Nokti - zenske ruke

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#1 Nokti - zenske ruke

Post by lavorpunvode »

Buduci da sam citav zivot naprosto luda za lijepim, njegovanim noktima, osjetih potrebu da sa djevojkama koje takodjer imaju iste sklonosti razmijenim ideje za njihovo ukrasavanje, i, naravno, fotografije uspjelih pokusaja.
Na temi "Najruke foruma" su nas pojedini kritikovali zbog slika sa akcentom na noktima, pa posto nisam pronasla drugu, otvaram temu posvecenu upravo njima.
Za pocetak evo jednog mog uspjelog pokusaja, ocekujem da i vi postavljate svoje, bez obzira da li se radi o dugim ili kratkim, prirodnim ili nadogradjenim noktima.. U mom slucaju radit ce se uglavnom o prirodnim noktima koje sama lakiram.

Image
Lilyen
Posts: 217
Joined: 12/11/2012 12:50

#2 Re: Nokti - zenske ruke

Post by Lilyen »

E super, baš sam razmišljala o ovakvoj temi.
Sestra i ja volimo sređivati nokte u kućnoj varijanti. Gel ne volim, plastične još manje. Jedino ova varijanta gel laka mi se svidjela.
Jesu ovo tvoji nokti? Baš su lijepi :)

Evo jednih mojih: Image
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#3 Re: Nokti - zenske ruke

Post by lavorpunvode »

:thumbup: lijepi! vidim pecati su tu :)
jesu, ovo su moji, evo jos jedna slika, ovdje su vec malo prerasli, inace nisu ovako dugi :D
Image
Lilyen
Posts: 217
Joined: 12/11/2012 12:50

#4 Re: Nokti - zenske ruke

Post by Lilyen »

Divno! Kako ti radiš french?
Nekad mi lakše četkicom nego s onim papirićima.

Image
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#5 Re: Nokti - zenske ruke

Post by graue_maus »

:thumbup:
User avatar
d.a.d.a.
Posts: 1564
Joined: 30/04/2011 22:38

#6 Re: Nokti - zenske ruke

Post by d.a.d.a. »

:thumbup: Tema vaka
A i nokti isto
Moji prirodni pucaju, pa znam staviti gel sama sebi, uzivam u tome i u cirkonima, dekoraciji :pipi:
Slike cu staviti poslije, nemam ih sad :D
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#7 Re: Nokti - zenske ruke

Post by lavorpunvode »

Lilyen wrote: Kako ti radiš french?
Nekad mi lakše četkicom nego s onim papirićima.

samo cetkicom, nekako mi ide od ruke da izvucem s lakocom pravilne linije. a i nemam bas zivaca peglati se sa tim naljepnicama :)
ovo je gel..
Image
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#8 Re: Nokti - zenske ruke

Post by lavorpunvode »

Kastanienallee wrote:Meni su ovi noktici na prvoj slici predivni.
Voljela bih imati nesto takvo. Medjutim ne vjerujem da big mogla funkcionisati s takvim noktima osim ako cu samo spavati i mozda kucati na tastaturi i jos poneki lagani pokret.
Zanima me iskreno da li osoba s ovakvim noktima moze funkcionisati radeci svakodnevne stvari kod kuce od ponekog oprang tanjirica, neke na ruke oprane bluze od kasmira, pranja i sjeckanja raznog povrca za rucak, ponekog prstohvata soli, presadjivanja poneke bilke...i tako nekih poslica. Moze li se to sve navici s ovim noktima da s ne slome a da se ti poslici bez gnjavaze urade?
naravno. sve je stvar navike. uvijek sam imala sam duge nokte, i nikad nijedna od ovih obaveza nije ispastala zbog toga..
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#9 Re: Nokti - zenske ruke

Post by ladyblue18 »

