Nokia n8

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
iLLusion
Posts: 207
Joined: 07/09/2009 01:04
Location: ...all around you!
Contact:

#51 Re: Nokia n8

Post by iLLusion »

ODVRATAN_i_GADAN wrote:Ko te ozeni neka mu je Bog na pomoci. :)
:lol: Hahaha, što me slatko nasmija. :thumbup:
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#52 Re: Nokia n8

Post by Quaresma »

davorf wrote:
Quaresma wrote:e svasta ces cuti ovde pametna, nisam toliko bio na ovom forumu, i eto udje onako bezveze da prociam, kad onaj gore kaze na nokiu n8-01 da bi trebala izaci krajem godine sa symbian belle :D ljepoteeee :D a jos kakav telefon ce biti :-D symbian se vraca symbian se vraca polako gdje mu je mjesto, Nokia sad ima pune ruke posla, sad Symbian anna, belle, Wp7, pa onda Nokia N9 sa MeeGo, bas mi je drago kakav god bio OS meni je drag jer je od Nokie, ja Nokiu najvise volim kad se sjetim starijih mobitela tipa N73 i jace, pa kad sam imao jedan od rijetkih koji ima smartphone u svom gradu :D
Posto mi tvoj post zvuci prilicno sarkasticno...evo link na clanak :roll:

http://www.infosyncworld.com/reviews/ce ... 12104.html
kako god ti zvucalo, nisam znao da ce izaci N8-01 dok ti nisi spomenuo, mislio sam da ce N8 "ostati" jos malo, tj da ce dobijati update anna i belle umjesto novih mobitela :)
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#53 Re: Nokia n8

Post by Qler »

N8 ce i dobiti update, N8-01 je drugi telefon...
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#54 Re: Nokia n8

Post by davorf »

Quaresma wrote:
davorf wrote:
Quaresma wrote:e svasta ces cuti ovde pametna, nisam toliko bio na ovom forumu, i eto udje onako bezveze da prociam, kad onaj gore kaze na nokiu n8-01 da bi trebala izaci krajem godine sa symbian belle :D ljepoteeee :D a jos kakav telefon ce biti :-D symbian se vraca symbian se vraca polako gdje mu je mjesto, Nokia sad ima pune ruke posla, sad Symbian anna, belle, Wp7, pa onda Nokia N9 sa MeeGo, bas mi je drago kakav god bio OS meni je drag jer je od Nokie, ja Nokiu najvise volim kad se sjetim starijih mobitela tipa N73 i jace, pa kad sam imao jedan od rijetkih koji ima smartphone u svom gradu :D
Posto mi tvoj post zvuci prilicno sarkasticno...evo link na clanak :roll:

http://www.infosyncworld.com/reviews/ce ... 12104.html
kako god ti zvucalo, nisam znao da ce izaci N8-01 dok ti nisi spomenuo, mislio sam da ce N8 "ostati" jos malo, tj da ce dobijati update anna i belle umjesto novih mobitela :)
Isto kao sto proizvodjaci izbacuju nove mobitele sa novim verzijama Androida, a stari mobiteli dobijaju update na novu verziju, tako i Nokia planira da N8-01 izbaci sa Symbian Belle, dok ce N8-00 dobiti update na tu verziju. Ne izbacuju oni novi mobitel radi nove verzije firmwarea, vec radi novog hardwarea :mrgreen:
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#55 Re: Nokia n8

Post by Dupli_skalp »

koliko sam ja čitao, n8 će dobiti update na annu, ne na belle.
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#56 Re: Nokia n8

Post by davorf »

eyesburn wrote:koliko sam ja čitao, n8 će dobiti update na annu, ne na belle.
Koliko sam ja upoznat, Anna ide krajem 8. mjeseca, a Belle krajem godine. I oba updatea ce biti dostupna za N8, E7 i C7. Barem su sve oficijelne informacije bile takve. Ako su oni slagali, lazem i ja :mrgreen:
User avatar
ruzavetrova
Posts: 11
Joined: 23/08/2010 23:35

#57 Re: Nokia n8

Post by ruzavetrova »

S obzirom da ste ovo sve davno pisali , može li mi neko reći kakvo je sada stanje sa ovom nokiom n8?
Da li se nekome pokvarila?
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#58 Re: Nokia n8

Post by Qler »

ja jos nisam imao problema, a eto koristim je intenzivno. Super sam zadovoljan.
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#59 Re: Nokia n8

Post by febo_acm »

ruzavetrova wrote:S obzirom da ste ovo sve davno pisali , može li mi neko reći kakvo je sada stanje sa ovom nokiom n8?
Da li se nekome pokvarila?
Moja sestra je prije neka 2 mjeseca kupila N8 i prezadovoljna je. Ponekad i ja, zakleti protivnik Symbiana, uzmem tu Nokiu i malo je sramežljivo gledam :D Prvih desetak dana ja imala neku stariju verziju OS-a i onda sam joj ja instalirao ovaj update na Belle i sve je bilo super od tada :D

U zadnjoj sezoni i Dexter ima Nokiu N8 :D
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#60 Re: Nokia n8

Post by davorf »

Koristim je negdje od polovine novembra 2010, i nisam imao nikakvih problema. Uz to, Symbian Belle je :thumbup:
User avatar
ruzavetrova
Posts: 11
Joined: 23/08/2010 23:35

#61 Re: Nokia n8

Post by ruzavetrova »

Hvala svima na odgovorima..znači nema problema :D
ja je namjeravam kupiti , ali se još dvoumim za boju..plave gotovo da nema nigdje sada.a pink je drečava.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#62 Re: Nokia n8

Post by mali Ninja »

da doprinesem temi :), nedavno smo supruga i ja kupili N8-ce i sve je ok, nadmasila je nasa ocekivanja, telefon odlicno radi sa belle update-om i norton crackom :D
na telefonu vec imam oko 200 aplikacija i igrica, kome treba kakav savjet isl moze tu ili na pm :D .

slike su odlicne, nista prije 808 purewiev...
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#63 Re: Nokia n8

Post by Qler »

Suti ne spominji da si zadovoljan sa Symbianom :) odmah ce te proglasiti tehnoloskim viskom, jos 200 aplikacija :) gdje ces to, zar ima toliko za Symbian :D


Sretno ;)
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#64 Re: Nokia n8

Post by mali Ninja »

Qler wrote:Suti ne spominji da si zadovoljan sa Symbianom :) odmah ce te proglasiti tehnoloskim viskom, jos 200 aplikacija :) gdje ces to, zar ima toliko za Symbian :D


Sretno ;)
:lol: izborit' cemo se ti i ja protiv njih, manje nas je ali smo dobro raspoređeni.
hvala Qler, a jos jednom hvala za one linkove i savjete :thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#65 Re: Nokia n8

Post by Qler »

Dobra aplikacija na storu, photorim, nesto kao instagram.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#66 Re: Nokia n8

Post by mali Ninja »

imam to, preuzeo sa n8fanclub :D , koristiš li SPB shell?
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#67 Re: Nokia n8

Post by mali Ninja »

btw otkrio sam novu staru igricu, pottery, qleru ako nemas, ne znam šta čekaš :thumbup:
Post Reply