Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15551 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

Resetujem danas 950 xl jer mi je baterija bila k a t a s t r o f a .
Edge koristio 70-80 pa i 90% baterije. Sad koristi 25%. Na prvi pogled se čini da je malo bolje stanje. Može li mi ko (qler?) potvrditi da je to taj fix?
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15552 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Iskreno, ne znam, nisam imao taj problem. I sad je korsitim ali kako nemam SIM u njoj, baterija traje po nekoilko dana..
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15553 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by drndalo »

Neko je spominjao App ili nesto slicno na Androidu sto napravi org. svega na tel. kao na Windowsima, gdje to naci?

Uzeh Android hebem li ga... :twisted:
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15554 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Ma ja sam to probao, i nije to to.. sad koristim Mirosoft launcher. smanjio ikone, stavio max broj ikona po horizontali i vertikali, i sve sto koristim mi stane na jedan screen...
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15555 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Ma meni Microsoft Launcher nije ono što sam očekivao, a to je da od MS-a imam launcher koji izgleda kao W10 sa live tiles. Microsoft Launcher mi je kao hibrid, kombinuje Android i W10. Iako ima par finih stvračica, recimo ikonica pomoću koje mijenjaš dnevnu Bing sliku u pozadini. Ali koristim Square Home 2 launcher i podesio sam ga tako da mi telefon izgleda kao W10, a ne Android. Samo kada uđem u postavke se može skontati da je Android :)
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15556 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Dobar mi je jer sam i maloj snimio i onda imam kontrolu gdje je i koliko je na mobitelu :D njoj sam podesio child account i sve kontrolisem :D
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15558 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

Ima li iko da koristi lumiu redovno ili sam ja jedini :D
User avatar
Filter
Posts: 8028
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#15559 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Filter »

bruteforce wrote:Ima li iko da koristi lumiu redovno ili sam ja jedini :D
ima ba :D

tnx Qler
User avatar
Libyano
Posts: 456
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Tripoli nekad, BiH sad

#15560 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Libyano »

Ja sam nakon godina Nokije, Microsofta i WP presao na Android, doduse Nokiju opet. Nema vise izbora sa novim telefonima i poslije 640xl sam morao na Android...
Mogu reci da mi nije zao, sistem je dosta razradjeniji, bogatiji, ne znam da postoji nesto sto mi od WP nedostaje...
A bio sam zagrizeni fan... :)
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#15561 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

Libyano wrote:Ja sam nakon godina Nokije, Microsofta i WP presao na Android, doduse Nokiju opet. Nema vise izbora sa novim telefonima i poslije 640xl sam morao na Android...
Mogu reci da mi nije zao, sistem je dosta razradjeniji, bogatiji, ne znam da postoji nesto sto mi od WP nedostaje...
A bio sam zagrizeni fan... :)

nema nista gore biti nego zagrizeni fan, u redu je simpatisati nesto ali biti zagrizen odnosno jednostavno slijep pored nekih stvari


kad se sjetim one priče kome trebaju aplikacije, kome treba snapchat, instagram i te stvari. a upravo bi te aplikacije dovele velik broj korisnika i onda bi drugi developeri imali sta da rade za windows.

ja sam presao na android cim je microsoft poceo razvijati windows 10 mobile, odmah sam vidio da to nece izaci na dobro bez obzira na one silne apdejte, i hvala Bogu nisam pogrijesio, a bio sam presao sa androida na windows jer mi je android bio se na vrh glave popeo, a ne bih sad sa androida presao na nesta drugo nema sanse.

ovde je sve sto mi treba i frcera odlicno. a hvala Bogu ima i izbora pogotovo sad, tu je i Nokia i jos cisti android.
User avatar
Libyano
Posts: 456
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Tripoli nekad, BiH sad

#15562 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Libyano »

Quaresma wrote:
Libyano wrote:Ja sam nakon godina Nokije, Microsofta i WP presao na Android, doduse Nokiju opet. Nema vise izbora sa novim telefonima i poslije 640xl sam morao na Android...
Mogu reci da mi nije zao, sistem je dosta razradjeniji, bogatiji, ne znam da postoji nesto sto mi od WP nedostaje...
A bio sam zagrizeni fan... :)

nema nista gore biti nego zagrizeni fan, u redu je simpatisati nesto ali biti zagrizen odnosno jednostavno slijep pored nekih stvari


kad se sjetim one priče kome trebaju aplikacije, kome treba snapchat, instagram i te stvari. a upravo bi te aplikacije dovele velik broj korisnika i onda bi drugi developeri imali sta da rade za windows.