Kastanienallee wrote:Meni su ovi noktici na prvoj slici predivni.
Voljela bih imati nesto takvo. Medjutim ne vjerujem da big mogla funkcionisati s takvim noktima osim ako cu samo spavati i mozda kucati na tastaturi i jos poneki lagani pokret.
Zanima me iskreno da li osoba s ovakvim noktima moze funkcionisati radeci svakodnevne stvari kod kuce od ponekog oprang tanjirica, neke na ruke oprane bluze od kasmira, pranja i sjeckanja raznog povrca za rucak, ponekog prstohvata soli, presadjivanja poneke bilke...i tako nekih poslica. Moze li se to sve navici s ovim noktima da s ne slome a da se ti poslici bez gnjavaze urade?
Moze naravno.

I jah, od sada je tema pod budnim nadzorom, kad vec ne moze drugacije, i iskreno ne mogu da vjerujem.
Lilyen
Posts: 217
Joined: 12/11/2012 12:50

#10 Re: Nokti - zenske ruke

Post by Lilyen »

ladyblue18 wrote:
Kastanienallee wrote:Meni su ovi noktici na prvoj slici predivni.
Voljela bih imati nesto takvo. Medjutim ne vjerujem da big mogla funkcionisati s takvim noktima osim ako cu samo spavati i mozda kucati na tastaturi i jos poneki lagani pokret.
Zanima me iskreno da li osoba s ovakvim noktima moze funkcionisati radeci svakodnevne stvari kod kuce od ponekog oprang tanjirica, neke na ruke oprane bluze od kasmira, pranja i sjeckanja raznog povrca za rucak, ponekog prstohvata soli, presadjivanja poneke bilke...i tako nekih poslica. Moze li se to sve navici s ovim noktima da s ne slome a da se ti poslici bez gnjavaze urade?
Moze naravno.

Naravno da moze. Moji se ne lome, jaci su. Imam eto tu srecu :) A obavljam uspjesno sva pranja, kuhanja, peglanja i sve ostalo sto mi (uglavnom sve) zene radimo.
Miss Sporty ima lak za jacanje noktiju, jeftin i dobar. :-D

@lavorpunvode gel radila sama!?
User avatar
ptičica
Posts: 3006
Joined: 27/08/2012 10:11
Location: izmedju jave i sna...

#11 Re: Nokti - zenske ruke

Post by ptičica »

:thumbup: za temu :)

Uzivam u lijepo njegovanim rukama i noktima, i godinama sam stavljala gal na prirodne nokte, naravno u salonu, sama to ne bih mogla. Nije mi nikakav problem obavljati sve kucne poslove sa takvim noktima.
@lavorpunvode, zanima me kako skidas gel, je li obicnom turpijom ili imas onu elektricnu?
Btw, odlicni nokti, obzirom da sama radis :)
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#12 Re: Nokti - zenske ruke

Post by lavorpunvode »

moj odgovor se odnosio na prethodne dvije slike, jer je na njima obicni lak i to radim sama, a gel sam radila u salonu.
mislim da je to bio posljednji put da sam stavljala gel, jer sam ih dosta ostetila skidajuci isti, jedva ih vratih u zivot nakon ovoga. :)
User avatar
ptičica
Posts: 3006
Joined: 27/08/2012 10:11
Location: izmedju jave i sna...

#13 Re: Nokti - zenske ruke

Post by ptičica »

lavorpunvode wrote:moj odgovor se odnosio na prethodne dvije slike, jer je na njima obicni lak i to radim sama, a gel sam radila u salonu.
mislim da je to bio posljednji put da sam stavljala gel, jer sam ih dosta ostetila skidajuci isti, jedva ih vratih u zivot nakon ovoga. :)
Hvala :)
Gel je zaista tesko skinuti bez profesionalnog pribora za to.
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#14 Re: Nokti - zenske ruke

Post by blugirl »

