08 Bilo ko za koga procijenim da moze i zeli iole popraviti svo sranje koje je SDA napravila tokom proteklih 30 godina. Logicno, ne moze se u potpunosti nista ni vidjeti ni procijeniti sve dok ta neka nova opcija ne bude imala vlast na svim nivoima. Dakle, moramo sacekati izbore 2022. i da SDA ode u potpunosti s vlasti, i tek onda cemo moci reci da li su ti novi bolji ili gori, ili isti.

Ili ti mislis da SDA nije napravila sranje?

Mozemo i ovako - daj mi samo 3 stvari koje su unaprijedili tokom proteklih 30 godina, a u 4 osnovne sfere: obrazovanje, ekonomija, zdravstvo i socijala.
Kao prvo, nevidim da su na nekoj vlasti niti da imaju kontrolu nad državom. Daytonski sprazum je takav da niko neme potpunu kontrolu nad vlasti i kad neko preuzme vlast to je neka koalicija svih stranaka.

Hajmo redom.

Državni nivo. Vijeće ministara je podijeljeno medju SNSD, HDZ i SDA, DF i DNS. Šta je tu SDA loše uradila?

Federalni nivo. - SDA ima 4 od 17 ministara u vladi. Ostali su iz HDZ, SBB i NiP, Ima premijera koji je u tehničkoj vladi zbog opsttrukcije HDZ. Kako bi neka druga stranka uklonila HDZ blokade?

Kantoni - Od 10 kantona SDA ima premijea u samo 3. To su ZDK, SBK, i PK. ovaj zadnji je jedva i kanton. Do skoro je imala Kanton Sarajevo koji je najbogatiji i najprivlačniji kanton u cijeloj državi. a sada ga nema.

Od opština ima nešto gradonačalnika,

Nevidim kako uopšte neko može zaključit da SDA vlada i da njihovi graodvi i kantonu nešto puno lošije rade nego gdje su druge stranke. Svaka stranka u BiH ja ne vlasti u nekom kapacitetu.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1657 Re: NON PAPER

Post by Dozer »

Sierra club wrote: 04/05/2021 13:00
Dozer wrote: 04/05/2021 12:08 Bilo ko za koga procijenim da moze i zeli iole popraviti svo sranje koje je SDA napravila tokom proteklih 30 godina. Logicno, ne moze se u potpunosti nista ni vidjeti ni procijeniti sve dok ta neka nova opcija ne bude imala vlast na svim nivoima. Dakle, moramo sacekati izbore 2022. i da SDA ode u potpunosti s vlasti, i tek onda cemo moci reci da li su ti novi bolji ili gori, ili isti.

Ili ti mislis da SDA nije napravila sranje?

Mozemo i ovako - daj mi samo 3 stvari koje su unaprijedili tokom proteklih 30 godina, a u 4 osnovne sfere: obrazovanje, ekonomija, zdravstvo i socijala.
Kao prvo, nevidim da su na nekoj vlasti niti da imaju kontrolu nad državom. Daytonski sprazum je takav da niko neme potpunu kontrolu nad vlasti i kad neko preuzme vlast to je neka koalicija svih stranaka.

Hajmo redom.

Državni nivo. Vijeće ministara je podijeljeno medju SNSD, HDZ i SDA, DF i DNS. Šta je tu SDA loše uradila?

Federalni nivo. - SDA ima 4 od 17 ministara u vladi. Ostali su iz HDZ, SBB i NiP, Ima premijera koji je u tehničkoj vladi zbog opsttrukcije HDZ. Kako bi neka druga stranka uklonila HDZ blokade?

Kantoni - Od 10 kantona SDA ima premijea u samo 3. To su ZDK, SBK, i PK. ovaj zadnji je jedva i kanton. Do skoro je imala Kanton Sarajevo koji je najbogatiji i najprivlačniji kanton u cijeloj državi. a sada ga nema.

Od opština ima nešto gradonačalnika,

Nevidim kako uopšte neko može zaključit da SDA vlada i da njihovi graodvi i kantonu nešto puno lošije rade nego gdje su druge stranke. Svaka stranka u BiH ja ne vlasti u nekom kapacitetu.
Tako to izgleda kad se nadjes u situaciji zvanoj sah-mat....

Sve sto si nabrojao je - sad.
Hajde sve isto prije 5 godina. Ili 10. Ili 15....

Ono sto ti ne vidis, ili ne razumijes, jeste da SDA vec 30, odnosno 26 poslijeratnih, vlada u FBiH zajedno s HDZ-om, svojim "prirodnim partnerom".
Svi ostali koji su u toj "koaliciji" samo su marionete, bez ikakvih stvarnih mogucnosti.