ja sam presao na android cim je microsoft poceo razvijati windows 10 mobile, odmah sam vidio da to nece izaci na dobro bez obzira na one silne apdejte, i hvala Bogu nisam pogrijesio, a bio sam presao sa androida na windows jer mi je android bio se na vrh glave popeo, a ne bih sad sa androida presao na nesta drugo nema sanse.

ovde je sve sto mi treba i frcera odlicno. a hvala Bogu ima i izbora pogotovo sad, tu je i Nokia i jos cisti android.
Ja nisam ni prelazio na WP 10, ostao na WP 8 dokle je imalo smisla. Prije 3 mjeseca izgubio Viber i Facebook totalno, to mi je i bilo prekretnica da pređem na Android. Mogu reći da sam zadovoljan Nokiom, uzeo sam 7+ model, dobre performanse, dobro izgleda...
Jedino mi displej treba vremena da se naviknem, na Lumia 640 mi je bio dosta direktniji. Možda je do OS, drugačije podešen response na dodir, ali tu se još navikavam.
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#15563 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

Nisi pogrijesio, sa augusst security patchem je postao dosta bolji, rijesili su mali problem sa multitaskingom gdje je malo trzao na prijelazu izmedju dvije aplikacije kad dodirnes dva puta tipku za recent menu.

Jedino sto me nervira je google drive i photos, retardirano do bola

One drive sam koristio dok ga nisam napunio.


Na ovo gofno od google drivea ne mozes nikakvu zastitu staviti, sutra ako mi neko ukrade telefon i otkljuca ima sav pristup mojim privatnim stvarima
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15564 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Ja mislim da možeš napraviti još jedan email za one drive i eto ti dodatnog storage-a.

Na androidu mi nedostaje "paste" opcija iznad tastature sa WPa koja je bila puno bolja nego ovo sad držanje pa onda na paste. Manje više na sve ostalo sam se navikao.
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#15565 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

koliko dobijes sa dodatnim emailom?

trenutno imam 30GB imao sam i vise, oko 150 mislim, ali mi je microsoft to srezao, iako su bili jednom trazili kao da potvrdim da zelim da sacuvam toliko, medjutim nista
jaseregistrovao
Posts: 246
Joined: 12/10/2014 20:00

#15566 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by jaseregistrovao »

može li preporuka za neku nokiu, 820, 930, 640, itd ... do oko 100km? mob ce koristiti starija osoba (koristio je 820 ali je razbio) i bitno je da fercera viber i youtube. hvala.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15567 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Libyano wrote:
Quaresma wrote:
Libyano wrote:Ja sam nakon godina Nokije, Microsofta i WP presao na Android, doduse Nokiju opet. Nema vise izbora sa novim telefonima i poslije 640xl sam morao na Android...
Mogu reci da mi nije zao, sistem je dosta razradjeniji, bogatiji, ne znam da postoji nesto sto mi od WP nedostaje...
A bio sam zagrizeni fan... :)

nema nista gore biti nego zagrizeni fan, u redu je simpatisati nesto ali biti zagrizen odnosno jednostavno slijep pored nekih stvari


kad se sjetim one priče kome trebaju aplikacije, kome treba snapchat, instagram i te stvari. a upravo bi te aplikacije dovele velik broj korisnika i onda bi drugi developeri imali sta da rade za windows.

ja sam presao na android cim je microsoft poceo razvijati windows 10 mobile, odmah sam vidio da to nece izaci na dobro bez obzira na one silne apdejte, i hvala Bogu nisam pogrijesio, a bio sam presao sa androida na windows jer mi je android bio se na vrh glave popeo, a ne bih sad sa androida presao na nesta drugo nema sanse.

ovde je sve sto mi treba i frcera odlicno. a hvala Bogu ima i izbora pogotovo sad, tu je i Nokia i jos cisti android.
Ja nisam ni prelazio na WP 10, ostao na WP 8 dokle je imalo smisla. Prije 3 mjeseca izgubio Viber i Facebook totalno, to mi je i bilo prekretnica da pređem na Android. Mogu reći da sam zadovoljan Nokiom, uzeo sam 7+ model, dobre performanse, dobro izgleda...
Jedino mi displej treba vremena da se naviknem, na Lumia 640 mi je bio dosta direktniji. Možda je do OS, drugačije podešen response na dodir, ali tu se još navikavam.
Zato ti ništa i ne fali, kada si ostao na osmici. Da si bio na W10, bilo bi stvari koje ti fale. Ali dobro, ovaj današnji Android je puno bolji, stabiniji i brži nego što je to bio slučaj prije 4 godine i fluidan je bar što se boljih telefona tiče...
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15568 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

jaseregistrovao wrote:može li preporuka za neku nokiu, 820, 930, 640, itd ... do oko 100km? mob ce koristiti starija osoba (koristio je 820 ali je razbio) i bitno je da fercera viber i youtube. hvala.