Godinama vec radim gel jer su moji nokti pretanki. Ako sumnjate u cistocu noktiju ili ste samo freak za cistocu ruku i noktiju kao ja, to se vrlo lako rjesava onom cetkom za ruke i nokte i sapunom. Ukoliko i dalje niste sigurne, moja manikirka kaze da se mogu kupiti one tablete za zubne proteze sto stari ljudi koriste i drzati ruke par minuta u toj otopini. Navodno ubija sve bakterije
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#15 Re: Nokti - zenske ruke

Post by Mračajski proto »

lavorpunvode wrote::thumbup: lijepi! vidim pecati su tu :)
jesu, ovo su moji, evo jos jedna slika, ovdje su vec malo prerasli, inace nisu ovako dugi :D
Image

Daj bordo-bijelu varijantu. :kiss:
User avatar
lemniskata
Posts: 303
Joined: 25/07/2012 18:48
Location: Sarajevo

#16 Re: Nokti - zenske ruke

Post by lemniskata »

Djevojke predivne su vam ruke na slikama, vidi se da su njegovane. Iako uvijek imam jednobojne nokte volim vidjeti lijepe ukrase i da su onako sa stilom.

Stavljala sam i ja gel, par puta na prirodne i jednom sam nadogradnju radila. Mozda nisam naisla na dovoljno strucne djevojke u salonima ali nisam bila zadovoljna. Ili mi na nekom dijelu nokta vise gela bude ili french ne izvuce pravilno da je pod konac... Mozda sam i ja previse zahtjevna :-D

Što se tiče dužine noktiju ja sam bez problema obavljala sve obaveze :-D nadje se lahko neka idealna dužina koja odgovara obliku ruke i svakodnevnim obavezama.
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#17 Re: Nokti - zenske ruke

Post by lavorpunvode »

Mračajski proto wrote: Daj bordo-bijelu varijantu. :kiss:
Image

:)

toliko od mene za sada, cekam vas doprinos temi :)
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#18 Re: Nokti - zenske ruke

Post by Mračajski proto »

Zaljubljenismajlikojiskačeodsreće.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#19 Re: Nokti - zenske ruke

Post by manekenka u penziji »

ovi su mi divni, imala sam slične ljetos, ali ne ovakve.
ovo je ipak acril, a moji su rađeni u gelu.
inače, luminous nails ima predivnih radova i super ideja za nailart.


Image
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#20 Re: Nokti - zenske ruke

Post by lavorpunvode »

predobri! samo, ne bih ja imala vremena za ovakvo nesto. cini mi se samo bih sjedila i virila u njih :nokti:
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#21 Re: Nokti - zenske ruke

Post by Lounge Act »

ja sam prije voljela dotjerivati noktice, ali vec godinama mi smetaju cim malo porastu... ovako mi se nesto jednostavnije oduvijek dopadalo, a i cvjetici i sljokice :lol:
Image
Image
Image

ne svidjaju mi se previse dugi nokti ni oni dugi na spic ni oni koji radi previse gela izgledaju neprirodno debeli, posebno na vrhu
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#22 Re: Nokti - zenske ruke

Post by lavorpunvode »

meni su ovi u sredini ovdje :thumbup:
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#23 Re: Nokti - zenske ruke

Post by Lounge Act »

i ti volis cvjetice, ostali smo djeca u dusi :lol:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#24 Re: Nokti - zenske ruke

Post by ladyblue18 »

Lounge Act wrote: Image
:thumbup:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#25 Re: Nokti - zenske ruke

Post by Cholina_Lokica »

Meni se gel i umjetni nokti nikako ne svidjaju (da ne upotrijebim gori izraz), ni kod koga nisam vidjela da mi fino izgleda, uvijek je neprirodno debelo, jos vecini kad raste nokat, pravi se ona grozna grba :roll: Bas bljakavo

Ja sam prije uvijek imala neke zezancije i duge nokte, sad sticajem okolnosti ne mogu :( A bas su mi bili cvrsti, okrecim stan ne pukne ni jedan :lol:
Post Reply