Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#15601 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by diablobih »

probook wrote:
Quaresma wrote:pa gdje nece raditi kad telefon nema aplikacija, jednostavno zarobljen u proslosti
Ja sam neki dan igrom slucaja covjeku namjestao facebook na kednom telefonu neki samsung od prije koju godinu. Ljudi moji kako to ocajno radi pa to je strasno. Nema na njemu nista osim vibera i facebooka, par puta sam komentarisao kako ih nije sramota pustiti ovo u prodaju. Android je od pocetka morao biti samo na uredjajima od bar 2 GB rama da bi ista mogao raditi na njemu
Vjerovatno neki iz J serije :D Najvece smece od serije ikad.
zippoo87
Posts: 15473
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15602 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

ja mislio WP se vraca,uskrsnula tema...kad ono nista
:run:
User avatar
Qler
Posts: 23583
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15603 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Ma ubio ga je MS i sad ga udara nogama dok je na podu...
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#15604 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by semirsar »

diablobih wrote:
probook wrote:
Quaresma wrote:pa gdje nece raditi kad telefon nema aplikacija, jednostavno zarobljen u proslosti
Ja sam neki dan igrom slucaja covjeku namjestao facebook na kednom telefonu neki samsung od prije koju godinu. Ljudi moji kako to ocajno radi pa to je strasno. Nema na njemu nista osim vibera i facebooka, par puta sam komentarisao kako ih nije sramota pustiti ovo u prodaju. Android je od pocetka morao biti samo na uredjajima od bar 2 GB rama da bi ista mogao raditi na njemu
Vjerovatno neki iz J serije :D Najvece smece od serije ikad.
Kako koji, moj ti... kako koji :mrgreen:
User avatar
Quaresma
Posts: 6688
Joined: 19/07/2010 16:37

#15605 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

diablobih wrote:
probook wrote:
Quaresma wrote:pa gdje nece raditi kad telefon nema aplikacija, jednostavno zarobljen u proslosti
Ja sam neki dan igrom slucaja covjeku namjestao facebook na kednom telefonu neki samsung od prije koju godinu. Ljudi moji kako to ocajno radi pa to je strasno. Nema na njemu nista osim vibera i facebooka, par puta sam komentarisao kako ih nije sramota pustiti ovo u prodaju. Android je od pocetka morao biti samo na uredjajima od bar 2 GB rama da bi ista mogao raditi na njemu
Vjerovatno neki iz J serije :D Najvece smece od serije ikad.
ma nije taj, lijepo covjek rekao ´neki samsung od prije koju godinu´
probook
Posts: 4589
Joined: 13/10/2013 22:38

#15606 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by probook »

Quaresma wrote: ma nije taj, lijepo covjek rekao ´neki samsung od prije koju godinu´
Ma onaj mali od cca 4”. Kad je izasao kostao je cca 350 KM sto i nije jeftino za govno koje ne radi
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#15607 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by diablobih »

Pa ima ga od 2015te, valjda je jedan od tih :D Kako god, svaki je smece.
User avatar
kokikol
Posts: 507
Joined: 03/04/2016 19:36

#15608 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by kokikol »

diablobih wrote:
probook wrote:
Quaresma wrote:pa gdje nece raditi kad telefon nema aplikacija, jednostavno zarobljen u proslosti
Ja sam neki dan igrom slucaja covjeku namjestao facebook na kednom telefonu neki samsung od prije koju godinu. Ljudi moji kako to ocajno radi pa to je strasno. Nema na njemu nista osim vibera i facebooka, par puta sam komentarisao kako ih nije sramota pustiti ovo u prodaju. Android je od pocetka morao biti samo na uredjajima od bar 2 GB rama da bi ista mogao raditi na njemu
Vjerovatno neki iz J serije :D Najvece smece od serije ikad.
J7 2016 koristim preko 2 godine telefon radi kao da je tek kupljen,,šta je tebi i tebi sličnim smeće ne razumijem
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#15609 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by nivla »