Mislim...mozemo se praviti blesavi i izvlaciti kojekakve trenutne situcije, ali mislim da ipak pricamo o malo duzem periodu od zadnje 2-3 godine.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1658 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

Dozer wrote: 04/05/2021 13:16
Sierra club wrote: 04/05/2021 13:00
Dozer wrote: 04/05/2021 12:08 Bilo ko za koga procijenim da moze i zeli iole popraviti svo sranje koje je SDA napravila tokom proteklih 30 godina. Logicno, ne moze se u potpunosti nista ni vidjeti ni procijeniti sve dok ta neka nova opcija ne bude imala vlast na svim nivoima. Dakle, moramo sacekati izbore 2022. i da SDA ode u potpunosti s vlasti, i tek onda cemo moci reci da li su ti novi bolji ili gori, ili isti.

Ili ti mislis da SDA nije napravila sranje?

Mozemo i ovako - daj mi samo 3 stvari koje su unaprijedili tokom proteklih 30 godina, a u 4 osnovne sfere: obrazovanje, ekonomija, zdravstvo i socijala.
Kao prvo, nevidim da su na nekoj vlasti niti da imaju kontrolu nad državom. Daytonski sprazum je takav da niko neme potpunu kontrolu nad vlasti i kad neko preuzme vlast to je neka koalicija svih stranaka.

Hajmo redom.

Državni nivo. Vijeće ministara je podijeljeno medju SNSD, HDZ i SDA, DF i DNS. Šta je tu SDA loše uradila?

Federalni nivo. - SDA ima 4 od 17 ministara u vladi. Ostali su iz HDZ, SBB i NiP, Ima premijera koji je u tehničkoj vladi zbog opsttrukcije HDZ. Kako bi neka druga stranka uklonila HDZ blokade?

Kantoni - Od 10 kantona SDA ima premijea u samo 3. To su ZDK, SBK, i PK. ovaj zadnji je jedva i kanton. Do skoro je imala Kanton Sarajevo koji je najbogatiji i najprivlačniji kanton u cijeloj državi. a sada ga nema.

Od opština ima nešto gradonačalnika,

Nevidim kako uopšte neko može zaključit da SDA vlada i da njihovi graodvi i kantonu nešto puno lošije rade nego gdje su druge stranke. Svaka stranka u BiH ja ne vlasti u nekom kapacitetu.
Tako to izgleda kad se nadjes u situaciji zvanoj sah-mat....

Sve sto si nabrojao je - sad.
Hajde sve isto prije 5 godina. Ili 10. Ili 15....

Ono sto ti ne vidis, ili ne razumijes, jeste da SDA vec 30, odnosno 26 poslijeratnih, vlada u FBiH zajedno s HDZ-om, svojim "prirodnim partnerom".
Svi ostali koji su u toj "koaliciji" samo su marionete, bez ikakvih stvarnih mogucnosti.

Mislim...mozemo se praviti blesavi i izvlaciti kojekakve trenutne situcije, ali mislim da ipak pricamo o malo duzem periodu od zadnje 2-3 godine.
Uvijek je bila koalicija, uvijek će i biti. Nijedna stanka neće dobiti totalni mandat da vlada dok smo mi živi.

A i da ove gradjanske stranke dobiju mandat u federacili ili državi opet im treba koalicija sa HDZ ili SNSD da naprave vlast.

A HDZ je mila majka kalva he Hrvatska republikanska starnka. A SDS je karadzićeva stanka. SNSD makar hoće "mirnim putem".
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1659 Re: NON PAPER

Post by Dozer »

Naravno da ce biti uvijek neka koalicija, ali - poenta je da se skine trodecenijski "sveti" tronozac koji nas je sve zajedno unazadio 100 godina.

Nas Ustav je trenutno kakav jeste, ali nigdje u njemu ne pise da na vlasti moraju biti SDA, HDZ i SNSD ili SDS, zar ne? Pise samo da u vlasti moraju biti pripadnici tih naroda, te koliko ih daje koji entitet i na koje pozicije.

Naravno, ni Ustav nije sveto slovo ili sveta krava, tako da podlijeze promjenama onih koji sjede na mjestima na kojima se ta promjena dogovara.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1660 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

Dozer wrote: 04/05/2021 13:46 Naravno da ce biti uvijek neka koalicija, ali - poenta je da se skine trodecenijski "sveti" tronozac koji nas je sve zajedno unazadio 100 godina.

Nas Ustav je trenutno kakav jeste, ali nigdje u njemu ne pise da na vlasti moraju biti SDA, HDZ i SNSD ili SDS, zar ne? Pise samo da u vlasti moraju biti pripadnici tih naroda, te koliko ih daje koji entitet i na koje pozicije.