930 bi bio tu najbolja kupovina. Ili ca 1520 jer je velika... ali sumnjam da ima za 100KM...
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#15569 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by arnes_king »

Quaresma wrote:Nisi pogrijesio, sa augusst security patchem je postao dosta bolji, rijesili su mali problem sa multitaskingom gdje je malo trzao na prijelazu izmedju dvije aplikacije kad dodirnes dva puta tipku za recent menu.

Jedino sto me nervira je google drive i photos, retardirano do bola

One drive sam koristio dok ga nisam napunio.


Na ovo gofno od google drivea ne mozes nikakvu zastitu staviti, sutra ako mi neko ukrade telefon i otkljuca ima sav pristup mojim privatnim stvarima
Ko kaze da se zastita ne moze postaviti? Eno pisali su u android temi o tome, direktno u aplikaciji moze. A taman i da ima neka app koja nema svoju zastitu, onda instaliras drugi app (kojih je bezbroj) za zakljucavanje drugih appova i fajlova.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#15570 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by arnes_king »

Mehemed wrote:Ja mislim da možeš napraviti još jedan email za one drive i eto ti dodatnog storage-a.

Na androidu mi nedostaje "paste" opcija iznad tastature sa WPa koja je bila puno bolja nego ovo sad držanje pa onda na paste. Manje više na sve ostalo sam se navikao.
Nadjes sebi drugu tastaturu koja ima funkcije koje ti odgovaraju. Kod mene stock Samsung aplikacija ima nesto slicno tome sto ti spominjes.
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#15571 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

arnes_king wrote:
Quaresma wrote:Nisi pogrijesio, sa augusst security patchem je postao dosta bolji, rijesili su mali problem sa multitaskingom gdje je malo trzao na prijelazu izmedju dvije aplikacije kad dodirnes dva puta tipku za recent menu.

Jedino sto me nervira je google drive i photos, retardirano do bola

One drive sam koristio dok ga nisam napunio.


Na ovo gofno od google drivea ne mozes nikakvu zastitu staviti, sutra ako mi neko ukrade telefon i otkljuca ima sav pristup mojim privatnim stvarima
Ko kaze da se zastita ne moze postaviti? Eno pisali su u android temi o tome, direktno u aplikaciji moze. A taman i da ima neka app koja nema svoju zastitu, onda instaliras drugi app (kojih je bezbroj) za zakljucavanje drugih appova i fajlova.
E moj arnese, treba tebi izgleda jos godina na forumu cim nisi upratio mufu

A i vrati se ponovo na temu i procitaj sta sam pisao i trazio.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#15572 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by arnes_king »

Ne razumijem tvoj post. Ja sam ti se javio s ciljem da pomognem i dao ti prijedlog, ne znam zasto takav stav.
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#15573 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

arnes_king wrote:Ne razumijem tvoj post. Ja sam ti se javio s ciljem da pomognem i dao ti prijedlog, ne znam zasto takav stav.
Kakav stav, bolan zajebavamo se godinama na forumu i onda mi dodjes nekakav ozbiljan

S druge strane koristio sam google drive i znam kako radi, zato sam bio upitao sto nema, kako zakljucati gdrive ali bez 3rd party aplikacije

Mufa postavio ss kao je on uspio zakljucati, ali u stvari zakljucao preko 3rd party aplikacije.


I ja sam puko zbog ovog google drajva, ne znam kako ljudi mogu koristiti ovakav retardiran cloud sistem

A sa ne kazem da sam presao na androidn one upravo u cilju da imam cisto google iskustvo i da se prebacim na njihov ekosistem s microsofta.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#15574 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by mufa1 »

A ja veceg "nevernog tome" u zivotu nisam vidio.. Evo ti 3rd party aplikacije..

Image
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#15575 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by diablobih »

Nisu svi na OP :D Mozda nema on app locker na nokiji?
Post Reply