kokikol wrote:J7 2016 koristim preko 2 godine telefon radi kao da je tek kupljen,,šta je tebi i tebi sličnim smeće ne razumijem
pa vjerovatno sto isti nije dorastao nicemu zahtjevnom za rad, mozda ti i jesi zadovoljan onim sto ti pruza, ali znam da dosta raje koja je koristila npr A5 po prelasku na J7 jednostavno nije zadovoljna kako performansama, tako i samim touchom, ne odgovara cijena onom sto dobijes nikako
opet kazem da ce obicni korisnik biti zadovoljan i losijim mobitelom od J5/J7 serije, ali da ce stekati, stekace, da ce raditi kako treba nece
zippoo87 wrote:ja mislio WP se vraca,uskrsnula tema...kad ono nista
:run:
od tako dobre polazne osnove koju je imao, do onakvog srozavanja platforme, to jedino moze microsoft, a da ne propadne ko firma totalno, na lumia 630 na kraju ni pozivi i poruke vise nisu radili kako treba bez stekanja na WP 8.1, ne mogu a da ne spomenem ni cudno merga-nje kontakata, jos uvijek popravljam greske koje je taj merge nanio imeniku od 1500 kontakata
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#15610 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by semirsar »

nivla wrote:
kokikol wrote:J7 2016 koristim preko 2 godine telefon radi kao da je tek kupljen,,šta je tebi i tebi sličnim smeće ne razumijem
pa vjerovatno sto isti nije dorastao nicemu zahtjevnom za rad, mozda ti i jesi zadovoljan onim sto ti pruza, ali znam da dosta raje koja je koristila npr A5 po prelasku na J7 jednostavno nije zadovoljna kako performansama, tako i samim touchom, ne odgovara cijena onom sto dobijes nikako
opet kazem da ce obicni korisnik biti zadovoljan i losijim mobitelom od J5/J7 serije, ali da ce stekati, stekace, da ce raditi kako treba nece
Sta se to podrazumijeva pod "zahtjevan rad"?
Da se razumijemo, imam J730F i S9+, ima razlike, ali da je to bas tolika, nije, pa me bas zanima taj "zahtjevan rad" da ga bas, onako momacki, naceram na pos'o da vidim je l' bas toliko smece. :mrgreen:
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#15611 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by diablobih »

kokikol wrote:
diablobih wrote: Vjerovatno neki iz J serije :D Najvece smece od serije ikad.
J7 2016 koristim preko 2 godine telefon radi kao da je tek kupljen,,šta je tebi i tebi sličnim smeće ne razumijem
Pa eto, pocnemo od interne memorije, ne pomaze ni da stavis ne znam kakvu microsd karticu. Mozes imati 5 aplikacija na mobitelu, zatim crashanje aplikacija na svakom koraku. Nevjerovatan mobitel u svakom slucaju, ono poklonis dusmaninu kojeg ne volis secretly :D Ja ga zamalo nisam razbio vise puta iako je tudji.

Uglavnom smece koje se prodavalo barem u BiH bas dobro iz cudnog razloga, valjda jer je samsung.
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#15612 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by semirsar »

diablobih wrote:
kokikol wrote:
diablobih wrote: Vjerovatno neki iz J serije :D Najvece smece od serije ikad.
J7 2016 koristim preko 2 godine telefon radi kao da je tek kupljen,,šta je tebi i tebi sličnim smeće ne razumijem
Pa eto, pocnemo od interne memorije, ne pomaze ni da stavis ne znam kakvu microsd karticu. Mozes imati 5 aplikacija na mobitelu, zatim crashanje aplikacija na svakom koraku. Nevjerovatan mobitel u svakom slucaju, ono poklonis dusmaninu kojeg ne volis secretly :D Ja ga zamalo nisam razbio vise puta iako je tudji.