Naravno, ni Ustav nije sveto slovo ili sveta krava, tako da podlijeze promjenama onih koji sjede na mjestima na kojima se ta promjena dogovara.
Ja, ali srbi će za njih glast uvijek, Hrvati isto tako. Čak i da promjene ime, velikosrpska strategija je jedan constant koja god stranka bila,

Ti surta izabereš SDP, imaće isti problem.

Razne starnke imaju vlast u raznim opštinama, koja je po tebi najfunciolanlija i najjaprednija opština?
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1661 Re: NON PAPER

Post by Dozer »

Da prvo nesto razjasnimo - sva ova pitanja su kako bi pokazao da je SDA super, da ih ne treba mijenjati, da rade dobar posao...?

OK. Onda mi samo odgovori na ono pitanje koje si preskocio, one 3 stvari za 4 sfere.... Cisto 'nako...
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1662 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

Dozer wrote: 04/05/2021 14:10 Da prvo nesto razjasnimo - sva ova pitanja su kako bi pokazao da je SDA super, da ih ne treba mijenjati, da rade dobar posao...?

OK. Onda mi samo odgovori na ono pitanje koje si preskocio, one 3 stvari za 4 sfere.... Cisto 'nako...
Meni je sve jedno za kogą ti glasaš, ali dajem ti priliku da objasniš svima koja stranka to vodi općinu u BiH da tebi odgovara? I da se sad može reći, wow, ovi su super, hajmo za njih glasat.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1663 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

Dozer wrote: 04/05/2021 14:10 OK. Onda mi samo odgovori na ono pitanje koje si preskocio, one 3 stvari za 4 sfere.... Cisto 'nako...
nekontam. koje je pitanje?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1664 Re: NON PAPER

Post by Milenkov buraz »

Sierra club wrote: 04/05/2021 13:55
Dozer wrote: 04/05/2021 13:46 Naravno da ce biti uvijek neka koalicija, ali - poenta je da se skine trodecenijski "sveti" tronozac koji nas je sve zajedno unazadio 100 godina.

Nas Ustav je trenutno kakav jeste, ali nigdje u njemu ne pise da na vlasti moraju biti SDA, HDZ i SNSD ili SDS, zar ne? Pise samo da u vlasti moraju biti pripadnici tih naroda, te koliko ih daje koji entitet i na koje pozicije.

Naravno, ni Ustav nije sveto slovo ili sveta krava, tako da podlijeze promjenama onih koji sjede na mjestima na kojima se ta promjena dogovara.
Ja, ali srbi će za njih glast uvijek, Hrvati isto tako. Čak i da promjene ime, velikosrpska strategija je jedan constant koja god stranka bila,

Ti surta izabereš SDP, imaće isti problem.

Razne starnke imaju vlast u raznim opštinama, koja je po tebi najfunciolanlija i najjaprednija opština?
Kakvo je to pitanje? Samo je jedan općina vrijednija od stotinu drugih jedan i jedina Općina Centar, tako je rekao babuka.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1665 Re: NON PAPER

Post by Dozer »

Sierra club wrote: 04/05/2021 14:24
Dozer wrote: 04/05/2021 14:10 Da prvo nesto razjasnimo - sva ova pitanja su kako bi pokazao da je SDA super, da ih ne treba mijenjati, da rade dobar posao...?

OK. Onda mi samo odgovori na ono pitanje koje si preskocio, one 3 stvari za 4 sfere.... Cisto 'nako...
Meni je sve jedno za kogą ti glasaš, ali dajem ti priliku da objasniš svima koja stranka to vodi općinu u BiH da tebi odgovara? I da se sad može reći, wow, ovi su super, hajmo za njih glasat.
Na to pitanje sam ti vec odgovorio, ali evo jos jednom - ne mozemo znati da li su neke druge opcije bolje ili losije ili iste sve dok ne budu imale punu vlast na svim nivoima, na nacin kako su to imali i imaju SDA-HDZ-SNSD/SDS.
Jasnije od ovoga ne moze.

Sad ti, nabroji nam 3 stvari iz 4 sfere koje je SDA unaprijedila od svog pocetka. Mozes i nakon rata, svejedno je.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1666 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

Dozer wrote: 04/05/2021 15:35
Sierra club wrote: 04/05/2021 14:24
Dozer wrote: 04/05/2021 14:10 Da prvo nesto razjasnimo - sva ova pitanja su kako bi pokazao da je SDA super, da ih ne treba mijenjati, da rade dobar posao...?