Uglavnom smece koje se prodavalo barem u BiH bas dobro iz cudnog razloga, valjda jer je samsung.
Uz njegovu vlastitu jos je tu microsd od 16GB, i sijaset apk na tri strane 5x5 ikona... i nikakvih "crashanja" nikad nije bilo.
Ocito ne pricamo o istom telefonu. Medju prvim kupcima sam bio cim se J730F pojavio u mobilmediji pocetkom jula mjeseca prosle godine, @kokikol ima i stariji model iz 2016, i takodje nema nikakvih problema. Ako si ti ili neko tvoj im'o neki J1 https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j1-6907.php i nije valj'o, sto je logicno za taj cjenovni rang, ne meres sad generalizovati i tvrditi da je smece i uopste ne valja citava serija J :mrgreen:
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#15613 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by diablobih »

semirsar wrote: Uz njegovu vlastitu jos je tu microsd od 16GB, i sijaset apk na tri strane 5x5 ikona... i nikakvih "crashanja" nikad nije bilo.
Ocito ne pricamo o istom telefonu. Medju prvim kupcima sam bio cim se J730F pojavio u mobilmediji pocetkom jula mjeseca prosle godine, @kokikol ima i stariji model iz 2016, i takodje nema nikakvih problema. Ako si ti ili neko tvoj im'o neki J1 https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j1-6907.php i nije valj'o, sto je logicno za taj cjenovni rang, ne meres sad generalizovati i tvrditi da je smece i uopste ne valja citava serija J :mrgreen:
J5 i J7. Sve imao prilike probati nazalost.
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#15614 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by semirsar »

diablobih wrote:
J5 i J7. Sve imao prilike probati nazalost.
Ti prob'o, ja ga imam bezbeli godinu i pol, i nemre me niko ubjediti da je smece, a imam ga sa cim i porediti, pa znam na cemu sam :mrgreen:
Da ne idemo dalje u off, ima ova tema svoj naslov :thumbup:
zippoo87
Posts: 15473
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15615 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

ma neka offtopica,ne bi drugacije ni bilo nista na temi :D
J serija kod samsunga je najslabija serija...ne znam sta se tu ima ocekivati puno
nas narod je tehnoloski nepismen,kupuju po preporuci komsije,poznanika,kupuju djeci i tako to...ali veci je problem kupovna moc gradjana...i idu logikom,samsung je to,ne moze ne valjati...mada ta logika ne prolazi bas
ali onako generalno,spomenuti j7 nije los telefon...drugo je da li vrijedi onoliko koliko kosta...do definitivno ne vrijedi
User avatar
kokikol
Posts: 507
Joined: 03/04/2016 19:36

#15616 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by kokikol »

Ja stvarno ne znam šta vi s telefonima radite a meni je zaista J7 2016 sasvim dovoljan za koristiti,,
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3041
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#15617 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by suad-sarajevo »

Meni je J7 extra telefon.

Inače, koristim Moto G5s. :)
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#15618 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

Dobra je to serija za pozive, poruke i viber.
Najjace je kad se J serija skoro pa izjednacava sa S
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#15619 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by semirsar »

Ali_G wrote:Dobra je to serija za pozive, poruke i viber.
Najjace je kad se J serija skoro pa izjednacava sa S
Jedino ja spomenuh, ako se ne varam, "S" seriju ovdje, i to samo u tom smislu da imam tu seriju uz vec spomenuti J730F i da "J" nije smece kako to neki pausalno zakljucuju. Nikakvih izjednacavanja nije bilo niti moze biti. S druge strane slazem se da je samsung itekako precijenjen neovisno koja je serija u pitanju. Da je kakve srece bilo i sad bih koristio windows phone, ali...
User avatar
kokikol
Posts: 507
Joined: 03/04/2016 19:36

#15620 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by kokikol »

diablobih wrote:
kokikol wrote:
diablobih wrote: Vjerovatno neki iz J serije :D Najvece smece od serije ikad.
J7 2016 koristim preko 2 godine telefon radi kao da je tek kupljen,,šta je tebi i tebi sličnim smeće ne razumijem
Pa eto, pocnemo od interne memorije, ne pomaze ni da stavis ne znam kakvu microsd karticu. Mozes imati 5 aplikacija na mobitelu, zatim crashanje aplikacija na svakom koraku. Nevjerovatan mobitel u svakom slucaju, ono poklonis dusmaninu kojeg ne volis secretly :D Ja ga zamalo nisam razbio vise puta iako je tudji.