OK. Onda mi samo odgovori na ono pitanje koje si preskocio, one 3 stvari za 4 sfere.... Cisto 'nako...
Meni je sve jedno za kogą ti glasaš, ali dajem ti priliku da objasniš svima koja stranka to vodi općinu u BiH da tebi odgovara? I da se sad može reći, wow, ovi su super, hajmo za njih glasat.
Na to pitanje sam ti vec odgovorio, ali evo jos jednom - ne mozemo znati da li su neke druge opcije bolje ili losije ili iste sve dok ne budu imale punu vlast na svim nivoima, na nacin kako su to imali i imaju SDA-HDZ-SNSD/SDS.
Jasnije od ovoga ne moze.

Sad ti, nabroji nam 3 stvari iz 4 sfere koje je SDA unaprijedila od svog pocetka. Mozes i nakon rata, svejedno je.
Ok, to se nikad neće desiti.

Teško je uporediti šta je SDA unaprijedila gdje je imala vlast. Zato s3to je to subjektivno, ali isto tako je potrebno da su imali potpunu vlast u cijeloj strukturi i svim nivoima bez opstrukcija, koje nikada nisu imali.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#1667 Re: NON PAPER

Post by asurbanipal »

Filip, Mursel i Begović na braniku otadžbine :lol:
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#1668 Re: NON PAPER

Post by asurbanipal »

Izdrži Bosno, ne daju te tvoje guzije...


Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#1669 Re: NON PAPER

Post by Bossona »

Sierra club wrote: 04/05/2021 09:43
Bossona wrote: 04/05/2021 09:13 Na svaki antiustavni poziv na secesiju i razlaz pogrešno je prijetiti ratom, već treba javno reći da se automatski vraćamo na Ustava Republike BiH.

Ovo je dokument na osnovu kojeg se može legalno i legitimno vratiti Ustav Republike Bosne i Hercegovine jer su se odavno stekli uslovi za povratak Ustava RBIH.
Ako misliš da je došlo vrijeme za to zašto neregistruješ političku stranku, I proglasiš RBiH?
Image
zenit dozic
Posts: 2408
Joined: 07/09/2014 11:48

#1670 Re: NON PAPER

Post by zenit dozic »

asurbanipal wrote: 04/05/2021 16:15 Izdrži Bosno, ne daju te tvoje guzije...


:lol:
Koji kralj
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#1671 Re: NON PAPER

Post by kox »

asurbanipal wrote: 04/05/2021 16:15 Izdrži Bosno, ne daju te tvoje guzije...


Dva ridikula.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#1672 Re: NON PAPER

Post by u-pet-deka »

Sierra club wrote: 03/05/2021 20:44
u-pet-deka wrote: 03/05/2021 19:53 U BiH konstitutivni a sve od reda državljani Hrvatske i Srbije. Gotovo 2/3 teritorije BiH nije pod kontrolom Bošnjaka, koji kao jedini zagovaraju za Bosnu i Hercegovinu u gabaritima koje znamo. Glavni grad Sarajevo je toliko prijestolnica jednom iz Zapadne Hercegovine ili onom iz Banja Luke koliko je i Tokijo. Ovi gledaju u Zagreb a oni u Beograd. Funkcionalna BiH ali malo morgen. Kad iz redova SDA budu realniji mada ja mislim da EU nije u interesu da BiH bude funkcionalna, jer tako nikada nema od sna neke pro-muslimanske države. Tako da o podjeli najvjerojatnije ne, ali o tri entiteta to je sve realnija slika, odnosno Zapad želi rekonstrukciju (minimalnu) mirovnog sporazuma.
Boli nas neka stvar šta neki provincialac milsi u Drvaru ili Kalinoviku. Da li on voli Beograd ili Rovinj više nego sarajevo. To što neki Srbin ili 1,000 dunuma zemlje u Kalinoviku koja vrijedi 300,000 KM a neki Bošnjak ima stan u sarajevu od samo 100 kvadrata koji vrijedi 700,000 KM. Pa šta? Ipak je bolje onom u Sarajevu.

A kontrolu nemaju Srbi u Kalinoviku, jer tu ima SIPA, tu ima granična policija, tu ima svašta. Totalnu kontrolu nema niko nigdje. Bošnjaci nemaju jaku kontrolu nad RS-om ali imaju neku kontrolu kroz državne institucije. U drugim sredinama Bošnjaci imaju jaču kontrolu. Svaki dio federacije je pod nekom kontrolom Bošnjaka. Znači da nebi reko da bošnjaci imaju samo 30% teritojije. Realna procjena je 50%, a ako zapuca, onda nebi ostalo na 50% dugo.

Tačno je da srbi imaju jaku kontrolu na 49% države, ali većina su prazna sela i šume. Sarajevo ima veći bruto proizvod nego cijela RS.
Granice postoje samo ne i sa rampama. Kada ideš pravcom iz Mostara vidiš veliki grb koji ti govori da si sad u teritorij Bošnjaka. Tako isto kad prelaziš u RS itd. :oops: O opštinama netreba dalje. Brdo ih gdje je slika preko 90% jedni, drugi ili treci. Na prste nabrojati one gdje nema dominacije jedne strane.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1673 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

u-pet-deka wrote: 04/05/2021 18:04 Granice postoje samo ne i sa rampama. Kada ideš pravcom iz Mostara vidiš veliki grb koji ti govori da si sad u teritorij Bošnjaka. Tako isto kad prelaziš u RS itd. O opštinama netreba dalje. Brdo ih gdje je slika preko 90% jedni, drugi ili treci. Na prste nabrojati one gdje nema dominacije jedne strane.
To je ok. Ljudi imaju pravo da žive sa ljudima kao što su oni. Tako je u Americi, Tako je svugdje. Kod nas je bilo malo više izmješano, sada je puno manje. Ja nevidim problem u tome. Možda je tako i bolje.

Samo nek nema zabrane ljudima da žive gdje bu htjeli. Ako se neki srbin hoće da preseli u Bihać, naravno trebao bi imati pravo na to, kao što i ima.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#1674 Re: NON PAPER

Post by u-pet-deka »

Sierra club wrote: 04/05/2021 18:11
u-pet-deka wrote: 04/05/2021 18:04 Granice postoje samo ne i sa rampama. Kada ideš pravcom iz Mostara vidiš veliki grb koji ti govori da si sad u teritorij Bošnjaka. Tako isto kad prelaziš u RS itd. O opštinama netreba dalje. Brdo ih gdje je slika preko 90% jedni, drugi ili treci. Na prste nabrojati one gdje nema dominacije jedne strane.
To je ok. Ljudi imaju pravo da žive sa ljudima kao što su oni. Tako je u Americi, Tako je svugdje. Kod nas je bilo malo više izmješano, sada je puno manje. Ja nevidim problem u tome. Možda je tako i bolje.

Samo nek nema zabrane ljudima da žive gdje bu htjeli. Ako se neki srbin hoće da preseli u Bihać, naravno trebao bi imati pravo na to, kao što i ima.
Tako bi trebalo biti ali ja sam bio u sva tri entiteta, tako nazvano, i stvari su daleko od ideala ako nisi iz redova tog naroda. Ime se gleda kao znak pripadnosto, i tu je kraj svim ostalim tezama.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#1675 Re: NON PAPER

Post by Sierra club »

u-pet-deka wrote: 04/05/2021 19:03
Sierra club wrote: 04/05/2021 18:11
u-pet-deka wrote: 04/05/2021 18:04 Granice postoje samo ne i sa rampama. Kada ideš pravcom iz Mostara vidiš veliki grb koji ti govori da si sad u teritorij Bošnjaka. Tako isto kad prelaziš u RS itd. O opštinama netreba dalje. Brdo ih gdje je slika preko 90% jedni, drugi ili treci. Na prste nabrojati one gdje nema dominacije jedne strane.
To je ok. Ljudi imaju pravo da žive sa ljudima kao što su oni. Tako je u Americi, Tako je svugdje. Kod nas je bilo malo više izmješano, sada je puno manje. Ja nevidim problem u tome. Možda je tako i bolje.

Samo nek nema zabrane ljudima da žive gdje bu htjeli. Ako se neki srbin hoće da preseli u Bihać, naravno trebao bi imati pravo na to, kao što i ima.
Tako bi trebalo biti ali ja sam bio u sva tri entiteta, tako nazvano, i stvari su daleko od ideala ako nisi iz redova tog naroda. Ime se gleda kao znak pripadnosto, i tu je kraj svim ostalim tezama.
Tako će da bude dok se ljudi neosvijeste, a možda se nikad ni ne osvjeste. U suštini ljudi bi logički trebali da idu da rade ili da kpuju kod onog koji je najsposoblini, najkvalitetniji i najjeftiniji. Tražit srpskog vodoinstalatera koji će ti uništit stan nije racionalno, ako ima Hrvat koji zna radit kako treba.

U RS-u se već sada kupuje u Bingu, čak hrvati iz Hrvatske kupuju u bingu u hercegovini. Ekonomija će ujedinit ljude, polako ali sigurno. Nema brige za to.

A i ako neujedini, opet nema veze.
Post Reply