Uglavnom smece koje se prodavalo barem u BiH bas dobro iz cudnog razloga, valjda jer je samsung.
ma nije tačno telefon niti crasha niti se restartuje doduše verzija mi je SM-J7108 3GBza azijsko tržište kupljen 2016 i boga mi radi kao da je tek kupljen
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#15621 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

semirsar wrote:
Ali_G wrote:Dobra je to serija za pozive, poruke i viber.
Najjace je kad se J serija skoro pa izjednacava sa S
Jedino ja spomenuh, ako se ne varam, "S" seriju ovdje, i to samo u tom smislu da imam tu seriju uz vec spomenuti J730F i da "J" nije smece kako to neki pausalno zakljucuju. Nikakvih izjednacavanja nije bilo niti moze biti. S druge strane slazem se da je samsung itekako precijenjen neovisno koja je serija u pitanju. Da je kakve srece bilo i sad bih koristio windows phone, ali...
Nisam mislio na tebe, nego puni forumi upisa gdje im je J serija ista kao S.
U svakom slucaju, solidni uredjaji.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#15622 Microsoft: Konačan kraj Windows 10 Mobilea u decembru

Post by Tesla Edison »

Microsoft: Konačan kraj Windows 10 Mobilea u decembru

Microsoft je objavio kako će 10. prosinca ukinuti podršku za već ugaslu Windows 10 Mobile platformu, uređaji neće više dobivati sigurnosne nadogradnje, ispravke bugova, a korisnici tehničku pomoć

Image

Kraj 2019. godine označit će ujedno i konačnu smrt Microsoftove platforme Windows 10 Mobile koja je trebala predstavljati alternativu već etabliranim rješenjima na tržištu operativnih sustava za mobilne uređaje, Androidu i iOS-u.
Na službenoj Microsoftovoj stranici za korisničku podršku osvanula je obavijest kako tvrtka iz Redmonda od 10. prosinca ove godine više neće izdavati nove sigurnosne nadogradnje, ispravke bugova ni bilo kakvu tehničku pomoć vezanu za Windows 10 Mobile platformu. Uz kraj podrške očekuje se i gašenje mogućnosti stvaranja backupova (što je opcija koja će se moći koristiti do ožujka 2020. godine).
Microsoft korisnicima Windows 10 Mobile uređaja preporučuje da svoje uređaje zamijene nekim od Android ili iOS uređaja dostupnih na tržištu, uz napomenu kako bi Windows 10 Mobile trgovina aplikacija ipak mogla nastaviti funkcionirati još neko vrijeme nakon 10. prosinca.

Izvor:
https://www.bug.hr/mobiteli/microsoft-k ... sincu-7645
User avatar
konektovan
Posts: 40481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15623 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by konektovan »

Ne znsm gdje su usrali, pa se nisu mogli izboriti za trzište.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#15624 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by nivla »

konektovan wrote:Ne znsm gdje su usrali, pa se nisu mogli izboriti za trzište.
za pocetak, mobilni microsoft office bolje radi (i radio je) na androidu i iosu nego sto je ikad mogao raditi ili radio na windows phone platformi
kazu imaju svi mobiteli od te i te serije podrsku za windows 10, onda jednostavno ukinu tu podrsku i vrate korisnike na 8.1(recentne modele) te im ukinu cak i svoje aplikacije (skype)
ne bih govorio ni o tome da na kraju nisu bili u stanju napraviti backup kontakata kako treba, vec su nekim cudom i ko zna kojim algoritmom sastavljali vise kontakata koji pripadaju razlicitim osobama u jedan linkovani
User avatar
Quaresma
Posts: 6688
Joined: 19/07/2010 16:37

#15625 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

konektovan wrote:Ne znsm gdje su usrali, pa se nisu mogli izboriti za trzište.
prezvakana prica godinama unazad.

dobro se zna gdje su zasrali, i sama nokija na njih se zalila kao je microsoft lazy, hardware ne prati software.
Post Reply